KONST / Litografier / Färglitografi 12113001

nr 1211 3001

Peter Dahl

(f. 1934), Sverige

Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Dansande par. Signerad, daterad -72, numrerad 13/75,50x73 cm

Peter Dahl, född 1934 i Oslo, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 22 oktober 2018
kl 19:56:54

  • Tema
  • 22 okt

Peter Dahl

Läs mer om Peter Dahl
Peter Dahl (f. 1934)