bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12261040



*

nr 1226 1040


Lars Lerin

(f. 1954), Sverige


Akvarell, Lars Lerin (f. 1954), Sverige. "Brygge, Lofoten". Signerad Lars Lerin. Akvarell, bladets mått: 19x29. Skänkt till auktionen av konstnären via stadsbrud Babben Larsson


Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.

Utrop:

30.000 kr - 40.000 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 30.000 kr (per 12:32:56)
Uppdatera
Visning

fredag 12/10, lördag 13/10, söndag 14/10 och måndag 15/10. Auktion TORSDAG 18 oktober


Auktionen
avslutas:

torsdag 18 oktober kl 18:00:00


bakg
VIKTIGT
DET HÄR ÄR EN VÄLGÖRENHETSAUKTION SOM AVSLUTAS MED KLUBBAUKTION.

INGEN ÅNGERRÄTT PÅ DENNA AUKTION

Budgivningen online upphör den 18 oktober kl 18.00. Därefter sker budgivning i salen under klubbauktionen.

Vill du delta på klubbauktionen är du varmt välkommen att ta plats senast klockan 18.00 på Sveavägen 116, TORSDAGEN den 18 oktober.
Det tillkommer ingen köparprovision

bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare

  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/10 12:09:40 1      5.000 kr
     5.200 kr 
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
9/10 12:10:55 1      6.000 kr
     6.200 kr 
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
9/10 13:02:03 2      6.600 kr
     6.800 kr 
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
9/10 14:49:17 3      15.500 kr
     16.000 kr 
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
9/10 14:49:52 3      21.500 kr
     22.000 kr 
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
10/10 22:04:48 4      22.500 kr
     23.000 kr 
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
10/10 22:05:23 4      23.500 kr
     24.000 kr 
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
10/10 22:59:10 5      ledande budet*
15/10 09:01:03 6      27.000 kr
15/10 09:01:03 5      27.500 kr (Automatiskt)
15/10 09:01:27 6      30.000 kr
15/10 09:01:27 5      30.000 kr (automatiskt)

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...



Läs mer om Stadsbrudskåren

  • Konstnär/Designer

Lars Lerin

Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.

Läs mer om Lars Lerin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller akvarellister lars lerin svensk konst svensk konstnär svenska akvarellister svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 1382 Akvarell
    Agneta Wrangel (1917-2006), Sverige. Läsande orien..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    22 oktober kl 19:18
  • 1036 Akvarell
    Max Goldstein - Mago (1925-2008), Sverige. Kostyms..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:00
  • 1038 Akvareller
    6 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    22 oktober kl 20:22
  • 1002 Blandteknik
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "French Piano". S..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:00
  • 1001 Blandteknik
    Birgitte Söndergaard (f. 1957), Sverige. "Nu är ja..//
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:00
  • 1433 Blandteknik
    Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Signerad Curt Vi..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    22 oktober kl 18:54




Ladda ner broschyr