KONST / Litografier / Färglitografi 12555433

nr 1255 5433

Arvid Widerberg

(1904-1998), Sverige

Färglitografi, Arvid Widerberg (1904-1998), Sverige. Drottningholm. Signerad, daterad 78, numrerad 285/360. Motivet: 46x51 cm

Arvid Widerberg, svensk målare och grafiker född 1904, Lund, död 1998, Malmö.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 20 maj 2019
kl 20:20:24

Arvid Widerberg

Läs mer om Arvid Widerberg