bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 14929372



*

nr 1492 9372


Vas

+ skålfat, keramik, Upsala-Ekeby. Höjd: 25 + längd: 28 cm


Utrop:

800 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 350 kr (per 13:47:36)
Uppdatera
Visning

fredag 23/9, lördag 24/9, söndag 25/9 och måndag 26/9


Auktionen
avslutas:

måndag 26 september kl 18:58:28


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/9 09:39:19 1      300 kr
24/9 19:03:57 2      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 300 kr
  Göteborg 300 kr
  Helsingfors 300 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Upsala-Ekeby
Upsala-Ekeby, förkortades ofta med ett UE under godset eller med "Ekeby". År 1886 startades tillverkning av tegel och Upsala var 1918 norra Europas största keramik- och kakelfabrik.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålfat svensk keramik svenska keramiker uppsala ekeby uppsala-ekeby upsala ekeby upsala-ekeby vas
  • 9159 Golvvas
    porslin, Kina, 1800-tal. Höjd: 42 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 20:45
  • 9157 Golvvas
    porslin, Kina, omkring 1900. Höjd: 43 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 18:45
  • 9184 Oljemålning
    Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Blomster i va..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 18:37




Ladda ner broschyr