KONST / Litografier / Färglitografi 12432112

nr 1243 2112

Egill Jacobsen

(1910-1998), Danmark

Färglitografi, Egill Jacobsen (1910-1998), Danmark. Komposition. Signerad, numrerad 16/310. Motivet: 56x44 cm

Egill Jacobsen, dansk bildkonstnär född 1910, död 1998.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 25 mars 2019
kl 20:09:38

Egill Jacobsen

Läs mer om Egill Jacobsen