MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå 14046348

nr 1404 6348

Byrå

1800-tal, Alm. Bredd: 109. Djup: 46 cm. Höjd: 95 cm, nyckel

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:17:32

21/6 18:12:32 1      Vinnande bud

Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor