KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12595040

nr 1259 5040

Axel Erdmann

(1873-1954), Sverige

Oljemålning, Axel Erdmann (1873-1954), Sverige. Mot Riddarholmen. Signerad, daterad 1909. Olja på duk på pannå, 49x60 cm

Axel Erdmann, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1873, död 1954.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 3 juni 2019
kl 20:49:37

3/6 20:22:18 1      Vinnande bud

Axel Erdmann

Läs mer om Axel Erdmann