KONST / Litografier / Färglitografi 12422042

nr 1242 2042

Peter Dahl

(1934-2019), Sverige

Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Konstnärsbaren. Signerad, numrerad 269/375, bladets mått: 43x59 cm

Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:44:03

  • Tema
  • 18 mar

Peter Dahl

Läs mer om Peter Dahl
Peter Dahl (f. 1934)