KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12577102

nr 1257 7102

Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige

Etsning, Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Bladvass, signerad. 1968,15/25. Motivet: 20x13

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 27 maj 2019
kl 20:52:06

Gunnar Norrman

Läs mer om Gunnar Norrman