KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12575178

nr 1257 5178

Bertil Widbrant

(f. 1914), Sverige

Oljemålning, Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande gäss. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 72x91

Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 27 maj 2019
kl 19:33:52

21/5 12:32:38 1      250 kr
27/5 09:28:18 2      Vinnande bud

Bertil Widbrant

Läs mer om Bertil Widbrant