KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14222008

nr 1422 2008

Guena Rogozny

(1948-2001), Ryssland

Oljemålning, Signerad, "utsikt mot stadshus och riksdagshus. Olja på duk, 83x109cm, oramad

Guena Rogozny, rysk bildkonstnär född 1948, död 2001.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 27 september 2021
kl 20:42:29

  • Tema
  • 27 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Guena Rogozny

Läs mer om Guena Rogozny