KONST / Litografier / Färglitografier 12338025

nr 1233 8025

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Färglitografier, 3 st, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Stockholmsmotiv. Signerade, bladets mått: 47x38 respektive 61x70 cm, lösa blad

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 4 februari 2019
kl 18:39:57

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska