bakg

  KONST / Litografier / Grafiskt blad 12422021



*

nr 1242 2021


Le Corbusier

(1887-1965), Schweiz


Grafiskt blad, Le Corbusier (1887-1965), Schweiz. Signerad i tryckplåt LC 50. Motivet: 68x52 cm


Le Corbusier, Charles-Édouard Jeanneret, schweizisk-fransk arkitekt och konstnär född 1887, död 1965.

Följerätt

Ja

Utrop:

3.000 kr

Såld:

13.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 mars 2019
kl 18:19:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/3 20:17:17 1      2.000 kr
13/3 14:19:17 2      2.600 kr
14/3 08:40:44 3      3.400 kr
18/3 17:00:08 4      3.000 kr
18/3 17:00:08 3      3.200 kr (Budbetjänt)
18/3 17:59:12 5      3.400 kr
18/3 17:59:12 3      3.400 kr (Budbetjänt)
18/3 17:59:52 5      4.000 kr
18/3 18:01:06 6      3.800 kr
18/3 18:01:06 5      4.000 kr (Budbetjänt)
18/3 18:01:23 6      4.200 kr
18/3 18:02:57 3      4.600 kr
18/3 18:03:00 5      4.600 kr
18/3 18:03:00 3      4.600 kr (Budbetjänt)
18/3 18:03:15 5      5.000 kr
18/3 18:03:43 3      5.200 kr
18/3 18:04:13 7      8.400 kr
18/3 18:04:54 3      5.800 kr
18/3 18:04:54 7      6.000 kr (Budbetjänt)
18/3 18:05:11 3      6.400 kr
18/3 18:05:11 7      6.600 kr (Budbetjänt)
18/3 18:06:08 8      8.000 kr
18/3 18:06:08 7      8.200 kr (Budbetjänt)
18/3 18:07:21 3      8.400 kr
18/3 18:07:21 7      8.400 kr (Budbetjänt)
18/3 18:07:35 3      8.600 kr
18/3 18:07:35 7      8.800 kr
18/3 18:09:11 8      10.000 kr
18/3 18:09:45 7      9.800 kr
18/3 18:09:45 8      10.000 kr (Budbetjänt)
18/3 18:10:29 8      10.500 kr
18/3 18:11:07 7      Vinnande bud
18/3 18:14:37 8      13.000 kr
18/3 18:14:37 7      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 mar

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, S ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Le Corbusier

Le Corbusier, Charles-Édouard Jeanneret, schweizisk-fransk arkitekt och konstnär född 1887, död 1965.

Läs mer om  Le Corbusier
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafiskt blad le corbusier litografier schweiz
  • 3490 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. "Norrskär"...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 19:12
  • 3258 Färglitografi
    Joakim Allgulander (f. 1965), Sverige. Signerad. P..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 18:09
  • 2059 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Fontaine Blea..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 april kl 20:26




Ladda ner broschyr