1501 8180 Adventsljusstake Design: Sten Bengtsson. "Luciatåg". Trä med elektrisk belysning. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:26)
1501 8473 Affisch Gaudi. Bladets mått: 88x54 cm, yttermått inklusive ram: 100x65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:40)
1501 8290 Aftonväska nysilver och läder, 10,5x8,5 cm, märkt "German silver"
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:45)
1501 8496 Akryl Irina Garamaj Stadig (f. 1952), "Sum Tree". Signerad, daterad 2021, oramad. Akryl på duk, 50x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:37)
1501 8495 Akryl Irina Garamaj Stadig (f. 1952), "Vägen i bergen". Signerad, daterad 2020, oramad, 30x30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:16)
1501 8139 Akryl på papper Sven Inge Höglund Demonér (1935-2008), Sverige. "Rymdskata". Signerad, daterad -89. Bladets mått: 76x56 cm, yttermått inklusive ram: 88x67 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:21)
1501 7514 Akvarell Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad -48,37x30 cm, yttermått inklusive ram: 59x50, akvarell
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:36)
1501 1011 Akvarell Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Kvinna i vattenbryn. Signerad, numrerad 17 juni 1955. Akvarell, bildmått: 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 55x44 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:54)
1501 8340 Akvarell Fanny Hjelm (1858-1944), Sverige. Signerad, daterad 1940, kustlandskap, 2x4, yttermått inklusive ram: 12x17, akvarell
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:58)
1501 6392 Akvarell Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Skånegård. Signerad. Akvarell, bildmått: 39x42 cm, yttermått inklusive ram: 62x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:14)
1501 8497 Akvarell Irina Garamaj Stadig (f. 1952), "Flicka i pärlgrå". Signerad, daterad 2006, bladets mått: 56x38 cm, yttermått inklusive ram: 72x52, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:19)
1501 7332 Akvarell Lars Holm (f. 1956), Sverige. Signerad, daterad 85, Svanar, 55x72 cm, yttermått inklusive ram: 70x88, akvarell
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:45)
1501 7529 Akvarell Mr. T. Hagiwara, Fartygsporträtt, Yokohama, Japan 1966. Bildmått: 28x39 cm, yttermått inklusive ram: 43x54, akvarell
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:27)
1501 7327 Akvarell Roger Krantz. Spårvagn. Signerad, daterad -99. Akvarell, 29x42 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:06)
1501 8080 Akvarell/lito 2 st, Åke Pettersson Nåv, Signerad, yttermått inklusive ram: 20x32-41x34, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:57)
1501 8171 Amfora järn. Längd: 49, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:10)
1501 8539 Ångmaskin "Wilesco". Längd: 26, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:21)
1501 8206 Appliquer ett par, brons. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:39)
1501 8446 Arbetsbord med låda, bemålat. Bredd: 110, djup: 71 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:39)
1501 8190 Armband 18k guld, Venezia. Längd: 18cm, vikt: 2,3g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:49)
1501 8571 Armband Granater. Längd: ca 20 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:44)
1501 8533 Armbandsur 3 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:57)
1501 8535 Armbandsur Omega Seamaster De Ville. Diameter: 3,2 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:17)
1501 7126 Armbandsur Tissot, "1853", Modell T082210 A, i originaletui, boettens. Diameter: ca 3,5 cm, total längd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:32)
1501 8235 Armring förgyllt silver med 2 pärlor, innermått 6. Vikt: 55 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:59)
1501 8227 Ask porslin, Rosenthal. Diameter: 12 cm. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:22)
1501 8006 Bankett bemålad, allmoge. Längd: 84
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:35)
1501 8552 Barskåp Orientalisk stil. Bredd: 97, djup: 54 cm, höjd: 108 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:16)
1501 8609 Bestick 6 delar, silver, udda, 8,5-15,5 cm, vikt: 124g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:20)
1501 8570 Bestick silver, 13 delar, udda. Längd: 17-19 cm, Vikt: ca 590g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:02)
1501 8343 Bestick silver, 3+ 3+ 3 st, 1800-tal. Längd: 18-22, vikt: 550 g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:54)
1501 8421 Blandteknik 3 st, Avo Paistik (1936-2013), Estland. "Kompositsioon", (3 C1-3). Signerade, daterade -87- blandteknik, yttermått inklusive ram: 63x46 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:51)
1501 8528 Blandteknik Bror Ingemar Fröberg (1921-1999), Sverige. Komposition. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 62x51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:26)
1501 8543 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Marin, Monogramsignerad AB, Daterad -98,15x23 cm, yttermått inklusive ram: 20x28 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:15)
1501 8268 Blandteknik Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, blandteknik. Bladets mått: 44x35cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:58)
1501 8046 Bokhylla England. Bredd: 97, djup: 32 cm, höjd: 199 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:21)
1501 8117 Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källemo. Körsbär. Brännstämplad. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm, djup: 23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:53)
1501 8452 Bokhylla mahogny. Bredd: 135, djup: 22 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:53)
1501 8451 Bokhylla mahogny. Bredd: 90. Djup: 25 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:55)
1501 8595 Bokverk Salming, Legendaren. Signerad, No 231/499 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:29)
1501 8453 Bokylleskåp omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 95, djup: 34 cm, höjd: 190 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:32)
1501 8449 Bord Björk, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:35)
1501 8276 Bord runt. Diameter: 100. Höjd: 72
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:45)
1501 7130 Bordsfotogenlampa mässing. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:07)
1501 8637 Bordslampa 1940-tal, Einar Bäckström, Märkt EB. Mässing/Läder. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:07)
1501 8067 Bordslampa Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. "Knubbling", Höjd: 57
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:24)
1501 8073 Bordslampa Bergboms, mässing. Höjd: 67
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:27)
1501 8093 Bordslampa Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 53
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:44)
1501 7493 Bordslampa Empirestil. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:04)
1501 8465 Bordslampa Höganäs. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:43)
1501 8397 Bordslampa Marmor. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:58)
1501 8044 Bordslampa mässing, med glaskupor. Höjd: 52
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:32)
1501 8111 Bordslampa mässing. Höjd: 60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:38)
1501 8424 Bordslampfot Asea-Skandia, metall. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:32)
1501 8423 Bordslampfot metall, bemålad. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:42)
1501 8425 Bordslampfot Onyx / metall, Putto. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:52)
1501 8306 Bordslampfötter Ett par, mässing. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:38)
1501 8309 Bordslampfötter Ett par. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:36)
1501 8078 Bordsur Bulle. Höjd: 38
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:12)
1501 7088 Bordsur på sockel Sent 1800-tal. Längd: 36, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:37)
1501 8288 Brevpressar 2 st. Kristall, 2 st. Signerade, Rajalahti. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:52)
1501 8316 Byrå Längd: 95 cm. Djup: 44 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:26)
1501 8164 Byrå mahogny, George Henscher, England. Bredd: 79, djup: 38 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:55)
1501 8510 Byrå omkring sekelskiftet 1900, laserad. Bredd: 90 cm. Djup: 46 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:19)
1501 8620 Byrå sengustaviansk stil. Bredd: 95, djup: 47 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:04)
1501 8548 Byrå Sent 1800-tal. Bredd: 100, djup: 47 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:31)
1501 8349 Byrå Tallboy, Valnöt, 1880-tal. Bredd: 72. Djup: 44 cm, höjd: 157 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:03)
1501 8069 Byrå Vit, NK. Bredd: 107, djup: 46 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:17)
1501 8457 Coupeglas 10 st. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:48)
1501 8286 Dalahäst höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:41)
1501 8010 Dalahästar 7+ 1 st. Höjd: 4-30
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:39)
1501 7183 Divan Nyrokoko. Längd: 165
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:37)
1501 8176 Dockskåpsmöbler diverse
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:47)
1501 8364 Emaljskylt "33", modell äldre, 40x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:46)
1501 7168 Etsning Hugo Henschl (1879-1929), Österrike. Operahuset i Wien, 1903. Signerad. Bildmått: O40x58 cm, yttermått inklusive ram: 54x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:55)
1501 8623 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 3/50. Bildmått: 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:24)
1501 7273 Färgetsningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade. Bildmått: 30x39 - 20x23 cm, yttermått inklusive ram: 55x72-62x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:27)
1501 7326 Färgkrita Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Ven, 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:31)
1501 7331 Färglitografi 2 st, Gunnar Larsson. Signerade, yttermått inklusive ram: 70x85 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:40)
1501 8517 Färglitografi Arne Gadd (1920-2003), Sverige. Signerad, numrerad 316/360, skärgård. Färglitografi, bildmått: 32x50 cm, yttermått inklusive ram: 50x66 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:55)
1501 8395 Färglitografi Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numrerad 133/199 cm, yttermått inklusive ram: 23x26, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:18)
1501 8007 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 109/275, Tupp. Färglitografi, bildmått: 53x35 cm, yttermått inklusive ram: 72x52
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:06)
1501 8275 Färglitografi Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 46/150. Färglitografi, bildmått: 53x41cm, yttermått inklusive ram: 74x59cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:46)
1501 8523 Färglitografi Bo Thorén (1940-2016), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 64/300. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 61x74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:20)
1501 8201 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 6/200. Färglitografi, bildmått: 43x54. Yttermått inklusive ram: 64x71 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:53)
1501 8003 Färglitografi Gösta Gustavson. Signerad, numrerad EA, daterad 1968, Håvfiske. Färglitografi, bildmått: 38x51 cm, yttermått inklusive ram: 48x62
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:24)
1501 8009 Färglitografi Hans Tollsten (1930-1994), Sverige. Signerad, numrerad 90/360, Byggarbetare. Färglitografi, bildmått: 42x52 cm, yttermått inklusive ram: 58x67
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:08)
1501 8518 Färglitografi Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, numrerad 37/260, daterad -82 cm, yttermått inklusive ram: 72x57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:22)
1501 8585 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad pt. Färglitografi. Bladets mått: 41x29 cm, yttermått inklusive ram: 66x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:59)
1501 8333 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 296/360. Färglitografi. Bladets mått: 42x59 cm, yttermått inklusive ram: 58x75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:47)
1501 8584 Färglitografi Lars Tunebo (f. 1962), Sverige. Kolorerad, Nalle. Signerad, färglitografi, numrerad 11/250. Bladets mått: 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:02)
1501 8467 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 208/400. Färglitografi, bildmått: 40x56 cm, yttermått inklusive ram: 61x76 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:21)
1501 8470 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 225/400. Färglitografi, bildmått: 40x57 cm, yttermått inklusive ram: 61x76 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:44)
1501 8403 Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 257/295, daterad -99. Färglitografi. Bladets mått: 19x26 cm, yttermått inklusive ram: 32x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:51)
1501 7029 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 221/280 1965. Färglitografi, daterad bildmått: 27x44 cm, yttermått inklusive ram: 42x57 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:36)
1501 8392 Färglitografi Michael Söderlund, "Vägen till solnedgången". Signerad, numrerad 13/250, daterad 1992. Färglitografi, bildmått: 45x30 cm, yttermått inklusive ram: 65x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:14)
1501 8002 Färglitografi Nils Wedel (1897-1967), Sverige. Signerad, numrerad 123/260, Stilleben. Färglitografi, bildmått: 31x64 cm, yttermått inklusive ram: 44x76
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:07)
1501 8493 Färglitografi Olle Adolphson, skuta. Signerad, numrerad 59/100, daterad -87. Färglitografi, bildmått: 31x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:07)
1501 7328 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 83/310. Färglitografi, bildmått: 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 54x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:32)
1501 7520 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Son . Signerad, numrerad 176/310. Färglitografi, bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 46x37 cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:30)
1501 8311 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 162/300, daterad 69 cm, yttermått inklusive ram: 36x51cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:18)
1501 8332 Färglitografier 3 st, Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 290-upplaga, yttermått inklusive ram: 46x53 cm
1501 7373 Färglitografier 3 st, Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Stockholm, oramade lösa blad, Signerade. Bladets mått: 55x70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:25)
1501 8175 Fat 2 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 12-14cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:32)
1501 7375 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer, 15,5x15,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:39)
1501 4341 Fåtölj + fotpall. Funkis, 1930/1940-tal. Konstläder. Stämpelsignerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:10)
1501 8573 Fåtölj 1940-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:58)
1501 8100 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, fårskinn, skadad
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:05)
1501 8519 Fåtöljer ett par, Verner Panton (1926-1998), Danmark. "System 1-2-3 Lounge". Svart textilklädsel, fot av aluminium
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:39)
1501 8521 Fåtöljer ett par, Verner Panton (1926-1998), Danmark. "System 1-2-3 Lounge". Svart textilklädsel, fot av aluminium
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:45)
1501 7499 Fickur 3 st. Silver. Diameter: 3,5- 5 cm, Vikt: ca 195 g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:11)
1501 8226 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods, "Pingviner" ur serien Noaks Ark, Gustavsberg. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:39)
1501 8219 Figuriner 2 st, metall, Buddhafigurer. Höjd: 4 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:36)
1501 8169 Fiskbassänger ett par, Kina, dekor av karpar på insidan, utsidan med dekor av trädgårdsmotiv. Diameter: 52. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:45)
1501 8331 Fiskbräda "France", trä och metall, Längd: 93cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:18)
1501 8167 Fohundar porslin, Blanc de Chine. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:39)
1501 8324 Folkdräkter 2 st
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:01)
1501 8296 Formar 12 st. Koppar. Diameter: 12x10,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:29)
1501 8498 Frimärken 2 album
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:17)
1501 8515 Fruktskål Alessi + skål med lock, Georg Jensen, Rostfritt. Längd: 13-23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:16)
1501 8442 Gardinomtag 2 par, mässing
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:03)
1501 8014 Glasservis 50 delar, Prince, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta. Höjd: 7-23
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 21:02)
1501 8337 Glasservis 54 delar, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "City", Kosta. Höjd: 6-13-22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:16)
1501 8560 Golvlampa mässing, ABO Danmark. Höjd: 142
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:36)
1501 8322 Golvlampa mässing, höj och sänkbar. Höjd: 134cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:39)
1501 8131 Golvlampa mässing, mässing/läder, Falkenberg. Höjd: 140
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:31)
1501 8132 Golvlampa mässing, mässing/läder, Falkenberg. Höjd: 140
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:46)
1501 8561 Golvlampa mässing. Höjd: 134
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:49)
1501 8450 Golvlampa Trä. Höjd: 190
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:15)
1501 8380 Golvlampor ett par, mässing, Rydéns. Höjd: 158
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:38)
1501 7461 Golvljusstake tenn, 1879. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:35)
1501 8494 Golvskulptur Hund, "Afghan". Höjd: 83 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:49)
1501 7519 Grafiska blad diverse äldre, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:28)
1501 8530 Grafiskt blad Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad EA 12/15, G Legrand, bläckfisk. Bildmått: 12x9,5, yttermått inklusive ram: 36x27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:26)
1501 8359 Hallykta glas / metall. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:22)
1501 8577 Halsband 2 st, silver. Längd: 38-42 ca, Vikt: ca 45 g.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:53)
1501 8600 Halsband med hängen 2 st, Kalevala & Sterlingsilver, Bruttovikt: ca 35 g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:30)
1501 8194 Hängen 18k guld, 2 st, med vita stenar. Längd: 1-3cm. Vikt: 1g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:52)
1501 8187 Hängen 18k guld, 5 st, med vita stenar. Längd: 1-20cm, vikt: 3,2g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:05)
1501 8185 Hängen 18k guld, 6 st, med vita stenar. Längd: 1-2cm. Vikt: 4,3g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:03)
1501 8247 Hängen 3 st, Caméer. Längd: 2-14cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:55)
1501 8109 Hänkelvas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:13)
1501 8540 Hatthylla omkring 1900, metall. Bredd: 104
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:27)
1501 8066 Herrbetjänt mahogny. Höjd: 110
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:49)
1501 8259 Jordglob höjd: 50cm, med belysning
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:22)
1501 8254 Kaffekoppar 2 st, "Terra" med udda fat "Spisa Ribb". Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsberg
1501 8604 Kaffeservis 15 delar, Rosenthal, Sanssouci
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:57)
1501 8605 Kaffeservis 20 delar, Rosenthal, Sanssouci
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:06)
1501 7004 Kaffeskedar 12 st, silver. Längd: 12 cm, vikt: 135g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:28)
1501 8491 Kandelaber Georg Jensen, Rostfritt, för 8 ljus. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:53)
1501 8147 Kandelabrar Ett par, Nysilver. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:02)
1501 8592 Kanna + fat+ marmeladburk, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Längd: 39, höjd: 6-19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:24)
1501 8151 Kanna + vas, empire, porslin. Höjd: 18-23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:06)
1501 8146 Kanna omkring sekelskiftet 1900, Kejsare Frans Josef. Höjd: 20 cm
1501 8371 Karmstol Stensöta/Baker
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:09)
1501 8274 Karmstol Svegårds
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:13)
1501 8389 Karmstolar 5 st, JOC
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:47)
1501 6197 Karmstolar ett par, Louis XVI-stil, petit pointsklädsel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:34)
1501 7045 Karmstolar Ett par, rokokostil
1501 8191 Kedja med hänge 18k guld. Längd: 46cm, vikt: 2,8g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:41)
1501 8328 Kedja med hänge 18K vitguld, modell: Venezia, med pärla och diamanter, 11x0,001ct. Längd: 40cm, vikt: 6,2g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:42)
1501 8192 Kedjor 18k guld. Längd: 40cm, vikt: 3,4g.
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:39)
1501 8323 Kista Längd: 49 cm. Djup: 43 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:37)
1501 8166 Klaffbord England. Bredd: uppfällt 75, bredd: 60, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:08)
1501 8058 Kökspall 1950-tal. Höjd: 60
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:22)
1501 8516 Kolonnljusstakar ett par Gustaf, design: Peder Lamm för Skultuna. Framtagna 2007. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:49)
1501 7038 Konjakskupor 4 st, Orrefors. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:14)
1501 8143 Kopparbalja 1800-tal. Diameter: 44, höjd: 28 cm
1501 7222 Kryddburkar ett par, porslin, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:06)
1501 8160 Kuriosa mynt och diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:16)
1501 8596 Lampbord Ett par, smide, glasskiva. Bredd: 40, djup: 40 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:20)
1501 8550 Lampbord mahogny, NK, etikettmärkt. Bredd: 40. Djup: 40 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:35)
1501 8300 Lanterna bemålad. Höjd: 44cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:18)
1501 8060 Litografi Stig Claeson. Signerad, numrerad 11/220, Stockholmsmotiv, yttermått inklusive ram: 48x63
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:10)
1501 8483 Ljusstakar + vas, 3 delar, sent 1800-tal, nysilver/glasinsats. Höjd: 24-36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:36)
1501 8413 Ljusstakar 3 st. Festivo, Timo0 Sarpaneva, Iittala. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:27)
1501 8412 Ljusstakar Ett par, "Kobra", Georg Jensen, metall. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:12)
1501 8411 Ljusstakar Ett par, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. "Celeste", Orrefors. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:49)
1501 7066 Ljusstakar Ett par, Rosenthal. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:23)
1501 8310 Ljusstakar silver, ett par, TFS, 1955. Höjd: 16cm, bruttovikt: 413g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:43)
1501 8419 Ljusstake Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Glas och mässing. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:01)
1501 8356 Lockurna Orientalisk. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:49)
1501 8267 Märklin lok+ transformator
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:12)
1501 8399 Mask trä, Asien. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:16)
1501 7053 Matbord Barockstil. Bredd: 138+ 2x62. Djup: 110 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:43)
1501 8024 Matbord teak, 1950-tal, JOC. Bredd: 150, djup: 88 cm, höjd: 74 + 2 iläggx50
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:58)
1501 8509 Matbord Vitlack. Bredd: 150, djup: 105 cm, höjd: 72 + 1 iläggx50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:07)
1501 8017 Matservis ca 50 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Pencil", Gustavsberg 1954-1965
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:04)
1501 8161 Matservisdelar 15 delar, Helmer Ringström (1916-2010), Sverige. "Lansett", Gefle. Diameter: 19-24cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:23)
1501 8606 Matservisdelar 35 delar, Rosenthal, Sanssouci, (12 + 11 + 11 del)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:33)
1501 8120 Matta Afghan, 170x210
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:35)
1501 8121 Matta Bochara, grå/röd, 130x190
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:23)
1501 8484 Matta orientalisk, 109x145 cm
1501 8089 Matta Orientalisk, 110x230
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:29)
1501 7263 Matta orientalisk, 112x165 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:35)
1501 8506 Matta orientalisk, 126x205 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:15)
1501 8500 Matta orientalisk, 132x208 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:12)
1501 8505 Matta orientalisk, 135x218 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:09)
1501 8501 Matta orientalisk, 142x234 cm
1501 8088 Matta Orientalisk, 178x253
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:27)
1501 8459 Matta orientalisk, 253x333cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:37)
1501 7060 Matta Orientalisk, 290x438 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:20)
1501 8502 Matta orientalisk, 620x111 cm
1501 8042 Matta Orientalisk, 68x195
1501 8063 Matta orientalisk, 70x200
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:04)
1501 8090 Matta orientalisk, 77x178
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:52)
1501 8119 Matta orientalisk, Afghan, 143x210
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:33)
1501 8486 Matta orientalisk, Beluch, 100x185 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:55)
1501 8001 Matta Orientalisk, Bochara, 118x185 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:45)
1501 7233 Matta orientalisk, Bochara, 126x175 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:11)
1501 8415 Matta Orientalisk, Bochara, 190x265 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:56)
1501 7322 Matta orientalisk, Galleri, 100x330 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:15)
1501 8507 Matta orientalisk, Galleri, 66x250 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:11)
1501 7323 Matta orientalisk, Galleri, 77x296 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:17)
1501 8431 Matta orientalisk, Indosarouk, 251x341 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:54)
1501 6257 Matta orientalisk, Keshan, 230x383 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:21)
1501 6258 Matta orientalisk, Keshan, 252x337 cm
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:26)
1501 7224 Matta orientalisk, Pakistansk Bochara, 278x367 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:12)
1501 7167 Matta Peking, 90-line, 198x305 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:49)
1501 8406 Mattallrikar 10 st, Classic Rose, Rosenthal. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:39)
1501 7425 Medaljer 2 st, Silver/brons, Anders Retzius/Svenska läkaresällskapet, Vikt: ca 155 g. Diameter: 7 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:11)
1501 7346 Miniatyr Signerad, yttermått inklusive ram: 10x8,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:48)
1501 8634 Miniatyrer 2 st. Höjd: 7 -8 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:39)
1501 7003 Mockaskedar 14 st, silver. Längd: 10 cm. Vikt: 110g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:27)
1501 8610 Modellskepp silver. Längd: 13, höjd: 11,5 cm, vikt: 115 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:47)
1501 8544 Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Kustmotiv. Ej signerad. Olja på duk, 17x24 cm, yttermått inklusive ram: 29x37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:25)
1501 1002 Oljemålning Åke Åhlin (f. 1913), Sverige. "Sommar på nudisternas ö". Signerade, bemålad ram. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 78x110 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:16)
1501 7070 Oljemålning Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. "Capri". Signerad. Olja på pannå, 36x40 cm, yttermått inklusive ram: 17x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:27)
1501 8197 Oljemålning Axel Hamborn (1892-1987), Sverige. Flicka på promenad, Signerad. Olja på pannå, 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 58x66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:58)
1501 7413 Oljemålning Bengt Claesson, "Vid en gammal ladugård". Signerad, daterad 1985. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 69x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:00)
1501 8045 Oljemålning Bengt Hegethorn (f. 1925), Sverige. Årstabron. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x74
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:46)
1501 8524 Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Landskap med fäbodar. Signerad. Olja på duk, 69x98 cm, yttermått inklusive ram: 85x114 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:59)
1501 8433 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 49x64 cm, yttermått inklusive ram: 60x74 cm
1501 8362 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Paviljongen Norr Mälarstrand. Signerad. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:49)
1501 8178 Oljemålning Chris Tengbom. Signerad, fåglar, på trä. Längd: 74cm, oramad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:13)
1501 8361 Oljemålning David Larsson (1898-1976), Sverige. Monogramsignerad, harvning. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:04)
1501 8091 Oljemålning E Hagström. Signerad 1943, Liljeholmen. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x73
1501 8138 Oljemålning Hugo Öfverström (1900-1973), Sverige. Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 30x35 cm, yttermått inklusive ram: 46x52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:46)
1501 8133 Oljemålning Ingemar Callenberg (1926-1973), Sverige. Höstälv. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 86x105
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:51)
1501 8420 Oljemålning Ingemar Willgert (1928-1990), Sverige. "Smedjan i Snö". Signerad. Olja på duk, 26x39 cm, yttermått inklusive ram: 36x50 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:31)
1501 8437 Oljemålning Johan Heijer (1876-1961), Sverige. Signerad, munkar, 1954. Olja på duk, 45x46 cm, yttermått inklusive ram: 55x56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:55)
1501 8263 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Signerad, segelbåtar. Olja på pannå, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 52x60cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:02)
1501 8287 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 33x41cm, yttermått inklusive ram: 40x48cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:42)
1501 8631 Oljemålning Ludvid Richarde. Signerad. Olja på duk, oramad, 33x47 cm
1501 7418 Oljemålning Natalia Kalentieva (1956), Rysk konstnär, Kvinna med katt på soffa. Signerad. Olja på duk, 60x78 cm, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:06)
1501 8481 Oljemålning Oidentifierad konstnär, kustmotiv, monogramsignerad, G L. Olja på duk, 40x60 cm, yttermått inklusive ram: 55x73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:05)
1501 8482 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Nunna, osignerad. Olja på duk, 54x46 cm, yttermått inklusive ram: 63x55 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:51)
1501 8429 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, flicka, omkring 1900. Olja på pannå, 90x38 cm, yttermått inklusive ram: 100x48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:20)
1501 8430 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kvinna. Olja på duk, 97x72 cm, yttermått inklusive ram: 105x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:37)
1501 8427 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, omkring 1900, sittande flicka. Olja på duk, 98x54 cm, yttermått inklusive ram: 112x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:03)
1501 8313 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, porträtt. Olja på duk, 63x52cm, yttermått inklusive ram: 76x65cm
1501 8435 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Olja på duk, 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 28x46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:52)
1501 8513 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på textil, yttermått inklusive ram: 76x132 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:46)
1501 8529 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, HJ, sekelskifte 1900, Skogslandskap. Olja på duk, 56x42 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:20)
1501 8434 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Berg, stilleben. Olja på duk, 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:04)
1501 8514 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Noka, Bali, Ubud. Olja på textil, yttermått inklusive ram: 112x52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:16)
1501 8432 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Hästar. Olja på duk, 46x63 cm, yttermått inklusive ram: 57x74 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:12)
1501 8477 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:39)
1501 8632 Oljemålning Okänd konstär. Signerad Nordell. Olja på duk, 59x73 cm, yttermått inklusive ram: 65x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:05)
1501 8075 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, daterad 63, fiskeläge. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x50
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:29)
1501 8439 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fundersam". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 38x27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:21)
1501 8603 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lugn stund". Signerad a tergo. Olja på duk, 59x30 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:43)
1501 8474 Oljemålning osignerad, stilleben. Olja på duk, 30x44 cm, yttermått inklusive ram: 45x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:47)
1501 8499 Oljemålning på tyg, Madonnan & barnet, Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, bildmått: 57x48 cm, yttermått inklusive ram: 67x58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:48)
1501 8074 Oljemålning Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Signerad, Trädet. Olja på duk, 29x47 cm, yttermått inklusive ram: 34x52
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:57)
1501 8580 Oljemålning Ulf Sellergren (f. 1925), Sverige. Skellefteåälven. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 49x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:54)
1501 8612 Oljemålningar 2 st, Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Signerade. Olja på pannå, 15x20-24x35 cm, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:28)
1501 8436 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Flickporträtt, ej signerade, duk, yttermått inklusive ram: 41x31 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:28)
1501 8575 Örhängen 1 par + brosch, Silver/Jade, Bruttovikt: ca 12 g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:55)
1501 8188 Örhängen 18k guld, 3par, med vita stenar. Vikt: 2,8g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:18)
1501 8372 Örhängen 2 par 18k. + silver, med stenar, Bruttovikt: ca 3 g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:41)
1501 8488 Orientmattor 3 st, mindre. Längd: 76-105
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:22)
1501 8549 Öronlappsfåtölj + fotpall, rokokostil, trä / rotting
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:08)
1501 8084 Öronlappsfåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Husfadern
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:43)
1501 8128 Öronlappsfåtöljer ett par, skinn
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:23)
1501 8102 Pallar 2 st, Fritz Hansen. Höjd: 45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:41)
1501 8607 Pallar 2 st. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:27)
1501 8553 Päls Saga Mink
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:45)
1501 8305 Papperskorg Teak. Höjd: 34cm
1501 8576 Pärlcollier Dubbelradigt. Längd: 40 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:44)
1501 8626 Parti kuriosa Orientalisk, 6 del
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:35)
1501 7412 Pastell Eric Hallström (1893-1946), Sverige. Sagostund. Signerad, 71x80 cm, yttermått inklusive ram: 80x90 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:59)
1501 8261 Pelarbord Diameter: 46cm. Höjd: 72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:11)
1501 8448 Pelarbord med låda, mahogny. Bredd: 54, djup: 54 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:51)
1501 8617 Pelarbord med stenskiva. Diameter: 60, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:50)
1501 8455 Penselvaser 3 st, Porslin. Höjd: 24-27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:04)
1501 8536 Piedestal stenskivor. Längd: 26, djup: 26 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:10)
1501 8032 Piedestal tidigt 1900-tal. Höjd: 90
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:42)
1501 8636 Pilgrimsflaska Kina. Höjd: 16,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:32)
1501 8394 Pinnstolar 5 st, Bemålade
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:58)
1501 8329 Pipställ/hylla höjd: 64cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:26)
1501 8152 Pokalglas 2 st, Kristall. Höjd: 23-26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:58)
1501 7013 Porslin 4 delar, Rörstrand, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:59)
1501 8336 Porslin 6 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, hel / halvblond, diameter: 7,5. Längd: 24,5, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:20)
1501 8244 Porslin Diverse, bl. A Meissen
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:47)
1501 8355 Porslin Kina, 6 delar. Diameter: 7-16,5
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:44)
1501 8625 Poster David Hockney (f. 1937), England. Yttermått inklusive ram: 70x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:51)
1501 8145 Radio/förstärkare B&O Bang & Olufsen, Beomaster 3000. Längd: 57 cm
1501 8407 Ramar 4 st, yttermått inklusive ram: 32x38-68x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:42)
1501 8469 Ramar 5 st. Ramens innermått: 35x30 cm, yttermått inklusive ram: 41x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:46)
1501 8346 Remmare + assietter, 6 + 8 delar, Rött glas. Diameter: 17. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:21)
1501 7116 Remmare 12 st, grön kupa. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:26)
1501 8363 Ring + örhängen, Georg Jensen, Sterlingsilver, i originaletuin, Vikt: ca 14 g. Ringmått: 16
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:27)
1501 8183 Ring 18k guld, med diamanter, 10x0,001ct, storlek: 20. Vikt: 3,6g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:52)
1501 8416 Ring 18k guld, med smådiamanter, ringmått: 19, bruttovikt: 4g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:39)
1501 8326 Ring 18K vitguld, med diamanter, 6x0,001ct, storlek: 17½. Vikt: 4g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:54)
1501 8327 Ring 18K vitguld, med diamanter, 7x0,01ct, storlek: 17, med gravyr/inskription. Vikt: 2,2g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:47)
1501 8196 Ring & örhängen 18k guld, storlek: 19, med diamanter på örhängen, 6x0,01ct. Vikt: 2,6g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:41)
1501 8182 Ringar 2 st, 18k guld, en med pärla, storlek: 18½. Vikt: 2,8g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:15)
1501 8572 Ringar 2 st, silver, bland annat Lapponia, Vikt: ca 28 g.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:46)
1501 8574 Ringar 5 st, silver, Vikt: ca 23 g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:52)
1501 8019 Rödvinsglas + skål 6+ 1 delar, Eva Englund (1937-1998), Sverige. "Maja", Orrefors. Höjd: 11-17 cm
1501 8338 Rödvinsglas 6 st, kristall. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:48)
1501 8154 Rökbord Bemålat. Bredd: 60. Djup: 60 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:43)
1501 8142 Rökbord omkring sekelskiftet 1900. Diameter: 59H. 68 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:08)
1501 1045 Rökelsekar Okimono, Japan, brons, dekor med intarsia, drakar, lösa delar. Diameter: 24. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:26)
1501 6131 Röllakan Signerad M, 176x236 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:46)
1501 8490 Salladsskål + bestick, Georg Jensen, Rostfritt. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:55)
1501 8454 Sängvärmare mässing. Längd: 103
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:08)
1501 8028 Serveringsvagn vit/blå. Längd: 67, djup: 45 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:59)
1501 8565 Servetter 14 st bland annat oklippta, Draken, + 12 st oklippta Oskarströms + handdukar 2 pkt oklippta
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:07)
1501 8410 Servisdelar 12 + 12 st. Glöggmuggar, Höganäs. Höjd: 5 - 15
1501 7213 Servisdelar 12+ 1 delar, Royal Staffordshire
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:51)
1501 8375 Servisdelar 17 delar, Ruska, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Stengods
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:31)
1501 2049 Servisdelar 20 delar, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Teema, Arabia
1501 8602 Servisdelar 21 delar, glaserad keramik, Forsberg, Vimmerby
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:50)
1501 8351 Servisdelar Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods, 16 delar. Diameter: ca 20-26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:21)
1501 7311 Servisdelar Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Colorado, 21 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:29)
1501 8013 Servisdelar Mat- och kaffeservis, Selb, Bavaria, ca 60 del
1501 8614 Shaker Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Kosta. Signerad GD. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:28)
1501 8150 Shakers + coasters, 2 + 4 delar, Nysilver, diameter: 9,5-12,5. Höjd: 20-22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:53)
1501 8021 Sill/sillburkar + formar, 5 delar, bland annat Picknik. Diameter: 10-13, längd: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:30)
1501 8408 Skål + 5 figuriner, porslin, änglar, Goebel. Höjd: 7 - 14 + 5 originalkartonger
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:26)
1501 8599 Skål + fat, 3 delar, Meissen & Kunglig dansk, diameter: 7,5. Längd: 10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:29)
1501 8056 Skål + ljusstakar, kristall, Orrefors. Höjd: 6-13
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:52)
1501 8624 Skål + vas, Orrefors. Höjd: 8-10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:18)
1501 8209 Skål porslin, England. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:09)
1501 8541 Skål på fot Tenn, "Tela", 1930, graverad dekor. Diameter: 31 cm, höjd: 19 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:21)
1501 7043 Skålar 2 st, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Stengods. Diameter: 9-14,5 cm. Höjd: 4-7,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:53)
1501 7044 Skålar 2 st, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. "H55". Flintgods. Höjd: 4,5-7 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:59)
1501 8335 Skålar 2 st, Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond, diameter: 18-28. Höjd: 5,5-7 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:12)
1501 8409 Skålfat 2 st. Villeroy & Boch, juldekor. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:55)
1501 8393 Skänk Furu. Bredd: 100, djup: 48 cm, höjd: 119 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:32)
1501 8546 Skåp mahogny, Intarsia, Svenska Möbelfabrikerna AB, AB Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors. Bredd: 84. Djup: 44 cm, höjd: 130 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:08)
1501 8342 Skedar 6 st, silver, Finland. Längd: 20,5, vikt: 325 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:05)
1501 8601 Skrivbord nutida, två lådor, vitlack. Bredd: 113, djup: 60 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:33)
1501 8277 Skrivbord Teak. Bredd: 100. Djup: 50 cm, höjd: 73 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:07)
1501 8144 Skrivbordslampa ASEA, Ledad, Metall
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:07)
1501 8547 Skrivbyrå Sent 1800-tal, Björk, Glasskiva. Bredd: 99, djup: 52 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:08)
1501 8373 Skrivskåp med vitrin, England, Idegran. Bredd: 75, djup: 40 cm, höjd: 180 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:37)
1501 8627 Skulptur Arabia Aja Unonius. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:34)
1501 8118 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, båt, glas. Längd: 17
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:50)
1501 8214 Skulptur Bing och Gröndal, keramik. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:38)
1501 8402 Skulptur Buddha, Japan, järn. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 23.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:36)
1501 8224 Skulptur glaserad keramik, Kvinna, Höganäs, längd. 16. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:46)
1501 8231 Skulptur keramik, Papegoja. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:59)
1501 8055 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, daterad -83, Hus, 53/100. Höjd: 16
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:14)
1501 8050 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, daterad -84, Hus, 36/75. Höjd: 16,5
1501 8051 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, daterad -85, Hus, 36/50. Höjd: 14,5
1501 8052 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, daterad -86, Hus, 32/75. Höjd: 20
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:38)
1501 8049 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, daterad -87, Hus, 64/75. Höjd: 15
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:04)
1501 8048 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, daterad -88, Hus, 34/75. Höjd: 13,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:53)
1501 8047 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, daterad -89, Hus, 72/75. Höjd: 18
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:22)
1501 8053 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, daterad -90, Hus, 71/80. Höjd: 20,5
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:29)
1501 8054 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, daterad -91, Hus, 21/80. Höjd: 18
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:18)
1501 8221 Skulptur Nittsjö, isbjörn. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:27)
1501 8079 Skulptur Oidentifierad konstnär. Monogramsignatur, 1937, lergods. Höjd: 23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:12)
1501 8608 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Fågel. Nuutajärvi, Notsjö. Glas. Etikettmärkt. Signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö. Längd: ca 11 cm. Höjd: ca 8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:22)
1501 8158 Skulptur orientalisk, bemålat trä. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:04)
1501 8248 Skulptur påfågel. Fajans. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:24)
1501 8239 Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Stengoda, Sjöfågel, Gustavsberg. Längd: 17, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:42)
1501 8115 Skulptur Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Flodhäst. Längd: 29
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:13)
1501 8418 Skulptur Royal Dux, Hund, 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:42)
1501 8203 Skulptur Tilgman Keramik. Signerad, Bisonoxe. Längd: 23cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:17)
1501 8112 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens barn, Gustavsberg. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 12-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:38)
1501 8230 Skulpturer 2 st. Sälar, keramik, Svenskt glas och Arabia. Längd: 16-17 cm
1501 8294 Skulpturer 3 st. Stengods, troll, höjd, 14-16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:23)
1501 8159 Skulpturer 6 st. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:58)
1501 8376 Slagbord IKEA, "Bergslagen", 1700-tals serien. Bredd: 22+ 70+ 71. Djup: 117 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:36)
1501 8593 Smycken 3 delar, Granater, Halsband + hänge + ring
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:43)
1501 8174 Soffa 2-sits. Längd: 150
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:25)
1501 8589 Soffa 3-sits, "Pascia", Design: Antonello Mosca för Giorgetti. Längd: 220
1501 8590 Soffa 3-sits, "Pascia", Design: Antonello Mosca för Giorgetti. Längd: 220
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:15)
1501 8426 Soffa Arne Norell, tyg Lotus, Bake. Längd: 185
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:34)
1501 8428 Soffa Arne Norell, tyg Lotus, Baker. Längd: 185
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:09)
1501 8368 Soffa Plysch. Längd: 190
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:10)
1501 8369 Soffa Plysch. Längd: 190
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:28)
1501 8591 Soffbord 2 st, Malofancon, brännstämplade, Körsbär, 85x85 & 110x110. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:18)
1501 8447 Soffbord Bra Bohag, Frisco, Teak. Bredd: 77, djup: 56 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:47)
1501 8086 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Teak, Bodafors. Bredd: 130. Djup: 58 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:38)
1501 8480 Soffbord djup: 78 cm. Höjd: 61
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:15)
1501 8386 Soffbord England, med klaff. Bredd: 68+ 2x21, djup: 44 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:37)
1501 8385 Soffbord mahogny, 1960-tal. Bredd: 100, djup: 32 cm, höjd: 33 cm
1501 8525 Soffbord mässing, med kartbild. Bredd: 90. Djup: 103 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:44)
1501 7349 Solspegel diameter: 60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:56)
1501 8526 Spegel 1940(50-tal, Mässingsram, 150x45 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:05)
1501 8257 Spegel 75x38cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:34)
1501 8272 Spegel 75x38cm
1501 8251 Spegel 97x45cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:44)
1501 7106 Spegel Belgien, 1970-tal, 40x40 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:34)
1501 8271 Spegel empirestil, 72x40cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:07)
1501 8202 Spegel Förgylld, oval, 55x47
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:00)
1501 1038 Spegel Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799), Signerad IÅ, Hallstämplad 1775, senare glas, Saknar bakstycke, ombronserad. Höjd: 84 cm. Bredd: 37 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:00)
1501 8070 Spegel Kvadratisk, 104x104
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:13)
1501 8200 Spegel oval, förgylld, 54x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:04)
1501 8370 Spegel Rektangulär, 134x47 cm
1501 8365 Spegellampett Frankrike, 83x83 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:54)
1501 7454 Spelbord 1800-tal, mahogny. Bredd: 90, djup: 43 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:33)
1501 8317 Spelbord Längd: 89 cm. Djup: 44x2 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:29)
1501 8621 Spelbord mahogny, pelarfot. Bredd: 86 cm. Bredd: 46-92 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:24)
1501 8462 Stansapparat 1800-tal, järn. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:02)
1501 8417 Stege höjd: 117 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:44)
1501 8456 Stekfat England. Längd: 52 cm
1501 1046 Stol Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Arka". Ek, svängd genombruten rygg med spjälor. Formgiven 1955. Bredd: 73 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 67 cm, sitthöjd: ca 36 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:21)
1501 7475 Stolar 2 st, Snarlika, Gustavianska, bemålade
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:49)
1501 8378 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:54)
1501 8134 Stolar 4 st, JOC, rotting, skador
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:27)
1501 8273 Stolar 4 st. Bauhaus-modell
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:37)
1501 8545 Stolar 5 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:47)
1501 8618 Stolar 5 st, Rokokostil, bemålade
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:19)
1501 8320 Stolar Ett par
1501 8149 Ströare + coasters, 7 delar. Nysilver. Höjd: 12-21 cm. Diameter: 17-22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:21)
1501 8256 Syltkrukor 4 st, Höganäs. Höjd: 22-30cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:43)
1501 8252 Syltkrukor 5 st, Höganäs. Höjd: 16-23cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:36)
1501 8096 Taburett Gustaviansk stil. Längd: 52, djup: 38 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:27)
1501 8551 Takarmatur 1960-tal, Möllers Armaturfabrik, Eskilstuna, kupor av glas, mässing / teak
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:04)
1501 8071 Takarmatur Glas och krom. Diameter: 70
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:41)
1501 8360 Takarmatur glas och mässing, 1960/70-tal, diameter: 36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:55)
1501 8308 Takarmatur Glas/smide. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:30)
1501 8250 Takarmatur höjd: 32cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:51)
1501 8440 Takarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Modell 2586. Stomme av mässing och målat trä. Ljuskrona för åtta ljus. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:42)
1501 8136 Takarmatur Luxus, Vittsjö, teak. Diameter: 40 cm, 3 st hängande kupor
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:37)
1501 7226 Takarmatur Maria Teresiastil. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:25)
1501 8352 Takarmatur Maria Theresia. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:39)
1501 8357 Takarmatur mässing. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:09)
1501 7103 Takarmatur med prismor. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:28)
1501 8030 Takarmatur med prismor. Höjd: 55
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:49)
1501 7023 Takarmatur med prismor. Höjd: 60 cm
1501 8358 Takarmatur metall. Höjd: 62, diameter: 85 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:53)
1501 8559 Takarmatur Prismor, Rokokostil. Höjd: ca 65 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:00)
1501 8567 Tallrikar 7 st, Kina. Diameter: 18,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:49)
1501 8065 Tamburmajor trä. Höjd: 193
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:55)
1501 8170 Tanghäst Lergods, troligen 1800-tal. Höjd. Längd: 36, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:30)
1501 8622 Tavlor 2 st, Orientaliska, yttermått inklusive ram: 42x52 cm, yttermått inklusive ram: 65x28 cm
1501 6268 Teckning Carl Gottlieb Peschel (1798-1879), tillskriven. Religiös scen. Blyerts. Bildmått: 12x20 cm, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:31)
1501 8260 Tekopp med fat, "Zebra", Eugen Trost (1898-1983), Sverige. Gefle. Höjd: 8cm. Fyra extra fat medföljer
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:35)
1501 8344 Tekoppar med fat, 9 delar, Kobolt, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsberg, lanserades 1958, flintgods, blå dekor på vit botten
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:51)
1501 8168 Tekoppar med fat 10 delar, Lomonosov, Sovjet, porslin, märkt Made in USSR
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:52)
1501 8579 Telefoner 2 st, Kobra. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:30)
1501 8031 Tennfat efter O Ahlberg, jugendstil, 1979, dekor fiskar. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:01)
1501 8367 Teservis med mera, 16 delar, olika modeller
S�ldes inte (Sista budtid är den 7 november 2022 20:27)
1501 8330 Teservis/diverse ca 20 delar, porslin, Ryssland.
1501 8153 Teskedar silver, 4 st. Franska Liljan. Vikt: 55 g. Längd: 12-13 cm
1501 8633 Textilier 3 del bland annat Sarityg
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:25)
1501 8597 Tidningsställ Rotting. Längd: 43, höjd: 42 cm
1501 8339 Toilettebyrå 1930-tal, England. Bredd: 116. Djup: 33 cm, höjd: 172 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:49)
1501 8566 Tomte Trä, Marschallhållare. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:49)
1501 8307 Trädgårdslampa längd: 50cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:20)
1501 8301 Trädgårdslykta höjd: 31cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:08)
1501 8522 Trädgårdsstolar 4 st, Lackerad Aluminium
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:38)
1501 8441 Traktörpanna Georg Jensen. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:55)
1501 8217 Träskulpturer 3 st, Olof Trygg (1910-1993), Sverige. Signerade. Höjd: 17-24cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:48)
1501 8218 Träskulpturer 3 st, Olof Trygg (1910-1993), Sverige. Signerade. Höjd: 19-25cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:57)
1501 8292 Träskulpturer Föreställande Gustaf V. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:39)
1501 8038 Träsnitt Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Signerad, numrerad 35/250, rosor. Bildmått: 43x54 cm, yttermått inklusive ram: 60x70
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:41)
1501 8008 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 28/510, daterad 1988. Bildmått: 41x55 cm, yttermått inklusive ram: 55x68
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:54)
1501 8475 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 449/500, daterad -75. Bildmått: 24x19 cm, yttermått inklusive ram: 37x32 cm
1501 8095 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 97/380, daterad 1989. Bildmått: 41x43 cm, yttermått inklusive ram: 62x58
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:39)
1501 8348 Tryck 2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 210/300, Jordbrukslandskap. Bildmått: 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 52x61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:15)
1501 8253 Uniform jacka och 2 par byxor
1501 8255 Uniform jacka och 2 par byxor
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:36)
1501 8334 Uppläggningsfat "Bodil", Rörstrand. 42x22 ca
1501 8478 Väggarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd. Mässing med glaskupor. Etikettmärkt, No 306/4, Längd: 44 cm. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:12)
1501 7177 Väggbonad Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. "Bondbröllop", 85x120 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:46)
1501 8204 Väggpendyl förgylld. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:48)
1501 8249 Väggrelief Carl den XII. Diameter: 10cm
1501 8466 Väggrelief Christian Eriksson (1858-1935), Sverige. 1927, gips, 21x44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:40)
1501 8242 Väggrelief Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Signerad, hästar, 18x31cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:23)
1501 8172 Väggvitrin mahogny, engelsk stil, med glashyllor. Höjd: 90, bredd: 29, djup: 8 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:21)
1501 8299 Värja Sverige, i balja. Mässingsfäste med tre kronor & lejonkappa, Längd: 92cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:23)
1501 8177 Vas + dosa + skulptur, 3 delar, bland annat Pierre Forsell, Skultuna, mässing. Diameter: 7,5 cm. Höjd: 10-23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:11)
1501 8583 Vas + hänkelvas, 2 delar, bland annat Reijmyre. Höjd: 26-28,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:14)
1501 7041 Vas + skål, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 11-14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:21)
1501 8126 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 16
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:07)
1501 7061 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:01)
1501 8578 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral", Upsala-Ekeby. Spolformat lergods med spiralvridna ränder i vitt och gult. Höjd: 27. 5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:09)
1501 8108 Vas Jackie Lynd (f. 1948), Sverige. Rörstrand. Höjd: 26
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:45)
1501 8391 Vas Keto-Keramik, 1950-tal, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:20)
1501 8396 Vas Kina, grön och turkos dekor med blomstermotiv. Höjd: 24,5 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:44)
1501 8303 Vas Kina. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:37)
1501 8581 Vas Kina. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:54)
1501 8464 Vas konstglas, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:39)
1501 8269 Vas Martti Rytkönen (f. 1960), Sverige. Orrefors. Kristall. Originalkartong medföljer. Bredd: 26. Höjd: 24 cm
1501 8039 Vas MD, Finland, keramik. Höjd: 30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:25)
1501 8460 Vas sten. Höjd: 30, Borrad för armatur.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:15)
1501 8173 Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Underfång. Signerad Pu 3611. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:33)
1501 7016 Vaser 4 st, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. "Konvex", Gustavsberg, 1960/70-tal. Glaserad stengodslera. Höjd: 8-32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:13)
1501 7132 Vaser ett par, Orientaliska. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:15)
1501 7429 Vaser/skål 3 delar, Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl, Rörstrand. Höjd: 7-14,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:21)
1501 8105 Vinglas 2 st, fåglar, Staffan Gellerstedt. Signerade, Höjd: 20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:01)
1501 8104 Vinglas 2 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 24
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:24)
1501 8564 Vinglas 8 st. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:23)
1501 8615 Vitrinskåp Laserat. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 187 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:13)
1501 8542 Ytterdörr modell äldre, med glasruta, 186x76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:10)
1501 7510 Ytterfoder 2 st. Samt vaser, 2 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:32)
1501 8064 Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde. Höjd: 13-19
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:33)
1501 8569 Ytterfoder 5 st med fat, Kina. Höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 18:05)
1501 8020 Ytterfoder Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. 3 st. Höjd: 13-16
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:05)
1501 8635 Ytterfoder patinerad metall. Längd: 33, djup: 34 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 20:24)
1501 8563 Ytterfoder Rörstrand. Höjd: 19 cm. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 november 2022 19:29)