bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 12422030



*

nr 1242 2030


Jean-Pierre Cassigneul

(f. 1935), Frankrike


Färglitografi, Jean-Pierre Cassigneul (f. 1935), Frankrike. Numrerad 80/120. Motivet: 87x59 cm


Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 250 kr (per 17:06:42)
Uppdatera
Visning

fredag 15/3, lördag 16/3, söndag 17/3 och måndag 18/3


Auktionen
avslutas:

måndag 18 mars kl 19:18:40


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/3 23:25:13 1      100 kr
14/3 17:23:47 2      150 kr
17/3 18:01:13 3      200 kr
17/3 18:19:12 2      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 mar

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, S ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Jean-Pierre Cassigneul

Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.

Läs mer om Jean-Pierre Cassigneul
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
  • 2046 Färglitografi
    2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm,..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:51
  • 2162 Färglitografi
    2 st, Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Moti..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:52
  • 2172 Färglitografi
    2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Sig..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:33
  • 2008 Färglitografi
    Åke Arenhill (f. 1920), Sverige. Figurer, Signerad..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 19:50
  • 2019 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Sverige. Storkyrkobrinken, G..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 18:18
  • 2139 Färglitografi
    Alf Olsson, "Dagsländan", signerad, PT -72. Bladet..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    18 mars kl 19:58




Ladda ner broschyr