KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12433126

  • Bilden på det här föremålet förbereds nu för publicering 19/3 - 22/3.

    Visning fredag 22/3, lördag 23/3, söndag 24/3 och måndag 25/3 Auktionen avslutas 25/3.

nr 1243 3126

Tord Leander Engström

(1914-1985), Sverige

Gouache, Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. "tornedalen". Signerad, daterad -56,64x48

Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.

Utrop:

500 kr - 800 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 09:41:46)
Uppdatera
Visning

fredag 22/3, lördag 23/3, söndag 24/3 och måndag 25/3

Auktionen
avslutas:

måndag 25 mars kl 18:03:10

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Tord Leander Engström

Läs mer om Tord Leander Engström
Gouache