KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12422020

nr 1242 2020

C Göran Karlsson

(f. 1944), Sverige

Färgetsning, C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 27/40. Motivet: 61x43 cm

C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

5.400 kr

måndag 18 mars 2019
kl 20:47:24

  • Tema
  • 18 mar

C Göran Karlsson

Läs mer om C Göran Karlsson