KONST / Litografier / Färglitografi 11739021

nr 1173 9021

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 158/360, motivet: 44x55

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 2 april 2018
kl 18:47:30

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin