1305 1415 Affisch A. I. K. "Gnaget é laget", 69x54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:58)
1305 1412 Affisch Djurgården, "From. D I F With love", 59x53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:39)
1305 1410 Affisch Hammarby, "Bajen for ever", 64x48 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:46)
1305 1471 Affisch Litografisk, Dudley Hardy, 53x35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:52)
1305 1184 Aftonväska silver (830). Vikt: 210g. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:16)
1305 8266 Akvarell 4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 15x20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:20)
1305 1562 Akvarell Gustaf Fredriksson, "Kappsegling", signerad, bladets mått: 38x29 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:57)
1305 1102 Akvarell Jacobsson, Porträtt, signerad. -36,72x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:02)
1305 1217 Akvarell Michael Shevarjov (f. 1958), Ryssland. Båtar. Signerad, 52x72cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:51)
1305 1040 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad 1854,16x24 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:55)
1305 1015 Akvarell Ria Roos, Grind, Signerad. Motivet: 22x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:49)
1305 1142 Akvareller 4 st, Solveig Hammarstedt (f. 1928), Sverige. Troll. Signerad. 27x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:19)
1305 1409 Ampel Empire, kompletterad. Metall, diameter: 30 ca. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:53)
1305 1408 Ampel empirestil, metall, diameter: 45, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:24)
1305 1433 Ampel Empirestil. Diameter: ca 40, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:41)
1305 1091 Ampel Jugend. Diameter: 46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:57)
1305 1229 Anatomiskt hjärta Tyskland, Somso. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:53)
1305 1432 Appliquer ett par, mässing. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:04)
1305 1522 Armbandsur Herrur, Omega, manuell, Cal 265. Diameter: 42mm, Serienr. 12898496, Refnr 2839-6, läderband
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:37)
1305 1094 Assietter 6+ 6 st, Gefle. Diameter: 19-20 cm
1305 1337 Bägare silver, GFC, 1928. Höjd: 14 cm. Vikt: 290g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:24)
1305 1343 Bägare silver, Möllenborg, 1902, Höjd: 20 cm. Vikt: ca 285g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:18)
1305 1344 Bägare & punschmuggar 5 delar, silver. Höjd: 5-10 cm. Vikt: ca 265g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:27)
1305 8291 Båglampa 5 ljusarmar, krom, fot i marmor. Höjd: ca 205 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:56)
1305 1115 Bänk Bemålad. Längd: 105 cm ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:40)
1305 1477 Bergère Ludvig XV-stil. Längd: 75 cm, djup: 70 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:49)
1305 1523 Bijouterier diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:23)
1305 1456 Bildrullar 3 st, Kina. Längd: 150-190 cm. Bredd: 46-70 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:13)
1305 1464 Blandteknik Hesto Hesterberg, monogramsignerad, 65x42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:46)
1305 1538 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1960,30x42 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:32)
1305 1172 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad. ABV, Komposition, bladets mått: 79x56 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:37)
1305 1426 Blyerts 3 st. Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Skogens djur. Signerade, ramens innermått: 53x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:21)
1305 1303 Bokhylla mahogny, Bredd: 100cm. Djup: 28cm, höjd: 160 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:04)
1305 1302 Bokhylla mahogny, Bredd: 150cm. Djup: 28cm, höjd: 160 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:53)
1305 1169 Bokhyllor Ett par, 30-tal. Bredd: 91 cm. Djup: 29 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:45)
1305 1227 Bokskåp Ett par, Funkis, björk, glasdörrar. Bredd: 110, djup: 28 cm, höjd: 91 / del
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:50)
1305 1296 Bokskåp Idegran, England, Bredd: 91 cm. Djup: 37cm, höjd: 190cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:48)
1305 1290 Bokverk 3 band, Svenska Fåglar, 1924, Von Wright, helfranska band
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:37)
1305 1311 Bokverk 42 st, Strindberg, Halvfranska band
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:03)
1305 1421 Bord mahogny, 1800-tal. Bredd: 63 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:23)
1305 1419 Bordslampa 1940-tal, NK, bemålad. Höjd: 43cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:29)
1305 1325 Bordslampa barockstil. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:57)
1305 1324 Bordslampa Höganäs, Tidigt 1900-tal. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 5 februari 2020 12:39)
1305 1114 Bordslampa Industrimodell. Längd: 100
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:07)
1305 1292 Bordslampa porslin och mässing. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 21:04)
1305 8022 Bordslampfot höjd: 63 cm, Metall
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:56)
1305 1416 Bordslampfot omkring 1900, mässing. Höjd: 45, diameter: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:10)
1305 1414 Bordslampfot Tidigt 1900-tal, ej el, järnfot. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:14)
1305 1185 Bordslampor 2 st. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:35)
1305 1291 Bordslampor Ett par, Kina. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:57)
1305 1458 Bordspendyl höjd: 44 cm, marmor, förgylld zink
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:15)
1305 1406 Bordsskiva 1800-tal, Alrot, Lorentz Lundelius, Köping & Kungsör, saknar underrede, 88x92 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:45)
1305 1407 Bordsskiva 1800-tal, Alrot, saknar underrede, 90x90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:08)
1305 1442 Brevkniv WA Bolin, Sterling, 2007. Längd: 22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:44)
1305 1332 Bricka Funkis, nysilver, AG Dufva, diameter: 3. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:49)
1305 1035 Brosch 18k guld, med pärlor. Längd: 4,2g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:57)
1305 1219 Brosch Med sötvattenspärla. Längd: 6cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:33)
1305 1111 Buljongkoppar 12 st. Diameter: 11 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:34)
1305 1329 Buljongkoppar 26 st, Karlskrona. Diameter: 12,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:17)
1305 1439 Byrå 1800-tal. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:28)
1305 1552 Byrå furu, klädd med boksidor, Björn Ursing. Bredd: 71, djup: 40 cm, höjd: 67 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:15)
1305 8213 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 94, djup: 53 cm, höjd: 84 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:26)
1305 1504 Byrå Med stenskiva. Bredd: 61 cm. Djup: 36 cm, höjd: 73 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:21)
1305 1429 Byrå Sengustaviansk, mahogny, kompletterad stenskiva. Bredd: 117 cm. Djup: 58 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:21)
1305 1588 Byrå Teak, 2-lådig. Bredd: 70. Djup: 31 cm, höjd: 60 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:28)
1305 1478 Byst Bronserad gips. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:10)
1305 1453 Byst Kaiser Wilhelm I. Gips. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:05)
1305 1007 Champagneglas + snaps, 2 + 6 st, "Clown", Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors. Höjd: 19-27 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:59)
1305 1336 Cigarettetui silver, Importstämplar. Längd: 14,200g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:51)
1305 1334 Coasters Ett par, nysilver, diameter: 15, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:17)
1305 1066 Dockskåpsmöbler diverse, olika åldrar
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:18)
1305 1333 Dosa med lock Ns / bakelit, 1941. Diameter: 11 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:24)
1305 1089 Dragspel Durspel, Hagström. Längd: 30 cm, djup: 20 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:25)
1305 1088 Dragspel Hagström, Granesso. Längd: 39 cm, djup: 20 cm, höjd: 38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:30)
1305 1492 Dräktknappar silver, 22 st, bruttovikt: ca 45 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:58)
1305 1023 Duk + bolster, 2 delar, modell äldre. Längd: 82-169cm. Djup: 67-147cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:49)
1305 1285 Emaljmålning Maybrit Wallin, signerad. Träd, 50x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:47)
1305 1539 Etsning Albert Engström (1869-1940), Sverige. Signerad, porträtt. Motivet: 25x20,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:27)
1305 1553 Etsning Efter Goya. Ej signerad. Motivet: 19x13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:21)
1305 1065 Etsning Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 81/100, oramat löst blad. Motivet: ca 47x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:54)
1305 1449 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Stockholms Stadshus, signerad. Motivet: 29x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:44)
1305 1546 Etsning Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Signerad, "Utsikt från Södermalmstorg, Stockholm". Motivet: 13x17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:59)
1305 1033 Etsning Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 24/100. Motivet: 16x11 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:14)
1305 8007 Etsning Renoir, efter, tryckt signatur, Sur la plage. Ej signerad. Motivet: 13,5x9,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:10)
1305 8006 Etsning Ulla Fries (f. 1946), Sverige. Kaktusar. Signerad, numrerad 224/320. Motivet: 14x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:06)
1305 1053 Etsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerad, numrerad 81/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Motivet: 12x10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:24)
1305 1054 Etsningar Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 3 st, "Flugsvamp I", "Fiske", "Man på bord". Kolorerade. Signerade och numrerade 4/100, EA respektive 13/100. Oramade lösa blad. Bladets mått: 27,5x21,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:27)
1305 1064 Färgakvatint Åke Pallarp (1933-2013), Sverige. "Mötesplats, stjärnhimmel". Signerad, numrerad 4/20, oramat löst blad. Motivet: 12,5x10 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:38)
1305 1067 Färgetsning Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 56/100, oramat löst blad. Motivet: ca 49x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:40)
1305 1450 Färgetsning H Verdüyn. Signerad, numrerad 33/45, bladets mått: 65x57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:58)
1305 1451 Färgetsning Irene Jarz. Signerad, numrerad 94/175. Motivet: 29x27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:20)
1305 1463 Färgetsning Karel Demel. Signerad, numrerad 122/125. Motivet: 31x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:33)
1305 6261 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989. Signerad, numrerad 68/90. Haskel 226. Oramat löst blad, bladets mått: 87x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:07)
1305 1056 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1978. Signerad, numrerad 96/105. Haskel 159. Oramat löst blad, bladets mått: ca 60,5x86 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:47)
1305 1048 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. "Huset", handkolorerad. PT. Signerad, daterad -71, oramat löst blad, ca 10x11,5 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:24)
1305 1013 Färgetsningar 3 st, Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Snäckan, Stranden & Stjärnbilden, Signerade, 100-upplaga, bladets mått: 32x28 cm
1305 1017 Färgetsningar 4 st, Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad. Motivet: 10x14 & 27x20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:06)
1305 1537 Färglitografi Alfredo Sosabravo. Signerad, numrerad 7/19, daterad 1977, "Anatonicum No 2". Motivet: 55x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:06)
1305 1550 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Sydländsk stad. Signerad, numrerad 119/260. Motivet: 50x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:23)
1305 1245 Färglitografi Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 240/295. Motivet: 21x30cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:31)
1305 1543 Färglitografi Carin Backmark, "Vintersol". Signerad, numrerad 143/225. 1985. Motivet: 32x35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:46)
1305 8059 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 263/ 360, , Hjortar. Motivet: 48x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:41)
1305 1159 Färglitografi Erik Olson (1901-1986), EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 1970, daterad mm: 39x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:59)
1305 1181 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, numrerad 6/10. Motivet: 50x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:34)
1305 1183 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numrerad HC 15/25, daterad 1977. Motivet: 36x46 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:44)
1305 1177 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, numrerad 129/360. Motivet: 40x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:19)
1305 1497 Färglitografi Kerstin Rääf (f. 1914), Sverige. Signerad, Stockholm, bro och segelbåtar. Motivet: 27x35cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:57)
1305 1475 Färglitografi Knut Swane (f. 1951), Norge. Signerad, numrerad 113/150, bladets mått: 61x89, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:12)
1305 1254 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 67/175, blommotiv. Motivet: 60x78cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:33)
1305 1034 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Provtryck, signerad. Motivet: 38x54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:19)
1305 1535 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 307/310, daterad 1956. Motivet: 51x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:02)
1305 1241 Färglitografi Peter Borotinskij (f. 1948), Sverige. "Duetten". Signerad, numrerad 77/180. Motivet: 82x55cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:07)
1305 8342 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, EA-upplaga, oramad. Motivet: 42x59cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:07)
1305 1012 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 49/999. Oramat löst blad, bladets mått: 21x25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:03)
1305 8282 Färglitografi Roland Jonsson (f. 1958), Sverige. Småspov. Signerad, numrerad 300/310. Motivet: 40x50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:39)
1305 8207 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Gamla Oxelösund". Signerad, ej numrerad. Motivet: 31x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:20)
1305 1268 Färglitografi Sven X: et, Erixson. Signerad, numrerad 36/350. Motivet: 43x52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:52)
1305 1555 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 294/360. Motivet: 42x47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:39)
1305 1214 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 264/360. Motivet: 40x30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:26)
1305 1244 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 29/295. Motivet: 25x35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:32)
1305 1259 Färglitografi Vera Nilsson (1888-1979), Sverige. Händer. Signerad, numrerad 66/260. Motivet: 56x42 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:51)
1305 8045 Färglitografi Vera Nilsson (1888-1979), Sverige. Signerad, numrerad 243/360, , figur. Motivet: 57x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:46)
1305 1160 Färglitografier 2 st, Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerade och numrerade, bladets mått: 45x60,50x58, oramade lösa blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:03)
1305 1132 Färglitografier 2 st, Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad. Bladets mått: 58x60,94x63, oramade lösa blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:36)
1305 1260 Färglitografier 2 st. Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Numrerade och signerade. Motivet: 60x43 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:29)
1305 1061 Färgoffset John Clem Clarke (f. 1937), USA. "Bacchanale". Signerad, numrerad 88/200. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 55,5x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:11)
1305 1491 Fat 5 st, Nysilver. Längd: 29 till 48cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:15)
1305 1234 Fat 8st, Nysilver, + 6st coasters. Diameter: 9-27cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:07)
1305 1438 Fat Imaridekor. Diameter: 47 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:08)
1305 1490 Fat Nysilver. Längd: 68cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:54)
1305 8113 Fat Rehnska mönstret, replika, Rörstrand, 260/1800. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:03)
1305 1077 Fåtölj design: Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:15)
1305 1078 Fåtölj design: Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:21)
1305 1122 Fåtöljer Ett par, Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:24)
1305 1037 Fickur 2 st, 1700 & 1800-tal, silver, bruttovikt: 200
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:43)
1305 1573 Fickur 2 st, bland annat: MGBM, Schweiz. Diameter: 5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:25)
1305 1382 Fickur 2 st, omkring 1900
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:27)
1305 1383 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pojke+ älg, Gustavsberg. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:16)
1305 1083 Figuriner 2 st, Royal Copenhagen. Höjd: 4-16 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:55)
1305 1051 Figuriner 3 st, bland annat B&G. Höjd: 11-13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:56)
1305 1084 Figuriner 3 st, Hummel. Höjd: 7-14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:56)
1305 1322 Figuriner 5 st, Bing & Grøndahl, Royal Copenhagen, Djur. Höjd: 5-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:26)
1305 1107 Fingerborg 18k guld. Höjd: 2cm. Diameter: 1,5cm.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:58)
1305 1029 Flakonger ett par, Glas/silver. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:53)
1305 8002 Fotografier 2 st, oidentifierad fotograf. Tage Danielsson respektive Monica Dominique, Monica Zetterlund, Birgitta Andersson, Lena Nyman och Hasse Alfredsson. Ej signerade. 31x24 cm respektive 22,5x27,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:48)
1305 1506 Fotpallar Ett par, omkring 1900, petit pointsklädsel. Längd: 29 cm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:48)
1305 1161 Fruktassietter 12 st, Gefle. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:12)
1305 8036 Fruktknivar 11 + 1 st, silver, i etui. Längd: 18-19 cm. Vikt: 365g.
1305 1384 Fruktservis 6+ 1+ 1 delar, glas. Diameter: 18-35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:06)
1305 1233 Fruktservis Rörstrand, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. 8 delar, diameter: 18,5-29cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:33)
1305 1090 Gitarr Aria, stålsträngad. Längd: 105cm.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:01)
1305 1379 Glasservis 80 del ca, Chateau, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 7-23
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:24)
1305 1323 Glasservis 95 del ca. Höjd: 9-13 cm
S�ldes f�r 13.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:16)
1305 1574 Glasservisdelar 21 delar, 11 + 6 + 2 + 2 delar, 1960-tal, röda, bland annat Gullaskruf och Reijmyre
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:42)
1305 1298 Golvlampa Höj-sänkbar. Tota. Höjd: 130cm.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:23)
1305 1418 Golvlampa mässing. Höjd: 125cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:26)
1305 8015 Golvljusstake Smide. Höjd: 84 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:06)
1305 1435 Golvursfodral höjd: 196 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:40)
1305 1434 Golvursfodral höjd: 215 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 21:04)
1305 1529 Gouache Oidentifierad konstnär. Signerad, St Martinsbron Toledo, 48x59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:26)
1305 1030 Grafiskt blad / kolorerat Eric Cerderberg. Signerad. Motivet: 20x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:01)
1305 1359 Gravyr 1800-tal, bladets mått: 27x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:04)
1305 1551 Gravyr Portrait dínes, bladets mått: 36x40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:40)
1305 1195 Gravyrer 2 st, 1800-tal, 21x17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:34)
1305 1312 Grogglas 10 st. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:26)
1305 1299 Hallbyrå Ek, Bredd: 54cm. Djup: 40 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:05)
1305 1521 Halsband + hängsmycke, 2 delar, silver, Olle Ohlsson. Höjd: . Längd: 49 cm. Vikt: ca 65g.
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:58)
1305 1489 Halsband Bärnsten. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:59)
1305 1486 Halsband Murano. Längd: 150
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:56)
1305 1485 Halsband Silver och bärnsten. Längd: ca 70 cm. Bruttovikt: 125g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:29)
1305 1027 Handspegel silver. Längd: 26 cm, bruttovikt: ca 305g.
1305 1422 Hängskåp Längd: 68 cm. Djup: 20 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:23)
1305 1444 Herrbetjänt Italien, KF, 1900-tal. Höjd: 103cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:56)
1305 1238 Hink Koppar, Skultuna. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:05)
1305 1112 Hörnhylla rokokostil, Bredd: 60cm. Djup: 39 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:42)
1305 1127 Hörnskåp Allmoge, Bredd: 107 cm. Djup: 75cm, höjd: 205cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:16)
1305 1295 Hörnskåp Gustaviansk, Intarsia med stenskiva, Bredd: 75 cm. Djup: 53 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:24)
1305 1496 Hurtsar Ett par, mahogny, England, beslag i mässing. Längd: 48 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 70 cm
1305 1208 Inbyggnadsskåp Längd: 55,5 cm. Djup: 19,5 cm. Höjd: 156 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:01)
1305 1237 Jardiniere 2 delar, Gefle. Diameter: 29 cm, Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:16)
1305 1080 Kaffe/tegods 25 delar, Rosenthal. Höjd: 6-13cm. Diameter: 8,5-17,5cm.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:45)
1305 1073 Kaffegods 12 delar, Arabia
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:50)
1305 1079 Kaffegods 20 delar, Hackefors
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:41)
1305 1074 Kaffegods 22 delar, Bavaria
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:44)
1305 1180 Kaffegods 8 st koppar med fat, + 8st assietter, Rörstrand, Mon Amie. Höjd: 6cm. Diameter: 16-17cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:15)
1305 8111 Kaffekanna Musselmalet, Royal Copenhagen. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:00)
1305 1578 Kaffekoppar 11 delar, Gustavsberg
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:55)
1305 1019 Kaffeserviser 2 + 4 delar, Gustavsberg & Gefle
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:47)
1305 1499 Kakelplatta Pleo Tosen. Signerad, 1943,14x14,5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:18)
1305 1431 Kandelaber mässing, Skultuna. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:47)
1305 1235 Kandelabrar ett par, mässing. Höjd: 36 cm
1305 1082 Kanna + flaska+ burkar, 4 delar, Tyskland. Höjd: 9-27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:21)
1305 1309 Karaffer 7 st. Höjd: 21-32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:01)
1305 1087 Karmstol Barockstil, Ek, gyllenläder
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:30)
1305 1480 Karmstol Karl Johanstil, + tygrulle
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:22)
1305 1133 Karmstolar Ett par
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:48)
1305 1276 Karmstolar Ett par, asiatiska
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:22)
1305 1147 Karmstolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:32)
1305 1358 Karta Gooten Borg, 55x95 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:13)
1305 1547 Karta Regni Daneae. Motivet: 45x56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:40)
1305 1398 Kartellur 1800-tal, rokokostil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:56)
1305 1579 Kartor 6 lösa blad. Bladets mått: 45x42,61x87 cm, reproduktion
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:26)
1305 1520 Kedja 18k guld, vitguld. Vikt: 4,6g. Model: Pansar. Längd: 46cm. + brosch, myra
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:47)
1305 8236 Kedja med hänge 2 st, + 2st hänge, silver (830). Vikt: 70g. Längd: 50 - 76cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:55)
1305 1328 Kelim 193x292 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:21)
1305 1396 Keramik 3 delar, äpplen & kub, bland annat Sven Wejsfelt. Höjd: 6-8 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:30)
1305 1459 Klaffbord Furu. Bredd: 50 + 2x25 cm. Djup: 49 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:10)
1305 1062 Klappstolar Ett par, 1920-/30-tal, Bern, Gemla, "Ljungs möbler"
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:27)
1305 1047 Klockreklam för automatverk. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:11)
1305 1246 Kniv Indonesien, med fodral. Längd: 51cm
1305 1247 Knivar 2 st, Med fodral. Längd: 18-41cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:35)
1305 1541 Kolteckning Oidentifierad konstnär. Stockholms Stadshus. Sugneras. Motivet: 41x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:24)
1305 1427 Konsolbord Sengustavianskt, med stenskiva. Bredd: 85 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:13)
1305 8365 Konstglas Flygsfors. Signerad. Diameter: 14- 22cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:10)
1305 6165 Koppar med assietter, 12 + 12 delar, Golden sun, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Bing & Grøndahl, senare bemålning. Diameter: 15-17 cm. Höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:38)
1305 1039 Kopparstick 2 st, 1700-tal, ca 30x21, oramade
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:29)
1305 6343 Lampbord Idegran. Bredd: 70. Djup: 70 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:45)
1305 1342 Lampbord Louis XV-stil, Intarsia. Bredd: 56, djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:34)
1305 1378 Lampetter Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Pendel", Skultuna. Mässing, pendlande ljushållare. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:14)
1305 1357 Likörglas 17st. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:58)
1305 1301 Linneskåp NK, Bredd: 106cm. Djup: 45 cm, höjd: 130cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:36)
1305 1250 Litografi Gram, 1951,, numrerad , numrerad . Signerad, numrerad 118/310. Motivet: 47x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:03)
1305 1036 Litografisk affisch Calder, tryckt hos Mourlot IMP, 64x46 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:25)
1305 1400 Litografiskt blad München. Ej signerad. Motivet: 44x64 cm
1305 1011 Ljuskrona Barockstil. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:37)
1305 1457 Ljuskrona diameter: 82 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:16)
1305 1445 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:23)
1305 1455 Ljuskrona Nyrokoko, förgylld. Höjd: 62. Diameter: 70 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:50)
1305 1417 Ljuskrona Venetiansk modell. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:36)
1305 1318 Ljusstakar 3 par. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:46)
1305 1190 Ljusstakar 4 st, mässing. Höjd: 14-18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:23)
1305 1165 Ljusstakar Ett par, nysilver, England. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:40)
1305 1099 Ljusstake mässing. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:12)
1305 1046 Mandolin i väska. Längd: 61cm. Djup: 22cm. Höjd: 5cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:21)
1305 1481 Manschettknappar 3 par, silver, bland annat Gustav Dahlgren Malmö, bruttovikt: ca 40g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:36)
1305 1482 Manschettknappar 3 par, silver, bruttovikt: ca 25g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:20)
1305 1339 Manschettknappar 3 par, silver. Vikt: 26g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:25)
1305 1150 Manschettknappar Ett par, Paul Smith
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:12)
1305 1483 Manschettknappar ett par, Silver/Koppar, Stora Kopparberg, bruttovikt: ca 25g.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:05)
1305 1144 Mapp 13 st, färglitografier, Alfa Romeo. Bladets mått: 23x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:56)
1305 1265 Matbord Rotfanér. Bredd: 105x105, höjd: 75 + 2 st iläggsskivor, 60cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:30)
1305 1284 Matsalsgrupp 13 delar, bord+ 12 stolar, Längd: 160 cm. Djup: 100 cm, höjd: 78cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:43)
1305 1212 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, bord + 4 stolar, + 2 st iläggsskivor. Diameter: 110cm, höjd: 74cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:34)
1305 8233 Matsalsskåp mahogny, 1950-al. Bredd: 111, djup: 46 cm, höjd: 141 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:51)
1305 1117 Matservis 45 del ca, Lidköping
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:47)
1305 1330 Matservis 90 del ca, Karlskrona
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:38)
1305 8353 Matservis Hackefors, ca 55 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:24)
1305 1010 Matservisdelar 15 delar, Willow, Gustafsberg
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:22)
1305 1118 Matservisdelar 35 del ca, Bandarillo, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:49)
1305 1226 Matservisdelar Rosenthal, ca 30 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:11)
1305 1310 Matskedar 6 st, silver, Grönvall, 1820. Längd: 22 cm. Vikt: ca 419g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:58)
1305 1362 Matta 218x145cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:07)
1305 1361 Matta 343x243cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:20)
1305 1148 Matta Bredd: 167cm. Längd: 245cm.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:48)
1305 1258 Matta Gabbeh, 170x235 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:45)
1305 8052 Matta Kina, 183x
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:00)
1305 1363 Matta Orientalisk, 211x140cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:39)
1305 1041 Matta orientalisk, 235x150 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:50)
1305 1365 Matta Orientalisk, 322x256cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:03)
1305 1393 Matta orientalisk, 51x137 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:37)
1305 1364 Matta orientalisk, 91x155 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:53)
1305 1154 Matta orientalisk, Afghan, 170x240 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:23)
1305 1392 Matta orientalisk, Bochara, 127x177 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:52)
1305 1068 Matta orientalisk, Figural, 124x185 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:31)
1305 1390 Matta orientalisk, Galleri, 80x250 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:33)
1305 1391 Matta orientalisk, Galleri, Bochara, 81x288 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:23)
1305 1162 Miniatyrer 4 st, 5x4,9x7
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:45)
1305 1081 Mockaservis 15 delar, Pompadour, Rosenthal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:17)
1305 1587 Mockaskedar 12 st. Silver. Längd: 9 cm. Vikt: ca 110g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:41)
1305 1288 Nattygsbord mahogny, Bredd: 50cm. Djup: 33cm, höjd: 62cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:25)
1305 1275 Nötknäppare Emaljerad Metall, Krokodil. Längd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:50)
1305 1176 Oljemålning 2 st, S. Sinde, 1963. Signerad, Paris. Olja på duk, 48x26cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:41)
1305 1465 Oljemålning Alain Garrabé, "Fantasia", 40x30 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:42)
1305 1136 Oljemålning Alexander Follak, Ryttare, signerad. Olja på duk, 80x70 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:44)
1305 1141 Oljemålning Alvar Hård (f. 1918), Sverige. Mallorca. Signerad. Olja på duk, 50x70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:33)
1305 1140 Oljemålning Alvar Hård (f. 1918), Sverige. Trav. Signerad. Olja på duk, 50x70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:59)
1305 1534 Oljemålning Anders Beckman. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 33x54 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:20)
1305 9029 Oljemålning Anders Monsen Askevold (1834-1900), Norge. Kor vid vattendrag. Signerad, daterad 1887. Olja på duk, 65x81 cm
S�ldes f�r 30.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:32)
1305 8279 Oljemålning Andreas Singdahlsen (1855-1947), Norge, kopia efter Sand. Motiv från Norge. Signerad. Olja på duk, 38x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:31)
1305 8276 Oljemålning Ann-Mari Åfeldt (1924-2019), Sverige. Signerad, daterad 83. Olja på duk, 46x52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:22)
1305 1472 Oljemålning Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 100x81cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:46)
1305 9020 Oljemålning Axel Nilsson (1889-1981), Sverige. Vintersjö, Signerad. Olja på duk, 60x40 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:40)
1305 1158 Oljemålning B Ohlson - 68, Komposition. Olja på duk. Signerad. 70x101 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:03)
1305 1120 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Hamn, signerad. Olja på duk, 57x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:20)
1305 1561 Oljemålning Birgit Hygrell (1903-1972), Sverige. Porträtt. Signerad, daterad 1927. Olja på duk, 36x30, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:20)
1305 1389 Oljemålning Bror Eric Bergqvist, Spelman. Signerad. 1973. Olja på duk, 46x54 cm
1305 1510 Oljemålning Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad och daterad 1969. Olja på duk, 44x64cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:17)
1305 1269 Oljemålning Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Vinterlandskap med älv. Olja på duk, Signerad, 65x80 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:58)
1305 1388 Oljemålning Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Gotland, signerad. Olja på pannå, 22x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:03)
1305 8416 Oljemålning E Olsson, Nytorget, signerad. Olja på duk, 64x72 cm
1305 8426 Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Vårdag, Kastellholmen. Signerad, 1939. Olja på duk, 46x54 cm
1305 1532 Oljemålning Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Fältarbetare, signerad. Olja på duk, 46x55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:23)
1305 1413 Oljemålning Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, daterad 10/6 1949, Solna Kyrka. Olja på pannå, 30x23 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:59)
1305 1003 Oljemålning Fanny Brate (1861-1940), Sverige. Signerad, daterad september 1930, stilleben. Olja på pannå, 22x27 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:55)
1305 1004 Oljemålning Fanny Brate (1861-1940), Sverige. Tillskriven, Monogramsignerad. Olja på pannå, 20x28 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:01)
1305 1168 Oljemålning Georg Walter Rössner (1885-1972), Stilleben, signerad. Olja på duk, 36x46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:25)
1305 1220 Oljemålning Gillot Steve, monogramsignerad. Olja på pannå, 32x24cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:53)
1305 1215 Oljemålning Giorges Laporte, båtar. Signerad. Olja på duk, 35x26cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:48)
1305 1540 Oljemålning Gunnar Asplund, Skärgård, signerad. Olja på pannå, 33x39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:29)
1305 1468 Oljemålning Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Signerad, Austers, Fårö. Olja på duk, 18x48 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:26)
1305 1530 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. "Käringön", signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
1305 1279 Oljemålning Gust Magnusson, Porträtt, signerad. 1938. Olja på duk, 92x74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:40)
1305 1507 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. landskap med hus. Signerad och daterad 1963. Olja på pannå, 79x120 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:17)
1305 1042 Oljemålning Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. Signerad, daterad 83. Olja på duk, 65x54 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:13)
1305 8031 Oljemålning Ivan Hoflund (1887-1948), Sverige. Kustlandskap med segelbåt. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:19)
1305 1557 Oljemålning Jack Prudnik (f. 1914), USA. Signerad, Grand Hotel Stockholm. Olja på duk, 32x40 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:41)
1305 1528 Oljemålning Johan Ossian Andersson, Marin, signerad. Olja på duk, 49x73 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:18)
1305 8004 Oljemålning Karl Örbo (1890-1958), Sverige. Båtar. Signerad. Olja på pannå, 37x45cm
1305 1243 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Citroner. Signerad, daterad 2012. Olja på pannå. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:43)
1305 1256 Oljemålning Lennart Larsson, "Vinter i Kungsträdgården". Signerad, 1996. Olja på duk, 53x44cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:15)
1305 1085 Oljemålning M Bergman, Skogsmotiv, signerad. - 35. Olja på duk, 63x49 cm
1305 8182 Oljemålning Margit Birkholm, Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 54x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:35)
1305 8312 Oljemålning Martin Åberg (1888-1946), Sverige. Signerad, år 1940. Olja på duk, 53x63cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:51)
1305 1401 Oljemålning Monogramsignerad, Landskap med vattendrag. Olja på duk, 71x94 cm
1305 1123 Oljemålning Mostafa El Razza, Orientaliskt motiv, signerad. 1971. Olja på duk, 78x48 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:59)
1305 1494 Oljemålning Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Signerad, båtar i hamn. Olja på pannå, 34x26cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:19)
1305 1213 Oljemålning Nito Vega (f. 1961), Sverige. Stockholms Stadshus. Signerad, 2004. Olja på duk, 156x100cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:38)
1305 8209 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Kvastmakarebacken". Signerad A Hökenberg, daterad -29. Olja på duk, 80x63 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:21)
1305 1175 Oljemålning Oidentifierad konstnär. . Signerad Rybin, Landskap. Olja på duk, 40x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:31)
1305 1282 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hamn. Signerad. Olja på duk 28x45 cm
1305 1031 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kust. Ej signerad. Olja på duk, 50x75, oramad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:20)
1305 1366 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Religiöst motiv, 1800-tal. Ej signerad. Olja på duk, 64x31 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:29)
1305 1505 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 23x17cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:17)
1305 8313 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. - 64, komposition. Olja på duk, 50x76 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:53)
1305 1108 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Landskap med stuga. Olja på duk, 59x130 cm
1305 1105 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Landskap. Olja på pannå, 48x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:48)
1305 1223 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 17x22cm
1305 1204 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Paris. Olja på duk, 54x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:55)
1305 8391 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Träd. Olja på duk, 28x41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:44)
1305 1548 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Strand med upphängda nät. Otydlig signatur. Olja på duk, 49x63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:50)
1305 1527 Oljemålning Per Thorlin Eriksen. Signerad, daterad 1956. Olja på pannå, 73x92 cm
1305 9015 Oljemålning Pieter Frederik van Os (1808-1892), Holland. Jaktmotiv. Signerad. Olja på duk, 41x61 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:58)
1305 5244 Oljemålning Ragnar Alyre (1894-1975), Sverige. Signerad, daterad 1930, Landskap. Olja på duk, 84x67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:26)
1305 1104 Oljemålning Ruben Nilsson (1893-1971), Sverige. Gård. Signerad 1936. Olja på duk, 55x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:51)
1305 1022 Oljemålning signerad, 1937. Olja på duk, 100x100 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:01)
1305 1428 Oljemålning signerad, Parismotiv. Olja på duk, 50x90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:39)
1305 1174 Oljemålning Sigurd Öquist. London. Signerad, daterad 1948. Olja på pannå, 23x32,5cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:34)
1305 1470 Oljemålning Sven Joann, signerad, "Vårmotiv Vemboö", 1948. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:01)
1305 1231 Oljemålning Sven Lingardsz (f. 1944), Sverige. Körsbär. Signerad. Olja på pannå, 17x22 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:35)
1305 1280 Oljemålning Theresia Sandström (1893-1981), Sverige. Skånegård, signerad. Olja på duk, 66x100 cm
1305 1283 Oljemålning Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Fågel, signerad. Olja på pannå, 22x27 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:13)
1305 1192 Oljemålning Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Landskap, signerad. Olja på pannå, 41x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:12)
1305 1495 Oljemålning Ulla Arwing, blomsterstilleben. Ej signerad. Olja på duk, 18x22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:01)
1305 1139 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Park. Olja på duk, signerad. 1973,54x63 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:04)
1305 7051 Oljemålningar 2 st, Stockholmsmotiv. Signerade A Synnerholm, 1947. Olja på duk respektive pannå, 45x54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:18)
1305 1519 Örhängen 18k guld. Vikt: 1,7g. Med pärlor
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:41)
1305 1487 Örhängen ett par, silver, omkring 1900. Längd: 10 cm. Vikt: ca 20 g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:11)
1305 1032 Öronlappsfåtölj nutida
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:05)
1305 1308 Parti koppar 4 delar, modell äldre
1305 1137 Parti nysilver 8 delar
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:07)
1305 1315 Parti silver 7 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:09)
1305 1488 Parti smyckesdelar diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:37)
1305 1533 Pastell Kopia, Herrporträtt, 52x40 cm
1305 1368 Pastell Stig Månsson (f. 1912), Sverige. Kvinnor, signerad. 48x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:16)
1305 1367 Pastell Stig Månsson (f. 1912), Sverige. Modell, 63x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:13)
1305 1164 Piedestal Med stenskivor. Höjd: 74cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:44)
1305 1167 Pinnstolar 4 st
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:38)
1305 8392 Plaketter 3 st, Leo Holmgren (1904-1989), Sverige. Herman Bergman, brons. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:52)
1305 1469 Pottskåp mahogny, Sengustaviansk, med stenskiva. Bredd: 45 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:30)
1305 1437 Prydnadsurna Alabaster. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:30)
1305 1314 Remmare 12 st. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:11)
1305 1516 Ring 18k guld. Vikt: 6,6g. Cartier, Les Must de Cartier, Trinity, Ringmått: 15,5. Trefärgad
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:50)
1305 1517 Ring 23K. Vikt: 6,9g. Gravyr. Ringmått: 19
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:43)
1305 1018 Rödvinsglas + selter, 6 + 2 + 9 st. Höjd: 9-17 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:24)
1305 8051 Röllakan Anna-Johanna Ångström, Axeco. Längd: 229cm. Bredd: 169cm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:59)
1305 1502 Salongsbord 1800-tal, intarsia. Diameter: 110cm. Höjd: ca 75cm, + stol
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:53)
1305 1304 Salongsbord Gustaviansk stil, Bredd: 100 cm. Djup: 60cm, höjd: 74cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:07)
1305 1567 Salongsgrupp 4 delar, Louis XVI-stil, soffan. Längd: 186
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:11)
1305 1187 Samekniv Marttiini Rovaniemi, med fodral. Längd: 26cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:48)
1305 1313 Samesilver 12+ 1+ 1 delar. Längd: 10-22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:35)
1305 1297 Satsbord 2 delar, Bredd: 50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:17)
1305 1512 Satsbord 2 delar, Etikettmärkt NK, trä / glas. Höjd: 52-54 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:12)
1305 1462 Sekretär mahogny, rokokostil, Intarsia, Bredd: 88 cm. Djup: 73 cm. Höjd: 104 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:14)
1305 1097 Serigrafier 3 st, Richard Ryan (f. 1974), Sverige. 350-upplaga, bladets mått: 48x62 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:14)
1305 1452 Serveringsvagn längd: 70 cm, djup: 38 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:13)
1305 1072 Servettringar 2 st, 1 Firma Svenskt Tenn, design: Sebastian Schildt. Längd: 4,5cm. Djup: 3cm. Höjd: 3,5cm. Diameter: 4,5cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:24)
1305 1145 Servisdelar 16 delar, Christineholm, design: Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:11)
1305 1110 Servisdelar 20 del ca, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:11)
1305 1327 Servisdelar 30 del ca, England, bland annat Buljong
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:55)
1305 1218 Servisdelar 5 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg. Diameter: 13-24cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:51)
1305 1467 Sidenbrodyr Kina, 65x31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:58)
1305 1589 Sidenscarf Gucci, 90x90 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:29)
1305 1590 Sidenscarf Hermès, Paris, 88x88 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:30)
1305 1196 Skål + ytterfoder, Orientalisk. Diameter: 13-20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:34)
1305 1293 Skål Kina. Diameter: 19 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:39)
1305 1197 Skål Kina. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:45)
1305 1585 Skål på fot, Meissen. Höjd: 14 cm
1305 1335 Skålar 2 st, silver, Graverade, diameter: 14-16,280g
1305 1397 Skålar 2 st, Ulrica Hydman-Vallien & ÅSA, diameter: 19-22. Höjd: 6-15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:48)
1305 1345 Skålar 3 st, Kina. Diameter: 7-11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:32)
1305 1381 Skålar 5 delar, kristall. Höjd: 7-18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:19)
1305 4402 Skålar Ett par, silver, Gustaf Möllenborg, 1845. Med hänklar & glasinsats Diameter: 14. Höjd: 11 cm. Bruttovikt: 1695
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:06)
1305 1316 Skålar med fat 9 delar, glas, diameter: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:30)
1305 1287 Skåp Ek, NK, Bredd: 76cm. Djup: 40 cm, höjd: 95cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:01)
1305 1098 Skåp Karin Tyrefors, Fröseke. Bredd: 40cm. Djup: 35cm, höjd: 115cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:20)
1305 1454 Skärm Nygotik, 1830-tal. Höjd: 188, bredd: 67 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:47)
1305 1210 Skedar 16st, silver. Vikt: 210g, längd: 9-15cm, bland annat Rosenholm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:32)
1305 1394 Skedar 21st, silver. Vikt: 600g. Längd: 11-19cm, gravyr
1305 1273 Skeppsklocka höjd: 20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:47)
1305 1201 Skomakarlampa höj- och sänkbar. Diameter: 28 cm
1305 1202 Skomakarlampor 2 st. Diameter: 24-25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:52)
1305 1479 Skrin 2 delar. Längd: 18-35cm, höjd: 10-28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:45)
1305 1151 Skrivbord Idegran, Bredd: 136cm. Djup: 67cm, höjd: 78 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:15)
1305 8211 Skrivbord mahogny. Bredd: 117, djup: 44 cm, höjd: 73 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:23)
1305 1425 Skrivbord Sengustavianskt, med skrivbordsuppsats. Bredd: 148 cm. Djup: 66 cm. Höjd: 76-117 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:32)
1305 6178 Skrivskåp Allmoge, 1800-tal. Senare bemålning, Bredd: 116. Djup: 50 cm, höjd: 217 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:55)
1305 1200 Skulptur Åsa Jungnelius (f. 1975), Sverige. Nagellack, Kosta Boda. Höjd: 18 cm
1305 1395 Skulptur brons, efter Juno, Dansande kvinna. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:10)
1305 1373 Skulptur brons, Efter Milo, skelett. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:30)
1305 1423 Skulptur gips, kvinna. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:10)
1305 1203 Skulptur Glas, Kerstin Bränngård (f. 1917), Sverige. Signerad KB. Höjd: 22 cm
1305 1069 Skulptur Jerry McMillan (f. 1936), USA. Multipel. Signerad, daterad -71, numrerad 21/25. Bredd: 20,5 cm. Djup: 17 cm. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:49)
1305 1126 Skulptur Johanne Dan, "Lille Mor". Signerad. Gips. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:56)
1305 1356 Skulptur Kristall, Lalique, fågel. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:43)
1305 1321 Skulptur Royal Copenhagen, Isbjörn. Längd: 22, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:34)
1305 1372 Skulptur Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Springare, Gustavsberg 1950-1962, häst i stengods med målad och ristad dekor. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:55)
1305 8437 Skulptur Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Kvinna i relief. Signerad. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:55)
1305 1586 Skulptur trä, Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Flodhäst. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:30)
1305 1248 Skulptur i glas Björn Ekegren (f. 1955), Sverige. 95/380. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:11)
1305 1070 Skulpturer 2 st, Kina. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:37)
1305 1320 Skulpturer 2 st, porslin, Royal Copenhagen, Hundar. Höjd: 13-17, längd: 18 - 34
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:06)
1305 8067 Skulpturer 2 st, Svampar, Monica Backström (f. 1939), Sverige. Boda. Höjd: 11-19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:09)
1305 1277 Skulpturer Ett par, Thailand, Teak. Höjd: 105cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:37)
1305 1583 Slagbord Bemålat. Bredd: 35 + 2X62. Djup: 100 cm. Höjd: 76 cm, nutida
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:35)
1305 1441 Slaglåspistoler Ett par, Belgien, 1800-tal. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:49)
1305 8037 Slipshållare 18k guld. Vikt: 4g. Längd: 60mm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:12)
1305 1443 Snurrstolar 8 st, dyna i läder
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:56)
1305 1317 Sockerskål + gräddkanna + fat, silver. Längd: 17 cm. Vikt: ca 220 g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:51)
1305 1514 Soffa + fotpall. Längd: ca 200
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:35)
1305 1340 Soffa längd: 230 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:06)
1305 1106 Soffbord Design: Dan Ihreborn. Diameter: 110, höjd: 62 cm ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:27)
1305 6335 Soffbord mahogny, Hunters Table. Bredd: 51+ 2x23. Bredd: 140 cm. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:43)
1305 1570 Soffbord teak, Slutarp, 1960-tal, utdragbar låda. Utdragbar skiva, Bredd: 160. Djup: 48 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:40)
1305 1402 Spegel 1800-tal, Empire, bemålad, 160x80 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:22)
1305 8139 Spegel 1940-/50-tal, 56x74 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:06)
1305 1152 Spegel 1960-tal, 54x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:31)
1305 1222 Spegel Barockstil, komposit. Diameter: 55, nutida
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:44)
1305 8028 Spegel Jugend Mahogny, 131x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:10)
1305 1460 Spegel Karl Johan, 114x52cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:54)
1305 1440 Spegel mahogny, 65x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:49)
1305 1270 Spegel Med skåp, förgylld. Höjd: 62cm, med två klädborstar
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:26)
1305 1399 Spegel Nyrokoko, 58x57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:17)
1305 1193 Spegel Orientalisk, 52x31 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:47)
1305 1286 Spegel Rokokostil, 107x48 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:37)
1305 1403 Spegel Sengustaviansk, kompletterad, med gouacher, 100x40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:17)
1305 1404 Spegellampett Empire, saknar ljusarm, kompletterad, 63x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:30)
1305 1554 Speglar ett par, 1800-tal, bemålad björk, 60x30 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:28)
1305 1446 Spelbord Längd: 56 + 28 cm. Djup: 56 + 28 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:37)
1305 1198 Speldocka Kina. Höjd: 27 cm
1305 1294 Spiselhundar Ett par. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:09)
1305 1009 Starkvinsglas 12 st, Karlberg. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:42)
1305 1577 Stekfat Ett par, Svenska Slott, Rörstrand. Längd: 44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:01)
1305 1300 Stereo B&O Bang & Olufsen, Beocenter 2220+ högtalare, ett par, Beovox S30 cm. Längd: 74cm. Djup: 30cm. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:24)
1305 1262 Stolar 4 st, 1800-tal
1305 1134 Stolar 4 st, bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:49)
1305 1563 Stolar 4 st. 1950-tal, stålrör. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:14)
1305 1264 Stolar 4 st. Nyrokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:30)
1305 1232 Stolar 6 st, mahogny
1305 1135 Stolar Ett par
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:49)
1305 1549 Stolar Ett par, Leksandsstil, tyg, Firma Svenskt Tenn
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:54)
1305 1566 Stolar Ett par, Louis XV-stil. Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:08)
1305 1157 Stop + kanna, Westerwald. Höjd: 21-27 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:45)
1305 1199 Stop Tenn, 1800-tal. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:34)
1305 1076 Svepask längd: 54 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:16)
1305 8077 Sybord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 47, djup: 40 cm, höjd: 78 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:39)
1305 1228 Syltkrukor 7 st. Höjd: 8-26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:42)
1305 8061 Takarmatur Blyglas, Siluett av Johan Leksell. Signerad, daterad 1928. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:43)
1305 8268 Takarmatur höjd: ca 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:59)
1305 8054 Takarmatur med prismor. Diameter: 44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:02)
1305 8055 Takarmatur med prismor. Diameter: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:03)
1305 1493 Takarmatur Prismor. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:03)
1305 1109 Tallrikar 12 st, Adams, Brentwood. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:25)
1305 1075 Teglas 14 st, Tsaikka, design: Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, Finland. Glas med hållare i rostfritt stål. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:39)
1305 1207 Tekanna + Gräddkanna, silver, Persiskt. Höjd: 15-23 cm. Vikt: ca 1100g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 21:01)
1305 8062 Terrin Gabriel Fajans, Tidigt 1900-tal. Längd: 31, höjd: 23 cm
1305 8185 Terrin Tenn, Rokokostil. Längd: 24, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:40)
1305 1326 Teservis 25 del ca, Lidköping
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:06)
1305 1307 Tesil silver, K Anderson, 1938. Längd: 14 cm. Vikt: ca 100g.
1305 1043 Toiletteskåp 1950-tal, ljus mahogny, för vägg. Bredd: 40. Djup: 14 cm. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:09)
1305 1058 Torrnålsgravyrer Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, numrerade 11/150. Bladets mått: 79x62 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:22)
1305 1125 Trancherbestick 8 delar, Sanderson
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:20)
1305 1194 Träsnitt Japan, 36x24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:52)
1305 1319 Väggarmatur Josef frank, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 26 längd: 39 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:39)
1305 1513 Väggbonad 125x190 cm
1305 1100 Väggpendyl Rokokostil. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:35)
1305 1369 Väggplattor 4+ 3 st, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, 12x12,23x23 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:09)
1305 1377 Väggplattor 6 st, Heinz Erret (1920-2003), Sverige. Landskapsblommor, Gustavsberg, 34x21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:45)
1305 1249 Vapen Trä. Längd: 38cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:55)
1305 1052 Vas brons, Ekebys, "Rostagg". Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:27)
1305 1580 Vas Japan, nutida. Höjd: 42 cm
1305 1447 Vas Kina, 1800-tal. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:52)
1305 1271 Vas Riihimäen Lasi. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:52)
1305 8250 Vas Rörstrand Jugend. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:40)
1305 1020 Vaser + skålar, 6 delar, Kina, diameter: 7-14. Höjd: 2-12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:13)
1305 1230 Vaser 2 st. Gustavsberg. Höjd: 16 - 19
1305 1374 Vaser 3 st, Sven Jonsson, Facett, Gustavsberg, silverdekor. Höjd: 13-26
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 18:39)
1305 8364 Vaser 4 delar, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Signerad. Höjd: 10-18cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:04)
1305 1289 Vaser Ett par, Kina, 1800-tal. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:48)
1305 1025 Vaser ett par, majolika. Höjd: 24 cm
1305 1116 Vikskärm Indisk, 180x150 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:50)
1305 1131 Vitrinskåp Karin Tyrefors, Fröseke, Bredd: 70 cm. Djup: 33cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:45)
1305 1128 Vitrinskåp Rokokostil, Bredd: 83cm. Djup: 38 cm, höjd: 128 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:25)
1305 1239 Ytterfoder 3 st, Arabia, Savi. Diameter: 14, höjd: 10,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:50)
1305 1166 Ytterfoder Höganäs, Jugend. Höjd: 19cm, diameter: 23cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:36)
1305 1331 Ytterfoder Kina. Diameter: 26, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 19:14)
1305 1351 Ytterfoder nutida. Längd: 43, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 3 februari 2020 20:47)