KONST / Litografier / Färglitografi 12422022

nr 1242 2022

Antoni Tàpies

(1923-2012), Spanien

Färglitografi, Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Signerad, numrerad 30/150, bladets mått: 75x57 cm

Antoni Tàpies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.600 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:11:21

  • Tema
  • 18 mar

Antoni Tàpies

Läs mer om Antoni Tàpies