288 8060 Akvarell Harald Wiberg, Midsommarnatten, 16 x 25, -34
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4033 Akvarell sign. D. Cox, Värdshusinteriör 63x76
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4058 Ampel Karl Johan
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4004 Bägare Silver, W A Bolin, 1957, H.15,5
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4061 Blandteknik monogramsign Torsten Rehnqvist T.R -56
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4014 Bokskåp Valnöt, 1800-tal
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4003 Bricka Silver, 1908, C G Hallberg, L.74
S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4026 Byrå Funkis, Intarsia
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4054 Chiffonjé 1800-tal, Valnöt, L.105 D.55 H.145
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4002 Etsning A Zorn, Madam Simmon, osign, 23,5x15,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4036 Grafiskt blad Picasso 10 mars -62 56x76
288 4018 Halsband 18k, med smaragder
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4056 Hängskåp 1800-tal, med kompassros, H.55
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4008 Ikon med rökelsekar, Ryssland
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4019 Ikon Ryssland, 1800-tal, med silver rizza, 27x22
S�ldes f�r 3.300 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4021 Jardiniere Metall, 1800-tal, L.42
288 4005 Kaffeservis 3 del, Silver, 1904, Empirestil
288 4028 Kandelabrar 1 par, med prismor, 1890-tal
288 4057 Karmstol Rokoko
288 4050 Klockkedja 18k, ca 50 g
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4045 Matta orient, 200 x 130
S�ldes f�r 4.900 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 2003 Oljemålning Axel Fahlcrantz, 'Trollfamilj' 1895, 74x111
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4010 Oljemålning E Kohlman, 60x70
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4034 Oljemålning Porträtt, sign. 52x45 (sk)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4032 Oljemålning sign. A. Davidson 1875, Läxförhöret 78x100
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4037 Oljemålning sign. David Fulton, Fiskeläge 42x60
288 4035 Oljemålning sign. Ellis Wallin -69 Stilleben 64x54
288 4038 Oljemålning sign. Ellis Wallin 1963, Stilleben 65x54
288 4040 Oljemålning sign. J Edwards, Winter Afternoon 61x51. Ramskador
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4031 Oljemålning Tycho Ödberg, Lektyr, 30 x 38, (sk)
288 4039 Pastell M. Säflund, På väg till kyrkan 46x55
288 4053 Pelarbord Nyrokoko, valnöt
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 2041 Skåp 1700-tal, vitmålat, 52x124 H191
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4060 Skåp 1800-tal, med spegelöverdel, L.77 D.42 H.195
288 4046 Skrivbyrå Karl Johan L.105 D.50 H.102
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4048 Skrivbyrå Karl Johan, Mahogny, L.106 D.52 H.102
288 4007 Skrivschatull mahogny,
288 4029 Skulptur Gunnar Finne,Brons, Aug.E. Jensen, H.55
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4041 Skulptur parian, Gustafsberg h.55
S�ldes f�r 4.100 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4013 Slagbord 1800-tal, L.90 D.80 H.76
288 4052 Soffa KJ, Björk, (sk)
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4024 Soffbord Design Hans Wegner, H.50
288 4030 Spelbord rokoko, L.105 D.65 H.71
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4006 Statyett med romtunna, H,37, 1800-tal
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4009 Stol Design Harry Bertoia, "Diamond modell", 1950-tal
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4011 Stop Koppar, 17/1800-tal
288 4023 Sybord Design Hans Wegner, Danmark
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4022 Textiltavlor 1 par, Design Stig L,
S�ldes f�r 6.100 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4042 Väggplåtar Ett par, H.45, Jugend
S�ldes f�r 9.700 kr (Sista budtid är den 24 november 2003 18:00)
288 4012 Värmeplatta Pläter, Harrods, London, L.76
288 4001 Vas Gustafsberg, Argenta, W Kåge, H.17