KONST / Litografier / Grafiskt blad 12422021

nr 1242 2021

Le Corbusier

(1887-1965), Schweiz

Grafiskt blad, Le Corbusier (1887-1965), Schweiz. Signerad i tryckplåt LC 50. Motivet: 68x52 cm

Le Corbusier, Charles-Édouard Jeanneret, schweizisk-fransk arkitekt och konstnär född 1887, död 1965.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

13.500 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:19:37

  • Tema
  • 18 mar

Le Corbusier

Läs mer om  Le Corbusier