1396 6181 Affisch "Tina & Marina med The Back Beat Boys", 100x70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:36)
1396 7415 Akvarell Einar Torsslow (1867-1932), Sverige. Signerad, daterad 1885, vintergård, 15x24, yttermått inklusive ram: 33x42, akvarell
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:31)
1396 6663 Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Vattenpipa. Signerad, akvarell, 11x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:53)
1396 7172 Akvarell Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Signerad, daterad 1937, kanalmotiv, 41x37, yttermått inklusive ram: 45x41, akvarell
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:14)
1396 7486 Appliquer ett par, brons. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:12)
1396 6581 Armband 18k guld, två-delat. Längd: 18cm, vikt: 13,6g.
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:21)
1396 7330 Armbandsur 18K Damur, Camy, 17 jewels, armband i doublé. Längd: 20cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:11)
1396 7289 Armbandsur 18k guld, Damur, Tissot, quartz. Diameter: 20mm, armband i 18K, längd: 19cm, bruttovikt: 39,1g, med etui.
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:21)
1396 7672 Armbandsur 18K/14K, Homis, IncaBloc, manuell, boett i 14K, armband i 18K, med säkerhetskedja. Diameter: 20mm, bruttovikt: 17,9g. Sverige.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:55)
1396 5226 Armbandsur Omega, manuell, doublé. Diameter: 25mm, längd: 20cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:27)
1396 7317 Armring 14K, öppningsbart. Diameter: 6,5cm, vikt: 14,4g.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:54)
1396 7717 Askbehållare med lock, mässing. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)
1396 7382 Barglob höjd: 90 cm, diameter: 58 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:50)
1396 7703 Barnvagn 1930-/40-tal. Längd: 88 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)
1396 7129 Bestick 23 delar, silver, 1963, Vikt: 755 g varav knivar 285 g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:50)
1396 7085 Bestick 42 delar, Rostfritt, Gense, 14,5-21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:56)
1396 7240 Bestick Nils Johan, Rostfritt, ca 25 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:22)
1396 7177 Bestick silver, diverse, 16 delar. Längd: 11-20 cm, Vikt: 580 g vaerav knivar 380 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:21)
1396 6253 Blandteknik Ann Sundqvist, Mixed media pastell och vattenfärg samt applikationer. Signerad, daterad -90. Motivet: 45x68 cm, yttermått inklusive ram: 59x83 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:21)
1396 7270 Blandteknik Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), Sverige. Signerad, daterad -68. Motivet: 29x20, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:48)
1396 7607 Blandteknik Bo Beskow (1906-1989), Sverige. Signerad, strandbild. Motivet: 23x33 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)
1396 7153 Blandteknik L Nyman. Signerad, daterad 59, stilleben, 24x32, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:40)
1396 7547 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Ryttarstatyn". Signerad. Motivet: 16x20, yttermått inklusive ram: 31x34 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:13)
1396 7047 Blandteknik Marika Lang (f. 1961), Sverige. Stockholmsmotiv. Monogramsignerad. Mixed media, olja på litografiskt tryck, på duk, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 33x41cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)
1396 7092 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1966, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:27)
1396 7244 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad JEL, -72. Mixed media, 40x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x69 cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:57)
1396 6735 Blandteknik Peter Ojstersek (f. 1961), Sverige. (tillskriven), pojke, ej signerad, med lysrör, pannå, 33x58 cm, oramad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:38)
1396 6662 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sång. Signerad, 26x20, yttermått inklusive ram: 48x42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:52)
1396 6089 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, 19x23 cm, yttermått inklusive ram: 51x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:45)
1396 6674 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, 23x19, yttermått inklusive ram: 42x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:14)
1396 6740 Blandteknik Toshiki Karasawa (1937). Signerad, daterad 68. Motivet: 41x34cm, yttermått inklusive ram: 57x48cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:03)
1396 7110 Blyerts Axel Törneman (1880-1925), Sverige. Industriarbetare. Ej signerad, intyg a tergo. Motivet: 14x18,5 cm, yttermått inklusive ram: ca 29x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:22)
1396 7664 Bojan Kina, blåvitt porslin. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:43)
1396 7434 Bokhylla England. Bredd: 56, djup: 27 cm, höjd: 182 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:31)
1396 7379 Bokhylla Karl Johanstil, mahogny. Bredd: 105, djup: 41 cm, höjd: 131 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:27)
1396 7526 Bokhylla Längd: 113 cm. Djup: 26 cm. Höjd: 121 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)
1396 7347 Bokhylla Teak. Bredd: 74 cm. Djup: 16 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:28)
1396 6703 Bokhylleskåp Ett par, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Bodafors. Jakaranda (citestillstånd medföljer). Bredd: 60 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 190 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:58)
1396 6650 Bokhylleskåp mahogny, Karl Johanstil. Bredd: 139, djup: 35 cm, höjd: 149 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:42)
1396 6612 Bokhylleskåp mahogny. Bredd: 170 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 140 cm, nyckel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:02)
1396 7337 Bokverk Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. "Stockholmsbilder från början af 1900-talet". Komplett, 200 bilder med Stockholmsmotiv. P. A. Norstedt & Söner, Stockholm. Bladets mått: 40,5x31,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:44)
1396 7113 Bonad Korsstygn, 153x123
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:31)
1396 7391 Bord 1700-tal. Bredd: 121, djup: 67 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:18)
1396 7221 Bord med glasskiva. Diameter: 66, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:34)
1396 7484 Bordsfotogenlampa mässing. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:54)
1396 7150 Bordsfotogenlampa mässing. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:53)
1396 7689 Bordsfotogenlampa omkring 1900. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:47)
1396 7712 Bordslampa Ateljé Lyktan, Tuben. Höjd: 40 längd: 90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:32)
1396 7454 Bordslampa Bergbom. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)
1396 7504 Bordslampa höjd: 46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:06)
1396 7242 Bordslampa Plåt, ledad. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)
1396 7451 Bordslampa Sanka Loviisa, Finland. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:02)
1396 7344 Bordslampa Spanien. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:54)
1396 7452 Bordslampa Verner Panton (1926-1998), Danmark. Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:10)
1396 7688 Bordslampfötter ett par, Onyx. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:45)
1396 7485 Bordslampfötter ett par. Porslin. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:35)
1396 6496 Bordslampor 2 st, Gusum. Höjd: 35-38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:08)
1396 7251 Bordslampor Ett par, mässing och keramik. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:39)
1396 7579 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:25)
1396 7671 Bordslampor Ett par, porslin, papegojor relief. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:46)
1396 7421 Bordslystrar Ett par, med prismor, på stensockel, Höjd: 41cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:27)
1396 6054 Bordsur senempire. Intarsia, kolonner, trä och mässing. Längd: 23 cm. Djup: 13 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:58)
1396 7144 Bricka England, Gallerkant. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 21:04)
1396 7515 Bricka Silver (900). Längd: 32. Vikt: ca 340g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:43)
1396 7513 Bricka Silver (900). Längd: 45. Vikt: ca 850g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:53)
1396 7628 Brickor 2 st, Nysilver, England, med gallerkant. Längd: 40-46cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:51)
1396 7465 Brosch Camé, doublé, 1800-tal. Längd: 6cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:51)
1396 7433 Byrå + spegel, England. Bredd: 81, djup: 39 cm, höjd: 81 + 89x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:41)
1396 7295 Byrå 1890-tal, bemålad. Bredd: 87 cm. Djup: 44 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:14)
1396 7303 Byrå 1890-tal. Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:58)
1396 7516 Byrå Bemålad. Bredd: 103 cm. Djup: 48 cm, höjd: 90 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:36)
1396 6574 Byrå Gustaviansk stil, Intarsia, med stenskiva. Bredd: 115, djup: 48 cm, höjd: 84 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:10)
1396 7260 Byrå Intarsia, Stenskiva. Bredd: 86, djup: 41 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:15)
1396 7378 Byrå med stenskiva, 1900-talets början. Bredd: 95, djup: 55 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:26)
1396 7435 Byrå Vitlack. Bredd: 107, djup: 46 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)
1396 6046 Byrå med stenskiva Intarsia. Längd: 80, djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:35)
1396 7277 Carborundumetsningar 2 st, Alain Berck-Vitz (f. 1953), Signerad, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:24)
1396 7459 Champagneglas 4 st, Orrefors, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:41)
1396 7654 Collage Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), Sverige.
collage + gravyrer, 1 + 5 delar, mapp. Signerade. Numrerad 97/150. Oramade lösa blad, yttermått inklusive ram: 68x53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:13)
1396 7653 Collage Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), Sverige. Collage + gravyrer, 1 + 5 delar, mapp. Signerade. Numrerad 96/150. Oramade lösa blad, yttermått inklusive ram: 68x53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:41)
1396 7610 Collage Trä, Peter Kindborg, 28x26 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)
1396 7329 Collier 4 st, bijouterier. Längd: 34-40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:06)
1396 7185 Collier & ring silver. Längd: 40cm, vikt: 39g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:44)
1396 7197 Coupeglas 3 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:11)
1396 7087 Dalahästar + tuppar, 13+ 3 st. Höjd: 4-28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:31)
1396 7395 Damarbetsbord Nyrokoko. Bredd: 82 cm. Djup: 41 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:51)
1396 7268 Dockskåp Bemålat. Bredd: 60, djup: 30 cm, höjd: 128 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:04)
1396 7310 Dosor Diverse
1396 7394 Ekiperingsskåp Björk. Bredd: 86 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 121 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:50)
1396 7229 El-ljusstake mässing. Längd: 46, höjd: 26 cm
1396 6002 Etsning Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 30/100, daterad -74. Bladets mått: ca 75x56 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:58)
1396 7002 Etsning Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 89/100, daterad -74. Bladets mått: ca 75x56 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)
1396 6425 Etsning Titian Pinxit, efter. "Titian´s son and nurse". Ej signerad. Motivet: 47x35cm, yttermått inklusive ram: 72x57cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:31)
1396 7462 Fällbord massiv mahogny. Bredd: 85 cm. Djup: 85 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)
1396 7215 Fällstolar 4 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:27)
1396 7003 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 16/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:34)
1396 7377 Färglitografi 2 st, Per Julius (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 99/360, yttermått inklusive ram: 51x38-62x46 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:54)
1396 7376 Färglitografi 2 st, Per Julius (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 99/360. Motivet: 25x50, yttermått inklusive ram: 41x65 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:41)
1396 7680 Färglitografi Agneta, Swidén, Sverige. Signerad, PT, 1976. Motivet: 45x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)
1396 7600 Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 238/360, Poeten. Motivet: 9x7, yttermått inklusive ram: 33x25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)
1396 6307 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad. Motivet: 26x39cm, yttermått inklusive ram: 41x51cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:16)
1396 7622 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 186/250. Motivet: 33x27, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:12)
1396 7594 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad 112/295, figurer. Motivet: 25x25, yttermått inklusive ram: 41x39 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)
1396 7692 Färglitografi Christina Knall (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 52/290. Motivet: 31x23, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 21:01)
1396 7206 Färglitografi Dag Peterson (f. 1939), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), björnar. Motivet: 39x56cm, yttermått inklusive ram: 55x70cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:21)
1396 6671 Färglitografi Efter Toulose-Lautrec. Signerad, numrerad 82/275. Ej . Motivet: 70x43, yttermått inklusive ram: 90x62 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:11)
1396 6672 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 288/375. Motivet: 46x55, yttermått inklusive ram: 70x78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:10)
1396 7261 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 223/300, skansen. Motivet: 45x55cm, yttermått inklusive ram: 61x69cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:12)
1396 7262 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 227/300. Motivet: 43x53cm, yttermått inklusive ram: 60x67cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:32)
1396 7332 Färglitografi Erik Olson, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), 1974. Motivet: 35x47, yttermått inklusive ram: 56x66 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)
1396 7367 Färglitografi Folke Lind (f. 1931), Sverige. Signerad, numrerad 29/75, daterad 1974. Motivet: 53x45cm, yttermått inklusive ram: 68x57cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:53)
1396 7695 Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 220/290, "Cykelresan", bladets mått: 25x19, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:55)
1396 7586 Färglitografi Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 80/350, yttermått inklusive ram: 80x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:50)
1396 7094 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. "Svart skuta". Signerad, numrerad 58/260. Motivet: ca 63x45,5 cm. Bladets mått: ca 80x60 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:27)
1396 7120 Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad 50/90. Motivet: 39x29, yttermått inklusive ram: 52x41 cm
1396 7639 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien, efter. Komposition. Tryckt signatur, numrerad 292/300. Motivet: ca 39x59 cm, yttermått inklusive ram: 58x74 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:41)
1396 7567 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 165/295, daterad 1997. Motivet: 30x30 Rym: 44x44 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:25)
1396 7694 Färglitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. Signerad, numrerad 36/240. Motivet: 39x28, yttermått inklusive ram: 55x41 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:19)
1396 7609 Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 170/295, daterad -99, bladets mått: 26x19 cm, yttermått inklusive ram: 40x32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:22)
1396 7572 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 26/30, picknick, yttermått inklusive ram: 61x78 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:37)
1396 7621 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 126/150, daterad 1993. Motivet: 21x15, yttermått inklusive ram: 46x35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:27)
1396 6008 Färglitografi Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signerad, numrerad 73/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)
1396 7446 Färglitografi Marino Marini (1901-1980), Italien. Signerad, daterad 1955. Motivet: 40x28cm, yttermått inklusive ram: 51x41cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:31)
1396 6768 Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 24/360, daterad 1976. Motivet: 31x41cm, yttermått inklusive ram: 52x55cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:54)
1396 7643 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Landskap med hus. Signerad, numrerad 12/175. Motivet: 39x53 cm, yttermått inklusive ram: 54,5x67,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:23)
1396 7644 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Landskap med hus. Signerad, numrerad 12/175. Motivet: 53x39 cm, yttermått inklusive ram: 67,5x54,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:39)
1396 7245 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), bladets mått: 74x55cm, yttermått inklusive ram: 82x64cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)
1396 7714 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 182/460, daterad -72. Motivet: 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:28)
1396 6248 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 233/240, daterad -92,18x26 cm, yttermått inklusive ram: 35x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:02)
1396 7589 Färglitografi Peter Borotinskij (f. 1948), Sverige. Hundvakten. Signerad, numrerad 222/290. Motivet: 27x22, yttermått inklusive ram: 42x35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:53)
1396 7569 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 205/325, daterad 81, "Dans i rött". Motivet: 53x37, yttermått inklusive ram: 71x53 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 21:01)
1396 7166 Färglitografi Peter Frie (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 39/170. Bladets mått: 59x83 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:57)
1396 7574 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 28/310. Motivet: 33x50, yttermått inklusive ram: 51x67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:40)
1396 7497 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad. Motivet: 40x25, yttermått inklusive ram: 59x43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:03)
1396 7605 Färglitografi Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, numrerad 10/30, "kalas". Motivet: 16x25, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:10)
1396 7626 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 259/330. Motivet: 29x25, yttermått inklusive ram: 51x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:17)
1396 7571 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 58/450. Motivet: 49x49, yttermått inklusive ram: 69x67 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:59)
1396 7562 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 233/295, modell, yttermått inklusive ram: 31x21 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)
1396 7119 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 58/150, bladets mått: 46x37, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)
1396 7570 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 77/375, daterad -84. Motivet: 40x50, yttermått inklusive ram: 55x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:42)
1396 7425 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad, numrerad 245/250, komposition, bladets mått: 0x75cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:03)
1396 7145 Fat 3 st, Kina. Längd: 30-33, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:35)
1396 6171 Fat 7 delar, Royal Copenhagen, blomstermotiv, förgylld dekor. Diameter: 9 cm, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:18)
1396 7236 Fat Gustavsberg, Blå Husar, 32x23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:52)
1396 7403 Fat Kina, 1700-/1800-tal. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:43)
1396 7035 Fat Lu Klopfer, Tyskland, 1950-tal, 29x29 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:03)
1396 7044 Fat Meissen, II-sortering. Längd: 61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:18)
1396 7257 Fat silver, Påfågel. Diameter: 20 cm. Vikt: 190 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:15)
1396 7510 Fat & fiskterrin Frankrike, Längd: 32cm-54cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:58)
1396 7194 Fat & såsnipa "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Längd: 21-40cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:22)
1396 7409 Fat & skålar 5 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Diameter: 7-15cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:13)
1396 6110 Fåtölj
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:05)
1396 7108 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)
1396 6098 Figurin Kina. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:13)
1396 6106 Figuriner 2 st, Porslin, Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 14-17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:34)
1396 6236 Fiol med stråke i väska. Längd: 77 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)
1396 7112 Flygelduk ca 120x126 cm exklusive fransar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:47)
1396 7121 Fotografi Pär Altan, Frank Zappa, 2/10,29x39, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:50)
1396 7372 Glas 11+ 2 st. Höjd: 15-16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:01)
1396 7210 Glas 23st. Höjd: 8-18cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:33)
1396 7404 Glas 6+ 6 st, Böhmen. Höjd: 6-10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:12)
1396 7506 Glas på fot 6 + 9 st, Orrefors. Höjd: 15-18,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:22)
1396 7032 Glasmålning Jerzy Luczak-Szewczyk (1923-1975), Sverige. "Min palett", Signerad, yttermått inklusive ram: 88x31 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:24)
1396 7022 Glasservis 50 del ca. Höjd: 6-14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:47)
1396 7669 Glasservisdelar 28 delar, Signe Persson- Melin. Höjd: 8-19cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)
1396 7248 Glasservisdelar 42 delar. Höjd: 9-13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:13)
1396 6720 Glasservisdelar ca 25 delar, kristall. Höjd: 6-16cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:15)
1396 7675 Glasservisdelar ca 55 delar. Höjd: 11,5-17 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:56)
1396 7371 Glasskulpturer 12 st, Svenskt Glas, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. WWF. Höjd: 6-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:31)
1396 7488 Glasskulpturer Svenskt Glas, Paul Hoff WWF, 16 st. Höjd: 3-19 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:16)
1396 7637 Globlampa höjd: 100 cm, Tullhuset Stadsgården
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)
1396 7255 Golvlampa 3-armad, Ledad. Höjd: ca 140
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:51)
1396 7447 Golvlampa Luceplan, Italien. Höjd: 120
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:54)
1396 7030 Golvlampa mässing. Höjd: 153
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:23)
1396 7355 Golvlampa mässing. Höjd: 168cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:56)
1396 7321 Golvlampor ett par, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. "Anna", Ateljé Lyktan, Åhus. Kromad fot, skärm i läder, etikettmärkt Ateljé Lyktan Åhus. Höjd: ca 140 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:41)
1396 7322 Golvlampor ett par, Ateljé Lyktan. Höjd: 140 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:15)
1396 7627 Gouache Jöran Nyberg (1937-2012), Sverige. Café. Signerad. Gouache, 39x29 cm, yttermått inklusive ram: 56x45 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:18)
1396 6249 Grafiska blad Oidentifierad konstnär. 2 ST, daterade 1993. Motivet: ca 19x17 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:07)
1396 6011 Grafiskt blad Gicléetryck, Gudrun Kellerman (f. 1943), Sverige. "Familjen". Signerad, numrerad 27/100, oramat löst blad, 38x28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:23)
1396 6017 Grafiskt blad Gicléetryck, Jonas Lundh (f. 1965), Sverige. "Landskap med hus". Signerad, numrerad 74/100, oramat löst blad, 30x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:35)
1396 7164 Grafiskt blad Lotta Backman (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 18/90, Gicléetryck yttermått inklusive ram: 67x43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:28)
1396 7170 Grafiskt blad Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 67x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:26)
1396 6115 Gravyr Stockholm, Kolorerad, bladets mått: 19x15, yttermått inklusive ram: 37x31 cm
1396 7169 Gravyrer 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Lofoten/Gårdsinteriör. Motivet: 31x43, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)
1396 7039 Gravyrer 6 st, La Toilette. Motivet: 23x17cm, yttermått inklusive ram: 32x24cm.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:49)
1396 7130 Gungstol 1940-tal, Intarsia, barnmodell
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:47)
1396 1034 Hängskåp 1700-/1800-tal, bemålat. Bredd: 121. Djup: 34 cm, höjd: 112 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:22)
1396 6543 Herrbetjänt höjd: 105cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:32)
1396 7264 Hjälmar Ett par, Militaria, "Stålhjälm inredring nr 3". Längd: 29,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:39)
1396 7500 Ishink Italien, Metall. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:38)
1396 7340 Jordglob Med belysning. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:40)
1396 7246 Kaffe & teservisdelar ca 47 delar, England, Minerva
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:34)
1396 7494 Kaffegods 11 delar, England
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:49)
1396 7040 Kaffekoppar ca 25 delar, med assietter, England
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:27)
1396 7360 Kaffemuggar Höganäs, 4+ 3 st. Längd: 8 cm, djup: 8 cm, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:48)
1396 7525 Kaffeskedar 12 st, silver, BES, 1958. Längd: 10,5. Vikt: ca 125g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)
1396 7235 Kaffeskedar 12 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1977, etui. Längd: 11 cm, Vikt: 120 g ca.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:07)
1396 6050 Kandelaber omkring 1900, mässing, prismor. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:41)
1396 7499 Kanna + 3 glas, Kosta Boda, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Höjd: 18-29 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)
1396 7687 Kanna + skål+ ströare+ kvarn, kristall/vitmetall. Höjd: 15-28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:03)
1396 7349 Kapsylöppnare Ducky, Paris. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:51)
1396 7156 Karaffer 8 delar. Höjd: 21-39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:53)
1396 7301 Karmstol Gustaviansk stil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:18)
1396 7684 Karmstol Nyrokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:16)
1396 7439 Karmstol Teak
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 21:07)
1396 7010 Karmstolar 4 st, Bengt Ruda, Triva Serien, NK Nordiska Kompaniet, etiketterade
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:54)
1396 7385 Karmstolar ett par, 1950-tal, Chiavari, Colombo Sanguineti, Italien, flätad sits.
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:39)
1396 7249 Karmstolar Ett par, senempire
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:54)
1396 7182 Kedjor med hängen silver. Längd: ca 40-45cm, bland annat Efva Attling, vikt: 26,7g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:43)
1396 6250 Keramiktavla Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Pentik, Finland. 13x18 cm, yttermått inklusive ram: 21x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:06)
1396 7390 Kista 1800-tal. Bredd: 76, djup: 39 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)
1396 7386 Kista 1800-tal. Bredd: 81, djup: 49 cm, höjd: 42 cm
1396 7427 Klaffbord på hjul. Bredd: 38+ 2x28, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:52)
1396 7716 Kniv Finland, Hästhuvud. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:58)
1396 7430 Kökspall 1950-tal. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:27)
1396 7682 Kökspall 1950-tal. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:57)
1396 7132 Konstglas 2 delar. Höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:37)
1396 7505 Konstglas 4 delar, bland annat frukter. Höjd: 12-14, längd: 20 cm, bland annat Orrefors
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:21)
1396 6169 Konstglas 4 delar, bland annat Pukeberg. Höjd: 7-9 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:10)
1396 6507 Konstglas 4 delar, bland annat Vallien. Diameter: 11-16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:18)
1396 7635 Korgar 4 st, flätade. Längd: 44 cm, djup: 24-33 cm, höjd: 34-39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:14)
1396 7223 Korgstol Vit
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)
1396 6800 Kråsnål 18 k med pärla. Längd: 7 cm, bruttovikt: 2,4g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)
1396 6486 Kristall 6 delar, bland annat ljusstakar. Höjd: 10-15 cm
1396 7645 Lådspegel Pia Wallen, "My first reflection", Brio 2008. Längd: 30 cm. Djup: 14 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:51)
1396 7304 Lampbord Diameter: 40cm. Höjd: 71cm, H Samuel Oxfordstreet, London
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:09)
1396 7681 Lampbord ett par, England. Bredd: 46, djup: 36 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:04)
1396 7461 Lampbord Ett par, mahogny, Bredd: 64 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:38)
1396 6059 Lampbord omkring 1900, bronserat. Bredd: 47 cm. Djup: 47 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:02)
1396 6614 Lampbord Triva-serien för NK Nordiska Kompaniet. Bredd: 60 cm. Djup: 51 cm, höjd: 51 cm
1396 6505 Lampetter ett par, med hängande kandelabrar. Nyrokoko, bronserad zink. Längd: 20cm, djup: 30 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:16)
1396 6596 Lavoar marmorerad träskiva. Bredd: 80 cm. Djup: 46 cm, höjd: 93 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:48)
1396 7311 Leksaker Elestolin, diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)
1396 7503 Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 6/100. Motivet: 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 72x86 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:49)
1396 7496 Litografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. 26x32, yttermått inklusive ram: 31x41 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)
1396 7335 Ljuskrona med prismor. Höjd: 90cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)
1396 7411 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:42)
1396 7408 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:32)
1396 7649 Ljuskrona Smide / glas. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:08)
1396 7351 Ljusstakar 4 st, bland annat Hans Agne Jakobsson, mässing. Längd: 20cm, höjd: 6cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:10)
1396 6607 Ljusstakar 4 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-22 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:43)
1396 7233 Ljusstakar ett par, Koppar. Höjd: 18 cm
1396 7086 Ljusstakar ett par, mässing, Barockstil. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:59)
1396 6647 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:36)
1396 7676 Ljusstakar ett par, nysilver, Gustaviansk stil. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:55)
1396 7226 Ljusstakar ett par, Orrefors. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:36)
1396 6045 Ljusstakar ett par, Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:48)
1396 2050 Ljusstakar ett par, silver, MGAB, 1969. Höjd: 7,5 cm, bruttovikt: 255g
1396 7097 Ljusstakar ett par, silver, nyrokoko. Höjd: 18 cm, bruttovikt: 820g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:51)
1396 7458 Ljusstakar Ett par, Skultuna. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:17)
1396 7453 Ljusstakar Två par, mässing, 1800-tal. Höjd: 14-20cm, + fotoram
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:44)
1396 7161 Ljusstake mässing, Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:43)
1396 6362 Lykta Glas. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:55)
1396 7401 Manschettknappar 18k guld, ett par. Längd: 2,5cm, vikt: 8,8g.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:28)
1396 7443 Matbord Design, Carl Malmsten (1888-1972), Alvaret, Sverige. Bredd: 110 + 2x39. Djup: 95 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:47)
1396 7254 Matbord Med lådor, 1880-tal, Bredd: 126,2x53 cm. Djup: 83 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:00)
1396 7231 Matbord nyrenässans. Bredd: 119. Djup: 95 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:08)
1396 7224 Matbord Teak. Bredd: 120+ 2x50, djup: 80 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:40)
1396 7297 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 90cm, höjd: 74cm, med två iläggsskivor, 2x30cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)
1396 5273 Matsalsgrupp 7 delar David Rosén, 6 stolar Runt bord med skiva fanerad med teak. Pelarfot. Diameter: 115cm, höjd 73 cm, 2 st ilägg a 50cm (mörkare nyans)
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:03)
1396 7373 Matsalsgrupp 9 delar, Bord + 8 stolar, Linde Nilsson Lammhult. Längd: 140, djup: 100 cm, höjd: 72 + 2 iläggx50 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:37)
1396 7151 Matservis Rörstrand, ca 70 del
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:04)
1396 7482 Matservis Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor, ca 35 del
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:53)
1396 7511 Matservisdelar 30 del ca, God Jul, Gustavsberg, bland annat terrin & ljusstake
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:46)
1396 7336 Matservisdelar ca 40 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:17)
1396 7674 Matservisdelar ca 60 delar, Gustavsberg, Paris, Karin Björquist (f. 1927)
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)
1396 7239 Matservisdelar Upsala Ekeby/Karlskrona, ca 55 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:06)
1396 7528 Matskedar 3 st, silver, 1800-tal. Längd: 20-22,5, vikt 160g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:20)
1396 7341 Matta 131x211cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)
1396 6214 Matta 164x00 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:19)
1396 6200 Matta Bocchara. Bredd: 210 cm, längd: 300 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:14)
1396 7308 Matta Kelim, 61x116cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:46)
1396 6753 Matta orientalisk, 101x188 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:14)
1396 7659 Matta orientalisk, 102x160 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:06)
1396 7661 Matta orientalisk, 110x160 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:03)
1396 7657 Matta orientalisk, 110x190 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:24)
1396 7392 Matta orientalisk, 126x190 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:41)
1396 7334 Matta Orientalisk, 230x350cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:08)
1396 7662 Matta orientalisk, 79x335 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:11)
1396 7656 Matta orientalisk, 81x110 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:47)
1396 7658 Matta orientalisk, 84x328 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:15)
1396 7393 Matta orientalisk, Bakhtiari, 145x217 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:02)
1396 6154 Matta orientalisk, ca 160x280
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)
1396 6157 Matta orientalisk, ca 200x300 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:53)
1396 6725 Matta Orientalisk, galleri, 83x283cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:23)
1396 7042 Matta orientalisk, Hamadan, 105x139 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:10)
1396 6427 Matta orientalisk, Malayer, 143x205cm
1396 7463 Matta Orientalisk, semi antik, Kerman, 134x235cm
1396 7397 Medaljer Diverse
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:23)
1396 7493 Mockagods 14+ 2 delar, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:15)
1396 7038 Mockaskedar 15st, silver. Längd: 13-15cm, vikt: 208g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:21)
1396 7368 Modellbil Flåklypar Grand Prix, "Il tempo gigante", + dvd. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:34)
1396 7402 Mynt 21,6K, 5 kronor, Gustav V, Sverige, år 1920. Diameter: 1,5cm, vikt: 2,2g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:52)
1396 7440 Nattygsbord Ett par, Bemålad, 1920-tal. Bredd: 53 cm. Djup: 41 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:32)
1396 7436 Nattygsbord ett par, vitlack. Bredd: 51, djup: 42 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)
1396 7202 Nattygsbord Ett par. Bredd: 40 cm. Djup: 44 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:56)
1396 7472 Ölglas 11 delar, Signe Persson- Melin. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:01)
1396 7699 Oljemålning "Valberget". Signerad Ehrén, daterad -56. Olja på duk, 61x63, yttermått inklusive ram: 81x85 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:44)
1396 7701 Oljemålning A Bonivento, Signerad, Venedig. Olja på duk, 68x48, yttermått inklusive ram: 86x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:51)
1396 6729 Oljemålning A Edman. Signerad, daterad 92, komposition. Olja på duk, 120x64cm, yttermått inklusive ram: 125x69cm
1396 7152 Oljemålning A Hoffmeister, Signerad, hundar. Olja på duk, 25x18, yttermått inklusive ram: 30x24 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:28)
1396 7413 Oljemålning Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, Stockholmsvy. Olja på pannå, 50x92, yttermått inklusive ram: 62x102 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:39)
1396 7597 Oljemålning Bennet Edh (1944-2020), Sverige. Signerad, daterad 81. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 26x33 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:23)
1396 7374 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 69x80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:28)
1396 7619 Oljemålning C Lindahl, Signerad. Olja på duk, 22x27 cm, oramad
1396 7599 Oljemålning C Trägårdh. Signerad, daterad 1979. Olja på duk, stilleben, yttermått inklusive ram: 28x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:27)
1396 7292 Oljemålning Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sverige, tillskriven. "Backafallen, Hven". Signerad E Thor 1925 samt påskrift a tergo. Olja på duk, 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 40x59 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:51)
1396 7417 Oljemålning Erik Abrahamson (1871-1907), Sverige. Landskap med figur. Signerad. Olja på pannå, 9x29 cm, yttermått inklusive ram: 19x39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:53)
1396 6676 Oljemålning Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Signerad, Stadsmotiv. Olja på pannå, 18x34, yttermått inklusive ram: 32x48 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:26)
1396 6269 Oljemålning F Münsterfeld, Ostronplockerskor. Signerad. Olja på duk, 69x105 cm, yttermått inklusive ram: 90x128 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:38)
1396 7632 Oljemålning Felix Åslund. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 36x44cm, yttermått inklusive ram: 42x50cm
1396 7100 Oljemålning Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Signerad. Olja på duk, 53x63cm, yttermått inklusive ram: 74x84cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:36)
1396 7541 Oljemålning Frans Larsson (1894-1957), Sverige. Monogramsignerad. Olja på pannå, 25x31cm, yttermått inklusive ram: 39x45cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:12)
1396 7544 Oljemålning Frans Larsson (1894-1957), Sverige. Monogramsignerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 38x48cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:05)
1396 4158 Oljemålning Frederick James Knowles, tillskriven, ej signerad, påskrift a tergo. Olja på pannå, 55x43 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:13)
1396 7354 Oljemålning Gunnar Gauffin (f. 1940), Sverige. Signerad, på presenning, 135x100 cm, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:42)
1396 7466 Oljemålning Gustaf Billsten. Signerad. Olja på pannå, 90x58cm, yttermått inklusive ram: 113x81cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:10)
1396 7265 Oljemålning Gustaf Börtner (1905-1985), Sverige. Landskap med bäck. Signerad. Olja på duk, 64x79 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:38)
1396 7691 Oljemålning Håkan Karlsson, Signerad, Hagalund. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:20)
1396 6333 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på duk, 26x40 cm, yttermått inklusive ram: 32x46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:11)
1396 1026 Oljemålning Harry Fidler, Monogramsignerad, man med höns. Olja på duk, 22x27, yttermått inklusive ram: 33x38 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)
1396 7561 Oljemålning Henrik Bager (f. 1948), Sverige. Barn. Signerad, daterad -92. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 32x34 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:06)
1396 7616 Oljemålning Henrik Bager (f. 1948), Sverige. Monogramsignerad, 1989, figurer. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 24x28 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:54)
1396 7412 Oljemålning Henry Bailey, Signerad, Fors, 106x80, yttermått inklusive ram: 140x114 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:17)
1396 7715 Oljemålning Holger Jansson (1924-2004), Sverige. Signerad, daterad -59. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)
1396 7173 Oljemålning Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, daterad 70, hästar. Olja på duk, 71x97 cm, oramad
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:19)
1396 7585 Oljemålning Jack Grafström (f. 1931), Sverige. Signerad. Olja på duk, 55x46, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:30)
1396 6078 Oljemålning Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Tillskriven, ej signerad, damporträtt. Olja på pannå, 60x56 cm, oramad
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:27)
1396 7199 Oljemålning Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Tillskriven, ej signerad. Olja på pannå, 43x33cm, oramad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)
1396 7418 Oljemålning Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 14x23 cm, yttermått inklusive ram: 24x35 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:04)
1396 7580 Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige, kvinna. Signerad. Olja på pannå, 49x31, yttermått inklusive ram: 72x54 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:16)
1396 6739 Oljemålning Lauri Nila (1898-1983), Finland. Signerad. Olja på pannå, segelbåtar, 45x37cm, yttermått inklusive ram: 64x55cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:44)
1396 7564 Oljemålning Lennart Hall (1921-2013), Sverige. Signerad, porträtt. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x36 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:10)
1396 7171 Oljemålning Matt W Huggins, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 60x76 cm rym: 75x91 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:46)
1396 7399 Oljemålning Nathan Gutman (1914-1990), Signerad. Olja på pannå, 37x45cm, yttermått inklusive ram: 54x62cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:30)
1396 7333 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hus. Ej signerad. Olja på pannå, 17x26, yttermått inklusive ram: 30x39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)
1396 7416 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, flickporträtt. Olja på pannå, 26x21, yttermått inklusive ram: 43x37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)
1396 7448 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Olja på pannå, 51x61cm, yttermått inklusive ram: 71x81cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)
1396 7155 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Gata. Signerad K Lundborg, daterad -35. Olja på duk, 49x44, yttermått inklusive ram: 65x60 cm
1396 7640 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 50x35 cm, yttermått inklusive ram: 55x40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:41)
1396 7343 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Otter, Nordafrika. Olja på duk, 40x48, yttermått inklusive ram: 53x63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:12)
1396 6349 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, G Rohné, Paris. Olja på pannå, 21x32 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:35)
1396 7420 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kaninhålet. Olja på pannå, 22x26, yttermått inklusive ram: 38x42 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:38)
1396 7111 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Komposition med växter. Signerad. Olja på duk, 90x30 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:36)
1396 7588 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, man med luta, 1962. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 126x52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:06)
1396 7364 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Medelhavskust. Olja på duk, 49x60, yttermått inklusive ram: 52x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:34)
1396 7617 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, päron. Olja på pannå, 21x15, yttermått inklusive ram: 29x23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)
1396 7698 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Söder Mälarstrand. Monogramsignerad, 1986. Olja på duk, 26x45 cm, yttermått inklusive ram: 32x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:24)
1396 7102 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad Hanell. Olja på pannå, 26x21cm, yttermått inklusive ram: 46x41cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)
1396 7575 Oljemålning Olle Larsson, komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:53)
1396 7615 Oljemålning Olle Larsson, Signerad, citroner. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 28x38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:42)
1396 7581 Oljemålning Olle Larsson, Signerad, mur. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 76x63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:07)
1396 7595 Oljemålning Peter Kindborg. Signerad a tergo, 1994. Olja på pannå, ca 51x37 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:46)
1396 7101 Oljemålning Rune Persson (1914-1990), Sverige. Ej signerad, parklandskap. Olja på duk, 43x59cm, yttermått inklusive ram: 53x70cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:23)
1396 6401 Oljemålning Sign Roma, kvinna. Olja på pannå, 84x73, yttermått inklusive ram: 90x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:59)
1396 7114 Oljemålning Stefan Alexis (f. 1970), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -08. Olja på pannå, ca 95x122 cm, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:37)
1396 7713 Oljemålning Tage Eriksson, Signerad, "Sommarmorgon, Västkusten från Nordkoster". Olja på duk, 38x54, yttermått inklusive ram: 55x72 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:11)
1396 6262 Oljemålning Tomas Holst (f. 1952), Sverige. "Gläntan". Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:06)
1396 7419 Oljemålning Ville Waldener (1918-1999), Sverige. Signerad, daterad -53. Olja på pannå, 20x38, yttermått inklusive ram: 30x47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:34)
1396 7437 Oljemålning Viola Eriksson. Signerad. Olja på duk, 48x30cm, yttermått inklusive ram: 59x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:55)
1396 6340 Oljemålning Yngve Johansson. Signerad, änder. Olja på duk, 44x63cm, yttermått inklusive ram: 58x78cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:19)
1396 7033 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade G Munther, landskap. Olja på pannå, 32x22 & 44x34, yttermått inklusive ram: 48x39 & 61x51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:03)
1396 7184 Örhängen silver, 3st par. Längd: 5-6cm, vikt: 10g.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:42)
1396 7554 Örhängen Två par. Längd: 1,5-2cm, vikt: 3,4g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:50)
1396 7474 Ostrontallrikar 18st. Diameter: 24-25cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:17)
1396 7348 Pall höjd: 44cm
1396 7160 Parti linne dukar/servetter
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:55)
1396 6241 Parti porslin 4 delar, Kina. Diameter: ca 24-28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)
1396 7158 Parti silver 10 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:53)
1396 6239 Penselvas Kina. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:44)
1396 7282 Pianopall Björk. Längd: 90 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:36)
1396 7212 Piedestal Bemålad. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:17)
1396 7338 Piedestal höjd: 101cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:59)
1396 5028 Plafond Råglas, diameter: 49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:37)
1396 7312 Plåtbilar 2 st, Tyskland & Japan. Längd: 17-34cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:31)
1396 7095 Pokal silver. Gustaf Elfström, Sala, 1794, Höjd: 9cm. Vikt: 56,2g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:57)
1396 7313 Ramar 3+ 2 st, yttermått inklusive ram: 13x10-12,5x12,5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:08)
1396 7325 Rechaud Pläter, USA. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:32)
1396 6082 Remmare 8+ 2 st. Höjd: 19,5-20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)
1396 7613 Remmare 8st, Grönt glas. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:01)
1396 7342 Remmare 8st. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:18)
1396 7315 Riddräkt 1900-talets början. Längd: 57 cm, djup: 115 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:17)
1396 7318 Ring 14K, med vit sten. Vikt: 3g. Ringmått: 19,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:05)
1396 7320 Ring 18k guld, gravyr. Vikt: 8,3g. Ringmått: 19
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:45)
1396 7186 Ring 18k guld, med hänge & örhänge, gravyr. Vikt: 4,8g. Ringmått: 17
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:58)
1396 6588 Ring 18K vitguld, storlek: 16½, med diamanter, 1xca0,23ct, 9xca0,02ct, saknar en sten. Vikt: 3,9g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:32)
1396 7549 Ring 23K, med pärla, storlek: 18½, gravyr. Vikt: 5,8g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:18)
1396 7326 Ringar silver, med diverse. Vikt: 48g
1396 7219 Röllakan 136x194 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)
1396 7181 Röllakan 136x200 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:41)
1396 7179 Röllakan 140x195 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)
1396 7220 Röllakan 140x200 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:45)
1396 6711 Röllakan Galleri, 93x274 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:15)
1396 7449 Röllakan Sign JH, 156x240 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:09)
1396 6511 Röllakan Signerad Å, 166x232 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:22)
1396 7298 Sadelmärr Allmoge. Längd: 60, höjd: 75 cm
1396 6282 Sakebehållare + 6 muggar, Japan, porslin. Höjd: 4-15cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:51)
1396 7281 Salongsbord ett par, Louis XVI-stil, med stenskiva. Bredd: 73 cm. Djup: 56 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:01)
1396 7384 Salongsbord mahogny. Bredd: 100, djup: 73 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:50)
1396 7041 Salt & pepparkar Ett par, Tenn. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:09)
1396 7238 Salt/pepparkar 2 delar, silver. Höjd: 13 cm, Vikt: 130 g ca.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:01)
1396 7545 Sameknivar + kåsa + hänge, 4 delar, Renhorn, bland annat Esaias Poggats. Längd: 13,5-29 cm
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:25)
1396 7529 Sameskedar mm 6 + 2 + 1 delar, silver, 1962. Längd: 10,5-23, vikt 190g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)
1396 7520 Såskanna på fat Silver (925). Längd: 18-19 cm. Höjd: 10,5 cm, vikt: ca 240g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:03)
1396 2021 Såsskål + fat och slev, 3 delar, silver, 1851, Peter R Hinnerup, Danmark, Dekor med vapensköld. Längd: 31. Vikt: ca 900g
1396 7211 Satsbord 2 delar, mahogny. Bredd: 53, djup: 38 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:56)
1396 7296 Satsbord 3 delar, Ek. Höjd: 46-50cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:00)
1396 7222 Satsbord 3 delar. Bredd: 54, djup: 43 cm, höjd: 42x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:27)
1396 6517 Sekretär 1800-tal. Bredd: 105. Djup: 53 cm, höjd: 109 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:58)
1396 6170 Seltersglas 14 st, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 7 cm
1396 6057 Seltersglas 8 st, Iittala, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:53)
1396 7228 Seltersglas 8 st, Orrefors. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:38)
1396 7011 Serveringsvagn längd: 66 cm, djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:36)
1396 7707 Serveringsvagn längd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:20)
1396 7034 Servettring + gräddkanna, och skål, 3 delar, silver. Höjd: 4-8cm. Vikt: 169g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:26)
1396 7123 Servisdelar Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Rainbow, Rörstrand. 8+ 8 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:25)
1396 7105 Servisdelar ca 20 delar, "Sylvia", Rörstrand 1976-1982. Dekor av Sylvia Leuchovius på gods av Marianne Westman till Rörstrands 250-årsjubileum 1976. Porslin med dekor av penséer
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:36)
1396 7084 Servisdelar Rörstrand, Grön Anna, 20 delar
1396 7142 Shaker silver, MGAb. Höjd: 22 cm, Vikt: ca 350 g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:29)
1396 5256 Sideboard längd: 144 cm, djup: 47 cm, höjd: 89 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:17)
1396 6303 Siluettavlor 2 st. Signerade K Kaskeune, 28x22cm, yttermått inklusive ram: 32x26cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:08)
1396 7103 Silverbestick 28 delar. Längd: 9-14cm. Vikt: 320,6g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)
1396 7021 Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Längd: 10, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:36)
1396 7176 Skål Orrefors, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Graal Gallery. Diameter: 23, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:08)
1396 7509 Skål silver, Hallberg, 1937. Diameter: 25 cm, höjd: 11 cm, vikt: ca 370g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)
1396 7522 Skål med handtag Silver (900). Längd: 25. Vikt: ca 260g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:42)
1396 7518 Skål på fot Sterlingsilver. Längd: 15, höjd: 8 cm, importstämplar, vikt: 110g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:04)
1396 7523 Skål på klotfötter Silver (900), diameter: 21, höjd: 10 cm, vikt 250g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:37)
1396 7138 Skålar + fat, 3+ 1 delar, Kina. Diameter: 11-15 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:30)
1396 6724 Skålar 2 st, + skål på fot, glas, Orrefors & kosta. Diameter: 19-24cm, längd: 18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:21)
1396 7709 Skålar ett par, Danmark, Krenit. Diameter: 24,5, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:25)
1396 7209 Skålar Kina, nutida. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)
1396 7489 Skålar på lös fot, ett par. Diameter: 30, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:27)
1396 6290 Skålfat Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Rörstrand, stengods. Diameter: 39cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:32)
1396 7036 Skålfat silver (830). Diameter: 29cm, vikt: 518g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:48)
1396 7247 Skåp Senbarock. Ådringsmålat. Bredd: 114 cm. Djup: 65 cm. Höjd: 220 cm, nyckel
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:24)
1396 7455 Skrivbord Gustaviansk stil. Bredd: 99 cm, djup: 50 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:22)
1396 7175 Skrivbordslampa jugendstil. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:23)
1396 7174 Skrivbordslampa mässing, Glasskärm. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:13)
1396 6503 Skrivbordsuppsats 4 delar, mässing och koppar. Bland annat Gusum. Längd: 8-22 cm. Höjd: 7-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:14)
1396 6594 Skrivskåp B Mogensen, Öresund, K Anderson. Bredd: 135, djup: 46 cm, höjd: 127 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:44)
1396 6224 Skulptur Asien, patinerad metall. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:33)
1396 6579 Skulptur brons, Efter Antiken. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:17)
1396 7646 Skulptur Frank Olsson (f. 1954), Sverige. Signerad, keramik, bemålad, på sockel. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:55)
1396 7234 Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Sköldpadda. Längd: 12
1396 7309 Skulptur Henry Gustafsson (1943-2005), Sverige. Lyftet, tenn/sten. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:49)
1396 7013 Skulptur Hund, Bing & Grøndahl. Längd: 20, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)
1396 7539 Skulptur Kaj Fogelberg, Keramik, Plommon. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:32)
1396 7148 Skulptur Keramik, Citroner. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:46)
1396 7532 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Advent, Gustavsberg. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:13)
1396 7193 Skulptur Lladro, Älgar. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:24)
1396 6645 Skulptur Lladro. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:28)
1396 7014 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Fågel. Nuutajärvi. Längd: 19. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:05)
1396 7480 Skulptur terrakotta, Katarina H Bond. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:21)
1396 6436 Skulptur Ulf Sucksdorff (1932-1989), Sverige. Söderberg & Haak, vitmetall. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:55)
1396 7423 Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Eskimå. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:52)
1396 7553 Skulptur Victoria, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:25)
1396 6242 Skulpturer 2 st, H Ritters, snidat trä. Höjd: 21-22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:50)
1396 7230 Skulpturer 3 st, Keramik, Björnar. Höjd: 6-18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:30)
1396 6786 Snapsglas 21st. Höjd: 13cm
1396 7441 Soffa design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 180
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:34)
1396 7718 Soffa Karl Johanstil. Längd: 184cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:26)
1396 6369 Soffa Längd: 190cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:00)
1396 7429 Soffa Vico Magistretti, "Maralunga", Cassina, Italien. Tresits, textilklädsel, ställbar rygg och armstöd, lösa dynor. Längd: 163 cm
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:19)
1396 6701 Soffbord + lampbord, jakaranda (citestillstånd medföljer). Bredd: 74-138 cm. Djup: 74-73 cm. Höjd: 50-54 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:54)
1396 5602 Soffbord 1950-tal, Mosaik. Bredd: 130, djup: 52 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:59)
1396 6656 Soffbord Butlers tray. Bredd: 88, djup: 64 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:44)
1396 7291 Soffbord Diameter: 90cm. Höjd: 54 cm
1396 7706 Soffbord Ek. Bredd: 90, djup: 90 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:37)
1396 6093 Soffbord glas och mässing. Bredd: 130, djup: 70 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:02)
1396 7426 Soffbord på hjul. Bredd: 125, djup: 78 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:40)
1396 7316 Solstolar Ett par
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:59)
1396 6637 Soppslev silver, omkring 1800, med träskaft. Längd: 41 cm, Vikt: ca 155 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)
1396 7555 Sparbössa Gunnar Sträng, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:00)
1396 7457 Sparrisfat 2 delar, Rörstrand, omkring 1900. Längd: 24-32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:05)
1396 7686 Spegel + Konsol, Rokokostil. Höjd: 140+ 62 cm, spegelbredd 52 cm.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)
1396 7243 Spegel 100x61, nutida
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:02)
1396 7099 Spegel 1800-tal, 98x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:42)
1396 7471 Spegel 1900-tal, 240x62cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:42)
1396 7213 Spegel 1920-tal, 140x45 cm
1396 7294 Spegel 20-tal, 95x52cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:35)
1396 7683 Spegel med hylla, Jugend, 79x74 cm
1396 6119 Spegelbyrå NK, etikettmärkt. Bredd: 105 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 155 cm
1396 6598 Spegelbyrå omkring 1900, ådringsmålad. Bredd: 103 cm. Djup: 46 cm, höjd: 184 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:55)
1396 7406 Spegellampett Sengustaviansk, mahogny. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:06)
1396 7157 Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil, (el). Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:20)
1396 7478 Spelbord 1890-tal. Bredd: 89 cm. Djup: 44x2 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:44)
1396 7217 Stegpall 1950/60-tal. Höjd: 60 cm, längd: 36 cm, djup: 43 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:30)
1396 7631 Stol 1700-tal, bemålad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:33)
1396 6174 Stol Gustaviansk stil, 1800-tal, Lindome
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:26)
1396 7431 Stol John Kandell (1925-1991), Sverige. "Camilla". Blålaserad massiv bok. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:59)
1396 7514 Stol Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:50)
1396 6176 Stolar 2 st
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)
1396 7201 Stolar 2 st, Rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:07)
1396 7200 Stolar 2 st, Rokokostil.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:44)
1396 7442 Stolar 3 st, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:48)
1396 7521 Stolar 4 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:18)
1396 7358 Stolar 4 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:25)
1396 7259 Stolar 4 st
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 21:04)
1396 7165 Stolar 4 st, Arper Catifa, modell 46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:22)
1396 7118 Stolar 4 st, Konstrotting
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:57)
1396 7587 Stolar 4 st, Thonet
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:02)
1396 7115 Stolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:45)
1396 7388 Stolar ett par, mahogny
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)
1396 1036 Stolar Ett par, Rokoko
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:31)
1396 7131 Stövelknekt Järn. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:43)
1396 7232 Stövelknekt Metall, Ebbes Bruk. Längd: 30 cm
1396 7216 Stringhylla 3 hyllplan. Bredd: 78, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:14)
1396 7283 Sybord mahogny. Bredd: 70, djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:16)
1396 7559 Syltburk , Sverige.+ karott, 2 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:02)
1396 7677 Syltkrukor 2 st, 17-22 cm
1396 7273 Syltkrukor 2 st, Rörstrand. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)
1396 6274 Syltkrukor 6 st, Höganäs. Saltglaserat stengods. Höjd: 14-22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:57)
1396 7302 Taburett Bemålad. Längd: 50cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:57)
1396 7218 Taburett längd: 56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:43)
1396 6148 Taburetter ett par, senare klädsel. Längd: 62 cm, djup: 39 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:26)
1396 7467 Takarmatur Diameter: 32cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:09)
1396 7469 Takarmatur Ett par, med prismor. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:40)
1396 7192 Takarmatur Glas och mässing, "Bellman", Höjd: 25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:22)
1396 7191 Takarmatur glas och mässing, "Bellman", Höjd: 30cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:21)
1396 7190 Takarmatur glas och mässing, "Bellman", Höjd: 40cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)
1396 7475 Takarmatur glas och mässing. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:45)
1396 6727 Takarmatur Glas/krom/prismor. Diameter: 31cm, höjd: 28cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:25)
1396 7109 Takarmatur höjd: 26cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:02)
1396 7339 Takarmatur höjd: 70cm
1396 7636 Takarmatur Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. "Liv", Örsjö. Höjd: ca 70 cm
1396 7252 Takarmatur Keramik och mässing. Höjd: ca 45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:38)
1396 7267 Takarmatur Mässing och glas. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:47)
1396 7702 Takarmatur mässing, Signerad "Valenti". Längd: 95, höj / sänkbarm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)
1396 7350 Takarmatur mässing. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)
1396 7359 Takarmatur mässing. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:12)
1396 7122 Tallrikar 2 st, Kina, omkring 1800. Diameter: 24 cm
1396 6745 Tallrikar 6 st, Kina. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:06)
1396 7634 Tallrikar 6+ 2 st, Lindshammar. Diameter: 6-22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:04)
1396 6351 Tallrikar 9st, Italien. Diameter: 24-43cm
1396 7279 Tallrikar Mateus, 10+ 7+ 2 st. 24,5-31 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:09)
1396 6709 Tamburmajor höjd: 195cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:02)
1396 6172 Teaterkikare pärlemo. Längd: 10 cm, djup: 5 cm, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:15)
1396 7005 Teckningar 4 st, Petter Pettersson (f. 1942), Sverige. Sjukhusscener. Signerad, daterad 1977. Blyerts/kol, oramat löst blad. Bladets mått: ca 108x79 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:11)
1396 7476 Tekanna & skålar 5 delar, Kina. Höjd: 5-19cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:53)
1396 7314 Tekoppar 10 delar, + assietter, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:51)
1396 7134 Tempellejon ett par, Kina. Längd: 7,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:15)
1396 6186 Terrin + tillbringare, porslin, nutida. Längd: 92 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)
1396 6210 Terrin med lock, Villeroy & Boch, nutida. Längd: 40 cm, djup: 23 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:46)
1396 6571 Teservisdelar ca 30 delar, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:03)
1396 7530 Teskedar 12 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1937. Längd: 14 cm. Vikt: ca 155g
1396 7445 Tidskrifthylla Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Modell: Zink. Höjd: 156cm Jonas Bohlin (b. 1953)
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:40)
1396 7009 Toilettebord 1950-tal, "Ateljé Glas & Trä, Hovmantorp", Teak. Bredd: 65, djup: 41h. 113
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:14)
1396 7214 Trädgårdsbord Gjutjärn, med plåtskiva. Bredd: 76. Djup: 50 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:26)
1396 7381 Trädgårdsbord Gjutjärn. Bredd: 74. Djup: 51 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:04)
1396 7380 Trädgårdsgrupp 3 delar, Bord+ soffa+ stol. Diameter: 68, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:46)
1396 7370 Trädgårdsskulptur Putto. Alabaster. Höjd: 130 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)
1396 7517 Trädgårdsstolar 3 st
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)
1396 7519 Trädgårdsstolar 4 st
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:43)
1396 7287 Trädgårdsstolar Ett par. Svarta gjutjärnsgavlar, träribbor bemålade i grönt
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:53)
1396 7288 Trädgårdsstolar Ett par. Svarta gjutjärnsgavlar, träribbor bemålade i grönt
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:27)
1396 7284 Trädgårdsurnor ett par, Gjutjärn, på sockel. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)
1396 7285 Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn, på sockel. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:01)
1396 7593 Traktörpannor ca 20 delar. Längd: 11-25cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:42)
1396 7670 Trälådor 3 st, Längd: 50-68cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:43)
1396 7198 Trancherbestick 3 delar, i etui
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:48)
1396 7424 Träskulpturer 3 st. Höjd: 6-26cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)
1396 7641 Träsnitt 2 st, Japan. Motivet: ca 19x13 cm, yttermått inklusive ram: 33x27cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:33)
1396 7306 Träsnitt 4 st, Japan, yttermått inklusive ram: 36x25-41x30cm
1396 7410 Tryck 3 st, växter och svampar, nutida, yttermått inklusive ram: 28x22 - 36x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:16)
1396 7088 Utställningsaffisch Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Handsignerad Lennart Jirlow, New York 1989. The American Scandinavian Society presents Lennart Jirlow, New York. Oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:23)
1396 7098 Utställningsaffischer 2 st, Picasso/Toulouse-Lautrec, 1950-tal, yttermått inklusive ram: 77x52 ca
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)
1396 7711 Väggarmatur Krom/glas. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:38)
1396 7104 Väggarmaturer 11 st, Boréns. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:12)
1396 6816 Väggarmaturer 3 st, mässing. Höjd: ca 30-43cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:16)
1396 7708 Väggarmaturer ett par, Frostat glas. Höjd: 29 cm
1396 7473 Väggarmaturer Ett par, glas och mässing. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:31)
1396 7405 Väggpendyl Gustaviansk stil, Rob Engström, Stockholm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:13)
1396 7274 Väggplatta Järn, 35x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:40)
1396 7023 Väggrelief Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Kvinna med gitarr. Signerad, 38x29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:13)
1396 6700 Väggskulptur Stenmassa. Höjd: 172
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:58)
1396 7017 Vas + skål på fot, 2 st, glas, bland annat Nuutajärvi. Höjd: 18-34 cm
1396 7542 Vas + skål, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Höjd: 11-20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)
1396 7468 Vas Ann Wåhlström (f. 1957), Sverige. Signerad, Kosta. Höjd: 26cm
1396 7147 Vas Glas, Kina. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:02)
1396 7146 Vas Glas, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Höjd: 25 cm
1396 7361 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:15)
1396 7018 Vas Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. Höjd: 16, Arabia
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:18)
1396 7362 Vas Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Finland. Arabia. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:59)
1396 7638 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Signerad, Gustafsberg 1916. Höjd: 41cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:22)
1396 7668 Vas Kina, 1900-tal, Porslin. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:58)
1396 7135 Vas Kina, Kalebass. Höjd: 31 cm
1396 7666 Vas Kina, Porslin. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:46)
1396 7665 Vas Kina, Porslin. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:32)
1396 7188 Vas Kina. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:39)
1396 7183 Vas Kina. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:01)
1396 7008 Vas Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda, ej signerad. Höjd: 37 cm
1396 7016 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:36)
1396 7710 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:12)
1396 7143 Vas Royal Copenhagen. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:05)
1396 7363 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Vitrin". Omärkt, Gustavsberg. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:57)
1396 7546 Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Ravenna, Orrefors. Dekor av klarglas och rutor blått. Signerad ORREFORS Ravenna Sven Palmqvist. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:07)
1396 7327 Vas/flaska Glas, Finland. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:01)
1396 6475 Vaser 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12, längd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:28)
1396 7278 Vaser 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoyvasen, Iittala. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)
1396 7502 Vaser 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 15 ca
1396 7275 Vaser 2 st, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 27-35 ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:24)
1396 7019 Vaser 2 st, Rörstrand, omkring 1900, höjd: 30 cm, längd: 10 cm, djup: 8 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)
1396 6216 Vaser 2 st, Royal Copenhagen + Rosenthal, porslin. Höjd: 20-27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:03)
1396 6634 Vaser 3 st, Konstglas, 1 st Timo Sarpaneva. Höjd: 24-27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)
1396 6195 Vaser 6 st, glas, etsad dekor. Höjd: 15-24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:03)
1396 7139 Vaser 7 st, Porslin, Kina. Höjd: 18-24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:24)
1396 7263 Vaser Ett par, järn, Husqvarna, 1930-tal, (gravvaser). Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:43)
1396 7137 Vaser ett par, Kina. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:52)
1396 7280 View-master med bilder. Låda l: 28 cm, djup: 10 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:40)
1396 7508 Vinglas 4 st, Kosta. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:49)
1396 7507 Vinglas 7 st + 6 st seltersglas. Kosta. Höjd: 7-16 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:29)
1396 7015 Vitvinsglas 11 st, Böhmen. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:18)
1396 6780 Vitvinsglas 8 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:29)
1396 7396 Vykort ca 250st, Sverige
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:37)
1396 6053 Ymnighetshorn Sent 1800-tal, ns / horn. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)
1396 7141 Ytterfoder + pennvas. Höjd: 14-16 cm
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:16)
1396 7020 Ytterfoder 2 st, Gustavsberg, Empire, diameter: 17, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:19)
1396 7012 Ytterfoder 2 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 18, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:42)
1396 7241 Ytterfoder 2 st. Höjd: 20-25. Diameter: 24-28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:29)
1396 7479 Ytterfoder Bo Fajans. Diameter: 27 cm. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:51)
1396 7450 Ytterfoder bronspatinerad terrakotta. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:11)
1396 7366 Ytterfoder Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige, Tellus, Bo Fajans. Höjd: 15cm. Diameter: 18cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:54)
1396 7299 Ytterfoder Rörstrand, snäcka. Diameter: 20cm, höjd: 15cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:36)