KONST / Litografier / Färglitografi 12422009

nr 1242 2009

Einar Höste

(f. 1930), Sverige

Färglitografi, Einar Höste (f. 1930), Sverige. Komposition, P53. Signerad, daterad -85, bladets mått: 26x34

Einar Höste, född 1930 i Stockholm, svensk skulptör.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:51:39

  • Tema
  • 18 mar

Einar Höste

Läs mer om Einar Höste