1352 4461 Akryl Stig Wennström (f. 1938), Sverige. "Utspel". Signerad, akryl på pannå, 30x30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:56)
1352 4256 Akvarell Eric Heinertz (1908-1965), Sverige. Ansikten. Signerad, akvarell, 23x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:46)
1352 4371 Akvarell Eric Olof Nilsson (1888-1960), Sverige. Japanska. Signerad, daterad 1926. Akvarell: 32x23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:30)
1352 4034 Akvarell Gunnar Dahlström. Signerad, renskötarnas kaffepaus, 30x39cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:54)
1352 1389 Akvarell Johan Pettersson, häst. Signerad, daterad -96, bladets mått: 48x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:36)
1352 4249 Akvarell Magnus Creutz (1909-1989), Sverige. Husgavel. Signerad Creutz. Akvarell, 17x13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:31)
1352 1466 Akvarell Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1983, blommande träd. Motivet: 23x31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:37)
1352 4258 Akvarell Stanisùaw Albrecht, Polen. Grässtrån. Signerad. Akvarell, 37x28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:31)
1352 4368 Akvareller 2 st, Eric Olof Nilsson (1888-1960), Sverige. Motiv från Lund, en signerad. Motivet: 30x38 & 39x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:23)
1352 4053 Akvareller 2 st, Staffan Valinder, naturmotiv med änder respektive fasan. Signerad. Motivet: 10x17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:44)
1352 4271 Amring silver, Topazo. Diameter: 6,5cm, vikt: 49g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:26)
1352 4532 Arkivskåp längd: 53 cm, djup: 40 cm, höjd: 146 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:11)
1352 4020 Armband 18k guld, + klockkedja, defekt. Vikt: 14g
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:33)
1352 4275 Armband silver (925), Bismarck, GHA, Längd: 20cm. Bredd: 1,5cm, vikt: 34g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:04)
1352 4383 Armband silver, 830/925, delvis förgyllt silver med vita stenar. Längd: 21cm, vikt: 47g, med etui.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:51)
1352 4287 Armbandsur 18k guld, Movado, automatisk, armband i 18K. Längd: 19cm, bruttovikt: 57g.
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:18)
1352 4691 Armbandsur Omega De Ville, doublé, gravyr, quartz, boettens. Diameter: 32 mm, stål, viklås
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:13)
1352 4214 Armbandsur Swatch, 16 st
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:35)
1352 4144 Bägare silver, graverad. Vikt: ca 165g, höjd: ca 10 cm, diameter: 10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:57)
1352 1105 Bägare silver. Vikt: 120g. Höjd: 11 cm, Vikt: 120 g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:35)
1352 1102 Barstolar 2 st, Officina, Italien. Höjd: 78cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:48)
1352 4487 Bestickuppsättning ca 40 delar, Nysilver. Längd: 18-33cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:43)
1352 4108 Bestickuppsättning nysilver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:41)
1352 4264 Bijouterier diverse
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:08)
1352 4563 Bijouterier diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:12)
1352 4111 Bildrulle Kina, "Rikedom och Lycka", 1993, ca 83x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:50)
1352 4166 Blå eld Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods, 2 koppar med fat + 1 kopp med fat + 3 fat + 11 fat. Diameter: 15,5-17 cm, höjd: ca 7 cm, diameter: 9 cm, längd: 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:48)
1352 4637 Blandteknik 3 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, kompositioner, bladets mått: 16x14 -26x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:35)
1352 4598 Blandteknik Bergliot von Dellwig. Signerad. Motivet: 14x10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:47)
1352 4600 Blandteknik Bergliot von Dellwig. Signerad. Motivet: 15x10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:34)
1352 1014 Blandteknik Ludvig Lubbe Nordström (1882-1942), Sverige. Signerad, daterad -31. Motivet: 8x13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:57)
1352 4525 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, hustak, -80. Bladets mått: 17x40 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:12)
1352 4180 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Troll. Signerad. Blandteknik, ca 30x20 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:04)
1352 3040 Blandteknik Sohan Qadri (1932-2011), Indien. Komposition, relief / akvarell. Signerad, daterad -90. Bladets mått: 48x32,5
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:53)
1352 3039 Blandteknik Sohan Qadri (1932-2011), Indien. Komposition, relief / akvarell. Signerad, daterad -90. Bladets mått: 49,5x32,5
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:33)
1352 4590 Blandteknik Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Signerad, daterad 87. Motivet: 16x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:29)
1352 4484 Bokhylla 1950-tal, Teak. Bredd: 120, djup: 42 cm, höjd: 160 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:32)
1352 4531 Bokhylleskåp 50/60-tal. Teak. Bredd: 95, djup: 36 cm, höjd: 165 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:33)
1352 6085 Bokstöd Ett par, trä. Djur. Längd: 24, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:11)
1352 4082 Bonbonjär Capodimonte, Italien. Skål med lock. Diameter: 12 cm, höjd 9 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:35)
1352 4014 Bordsfotogenlampa höjd: 60cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:12)
1352 4452 Bordskanoner 2 st, Metall. Längd: 23-35 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:47)
1352 4453 Bordslampa konstglas, Monica Bäckström. Höjd: 25 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:19)
1352 4117 Bordslampa NK, plåt och skinn. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:18)
1352 4066 Bordslampor 2 st, Bing & Grøndahl, dekor med blommotiv. Höjd: 25 cm (inkl lamphållare)
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:44)
1352 4328 Bordslampor 2 st, jugendstil, nutida. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:15)
1352 1224 Bordslampor ett par. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:09)
1352 4355 Bordsur höjd: 22cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:24)
1352 4387 Brickbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 82 cm. Djup: 47 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:58)
1352 4277 Brosch Förgyllt silver, med granater. Diameter: 4,5cm, vikt: 13g, med etui.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:52)
1352 4391 Brosch & örhängen Förgyllt Silver, 830/925. Längd: 3-4cm, vikt: 11g, med etui.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:49)
1352 4286 Broscher 2 st, 18k guld, Längd: 4cm. Vikt: 9g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:43)
1352 4022 Broscher 3 st, silver, Camé. Diameter: 3-4cm, Vikt: 20 g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:24)
1352 4281 Broscher 4 st, silver 830 & 925, med vita stenar och pärlor. Längd: 2-4,5cm, vikt: 16g.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:49)
1352 4411 Byrå Asien, med mässingsdetaljer, Bredd: 55 cm. Djup: 35,5 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:37)
1352 4482 Byrå Bemålad. Bredd: 110, djup: 50 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:06)
1352 4024 Byrå Bredd: 32 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:10)
1352 4540 Byrå Intarsia med stenskiva. Bredd: 77 cm. Djup: 42,5 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:37)
1352 4550 Byrå Med stenskiva. Bredd: 58 cm. Djup: 35 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:52)
1352 4040 Byrå med stenskiva. Bredd: 62, djup: 34 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:28)
1352 4408 Byrå Rokokostil, Intarsia, med stenskiva, Bredd: 78 cm. Djup: 43 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:13)
1352 4409 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 63 cm. Djup: 35 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:41)
1352 1384 Byrå Stenskiva, intarsia. Bredd: 95, djup: 50 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:21)
1352 4443 Champagneglas 3 st, Orrefors, Clown. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:26)
1352 4343 Champagneglas 7st, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, målad polykrom dekor. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:56)
1352 4348 Coaster 2 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 9cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:16)
1352 4441 Cocktailglas 6 st, 1950-tal, Johansfors Glasbruk. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:10)
1352 4616 Collage Kerstin Svanberg, 95x72 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:48)
1352 4276 Collier silver (925), doserat Bismarck, GFAB. Längd: 50cm, bredd: 1-1,5cm, vikt: 42g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:51)
1352 4215 Dalahästar 2 st. Höjd: 5-13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:36)
1352 4104 Dockserviser 2 st, 6 + 6 delar, bland annat Arabia, Finland
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:23)
1352 1587 Dosor 2 st, silver, gravyr. Längd: 5-7cm. Vikt: 116g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:07)
1352 4336 Eldkorg järn, tvådelad, nutida. Diameter: 55 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:06)
1352 4337 Eldkorg järn, tvådelad, nutida. Diameter: 55 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:21)
1352 4447 Emaljskylt Champs Elysées, 20x60 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:18)
1352 4595 Etsning Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 72/110. Motivet: 20x19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:45)
1352 4632 Etsning Joishi Hoshi. Signerad, daterad 69. Motivet: 11x15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:12)
1352 1312 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 77/80, Haskel 187. Motivet: ca 37,5x48 cm. Bladets mått: 50x63 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:25)
1352 4612 Etsning Torkel Dahlstedt (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 13/25, daterad -73. Motivet: 22x20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:47)
1352 4601 Etsning Torkel Dahlstedt (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 4/5. Motivet: 4,5x4
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:08)
1352 4315 Etsning Uno Stallarholm (1894-1974), Sverige. Signerad, Strandvägen, 1926. Motivet: 23x50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:15)
1352 4424 Fällbord 1800-tal. Diameter: 78, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:18)
1352 4553 Fällbord Längd: 52 cm. Djup: 37 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:19)
1352 4594 Färgetsning Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 3/70. Motivet: 17x15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:35)
1352 4298 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Adam". Signerad, numrerad 80/200, daterad 1977. Motivet: 37x24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:33)
1352 4642 Färgetsning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Abgestempelt", -79. Motivet: 15x15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:49)
1352 4002 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 55/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:16)
1352 1316 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 9/100, Haskel 108. Oramat löst blad. Motivet: ca 49,5x63,5 cm. Motivet: ca 64x80 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:44)
1352 4565 Färgetsningar 2 st, Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), Sverige. Signerad, numrerad HC 8/20. Motivet: 32x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:45)
1352 4640 Färgetsningar 3 st, Marco Cecioni (f. 1948), Sverige. Signerad. Bladets mått: 18x22 -10x14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:25)
1352 3034 Färgkrita Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Sovande man. Motivet: 30x40 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:44)
1352 1198 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerad, numrerad 258/360, blomsterstilleben. Motivet: 70x52cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:26)
1352 1548 Färglitografi Alexandre Kaj Lindström (f. 1959). Signerad, numrerad 54/100. Oramat löst blad. Bladets mått: 74x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:51)
1352 4575 Färglitografi Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), Signerad, bladets mått: 31x36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:33)
1352 4059 Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. "Sommarspegling". Signerad, numrerad 122/220. Motivet: 26x36 cm
1352 4060 Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. "Gillöga". Signerad, numrerad 55/90,32x47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:26)
1352 4029 Färglitografi Ewert Karlsson EWK (1918-2004), Sverige. "Queen Wilson". Signerad, numrerad 103/300, daterad 1975. Motivet: 42x35cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:09)
1352 4033 Färglitografi Ewert Karlsson EWK (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad. Signerad, numrerad 210/300, daterad 92. Motivet: 55x36cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:52)
1352 4621 Färglitografi Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 35//0,92. Motivet: 44x32 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:04)
1352 4001 Färglitografi Gary Kuehn (f. 1939), USA. Signerad, numrerad 8/36. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 49x66 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:29)
1352 4236 Färglitografi Gunnar Larson (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 48/320, Motivet. 21x30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:45)
1352 4661 Färglitografi Jan Edsberg, Triptyk, Signerad, numrerad 165/300, ramens innermått: 38x75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:06)
1352 4584 Färglitografi Lars Karlsson Frost. Signerad, numrerad 148/200, daterad 1989, bladets mått: 46x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:20)
1352 4254 Färglitografi Mats Aronsson (f. 1958), Sverige. "Lekaryd". Signerad, numrerad 74/110, daterad -99. Ca: 29x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:18)
1352 4196 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Fjällripa. Signerad, numrerad 110/250. Motivet: 42x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:06)
1352 4193 Färglitografi Per Börnfelt, stenbro i vinterskrud. Signerad, numrerad 11/290. Motivet: 33x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:53)
1352 4301 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Oramat löst blad. Signerad, daterad 1984, bladets mått: 31x27,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:38)
1352 4596 Färglitografi Peter Paul. Signerad, numrerad 88/100. Motivet: 26x32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:43)
1352 4349 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 114/310. Motivet: 26x43cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:26)
1352 4350 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 159/310. Motivet: 36x47cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:43)
1352 4377 Färglitografi Signerad. Signerad, numrerad 141/200. Motivet: 48x36cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:57)
1352 1057 Färglitografi Steffen Kindt (f. 1955), Danmark. Signerad, numrerad 5/50. Motivet: 39x49cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:43)
1352 4544 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 62/70, daterad 1981. Motivet: 42x61cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:08)
1352 4545 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 62/70, daterad 1981. Motivet: 42x61cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:05)
1352 4527 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 70/300, daterad 1981. Bladets mått: 48x63 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:13)
1352 4566 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 39/450, daterad 1978. Motivet: 38x48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:14)
1352 4297 Färglitografier 2 st, Petter Thoen (f. 1943), Norge. 230-upplaga. Signerade. Motivet: 28x37 & 37x28 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:12)
1352 4639 Färglitografier 3 st, Sören Edsberg. Signerad, numrerad 165/300, bladets mått: 30x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:13)
1352 4004 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar". Signerad, numrerad 61/75, daterad 1976, oramat löst blad. Bladets mått: 71x56 cm. Bladets mått: 106x79 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:38)
1352 4003 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, numrerad 63/75, oramat löst blad. Bladets mått: 106,5x79 cm. Motivet: 71x56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:18)
1352 4332 Fat 3 + 1 st, Gustavsberg, diameter: 1. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:02)
1352 4296 Fat 5 st, Kina, 1800/1900-tal, diameter: 14-17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:46)
1352 6182 Fat 9 st, Kina. Diameter: 13,5 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:24)
1352 4012 Fat Kina, Antik. Diameter: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:32)
1352 4327 Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby, 21,5x21,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:31)
1352 4361 Fat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, 20,5x20,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:20)
1352 4347 Fat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 18cm, Höjd: 5 cm. Dekor med fisk
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:28)
1352 4645 Fat & skålar ca 40 delar, Upsala Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Diameter: 7-30cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:34)
1352 4431 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla Roto
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:05)
1352 4492 Fåtöljer ett par, 1960-tal
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:31)
1352 4421 Fåtöljer ett par, Dux
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:58)
1352 4335 Fåtöljer Ett par, Lady by Homeline
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:54)
1352 4500 Fåtöljer Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:17)
1352 4288 Fickur 18k guld, med briljanter, 10xca0,01ct. Längd: 6cm, bruttovikt: 29g. Lås/öggla ej guld
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:40)
1352 4654 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Lilla Zoo, Gustavsberg 1956-1978. Målad och delvis glaserad brun stengodsmassa. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:12)
1352 4212 Figuriner 2 st, glas, bland annat Orrefors. Höjd: 10-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:14)
1352 2027 Figuriner 3, Gefle. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:13)
1352 4542 Figuriner Ett par. Höjd: 19cm
1352 4248 Fiskspade Sterlingsilver. Längd: ca 25 cm. Vikt: ca 85 gram
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:01)
1352 4110 Flakonger 2 st, Japan, invändigt bemålade. Höjd: 12-16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:58)
1352 4233 Fotoram 1800-tal, förgylld, 23x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:40)
1352 4486 Fotpallar ett par. Längd: 50 cm. Djup: 59 cm, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:10)
1352 4330 Frukostkoppar Ett par, Pomona, Portmeirion. Längd: ca 16 cm, diameter: 12,5-20 cm, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:18)
1352 4511 Gardiner Ett par, Frankrike. Bredd: 135 cm (x2). Längd: 280 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:41)
1352 4512 Gardiner Ett par. Bredd: ca 156 cm (x2 st), längd: ca 268 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:19)
1352 4454 Gitarr Akustisk, "Aria". Längd: ca 99 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:07)
1352 4683 Glas 6 + 4 st, Iittala. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:19)
1352 4513 Glas 6 st, Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Reijmyre Glasbruk. Rätt glas. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:07)
1352 4151 Glas 6 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 18,5-19,5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:23)
1352 4105 Glasservis 47 delar, Kosta. Etsad dekor. 11+ 6+ 9+ 12+ 9 cm. Höjd: 6-13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:50)
1352 1023 Glasservisdelar 25 delar. Höjd: 8-12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:05)
1352 1024 Glasservisdelar 26 delar. Höjd: 9-16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:06)
1352 4628 Golvlampa Flos Angelis. Höjd: 165cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:44)
1352 4115 Golvlampa mässing, Skärm Josef Frank/Svenskt Tenn. Höjd: 150
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:11)
1352 4488 Golvlampa Med Josef Frank-tyg. Höjd: 158cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:21)
1352 4232 Golvurna Kina. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:05)
1352 4116 Gryta koppar, på benställning. Diameter: ca 64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:18)
1352 4549 Hallmöbel med sekretärdel, Ek. Längd: 64, djup: 22 cm, höjd: 116 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:39)
1352 4285 Hängen 2 st, 18k guld, kors & Jesus. Längd: 3-5cm, vikt: 6g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:07)
1352 3004 Irisprint Hans Strand (f. 1955), Sverige. Signerad, numrerad 1/10, daterad -96. Bladets mått: 77x56 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:09)
1352 4551 Isskåp Ådringsmålat. Bredd: 60, djup: 46 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:17)
1352 4439 Kaffegod Royal Copenhagen, 15 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:46)
1352 4603 Kaffekoppar 4st med fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:42)
1352 4314 Kaffekoppar 6st med fat, Bing & Grøndahl. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:15)
1352 4210 Kaffeservis 10 koppar med fat, Rosenthal, Sanssouci, vitt porslin
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:48)
1352 1212 Kaffeservis 24delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:45)
1352 1019 Kaffeskedar 12 st, silver, silver, Rosenholm, Jacob Ängman. Längd: 12 cm, Vikt: 140 g ca.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:06)
1352 4351 Kaffeskedar 23st, silver, Rosenholm. Längd: 10cm, vikt: 288g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:05)
1352 4109 Kaffeskedar silver 4+ 1 st, Vikt: 20 g ca. Längd: 11-13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:24)
1352 4149 Kandelaber Gusum, för 5 ljus, mässing. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:51)
1352 4345 Kandelaber mässing. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:47)
1352 1481 Kandelaber nysilver. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:55)
1352 4292 Käppar 6 st, med silverkrycka. Längd: 85-93 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:08)
1352 4146 Karaffer 2 st, bland annat Orrefors. Höjd: ca 26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:05)
1352 4427 Karmstol
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:41)
1352 4403 Karmstolar Ett par, "Fuga", Swedese, Lasse Pettersson.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:31)
1352 4573 Karmstolar Ett par, rokokostil, 1800-tal. Kompletterade/omarbetade, senare bemålning. Längd: 62 cm. Djup: 52 cm, höjd: 97cm, sitthöjd: ca 42 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:51)
1352 4457 Karmstolar Ett par, rokokostil.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:50)
1352 4113 Karmstolar ett par, rokokostil. Höjd: 95 cm, sitthöjd ca 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:03)
1352 4435 Karta Europa, 37x50cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:09)
1352 4422 Karusellbokhylla längd: 44 cm, djup: 44 cm, höjd: 103 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:30)
1352 4436 Kedja 18k guld, Pansar. Längd: 40cm. Vikt: 2g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:25)
1352 4534 Klädhängare höjd: 181cm
1352 4167 Klädhängare rostfritt stå. Höjd: 183 cm. Djup: 31 cm
1352 4445 Klaffbord England, mahogny. Bredd: 58, djup: 42+ 2x35, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:07)
1352 4423 Klaffbord längd: 74+ 1x40, djup: 74 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:13)
1352 4156 Kökspall 1950-tal, klädd med "Elefanter", Estrid Ericsson. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:41)
1352 4250 Kolonnljusstakar 3 st, nysilver. Höjd: 19-22 cm. Udda ljusmanschetter
1352 4571 Konsolbord med stenskiva. Bredd: 68, djup: 22 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:05)
1352 4142 Konsolbord nyrokoko, marmorskiva. Bredd: 72 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:50)
1352 4155 Konstglas 2 delar, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Skål + skulptur, Kosta Boda. Höjd: 11-16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:38)
1352 4510 Konstglas 2 delar, Kosta Boda/Hadeland. Höjd: 23-28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:27)
1352 4509 Konstglas 5 delar, Kosta Boda, Vallien. Höjd: 7-33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:43)
1352 4217 Konstglas Ägg, Monica Backlund, Kosta Boda, glas. Höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:09)
1352 4340 Koppar 10st, silver. Höjd: 5cm, vikt: 490g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:41)
1352 4241 Korgar 5 st, flätade. Längd: ca 30-50 cm, höjd: ca 22-42 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:22)
1352 4317 Kuddar Ett par, Missoni, ca 57x57 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:35)
1352 1232 Lampbord Ett par, mahogny. Bredd: 65 cm. Djup: 38 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:32)
1352 4537 Lampbord Teak, Ett par. Bredd: 75 cm. Djup: 75 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:39)
1352 4380 Lampbord Y Hayashi Nikko, Japan. Diameter: 45cm. Höjd: 57cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:08)
1352 4455 Lampetter Ett par, mässing. Längd: 55cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:08)
1352 4626 Litografi Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad, numrerad 163/350. Motivet: 43x56cm
1352 4613 Litografi Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 120/250, bladets mått: 28x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:11)
1352 4462 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 6/310, "Lågvatten", 38x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:40)
1352 4464 Litografier 3 st, Arne Öhdén (1919-1986), Sverige. Signerade, numrerade, ca 30x18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:23)
1352 4087 Ljuskrona barockstil, prismor. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:15)
1352 4141 Ljuskrona empirestil, för 10 ljus, elektrifierad. Höjd: ca 120
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:46)
1352 4291 Ljuslykta Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, mässing, glaskupa. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:02)
1352 4218 Ljusstakar 2 par, tenn. Höjd: 9,5- 14,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:02)
1352 4208 Ljusstakar 2 st, Orrefors, glas. Höjd: 19-28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:47)
1352 4148 Ljusstakar ett par, Gusum, klot, mässing. Höjd: ca 17 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:12)
1352 4681 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:35)
1352 4198 Ljusstakar ett par, Orrefors, kristall. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:44)
1352 4478 Ljusstakar Ett par, Tenn. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:51)
1352 4358 Ljusstakar Ett par. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:41)
1352 4554 Ljusstake höjd: 24cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:06)
1352 4313 Ljusstake höjd: 42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:43)
1352 4344 Ljusstake mässing. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:06)
1352 4503 Ljusstake Vitmetall, Västerås metallfabrik. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:28)
1352 1174 Lockurna Portugal. Höjd: 56cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:47)
1352 4569 Lyktor 2 st. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:13)
1352 4169 Matsalsgrupp 10 delar. Otto Wretling (1876-1971), Sverige. Etikettmärkt Otto Wretling Konst och Hantverk, Umeå. Bord + 9 stolar + 2 iläggsskivor. Längd: 199 cm. Djup: 93 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:57)
1352 4420 Matsalsgrupp 5 delar, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. + 2 st iläggsskivor. Diameter: 115, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:46)
1352 4295 Matsalsgrupp 5 delar, Svante Skogh, Diameter: 110cm. Höjd: 74cm, med 2st iläggsskivor
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:27)
1352 4493 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, Bord + 6 stolar. Diameter: 115, höjd: 74 + 3 ilägg x55 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:23)
1352 4390 Matsalsgrupp Teak, 5 delar. Längd: 145, djup: 90 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:02)
1352 4474 Matsalsgrupp Tibro, 5 delar, Bord + 4 stolar. Längd: 120+ 2x60, djup: 85 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:18)
1352 4305 Matsalsskåp Gustaviansk stil, Bredd: 105 cm. Djup: 43 cm, höjd: 172 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:06)
1352 4331 Matservis 30 del ca, omkring 1900, Gustafsberg
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:28)
1352 4106 Matservis ALP, Lidköping, ca 50 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:43)
1352 4243 Matservis ca 30 delar, Arabia, Finland. Flintgods
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:41)
1352 4623 Matservisdelar 39 delar, Vinranka Gefle
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:34)
1352 4673 Matservisdelar 6 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Signerad.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:52)
1352 4438 Matservisdelar Alpine Meadow, 23 del
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:15)
1352 4378 Matservisdelar Ca 55 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:01)
1352 4508 Matservisdelar Tyskland, ca 45 del
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:25)
1352 4360 Matta 116x178cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:50)
1352 4668 Matta Kina, 182x270 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:54)
1352 4412 Matta Kina, 187x274cm
1352 4011 Matta Kina, 240x170 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:21)
1352 4051 Matta Kina, 63xca 90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:44)
1352 4139 Matta orient, Kerman, 105x188 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:39)
1352 4282 Matta orientalisk, 114x214 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:44)
1352 4615 Matta Orientalisk, 123x186cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:48)
1352 4374 Matta Orientalisk, 127x200cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:07)
1352 4413 Matta Orientalisk, 130x204cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:24)
1352 1052 Matta orientalisk, 162x345
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:26)
1352 4274 Matta orientalisk, 236x350 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:52)
1352 4617 Matta orientalisk, 63x90cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:43)
1352 4284 Matta Orientalisk, 75x180 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:12)
1352 4085 Matta orientalisk, 86x63 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:25)
1352 5030 Matta orientalisk, Afghan, 205x290 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:43)
1352 4677 Matta orientalisk, Afghan, 214x285 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:56)
1352 4396 Matta Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 126x180 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:05)
1352 4352 Mockaskedar 12st, silver. Längd: 10,5cm, vikt: 168g. Med etui
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:59)
1352 4152 Muggar 4 st, Rosenthal, Studio Line, "Andy Warhol/Marilyn". Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:27)
1352 4562 Nysilverbestick Diverse
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:52)
1352 4685 Öl / grogglas 6 st, Kosta. Höjd: 14,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:58)
1352 4631 Ölglas + snaps, 16 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 9-10,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:51)
1352 1369 Ölglas Reijmyre Glasbruk. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:06)
1352 4647 Olja / relief Sohan Qadri (1932-2011), Indien. Signerad a tergo, (no2778), duk. 34x34 cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:22)
1352 4255 Oljemålning Anna-Lisa Bergström, "Grå fiskestuga, Åland". Monogramsignerad. Olja på duk, 55x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:26)
1352 4134 Oljemålning Berit Hammarbäck (f. 1946), Sverige. Sverige. "Ögonblick", 1999. Landskap. Signerad a tergo. Olja på pannå, 21x19,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:20)
1352 1576 Oljemålning Birger Strååt (f. 1914), Sverige. "Septemberdag Kolmården, Marmorbruket". Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:58)
1352 4657 Oljemålning Constantin, "Morning Speed". Signerad, daterad -88. Olja på duk, 54x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:08)
1352 4365 Oljemålning Eric Olof Nilsson (1888-1960), Sverige. Fruktstilleben. Signerad, daterad -55. Olja på pannå, 27x33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:15)
1352 4364 Oljemålning Eric Olof Nilsson (1888-1960), Sverige. Självporträtt. Signerad, daterad 1944. Olja på duk, 45 x34 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:50)
1352 4670 Oljemålning Ernst Söderberg (1889-1967), Sverige. Signerad, "kvällssol". Olja på pannå, 39x51cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:46)
1352 4671 Oljemålning Ernst Söderberg (1889-1967), Sverige. Signerad, 1939. Olja på duk, 65x100cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:37)
1352 4501 Oljemålning Folke Gullby (1912-1982), Sverige. Signerad, daterad 1934. Olja på duk, 37x40 cm
1352 4561 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Signerad, "Ateljéinteriör". Olja på duk, 73x92cm
1352 4560 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Signerad, "Fonstret". Olja på duk, 92x73cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:03)
1352 4557 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Signerad, "Septemberdag". Olja på duk, 53x80cm.
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:14)
1352 4559 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Signerad, "Vinterdag i Stockholm". Olja på duk, 65x80cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:07)
1352 4564 Oljemålning förgylld ram, ramens innermått: 48x72 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:24)
1352 4586 Oljemålning G Lemon, Signerad, landskap, 10x17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:14)
1352 1088 Oljemålning Georges Vasseur (f. 1911), Frankrike. Signerad, Paris. Olja på duk, 37x44cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:11)
1352 4456 Oljemålning Gösta Eriksson. Signerad, daterad 1973, "Sfärisk gryning". Olja på duk, 80x55 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:23)
1352 4253 Oljemålning Göte Halvarsson (f. 1927), Sverige. Tranor på fält. Signerad. Olja på duk, 60x50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:08)
1352 4458 Oljemålning Gunnar Johansson, Signerad, fågel. Olja på duk, 65x54 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:02)
1352 4467 Oljemålning Gunnar Johansson, Signerad. Olja på duk, 36x50 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:19)
1352 4466 Oljemålning Gunnar Johansson, Signerad. Olja på pannå, 20x26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:01)
1352 4469 Oljemålning Gunnar Johansson, Signerad. Olja på pannå, 38x59 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:29)
1352 1205 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad, Fjällandskap. Olja på pannå, 40x60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:33)
1352 4524 Oljemålning Gustav Andreasson, Modell. Signerad, daterad -50. Olja på duk, 53x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:52)
1352 4460 Oljemålning Håkan Spångberg, Signerad. Olja på pannå, 70x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:37)
1352 4183 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Folksamling vid strand. Signerad, daterad -42. Olja på duk, 42x88 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:05)
1352 4629 Oljemålning Henning Hougaard (1922-1995), "Kurre". Signerad. Olja på duk, 53x43cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:40)
1352 1087 Oljemålning Hugo Övferström. Signerad, skärgårdsmotiv. Olja på pannå, 50x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:19)
1352 4610 Oljemålning Jan Nilsson. Signerad a tergo, 1991. Olja på duk, 35x31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:10)
1352 4675 Oljemålning Johan Herder (f. 1952), Sverige. "Serie 600. Signerad, daterad 1990. Olja på duk, 100x81 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:04)
1352 1155 Oljemålning Josef Helmut Schilhabel. Signerad, "Windmuhle". Olja på pannå, 16x23 cm
1352 1154 Oljemålning Josef Helmut Schilhabel. Signerad, Vattendrag. Olja på pannå, 25x18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:39)
1352 4366 Oljemålning Kaicy Larsson, hav. Signerad, daterad 2014. Olja på duk, 30x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:08)
1352 4202 Oljemålning Karl Abel, Stockholmsmotiv från Klara Sjö. Signerad, daterad 1930. Olja på pannå, 20x30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:22)
1352 4672 Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, vinterlandskap. Olja på pannå, 44x59cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:51)
1352 4602 Oljemålning Leif Jacobsson (f. 1959), Sverige. Ej signerad, komposition, 29x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:59)
1352 4664 Oljemålning Leif Jacobsson (f. 1959), Sverige. Signerad a tergo. Olja på duk, 196x135 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:55)
1352 1049 Oljemålning Lino Capri. Signerad. Olja på duk, kustmotiv, 39x46cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:55)
1352 4655 Oljemålning Marc Singer, komposition. Signerad a Tergo. 1989, Olja på duk, 92x74 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:41)
1352 4489 Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad 92, stilleben. Olja på duk, 38x46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:36)
1352 4125 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 70x100 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:18)
1352 4043 Oljemålning Nörle. Signerad, daterad 1978, "Motljus". Olja på pannå, 60x50cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:53)
1352 4247 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blom, stilleben. Signerad Adam. Olja på pannå, 24x29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:08)
1352 4200 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Ej signerad. Olja på pannå, 54x45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:45)
1352 4479 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, 36x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:28)
1352 4538 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad -93, ansikte. Olja på duk, 49x41 cm
1352 4308 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad TS Barber, landskap. Olja på duk, 30x24cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:31)
1352 4481 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1932, empireram. Ramens innermått: 54x60 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:57)
1352 4495 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Helsingörs hamn. Olja på duk, 66x102 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:14)
1352 4042 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 40x50cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:18)
1352 6595 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 73x62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:29)
1352 4018 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, vinterlandskap. Olja på pannå, 100x120 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:34)
1352 4041 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 50x60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:21)
1352 4101 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med äpplen. Signerad Liz. Olja på duk, 26x31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:42)
1352 4102 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med päron. Signerad Liz. Olja på duk, 26x31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:18)
1352 4252 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Träd i vinterlandskap. Signerad Sinka. Olja på duk, 102x116 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:58)
1352 4026 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Signerad, daterad a tergo 90. Olja på duk, 40x42cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:04)
1352 4088 Oljemålning Pär Lindblad (1907-1981), Sverige. Landskap med träd och kulle. Signerad. Olja på duk, 49x64 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:40)
1352 4667 Oljemålning Per Elfström (f. 1941), Sverige. Figurer. Signerad, 1971. Olja på pannå, 48x60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:19)
1352 6406 Oljemålning Peter Schou (1844-1914), Danmark. Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:25)
1352 6123 Oljemålning Roberto Marshall (1849-1926), Storbritannien. Kustmotiv med flicka, 1800-tal. Signerad. Olja på duk, 31x61 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:07)
1352 4665 Oljemålning Roberto Torregiani (f. 1946), Sverige. Signerad, "Figuration", 130x120 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:41)
1352 1441 Oljemålning Rune Persson (1914-1990), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 65x81 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:08)
1352 4588 Oljemålning Signerad a tergo. Olja på duk, 49x56cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:01)
1352 4309 Oljemålning Signerad G Lambert. Olja på duk, 19x29cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:28)
1352 4434 Oljemålning signerad Köros, Travlopp. Olja på duk, 62x94 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:44)
1352 4032 Oljemålning Signerad, Pettersson, fyr. Olja på duk, 31x112cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:28)
1352 4164 Oljemålning Sonja Söderberg, Tulpaner. Signerad. Olja på duk, 73x60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:11)
1352 4634 Oljemålning Sören Edsberg, Signerad a tergo. Olja på duk, 30x23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:43)
1352 4638 Oljemålning Sören Edsberg, Signerad. Olja på duk, 30x24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:06)
1352 4181 Oljemålning Staffan Liljefors (1900-1982), Sverige. Älg i tallskog. Signerad, daterad -65. Olja på duk, 27x35,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:35)
1352 4567 Oljemålning Sven Göran Svensson (S-G-Son), Signerad. Olja på duk, 44x64 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:41)
1352 4568 Oljemålning Sven Göran Svensson (S-G-Son), Signerad. Olja på duk, 95x67 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:59)
1352 4592 Oljemålning Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Signerad, daterad 1987,7,5x10,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 21:05)
1352 4432 Oljemålning Tom Fahlroth (1921-1980), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 26x34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:49)
1352 4669 Oljemålning Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Orkester, Signerad. Olja på duk, oramad, 142x160 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:55)
1352 4195 Oljemålning Torgny Forsberg (1920-1992), Sverige. Fjällandskap. Signerad. Olja på pannå, 28x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:37)
1352 4463 Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Signerad. Olja på duk, 46x37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:11)
1352 4367 Oljemålningar 2 st, Eric Olof Nilsson (1888-1960), Sverige. Motiv från Lund, ej signerade. Olja på duk, 36x28 & 48x37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:04)
1352 4137 Oljemålningar 2 st, Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Regatta + Stilleben med vinflaska. Signerade. Olja på duk, 54x37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:31)
1352 4470 Oljemålningar 2 st, omkring 1900. Skärgård. Ej signerad. Olja på pannå, 50x30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:18)
1352 4310 Oljemålningar 2 st, Vilhelm Andersson, Stadsmotiv + Fiskeläge, Signerad, duk, 28x40 ca
1352 4283 Örhängen & armband Silver/förgyllt silver, flexband, med vita stenar. Längd: 8-16cm, vikt: 15g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:13)
1352 4279 Örhängen & manschettknappar silver (925), Med malakiter, och grön emalj på manschettknapparna. Längd: 1,5-4,5cm, vikt: 20g.
1352 4535 Öronlappsfåtölj plysch, höjd ryggstöd: ca 67 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:43)
1352 4138 Päls + mössa, blåräv
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:35)
1352 4251 Parti nysilver bland annat kyl/drinkpinnar, ABSA, Danmark. Längd: 16,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:51)
1352 4235 Parti tenn 6 delar, bland annat ljusstakar, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: ca 5-21,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:32)
1352 4679 Piedestal Asien med stenskiva. Höjd:
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:19)
1352 4680 Piedestal Asien, med stenskiva. Höjd: 90cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:35)
1352 4405 Piedestal Asien. Höjd: 121cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:16)
1352 4044 Pinnstolar Ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:58)
1352 4686 Pläd Viola Gråsten (f. 1910), Sverige. Tidstrand, 134x210 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:26)
1352 1419 Plafond Luxus, Uno och Östen Kristiansson, Diameter: 55cm
1352 4514 Planschverk Einar von Strokirch, 146 bilder vara 65 i färg, ca 37x28 cm
1352 4081 Prydnadsblommor 3 delar, Capodimonte, Italien. Korg med rosor + 2 st lösa rosor, porslin. Längd: 25 cm. Bredd: 12 cm, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:00)
1352 4260 Punschkoppar 9 st, silver. Vikt: 320g. Längd: 8 cm, höjd: 4-5 cm, diameter: ca 6 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:27)
1352 4635 Relieftryck Rudolfo Krasno, son126/200, "Le chevalier Fabtome", 15x10 cm
1352 4473 Ring 14k guld, med stenar, 1 gr, ringmått: 17
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:19)
1352 1477 Ring 18k guld, med briljant slipade diamanter, 1xca0,10ct, 2xca0,03ct, stl: 15¾, Vikt: 3g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:11)
1352 1120 Ring 18k guld, Med röd sten, storlek: 19. Vikt: 5g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:21)
1352 4393 Ring Förgyllt Silver 925, med safirer, rubiner, smaragder och vita stenar. Vikt: 6g, med etui, ringmått: 16
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:05)
1352 4270 Ringar 2 st, silver, med mabepärla och syntetisk gul sten. Vikt: 9g, ringmått: 13 & 18
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:59)
1352 4278 Ringar 9st, silver, med olika syntetiska stenar. Vikt: 60g. Ringmått: 9,12-18
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:24)
1352 4153 Rödvinglas 6 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Optica Symphony, Orrefors. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:30)
1352 4354 Rökbord mässing. Diameter: 56cm, höjd: 53cm
1352 4543 Rökelsekar 2 st, mässing. Höjd: 26-54cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:10)
1352 4381 Rullbord med hylla. Bredd: 92, djup: 40 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:19)
1352 4517 Sabel underofficerssabel m/1867. Gravyr. Längd: 98cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:22)
1352 4302 Salongsbord Längd: 98 cm. Djup: 67 cm, höjd: 73 cm
1352 1503 Saltkar silver, Ett par, empirestil, på kulfötter, år 1898. Längd: 13cm, med skedar i nysilver, bruttovikt: 216g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:41)
1352 4547 Sänggavlar ett par, Gustaviansk stil. Längd: 98 cm. Höjd: 127 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:38)
1352 4633 Serigrafi Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, daterad 76, segelbåtar, bladets mått: 19x18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:21)
1352 4397 Serigrafi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Signerad, numrerad ap 19/35. Motivet: 80x64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:35)
1352 4578 Serigrafier 3 st, Frédéric Iriarte (f. 1963), . Signerad, 120 upplaga, bladets mått: 35x25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:53)
1352 4611 Serigrafier 3 st, Sören Edsberg. Signerad, numrerad 165/300. Bladets mått: 29x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:57)
1352 4316 Serveringsvagn 1950-tal. Längd: 70, djup: 43 cm, höjd: 70 cm
1352 4477 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 126, djup: 50 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:24)
1352 4402 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 140 cm. Djup: 40 cm, höjd: 79 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:01)
1352 4234 Sigillstamp 2 st, kanin + elefant. Höjd: 4-6 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:11)
1352 4516 Siktkikare till 15 cm kanon, modell 12, i låda. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:57)
1352 4363 Skål Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Kosta Boda. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:21)
1352 4037 Skål Japan. Höjd: 8, diameter: 18cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:33)
1352 4038 Skål Kina. Diameter: 16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:53)
1352 4205 Skål Orrefors, kristall. Höjd: 13,5 cm. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:16)
1352 4353 Skål & vas Kina. Höjd: 18cm, diameter: 16,5cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:33)
1352 4268 Skålar + äggkoppar, 5 delar, Kina. 3 skålar + 2 äggkoppar. Höjd: ca 5-6 cm, diameter: 10-11 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:20)
1352 4468 Skålar + Vas, nysilver. Höjd: 6-36cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:10)
1352 4325 Skålar 2 st, Georg Jensen, diameter: 25-34. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:10)
1352 4145 Skålar 4 st. Orrefors, kristall + ishink, glas. Höjd: 9-13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:01)
1352 4451 Skålar ett par, Snäckgormade. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:18)
1352 4103 Skaldjursservis 17 delar, Japan, 1983. Serveringsfat + 8 assietter, + 8 gafflar. Diameter: 15 cm, 39x26 cm. Längd: 14,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:25)
1352 4539 Skåp 50/60-tal, Teak. Bredd: 130. Djup: 45 cm, höjd: 116 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:06)
1352 4536 Skåp Sent 1800-tal, valnöt och mahogny. Bredd: 77. Djup: 48 cm, höjd: 134 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:43)
1352 4231 Skedar 6+ 12 st, silver. Vikt: ca 480g. Längd: 11,5-19 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:01)
1352 4430 Skrivbord mahogny. Bredd: 95, djup: 54 cm, höjd: 95 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:32)
1352 4392 Skrivbord med uppsats, 1890-tal. Bredd: 102, djup: 73 cm, höjd: 79+ 52
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:05)
1352 4490 Skrivbord Teak. Bredd: 90 cm. Djup: 47 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:21)
1352 4119 Skrivbordslampa Italien, ställbar höjd. Svartlackerad metall. Höjd: 70 cm. Längd: 70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:25)
1352 4444 Skulptur Arabia, uggla. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:29)
1352 4359 Skulptur Asien. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:39)
1352 4123 Skulptur Birgitte Linde, Höllviken. Sten och glas. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:40)
1352 4086 Skulptur efter Cefaro, Diana, kvinna med båge. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:04)
1352 4341 Skulptur Ingrid Herrlin (f. 1932), Sverige. Signerad, Päron i korg 11st. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:09)
1352 2065 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Örn. Signerad. Längd: 24, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:09)
1352 4449 Skulptur Papegoja. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:09)
1352 1093 Skulptur Royal Copenhagen. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:25)
1352 4362 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens barn, Gustavsberg. Höjd: 11-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:48)
1352 4674 Skulpturer Ett par, Björn Nyberg (1943-2005), Sverige. Hästar, Signerad. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:33)
1352 4418 Slagbord England. Bredd: 106 cm. Djup: 47,49x2 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:48)
1352 4552 Slagbord Furu. Bredd: 43+ 2x69, djup: 104 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:21)
1352 4154 Smörhundar 2, "Nobel", Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Gense. Gjutjärn. Längd: ca 10,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:34)
1352 4273 Smyckesset 4 delar, förgyllt silver med granater. Längd: 3-6cm. Vikt: 17g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:34)
1352 4342 Snapsglas 8st, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, målad polykrom dekor. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:11)
1352 4520 Soffa + fåtölj, Bredd: ca 69 cm (fåtöljen) respektive 137 cm (soffan). Djup: ca 74 cm (soffan) respektive 70 cm (fåtöljen). Höjd: ca 78 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:15)
1352 4666 Soffa 80/90-tal, Italien. Längd: 260
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:57)
1352 4091 Soffa Bröderna Andersson, 3 sits. Längd: 196 cm. Djup: ca 82 cm, sitthöjd ca 47 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:54)
1352 1238 Soffbord 1950-tal, Bredd: 138 cm. Djup: 53 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:44)
1352 4417 Soffbord 1950-tal, Teak. Bredd: 105, djup: 55 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:41)
1352 4379 Soffbord England. Bredd: 122, djup: 69 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 oktober 2020 05:39)
1352 4230 Soppslev silver, med trähandtag, 1877, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: ca 42 cm, Vikt: 110 g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:26)
1352 4147 Sparbössor 2 st, Östergötlands Enskilda Bank, mässing. Höjd: ca 16 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:08)
1352 4023 Spegel 101x45cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:36)
1352 4541 Spegel 101x55cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:57)
1352 4398 Spegel Förgylld, 1800-tal, 109x53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:50)
1352 4262 Spegel med förvaring, nutida, 135x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:36)
1352 4162 Spegel med hylla och hängning, nutida. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:48)
1352 4400 Spegel nutida, slipat glas, 80x100cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:52)
1352 1449 Spelbord mahogny. Bredd: 115, djup: 2x56 cm, höjd: 76 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:19)
1352 4211 Stekfat 2 st, Gustafsberg, Carrarra, flintgods, omkring 1900, ca 24x30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:02)
1352 1445 Stol Asien, relief
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:11)
1352 4242 Stol England
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:07)
1352 4476 Stol Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swedese
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:10)
1352 4158 Stolar 2+ 2 st
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:49)
1352 4045 Stolar 3 st
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:22)
1352 4533 Stolar 4 st, 60/70-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:14)
1352 4475 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:38)
1352 4238 Stolar 4 st, Gustaviansk stil, axknippedekor
1352 4530 Stolar 4 st, sengustaviansk stil, axknippedekor
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:25)
1352 4425 Stolar 4 st, Teak
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:23)
1352 4429 Stolar 4 st, Teak
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:30)
1352 4399 Stolar 6 st, Industridesign
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:38)
1352 4426 Stolar 6 st, Karl Johan
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:23)
1352 4491 Stolar 6 st, teak.
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:32)
1352 4620 Stolar Ett par
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:54)
1352 4312 Stolar Ett par
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:56)
1352 4307 Stolar Ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:57)
1352 1586 Stolar Ett par, gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:16)
1352 4428 Stolar ett par, Karl Johan
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:58)
1352 4306 Stolar Ett par, Rokokostil
1352 4529 Sybord 1800-tal, Valnöt. Bredd: 63, djup: 44 cm, höjd: 80 cm, nyckel
1352 1171 Sybord Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 56. Djup: 41 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:46)
1352 4191 Sybord lyrformad fot, 1880-tal. Bredd: 93 cm. Djup: 44cm. Höjd: 77 cm, nyckel
1352 1186 Sybord nyrenässans. Bredd: 51 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:07)
1352 4388 Sybord omkring sekelskiftet 1900, mahogny. Bredd: 60. Djup: 41 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:33)
1352 4419 Sybord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 63, djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:32)
1352 1234 Takarmatur diameter: 40cm. Höjd: 48cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:31)
1352 4483 Takarmatur diameter: 56cm
1352 1253 Takarmatur diameter: 81cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:15)
1352 4143 Takarmatur fem ljuskällor, kupor i alabaster. Höjd: ca 70 cm. Diameter: ca 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:53)
1352 4376 Takarmatur House Doctor, ”Molecular”. Höjd: ca 80 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:45)
1352 4556 Takarmatur Med prismor. Diameter: 28cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:20)
1352 4459 Takarmatur Med prismor. Diameter: 32cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:33)
1352 1053 Takarmatur Med prismor. Diameter: 42cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:33)
1352 4120 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 60 cm, diameter: ca 55 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:38)
1352 4373 Takarmatur prismor. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:16)
1352 1401 Taklampor 3 st, Fagerhults, mässing. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:58)
1352 4682 Tallrikar + skålar & ljusstakar, 14 delar, flussglas, gallerkant, diameter: 13-24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:35)
1352 4356 Tallrikar 24st, Villeroy & Boch, Naif. Diameter: 20-26cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:31)
1352 4047 Tallrikar 6 + 1. Flintgods. Diameter: ca: 24 cm
1352 4046 Tallrikar Gustafsberg, Carrarra, flintgods, omkring 1900. Diameter: ca 24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:14)
1352 4112 Tamburmajor höjd: 175 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:04)
1352 4329 Te / matservisdelar 16 delar, Myott, "Royal Mail"
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:39)
1352 4660 Teckning Tusch, Sign Follin, 1961,22x30 cm
1352 4649 Tempera Lennart Berglund (1930-2013), Sverige. Signerad, komposition. Bladets mått: 15x21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:39)
1352 1215 Tennstop 2 st, 1800-tal. Höjd: 22cm
1352 4437 Tidningsställ Metall. Längd: 39, nutida
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:06)
1352 4008 Tidskriftställ Längd: 68 cm. Djup: 40 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:26)
1352 4407 Trädgårdsgrupp 3 delar, aluminium. Diameter: 80cm. Höjd: 68cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:37)
1352 4410 Trädgårdsgrupp 3 delar. Diameter: 70, höjd: 77cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:29)
1352 4528 Trädgårdsgrupp 4 delar, rotting. Soffa + fåtöljer. Längd: 97. Djup: 55 cm, höjd: 54 cm, soffa längd: 118 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:51)
1352 4676 Trädgårdsskulptur Häst. Betong. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:01)
1352 4406 Trädgårdssoffa fd kuskbock. Längd: 93cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:15)
1352 4518 Trädgårdssoffa Längd: 130cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:57)
1352 4519 Trädgårdssoffa Längd: 180cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:09)
1352 4401 Trädgårdsstolar 2 st, aluminium
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:21)
1352 4300 Träsnitt 2 st, Oidentifierad konstnär. "Kväll & Dagen efter". Signerade, oramade lösa blad. Motivet: 20x15 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:04)
1352 4576 Träsnitt Channa Bankier (f. 1947), Sverige. "Bordsbild IV". Signerad, numrerad 10/40, daterad 1975. Motivet: 24x27 cm
1352 4246 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vasabron, Stockholm. Signerad, numrerad 268/310, daterad -61, ca 31x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:52)
1352 4650 Urtavla Väggmodell, metall. Diameter: 76cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:45)
1352 1092 Väggplaketter 4 st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Månadstallrikar, Nymølle Keramiske Fabrik, Danmark. Diameter: 15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:24)
1352 4334 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, blomma, 22,5x22,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:06)
1352 4333 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Elefant, 22,5x22,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:52)
1352 1359 Väggrelief 2 st, Plåt, Mia Malmlöf (f. 1954), Sverige. Signerad. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:35)
1352 4618 Väggskulptur Kerstin Svanberg, 76x61 cm
1352 4580 Väggskulptur Lennart Berglund (1930-2013), Sverige. Signerad, "efter frosten" 54x56 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:39)
1352 4107 Väggtallrikar 2 st, Ibsen, Köpenhamn, Danmark. Bemålad keramik. Diameter: 41,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:27)
1352 4323 Vas "Sqeeze", design: Lena Bergström, Orrefors. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:29)
1352 2043 Vas + skål, 2 delar, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. "Selecta", Gustavsberg. Höjd: 5-20,5cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:32)
1352 4326 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iittala. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:52)
1352 4036 Vas Bemålad. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:46)
1352 1407 Vas Kosta Boda, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Höjd: 33 cm
1352 1013 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 23,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 21:01)
1352 4048 Vas opalinglas, dekor med fåglar och grenar. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:34)
1352 4207 Vas Rörstrand, ateljé, delvis glaserad keramik. Höjd: 22 cm
1352 4319 Vas Skultuna, ”Big Boule”, Olivia Herms, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:08)
1352 4209 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Pungo, Gustavsberg 1953-1964, vitt stengods. Höjd: 14 cm
1352 4322 Vas Therese Rand, serien Schasse, Menu, Danmark. Metallställning. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:59)
1352 2092 Vas Tobo, Erich och Ingrid Triller , Sverige. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:37)
1352 4346 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 15,5cm, dekor med fisk
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:36)
1352 4237 Vaser 2 st, Musselmalet, Royal Copenhagen, helblond. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:18)
1352 4064 Vaser 2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:20)
1352 4321 Vaser Ett par, "Philippi, "Sekel-vas", glas / krom. Höjd: 30 cm
1352 4035 Vaser ett par. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:14)
1352 4121 Väska Mulberry. Längd: 42 cm, djup: 11,5 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:36)
1352 4118 Väska Tulpaner, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Längd: 40 cm, djup: 13 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:22)
1352 4515 Vattenkantin Keramik, Kolfilter. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:11)
1352 4384 Vikskärm Jugend. Bemålad, vallmo, Längd: 3x53. Höjd: 162 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:19)
1352 4150 Vinglas 6 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:19)
1352 4450 Vinkannor ett par, nysilver och kristall. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 20:42)
1352 4213 Vinprovarglas 2 st, Orrefors. Höjd: 17 cm
1352 4019 Vitrinskåp Rokokostil, mahogny. Bredd: 150, djup: 45 cm, höjd: 227 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:12)
1352 4446 Ytterfoder 4 st, Waldemarsudde. Diameter: 13-26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 18:33)
1352 4266 Ytterfoder Kina, nutida. Höjd: 15 cm, diameter: 15 cm
1352 1509 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 26, höjd: 13 cm (storlek 1)
1352 4338 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 5 oktober 2020 19:43)