KONST / Litografier / Litografi 12422142

nr 1242 2142

Harald Lyth

(f. 1937), Sverige

Litografi, Harald Lyth (f. 1937), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 2/42, bladets mått: 28,5x20 cm

Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:06:31

  • Tema
  • 18 mar

Harald Lyth

Läs mer om Harald Lyth