KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12542007

nr 1254 2007

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Oljemålning, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Orangekroka", signerad. Olja på duk, 39x47 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

7.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 13 maj 2019
kl 20:59:54

13/5 20:53:46 1      Vinnande bud

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson