bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12342057



*

nr 1234 2057


Peter Dahl

(f. 1934), Sverige


Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. "Fredman Epistlar med Bilder av Peter Dahl", löst blad, signerat, bladets mått: 62x45


Peter Dahl, född 1934 i Oslo, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 20:52:51



  • Konstnär/Designer

Peter Dahl

Peter Dahl, född 1934 i Oslo, svensk målare.

Läs mer om Peter Dahl
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad peter dahl signerat svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7021 Färglitografi
    Corneille (1922-2010), Belgien. Signerad, daterad ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:21
  • 7020 Färglitografi
    Corneille (1922-2010). Signerad, daterad -99,150/2..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:20
  • 8227 Färglitografi
    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Man med gev..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 19:35
  • 8197 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:03
  • 8091 Färglitografi
    Plura Jonsson (f. 1951), Sverige. Signerad, numrer..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:00
  • 8092 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    29 april kl 18:01




Ladda ner broschyr