UR & KLOCKOR / Bordsur / Bordspendyl 4914188

nr 491 4188

Bordspendyl

marmor, porfyr och förgylld brons. Sign. Beurling(urmakare i Stockholm 1783 - 1806), höjd: 51 En visare samt en kedja saknas

Utrop:

60.000 kr

Såld:

121.000 kr

måndag 22 oktober 2007

Signe Persson-Melin (f. 1925)