KONST / Litografier / Färglitografi 12577096

nr 1257 7096

Else Uhlmann

(f. 1949), Sverige

Färglitografi, Else Uhlmann (f. 1949), Sverige. Dansande par, signerad. EA-upplaga. Motivet: 57x44

Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 27 maj 2019
kl 18:03:06

Else Uhlmann

Läs mer om Else Uhlmann