KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12522007

nr 1252 2007

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Oljemålning, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Orangekroka", signerad. Olja på duk, 39x47 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

9.000 kr - 10.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 21:07:49)
Uppdatera
Visning

fredag 26/4, lördag 27/4, söndag 28/4 och måndag 29/4

Auktionen
avslutas:

måndag 29 april kl 20:06:48

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 29 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson