bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 12343062



*

nr 1234 3062


Keramik

5 delar, 1950-tal, Jie. Höjd: 5-15


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:03:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 14:54:27 1      200 kr
5/2 23:14:13 2      250 kr
6/2 19:11:17 1      350 kr
8/2 17:50:40 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: jie keramik
  • 9028 Assietter
    6 st, Rörstrand. Fågelmotiv, omkring sekelskiftet ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    29 april kl 20:16
  • 8287 Barnservisdelar
    3 delar, Knorr och Pip, Rörstrand. Diameter: 17 - ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    22 april kl 18:06
  • 8078 Bokstöd
    ett par, Parian/Kalksten, Heidenstam. Höjd: 23
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    22 april kl 20:50




Ladda ner broschyr