1752 6777 Affisch Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Ej signerad. Bladets mått: 41x41 cm, yttermått inklusive ram: 56x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:56)
1752 6056 Aftonväskor 3 st, bland annat med pärlor. Längd: 16-19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:17)
1752 6538 Ägghöna Italien + burk med lock, (hund). Höjd: 19-20 längd: 18-20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:03)
1752 6587 Äggkoppar ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. Jansson. Höjd: 8 cm. Vikt: 428 gr brutto
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:44)
1752 6665 Akrylmålning Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad -95, "stammar". Akryl på pannå, ej ramad, yttermått: 44xc44 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:12)
1752 6399 Akvarell Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad, daterad Paris 21, modellstudie. Akvarell, bildmått: 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 34x49 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:12)
1752 6570 Akvarell Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, akvarell, yttermått inklusive ram: 34x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:43)
1752 6011 Armband med berlocker 18k guld. Längd: 17,5 cm, vikt: 5,7g ca
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:53)
1752 6412 Årsur Schatz, kupa av glas. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:07)
1752 6543 Ask pietra dura, fågel, 14,5x10
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:53)
1752 6751 Bägare + skål, 2 delar, silver. Höjd: 6,5-12, vikt: 200 gr ca
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:41)
1752 6589 Bägare 5 st, silver, små, graverade. Höjd: 5-6. Cm, vikt: 95 gr ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:47)
1752 6590 Bägare silver, CG Hallberg, 1943, skadad fot. Höjd: 8 cm, vikt: 75 gr ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:14)
1752 6756 Bänk Rotting. Längd: 195 cm. Djup: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:55)
1752 6769 Bänk Torbjørn Afdal, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, Norge. Textilklätt blomsterbord med dyna. Riopalisander (Cites-intyg medföljer). Bredd: 150 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 42 cm (34 cm exkl dyna)
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:52)
1752 6044 Barbord "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfot, bordsskiva i svart laminat. Diameter: 99 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:56)
1752 6415 Barometer + väggur, Schatz, Tyskland, mässing. Diameter: 15,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:41)
1752 6603 Bestick 12 delar, silver, udda. Längd: 11-15, vikt: 220 gr ca
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:59)
1752 6443 Bestick silver, 33 st. Längd: 18-25, vikt: 1900 gr brutto ca, varav knivar 990 gr
S�ldes f�r 18.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:10)
1752 6650 Bestickuppsättning silver, 48 delar, Rosenholm. Längd: 12-19,5, vikt: 1820 gr brutto varav knivar 775 gr
S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:51)
1752 6334 Blandteknik Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, daterad 1940,47x63 cm, yttermått inklusive ram: 56x73 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:27)
1752 6505 Blandteknik Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:16)
1752 6564 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, slädfärd, 22x30 cm, yttermått inklusive ram: 47x56
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:39)
1752 6571 Blandteknik Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, daterad 1904, Flicka med ok. Blandteknik, bildmått: 37x23 cm, yttermått inklusive ram: 46x32
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:26)
1752 4402 Blandteknik Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Signerad, daterad 48, Fiskare, 63x50 cm, yttermått inklusive ram: 70x64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:10)
1752 6536 Blyerts Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 1839, Grosshandlare Bohnstedt, mässingsram, 20x15 cm, yttermått inklusive ram: 27x23
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:57)
1752 6037 Bokhylla i form av en kanot, märkt Buttjer, 4 hyllor, mörkbetsad faner. Höjd: 230 ca, bredd 67, djup ca 36 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:55)
1752 6740 Bokhylla omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 107 cm, djup: 40 cm, höjd: 153 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:42)
1752 6685 Bokhylleskåp 1940-tal, låda i sarg, skåp med spegelinredning, Bredd: 148 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 80 cm, slitage, nyckel finns, passar både dörr och låda
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:32)
1752 6362 Bokverk "Sex", Madonna 1992, Martin secker & Warburg, aluminiumpärm, USA, 35x28,5
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:42)
1752 6692 Bokverk 12 st. Bokverk, "Skrifter av Selma Lagerlöf", 1930-talet, Albert Bonniers förlag
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:14)
1752 6695 Bokverk 4 st, Albert Engström (1869-1940), Sverige. 1920-tal, Albert Bonniers förlag
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:21)
1752 6694 Bokverk 6 st. HC Andersen, Sagor och Berättelser, 1920-tal, Baltiska förlagen
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:07)
1752 6022 Bordslampa Imariedekor, porslin. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:59)
1752 6086 Bordslampa med plåtskärm, England. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:29)
1752 6515 Bordslampa Strindbergsmodell. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:45)
1752 6175 Bordslampfot + bojan, 2 delar, Kina. Höjd: 16-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:46)
1752 6469 Bordslampfot glas, Gustav Leek, reliefmotiv. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:42)
1752 6470 Bordslampfot glas, plisserat mönster. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:02)
1752 6329 Bordslampfötter ett par, onyx. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:05)
1752 6439 Bordslampor 2 st, Porslin. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:09)
1752 6087 Bordslampor ett par, opalinglas. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:24)
1752 6032 Bordspendyl omkring sekelskiftet 1900, onyx, med mässingdekor. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:52)
1752 6789 Bordsprydnader 2 st, Orientaliska. Längd: 20,5-29, höjd: 21-24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:40)
1752 6052 Bordsur "Majak", Sovjetunionen USSR, glas / krom, 1980-tal. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:20)
1752 6703 Brevklämma i form av en anka, London. Längd: 14cm. Djup: 2,5cm, höjd: 3cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:17)
1752 6652 Brevkniv Björn Trägårdh (1908-1998), Firma Svenskt Tenn, Alligator + sigill. Längd: 6-23,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:41)
1752 6500 Brosch 18k guld, med briljant. Längd: 3,8 cm, vikt: 5,6g ca
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:15)
1752 6704 Buffeskåp jugend, med glasdörrar, ett dörrpar med bakomliggande hylla, två lådor. Ek. Bredd: 120 cm. Djup: 54 cm. Höjd: cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:11)
1752 6595 Burk glas med silverlock, fornnordisk dekor. Längd: 20 cm, vikt: 86 gr (locket)
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:14)
1752 6474 Byrå 1940-tal, mahogny. Bredd: 60 cm, djup: 35 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:04)
1752 6396 Byrå 2 lådor, rosa stenskiva, intarsia. Bredd: 68 cm, djup: 35 cm, höjd: 71 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:37)
1752 6069 Byrå intarsia, stenskiva. Bredd: 86 cm, djup: 41 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:31)
1752 6478 Byrå mahogny. Bredd: 40 cm, djup: 28 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:57)
1752 6030 Byrå med stenskiva, sengustaviansk stil, tre lådor, mahogny. Bredd: 87 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:29)
1752 6666 Byrå med stenskiva, tre lådor. Bredd: 38. Cm, djup: 28. Cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:16)
1752 6479 Byrå sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 85 cm, djup: 45 cm, höjd: 78 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:48)
1752 1005 Byrå Sengustaviansk, stenskiva, mahogny. Bredd: 122 cm. Djup: 57 cm. Höjd: 87 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:48)
1752 6425 Byrå Teak, 6-lådig. Bredd: 45 cm, djup: 24 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:35)
1752 6352 Champagnekylare Final Touch, rostfritt stål, rymmer 17 liter, Diameter: 43,5 cm. Höjd: 22,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:30)
1752 6680 Clubfåtölj läder, med pärlspik, löstagbar sits i plysch. Bredd: 66 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:25)
1752 6365 Collage Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, komposition, yttermått inklusive ram: 73x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:15)
1752 6339 Collier 8k, med stenar, 3,2gl. 41, vikt, 3. 2g ca. Längd: 42cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:10)
1752 6501 Collier med lås i silver. Längd: 44 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:14)
1752 6059 Dalahästar 8 st. Höjd: 10-31
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:50)
1752 6104 Dessertgafflar 6 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1969. Längd: 14,5 cm, vikt: 180 gr ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:26)
1752 6263 Djupa tallrikar Ett par, Qian Long, Kina, 1700-tal. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:06)
1752 5305 Dörrhandtag 7 par, mässing, med nyckelskylt. Höjd: 23,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:52)
1752 6387 Dörrkläpp i form av en engelsk setter. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:25)
1752 6317 Dörrstopp Hästar, ett par. Järn. Vikt: ca 2,7 kg/st. Längd: 30 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:44)
1752 6331 Dragspel Hohner, modell äldre. Längd: 21cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:42)
1752 6517 Dukar 6 st, linne, 160x215-220x325 cm ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:43)
1752 6714 Elljusstake Elflugan. Längd: 32 cm. Höjd: 39,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:07)
1752 6762 Espressobryggare Alessi, Aldo Rossi, Rostfritt stål. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:33)
1752 6053 Etsning Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets mått: 52x39 cm, yttermått inklusive ram: 56x45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:19)
1752 6006 Etsning Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrerad 14/90, daterad -20. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x58
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:11)
1752 6615 Fällbord 1800-tal, Betsad björk. Diameter: 83 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:58)
1752 6579 Färgkrita Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått inklusive ram: 48x43
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:54)
1752 6349 Färglitografi 3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, yttermått inklusive ram: 44x58 ca. Signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:01)
1752 6380 Färglitografi ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bildmått: 33x50 cm, yttermått inklusive ram: 52x66
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:18)
1752 6449 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad HC, daterad 1974. Färglitografi, bildmått: 33x47 cm, yttermått inklusive ram: 35x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:38)
1752 6690 Färglitografi Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va en lördagafton". Signerad, numrerad 96/175. Färglitografi. Bladets mått: 35x42 cm, yttermått inklusive ram: 42,5x52,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:49)
1752 6506 Färglitografi Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, oramat löst blad. Signerad, daterad -91. Bladets mått: 31x23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:32)
1752 6682 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numrerad 16/ 48, "Kvinnans lov", ej ramad, oramat löst blad, 76x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:41)
1752 6054 Färglitografi Håkan Welin (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 147/320, daterad -97. Färglitografi. Bladets mått: 37x29 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:22)
1752 6018 Färglitografi Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 39/75, daterad - 93, "Gästabud". Färglitografi, bildmått: 40x34 cm, yttermått inklusive ram: 67x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:40)
1752 6728 Färglitografi Isaac Grünewald (1889-1946), Sverige. "På stranden". Färglitografi, bildmått: 34x44 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:19)
1752 6780 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, daterad 82/360. Färglitografi, bildmått: 90x62 cm, yttermått inklusive ram: 113x86 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:25)
1752 6574 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 12/180, daterad 2005, Målarens trädgård. Färglitografi, bildmått: 25x26 cm, yttermått inklusive ram: 44x43
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:59)
1752 6582 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad EA. Färglitografi. Bladets mått: 21x23 cm, yttermått inklusive ram: 28x30
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:37)
1752 6567 Färglitografi Lennart Jurlow. "Le Beaujolais Noveau", Mourlot. Ej signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: ca 76x47 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:35)
1752 6581 Färglitografi Marin, ”Clipper ship” mm: 41x60 cm, yttermått inklusive ram: 66x82
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:23)
1752 6232 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, numrerad Pt, daterad 1974, Trädgård. Med dedikation, Färglitografi, bildmått: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 50x38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:26)
1752 6034 Färglitografi Ola Åstrand (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad 30/60, daterad -2009, "Nedebörd". Bildmått: 55x70 cm, yttermått inklusive ram: 65x85 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:35)
1752 6444 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 131/260, daterad -73. Färglitografi, bildmått: 52x78 cm, yttermått inklusive ram: 67x94 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:03)
1752 6663 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 67/275, daterad - 78, oramat löst blad. Bladets mått: 50x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:33)
1752 6791 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 20/360. Färglitografi. Bladets mått: 45x65, oramat löst blad
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:12)
1752 6499 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Barn med drake. Signerad, numrerad 266/300. Färglitografi, bildmått: 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:06)
1752 6778 Färglitografi Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. PT, Signerad, Vårblommor. Färglitografi, bildmått: 42x50 cm, yttermått inklusive ram: 63x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:36)
1752 6353 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 65/300. Färglitografi, bildmått: 37x48 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:08)
1752 6351 Färglitografi/collage Annika Huett. Signerad, numrerad 38/200. Färglitografi, bildmått: 30x42 cm, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:17)
1752 6320 Färglitografier 9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 45x55-48x63, oramade lösa blad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:06)
1752 6600 Fat 3 st, silver. Diameter: 15,5-20, vikt: 380 gr ca
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:11)
1752 6166 Fat 4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:58)
1752 6055 Fat Eva Englund (1937-1998), Sverige. Målerås. Grönt glas. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:28)
1752 6643 Fat Mateus, Portugal, porslin. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:31)
1752 6644 Fat med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:02)
1752 6356 Fat Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda, Tulpan, diameter: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:30)
1752 6169 Fåtölj + fotpall, med sidobord, "Consul" Läder
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:05)
1752 6710 Fåtölj Josefine Alpen, "Dormi", Ire Möbler. Ben i ljust trä, fast stoppad klädsel. Bredd: 91 cm. Djup: 83 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:54)
1752 6031 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Sverige. "Kurva", Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä. Bredd: 66 cm. Höjd: 98 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:09)
1752 6071 Fåtöljer ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:58)
1752 6476 Fåtöljer ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, OH Sjögren, Tranås. Märkt med bricka. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä
S�ldes f�r 17.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:34)
1752 6512 Fåtöljer Ett par, Markku Pakkanen, "Harlekiini", Asko, etiketterade
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:17)
1752 6636 Figuriner 3 st, bland annat Royal Dux. Höjd: 3-25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:18)
1752 6497 Filmaffischer 5 st, modell äldre, " Fröken Chic, Den store amatören, Titta vi spökar, Ett dockhem, En dag på kapplöpningarna", oramade lösa blad, bladets mått: 70x100 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:56)
1752 6323 Fiol 1800-tal, + 2st stråkar. Längd: 60 cm, Med "Stradivarius" etikett i väska
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:33)
1752 6634 Fönsterbelysning 3 st, Glas. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:53)
1752 6558 Form med handtag, 1800-tal, koppar, 54x34
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:18)
1752 6534 Förstoringsglas 3 st, modell äldre, bland annat pärlemo. Längd: 16-21
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:38)
1752 6435 Fotografi Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 22,5x17 cm, yttermått inklusive ram: 39x32 cm
1752 6683 Fotokonst Axel Ahlsén (f. 1989), Sverige. Signerad, daterad 2019. Fotografisk bild på akrylplast och aluminium. Upphängning medföljer, oramad, 62x100 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:24)
1752 6729 Fotokonst Laurent Nivalle, "Le mans classique", nr 151. Bladets mått: 20x35 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:21)
1752 5281 Fotokonst Ulf Rollof. Signerad, numrerad 1/9, Äpplen. Bildmått: 90x134 cm, yttermått inklusive ram: 118x161 cm, inköpt på utställning 2001
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:59)
1752 6062 Fotoramar Ett par, metall, yttermått inklusive ram: 31x21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:48)
1752 6361 Garderobsskåp Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup: 52 cm, höjd: 200 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:36)
1752 6437 Gelatin silver print Jari Arffman (1965), " The lane of white lights". Signerad, numrerad 1/4. Bildmått: 46x31 cm, yttermått inklusive ram: 69x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:37)
1752 6325 Glas sagaform, 7+ 14 st. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:09)
1752 6654 Glasskulpturer 2 st, bland annat Mats Jonasson, 8x7 cm. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:39)
1752 6628 Golvlampa Aneta. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:55)
1752 6626 Golvlampa Plast med träfot, 2 ljuspunkter, Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Höjd: 137 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:43)
1752 6038 Golvlampa Tre delad fot i trä, Holland. Höj / sänkbara stativben, Höjd: 150 ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:03)
1752 6768 Golvlampor Ett par. ASEA belysning, mässing. Höjd: 144 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:23)
1752 6311 Golvljusstakar 2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:00)
1752 6089 Golvvas Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:48)
1752 6309 Golvvas Kina. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:09)
1752 6224 Grafiska blad 21 st, Peter Åström (f. 1946), Sverige. Signerad, bladets mått: 46x57-90x63, oramade lösa blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:58)
1752 6504 Grafiskt blad efter Joan Miró, tryckt signatur, ej signerad. Bladets mått: 52x74 cm, yttermått inklusive ram: 58x81 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:44)
1752 6367 Grafiskt blad efter Pablo Picasso, ej signerad ( tryckt signatur). Bildmått: 59x33 cm, yttermått inklusive ram: 79x51 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:30)
1752 6366 Grafiskt blad efter Pablo Picasso, ej signeras (tryckt signatur), yttermått inklusive ram: 56x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:04)
1752 6122 Grötskål + muggar, 5 delar, "Hej Tomtegubbar", Upsala-Ekeby, Gefle, Längd: 8-20cm; Djup: 12-20cm. Höjd: 10-12cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:49)
1752 6549 Grötskålar 3 st, tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 20-21, längd: 29 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:43)
1752 6766 Hallbord tre hyllplan, två i rotting, en i konstmaterial. Bredd: 52 cm, djup 35 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:31)
1752 6335 Halsband 9 st, Halvädelstenar. Längd: 40-88 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:43)
1752 6503 Halsband med hänge + örhängen + ring, 3 delar, Sterlingsilver, Michael Carlsson. Vikt: 56g ca. Längd: 42cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:18)
1752 6555 Hatt ”Bicorn” Ericsson, Stockholm, i ask. Längd: 50 (ask)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:27)
1752 6557 Höga hattar hatt, + Chapeau claque, (i ask)
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:31)
1752 6554 Humidor Elie bleu, Paris. Längd: 25 cm, djup: 22 cm, höjd: 10,5 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:41)
1752 6614 Ingefärskrus ett par, Kina. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:54)
1752 6167 Kaffe / tekoppar mm 17 delar, Porcelaine de Paris, Limoges
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:00)
1752 6340 Kaffegods 12 delar, Royal Tuscan, England, dekor av ranka, 12 koppar med fat, 12 assietter
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:52)
1752 6014 Kaffekoppar + assietter, 12 delar, Royal Copenhagen, Assietter helblonda, Viol
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 21:00)
1752 5060 Kaffekoppar 5 delar, Grodblad, Upsala-Ekeby
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:51)
1752 6061 Kaffekoppar 6 st, "Krokus", Esteri Tomula & Peter Winquist, Arabia
1752 6785 Kaffeskedar + ljusstakar för små ljus, silver, 10+ 2. Längd: 11,5 cm, vikt: 165 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:04)
1752 6101 Kaffeskedar 11 st, silver. Längd: 11,5 cm, vikt: 115 gr ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:44)
1752 6658 Karaff Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Johansfors Glasbruk, "Strikt", glas, dekor vita ränder. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:14)
1752 6657 Karaff rutslipad dekor, med silvermontering (G9), höjd: 39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:36)
1752 6256 Karaffer 13 st, Kristall / glas. Höjd: 21-33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:24)
1752 6684 Karmstol Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, tillskriven. 1940-tal. Stomme i bok, flätad sits i textil. Bredd: 58 cm. Höjd: 83 cm, sitthöjd ca 34 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:31)
1752 6357 Karmstolar Ett par, "Cattelin", Axel Kandell, för Gemla, Rödlaserade, etikett
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:57)
1752 6782 Karmstolar Ett par, Philippe Starck (f. 1949), Frankrike, Kartell, "Louis Ghost", kulör Sunset Orange, Formgjuten polykarbonat. Höjd: 93 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:30)
1752 6783 Karmstolar Ett par, Philippe Starck (f. 1949), Frankrike, Kartell, "Louis Ghost", kulör Sunset Orange, Formgjuten polykarbonat. Höjd: 93 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:04)
1752 6617 Karmstolar ett par, Rokoko
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:11)
1752 6739 Karmstolar ett par, Senempire
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:39)
1752 6607 Kedja metall, Frimurare. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:12)
1752 6098 Knivar silver, 6+ 6 st, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1982. Längd: 18-21, vikt: 665 gr ca
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:02)
1752 6346 Kökshanddukar 18 st, linne, med monogrambrodyr, vita
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:46)
1752 6359 Kökshanddukar 30 st, linne, röd, bård, monogrambrodyr, olika storlekar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:34)
1752 6355 Kökshanddukar 30 st, linne, röd, blå bård, monogrambrodyr, 75x60 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:08)
1752 6598 Kopp med 2 handtag, silver. Höjd: 6,5 cm, vikt: 90 gr ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:33)
1752 6572 Kopparstick Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x44
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 21:00)
1752 6394 Korgstol vit, slitage
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:13)
1752 6378 Korgstolar 6 st. ( 1 par karmstolar+ 4 stolar)
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:48)
1752 6727 Korkskruv + ljussläckare, Alessi, "Anna G", samt "The Five season Bzzz", plast, krom. Höjd: 24 cm, längd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:38)
1752 6023 Kruka Bornholm, Danmark, Dekor av frukter, keramik. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:02)
1752 6635 Krus med lock Och Tapp, Höganäs. Höjd: 35 cm
1752 6583 Kuriosa 3 delar, bland annat brödkorg + skål, (omkring 1900). Längd: 15-35
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:05)
1752 6546 Kuriosa 7 delar, karaffer+ burk+ hållare+ klocka
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:59)
1752 6508 Kuverttallrikar 19 st. Diameter: 27-30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:41)
1752 6073 Lampbord Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:05)
1752 6633 Lampbord ett par, Furu, märkta KJW. Bredd: 54 cm, djup: 44 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:04)
1752 6741 Lampbord Gustaviansk stil. Bredd: 56 cm, djup: 36 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:22)
1752 6301 Lampbord stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas + spegelglas, 60x60. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:16)
1752 6386 Lampetter Ett par. Höjd: 41,5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:55)
1752 6373 Linneservetter 28 st. Längd: 26-51cm. Höjd: 26-48cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:56)
1752 6746 Litografi efter Carl Larsson. Modell. Bildmått: 46x28 cm, yttermått inklusive ram: 56x37
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:41)
1752 6423 Litografi Picasso (efter), ej signerad, "The Goldfinch". Bildmått: 34x36 cm, yttermått inklusive ram: 45x36 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:31)
1752 6743 Ljuskrona Gustaviansk modell. Höjd: 75 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:47)
1752 6776 Ljuskrona med prismor, Gustaviansk stil, 6 ljusarmar. Diameter: 60 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:25)
1752 6676 Ljuskrona med prismor, stomme i mässing, åtta ljusarmar. Diameter: 56 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:36)
1752 6699 Ljuskrona med prismor, stomme i mässing. Diameter: 33 cm. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:10)
1752 6675 Ljuskrona med prismor, stomme i vitmetall, nutida. Diameter: 40 cm, höjd: 40 c cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:27)
1752 6304 Ljuskrona Prismor. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:08)
1752 6096 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:43)
1752 6336 Ljuslykta Lisa Larson K-studion, Gustavsberg, Fyr. Höjd: 18,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:48)
1752 6775 Ljuslykta med olikfärgade prismor, mässingstomme, tre ljuspunkter. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:46)
1752 6135 Ljuslyktor 4 st, Kosta Boda & Orrefors, snöboll, kotte och hallon, glas. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:34)
1752 6463 Ljuslyktor ett par, Mässing med glaskupor. Höjd: 26 cm
1752 6410 Ljusstakar ett par, Gustavsberg, kolonner i porslin. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:40)
1752 6786 Ljusstakar/skulpturer 3 st. Patinerad metall. Höjd: 21-26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:54)
1752 6651 Ljusstake Josef Frank (1885-1967), Österrike. Slingan. Firma Svenskt Tenn. Försilvrad. Längd: 36. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:21)
1752 6456 Ljusstake Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Tomte ur "Luciatåg" ur Advent. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:18)
1752 6645 Ljusstake Oscar & Clothilde, apa i mässing, "Bertil", två ljushållare. Höjd: 32,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:05)
1752 6185 Lockurna Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:14)
1752 6696 Lockurna Valado Alcobaca, Portugal, 1900-tal. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:00)
1752 6043 Loungefåtöljer Ett par, "ArtWood". Trä, skinn. Bredd: 68 cm, sitthöjd 33 cm, rygghöjd 76 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:48)
1752 6559 Månskensampel omkring 1900. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:50)
1752 6379 Matbord Bockmodell. Bredd: 183+ 2x45. Djup: 101 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:50)
1752 6051 Matbord Vit laminatskiva, Kromad pelarfot, diameter: 120, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:16)
1752 6008 Matsalsgrupp 11 delar, sengustaviansk stil, 10 st stolar, bord med 2 iläggsskivor
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:20)
1752 6422 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, Bord + 4 stolar. Diameter: 109 cm, höjd: 74 + 2iläggx48 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:25)
1752 6075 Matsalsstolar 12 st, mahogny, England
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:28)
1752 5451 Matservis 55 del ca, Rörstrand, rosor, omkring 1900
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:42)
1752 6440 Matservis Rosenthal, Else, 45 del ca
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:13)
1752 6707 Matservisdelar 25 delar, Iittala, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Teema, svart, 8 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 7 skålar, diameter, 14,5-26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:47)
1752 6708 Matservisdelar 36 delar, Bing & Grøndahl, "Elegance", 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 assietter, serveringsfat, uppläggningsskål. Diameter: 21,5-25 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:48)
1752 6753 Matservisdelar 37 delar Rörstrand, Ostindia, blå dekor på ljusblå botten, porslin, 11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 6 kaffefat, 3 uppläggningsfat/skål, såsskål, kanna, terrin, sockerskål, tekanna (ej lock). Diameter: 12-24 cm. Längd: 23,5-32 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:46)
1752 6642 Matservisdelar 39 delar, Rörstrand Blå Bengali, flintgods, 5 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 10 assietter, 2 uppläggningsfat. Diameter: 18-24,5. Längd: 27-33 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:02)
1752 6750 Matservisdelar 50 delar ca. Gustavsberg, Röd Fasan, 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, 4 serveringsfat/skålar, kanna, såsskål
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:39)
1752 6442 Matskedar 6 st, silver, 1800-tal. Längd: 22 cm, vikt: 330 gr ca
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:57)
1752 6556 Matta antik, 128x131, (mycket sliten)
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:52)
1752 6029 Matta Gallerimodell, Orientalisk, 340x84
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:48)
1752 6773 Matta Kelim, gallerimodell. Längd: 195. Cm, bredd: 71 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:45)
1752 6774 Matta kelim. Längd: 237 cm, bredd: 140 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:21)
1752 6735 Matta Orientalisk Bochara, 156x97 cm
1752 6097 Matta Orientalisk Täbriz Mahi, 323x220 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:21)
1752 6431 Matta orientalisk, 107x155 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:55)
1752 6659 Matta Orientalisk, 122x193 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:51)
1752 6525 Matta orientalisk, 129x192
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:52)
1752 6433 Matta orientalisk, 140x210 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:56)
1752 6077 Matta orientalisk, 140x220 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:44)
1752 6305 Matta orientalisk, 143x268
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:02)
1752 6754 Matta Orientalisk, 150x93 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:58)
1752 6306 Matta Orientalisk, 179x284
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:11)
1752 6033 Matta Orientalisk, 215x170 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:02)
1752 6347 Matta Orientalisk, 220x330 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:44)
1752 6434 Matta orientalisk, Afghan, 233x280 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:36)
1752 6771 Matta Orientalisk, Sarab, 150x110 cm
1752 6028 Minkpäls Apollo International Fur, Swiss styling, storlek: 44, rygglängd 125 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 21:12)
1752 6027 Minkpäls FN Design, Natural Furs. Storlek: 40 ca, rygglängd 118 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:45)
1752 6001 Minkpäls med kapuschong, storlek: 42-44 ca
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:04)
1752 6002 Minkpäls Saga Mink, Masters Furs, swagger modell, storlek: 42-44
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:41)
1752 6040 Minkpäls Saga Mink, st. 36-38, rygglängd. 115 cm ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:21)
1752 6649 Minkpäls Saga Mink, storlek 40
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:34)
1752 6321 Minkpäls storlek: 44-46 ca, + lös huva
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:57)
1752 6100 Mockaskedar 12 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: 9,5 cm, vikt: 100 gr ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:12)
1752 6584 Mockaskedar 12 st, silver. Längd: 9 cm, vikt: 90 gr ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:22)
1752 6585 Mugg silver, (I7) C G Hallberg, graverad. Höjd: 8 cm, vikt: 200 gr ca
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:45)
1752 6601 Myntbehållare 2 st, silver, graverade, 1906. Höjd: 3-5,5, vikt: 65 gr ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:38)
1752 6328 Nattygsbord betsad furu. Bredd: 41 cm, djup: 31 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:12)
1752 6072 Nattygsbord ett par, England, mahogny, med lådor. Bredd: 40 cm, djup: 48 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:37)
1752 6629 Nattygsbord ett par, glas och mässing. Bredd: 47 cm, djup: 37 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:03)
1752 6632 Nattygsbord ett par, teak. Bredd: 44 cm, djup: 30 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:10)
1752 6498 Oljemålning 1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredrika Ljungfelt, (f. 1792). Ej signerad. Olja på duk, 37x28 cm, yttermått inklusive ram: 48x39 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:34)
1752 6350 Oljemålning Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97 cm, yttermått inklusive ram: 70x105 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:24)
1752 6046 Oljemålning Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på duk, 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 36x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:30)
1752 6076 Oljemålning Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. "Blå kärleksgudinna på blommande äng". Signerad Ardy, Amsterdam, Båstad, 1968. Olja på duk, ca 50x69 cm, oramad
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:18)
1752 3042 Oljemålning Astrid Forselius-Johnson (1913-2003), Sverige. Signerad, hamnen i Öregrund. Olja på duk, 120x48 cm, yttermått inklusive ram: 53x123 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:26)
1752 6093 Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Sverige. Signerad, daterad 1978, Från min trädgård i Österlen. Olja på duk, 65x80 cm, yttermått inklusive ram: 70x86 cm
1752 6332 Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Sverige. Signerad, Landskap med figurer. Olja på duk, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 67x59 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:09)
1752 6580 Oljemålning Bianca Wallin-Tolnai (1909-2006). Signerad, daterad 1938, Kust Grisslehamn. Olja på pannå, 20x26 cm, yttermått inklusive ram: 28x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:17)
1752 6354 Oljemålning Christina Knall (f. 1947), Sverige. Signerad, "Skeppsbron". Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x68 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:29)
1752 4127 Oljemålning Emilia Mróz-Holnicka, blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 59x80 cm, yttermått inklusive ram: 69x90 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:26)
1752 1002 Oljemålning Feodor (Fedot) Sychkov (1870-1958), Skördande ung flicka. Signerad, daterad 1916. Olja på duk, 81x48 cm, yttermått inklusive ram: 94x61 cm
S�ldes f�r 45.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 21:07)
1752 6618 Oljemålning Folke Bülow (1905-1961), Sverige. Signerad, daterad Arild 1949. Olja på pannå, 31x49 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:04)
1752 6717 Oljemålning Folke Hellström-Lind. Signerad, daterad FHL -46. Olja på pannå, 69x58 cm, yttermått inklusive ram: 90x80 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:52)
1752 6561 Oljemålning Frans Timén (1883-1968), Sverige. Signerad, Vinter. Olja på pannå, 44x53 cm, yttermått inklusive ram: 58x67
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:49)
1752 6083 Oljemålning Gerda Höglund (1878-1973), Sverige. Flickporträtt. Signerad. Olja på duk, 40x33 cm, yttermått inklusive ram: 51x44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:50)
1752 6648 Oljemålning Gunnel Bohman, Signerad. Olja på duk, 50x40, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:46)
1752 6268 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Signerad, Äppelträd. Olja på pannå, 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 44x33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:04)
1752 6467 Oljemålning Harry Sahlin (1905-1987), Sverige. Signerad, daterad -66, "Marsafton", Uppsala. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 42x124 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:10)
1752 6637 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, daterad 65. Olja på duk, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 36x41 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:44)
1752 6395 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Sverige. Hamn. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 88x137
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:47)
1752 3048 Oljemålning Ida von Lasser Schmalix (1878), Bergslandskap med vattendrag, Daterad 1906. Signerad. Olja på duk, 51x71 cm, yttermått inklusive ram: 69x90 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:02)
1752 6718 Oljemålning Imants Sinka (1915-1993). Signerad, bergslandskap. Olja på duk, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 45x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:18)
1752 6716 Oljemålning Imants Sinka (1915-1993). Signerad, daterad - 57, sjöbod. Olja på duk, 22x25 cm, yttermått inklusive ram: 40x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:52)
1752 6715 Oljemålning Imants Sinka (1915-1993). Signerad, fjällandskap. Olja på pannå, 26x33, yttermått inklusive ram, 34x42 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:21)
1752 6713 Oljemålning Imants Sinka (1915-1993). Signerad, gårdshus. Olja på duk: 26x35 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:18)
1752 6172 Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. "Monets näckros damm". Signerad. Olja på duk, 64x53 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:32)
1752 6057 Oljemålning Inger Tollman, signera A tergo, daterad 2025, ansikte. Olja på duk, uppspänd på ram. Bildmått: 35x28 cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:47)
1752 6397 Oljemålning Johan Mauritzson (f. 1959), Sverige. Signerad A Tergo, "Djuren går matíné". Olja på duk, 24x35 cm, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:18)
1752 6698 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Signerad, segelbåtar. Olja på pannå, 39x31 cm, yttermått inklusive ram: 53x45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:44)
1752 5039 Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Modell. Signerad. Olja på pannå, 17x51 cm, yttermått inklusive ram: 32x66 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:24)
1752 4396 Oljemålning Linda Lysell (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad -76, Barnvagn. Olja på duk, 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 42x33
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:53)
1752 6647 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad -71. Olja på pannå, 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 62x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:01)
1752 6140 Oljemålning Maria Sas, Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:47)
1752 6484 Oljemålning Max Marcus (1879-1955), Sverige. Signerad, landskap med träd. Olja på pannå, 59x48 cm, yttermått inklusive ram: 44x63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:16)
1752 6691 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Signerad, ryggtavla. Olja på duk, 68x48 cm, yttermått inklusive ram: 87x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:18)
1752 6528 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, empire damporträtt. Olja på duk, 13x10 cm, yttermått inklusive ram: 26x23
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:59)
1752 6610 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Kvinna på säng, oramad. Olja på duk, 66x66 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:55)
1752 6686 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, sjölandskap. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 62,5x83 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:31)
1752 6081 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, daterad -64. Olja på duk, 94x90 cm, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:39)
1752 6370 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kustbild. Olja på pannå, ej signerad, oramad, 42x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:25)
1752 6421 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Otydlig signatur, stilleben. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 56x46
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:06)
1752 6049 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Bielskis, Fyr, "East Coast", oramad. Olja på duk, 100x81 cm
1752 1007 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Styczert, Munkar, uppfodrad duk, 1800-tal, 19x24 cm, yttermått inklusive ram: 39x45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:03)
1752 6430 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 83x121 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:32)
1752 6418 Oljemålning Paul Grundmark (1887-1972), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 34x39 cm, yttermått inklusive ram: 44x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:44)
1752 6403 Oljemålning Pekka Höykinpuro, otydlig datering, abstrakt. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 61x40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:50)
1752 6563 Oljemålning Sven Olof Rosén (1908-1982), Sverige. Signerad, daterad -39, åkrar-höst. Olja på duk, 37x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x74
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:57)
1752 6562 Oljemålning Sven Olof Rosén (1908-1982), Sverige. Signerad, daterad -70, ”Berg och grönska I”. Olja på pannå, 58x43 cm, yttermått inklusive ram: 68x54
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:53)
1752 6058 Oljemålning Tollman, signera A tergo, daterad 2025, jonglör. Olja på duk, 49x39 cm, yttermått inklusive ram: 53z42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:51)
1752 6575 Oljemålning Vickers, Signerad, landskap med vattendrag. Olja på duk, 29x39 cm, yttermått inklusive ram: 40x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:26)
1752 6003 Oljemålningar 2 st, MajBritt Östergren. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 38x46,43x51 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:49)
1752 6318 Oljemålningar ett par, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, Stilleben. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 80x62 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:40)
1752 6105 Osthyvel + Sked + borste. Längd: 11-22, vikt: 170 gr brutto
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:38)
1752 6376 Pälsfodrad kappa Mink och poplin, FurScandia/Ringquist och co, storlek: 38, l- 125 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:05)
1752 6784 Pälsjacka Mink, med skinndetaljer, körsnär Erik Broe, storlek: 38/40 ca. Längd: 70 cm ca, obs, något korta ärmar
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:34)
1752 6664 Papperskonst Zsuzsanna Larsson Gilicie. Signerad a tergo 2016-17, "Ytans motvilja", yttermått inklusive ram: 30x30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:13)
1752 6520 Paraplyställ Trä. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:30)
1752 6326 Parti mynt Sverige, 17-18-1900-tal, diverse
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:21)
1752 4454 Pastell Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, daterad -03, kvinna, yttermått inklusive ram: 41x36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:07)
1752 6007 Pastell Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1941,38x30 cm, yttermått inklusive ram: 49x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:08)
1752 6700 Pelarbord bredd: 57 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:11)
1752 6158 Penselvas Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:41)
1752 6612 Penselvas Kina. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:15)
1752 6670 Pianopall omkring sekelskiftet 1900, snurrbar, justerbar höjd. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:22)
1752 6767 Piedestal med stenskiva, Rokokostil, förgylld. Diameter: 27 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:01)
1752 6522 Piedestal omkring 1900. Höjd: 101 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:52)
1752 6744 Piedestal Putto. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:48)
1752 6019 Plädar 3 st, Viola Gråsten (f. 1910), Sverige. Tidstrand, 224 cmx155 cm, 2 gröna, 1 blå
1752 6345 Plafond Art Déco, Intarsia. Diameter: 75 cm, saknar glaskupa
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:43)
1752 6560 Plafond med dekor av stjärnhimmel, glas. Diameter: 53 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:59)
1752 6709 Porslin 4 delar, Kina. Höjd: 6-15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:27)
1752 6333 Porslin Kina, 3 delar. Längd: 10-27 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:07)
1752 6679 Pottskåp 2 st snarlika, med olika stenskivor, låda i sarg, skåp. Bredd: 42 cm, djup: 33. Cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:49)
1752 6400 Pottskåp Gustaviansk stil. Bredd: 43 cm, djup: 33 cm, höjd: 73-76
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:40)
1752 6599 Prisbägare + mugg, 3 delar, silver. Höjd: 5-10 cm. Vikt: 230 gr ca
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:21)
1752 6389 Puderstolar ett par, 1800-talets slut
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:35)
1752 6005 Ram Förgylld, ramens innermått: 36X51 cm, yttermått inklusive ram: 47X63 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:11)
1752 6527 Ramar ett par, Gustaviansk stil, porträtt, 36x25
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:12)
1752 6521 Resväskor 2 st, modell äldre, med etiketter. Längd: 48-77
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:08)
1752 6453 Rökbord Intarsia. Diameter: 64 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:57)
1752 6477 Rökbord med kopparskiva. Diameter: 57 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:26)
1752 6472 Röllakan Brita Swefors, Opalen, 168x230 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:59)
1752 6616 Röllakan Signerad DL, 145x200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:45)
1752 6772 Salongsbord ovalt, fyrdelad pelarfot, rotfanér. Diameter: 70 cm. Djup: 57 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:23)
1752 6464 Salongsbord / skrivbord omkring 1900, Gustaviansk stil, laserat, kortsidor med gallerkant. Bredd: 70 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:17)
1752 6588 Saltkar silver, Skottland, + saltsked. Diameter: 8 cm. Höjd: 4 cm, vikt: 100 gr ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:31)
1752 6391 Sekretär 1700-/1800-tal, laserad. Bredd: 108 cm, djup: 47 cm, höjd: 111 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:32)
1752 6315 Serveringsbord med värmeplatta, utfällbar, Gunnar Myrstrand, "Boke", ek, Bredd: 85 cm. Djup: 50x2 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:11)
1752 6460 Serveringsvagn två hyllor, teak. Bredd: 62 cm. Bredd: 47 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:36)
1752 6568 Servisdelar 30 delar, ”Prunus”, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:08)
1752 6569 Servisdelar England, ”Coalport”, ca 30 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:50)
1752 6646 Servisdelar Gustavsberg Dresden, 60 del ca
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:07)
1752 6544 Servisdelar Pillivuyt, 13 del
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:22)
1752 6082 Sideboard England, mahogny. Längd: 151 cm, djup: 46 cm, höjd: 8 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:28)
1752 6045 Sideboard Orientalisk, mörkbetsat trä, ett dörrpar, två lådor, beslag i mässing. Längd: 159 cm. Djup: 45 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:32)
1752 6461 Sideboard Tre lådor, fyra skjutdörrar med bakomliggande hyllplan, varav en för bestick, teak. Längd: 195 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 87 cm
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:59)
1752 6602 Silver diverse, 8 delar. Längd: 6-22,380 gr brutto
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:53)
1752 6099 Silversmycken Mexiko, 3 delar, Halsband med hänge + 2 par manschettknappar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:54)
1752 6765 Sittpuff Plysch, orange klädsel, nutida, diameter, 48. Höjd: 40 cm
1752 6606 Skål + fat, 2 delar, silver. Diameter: 10-15, höjd: 8 cm, vikt: 210 gr ca
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:30)
1752 6597 Skål ”Boulenger”, silver. Diameter: 22,5 cm, höjd: 5,5 cm, vikt: 410 gr ca
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:43)
1752 6725 Skål Gunnel Sahlin Kosta Boda, blått glas med ränder. Diameter: 23 cm. Höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:28)
1752 6264 Skål Kanton, Kina, diameter: 23. Höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:16)
1752 6490 Skål Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Diameter, 20, höjd: 13,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:10)
1752 6604 Skål på fot, silver, sterling, CG Hallberg, Gustaf Janson, 1958. Höjd: 5,5 cm, vikt: 100 gr ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:55)
1752 6593 Skål silver, ”Hederspris 1909” (E7), CG Hallberg. Diameter: 15,5 cm, höjd: 7 cm, vikt: 350 gr ca
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:51)
1752 6726 Skål silver, KG MGAB (F89, med inskription, diameter, 24 cm. Höjd: 10 cm. Vikt: 330 g
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:53)
1752 6592 Skål silver, Spanien. Diameter: 10,5 cm, vikt: 65 gr ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:43)
1752 6180 Skålar + fat, 7 delar, Kina, nutida. Längd: 19 cm, diameter: 15-24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:11)
1752 6551 Skålar + fat, Kina, 7+ 7 delar. Diameter: 11,5-15,5
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:47)
1752 6730 Skålar 2 st, Orrefors, Lars Hellsten (f. 1933), Sverige. "Corona". Diameter: 15,5-19 cm, höjd: 10-11,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:17)
1752 6723 Skålar 2 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. "Blue spice" Kosta Boda, samt Bertil Vallien, Kosta, glas. Diameter: 15- 21 cm. Höjd: 10,5-15,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:07)
1752 6706 Skålar 8 st, Rörstrand, Filippa K, porslin. Diameter: 12,5 cm, höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:52)
1752 6758 Skålar på fot, 4 st, Iittala, Marimekko, glas, Diameter: 10-12 cm. Höjd: 12- 15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:41)
1752 6594 Skålfat silver, London. Diameter: 11,5. Vikt: 100 gr ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:36)
1752 6473 Skåp mahogny. Bredd: 69 cm, djup: 36 cm, höjd: 60 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:20)
1752 6441 Skedar 16 st, silver. Längd: 18 ca. Vikt: 745 gr
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:28)
1752 6662 Skrin Firma Svenskt Tenn, lock med motiv av kvinnofigur, tenn. Bredd: 15 cm, djup: 10 cm, höjd: 3 cm
1752 6330 Skrin Turkiet. Längd: 26 cm, djup: 19 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:53)
1752 6074 Skrivbord + stol, Gustaviansk stil. Bredd: 125 cm. Djup: 65 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:42)
1752 6392 Skrivbord rokokostil, bemålad, tre lådor. Bredd: 98 cm, djup: 49 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:51)
1752 6048 Skrivbord rokokostil, mässingsdekor, skiva av glas. Bredd: 108 cm, djup: 51 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:45)
1752 6523 Skrivbord Senempire. Bredd: 122 cm. Djup: 63 cm, höjd: 78 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:41)
1752 6316 Skrivbordsstol
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:49)
1752 6337 Skrivställ rokokostil, fajans. Längd: 33 cm. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:58)
1752 6459 Skulptur Clarence Blum (1897-1984), Sverige. Sittande kvinna. Signerad, terrakotta. Bredd: 16 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:52)
1752 6338 Skulptur Huvud, Keramik, monogramsignerad. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:19)
1752 6427 Skulptur Jan Johansson, "obelisk", glas. Signerad Johansson Gallery. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:54)
1752 6458 Skulptur Kvinna med barn, gips. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:29)
1752 6496 Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Räv. Längd: 8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:32)
1752 6507 Skulptur Tage Andersen (f. 1947), Danmark. "Brevlåda", ej signerad, + broschyr. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:18)
1752 6545 Skulptur trä, Buddha, svart. Höjd: 21 längd: 40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 21:03)
1752 6688 Skulptur Wilhelm Zadig. Signerad, gips. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:04)
1752 6511 Skulptur i glas Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda, träram. Signerad, yttermått inklusive ram: 28x19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:12)
1752 6514 Skulpturer 2 st, Parian, (1 st skadad). Höjd: 40 cm
1752 5364 Skulpturer 2 st, Rosenthal, Porslin, Ballerina + pojke. Höjd: 22-28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:28)
1752 6406 Skulpturer 3 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Hus. Höjd: cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:57)
1752 6409 Skulpturer 5 st, varav tre katter i metall och trä, två grodor i metall. Höjd: 2-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:56)
1752 6454 Skulpturer 6 st, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, ur serien "All världens barn", glaserad stengodslera. Höjd: 10- 13
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:35)
1752 6401 Slagbord 1800-tal, bemålat, dekor med meanderslinga. Bredd: 35 + 2x65, djup: 104 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:40)
1752 6705 Slagbord nutida, vit laminatskiva, 2 lådor. Björk. Bredd: 85. Bredd: 25 cm + 2 st utfällbara klaffar om 59 cm. Höjd: 73 cm
1752 6393 Slagbord rokokostil, 1800-tal, bemålad. Bredd: 70 + 2x72, djup: 79 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:26)
1752 6026 Slaglåsgevär 1800-tal. Längd: 125 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:09)
1752 6548 Snapsglas på fot, 10 st, omkring 1900. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:38)
1752 6790 Snurrpall höj- och sänkbar. Längd: 31cm. Djup: 31cm, höjd: 47cm (nedsänkt)
1752 6591 Sockertång silver, ”sporre”, London. Längd: 10 cm, vikt: 23 gr ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:09)
1752 6475 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd: 190 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:13)
1752 6677 Soffa IKEA, "Kingstone", rotting, löstagbara textilklädda plymåer med dekor av rönnbär. Längd: 120 cm. Djup: 80 cm, sittdjup 50 cm, sitthöjd 42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:42)
1752 6404 Soffa Soffa, 3-sits, löstagbara dunplymåer. Längd: 218 cm
1752 6763 Soffa Tvåsits, svängd modell, ljust rosa klädsel, löstagbara plymåer. Längd: 170 cm. Djup: 85 cm, sittdjup 63 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:12)
1752 6408 Soffbord 1960-tal, senare stenskiva, tidningshylla. Bredd: 110 cm, bredd: 60 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:56)
1752 6620 Soffbord mahogny, Höj/sänkbart. Bredd: 110 cm, djup: 58 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:41)
1752 5353 Soffor ett par, Torill Slettvoll, East Duo. Längd: 135 cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:00)
1752 6733 Solur i träask. Mässing, 15x15 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:09)
1752 6794 Spegel 1920-tal, 106x51 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:46)
1752 6090 Spegel Ek, 148x33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:13)
1752 6036 Spegel förgylld ram, 84x58 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:23)
1752 6480 Spegel Förgylld, 81x41 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:57)
1752 6674 Spegel förgylld, delvis bemålad, 66x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:16)
1752 6781 Spegel Nyrokoko, förgylld, 55x70 cm
1752 6481 Spegel Rokokostil, 118x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 januari 2026 05:08)
1752 6064 Spiselhundar 7 st, glaserade, bland annat Beswick. Höjd: 10-32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:07)
1752 6495 Spiselhundar Ett par, England. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:52)
1752 6533 Spiselhundar ett par, glaserade. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:42)
1752 6550 Stekhuv England, pläter. Längd: 41 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:28)
1752 6134 Stolar 2 st, Charles och Ray Eames, "Eames Plastic Chair", Vitra.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:34)
1752 6619 Stolar 2 st, nyrenässans
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:33)
1752 1010 Stolar 4 st, Erik Chambert (1902-1988), Sverige. "Poem", Formgiven 1953, lackerade, Rottingsits
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:00)
1752 5189 Stolar 4 st, mahogny
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:36)
1752 4269 Stolar 6 st, sengustaviansk stil, genombruten ryggbricka med dekor av axknippe
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:15)
1752 6451 Stolar ett par, 1890-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:42)
1752 6041 Stolar Ett par, Börje Johansson, Johanson Design, Markaryd, "Vinga", underrede i krom, med fotstöd, konstläder, snurrbara. Höjd: 96 cm, etikettmärkt
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:29)
1752 6302 Stolar Ett par, Gustavianska
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:33)
1752 6103 Stolar Ett par, Italien, 1970-tal, Cidue Casa Comunita, metall / lädersits
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:01)
1752 6228 Strömbrytare & uttag 30 del ca, modell äldre. Längd: 3,5-6cm. Djup: 3-9cm, höjd: 4-6cm
1752 6586 Supkalk silver, 1800-tal. Höjd: 13 cm, vikt: 60 gr ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:46)
1752 6371 Supkoppar 9 st. Mässing, Pierre Forsell (1925-2004), Skultuna. Diameter: 6 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:01)
1752 6079 Sybord Björk. Mälardalen, 1820-tal. Bredd: 59 cm. Djup: 44 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:30)
1752 6388 Sybord Karl Johan, Björk, skador, med låda. Bredd: 60 cm, djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:18)
1752 6669 Sybord låda i sarg med inredning, lyrformad fot, björk, Bredd: 52 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 40 cm
1752 6667 Sybord låda i sarg med inredning, lyrformad fot. Bredd: 54 cm. Djup: 40 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:20)
1752 6656 Sybord Nyrokoko, med låda, tredelad pelarfot. Diameter: 52. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:27)
1752 6322 Sybord sengustaviansk stil, omkr. 1900, mahogny, Mässingsdekor, Inredning med lådor. Bredd: 43 cm. Djup: 28 cm, höjd: höjd. 76 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:54)
1752 6660 Taburetter Ett par, Karl Johanstil, mahogny. Längd: 58 cm. Djup: 37 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:34)
1752 6341 Tågbana Kraus, 5 st tåg + räls
1752 6623 Takarmatur Glas, ASEA. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:01)
1752 6013 Takarmatur Jugend, Mässingsstomme, Nyare glaskupor. Diameter: 50 ca
1752 6639 Takarmatur Mässing & Rökfärgat glas. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:04)
1752 6638 Takarmatur Mässing & Rökfärgat glas. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:12)
1752 6655 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:16)
1752 6429 Takarmatur med prismor. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:56)
1752 6095 Takarmatur med prismor. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:35)
1752 6428 Takarmatur Santa & Cole. Diameter: 46 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:22)
1752 6671 Takarmatur Tom Dixon, "Void", rostfritt stål. Diameter: 30 cm, höjd: 15,5 cm, svart textilsladd
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:59)
1752 6510 Tallrikar 11 st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Nymälle & Rosenthal. Diameter: 15,5 - 28
1752 6242 Tallrikar 12 st, Rörstrand, omkring 1900, Floral dekor. Diameter: 22,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:59)
1752 6452 Tavelram Förgylld, ramens innermått: 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 34x39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:25)
1752 6577 Tavla pietra dura, hus/sjö, Italien, 16x23 cm, yttermått inklusive ram: 32x40
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:53)
1752 6416 Tekök Skultuna, omkring 1900, mässing. Höjd: 25 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:49)
1752 6307 Teservis 4 delar, silver, Spanien, knoppar med stenar. Höjd: 4-13 cm, vikt: 730g ca
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:43)
1752 6596 Tesil + ställ, silver, K. Andersson, silver. Längd: 17,5. Vikt: 115 gr ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:47)
1752 6541 Tiara/diadem metall/pärlor. Bredd: 12 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:05)
1752 6542 Tillbringare silvermonterad, CG Hallberg, 1896. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:27)
1752 6369 Träsnitt 2 st, Japan, Eftertyck. Bildmått: 37x28 cm, yttermått inklusive ram: 50x37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:57)
1752 6482 Träsnitt 2 st, Japan. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 48x34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:19)
1752 6417 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige, "Sommarblommor" Bildmått: 27x31 cm, yttermått inklusive ram: 39x48
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:17)
1752 6127 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 100/150, daterad -62, Slussen. Bildmått: 31x55 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:19)
1752 6126 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 100/150, daterad -62, Stadsgårdskajen. Bildmått: 31x55 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 cm
1752 6128 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 100/150, daterad -62. Bildmått: 31x55 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:21)
1752 6734 Väggarmatur för båt, monterad på träskiva, mässing, opalglas, lampans höjd 20 cm, djup. 20 cm, träskiva 34 cm höjd
1752 6631 Vägghylla teak. Bredd: 35 cm, djup: 22 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:04)
1752 6181 Vas + skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd: 12-16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:09)
1752 6761 Vas John Orwar Lake, Ekenäs Glasbruk, orange med luftbubblor. Diameter: 16 cm, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:01)
1752 6094 Vas Kina, nutida. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:27)
1752 6759 Vas Lars Sestervik (f. 1958), Sverige. Steninge Slott, glas. Höjd: 29,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:08)
1752 1019 Vas Orrefors expo. Signerad NU 50-54. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:04)
1752 6605 Vas silver, graverad, 1951. Höjd: 18 cm, vikt: 460 gr ca
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:34)
1752 6447 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Grazia, Gustavsberg, stengods, vit carraraglasyr med målad silverdekor av figurer. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:41)
1752 6752 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda, Tulipa, bemålat glas. Signerad, Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:17)
1752 6489 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 14 cm
1752 6711 Vaser 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. "Savoy, ", glas, Längd: 11-20 cm. Höjd: 9,5-15,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:08)
1752 6641 Vaser 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. "Savoy, ", Längd: 11-15 cm. Höjd: 9,5-12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:30)
1752 6091 Vaser 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, Artist collection. Höjd: 20-31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:39)
1752 6414 Vaser 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, glas. Signerade. Höjd: 14-30,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:13)
1752 6724 Vaser 2 st, Magnus Löfgren, Designhuset, "Focus", glas varav en med lock i vitmetall. Diameter: 12,5 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:08)
1752 6179 Vaser 8 st, Kina / Japan, Imaridekor. Höjd: 9-25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:10)
1752 6372 Vaxstapelställ mässing, 1800-tal. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:29)
1752 6047 Vitrinskåp Rustikt, trä med glas, Bredd: 54 cm. Djup: 41 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:04)
1752 6553 Ytterfoder 2 st, Porslin, 3-kronor. Diameter: 25-28, höjd: 21-23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:59)
1752 6493 Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde, Gustavsberg. Diameter: 21,5 cm, höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:32)
1752 6492 Ytterfoder 4 st, Waldemarsudde, Gustavsberg och Rörstrand. Diameter: 16,5 cm, höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:00)
1752 6494 Ytterfoder 4 st, Waldemarsudde, Gustavsberg. Diameter: 11-26, höjd: 10-19,5
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 20:44)
1752 6661 Ytterfoder 5 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, 2 st. Höjd: 19,5 cm, 2 st. Höjd: 15,5 cm, 1 st. Höjd: 13 cm. Diameter: 16,5-26 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:08)
1752 6611 Ytterfoder Gefle. Höjd: 16 cm, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 19:34)
1752 6788 Ytterfoder Rörstrand, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 19,5 cm, diameter: 26 cm
1752 6535 Ytterfoder Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Vinda, Carraragods. Reliefmönster, vertikal randning, grön. Längd: 18 cm. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 januari 2026 18:18)