UR & KLOCKOR / Bordsur / Bordspendyl 4914188
nr 491 4188
Bordspendyl
marmor, porfyr och förgylld brons. Sign. Beurling(urmakare i Stockholm 1783 - 1806), höjd: 51 En visare samt en kedja saknas
Utrop:
60.000 kr
Såld:
121.000 kr
måndag 22 oktober 2007
Signe Persson-Melin (f. 1925)