bakg

  UR & KLOCKOR / Bordsur / Bordsur 14823085



*

nr 1482 3085


Bordsur

Majolika. Höjd: 38 cm


Utrop:

500 kr - 800 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 01:09:30)
Uppdatera
Visning

fredag 12/8, lördag 13/8, söndag 14/8 och måndag 15/8


Auktionen
avslutas:

måndag 15 augusti kl 20:19:37


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg 800 kr
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsklocka bordsur klocka majolika
  • 3288 Bordspendyl
    Skulptur. Höjd: 35, nutida
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    15 augusti kl 20:23
  • 9218 Bordsur
    Frankrike, 1800-tal. Höjd: 50 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    29 augusti kl 18:31
  • 9194 Bordsur
    marmor / metall. Höjd: 34 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    15 augusti kl 19:09




Ladda ner broschyr