Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 10 maj 2021 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1396 6181  Affisch "Tina & Marina med The Back Beat Boys", 100x70 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:36)

1396 7415  Akvarell Einar Torsslow (1867-1932), Sverige. Signerad, daterad 1885, vintergård, 15x24, yttermått inklusive ram: 33x42, akvarell

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:31)

1396 6663  Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Vattenpipa. Signerad, akvarell, 11x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:53)

1396 7172  Akvarell Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Signerad, daterad 1937, kanalmotiv, 41x37, yttermått inklusive ram: 45x41, akvarell

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:14)

1396 7486  Appliquer ett par, brons. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:12)

1396 6581  Armband 18k guld, två-delat. Längd: 18cm, vikt: 13,6g.

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:21)

1396 7330  Armbandsur 18K Damur, Camy, 17 jewels, armband i doublé. Längd: 20cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:11)

1396 7289  Armbandsur 18k guld, Damur, Tissot, quartz. Diameter: 20mm, armband i 18K, längd: 19cm, bruttovikt: 39,1g, med etui.

S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:21)

1396 7672  Armbandsur 18K/14K, Homis, IncaBloc, manuell, boett i 14K, armband i 18K, med säkerhetskedja. Diameter: 20mm, bruttovikt: 17,9g. Sverige.

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:55)

1396 5226  Armbandsur Omega, manuell, doublé. Diameter: 25mm, längd: 20cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:27)

1396 7317  Armring 14K, öppningsbart. Diameter: 6,5cm, vikt: 14,4g.

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:54)

1396 7717  Askbehållare med lock, mässing. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)

1396 7382  Barglob höjd: 90 cm, diameter: 58 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:50)

1396 7703  Barnvagn 1930-/40-tal. Längd: 88 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)

1396 7129  Bestick 23 delar, silver, 1963, Vikt: 755 g varav knivar 285 g

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:50)

1396 7085  Bestick 42 delar, Rostfritt, Gense, 14,5-21 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:56)

1396 7240  Bestick Nils Johan, Rostfritt, ca 25 del

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:22)

1396 7177  Bestick silver, diverse, 16 delar. Längd: 11-20 cm, Vikt: 580 g vaerav knivar 380 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:21)

1396 6253  Blandteknik Ann Sundqvist, Mixed media pastell och vattenfärg samt applikationer. Signerad, daterad -90. Motivet: 45x68 cm, yttermått inklusive ram: 59x83 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:21)

1396 7270  Blandteknik Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), Sverige. Signerad, daterad -68. Motivet: 29x20, yttermått inklusive ram: 56x48 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:48)

1396 7607  Blandteknik Bo Beskow (1906-1989), Sverige. Signerad, strandbild. Motivet: 23x33 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)

1396 7153  Blandteknik L Nyman. Signerad, daterad 59, stilleben, 24x32, yttermått inklusive ram: 36x44 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:40)

1396 7547  Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Ryttarstatyn". Signerad. Motivet: 16x20, yttermått inklusive ram: 31x34 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:13)

1396 7047  Blandteknik Marika Lang (f. 1961), Sverige. Stockholmsmotiv. Monogramsignerad. Mixed media, olja på litografiskt tryck, på duk, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 33x41cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)

1396 7092  Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1966, yttermått inklusive ram: 32x42 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:27)

1396 7244  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad JEL, -72. Mixed media, 40x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x69 cm.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:57)

1396 6735  Blandteknik Peter Ojstersek (f. 1961), Sverige. (tillskriven), pojke, ej signerad, med lysrör, pannå, 33x58 cm, oramad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:38)

1396 6662  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sång. Signerad, 26x20, yttermått inklusive ram: 48x42 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:52)

1396 6089  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, 19x23 cm, yttermått inklusive ram: 51x53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:45)

1396 6674  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, 23x19, yttermått inklusive ram: 42x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:14)

1396 6740  Blandteknik Toshiki Karasawa (1937). Signerad, daterad 68. Motivet: 41x34cm, yttermått inklusive ram: 57x48cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:03)

1396 7110  Blyerts Axel Törneman (1880-1925), Sverige. Industriarbetare. Ej signerad, intyg a tergo. Motivet: 14x18,5 cm, yttermått inklusive ram: ca 29x32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:22)

1396 7664  Bojan Kina, blåvitt porslin. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:43)

1396 7434  Bokhylla England. Bredd: 56, djup: 27 cm, höjd: 182 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:31)

1396 7379  Bokhylla Karl Johanstil, mahogny. Bredd: 105, djup: 41 cm, höjd: 131 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:27)

1396 7526  Bokhylla Längd: 113 cm. Djup: 26 cm. Höjd: 121 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)

1396 7347  Bokhylla Teak. Bredd: 74 cm. Djup: 16 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:28)

1396 6703  Bokhylleskåp Ett par, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Bodafors. Jakaranda (citestillstånd medföljer). Bredd: 60 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 190 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:58)

1396 6650  Bokhylleskåp mahogny, Karl Johanstil. Bredd: 139, djup: 35 cm, höjd: 149 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:42)

1396 6612  Bokhylleskåp mahogny. Bredd: 170 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 140 cm, nyckel

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:02)

1396 7337  Bokverk Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. "Stockholmsbilder från början af 1900-talet". Komplett, 200 bilder med Stockholmsmotiv. P. A. Norstedt & Söner, Stockholm. Bladets mått: 40,5x31,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:44)

1396 7113  Bonad Korsstygn, 153x123

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:31)

1396 7391  Bord 1700-tal. Bredd: 121, djup: 67 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:18)

1396 7221  Bord med glasskiva. Diameter: 66, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:34)

1396 7484  Bordsfotogenlampa mässing. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:54)

1396 7150  Bordsfotogenlampa mässing. Höjd: ca 60 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:53)

1396 7689  Bordsfotogenlampa omkring 1900. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:47)

1396 7712  Bordslampa Ateljé Lyktan, Tuben. Höjd: 40 längd: 90 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:32)

1396 7454  Bordslampa Bergbom. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)

1396 7504  Bordslampa höjd: 46 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:06)

1396 7242  Bordslampa Plåt, ledad. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)

1396 7451  Bordslampa Sanka Loviisa, Finland. Höjd: ca 35 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:02)

1396 7344  Bordslampa Spanien. Höjd: 86 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:54)

1396 7452  Bordslampa Verner Panton (1926-1998), Danmark. Höjd: 70 ca

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:10)

1396 7688  Bordslampfötter ett par, Onyx. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:45)

1396 7485  Bordslampfötter ett par. Porslin. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:35)

1396 6496  Bordslampor 2 st, Gusum. Höjd: 35-38 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:08)

1396 7251  Bordslampor Ett par, mässing och keramik. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:39)

1396 7579  Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:25)

1396 7671  Bordslampor Ett par, porslin, papegojor relief. Höjd: 55cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:46)

1396 7421  Bordslystrar Ett par, med prismor, på stensockel, Höjd: 41cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:27)

1396 6054  Bordsur senempire. Intarsia, kolonner, trä och mässing. Längd: 23 cm. Djup: 13 cm, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:58)

1396 7144  Bricka England, Gallerkant. Längd: 46 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 21:04)

1396 7515  Bricka Silver (900). Längd: 32. Vikt: ca 340g

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:43)

1396 7513  Bricka Silver (900). Längd: 45. Vikt: ca 850g

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:53)

1396 7628  Brickor 2 st, Nysilver, England, med gallerkant. Längd: 40-46cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:51)

1396 7465  Brosch Camé, doublé, 1800-tal. Längd: 6cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:51)

1396 7433  Byrå + spegel, England. Bredd: 81, djup: 39 cm, höjd: 81 + 89x60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:41)

1396 7295  Byrå 1890-tal, bemålad. Bredd: 87 cm. Djup: 44 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:14)

1396 7303  Byrå 1890-tal. Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd: 97 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:58)

1396 7516  Byrå Bemålad. Bredd: 103 cm. Djup: 48 cm, höjd: 90 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:36)

1396 6574  Byrå Gustaviansk stil, Intarsia, med stenskiva. Bredd: 115, djup: 48 cm, höjd: 84 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:10)

1396 7260  Byrå Intarsia, Stenskiva. Bredd: 86, djup: 41 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:15)

1396 7378  Byrå med stenskiva, 1900-talets början. Bredd: 95, djup: 55 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:26)

1396 7435  Byrå Vitlack. Bredd: 107, djup: 46 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)

1396 6046  Byrå med stenskiva Intarsia. Längd: 80, djup: 44 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:35)

1396 7277  Carborundumetsningar 2 st, Alain Berck-Vitz (f. 1953), Signerad, yttermått inklusive ram: 56x46 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:24)

1396 7459  Champagneglas 4 st, Orrefors, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:41)

1396 7654  Collage Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), Sverige. collage + gravyrer, 1 + 5 delar, mapp. Signerade. Numrerad 97/150. Oramade lösa blad, yttermått inklusive ram: 68x53 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:13)

1396 7653  Collage Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), Sverige. Collage + gravyrer, 1 + 5 delar, mapp. Signerade. Numrerad 96/150. Oramade lösa blad, yttermått inklusive ram: 68x53 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:41)

1396 7610  Collage Trä, Peter Kindborg, 28x26 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)

1396 7329  Collier 4 st, bijouterier. Längd: 34-40 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:06)

1396 7185  Collier & ring silver. Längd: 40cm, vikt: 39g.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:44)

1396 7197  Coupeglas 3 st. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:11)

1396 7087  Dalahästar + tuppar, 13+ 3 st. Höjd: 4-28 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:31)

1396 7395  Damarbetsbord Nyrokoko. Bredd: 82 cm. Djup: 41 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:51)

1396 7268  Dockskåp Bemålat. Bredd: 60, djup: 30 cm, höjd: 128 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:04)

1396 7310  Dosor Diverse

1396 7394  Ekiperingsskåp Björk. Bredd: 86 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 121 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:50)

1396 7229  El-ljusstake mässing. Längd: 46, höjd: 26 cm

1396 6002  Etsning Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 30/100, daterad -74. Bladets mått: ca 75x56 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:58)

1396 7002  Etsning Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 89/100, daterad -74. Bladets mått: ca 75x56 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)

1396 6425  Etsning Titian Pinxit, efter. "Titian´s son and nurse". Ej signerad. Motivet: 47x35cm, yttermått inklusive ram: 72x57cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:31)

1396 7462  Fällbord massiv mahogny. Bredd: 85 cm. Djup: 85 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)

1396 7215  Fällstolar 4 st

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:27)

1396 7003  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 16/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:34)

1396 7377  Färglitografi 2 st, Per Julius (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 99/360, yttermått inklusive ram: 51x38-62x46 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:54)

1396 7376  Färglitografi 2 st, Per Julius (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 99/360. Motivet: 25x50, yttermått inklusive ram: 41x65 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:41)

1396 7680  Färglitografi Agneta, Swidén, Sverige. Signerad, PT, 1976. Motivet: 45x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)

1396 7600  Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 238/360, Poeten. Motivet: 9x7, yttermått inklusive ram: 33x25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)

1396 6307  Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad. Motivet: 26x39cm, yttermått inklusive ram: 41x51cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:16)

1396 7622  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 186/250. Motivet: 33x27, yttermått inklusive ram: 50x40 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:12)

1396 7594  Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad 112/295, figurer. Motivet: 25x25, yttermått inklusive ram: 41x39 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)

1396 7692  Färglitografi Christina Knall (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 52/290. Motivet: 31x23, yttermått inklusive ram: 56x46 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 21:01)

1396 7206  Färglitografi Dag Peterson (f. 1939), Sverige. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), björnar. Motivet: 39x56cm, yttermått inklusive ram: 55x70cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:21)

1396 6671  Färglitografi Efter Toulose-Lautrec. Signerad, numrerad 82/275. Ej . Motivet: 70x43, yttermått inklusive ram: 90x62 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:11)

1396 6672  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 288/375. Motivet: 46x55, yttermått inklusive ram: 70x78 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:10)

1396 7261  Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 223/300, skansen. Motivet: 45x55cm, yttermått inklusive ram: 61x69cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:12)

1396 7262  Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 227/300. Motivet: 43x53cm, yttermått inklusive ram: 60x67cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:32)

1396 7332  Färglitografi Erik Olson, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), 1974. Motivet: 35x47, yttermått inklusive ram: 56x66 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)

1396 7367  Färglitografi Folke Lind (f. 1931), Sverige. Signerad, numrerad 29/75, daterad 1974. Motivet: 53x45cm, yttermått inklusive ram: 68x57cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:53)

1396 7695  Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 220/290, "Cykelresan", bladets mått: 25x19, yttermått inklusive ram: 45x37 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:55)

1396 7586  Färglitografi Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 80/350, yttermått inklusive ram: 80x60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:50)

1396 7094  Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. "Svart skuta". Signerad, numrerad 58/260. Motivet: ca 63x45,5 cm. Bladets mått: ca 80x60 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:27)

1396 7120  Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad 50/90. Motivet: 39x29, yttermått inklusive ram: 52x41 cm

1396 7639  Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien, efter. Komposition. Tryckt signatur, numrerad 292/300. Motivet: ca 39x59 cm, yttermått inklusive ram: 58x74 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:41)

1396 7567  Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 165/295, daterad 1997. Motivet: 30x30 Rym: 44x44 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:25)

1396 7694  Färglitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. Signerad, numrerad 36/240. Motivet: 39x28, yttermått inklusive ram: 55x41 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:19)

1396 7609  Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 170/295, daterad -99, bladets mått: 26x19 cm, yttermått inklusive ram: 40x32 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:22)

1396 7572  Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 26/30, picknick, yttermått inklusive ram: 61x78 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:37)

1396 7621  Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 126/150, daterad 1993. Motivet: 21x15, yttermått inklusive ram: 46x35 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:27)

1396 6008  Färglitografi Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signerad, numrerad 73/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)

1396 7446  Färglitografi Marino Marini (1901-1980), Italien. Signerad, daterad 1955. Motivet: 40x28cm, yttermått inklusive ram: 51x41cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:31)

1396 6768  Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 24/360, daterad 1976. Motivet: 31x41cm, yttermått inklusive ram: 52x55cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:54)

1396 7643  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Landskap med hus. Signerad, numrerad 12/175. Motivet: 39x53 cm, yttermått inklusive ram: 54,5x67,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:23)

1396 7644  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Landskap med hus. Signerad, numrerad 12/175. Motivet: 53x39 cm, yttermått inklusive ram: 67,5x54,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:39)

1396 7245  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), bladets mått: 74x55cm, yttermått inklusive ram: 82x64cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)

1396 7714  Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 182/460, daterad -72. Motivet: 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:28)

1396 6248  Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 233/240, daterad -92,18x26 cm, yttermått inklusive ram: 35x42 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:02)

1396 7589  Färglitografi Peter Borotinskij (f. 1948), Sverige. Hundvakten. Signerad, numrerad 222/290. Motivet: 27x22, yttermått inklusive ram: 42x35 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:53)

1396 7569  Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 205/325, daterad 81, "Dans i rött". Motivet: 53x37, yttermått inklusive ram: 71x53 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 21:01)

1396 7166  Färglitografi Peter Frie (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 39/170. Bladets mått: 59x83 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:57)

1396 7574  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 28/310. Motivet: 33x50, yttermått inklusive ram: 51x67 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:40)

1396 7497  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad. Motivet: 40x25, yttermått inklusive ram: 59x43 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:03)

1396 7605  Färglitografi Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, numrerad 10/30, "kalas". Motivet: 16x25, yttermått inklusive ram: 32x40 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:10)

1396 7626  Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 259/330. Motivet: 29x25, yttermått inklusive ram: 51x44 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:17)

1396 7571  Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 58/450. Motivet: 49x49, yttermått inklusive ram: 69x67 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:59)

1396 7562  Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 233/295, modell, yttermått inklusive ram: 31x21 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)

1396 7119  Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 58/150, bladets mått: 46x37, yttermått inklusive ram: 56x47 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)

1396 7570  Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 77/375, daterad -84. Motivet: 40x50, yttermått inklusive ram: 55x66 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:42)

1396 7425  Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad, numrerad 245/250, komposition, bladets mått: 0x75cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:03)

1396 7145  Fat 3 st, Kina. Längd: 30-33, nutida

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:35)

1396 6171  Fat 7 delar, Royal Copenhagen, blomstermotiv, förgylld dekor. Diameter: 9 cm, höjd: 6 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:18)

1396 7236  Fat Gustavsberg, Blå Husar, 32x23 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:52)

1396 7403  Fat Kina, 1700-/1800-tal. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:43)

1396 7035  Fat Lu Klopfer, Tyskland, 1950-tal, 29x29 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:03)

1396 7044  Fat Meissen, II-sortering. Längd: 61 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:18)

1396 7257  Fat silver, Påfågel. Diameter: 20 cm. Vikt: 190 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:15)

1396 7510  Fat & fiskterrin Frankrike, Längd: 32cm-54cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:58)

1396 7194  Fat & såsnipa "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Längd: 21-40cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:22)

1396 7409  Fat & skålar 5 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Diameter: 7-15cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:13)

1396 6110  Fåtölj

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:05)

1396 7108  Fåtöljer Ett par

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)

1396 6098  Figurin Kina. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:13)

1396 6106  Figuriner 2 st, Porslin, Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 14-17 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:34)

1396 6236  Fiol med stråke i väska. Längd: 77 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)

1396 7112  Flygelduk ca 120x126 cm exklusive fransar

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:47)

1396 7121  Fotografi Pär Altan, Frank Zappa, 2/10,29x39, yttermått inklusive ram: 41x51 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:50)

1396 7372  Glas 11+ 2 st. Höjd: 15-16 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:01)

1396 7210  Glas 23st. Höjd: 8-18cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:33)

1396 7404  Glas 6+ 6 st, Böhmen. Höjd: 6-10 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:12)

1396 7506  Glas på fot 6 + 9 st, Orrefors. Höjd: 15-18,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:22)

1396 7032  Glasmålning Jerzy Luczak-Szewczyk (1923-1975), Sverige. "Min palett", Signerad, yttermått inklusive ram: 88x31 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:24)

1396 7022  Glasservis 50 del ca. Höjd: 6-14 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:47)

1396 7669  Glasservisdelar 28 delar, Signe Persson- Melin. Höjd: 8-19cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)

1396 7248  Glasservisdelar 42 delar. Höjd: 9-13 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:13)

1396 6720  Glasservisdelar ca 25 delar, kristall. Höjd: 6-16cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:15)

1396 7675  Glasservisdelar ca 55 delar. Höjd: 11,5-17 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:56)

1396 7371  Glasskulpturer 12 st, Svenskt Glas, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. WWF. Höjd: 6-10 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:31)

1396 7488  Glasskulpturer Svenskt Glas, Paul Hoff WWF, 16 st. Höjd: 3-19 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:16)

1396 7637  Globlampa höjd: 100 cm, Tullhuset Stadsgården

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)

1396 7255  Golvlampa 3-armad, Ledad. Höjd: ca 140

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:51)

1396 7447  Golvlampa Luceplan, Italien. Höjd: 120

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:54)

1396 7030  Golvlampa mässing. Höjd: 153

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:23)

1396 7355  Golvlampa mässing. Höjd: 168cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:56)

1396 7321  Golvlampor ett par, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. "Anna", Ateljé Lyktan, Åhus. Kromad fot, skärm i läder, etikettmärkt Ateljé Lyktan Åhus. Höjd: ca 140 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:41)

1396 7322  Golvlampor ett par, Ateljé Lyktan. Höjd: 140 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:15)

1396 7627  Gouache Jöran Nyberg (1937-2012), Sverige. Café. Signerad. Gouache, 39x29 cm, yttermått inklusive ram: 56x45 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:18)

1396 6249  Grafiska blad Oidentifierad konstnär. 2 ST, daterade 1993. Motivet: ca 19x17 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:07)

1396 6011  Grafiskt blad Gicléetryck, Gudrun Kellerman (f. 1943), Sverige. "Familjen". Signerad, numrerad 27/100, oramat löst blad, 38x28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:23)

1396 6017  Grafiskt blad Gicléetryck, Jonas Lundh (f. 1965), Sverige. "Landskap med hus". Signerad, numrerad 74/100, oramat löst blad, 30x42 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:35)

1396 7164  Grafiskt blad Lotta Backman (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 18/90, Gicléetryck yttermått inklusive ram: 67x43 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:28)

1396 7170  Grafiskt blad Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 67x50 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:26)

1396 6115  Gravyr Stockholm, Kolorerad, bladets mått: 19x15, yttermått inklusive ram: 37x31 cm

1396 7169  Gravyrer 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Lofoten/Gårdsinteriör. Motivet: 31x43, yttermått inklusive ram: 52x62 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)

1396 7039  Gravyrer 6 st, La Toilette. Motivet: 23x17cm, yttermått inklusive ram: 32x24cm.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:49)

1396 7130  Gungstol 1940-tal, Intarsia, barnmodell

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:47)

1396 1034  Hängskåp 1700-/1800-tal, bemålat. Bredd: 121. Djup: 34 cm, höjd: 112 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:22)

1396 6543  Herrbetjänt höjd: 105cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:32)

1396 7264  Hjälmar Ett par, Militaria, "Stålhjälm inredring nr 3". Längd: 29,5

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:39)

1396 7500  Ishink Italien, Metall. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:38)

1396 7340  Jordglob Med belysning. Höjd: 47cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:40)

1396 7246  Kaffe & teservisdelar ca 47 delar, England, Minerva

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:34)

1396 7494  Kaffegods 11 delar, England

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:49)

1396 7040  Kaffekoppar ca 25 delar, med assietter, England

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:27)

1396 7360  Kaffemuggar Höganäs, 4+ 3 st. Längd: 8 cm, djup: 8 cm, höjd: 8 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:48)

1396 7525  Kaffeskedar 12 st, silver, BES, 1958. Längd: 10,5. Vikt: ca 125g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)

1396 7235  Kaffeskedar 12 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1977, etui. Längd: 11 cm, Vikt: 120 g ca.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:07)

1396 6050  Kandelaber omkring 1900, mässing, prismor. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:41)

1396 7499  Kanna + 3 glas, Kosta Boda, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Höjd: 18-29 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)

1396 7687  Kanna + skål+ ströare+ kvarn, kristall/vitmetall. Höjd: 15-28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:03)

1396 7349  Kapsylöppnare Ducky, Paris. Längd: 12 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:51)

1396 7156  Karaffer 8 delar. Höjd: 21-39 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:53)

1396 7301  Karmstol Gustaviansk stil

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:18)

1396 7684  Karmstol Nyrokokostil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:16)

1396 7439  Karmstol Teak

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 21:07)

1396 7010  Karmstolar 4 st, Bengt Ruda, Triva Serien, NK Nordiska Kompaniet, etiketterade

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:54)

1396 7385  Karmstolar ett par, 1950-tal, Chiavari, Colombo Sanguineti, Italien, flätad sits.

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:39)

1396 7249  Karmstolar Ett par, senempire

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:54)

1396 7182  Kedjor med hängen silver. Längd: ca 40-45cm, bland annat Efva Attling, vikt: 26,7g.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:43)

1396 6250  Keramiktavla Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Pentik, Finland. 13x18 cm, yttermått inklusive ram: 21x23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:06)

1396 7390  Kista 1800-tal. Bredd: 76, djup: 39 cm, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)

1396 7386  Kista 1800-tal. Bredd: 81, djup: 49 cm, höjd: 42 cm

1396 7427  Klaffbord på hjul. Bredd: 38+ 2x28, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:52)

1396 7716  Kniv Finland, Hästhuvud. Längd: 19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:58)

1396 7430  Kökspall 1950-tal. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:27)

1396 7682  Kökspall 1950-tal. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:57)

1396 7132  Konstglas 2 delar. Höjd: ca 30 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:37)

1396 7505  Konstglas 4 delar, bland annat frukter. Höjd: 12-14, längd: 20 cm, bland annat Orrefors

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:21)

1396 6169  Konstglas 4 delar, bland annat Pukeberg. Höjd: 7-9 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:10)

1396 6507  Konstglas 4 delar, bland annat Vallien. Diameter: 11-16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:18)

1396 7635  Korgar 4 st, flätade. Längd: 44 cm, djup: 24-33 cm, höjd: 34-39 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:14)

1396 7223  Korgstol Vit

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)

1396 6800  Kråsnål 18 k med pärla. Längd: 7 cm, bruttovikt: 2,4g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)

1396 6486  Kristall 6 delar, bland annat ljusstakar. Höjd: 10-15 cm

1396 7645  Lådspegel Pia Wallen, "My first reflection", Brio 2008. Längd: 30 cm. Djup: 14 cm. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:51)

1396 7304  Lampbord Diameter: 40cm. Höjd: 71cm, H Samuel Oxfordstreet, London

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:09)

1396 7681  Lampbord ett par, England. Bredd: 46, djup: 36 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:04)

1396 7461  Lampbord Ett par, mahogny, Bredd: 64 cm. Djup: 54 cm. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:38)

1396 6059  Lampbord omkring 1900, bronserat. Bredd: 47 cm. Djup: 47 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:02)

1396 6614  Lampbord Triva-serien för NK Nordiska Kompaniet. Bredd: 60 cm. Djup: 51 cm, höjd: 51 cm

1396 6505  Lampetter ett par, med hängande kandelabrar. Nyrokoko, bronserad zink. Längd: 20cm, djup: 30 cm, höjd: 84 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:16)

1396 6596  Lavoar marmorerad träskiva. Bredd: 80 cm. Djup: 46 cm, höjd: 93 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:48)

1396 7311  Leksaker Elestolin, diverse

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)

1396 7503  Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 6/100. Motivet: 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 72x86 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:49)

1396 7496  Litografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. 26x32, yttermått inklusive ram: 31x41 cm. Signerad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)

1396 7335  Ljuskrona med prismor. Höjd: 90cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)

1396 7411  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 70 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:42)

1396 7408  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 70 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:32)

1396 7649  Ljuskrona Smide / glas. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:08)

1396 7351  Ljusstakar 4 st, bland annat Hans Agne Jakobsson, mässing. Längd: 20cm, höjd: 6cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:10)

1396 6607  Ljusstakar 4 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-22 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:43)

1396 7233  Ljusstakar ett par, Koppar. Höjd: 18 cm

1396 7086  Ljusstakar ett par, mässing, Barockstil. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:59)

1396 6647  Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:36)

1396 7676  Ljusstakar ett par, nysilver, Gustaviansk stil. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:55)

1396 7226  Ljusstakar ett par, Orrefors. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:36)

1396 6045  Ljusstakar ett par, Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 6 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:48)

1396 2050  Ljusstakar ett par, silver, MGAB, 1969. Höjd: 7,5 cm, bruttovikt: 255g

1396 7097  Ljusstakar ett par, silver, nyrokoko. Höjd: 18 cm, bruttovikt: 820g

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:51)

1396 7458  Ljusstakar Ett par, Skultuna. Höjd: 25cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:17)

1396 7453  Ljusstakar Två par, mässing, 1800-tal. Höjd: 14-20cm, + fotoram

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:44)

1396 7161  Ljusstake mässing, Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. Längd: 25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:43)

1396 6362  Lykta Glas. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:55)

1396 7401  Manschettknappar 18k guld, ett par. Längd: 2,5cm, vikt: 8,8g.

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:28)

1396 7443  Matbord Design, Carl Malmsten (1888-1972), Alvaret, Sverige. Bredd: 110 + 2x39. Djup: 95 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:47)

1396 7254  Matbord Med lådor, 1880-tal, Bredd: 126,2x53 cm. Djup: 83 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:00)

1396 7231  Matbord nyrenässans. Bredd: 119. Djup: 95 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:08)

1396 7224  Matbord Teak. Bredd: 120+ 2x50, djup: 80 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:40)

1396 7297  Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 90cm, höjd: 74cm, med två iläggsskivor, 2x30cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)

1396 5273  Matsalsgrupp 7 delar David Rosén, 6 stolar Runt bord med skiva fanerad med teak. Pelarfot. Diameter: 115cm, höjd 73 cm, 2 st ilägg a 50cm (mörkare nyans)

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:03)

1396 7373  Matsalsgrupp 9 delar, Bord + 8 stolar, Linde Nilsson Lammhult. Längd: 140, djup: 100 cm, höjd: 72 + 2 iläggx50 cm

S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:37)

1396 7151  Matservis Rörstrand, ca 70 del

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:04)

1396 7482  Matservis Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor, ca 35 del

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:53)

1396 7511  Matservisdelar 30 del ca, God Jul, Gustavsberg, bland annat terrin & ljusstake

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:46)

1396 7336  Matservisdelar ca 40 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:17)

1396 7674  Matservisdelar ca 60 delar, Gustavsberg, Paris, Karin Björquist (f. 1927)

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)

1396 7239  Matservisdelar Upsala Ekeby/Karlskrona, ca 55 del

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:06)

1396 7528  Matskedar 3 st, silver, 1800-tal. Längd: 20-22,5, vikt 160g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:20)

1396 7341  Matta 131x211cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)

1396 6214  Matta 164x00 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:19)

1396 6200  Matta Bocchara. Bredd: 210 cm, längd: 300 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:14)

1396 7308  Matta Kelim, 61x116cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:46)

1396 6753  Matta orientalisk, 101x188 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:14)

1396 7659  Matta orientalisk, 102x160 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:06)

1396 7661  Matta orientalisk, 110x160 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:03)

1396 7657  Matta orientalisk, 110x190 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:24)

1396 7392  Matta orientalisk, 126x190 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:41)

1396 7334  Matta Orientalisk, 230x350cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:08)

1396 7662  Matta orientalisk, 79x335 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:11)

1396 7656  Matta orientalisk, 81x110 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:47)

1396 7658  Matta orientalisk, 84x328 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:15)

1396 7393  Matta orientalisk, Bakhtiari, 145x217 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:02)

1396 6154  Matta orientalisk, ca 160x280

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)

1396 6157  Matta orientalisk, ca 200x300 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:53)

1396 6725  Matta Orientalisk, galleri, 83x283cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:23)

1396 7042  Matta orientalisk, Hamadan, 105x139 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:10)

1396 6427  Matta orientalisk, Malayer, 143x205cm

1396 7463  Matta Orientalisk, semi antik, Kerman, 134x235cm

1396 7397  Medaljer Diverse

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:23)

1396 7493  Mockagods 14+ 2 delar, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:15)

1396 7038  Mockaskedar 15st, silver. Längd: 13-15cm, vikt: 208g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:21)

1396 7368  Modellbil Flåklypar Grand Prix, "Il tempo gigante", + dvd. Längd: 28 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:34)

1396 7402  Mynt 21,6K, 5 kronor, Gustav V, Sverige, år 1920. Diameter: 1,5cm, vikt: 2,2g.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:52)

1396 7440  Nattygsbord Ett par, Bemålad, 1920-tal. Bredd: 53 cm. Djup: 41 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:32)

1396 7436  Nattygsbord ett par, vitlack. Bredd: 51, djup: 42 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)

1396 7202  Nattygsbord Ett par. Bredd: 40 cm. Djup: 44 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:56)

1396 7472  Ölglas 11 delar, Signe Persson- Melin. Höjd: 12cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:01)

1396 7699  Oljemålning "Valberget". Signerad Ehrén, daterad -56. Olja på duk, 61x63, yttermått inklusive ram: 81x85 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:44)

1396 7701  Oljemålning A Bonivento, Signerad, Venedig. Olja på duk, 68x48, yttermått inklusive ram: 86x66 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:51)

1396 6729  Oljemålning A Edman. Signerad, daterad 92, komposition. Olja på duk, 120x64cm, yttermått inklusive ram: 125x69cm

1396 7152  Oljemålning A Hoffmeister, Signerad, hundar. Olja på duk, 25x18, yttermått inklusive ram: 30x24 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:28)

1396 7413  Oljemålning Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, Stockholmsvy. Olja på pannå, 50x92, yttermått inklusive ram: 62x102 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:39)

1396 7597  Oljemålning Bennet Edh (1944-2020), Sverige. Signerad, daterad 81. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 26x33 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:23)

1396 7374  Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Sydländskt landskap. Signerad. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 69x80 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:28)

1396 7619  Oljemålning C Lindahl, Signerad. Olja på duk, 22x27 cm, oramad

1396 7599  Oljemålning C Trägårdh. Signerad, daterad 1979. Olja på duk, stilleben, yttermått inklusive ram: 28x36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:27)

1396 7292  Oljemålning Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sverige, tillskriven. "Backafallen, Hven". Signerad E Thor 1925 samt påskrift a tergo. Olja på duk, 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 40x59 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:51)

1396 7417  Oljemålning Erik Abrahamson (1871-1907), Sverige. Landskap med figur. Signerad. Olja på pannå, 9x29 cm, yttermått inklusive ram: 19x39 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:53)

1396 6676  Oljemålning Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Signerad, Stadsmotiv. Olja på pannå, 18x34, yttermått inklusive ram: 32x48 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:26)

1396 6269  Oljemålning F Münsterfeld, Ostronplockerskor. Signerad. Olja på duk, 69x105 cm, yttermått inklusive ram: 90x128 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:38)

1396 7632  Oljemålning Felix Åslund. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 36x44cm, yttermått inklusive ram: 42x50cm

1396 7100  Oljemålning Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Signerad. Olja på duk, 53x63cm, yttermått inklusive ram: 74x84cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:36)

1396 7541  Oljemålning Frans Larsson (1894-1957), Sverige. Monogramsignerad. Olja på pannå, 25x31cm, yttermått inklusive ram: 39x45cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:12)

1396 7544  Oljemålning Frans Larsson (1894-1957), Sverige. Monogramsignerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 38x48cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:05)

1396 4158  Oljemålning Frederick James Knowles, tillskriven, ej signerad, påskrift a tergo. Olja på pannå, 55x43 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:13)

1396 7354  Oljemålning Gunnar Gauffin (f. 1940), Sverige. Signerad, på presenning, 135x100 cm, oramad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:42)

1396 7466  Oljemålning Gustaf Billsten. Signerad. Olja på pannå, 90x58cm, yttermått inklusive ram: 113x81cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:10)

1396 7265  Oljemålning Gustaf Börtner (1905-1985), Sverige. Landskap med bäck. Signerad. Olja på duk, 64x79 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:38)

1396 7691  Oljemålning Håkan Karlsson, Signerad, Hagalund. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 51x60 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:20)

1396 6333  Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på duk, 26x40 cm, yttermått inklusive ram: 32x46 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:11)

1396 1026  Oljemålning Harry Fidler, Monogramsignerad, man med höns. Olja på duk, 22x27, yttermått inklusive ram: 33x38 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)

1396 7561  Oljemålning Henrik Bager (f. 1948), Sverige. Barn. Signerad, daterad -92. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 32x34 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:06)

1396 7616  Oljemålning Henrik Bager (f. 1948), Sverige. Monogramsignerad, 1989, figurer. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 24x28 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:54)

1396 7412  Oljemålning Henry Bailey, Signerad, Fors, 106x80, yttermått inklusive ram: 140x114 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:17)

1396 7715  Oljemålning Holger Jansson (1924-2004), Sverige. Signerad, daterad -59. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x66 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)

1396 7173  Oljemålning Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, daterad 70, hästar. Olja på duk, 71x97 cm, oramad

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:19)

1396 7585  Oljemålning Jack Grafström (f. 1931), Sverige. Signerad. Olja på duk, 55x46, yttermått inklusive ram: 59x50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:30)

1396 6078  Oljemålning Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Tillskriven, ej signerad, damporträtt. Olja på pannå, 60x56 cm, oramad

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:27)

1396 7199  Oljemålning Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Tillskriven, ej signerad. Olja på pannå, 43x33cm, oramad

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)

1396 7418  Oljemålning Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 14x23 cm, yttermått inklusive ram: 24x35 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:04)

1396 7580  Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige, kvinna. Signerad. Olja på pannå, 49x31, yttermått inklusive ram: 72x54 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:16)

1396 6739  Oljemålning Lauri Nila (1898-1983), Finland. Signerad. Olja på pannå, segelbåtar, 45x37cm, yttermått inklusive ram: 64x55cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:44)

1396 7564  Oljemålning Lennart Hall (1921-2013), Sverige. Signerad, porträtt. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x36 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:10)

1396 7171  Oljemålning Matt W Huggins, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 60x76 cm rym: 75x91 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:46)

1396 7399  Oljemålning Nathan Gutman (1914-1990), Signerad. Olja på pannå, 37x45cm, yttermått inklusive ram: 54x62cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:30)

1396 7333  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hus. Ej signerad. Olja på pannå, 17x26, yttermått inklusive ram: 30x39 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)

1396 7416  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, flickporträtt. Olja på pannå, 26x21, yttermått inklusive ram: 43x37 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)

1396 7448  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Olja på pannå, 51x61cm, yttermått inklusive ram: 71x81cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)

1396 7155  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Gata. Signerad K Lundborg, daterad -35. Olja på duk, 49x44, yttermått inklusive ram: 65x60 cm

1396 7640  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 50x35 cm, yttermått inklusive ram: 55x40 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:41)

1396 7343  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Otter, Nordafrika. Olja på duk, 40x48, yttermått inklusive ram: 53x63 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:12)

1396 6349  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, G Rohné, Paris. Olja på pannå, 21x32 cm, oramad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:35)

1396 7420  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, kaninhålet. Olja på pannå, 22x26, yttermått inklusive ram: 38x42 cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:38)

1396 7111  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Komposition med växter. Signerad. Olja på duk, 90x30 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:36)

1396 7588  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, man med luta, 1962. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 126x52 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:06)

1396 7364  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Medelhavskust. Olja på duk, 49x60, yttermått inklusive ram: 52x63 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:34)

1396 7617  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, päron. Olja på pannå, 21x15, yttermått inklusive ram: 29x23 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:39)

1396 7698  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Söder Mälarstrand. Monogramsignerad, 1986. Olja på duk, 26x45 cm, yttermått inklusive ram: 32x50 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:24)

1396 7102  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad Hanell. Olja på pannå, 26x21cm, yttermått inklusive ram: 46x41cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:35)

1396 7575  Oljemålning Olle Larsson, komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:53)

1396 7615  Oljemålning Olle Larsson, Signerad, citroner. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 28x38 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:42)

1396 7581  Oljemålning Olle Larsson, Signerad, mur. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 76x63 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:07)

1396 7595  Oljemålning Peter Kindborg. Signerad a tergo, 1994. Olja på pannå, ca 51x37 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:46)

1396 7101  Oljemålning Rune Persson (1914-1990), Sverige. Ej signerad, parklandskap. Olja på duk, 43x59cm, yttermått inklusive ram: 53x70cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:23)

1396 6401  Oljemålning Sign Roma, kvinna. Olja på pannå, 84x73, yttermått inklusive ram: 90x80 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:59)

1396 7114  Oljemålning Stefan Alexis (f. 1970), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -08. Olja på pannå, ca 95x122 cm, oramad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:37)

1396 7713  Oljemålning Tage Eriksson, Signerad, "Sommarmorgon, Västkusten från Nordkoster". Olja på duk, 38x54, yttermått inklusive ram: 55x72 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:11)

1396 6262  Oljemålning Tomas Holst (f. 1952), Sverige. "Gläntan". Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:06)

1396 7419  Oljemålning Ville Waldener (1918-1999), Sverige. Signerad, daterad -53. Olja på pannå, 20x38, yttermått inklusive ram: 30x47 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:34)

1396 7437  Oljemålning Viola Eriksson. Signerad. Olja på duk, 48x30cm, yttermått inklusive ram: 59x42cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:55)

1396 6340  Oljemålning Yngve Johansson. Signerad, änder. Olja på duk, 44x63cm, yttermått inklusive ram: 58x78cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:19)

1396 7033  Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade G Munther, landskap. Olja på pannå, 32x22 & 44x34, yttermått inklusive ram: 48x39 & 61x51 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:03)

1396 7184  Örhängen silver, 3st par. Längd: 5-6cm, vikt: 10g.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:42)

1396 7554  Örhängen Två par. Längd: 1,5-2cm, vikt: 3,4g.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:50)

1396 7474  Ostrontallrikar 18st. Diameter: 24-25cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:17)

1396 7348  Pall höjd: 44cm

1396 7160  Parti linne dukar/servetter

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:55)

1396 6241  Parti porslin 4 delar, Kina. Diameter: ca 24-28 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)

1396 7158  Parti silver 10 del

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:53)

1396 6239  Penselvas Kina. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:44)

1396 7282  Pianopall Björk. Längd: 90 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:36)

1396 7212  Piedestal Bemålad. Höjd: 71 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:17)

1396 7338  Piedestal höjd: 101cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:59)

1396 5028  Plafond Råglas, diameter: 49 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:37)

1396 7312  Plåtbilar 2 st, Tyskland & Japan. Längd: 17-34cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:31)

1396 7095  Pokal silver. Gustaf Elfström, Sala, 1794, Höjd: 9cm. Vikt: 56,2g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:57)

1396 7313  Ramar 3+ 2 st, yttermått inklusive ram: 13x10-12,5x12,5cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:08)

1396 7325  Rechaud Pläter, USA. Diameter: 26 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:32)

1396 6082  Remmare 8+ 2 st. Höjd: 19,5-20 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)

1396 7613  Remmare 8st, Grönt glas. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:01)

1396 7342  Remmare 8st. Höjd: 19cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:18)

1396 7315  Riddräkt 1900-talets början. Längd: 57 cm, djup: 115 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:17)

1396 7318  Ring 14K, med vit sten. Vikt: 3g. Ringmått: 19,5

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:05)

1396 7320  Ring 18k guld, gravyr. Vikt: 8,3g. Ringmått: 19

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:45)

1396 7186  Ring 18k guld, med hänge & örhänge, gravyr. Vikt: 4,8g. Ringmått: 17

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:58)

1396 6588  Ring 18K vitguld, storlek: 16½, med diamanter, 1xca0,23ct, 9xca0,02ct, saknar en sten. Vikt: 3,9g.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:32)

1396 7549  Ring 23K, med pärla, storlek: 18½, gravyr. Vikt: 5,8g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:18)

1396 7326  Ringar silver, med diverse. Vikt: 48g

1396 7219  Röllakan 136x194 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)

1396 7181  Röllakan 136x200 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:41)

1396 7179  Röllakan 140x195 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)

1396 7220  Röllakan 140x200 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:45)

1396 6711  Röllakan Galleri, 93x274 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:15)

1396 7449  Röllakan Sign JH, 156x240 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:09)

1396 6511  Röllakan Signerad Å, 166x232 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:22)

1396 7298  Sadelmärr Allmoge. Längd: 60, höjd: 75 cm

1396 6282  Sakebehållare + 6 muggar, Japan, porslin. Höjd: 4-15cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:51)

1396 7281  Salongsbord ett par, Louis XVI-stil, med stenskiva. Bredd: 73 cm. Djup: 56 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:01)

1396 7384  Salongsbord mahogny. Bredd: 100, djup: 73 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:50)

1396 7041  Salt & pepparkar Ett par, Tenn. Höjd: 9cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:09)

1396 7238  Salt/pepparkar 2 delar, silver. Höjd: 13 cm, Vikt: 130 g ca.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:01)

1396 7545  Sameknivar + kåsa + hänge, 4 delar, Renhorn, bland annat Esaias Poggats. Längd: 13,5-29 cm

S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:25)

1396 7529  Sameskedar mm 6 + 2 + 1 delar, silver, 1962. Längd: 10,5-23, vikt 190g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)

1396 7520  Såskanna på fat Silver (925). Längd: 18-19 cm. Höjd: 10,5 cm, vikt: ca 240g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:03)

1396 2021  Såsskål + fat och slev, 3 delar, silver, 1851, Peter R Hinnerup, Danmark, Dekor med vapensköld. Längd: 31. Vikt: ca 900g

1396 7211  Satsbord 2 delar, mahogny. Bredd: 53, djup: 38 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:56)

1396 7296  Satsbord 3 delar, Ek. Höjd: 46-50cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:00)

1396 7222  Satsbord 3 delar. Bredd: 54, djup: 43 cm, höjd: 42x56 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:27)

1396 6517  Sekretär 1800-tal. Bredd: 105. Djup: 53 cm, höjd: 109 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:58)

1396 6170  Seltersglas 14 st, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 7 cm

1396 6057  Seltersglas 8 st, Iittala, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:53)

1396 7228  Seltersglas 8 st, Orrefors. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:38)

1396 7011  Serveringsvagn längd: 66 cm, djup: 42 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:36)

1396 7707  Serveringsvagn längd: 71 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:20)

1396 7034  Servettring + gräddkanna, och skål, 3 delar, silver. Höjd: 4-8cm. Vikt: 169g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:26)

1396 7123  Servisdelar Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Rainbow, Rörstrand. 8+ 8 delar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:25)

1396 7105  Servisdelar ca 20 delar, "Sylvia", Rörstrand 1976-1982. Dekor av Sylvia Leuchovius på gods av Marianne Westman till Rörstrands 250-årsjubileum 1976. Porslin med dekor av penséer

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:36)

1396 7084  Servisdelar Rörstrand, Grön Anna, 20 delar

1396 7142  Shaker silver, MGAb. Höjd: 22 cm, Vikt: ca 350 g

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:29)

1396 5256  Sideboard längd: 144 cm, djup: 47 cm, höjd: 89 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:17)

1396 6303  Siluettavlor 2 st. Signerade K Kaskeune, 28x22cm, yttermått inklusive ram: 32x26cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:08)

1396 7103  Silverbestick 28 delar. Längd: 9-14cm. Vikt: 320,6g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)

1396 7021  Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Längd: 10, höjd: 5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:36)

1396 7176  Skål Orrefors, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Graal Gallery. Diameter: 23, höjd: 12 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:08)

1396 7509  Skål silver, Hallberg, 1937. Diameter: 25 cm, höjd: 11 cm, vikt: ca 370g

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:09)

1396 7522  Skål med handtag Silver (900). Längd: 25. Vikt: ca 260g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:42)

1396 7518  Skål på fot Sterlingsilver. Längd: 15, höjd: 8 cm, importstämplar, vikt: 110g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:04)

1396 7523  Skål på klotfötter Silver (900), diameter: 21, höjd: 10 cm, vikt 250g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:37)

1396 7138  Skålar + fat, 3+ 1 delar, Kina. Diameter: 11-15 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:30)

1396 6724  Skålar 2 st, + skål på fot, glas, Orrefors & kosta. Diameter: 19-24cm, längd: 18cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:21)

1396 7709  Skålar ett par, Danmark, Krenit. Diameter: 24,5, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:25)

1396 7209  Skålar Kina, nutida. Höjd: 7cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)

1396 7489  Skålar på lös fot, ett par. Diameter: 30, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:27)

1396 6290  Skålfat Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Rörstrand, stengods. Diameter: 39cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:32)

1396 7036  Skålfat silver (830). Diameter: 29cm, vikt: 518g.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:48)

1396 7247  Skåp Senbarock. Ådringsmålat. Bredd: 114 cm. Djup: 65 cm. Höjd: 220 cm, nyckel

S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:24)

1396 7455  Skrivbord Gustaviansk stil. Bredd: 99 cm, djup: 50 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:22)

1396 7175  Skrivbordslampa jugendstil. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:23)

1396 7174  Skrivbordslampa mässing, Glasskärm. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:13)

1396 6503  Skrivbordsuppsats 4 delar, mässing och koppar. Bland annat Gusum. Längd: 8-22 cm. Höjd: 7-13 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:14)

1396 6594  Skrivskåp B Mogensen, Öresund, K Anderson. Bredd: 135, djup: 46 cm, höjd: 127 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:44)

1396 6224  Skulptur Asien, patinerad metall. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:33)

1396 6579  Skulptur brons, Efter Antiken. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:17)

1396 7646  Skulptur Frank Olsson (f. 1954), Sverige. Signerad, keramik, bemålad, på sockel. Höjd: 25cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:55)

1396 7234  Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Sköldpadda. Längd: 12

1396 7309  Skulptur Henry Gustafsson (1943-2005), Sverige. Lyftet, tenn/sten. Höjd: 9cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:49)

1396 7013  Skulptur Hund, Bing & Grøndahl. Längd: 20, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)

1396 7539  Skulptur Kaj Fogelberg, Keramik, Plommon. Längd: 13 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:32)

1396 7148  Skulptur Keramik, Citroner. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:46)

1396 7532  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Advent, Gustavsberg. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:13)

1396 7193  Skulptur Lladro, Älgar. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:24)

1396 6645  Skulptur Lladro. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:28)

1396 7014  Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Fågel. Nuutajärvi. Längd: 19. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:05)

1396 7480  Skulptur terrakotta, Katarina H Bond. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:21)

1396 6436  Skulptur Ulf Sucksdorff (1932-1989), Sverige. Söderberg & Haak, vitmetall. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:55)

1396 7423  Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Eskimå. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:52)

1396 7553  Skulptur Victoria, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:25)

1396 6242  Skulpturer 2 st, H Ritters, snidat trä. Höjd: 21-22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:50)

1396 7230  Skulpturer 3 st, Keramik, Björnar. Höjd: 6-18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:30)

1396 6786  Snapsglas 21st. Höjd: 13cm

1396 7441  Soffa design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 180

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:34)

1396 7718  Soffa Karl Johanstil. Längd: 184cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:26)

1396 6369  Soffa Längd: 190cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:00)

1396 7429  Soffa Vico Magistretti, "Maralunga", Cassina, Italien. Tresits, textilklädsel, ställbar rygg och armstöd, lösa dynor. Längd: 163 cm

S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:19)

1396 6701  Soffbord + lampbord, jakaranda (citestillstånd medföljer). Bredd: 74-138 cm. Djup: 74-73 cm. Höjd: 50-54 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:54)

1396 5602  Soffbord 1950-tal, Mosaik. Bredd: 130, djup: 52 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:59)

1396 6656  Soffbord Butlers tray. Bredd: 88, djup: 64 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:44)

1396 7291  Soffbord Diameter: 90cm. Höjd: 54 cm

1396 7706  Soffbord Ek. Bredd: 90, djup: 90 cm, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:37)

1396 6093  Soffbord glas och mässing. Bredd: 130, djup: 70 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:02)

1396 7426  Soffbord på hjul. Bredd: 125, djup: 78 cm, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:40)

1396 7316  Solstolar Ett par

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:59)

1396 6637  Soppslev silver, omkring 1800, med träskaft. Längd: 41 cm, Vikt: ca 155 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)

1396 7555  Sparbössa Gunnar Sträng, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:00)

1396 7457  Sparrisfat 2 delar, Rörstrand, omkring 1900. Längd: 24-32 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:05)

1396 7686  Spegel + Konsol, Rokokostil. Höjd: 140+ 62 cm, spegelbredd 52 cm.

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)

1396 7243  Spegel 100x61, nutida

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:02)

1396 7099  Spegel 1800-tal, 98x40 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:42)

1396 7471  Spegel 1900-tal, 240x62cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:42)

1396 7213  Spegel 1920-tal, 140x45 cm

1396 7294  Spegel 20-tal, 95x52cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:35)

1396 7683  Spegel med hylla, Jugend, 79x74 cm

1396 6119  Spegelbyrå NK, etikettmärkt. Bredd: 105 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 155 cm

1396 6598  Spegelbyrå omkring 1900, ådringsmålad. Bredd: 103 cm. Djup: 46 cm, höjd: 184 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:55)

1396 7406  Spegellampett Sengustaviansk, mahogny. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:06)

1396 7157  Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil, (el). Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:20)

1396 7478  Spelbord 1890-tal. Bredd: 89 cm. Djup: 44x2 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:44)

1396 7217  Stegpall 1950/60-tal. Höjd: 60 cm, längd: 36 cm, djup: 43 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:30)

1396 7631  Stol 1700-tal, bemålad

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:33)

1396 6174  Stol Gustaviansk stil, 1800-tal, Lindome

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:26)

1396 7431  Stol John Kandell (1925-1991), Sverige. "Camilla". Blålaserad massiv bok. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:59)

1396 7514  Stol Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:50)

1396 6176  Stolar 2 st

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)

1396 7201  Stolar 2 st, Rokokostil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:07)

1396 7200  Stolar 2 st, Rokokostil.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:44)

1396 7442  Stolar 3 st, design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:48)

1396 7521  Stolar 4 st

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:18)

1396 7358  Stolar 4 st

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:25)

1396 7259  Stolar 4 st

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 21:04)

1396 7165  Stolar 4 st, Arper Catifa, modell 46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:22)

1396 7118  Stolar 4 st, Konstrotting

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:57)

1396 7587  Stolar 4 st, Thonet

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:02)

1396 7115  Stolar ett par, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:45)

1396 7388  Stolar ett par, mahogny

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)

1396 1036  Stolar Ett par, Rokoko

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:31)

1396 7131  Stövelknekt Järn. Längd: 31 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:43)

1396 7232  Stövelknekt Metall, Ebbes Bruk. Längd: 30 cm

1396 7216  Stringhylla 3 hyllplan. Bredd: 78, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:14)

1396 7283  Sybord mahogny. Bredd: 70, djup: 44 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:16)

1396 7559  Syltburk , Sverige.+ karott, 2 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand. Höjd: 10-15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:02)

1396 7677  Syltkrukor 2 st, 17-22 cm

1396 7273  Syltkrukor 2 st, Rörstrand. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:49)

1396 6274  Syltkrukor 6 st, Höganäs. Saltglaserat stengods. Höjd: 14-22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:57)

1396 7302  Taburett Bemålad. Längd: 50cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:57)

1396 7218  Taburett längd: 56 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:43)

1396 6148  Taburetter ett par, senare klädsel. Längd: 62 cm, djup: 39 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:26)

1396 7467  Takarmatur Diameter: 32cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:09)

1396 7469  Takarmatur Ett par, med prismor. Höjd: 12cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:40)

1396 7192  Takarmatur Glas och mässing, "Bellman", Höjd: 25cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:22)

1396 7191  Takarmatur glas och mässing, "Bellman", Höjd: 30cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:21)

1396 7190  Takarmatur glas och mässing, "Bellman", Höjd: 40cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)

1396 7475  Takarmatur glas och mässing. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:45)

1396 6727  Takarmatur Glas/krom/prismor. Diameter: 31cm, höjd: 28cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:25)

1396 7109  Takarmatur höjd: 26cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:02)

1396 7339  Takarmatur höjd: 70cm

1396 7636  Takarmatur Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. "Liv", Örsjö. Höjd: ca 70 cm

1396 7252  Takarmatur Keramik och mässing. Höjd: ca 45cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:38)

1396 7267  Takarmatur Mässing och glas. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:47)

1396 7702  Takarmatur mässing, Signerad "Valenti". Längd: 95, höj / sänkbarm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)

1396 7350  Takarmatur mässing. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:30)

1396 7359  Takarmatur mässing. Höjd: 55cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:12)

1396 7122  Tallrikar 2 st, Kina, omkring 1800. Diameter: 24 cm

1396 6745  Tallrikar 6 st, Kina. Diameter: 26cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:06)

1396 7634  Tallrikar 6+ 2 st, Lindshammar. Diameter: 6-22cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:04)

1396 6351  Tallrikar 9st, Italien. Diameter: 24-43cm

1396 7279  Tallrikar Mateus, 10+ 7+ 2 st. 24,5-31 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:09)

1396 6709  Tamburmajor höjd: 195cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:02)

1396 6172  Teaterkikare pärlemo. Längd: 10 cm, djup: 5 cm, höjd: 3 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:15)

1396 7005  Teckningar 4 st, Petter Pettersson (f. 1942), Sverige. Sjukhusscener. Signerad, daterad 1977. Blyerts/kol, oramat löst blad. Bladets mått: ca 108x79 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:11)

1396 7476  Tekanna & skålar 5 delar, Kina. Höjd: 5-19cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:53)

1396 7314  Tekoppar 10 delar, + assietter, Blå Blom, Gustavsberg

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:51)

1396 7134  Tempellejon ett par, Kina. Längd: 7,5

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:15)

1396 6186  Terrin + tillbringare, porslin, nutida. Längd: 92 cm, höjd: 21 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)

1396 6210  Terrin med lock, Villeroy & Boch, nutida. Längd: 40 cm, djup: 23 cm, höjd: 20 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:46)

1396 6571  Teservisdelar ca 30 delar, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:03)

1396 7530  Teskedar 12 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1937. Längd: 14 cm. Vikt: ca 155g

1396 7445  Tidskrifthylla Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Modell: Zink. Höjd: 156cm Jonas Bohlin (b. 1953)

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:40)

1396 7009  Toilettebord 1950-tal, "Ateljé Glas & Trä, Hovmantorp", Teak. Bredd: 65, djup: 41h. 113

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:14)

1396 7214  Trädgårdsbord Gjutjärn, med plåtskiva. Bredd: 76. Djup: 50 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:26)

1396 7381  Trädgårdsbord Gjutjärn. Bredd: 74. Djup: 51 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:04)

1396 7380  Trädgårdsgrupp 3 delar, Bord+ soffa+ stol. Diameter: 68, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:46)

1396 7370  Trädgårdsskulptur Putto. Alabaster. Höjd: 130 cm

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)

1396 7517  Trädgårdsstolar 3 st

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)

1396 7519  Trädgårdsstolar 4 st

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:43)

1396 7287  Trädgårdsstolar Ett par. Svarta gjutjärnsgavlar, träribbor bemålade i grönt

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:53)

1396 7288  Trädgårdsstolar Ett par. Svarta gjutjärnsgavlar, träribbor bemålade i grönt

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:27)

1396 7284  Trädgårdsurnor ett par, Gjutjärn, på sockel. Höjd: 63 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:56)

1396 7285  Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn, på sockel. Höjd: 81 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:01)

1396 7593  Traktörpannor ca 20 delar. Längd: 11-25cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:42)

1396 7670  Trälådor 3 st, Längd: 50-68cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:43)

1396 7198  Trancherbestick 3 delar, i etui

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:48)

1396 7424  Träskulpturer 3 st. Höjd: 6-26cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)

1396 7641  Träsnitt 2 st, Japan. Motivet: ca 19x13 cm, yttermått inklusive ram: 33x27cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:33)

1396 7306  Träsnitt 4 st, Japan, yttermått inklusive ram: 36x25-41x30cm

1396 7410  Tryck 3 st, växter och svampar, nutida, yttermått inklusive ram: 28x22 - 36x27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:16)

1396 7088  Utställningsaffisch Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Handsignerad Lennart Jirlow, New York 1989. The American Scandinavian Society presents Lennart Jirlow, New York. Oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:23)

1396 7098  Utställningsaffischer 2 st, Picasso/Toulouse-Lautrec, 1950-tal, yttermått inklusive ram: 77x52 ca

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:46)

1396 7711  Väggarmatur Krom/glas. Längd: 20 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:38)

1396 7104  Väggarmaturer 11 st, Boréns. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:12)

1396 6816  Väggarmaturer 3 st, mässing. Höjd: ca 30-43cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:16)

1396 7708  Väggarmaturer ett par, Frostat glas. Höjd: 29 cm

1396 7473  Väggarmaturer Ett par, glas och mässing. Höjd: 24cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:31)

1396 7405  Väggpendyl Gustaviansk stil, Rob Engström, Stockholm. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:13)

1396 7274  Väggplatta Järn, 35x28 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:40)

1396 7023  Väggrelief Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Kvinna med gitarr. Signerad, 38x29 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:13)

1396 6700  Väggskulptur Stenmassa. Höjd: 172

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:58)

1396 7017  Vas + skål på fot, 2 st, glas, bland annat Nuutajärvi. Höjd: 18-34 cm

1396 7542  Vas + skål, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Höjd: 11-20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:19)

1396 7468  Vas Ann Wåhlström (f. 1957), Sverige. Signerad, Kosta. Höjd: 26cm

1396 7147  Vas Glas, Kina. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:02)

1396 7146  Vas Glas, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Höjd: 25 cm

1396 7361  Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 24cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:15)

1396 7018  Vas Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. Höjd: 16, Arabia

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:18)

1396 7362  Vas Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Finland. Arabia. Höjd: 22cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:59)

1396 7638  Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Signerad, Gustafsberg 1916. Höjd: 41cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:22)

1396 7668  Vas Kina, 1900-tal, Porslin. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:58)

1396 7135  Vas Kina, Kalebass. Höjd: 31 cm

1396 7666  Vas Kina, Porslin. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:46)

1396 7665  Vas Kina, Porslin. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:32)

1396 7188  Vas Kina. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:39)

1396 7183  Vas Kina. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:01)

1396 7008  Vas Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda, ej signerad. Höjd: 37 cm

1396 7016  Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:36)

1396 7710  Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:12)

1396 7143  Vas Royal Copenhagen. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:05)

1396 7363  Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Vitrin". Omärkt, Gustavsberg. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:57)

1396 7546  Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Ravenna, Orrefors. Dekor av klarglas och rutor blått. Signerad ORREFORS Ravenna Sven Palmqvist. Höjd: 10cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:07)

1396 7327  Vas/flaska Glas, Finland. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:01)

1396 6475  Vaser 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12, längd: 15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:28)

1396 7278  Vaser 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoyvasen, Iittala. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:14)

1396 7502  Vaser 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 15 ca

1396 7275  Vaser 2 st, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 27-35 ca

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:24)

1396 7019  Vaser 2 st, Rörstrand, omkring 1900, höjd: 30 cm, längd: 10 cm, djup: 8 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:11)

1396 6216  Vaser 2 st, Royal Copenhagen + Rosenthal, porslin. Höjd: 20-27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:03)

1396 6634  Vaser 3 st, Konstglas, 1 st Timo Sarpaneva. Höjd: 24-27 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:08)

1396 6195  Vaser 6 st, glas, etsad dekor. Höjd: 15-24 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:03)

1396 7139  Vaser 7 st, Porslin, Kina. Höjd: 18-24 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:24)

1396 7263  Vaser Ett par, järn, Husqvarna, 1930-tal, (gravvaser). Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:43)

1396 7137  Vaser ett par, Kina. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:52)

1396 7280  View-master med bilder. Låda l: 28 cm, djup: 10 cm, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:40)

1396 7508  Vinglas 4 st, Kosta. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:49)

1396 7507  Vinglas 7 st + 6 st seltersglas. Kosta. Höjd: 7-16 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 18:29)

1396 7015  Vitvinsglas 11 st, Böhmen. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:18)

1396 6780  Vitvinsglas 8 st. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:29)

1396 7396  Vykort ca 250st, Sverige

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:37)

1396 6053  Ymnighetshorn Sent 1800-tal, ns / horn. Höjd: 41 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:48)

1396 7141  Ytterfoder + pennvas. Höjd: 14-16 cm

S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:16)

1396 7020  Ytterfoder 2 st, Gustavsberg, Empire, diameter: 17, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:19)

1396 7012  Ytterfoder 2 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 18, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:42)

1396 7241  Ytterfoder 2 st. Höjd: 20-25. Diameter: 24-28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:29)

1396 7479  Ytterfoder Bo Fajans. Diameter: 27 cm. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:51)

1396 7450  Ytterfoder bronspatinerad terrakotta. Höjd: 14cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 20:11)

1396 7366  Ytterfoder Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige, Tellus, Bo Fajans. Höjd: 15cm. Diameter: 18cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:54)

1396 7299  Ytterfoder Rörstrand, snäcka. Diameter: 20cm, höjd: 15cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 10 maj 2021 19:36)