KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 13914334

nr 1391 4334

Ernst Goldschmidt

(1879-1959), Danmark

Färgkrita, Ernst Goldschmidt (1879-1959), Danmark. Porträtt av Gunhild Lannerstierna 1916, ej signerad, 82x68 cm, yttermått inklusive ram: 91x77 cm

Ernst Goldschmidt, dansk målare född 1879, död 1959.

Utrop:

1.000 kr - 1.500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 13:57:13)
Uppdatera
Visning

fredag 16/4, lördag 17/4, söndag 18/4 och måndag 19/4

Auktionen
avslutas:

måndag 19 april kl 20:41:54

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Ernst Goldschmidt

Läs mer om Ernst Goldschmidt