bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 12343062



*

nr 1234 3062


Keramik

5 delar, 1950-tal, Jie. Höjd: 5-15


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:03:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 14:54:27 1      200 kr
5/2 23:14:13 2      250 kr
6/2 19:11:17 1      350 kr
8/2 17:50:40 3      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 150 kr
  Göteborg 150 kr
  Helsingfors 150 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: jie keramik
  • 5140 Ägghöna
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige, tillskriven. Gusta..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:08
  • 3350 Amplar
    Ett par, Gustavsberg, 2006. Höjd: 27-70
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 19:18
  • 5107 Bläckställ
    St Eriks, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Längd..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 20:12
  • 5077 Djupa tallrikar
    "Kasper", Gefle, Sven Erik Skawonius
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 20:48
  • 5009 Fat
    + kopp, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:15
  • 4621 Fat
    + lampa, porslin, koppar, Kina. Höjd: 18 cm. Diame..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 19:33




Ladda ner broschyr