1421 1011 Armbandsur 18k guld, Damur, Jaeger-LeCoultre, manuell, 20x35mm, Ref. 1670, serienr: 949796, läderband
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:51)
1421 1010 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Porträtt av Carl XIV Johan. Ej signerad. Blandteknik/akvarell, bildmått: 30x25 cm, yttermått inklusive ram: 54x43 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:05)
1421 4349 Dekorelement Barock, omarbetade till ljusstakar, metall Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:28)
1421 1024 Etsning Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad EA. Bildmått: 38x29, yttermått inklusive ram: 69x52 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:04)
1421 1022 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad, numrerad 228/285. Färglitografi, bildmått: 53x64, yttermått inklusive ram: 70x93 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:18)
1421 1035 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. Stomme av kromad metall, sits av kanvas, etikettmärkt
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:30)
1421 1036 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. Stomme av kromad metall, sits av kanvas, etikettmärkt
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:50)
1421 1033 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Konsert". Formgiven till Konserthuset. Ben i bonad björk, klädda i röd plysch, plåtbricka med stolsnummer 5. Sitthöjd: ca 43 cm. Höjd: 87 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:50)
1421 1019 Kabinettskåp Barock. Bredd: 110, djup: 67 cm, höjd: 160 cm, nyckel
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:29)
1421 1016 Karaff Orrefors, Simon Gate (1883-1945), Sverige. No 119. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 18:50)
1421 1013 Kräftservis Rörstrand, design: Alf Wallander (1862-1914), Sverige. 32 delar. Höjd: ca 2,5-13 cm, diameter: 17,5-25 cm
S�ldes f�r 22.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:35)
1421 1008 Litografi Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. "Lecuyére" 1960. Signerad, numrerad 137/200. Bildmått: 50x63, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
S�ldes f�r 31.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:44)
1421 1029 Oljemålning Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, flodhäst, "Vänner". Olja på duk, 35x34cm, yttermått inklusive ram: 39x39cm
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:47)
1421 1025 Oljemålning Marjatta Sarasalo (f. 1930), Finland. Signerad, daterad 1993. Olja på duk, 43x40, yttermått inklusive ram: 46x43 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:52)
1421 1034 Oljemålning Nicolas-Phillipe Dupuy (1650-1711), tillskriven. Kvinnoporträtt, föreställer enligt uppgift medlem i släkten Staël von Holstein. Ej signerad. Olja på duk, dubblerad, ca 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 49x39 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:46)
1421 1009 Oljemålning Porträtt av konung Karl XII iklädd blå rock, harnesk och svart lindhalsduk. Olja på pannå, 1700-talets början. Ej signerad. Samtida ram. 40x27 cm, yttermått inklusive ram: 55x42 cm
S�ldes f�r 15.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:04)
1421 1027 Oljemålning Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 27x35, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:32)
1421 1012 Pastell Eerik Haamer (1908-1994), Sverige. Blomster. Signerad. Pastell, bildmått: 60x43cm, yttermått inklusive ram: 75x57cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:53)
1421 1018 Pastell Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Signerad, figurkomposition, 69x52, yttermått inklusive ram: 81x62 cm
S�ldes f�r 26.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:36)
1421 1015 Sideboard Funkis, jakaranda/björk. Längd: 130 cm. Djup: 52 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:08)
1421 1002 Skulptur Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. "La nachita delgi animale", förgylld keramik. Signerad och numrerad 175/999, daterad 1978. Ca 64x41 cm, marmorsockel
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 19:10)
1421 1003 Tusch George Keyt (1901-1993), Sri Lanka. Kvinnor. Signerad, daterad -72. Bildmått: 21x32 cm, yttermått inklusive ram: 32x43 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 27 september 2021 20:35)