bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12422078



*

nr 1242 2078


Peter Dahl

(f. 1934), Sverige


Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. "Farmors hus". Signerad, numrerad 134/375. Bladets mått: 43x30 cm


Peter Dahl, född 1934 i Oslo, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr - 1.500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 16:49:43)
Uppdatera
Visning

fredag 15/3, lördag 16/3, söndag 17/3 och måndag 18/3


Auktionen
avslutas:

måndag 18 mars kl 18:36:16


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 mar

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, S ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Peter Dahl

Peter Dahl, född 1934 i Oslo, svensk målare.

Läs mer om Peter Dahl
  • Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2042 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Konstnärsbaren. Sig..//
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:41
  • 2077 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 1..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:35
  • 2086 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 1..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:47
  • 2075 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:29
  • 2017 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 19:46




Ladda ner broschyr