bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Mockaskedar 12611340



*

nr 1261 1340


Mockaskedar

12 st, silver. Längd: 10. Vikt: ca 100 g


Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 200 kr (per 07:04:16)
Uppdatera
Visning

fredag 14/6, lördag 15/6, söndag 16/6 och måndag 17/6


Auktionen
avslutas:

måndag 17 juni kl 18:40:58


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/6 19:16:12 1      100 kr
12/6 10:22:22 2      ledande budet*
14/6 19:54:58 3      200 kr
14/6 19:54:58 2      200 kr (budbetjänt)

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 300 kr
  Göteborg 300 kr
  Helsingfors 300 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffeskedar mockaskedar silver ädelmetall
  • 2543 Bägare
    silver, 1700-tal. Höjd: 8 cm, vikt. 47 g
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    17 juni kl 20:05
  • 2428 Bestick
    silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 36 delar, L-. 1..//
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    17 juni kl 19:42
  • 2430 Bestick
    silver, GEWE, 39 delar, Vikt: 1884 g
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    17 juni kl 19:45




Ladda ner broschyr