BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 12353337

nr 1235 3337

Ljusstakar

ett par, Tenn, sengustavianska. Höjd: 16 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 18 februari 2019
kl 18:20:26

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn