1434 6332 Adventsljusstakar Ett par. Längd: 40cm. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:38)
1434 6331 Adventsljusstakar Ett par. Längd: 47cm. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:36)
1434 6333 Adventsljusstake höjd: 42cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:28)
1434 6428 Affisch Pommac, efter originalmålning Grünewald, yttermått inklusive ram: 96x67 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:21)
1434 6357 Akryl Aino Myllykangas (f. 1948), "Hus i skogen". Signerad, daterad 2001. Akryl på pannå, 24x20 cm, yttermått inklusive ram: 33x29 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:58)
1434 6393 Akryl Arne Björkegren (f. 1929), Sverige. Kosmiskt motiv. Signerad. Akryl på pannå, 18x44 cm, yttermått inklusive ram: 28x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:41)
1434 6394 Akryl Arne Björkegren (f. 1929), Sverige. Kosmiskt motiv. Signerad. Akryl på pannå, 22x30 cm, yttermått inklusive ram: 31x39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:47)
1434 6391 Akryl Arne Björkegren (f. 1929), Sverige. Kosmiskt motiv. Signerad. Akryl på pannå, 45x50 cm, yttermått inklusive ram: 53x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:14)
1434 6392 Akryl Arne Björkegren (f. 1929), Sverige. Kosmiskt motiv. Signerad. Akryl på pannå, 69x46 cm, yttermått inklusive ram: 78x57 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:37)
1434 4202 Akvarell Acke Åslund (1881-1958), Sverige. "Järvsö 1934". Signerad, med dedikation. Akvarell, bildmått: 31x44, yttermått inklusive ram: 35x49 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:26)
1434 6366 Ampel Koppar, Jugend. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:26)
1434 6545 Armband 8K, modell pansar. Längd: 20cm. Vikt: 4,4g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:58)
1434 5405 Armband silver. Längd: 18cm, 1948, vikt: 36g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:23)
1434 6539 Armbandsur 4 st, diverse
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:51)
1434 6014 Armbandsur Certina Blue ribbon, automatisk. Diameter: 35mm, flexband
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:03)
1434 5534 Armbandsur Damur, Longines, EFC, quartz, refnr: L51551 serienr: 29951020, stål, viklås. Diameter: 2 cm, längd: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:36)
1434 6260 Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 14 cm, Vikt: ca 190 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:31)
1434 6586 Bägare tenn, Firma Svenskt Tenn, 1929. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:48)
1434 6207 Bajonetter 2 st. Längd: 35-70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:40)
1434 5325 Balansvåg modell äldre. Längd: 38, djup: 23 cm, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:01)
1434 6338 Balkongdörr Fransk, bemålad, 202x51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:40)
1434 6008 Bauhausstolar 5 st, Rotting
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:57)
1434 6318 Bestick + bokverk, Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. 3 + 4 delar, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1977. Längd: 18-19,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:27)
1434 6034 Bestick 28 delar, Ns / pärlemo, England. Längd: 18-20,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:21)
1434 6275 Bestick 4 gafflar + 6 skedar, silver. Längd: 21-22cm, vikt: 631g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:42)
1434 6277 Bestick Diverse, silver, 11 delar. Längd: 18-21cm, vikt: 558g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:23)
1434 5614 Bibel år 1768, skinnband. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:57)
1434 6154 Bilhjälm 1960-tal. Längd: ca 28 cm, djup: 18 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:10)
1434 6048 Blandteknik Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad, daterad 87, kustmotiv. Blandteknik, bildmått: 50x70cm, yttermått inklusive ram: 63x82cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:02)
1434 5153 Blandteknik Erik Arosenius (1880-1953), Sverige. Signerad, daterad -19, bladets mått: 18x13, yttermått inklusive ram: 31x27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:40)
1434 6168 Blåslampor 2 st. Höjd: 24-28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:16)
1434 6367 Blåslampor 3 st. Höjd: 17-39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:23)
1434 6365 Blåslampor 4 st. Höjd: 17-22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:18)
1434 6531 Bojan Kina. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:14)
1434 6415 Bokhylla 1940-tal. Bredd: 190, djup: 32 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:05)
1434 6132 Bokhylla Längd: 146 cm. Djup: 30 cm, höjd: 125 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:50)
1434 6481 Bokskåp Ek. Bredd: 118, djup: 33 cm, höjd: 140 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:03)
1434 6124 Bord Ek, med hjul. Diameter: 63cm, höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:19)
1434 6095 Bordsdekorationer 4 st, glas. Höjd: 10-17cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:33)
1434 6159 Bordsfotogenlampa 1800-tal, glas. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:12)
1434 6235 Bordsfotogenlampa höjd: 60cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:43)
1434 6121 Bordsfotogenlampa höjd: 63cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:52)
1434 6160 Bordsfotogenlampa omkring sekelskiftet 1900. Höjd: ca 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:06)
1434 6488 Bordskanon på lavett. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:45)
1434 6266 Bordslampa Alabaster. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:09)
1434 6092 Bordslampa Asea, metall. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:52)
1434 5395 Bordslampa Hemi, klot. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:09)
1434 6433 Bordslampa Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, modell: 2563, Trä. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:45)
1434 6550 Bordslampa krom. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:45)
1434 5308 Bordslampa Strindbergsmodell, glas och metall. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:55)
1434 6458 Bordslampa Tidigt 1900-tal, Strindbergsmodell, smide / glaskupa. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:03)
1434 6270 Bordslampfot Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:11)
1434 6226 Bordslampfot Ove Sandberg, Kosta. Signerad. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:48)
1434 6541 Bordslampfötter 2 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 23-28 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:14)
1434 6027 Bordslampfötter Ett par, mässing. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:23)
1434 6426 Bordslampor Ett par. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:36)
1434 6503 Bordspegel mässing. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:40)
1434 6546 Bordsramar Med ställ, omkring 1900. Längd: 20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:35)
1434 6495 Bordsur Rokokostil. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:31)
1434 6544 Borstar 2 delar, silver. Längd: 17-23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:13)
1434 6476 Brosch + kravattnål + hänge, 3 delar, 18k guld, pärlor & glas. Vikt: 5g brutto. Längd: ca 1-4 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:55)
1434 5374 Brosch 18k guld, Längd: 7cm. Vikt: 2,1g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:37)
1434 6534 Broscher 3 st, silver/strass, Vikt: ca 40 g. Längd: ca 6 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:47)
1434 6155 Buljongkoppar med fat 6 delar, Rosenthal. Längd: 13-17,5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:58)
1434 6469 Byrå + spegel, bemålat. Bredd: 85, djup: 47 cm, höjd: 84+ 84
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:44)
1434 6009 Byrå 1800-tal. Bredd: 111, djup: 50 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:18)
1434 6553 Byrå England, mahogny. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd: 94 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:16)
1434 6131 Byrå Längd: 104 cm. Djup: 47 cm, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:56)
1434 6080 Byrå Längd: 105 cm. Djup: 44 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:33)
1434 6307 Byrå Längd: 70 cm. Djup: 30 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:39)
1434 6442 Byrå mahogny, 1800-tal. Bredd: 109, djup: 46 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:10)
1434 6046 Champagneglas 12 st, Reijmyre glasbruk. Rött glas. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:16)
1434 6454 Champagneglas Ett par, slipade med dekor. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:31)
1434 6056 Cigarettetui Firma Svenskt Tenn, 1936. Monogram SM. Längd: 22,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:19)
1434 6217 Clubfåtöljer Ett par, Tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:37)
1434 5378 Collier 18k guld, med vita stenar. Längd: 40cm, vikt: 5,2g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:10)
1434 6285 Crèmekoppar 2 st. Med fat. Höjd: ca. 10 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:25)
1434 6351 Dalahästar + sparbössegris, 3 delar, Allmoge. Höjd: 7-18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:26)
1434 6326 Draperi Sandersons, "Heritage", fodrad, 130x260 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:56)
1434 6151 El-ljusstake höjd: 32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:57)
1434 6519 El-ljusstake Koppar/Teak. Längd: 42, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:47)
1434 6075 Eldhundar Ett par, mässing. Höjd: 30cm, längd: 23cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:18)
1434 6003 Emaljskylt "Michelin Bicyle", EAS, France, omkring 1960. Dubbelsidig skylt i emaljerad plåt med vit Michelingubbe samt gul text ”Michelin” mot röd bakgrund med vit kant, 45x35 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 29 november 2021 18:35)
1434 6004 Emaljskylt "Mobiloil" Gargoyle, Omkring 1955. "Consultez notre Tableau de Graissage". Plan, rektangulär, dubbelsidig skylt i emaljerad plåt, 40x60 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 29 november 2021 19:29)
1434 6002 Emaljskylt "Mobiloil", Vitracier Neuhaus, France, omkring 1950. Skylt i emaljerad plåt med röd Pegasus samt svart text ”Mobiloil” och "Socony -Vacuum Francaise" mot vit bakgrund med svart kant, 58x58 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 29 november 2021 18:46)
1434 6001 Emaljskylt "Pirelli Bilringar", Carl Lunds, Malmö, omkring 1930. Rektangulär skylt i emaljerad plåt, 50x72 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 29 november 2021 18:40)
1434 6218 Etagebord England, med låda. Bredd: 44. Djup: 44 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:14)
1434 2141 Etsning Folke Gullby (1912-1982), Sverige. Signerad. Bildmått: 14x21 cm, oramat löst blad, bladets mått: 25x30 cm + bok, Folke Gullbys grafik
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:32)
1434 6463 Etsning Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Signerad, numrerad 109/125. Bildmått: 35x25cm, yttermått inklusive ram: 66x48cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:35)
1434 2139 Etsningar 3 st. Torrnål, Folke Gullby (1912-1982), Sverige. Signerade. Bildmått: 9x8 + 11x12 + 7x5,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:27)
1434 3041 Färgetsning Brita Molin (f. 1919), Sverige. "Fågel Fenix", EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Bildmått: 38x49 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:39)
1434 2003 Färglitografi 2 delar, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Fredmans epistel 21. Färglitografi, bildmått: 44x28, yttermått inklusive ram: 64x50 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:20)
1434 6202 Färglitografi 2 st, Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerade. Färglitografi. Bladets mått: 67x54-70x54 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:16)
1434 6104 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 36/190. Färglitografi. Bladets mått: 63x87cm, yttermått inklusive ram: 76x81cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:37)
1434 2152 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 37/300. Färglitografi, bildmått: 26x37, yttermått inklusive ram: 48x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:27)
1434 2153 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 55/300. Färglitografi, bildmått: 26x37, yttermått inklusive ram: 48x57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:27)
1434 2030 Färglitografi Axel Salto (1889-1961), Danmark. Signerad, stilleben. Färglitografi, bildmått: 45x59cm, yttermått inklusive ram: 61x74cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:48)
1434 2048 Färglitografi Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 220/360. Färglitografi. Bladets mått: 49x41, yttermått inklusive ram: 71x63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:21)
1434 2049 Färglitografi Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Son. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 49x40, yttermått inklusive ram: 71x63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:23)
1434 2196 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. "Golf". Signerad, numrerad 121/260. Färglitografi, bildmått: 62x46, yttermått inklusive ram: 85x67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:51)
1434 2031 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 124/300. Färglitografi, bildmått: 40x54, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:59)
1434 2181 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Signerad, numrerad 113/125, daterad 1963. Bildmått: 51x43, yttermått inklusive ram: 70x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:20)
1434 6328 Färglitografi Einar Wennberg (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 155/175. Färglitografi, bildmått: 27x38cm, yttermått inklusive ram: 33x45,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:59)
1434 2039 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 299/300, "Skansen". Färglitografi, bildmått: 46x54, yttermått inklusive ram: 60x69 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:31)
1434 2038 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Vinter vid Riddarhuset. Signerad, numrerad 16/300. Färglitografi, bildmått: 46x55, yttermått inklusive ram: 63x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:30)
1434 6038 Färglitografi Endre Nemes (1909-1985), Sverige. Signerad, numrerad 132/260, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 69x48cm, yttermått inklusive ram: 93x72cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:58)
1434 6037 Färglitografi Endre Nemes (1909-1985), Sverige. Signerad, numrerad 134/260, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 69x48cm, yttermått inklusive ram: 83x61cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:35)
1434 6041 Färglitografi Endre Nemes (1909-1985), Sverige. Signerad, numrerad 138/260, daterad1971. Färglitografi, bildmått: 59x48cm, yttermått inklusive ram: 83x61cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:36)
1434 6200 Färglitografi Gösta Gustavson. Signerad, numrerad 203/300. Färglitografi. Bladets mått: 72x52, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:17)
1434 2162 Färglitografi Gudrun Key-Åberg (f. 1925), Sverige. "Havet". Signerad, numrerad 37/75. Färglitografi, bildmått: 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 53x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:58)
1434 2121 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, numrerad 2/50, daterad -77, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 38x49, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:19)
1434 2122 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, numrerad HC 2/50, daterad -77, Djurgårdsbåt. Färglitografi, bildmått: 40x51, yttermått inklusive ram: 55x65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:25)
1434 2173 Färglitografi Johnny Friedlaender (1912-1992), Signerad, numrerad 89/95. Färglitografi. Bladets mått: 76x56, yttermått inklusive ram: 83x63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:46)
1434 6040 Färglitografi Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Signerad, numrerad 8/32, daterad 1990. Färglitografi. Bladets mått: 73x45cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:51)
1434 6464 Färglitografi Juha Soisalo (f. 1941), Finland. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad 73. Färglitografi, bildmått: 55x54cm, yttermått inklusive ram: 58x58cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:18)
1434 2157 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 68/385, daterad 1986. Färglitografi, bildmått: 35x26cm, yttermått inklusive ram: 52x43cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:03)
1434 2138 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 8/50, daterad 1989, "Älven IV". Färglitografi, bildmått: 115x39 cm, yttermått inklusive ram: 58x134cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:30)
1434 5315 Färglitografi Kurt Jungstedt (1894-1963), Sverige. Signerad, numrerad 61/200, naken kvinna. Färglitografi, bildmått: 68x41cm, yttermått inklusive ram: 85x57cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:14)
1434 2114 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 10/350, svanar. Färglitografi, bildmått: 33x46, yttermått inklusive ram: 53x68 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:29)
1434 2050 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 213/366. Färglitografi. Bladets mått: 27x36, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:12)
1434 6050 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 294/360, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 68x51cm, yttermått inklusive ram: 80x61cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:17)
1434 2186 Färglitografi Max Papart (1911-1994), Frankrike. Signerad, numrerad 8/9, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 35x57cm, yttermått inklusive ram: 63x93cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:00)
1434 2155 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 149/380, daterad 1990. Färglitografi, bildmått: 52x43cm, yttermått inklusive ram: 65x55cm
1434 5312 Färglitografi Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, numrerad 148/220, daterad 1995. Färglitografi, bildmått: 32x24cm, yttermått inklusive ram: 56x42cm
1434 2128 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 161/375, kroginteriör. Färglitografi, bildmått: 57x84cm, yttermått inklusive ram: 64x91cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:56)
1434 2129 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, PT, stilleben. Färglitografi, bildmått: 26x35cm, yttermått inklusive ram: 41x48cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:57)
1434 2057 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 224/360, vintermotiv. Färglitografi, bildmått: 46x67cm, yttermått inklusive ram: 62x82cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:39)
1434 2140 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vintermotiv, PT. Signerad. Färglitografi, bildmått: 28x46, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:29)
1434 2143 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Afton". Signerad, numrerad 78/310. Färglitografi, bildmått: 21x30 cm, yttermått inklusive ram: 36x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:01)
1434 2034 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. PT. Signerad. Färglitografi, bildmått: 22x41, yttermått inklusive ram: 40x58 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:27)
1434 6016 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 122/360. Färglitografi, bildmått: 35x27, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:34)
1434 2084 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 211/250, "utskärsvinter". Färglitografi, bildmått: 24x37cm, yttermått inklusive ram: 39x51cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:29)
1434 2169 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Globen. Signerad, numrerad 5/20. Färglitografi, bildmått: 43x57, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:26)
1434 2052 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 51/260, daterad 70. Färglitografi, bildmått: 37x50cm, yttermått inklusive ram: 48x61cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:29)
1434 6468 Färglitografi Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, numrerad 124/440, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 40x48cm, yttermått inklusive ram: 48x55cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:24)
1434 6199 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, numrerad 284/290. Färglitografi. Bladets mått: 45x34, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:20)
1434 6471 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad, numrerad 66/150. Färglitografi, bildmått: 49x49cm, yttermått inklusive ram: 73x68cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:43)
1434 6462 Färglitografi Werner Pfeiffer (f. 1937), Tyskland. Signerad, numrerad 72/80, "tipping alone". Färglitografi, bildmått: 55x75cm, yttermått inklusive ram: 58x78cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:40)
1434 2104 Färglitografier 2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Ej signerade. Färglitografi. Bladets mått: 30x23cm, oramade lösa blad, stämplade Galerie Aix
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:50)
1434 6167 Fat + skålfat, Tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 31-43 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:45)
1434 6087 Fat 2 st, Rörstrand, Drejargruppen. Diameter: 23-33cm
1434 6401 Fat 3 st, Dekor av Birgit Eklund. Diameter: 23-39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:32)
1434 6055 Fat Emalj, "Edwards Star", för Georg Jensen, diameter: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:03)
1434 6380 Fat fajans, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:57)
1434 6322 Fat Nysilver, Argentina, 26x26cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:03)
1434 6293 Fat silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1950, med gravyr/inskription. Diameter: 25cm, vikt: 252g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:11)
1434 6430 Fat silver, Tyskland. Diameter: 32, Vikt: ca 700 gr
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:18)
1434 6142 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten, 22x20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:23)
1434 6350 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Silur, Gustavsberg, 1960-tal, chamotterat stengods i brunt och svart, 22x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:49)
1434 6376 Fat Tenn, Baltzar Rogud, 1700-tal. Diameter: 40cm
1434 5444 Fåtöljer ett par, Chippendalestil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:47)
1434 6477 Fickur 3 st, modell äldre, bland annat silver. Diameter: 3,5 - 5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:02)
1434 6281 Fickur 4 st
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:37)
1434 6456 Figuriner 2 st. Höjd: 12cm
1434 6506 Figuriner 3 st, Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl. Höjd: 13-21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:17)
1434 6184 Fiol med 2 stråkar, i väska, Tjeckoslovakien. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:59)
1434 6186 Fiol med 2 stråkar, Stradivariuskopia, i väska. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:49)
1434 6188 Fiol med stråke, Stradivariuskopia, i väska. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:02)
1434 6557 Fisktallrikar 15 delar, Johnsons Bros, England. Diameter: 10-25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:21)
1434 6538 Folkdräktsbroscher 5 st, silver, Vikt: ca 350g
1434 6157 Fönster 4 st, 74x61 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:46)
1434 6590 Fotogenlampa + brännare+ hushållsvåg, Lindells. Höjd: 21 - 26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:02)
1434 6529 Fotografier 2 st, Joakim Bonnier med autograf, yttermått inklusive ram: 20x26-33x42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:45)
1434 6516 Fotolitografi Jörgen Zetterquist (f. 1928), Sverige. Signerad, numrerad 96/100, daterad 72. Bildmått: 59x42cm, yttermått inklusive ram: 73x55cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:15)
1434 6106 Frimärken postfriska märken (nominellt värde 2100 kr)
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:14)
1434 6377 Frimärkssamling 6st pärmar/album
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:32)
1434 6287 Fruktservis 11 delar, porslin, Italien. Diameter: ca 20-33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:07)
1434 6119 Gardiner Ett par, "Vegetable tree", Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. 145x122cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:09)
1434 6508 Gardiner Ett par, Marimekko, Maija Isola, 147x124cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:04)
1434 6347 Glas 18 st, färgade, 6+ 6+ 6. Höjd: 9,5-19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:12)
1434 6179 Glasservisdelar 10 delar. Längd: Bla Reffla, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Längd: 7-28 cm
1434 6352 Glasservisdelar 24 delar, Iittala. Höjd: 9-21cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:40)
1434 6073 Glasservisdelar 35 delar, Reijmyre Glasbruk, "Antik". Höjd: 6-18cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:15)
1434 6072 Glasservisdelar 4+ 4 st, Elvira Madigan, Kosta Boda. Höjd: 9-16 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:48)
1434 6305 Glasservisdelar 6 6 st. Höjd: 9 - 14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:50)
1434 6165 Glasservisdelar modell Helga, olika, ca 35 delar. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:43)
1434 6061 Glöggryta Gustav Eriksson Koppar, "nu är det jul igen". Längd: 27 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:40)
1434 6556 Golvlampa höjd: 142cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:21)
1434 6311 Golvlampa höjd: 150cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:13)
1434 6136 Golvlampa Tvåarmad, mässing. Höjd: 150cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:54)
1434 6566 Golvljusstake smide, sjuarmad. Höjd: 110
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:20)
1434 5185 Golvljusstake Smide. Höjd: 93 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:59)
1434 6369 Golvur 1700-tal, Kinesiserande dekor, höjd: 225 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:25)
1434 6371 Golvur 1800-tal, bemålat. Höjd: ca 195 cm, bredd: 65 cm, djup: 20 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:36)
1434 5452 Golvur 1800-tal, Intarsia. Höjd: 204
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:26)
1434 5599 Golvvas Sia. Höjd: 86cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:30)
1434 6580 Grafiska blad 3 st. Modell äldre, 42x60, yttermått inklusive ram: 66x86 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:46)
1434 6402 Grafiskt blad Kina, bildmått: 49x32cm, yttermått inklusive ram: 61x43cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:09)
1434 6585 Grötskål + stop, 3 delar, tenn. Höjd: 22 ca.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:55)
1434 6348 Grötterrin + kanna. Dekor med tomte. Omkring 1900. Längd: 27 cm. Höjd: 16-19 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:35)
1434 6542 Gryta Emaljerad, design: Sarpaneva. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:19)
1434 6256 Hallykta Blyinfattat glas. Höjd: 62cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:29)
1434 6532 Halsband silver, Vikr: ca 21 g. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:25)
1434 6475 Halsband med hänge 18k guld, hänge med oäkta sten. Vikt: 4,5g. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:51)
1434 5382 Hänge & brosch 18k guld, camé & pärla. Längd: 3-4cm, vikt: 3,9g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:19)
1434 6576 Hattask diameter: 40cm
1434 6059 Hatthylla med spegel. Bredd: höjd. 75 längd: 106 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:19)
1434 6512 Hörnskåp Empire, intarsia. Saknar överdel. Höjd: 143 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:19)
1434 5420 Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 177cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:02)
1434 5432 Hörnskåp Rokokostil. Höjd: 214cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:38)
1434 6203 Huggare längd: 61 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:20)
1434 6164 Industrilampa höjd: 32 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:10)
1434 6437 Juldekoration 3 paket.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:42)
1434 6520 Julgransfot Glas, Bülach, Schweiz. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:24)
1434 6451 Jultallrikar 30st, Christineholm. Diameter: 21-27cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:46)
1434 6140 Kaffekoppar 23 delar, Blå Blom, Gustavsberg.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:45)
1434 6141 Kaffekoppar 4 st, + 4 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Salix, Gustavsberg, 1950-tal, benporslin
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:32)
1434 6286 Kaffeservis 36 delar, Antoinette, Royal Albert, England
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:49)
1434 5427 Kaffeservis ca 40 delar, Christineholm, Fyrklövern
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:18)
1434 6558 Kaffeservisdelar 13 delar, Royal Copenhagen, musselmalet, halvblond
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:51)
1434 6559 Kaffeservisdelar 13 delar, Royal Copenhagen, musselmalet, halvblond
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:04)
1434 6139 Kaffeservisdelar 6 delar, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten. Höjd: 8-20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:59)
1434 6171 Kandelabrar ett par, mässing. Eskilstuna, Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:37)
1434 6035 Kanna + glas, 5 delar, Mary Gregory, omkring 1900. Höjd: 9,5-25,5
1434 6189 Kannor 2 st, Kobolt & Arena, Gustavsberg, Karin Björquist & Stig Lindberg, höjd: 12-20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:44)
1434 6314 Kannor 3 st. + sockerskål, Rörstrand. Carl-Harry Stålhane ("California") och Hertha Bengtsson ("Ceylon"). 4 delar. Höjd: 8-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:17)
1434 6176 Karaff + likörglas, 4 delar, Orrefors, Lindstrand. Höjd: 6-23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:31)
1434 6445 Karaff Simon Gate (1883-1945), Sverige. Grönt glas. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:04)
1434 6107 Karaff med koppar 7 delar, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna, mässing. Höjd: 4-20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:19)
1434 6011 Karaffer 2 st, grönt glas. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:09)
1434 6304 Karaffer 3 st. Höjd: 24 - 33
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:55)
1434 6290 Karaffer Ett par, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:42)
1434 6400 Karmstol teak, senare omklädd med Josef Frank-tyg, "Mirakel", lin
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:43)
1434 6306 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:53)
1434 6569 Karmstolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:37)
1434 6135 Karmstolar Ett par, Intarsia
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:12)
1434 5397 Karmstolar Ett par, mahogny
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:12)
1434 5169 Karmstolar ett par, Senempire
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:46)
1434 6134 Klaffbord Längd: 67 cm. Djup: 27x2 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:25)
1434 6204 Kniv Hackman, Tapio Wirkkala (1915-1985). Längd: 24 cm
1434 6205 Knivar 2 st, Marttini, Finland. Längd: 27-36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:26)
1434 6206 Knivar 8 st. Längd: 20-34 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:03)
1434 6340 Koffert Zink. Längd: 81 cm. Djup: 40 cm, höjd: 42 cm
1434 6583 Konservburkar 3 st. Limited Andy Warhol. Höjd: 10 cm
1434 6093 Konsolbord 20-tal. Bredd: 70 cm. Djup: 36 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:09)
1434 6315 Konsolbord Längd: 76 cm. Djup: 39 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:39)
1434 6182 Konstglas 4 delar, bland annat Göran Wärff, Dia 7-13. Höjd: 2-12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:55)
1434 6453 Kopparstick 2 st, 1800-tal, Frankrike. Bildmått: 55x32 cm, yttermått inklusive ram: 69x46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:17)
1434 6122 Korgar Flätade, 3+ 1st barnstol. Längd: ca 34-61 cm, djup: ca 22-25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:08)
1434 6183 Kristall 7 delar, bland annat Skål & ljusstakar. Höjd: 3,5-8 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:45)
1434 6086 Kryddburkar 4 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:43)
1434 6085 Kryddburkar 5 st, Dalom, Rörstrand. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:54)
1434 6540 Kuverttallrikar 12 st. Mässing. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:34)
1434 6319 Lampbord Längd: 60 cm. Djup: 34 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:04)
1434 6595 Lanterna koppar, elektrifierad. Höjd: 30 cm
1434 6359 Lanterna Koppar. Fotogen, Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:34)
1434 6414 Lavoar med marmorskiva, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 85, djup: 53 cm, höjd: 96 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:56)
1434 6483 Laxbräda Frankrike. Längd: 93 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:55)
1434 6118 Laxbräda Längd: 75cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:36)
1434 6191 Leksak Trä, "Centrosoyus", Sovjetunionen USSR. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:13)
1434 6018 Litografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad, numrerad 2/100, "huvudlösa frun i Strängnäs". Bildmått: 37x51, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:34)
1434 2033 Litografi Mikael Wahlberg. Signerad, numrerad 54/90, daterad -89, "Sprickor i landskap". Bildmått: 70x43, yttermått inklusive ram: 81x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:20)
1434 2089 Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Osignerad. Bildmått: 22x30, yttermått inklusive ram: 34x41 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:08)
1434 2024 Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, PT, erotiskt motiv, bladets mått: 22x19cm, yttermått inklusive ram: 43x30cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:12)
1434 2166 Litografi Renoir, efter. Signerad i plåten. Flicka i halmhatt, Bildmått: 32x24, yttermått inklusive ram: 49x41 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:29)
1434 6591 Litografiska blad 17st, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Tryckt signatur, yttermått inklusive ram: 42x32cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:47)
1434 6584 Litografiska blad 3 st, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Tryckt signatur. Ej signerad. Bladets mått: 41x30cm, yttermått inklusive ram: 42x32cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:26)
1434 6460 Ljuskrona Gustaviansk stil, Tidigt 1900-tal. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:42)
1434 6077 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:54)
1434 6069 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:55)
1434 6100 Ljuslyktor 5 st. Göran Wärff (f. 1933), Sverige. "Sunflower", Kosta Boda Höjd: 7-18cm
1434 6170 Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:31)
1434 6177 Ljusstakar 2 par, mässing. Höjd: 13-22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:24)
1434 6343 Ljusstakar 2 st, smide, bland annat Einar Persson. Höjd: 18-32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:32)
1434 6088 Ljusstakar 2 st. Höjd: 33-40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:59)
1434 6150 Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 12-18 cm
1434 6187 Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 12-21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:09)
1434 6020 Ljusstakar 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Änglabarn, glaserad keramik. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:40)
1434 6411 Ljusstakar 3 st. Kjell Engman (f. 1946), Sverige. "Cool", Kosta Boda. Höjd: 14 - 30
1434 6431 Ljusstakar 4 st, mässing. Höjd: 9-24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:56)
1434 6228 Ljusstakar 7st, mässing. Höjd: 12-20cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:51)
1434 6404 Ljusstakar Ett par, Bollings, Gränna. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:13)
1434 6288 Ljusstakar Ett par, keramik. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:37)
1434 6301 Ljusstakar Ett par, mässing/keramik. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:49)
1434 6145 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:58)
1434 6261 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 14 cm, Bruttovikt: 170 g ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:54)
1434 6180 Ljusstakar mässing, 6 st. Höjd: 7-23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:20)
1434 6225 Ljusstakar Två par, mässing. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:20)
1434 5620 Ljusstake + fuktighetsmätare + fat, Georg Jensen. Diameter: 10-31cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:05)
1434 6175 Ljusstake 2-armad+ 1 par Ljusstakar, Smide. Höjd: 22-55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:32)
1434 6360 Ljusstake Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Smide, detaljer i glas. Längd: 43 cm. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:41)
1434 6090 Ljusstake höjd: 25cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:58)
1434 6272 Malmkrona mässing. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:53)
1434 6236 Månskensampel höjd: 35cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:35)
1434 6237 Månskensampel höjd: 40cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:06)
1434 6373 Månskensampel höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:32)
1434 6362 Månskensampel höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:53)
1434 6543 Mapp med 6 litografier, Halmstad Gruppen 45 år, bladets mått: 50x65 cm, oramad
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:29)
1434 6071 Martiniglas 11 st, "Victoria", Orrefors. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:38)
1434 6074 Martiniglas 6 st, Orrefors, "Street". Höjd: 15cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:44)
1434 6554 Matbord Ek. Diameter: 75cm. Höjd: 75cm, + iläggsskiva, 30cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:16)
1434 6222 Matbord England, diameter: 115. Höjd: 73,3 st iläggx55cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:11)
1434 5274 Matbord Längd: 160 cm. Djup: 90 cm, höjd: 74 cm, i läggskiva, 58cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 november 2021 04:04)
1434 6473 Matbord Newport, "Forestdale. Bredd: 160, djup: 90 cm, höjd: 77 + 2 uppfällbara skivorx40 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:24)
1434 6514 Matsalsgrupp 7 delar. Diameter: 110c. Höjd: 73, cm, 2st iläggsskivor, 2x40cm
1434 6420 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar. Längd: 140, djup: 100 cm, höjd: 75 + 1 iläggx55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:56)
1434 5604 Matsalsskåp Asien, mahogny. Bredd: 101 cm. Djup: 45 cm, höjd: 157 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:39)
1434 6555 Matsalsskåp sengustaviansk stil. Bredd: 108 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 174 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:06)
1434 6511 Matsalsskåp sengustaviansk stil. Bredd: 110. Djup: 36 cm, höjd: 146 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 21:01)
1434 6195 Matservis 40 del ca, Lidköping
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:19)
1434 6196 Matservis 50 del ca, Hackefors
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:52)
1434 5251 Matservisdelar 24 delar, Iittala, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Teema
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:28)
1434 6409 Matservisdelar 60 del ca, Kina, sent 1900-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:17)
1434 6103 Matservisdelar ca 50 delar, Grön Anna, Rörstrand
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:19)
1434 6497 Matskedar silver, diverse. Längd: 22cm, vikt: 283g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:32)
1434 4033 Matta Axeco, KB, 128x196cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:05)
1434 6493 Matta Kelim, Turkiet, 146x210 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:06)
1434 6474 Matta Kina, 168x237
1434 6537 Matta Orientalisk, 100x189cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:48)
1434 5354 Matta Orientalisk, 140x212cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:29)
1434 6384 Matta orientalisk, 150x210 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:24)
1434 6383 Matta orientalisk, 157x189 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 21:01)
1434 4398 Matta Orientalisk, 171x248 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:12)
1434 6385 Matta orientalisk, 95x167 cm
1434 5570 Matta Orientalisk, Bakhtiari, semiantik, 104x273 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:35)
1434 5573 Matta Orientalisk, Bakhtiari, semiantik, 144x215 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:34)
1434 5412 Matta orientalisk, Galleri, 111x388 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:34)
1434 6381 Matta orientalisk, Galleri, 81x293 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:35)
1434 6499 Matta orientalisk, Kashmar nordöst persisk, 296x365 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:48)
1434 6530 Miniatyrvaser 3 st, Kina. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:11)
1434 6212 Minkpäls Saga Mink, 38-40 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:03)
1434 6573 Minkpäls Saga Mink, Swagger, storlek: 38/40 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:24)
1434 6382 Minkpäls storlek: 40-42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:15)
1434 5039 Mockaskedar 12 st, Silver i etui, importstämplar. Längd: 10 cm, Vikt: 95 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:54)
1434 5498 Oljemålning 1800-tal, Parkmotiv, ej signerad. Olja på duk, 29x44, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:40)
1434 5608 Oljemålning 2 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerad, komposition. Olja på duk, 70x50cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:49)
1434 5090 Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Landskap med båt. Signerad. Olja på duk, 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:42)
1434 6127 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Olja på duk, 69x99cm, yttermått inklusive ram: 74x101cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:48)
1434 5590 Oljemålning Dan Rönnberg, Munkar i källare. Signerad, daterad 1893. Olja på duk, 30x41, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:52)
1434 5313 Oljemålning E Moberg. "Smedsudden". Signerad. Olja på pannå, 35x29cm, yttermått inklusive ram: 43x37cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:08)
1434 6517 Oljemålning E Moritz. Signerad. Olja på duk, 65x50, oramad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:03)
1434 6358 Oljemålning Folke Wilhelmson. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 67x70, yttermått inklusive ram: 78x81 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:08)
1434 6521 Oljemålning G Sandström. Signerad, daterad 1918, marin. Olja på duk, 55x91cm, yttermått inklusive ram: 68x101cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:33)
1434 6354 Oljemålning Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:09)
1434 6169 Oljemålning Gustaf Skoglund (1923-2003), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x65cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:58)
1434 6192 Oljemålning Hadar Jönzén (1885-1977), Sverige. "Kväll, Vanadisvägen". Signerad. Olja på pannå, 44x33, yttermått inklusive ram: 58x47 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:12)
1434 6211 Oljemålning Henry Eldin. Signerad, pojke i bergslandskap. Olja på duk, 77x27, yttermått inklusive ram: 95x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:51)
1434 6465 Oljemålning J Fiedler. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 59x46cm, yttermått inklusive ram: 68x55cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:36)
1434 5257 Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Signerad, marin. Olja på duk, 48x73cm, yttermått inklusive ram: 65x90cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:34)
1434 6210 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Hägrar. Signerad. Olja på duk, 55x80, yttermått inklusive ram: 67x92 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:29)
1434 6156 Oljemålning Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Kust med sjöfåglar, Signerad. Olja på duk, 45x79, yttermått inklusive ram: 64x100 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:08)
1434 6303 Oljemålning Mats Nörle (f. 1946), Sverige. "Vintermorgon", Signerad. Olja på pannå, 40x54 cm, yttermått inklusive ram: 53x68 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:21)
1434 6596 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Hamnmotiv. Signerad. Olja på duk 76x126, yttermått inklusive ram: 89x139 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:17)
1434 6274 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Siciliansk by. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 97x56 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:42)
1434 6389 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Fjällgatan". Signerad. Olja på pannå, 43x60cm, yttermått inklusive ram: 51x68cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:44)
1434 6032 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Norrtull. Olja på duk, 31x39, yttermått inklusive ram: 45x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:49)
1434 6076 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Interiör. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44x30cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:01)
1434 6126 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogram signerad, stilleben. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:43)
1434 5154 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Créteil Aòut 08". Signerad, daterad -08, landskap. Olja på pannå, 26x32, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:43)
1434 5445 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1949. Olja på pannå, 115x86cm, yttermått inklusive ram: 140x110cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:46)
1434 6397 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Strandmotiv med båtar. Signerad Bergqvist 1953. Olja på pannå, 51x70 cm, yttermått inklusive ram: 55x74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:55)
1434 5501 Oljemålning Per Gummeson (1858-1928), Sverige. Gårdsmotiv, monogramsignerad. Olja på pannå, 26x21, yttermått inklusive ram: 35x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:43)
1434 5635 Oljemålning Roald Hansen (f. 1938), monogramsignerad. Olja på duk, 27x35cm, yttermått inklusive ram: 39x47cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:31)
1434 5442 Oljemålning Signerad Ustinov. Olja på pannå, 40x50, yttermått inklusive ram: 44x53 cm
1434 6515 Oljemålning Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, dans. Olja på pannå, 14x22cm, yttermått inklusive ram: 20x28cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:31)
1434 5047 Oljemålning Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. Mäster Pers gränd. Signerad. Olja på duk, 57x49, yttermått inklusive ram: 69x69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:49)
1434 6410 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Samer. Signerad. Olja på duk, 37x45, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:53)
1434 6022 Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Kvinna, ej ram. Olja på duk,
74x60 cm. Signerad, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:13)
1434 6125 Oljemålning Y Lindén. Signerad, interiör. Olja på duk, 44x37cm, yttermått inklusive ram: 60x52cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:36)
1434 6575 Oljemålningar 2 st, Carl Peter Lehmann (1794-1876). Porträtt Föreställande Joseph Engel och Henricke Engel född Hoffmann. Påskrift a tergo. Ej signerade. Olja på duk, 60x52cm, oramade
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:53)
1434 6309 Oljemålningar 2 st, Tom Fahlroth (1921-1980), Sverige. Ballerinor. Signerade, duk. Bildmått: 21x15-23x18, yttermått inklusive ram: 36x30,38x33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:39)
1434 6193 Oljemålningar ett par, R E Skånström, stadsmotiv. Signerade. Olja på pannå, 15x21, yttermått inklusive ram: 21x27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:06)
1434 6257 Ölstop 4 st, glas/tenn. Höjd: 12-20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:04)
1434 6439 Örhängen 18k guld, ett par, med diamanter, 32xca0,001ct. Längd: 1,5cm. Vikt: 6,2g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:01)
1434 5475 Örhängen 18k guld, ett par. Längd: 2cm, vikt: 1,4g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:03)
1434 6449 Örhängen 18K vitguld, med vita stenar. Bruttovikt: 6,9g
1434 6472 Örhängen 3 par, 18k guld, Ett par med pärlor. Vikt: 4,7g brutto
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:56)
1434 5370 Örhängen 4 st, med lila stenar. Längd: 1-3cm, vikt: 4,1g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:29)
1434 6109 Pall "Jonte", Gilbert Marklund (f. 1958), Sverige. Furu, bemålad. Höjd: 49cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:00)
1434 5042 Pallar Ett par, 1960-tal. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:28)
1434 6457 Pallar Ett par, nutida, Koppar. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:37)
1434 6028 Pallar Ett par. Längd: 37 cm, djup: 55 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:44)
1434 6310 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:17)
1434 6091 Paraplyställ Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Höjd: 56cm
1434 6166 Parti koppar 1800-tal, 8 delar. Diameter: 16-35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:23)
1434 6284 Parti koppar En kartong, diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:28)
1434 6026 Parti kristallfigurer Swarovski
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:45)
1434 4569 Pastell Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Signerad, Lamm. Bladets mått: 25x32 cm, yttermått inklusive ram: 31x39 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:27)
1434 6395 Pastell Oidentifierad konstnär. Bergsmotiv med man. Signerad Carlberg, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:48)
1434 5317 Pastell Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Herrporträtt, 28x236, yttermått inklusive ram: 47x42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:26)
1434 6526 Piedestal höjd: 72cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:06)
1434 6110 Piedestal Jugend, underdel. Höjd: 62cm
1434 5640 Plafond Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:46)
1434 6269 Plåtbrickor 2 st. Längd: 29 - 42
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:51)
1434 6058 Porslin 5 delar, Kina, bland annat tedosa och luktdosa. Höjd: 6-12 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:10)
1434 5601 Relieftavlor 2 st, Indoniesen, replikor, yttermått inklusive ram: 38x36cm
1434 6408 Remmare 6 st. Höjd: 21, Åseda glasbruk
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:46)
1434 6097 Remmare 7st, grönt glas. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:26)
1434 5528 Ring 14K, med safirer, storlek: 15½. Vikt: 1,4g.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:20)
1434 4014 Ring 18k guld, med diamanter, 1xca0,16ct, 2xca0,10ct, CGO, 1955, med gravyr/inskription, storlek: 18. Vikt: 4,5g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:23)
1434 5359 Ring 18k guld, med diamanter, 9xca0,01ct, storlek: 17. Vikt: 1,9g.
1434 5384 Ring 18K vitguld, med diamanter, ca 15x0,001ct, saknar stenar, storlek: 15. Vikt: 7,7g.
1434 6214 Ring 18K vitguld, med pärla, storlek: 16. Vikt: 3,8g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:03)
1434 5520 Ringar 18k guld, med röda stenar, storlek: 14½-17, med gravyr/inskription. Vikt: 2,4g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:09)
1434 6535 Ringar 5 st, silver, bland annat Lapponia, Vikt: ca 35 g, ringmått: 9-15
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:12)
1434 5661 Salongsbord Nyrokoko, Björk. Bredd: 102, djup: 61 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:16)
1434 6208 Sameknivar 2 st, Signerad. Längd: ca 25 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:12)
1434 6209 Sameknivar 4 st. Längd: 17-23 cm
1434 6363 Samovar Ryssland, mässing, + tekanna, nysilver. Höjd: 37-46,18- / 1900-tal
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:23)
1434 6133 Satsbord 3 delar. Höjd: 54-58cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:56)
1434 5266 Schackbord Intarsia/laminat. Bredd: 54 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 75 cm
1434 6467 Sekretär Idegran. Bredd: 53, djup: 42 cm, höjd: 95 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:31)
1434 6470 Sekretär K A Roos. Bredd: 100, djup: 52 cm, höjd: 99 cm, nyckel
1434 6418 Sekretär mahogny, 1800-tal. Bredd: 82, djup: 52 cm, höjd: 148 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:27)
1434 6413 Serveringsvagn Gemla, Längd: 75 cm. Djup: 50 cm, + 25cm. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:45)
1434 6560 Servisdelar 12 del + ljus & servetter, Royal Copenhagen, musselmalet, halvblond
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:04)
1434 5247 Servisdelar ca 35 delar, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Teema, Iittala. Kaffe- och teservis
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:26)
1434 6447 Servisdelar Gustavsberg, "Axel", ca 45 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:25)
1434 6427 Sideboard 1930-tal, björk. Bredd: 145 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:23)
1434 5598 Sideboard Glas/krom/mässing. Längd: 160 cm. Djup: 41 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:33)
1434 6067 Sideboard Industristil. Metall, Längd: 90 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:18)
1434 6273 Silver diverse 8 delar, silver, diverse. Vikt: 342g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:25)
1434 6297 Skål + vaser, 3 delar, Bland annat "Savoy", Alvar Aalto för Iittala, glas. Höjd: 8 - 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:39)
1434 6147 Skål Diameter: 29cm, stengods, grön glasyr
1434 6355 Skål Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:46)
1434 6143 Skål silver, K Anderson, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1960. Diameter: 16-, 5cm, höjd: 8cm, vikt: 262g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:50)
1434 6194 Skål med lock Thailand, porslin, i Etui. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:05)
1434 6592 Skål på fot Royal Copenhagen, musselmalet, II-sortering. Diameter: 22, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:11)
1434 5291 Skålar + fat, 7 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. "Mine!", Kosta Boda, diameter: 9,5-20. Höjd: 7-10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:35)
1434 6264 Skålar 3 st. Teak. Höjd: 7 - 12
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:43)
1434 6406 Skålar 3+ 1 st, Orrefors, diameter: 12. Längd: 14, höjd: 8-9 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:58)
1434 6181 Skålar 8 delar, "Emalox", Norge, emalj, diameter: 10-15 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:23)
1434 6101 Skålar & fat 5 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Glas. Längd: 8,5-20 cm, djup: 8-20 cm, höjd: 2,5-15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:18)
1434 6320 Skålfat Inger Persson (f. 1936), Sverige. Rörstrand, diameter: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:06)
1434 5095 Skålfat Kina, nutida. Diameter: 25 cm
1434 6421 Skåp Gustaviansk stil, bemålad. Bredd: 83. Djup: 51 cm, höjd: 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:25)
1434 6279 Skedar 24 delar, udda. Längd: 14cm, vikt: 380g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:47)
1434 6280 Skedar silver, 4+ 1. Längd: 18cm, vikt: 180g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:39)
1434 6224 Skrin Björk, 1800-tal. Längd: 22 cm. Djup: 14 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:10)
1434 6432 Skrin Ek, 1800-tal. Längd: 44, djup: 29 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:40)
1434 6552 Skrivbord Längd: 144 cm. Djup: 55 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:14)
1434 6336 Skrivbordsstol Ett par. Vico Magistretti, Kartell. Höj- och sänkbar
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:35)
1434 6146 Skrivbordsutensilier 4 delar. Längd: 11-24cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:22)
1434 6490 Skrivmaskin Olivetti. "Valentine", formgiven av Ettore Sottsass och Perry A King 1969, plast. Längd: 35 cm + Ericofon, Hugo Blomberg, Ralph Lysell och Gösta Thames för LM Ericson, Sverige. Höjd: ca 21cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:11)
1434 4443 Skrivskåp med vitrin, mahogny. Bredd: 80, djup: 47 cm, höjd: 204 cm
1434 4464 Skrivställ + brevkniv, 1800-tal, brons/sten. Längd: 35cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:48)
1434 6283 Skrivställ + ljusstakar, ett par, porslin. Höjd: 10 - 28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:52)
1434 6298 Skulptur Alice Nordin (1871-1948), Sverige. P Ipsen, Carl Stenders Kunstforlag, gips. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:35)
1434 6492 Skulptur brons, efter Auguste Rodin, Tänkaren. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:30)
1434 6489 Skulptur brons, K Strobl, 25. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:39)
1434 6064 Skulptur Elefant, Upsala Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:14)
1434 6138 Skulptur Finn Lynggaard (1930-2011), Danmark. Signerad, stengods. Höjd: 39cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:10)
1434 6162 Skulptur Gustavsberg, Parian, "Kan du inte tala", 1894. Längd: 27, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:35)
1434 6163 Skulptur Gustavsberg, Parian, 1893, pojke med hund. Längd: 18, höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:57)
1434 6148 Skulptur Häst, gjutjärn. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:46)
1434 6047 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, figurin, björn. Längd: 14cm, höjd: 10cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:20)
1434 5542 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:46)
1434 5020 Skulptur Per Torndahl (1877-1955), Sverige. "Shiva" Signerad P T, Otto Meyer. Höjd: 18 cm
1434 6441 Skulptur Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Björn, Gustavsberg. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:19)
1434 5643 Skulptur/sparbössa Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gunnar Sträng. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:52)
1434 6098 Skulpturer 2 st, Hästar, Tyskland. Höjd: 11-30cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:13)
1434 6302 Skulpturer 2 st. Glas, isbjörnar, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 10 - 12
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:29)
1434 6010 Skulpturer Tomtar. Höjd: 19-26cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:39)
1434 6229 Skulpturer Upsala Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "björn lek". Längd: 28cm, höjd: 20cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:56)
1434 6289 Skulpturer & skål 3 delar. Höjd: 17-20cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:25)
1434 6345 Snapsglas 12 st, Orrefors, etsad dekor. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:49)
1434 6295 Snapsglas 12st, glas. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:53)
1434 6036 Snapsglas 2 st, 1700-/1800-tal, Ryssland, slipad dekor med krona. Höjd: 13,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:44)
1434 5309 Snapsglas Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors. "Djävul", Höjd: 16,5cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:55)
1434 6111 Snigelfat 8st, Frankrike. Diameter: 14cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:43)
1434 6405 Soffa Louis XV-stil. Längd: 124
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:19)
1434 6423 Soffbord 1970-tal, Signerat. Bredd: 129, djup: 129 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:40)
1434 6317 Soffbord Butlers Tray. Bredd: 87 cm. Djup: 63 cm, höjd: 50 cm
1434 6518 Spegel + konsol, med lös stenskiva. Höjd: 138+ 80
1434 5050 Spegel 71x54cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:09)
1434 6312 Spegel 89x59cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:29)
1434 6029 Spegel nutida, 120x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:54)
1434 6060 Spegel Sent 1800-tal, senare glas, yttermått inklusive ram: 71x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:52)
1434 6263 Spegel trä /mässingsbeslag, 49x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:50)
1434 5411 Speglar ett par, Metall. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:00)
1434 5282 Spelbord mahogny, 1800-tal. Bredd: 90 cm. Djup: 44x2 cm, höjd: 78 cm
1434 6096 Stegpall höjd: 61cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:21)
1434 6255 Stekfat Rhone scenery. Längd: 51cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:01)
1434 6533 Stol
1434 6215 Stol "Alchemia", Calligaris, Italien. Transparent röd hårdplast, sitthöjd: 46cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:31)
1434 6030 Stolar 2 st, Stålrör / skinn. Höjd: 78-82 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:49)
1434 6335 Stolar 3 st, Hay
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:16)
1434 6374 Stolar 4 st, Gustaviansk stil, bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:10)
1434 6057 Ströare + saltkar, 3 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, diameter: 4. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:54)
1434 6094 Takarmatur 1960-tal. Diameter: 36cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:35)
1434 6021 Takarmatur Aneta, glasskärm. Höjd: 24 cm. Diameter: 14,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:02)
1434 6043 Takarmatur Ett par, industristil. Höjd: 50cm
1434 6370 Takarmatur höjd: 38cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:51)
1434 6368 Takarmatur höjd: 40cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:41)
1434 6245 Takarmatur höjd: 50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:37)
1434 6054 Takarmatur Jugend. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:04)
1434 6079 Takarmatur mässing och glas. Höjd: 44cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:47)
1434 6129 Takarmatur Mässing och vitt glas. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:36)
1434 6108 Takarmatur mässing. Höjd: 128cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:56)
1434 6239 Takarmatur med prismor. Diameter: 35cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:32)
1434 6570 Takarmatur Med prismor. Diameter: 36cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:06)
1434 6006 Takarmatur PH 3 Poul Henningsen För Louis Poulsen. Diameter: 42cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:25)
1434 6561 Takarmatur PH5, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark. Diameter: 50cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:01)
1434 6258 Takarmatur prismor, metall. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:15)
1434 6044 Takarmatur Tom Dixon, modell: BLA01, "Beat light tall". Höjd: 43cm
1434 6045 Takarmatur Tom Dixon, modell: BLA01EU, "beat light". Höjd: 34cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:52)
1434 6446 Takarmaturer 4 st, julstjärnor. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:12)
1434 6323 Tallrikar + uppläggningsfat, Arabia, bland annat Paratiisi. Längd: 21-34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:55)
1434 6364 Tallrikar 2 st. Kina. Diameter: 22 -26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:59)
1434 6574 Tallrikar 6 st, Gustafsberg. Flytande blått, Diameter: 25cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:17)
1434 6589 Tallrikar 6 st. Djupa, "Japan", Rörstrand. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:52)
1434 6112 Tallrikar 6+ 6 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Rainbow", Rörstrand. Diameter: 21,5-24,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:26)
1434 6197 Tallrikar Ett par, Kina, omkring 1800. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:28)
1434 5098 Tändare Christian Dior, med sten. Längd: 7 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:55)
1434 6262 Tavlor 3 st. Tryck, Engelska jaktmotiv, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
1434 6152 Teglas 6 st, Iittala, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Höjd: 8,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:03)
1434 6327 Textilier 2 st, Sandersons, 80x200 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:35)
1434 6448 Tidningsställ + spegel, rotting. Längd: 28 cm, djup: 40 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:10)
1434 6387 Tobaksburk Järn. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:30)
1434 4185 Toilettebord Empirestil. Bredd: 136, djup: 63 cm, höjd: 184 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:03)
1434 6480 Tomte Kermik, modell äldre. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:51)
1434 6551 Trädgårdsbord Med stol. Bredd: 128 cm. Djup: 59 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:59)
1434 6349 Trädgårdsurnor 1 par med socklar, Gjutjärn. Höjd: 20-47 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:30)
1434 5659 Trädgårdsurnor ett par, Gjutjärn. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:22)
1434 6594 Trumpeter 2 st. + 2 delar, bjällror. Längd: 13-20 cm, djup: 20-45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:33)
1434 6581 Tryck kolorerade, 2 st. Stockholmsmotiv. Bildmått: 22x32, yttermått inklusive ram: 39x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:22)
1434 6128 Tryck Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Reproduktion, "vinterbåten", yttermått inklusive ram: 60x49cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:53)
1434 5142 Uppläggningsfat 3 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928). Längd: 22-41 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:11)
1434 6567 Vagga furu. Längd: 95, djup: 51 cm, höjd: 96 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:06)
1434 6278 Väggarmatur metall / glas / trä. Höjd:, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:21)
1434 6161 Väggarmatur omkring sekelskiftet 1900, med glaskupa. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:41)
1434 6598 Väggarmaturer Ett par, HEMI, plåt. Djup: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:48)
1434 6438 Väggarmaturer Ett par, mässing. Längd: 24cm
1434 5660 Vägghörnskåp Allmoge, Daterad 1793. Bredd: 80, djup: 45 cm, höjd: 99 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:15)
1434 6053 Vägglyktor Ett par, nutida, metall. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:41)
1434 6234 Vällingklocka Malm. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:16)
1434 6198 Vas Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 24, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:48)
1434 6231 Vas Bo Fajans, Gefle. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:09)
1434 6482 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Negro", Upsala-Ekeby 1953-1958. Delvis glaserad stengodslera med vita blad på brun boten. Stämplad UE 2130. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:33)
1434 6230 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustafsberg 1917. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:06)
1434 6440 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustafsberg. Sgraffitodekor. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:03)
1434 6316 Vas konstglas, ej signerad. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:19)
1434 6547 Vas Orrefors, Hald. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:08)
1434 6308 Vas Orrefors. Signerad. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:27)
1434 6294 Vas porslin, Royal Copenhagen. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:31)
1434 6425 Vas Rosenthal. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:41)
1434 6443 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Pungo, Gustavsberg 1953-1964, vitt stengods. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:41)
1434 6084 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:40)
1434 6253 Vaser 2 par, glas. Höjd: 20-23cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:13)
1434 6249 Vaser 2 par, Glas. Höjd: 25-30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:02)
1434 6243 Vaser 2 par, Opalinglas. Höjd: 20-26cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:40)
1434 6564 Vaser 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda. Höjd: 13-22cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:23)
1434 6593 Vaser 2 st, bland annat: Reijmyre Glasbruk. Höjd: 31 - 36
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:25)
1434 6378 Vaser 2 st, Rörstrand, Porslin. Höjd: 20-29 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:44)
1434 6246 Vaser 3 par, opalinglas. Höjd: 13-20cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:45)
1434 6487 Vaser 3 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 13-20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:43)
1434 6299 Vaser 3 st. Kristall. Höjd: 20 - 25
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:43)
1434 6233 Vaser 4 st, bland annat Royal Copenhagen. Höjd: 11-22cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:40)
1434 6248 Vaser 8st, opalinglas. Höjd: 11-17cm
1434 6241 Vaser Ett par, opalinglas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:20)
1434 6244 Vaser Ett par, Opalinglas. Höjd: 30cm
1434 6300 Vaser Ett par, porslin, Rörstrand. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:35)
1434 6501 Vattenkanna Plast, Propper, Design: Karim Rashid, Tyskland. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:27)
1434 6082 Vävtapet 127x197cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:02)
1434 6023 Vin / champagneglas 11 + 4 delar. Höjd: 18,5-21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:28)
1434 6024 Vinglas + skål & karaff, 8 + 2 delar. Höjd: 18-21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:23)
1434 6116 Vinglas 10st, Reijmyre Glasbruk, "Antik". Diameter: ca 6,2-6,9 cm. Höjd: ca 16-16,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:38)
1434 6386 Vinglas 12 st, Helga. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 18:29)
1434 6113 Vinglas 12st, "Queen", Pukeberg. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:56)
1434 6115 Vinglas 12st. Höjd: 17cm, grön fot.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:53)
1434 6025 Vinglas 4 + 4 st. Höjd: 18-21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:04)
1434 6296 Vinkylare + karaff, glas, Books. Höjd: 19 - 27
1434 6412 Vitrinskåp 1930-/40-tal, Intarsia, Björk. Bredd: 150. Djup: 41 cm, höjd: 135 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:30)
1434 6007 Vitrinskåp Ek, Jugend. Bredd: 105. Djup: cm
1434 6051 Vitrinskåp Englesson. Bredd: 55, djup: 40 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:36)
1434 6052 Vitrinskåp Englesson. Bredd: 55, djup: 40 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:15)
1434 6268 Vitvinsglas 11 st. Orrefors. Höjd: 21 cm
1434 6213 Vristlänk Indien. Antik, handdriven vitmetall. Diameter: 13 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:23)
1434 6172 Ytterfoder 3 st, Arabia, diameter: 17. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:47)
1434 6190 Ytterfoder 3 st, Glas, diameter: 12-16. Höjd: 10-12 cm
1434 6019 Ytterfoder 3 st, Portugal, diameter: 18-23. Höjd: 15-18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 19:19)
1434 6185 Ytterfoder nutida. Längd: 35, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 november 2021 20:12)