KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12432145

nr 1243 2145

Ursula Schütz

(f. 1935), Sverige

Färgetsning, Ursula Schütz (f. 1935), Sverige. Raukar, signerad. Motivet: 24,5x18 cm

Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 25 mars 2019
kl 20:05:12

Ursula Schütz

Läs mer om Ursula Schütz