Auktionshuset Metropol AB

 Earlier auctions den 21 mars 2022 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1455 4008  Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Explosion". Signerad. Akryl på glas. Bildmått: 34x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:55)

1455 4064  Akvarell Bodo von Campenhausen (1898-1988), Sverige. "Malmö från Sjölundavägen". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 48x69 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:43)

1455 6075  Akvarell Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad Juniskär 60. Akvarell, bildmått: 16x24, yttermått inklusive ram: 34x41 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:31)

1455 6236  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, interiör, 25x17cm, yttermått inklusive ram: 42x34cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:14)

1455 6157  Arkivskåp Ek. Bredd: 42, djup: 73 cm, höjd: 145 cm, nyckel

Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:25)

1455 6204  Armbandsur Certina 18 k, 22,6 gr brutto, boettens, diameter: 2,2 cm, tota. Längd: 17,5 cm

Hammered for 5.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:56)

1455 6094  Armbandsur Glycine Stratoforte, modell: 3803, automatic, datum. Diameter: 46mm, stål, läderband, med box och ytterkartong

Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:41)

1455 6213  Assietter 7st, Meissen. Diameter: 18cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:45)

1455 6143  Bägare silver, 5 delar, diverse. Höjd: 4-11cm. Vikt: 261,4g.

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:23)

1455 6283  Balansvåg i låda. Höjd: 43 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:20)

1455 6228  Bänk Roland Wilhelmsson. Signerad, furu. Längd: 110 cm. Djup: 49 cm, höjd: 32 cm

Hammered for 4.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:53)

1455 6226  Bänk Roland Wilhelmsson. Signerad, furu. Längd: 150 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 32 cm

Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:23)

1455 6227  Bänk Roland Wilhelmsson. Signerad, furu. Längd: 180 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 32 cm

Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:45)

1455 6423  Barnfåtöljer 2 st

Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)

1455 6225  Barnsäng Rotting, 1940-tal. Längd: 93, höjd: 72 cm

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:16)

1455 6187  Bestick diverse, 15 delar. Längd: 11-20 ca

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:33)

1455 6387  Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad. Original till "Bland Tomtar och Troll 1984", Blandteknik, bildmått: 22x23 cm, yttermått inklusive ram: 35x35 cm

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:53)

1455 4133  Blyerts Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Skiss", Signerad. Bildmått: 20x12 cm, yttermått inklusive ram: 57x48

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:42)

1455 6256  Blyertsteckning Richard Bergh, studie av präst, 1881, bladets mått: 17x10cm, oramad, oramat löst blad.

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:06)

1455 6259  Blyertsteckning Richard Bergh. Signerad, 1884, bladets mått: 16x9cm, oramad, oramat löst blad.

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:07)

1455 5482  Blyglasfönster 3 delar, 40x28-63x34cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:07)

1455 6304  Bokhylla "Wirserum", teak. Skjutdörrar, Hultarp, Bredd: 128 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 210 cm

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:49)

1455 6305  Bokhylla Teak, "Wirserum". Skjutdörrar, Hultarp, Bredd: 128 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 210cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:10)

1455 6361  Bokstöd 2 delar, Ametist. Höjd: 19 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:31)

1455 6340  Bokstöd Fåglar, Lalique, glas. Höjd: 16cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:59)

1455 6008  Bordskanon replika efter regalskeppet Vasa. Gjutmetall, trälavett. Längd: 21 cm. Höjd: 9 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:45)

1455 6216  Bordslampa Art Déco-stil. Höjd: 48 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:35)

1455 6007  Bordslampa Avance. Höjd: 68cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:55)

1455 6172  Bordslampa fd Oljelampa. Höjd: 53 cm

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:57)

1455 6097  Bordslampa Firma Svenskt Tenn, No 2607, mässing, med skärm, stensöta. Höjd: 70cm

Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:31)

1455 6111  Bordslampa tenn, 1920-tal. Höjd: 51 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:43)

1455 6323  Bordslampa Tiffanystil. Höjd: 40cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:14)

1455 6402  Bordslampa trä intarsia, 1930-tal, höjd: 44 cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:57)

1455 6240  Bordslampfot Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors. Höjd: 37 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:32)

1455 5491  Bordslampfot nysilver. Höjd: 43 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:27)

1455 5372  Bordslampfot Orrefors. Höjd: 60 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:16)

1455 6241  Bordslampfot Reijmyre Glasbruk. Höjd: 38 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:40)

1455 6121  Bordslampor ett par, Porslin. Höjd: 68 cm

Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:52)

1455 6034  Bordslampor ett par. Höjd: 61 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:58)

1455 6362  Bordsur mässing. Höjd: 7cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:13)

1455 6026  Brevkniv silver. Längd: 20 cm, Vikt: ca 120 g

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:20)

1455 6403  Brickbord Längd: 76 cm. Djup: 43 cm, höjd: 57cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)

1455 6297  Burk med lock, porslin. Höjd: 27 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:17)

1455 6315  Byrå Barockstil, mahogny. Bredd: 85 cm. Djup: 46 cm, höjd: 76 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:01)

1455 6260  Byrå Björk, 1800-tal. Bredd: 94, djup: 45 cm, höjd: 84 cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:31)

1455 6292  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 80, djup: 43 cm, höjd: 75 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:45)

1455 7428  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 90 cm. Djup: 48 cm, höjd: 80 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 23 mars 2022 08:37)

1455 6248  Cafébord med träskiva, underdelen märkt Byarum, bemålat gjutjärn. Diameter: 65cm. Höjd: 72cm

Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:02)

1455 6416  Cake stand / blombord diameter: 64cm. Höjd: 165cm

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:02)

1455 6237  Carborundumetsning Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 58x45cm, yttermått inklusive ram: 78x58cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:38)

1455 6238  Cittra i låda, 52x40 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:15)

1455 6053  Collage Ulf Röll Larsen (f. 1948), Danmark. Signerad. Blandteknik, collage, 80x100 cm, oramad

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:54)

1455 5484  Dalahästar 3 st. Höjd: 10-13cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)

1455 6229  Damcykel Husqvarna. Längd: 180 cm, höjd: ca 120 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:23)

1455 6174  Dukar och servetter, linne damast, parti

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:30)

1455 6223  Emaljskylt Frimärks-försäljning, 41x30cm

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)

1455 6013  Etsning Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. "Min granne", Boxer. Signerad. Bildmått: 24x19, yttermått inklusive ram: 43x56 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:22)

1455 6415  Etsning Gerhard Nordström (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 17/20. Bildmått: 33x42cm, yttermått inklusive ram: 56x63cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:17)

1455 6372  Etsning Kolorerad, Drottningholm. Bildmått: 26x40cm, yttermått inklusive ram: 39x51cm. Ej signerad

1455 5429  Etsning Paul Wunderlich (1927-2010), Tyskland. Signerad, numrerad 7/10. Bildmått: 21x15, yttermått inklusive ram: 36x28 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:38)

1455 6010  Etsning Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 247/375, daterad 83, Mariaberget. Bildmått: 9x5,5cm, yttermått inklusive ram: 30x23cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:56)

1455 6108  Fällstol Bambu

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:26)

1455 6414  Färgetsning Flora, 1800-tal, Bildmått: 31x20cm, yttermått inklusive ram: 49x38cm. Ej signerad

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:25)

1455 5423  Färgetsning Gustave Singier (1909-1984), Belgien. Signerad, numrerad 77/100, daterad -63. Bildmått: 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:33)

1455 6327  Färgetsningar 2 st, Flora 1800-tal, yttermått inklusive ram: 54x46cm. Ej signerad

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:45)

1455 6369  Färgetsningar 4 st, 1800-tal, fåglar, yttermått inklusive ram: 25x19cm. Ej signerad

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:52)

1455 5427  Färglitografi 2 st, Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, färglitografi, 360-upplaga, yttermått inklusive ram: 30x30-31x41 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:35)

1455 6063  Färglitografi Alf Olsson (f. 1925), Sverige. "Regnbågen". Signerad, numrerad 43/125, daterad -93. Färglitografi, bildmått: 50x43, yttermått inklusive ram: 71x57 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:34)

1455 6106  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Norrtälje. Signerad, numrerad 306/360. Färglitografi, bildmått: 35x42, yttermått inklusive ram: 52x58 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:41)

1455 6395  Färglitografi Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Signerad, numrerad 365/365, Skeppsbron. Färglitografi, bildmått: 41x74, yttermått inklusive ram: 57x90 cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:34)

1455 6380  Färglitografi Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 9/10. Färglitografi. Bladets mått: 69x50, yttermått inklusive ram: 87x66 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:31)

1455 6355  Färglitografi Dagmar Glemme (f. 1942), Sverige. Numrerad. Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 31x42, yttermått inklusive ram: 48x59 cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:11)

1455 6125  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 287/360. Färglitografi, bildmått: 46x55cm, yttermått inklusive ram: 78x85cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:13)

1455 6393  Färglitografi Emanuel. Signerad, numrerad 7/300, "Kyssen". Färglitografi, bildmått: 40x36, yttermått inklusive ram: 55x49 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:42)

1455 6136  Färglitografi Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sverige. Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm

Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:27)

1455 6137  Färglitografi Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sverige. Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm

Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)

1455 6138  Färglitografi Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sverige. Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm

Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:34)

1455 6177  Färglitografi Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Signerad, numrerad 31/150, daterad -78. Färglitografi. Bladets mått: 63x82 cm, oramad

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:33)

1455 6070  Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 40x51 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:33)

1455 6052  Färglitografi Karl Momen (f. 1935), Signerad, numrerad 8/80, daterad -81. Färglitografi, bildmått: 70x36, yttermått inklusive ram: 81x45 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:50)

1455 6394  Färglitografi Magdalena Kossakowska. Signerad, färglitografi, numrerad 144/290,57x68, yttermått inklusive ram: 78x90 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:26)

1455 6383  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 243/350. Färglitografi, bildmått: 30x23, yttermått inklusive ram: 50x40 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:38)

1455 3005  Färglitografi Nina Thorgeirsdottir (f. 1967), Sverige. "Cafeinteriör". Signerad, numrerad 39/190, Litografi. Färglitografi, bildmått: 47x65 cm, yttermått inklusive ram: 50x70 cm, oramat löst blad

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:51)

1455 8162  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Modeller. Signerad, färglitografi, EA-upplaga. Bildmått: 61x41 cm, oramad

Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2022 10:26)

1455 6051  Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 183/200, yttermått inklusive ram: 94x64 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:05)

1455 6197  Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numrerad 40/350. Färglitografi, bildmått: 32x43cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:54)

1455 6005  Färglitografi Werner Pfeiffer (f. 1937), Tyskland. Signerad, numrerad 75/80, "Tricycle". Färglitografi. Bladets mått: 77x56, yttermått inklusive ram: 84x64 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:49)

1455 6067  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 401/1500. Färglitografi. Bladets mått: 44x60, oramat löst blad

Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:10)

1455 6255  Färglitografier 2 st, Barbro Andersson (f. 1948), Sverige. "Hibiscus". Signerad, numrerad 171/250 respektive 166/250, daterade 2000. Färglitografi, bildmått: 42x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x47 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:07)

1455 6077  Fat 3+ 2 st, Kina, 16-22 cm. Diameter: 16-22,5 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:32)

1455 5369  Fat St Erik, "St Göran & Draken". Diameter: 42 cm, höjd: 5,5 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:12)

1455 6090  Fåtölj 1940-tal

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:20)

1455 6277  Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:55)

1455 6421  Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Lata greven. Brickmärkt

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:17)

1455 6422  Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Lata greven. Brickmärkt

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:27)

1455 6312  Fåtölj höjd: ca 43-82 cm. Bredd: 80 cm, djup: ca 84 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:03)

1455 6244  Fåtölj rokokostil

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)

1455 6322  Fåtölj Rotting, rokokostil

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:21)

1455 6273  Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese

Hammered for 3.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:44)

1455 4405  Fåtöljer Ett par, "EJ40", Svart skinn, Johannes Foersom & Peter Hiort-Lorenzon, för Erik Jörgensen Möbelfabrik AB

Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:19)

1455 6140  Fåtöljer ett par, Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Cinema Easy Chair, Lammhults, svart läder

Hammered for 7.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:42)

1455 6141  Fåtöljer ett par, Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Cinema Easy Chair, Lammhults, svart läder

Hammered for 7.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:17)

1455 5199  Figurer diverse, 7 st. Höjd: 10-37 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:46)

1455 6127  Figurin Porslin, Isbjörn. Längd: 15 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:07)

1455 5378  Figuriner 3 st, B&G/Rosenthal. Längd: 15-20 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:24)

1455 6038  Fotogenlampkupor 2 st. Höjd: 26-35 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:01)

1455 5044  Fotogravyrer 3 st, Henry B Goodwin (1878-1931), Stockholmsmotiv, ur boken: Vårt vackra Stockholm, oramade lösa blad, mm 22x16 ca

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:28)

1455 5046  Fotogravyrer 3 st, Henry B Goodwin (1878-1931), Stockholmsmotiv, ur boken: Vårt vackra Stockholm, oramade lösa blad, mm 22x16 ca

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:30)

1455 6025  Fruktskål Aldo Londi (1911-2003), Italien. Italien, Rimini blue. Diameter: 22. Höjd: 15 cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:38)

1455 6055  Gardiner 2 längder, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. "La plata", 120x240 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:04)

1455 6056  Gardiner 4 längder, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Tulpan, 120x210 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:42)

1455 6217  Glas 6 st. Höjd: 11cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:20)

1455 6390  Glas 9 st, Iittala. Höjd: 11,5

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:10)

1455 6331  Glasblock Kosta Vicke Lindstrand, glas. Höjd: 20cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:30)

1455 6058  Glasservisdelar 35 delar, bland annat modell Helga. Höjd: 12-18 cm

Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)

1455 6232  Glastavla K E Book. Signerad, Kosta, numrerad 24/200, "Kronhjort", handslipat, yttermått inklusive ram: 29x39cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:08)

1455 6087  Golvlampa Artemide, Ernesto Gismoni, Sintesi. Höjd: 160 cm

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:35)

1455 6113  Golvlampa mässing. Höjd: 155

Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:19)

1455 6405  Golvlampa Paavo Tynell, modell 9602, GUBI. Höjd: 153

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:12)

1455 6404  Golvlampa trä, metall, Höjd: 156

Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)

1455 6050  Golvlampa up-light, Arteluce, "Jill". Höjd: 197

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:36)

1455 6057  Golvlampor ett par, Ateljé Lyktan. Höjd: 115-175

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:22)

1455 6425  Golvlampor Ett par, Belid. Höjd: 135cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:35)

1455 6271  Golvurna konstmaterial. Höjd: 62 cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:35)

1455 6049  Golvvas Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Spiral. Höjd: 80 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:58)

1455 6064  Gungstol Marit Stigsdotter, ”Dondolo”, Stolab

Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:38)

1455 6353  Hänkelvas silver (925), Bogota. Höjd: 12cm. Vikt: 200g

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:26)

1455 6350  Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien. Höjd: 108

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:11)

1455 5340  Hörnskåp Allmoge, 1818. Höjd: 203

Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:32)

1455 6006  Industrilampa Castaldi, Italien. Höjd: 45, nutida

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:07)

1455 6091  Jordglob med belysning. Höjd: 40 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:50)

1455 6366  Kaffeservis ca 20 delar, Royal Tuscan, England.

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:30)

1455 5204  Karmstol Rokokostil

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:59)

1455 6196  Karmstolar Ett par, 1940-tal, fast stoppad sits och rygg

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:21)

1455 4103  Karmstolar Louis XVI-stil, 1800-tal. Fast stoppad sits och ryggbricka. Bredd: 58 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 91 cm, sitthöjd: 36 cm

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)

1455 6298  Karott + fat+ 4 assietter, Rörstrand. Längd: 18-32 cm, djup: 18-25,5 cm, höjd: 2-15 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:14)

1455 6039  Karotter 3 st, nysilver. Längd: 26-33 cm

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:38)

1455 6325  Karta öfver Stockholms stad, yttermått inklusive ram: 71x60 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:17)

1455 6194  Kelim 143x283 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:46)

1455 6342  Kolonnljusstakar Ett par, mässing, Skultuna, No. 108. Höjd: 19 cm

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:21)

1455 6302  Kolteckning Callo. Signerad, daterad 1959. Bildmått: 43x31, yttermått inklusive ram: 66x50 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:07)

1455 6375  Konstglas 7 delar. Höjd: 6-16cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:01)

1455 6356  Konstglas 8st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Glas. Höjd: 4-32cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:20)

1455 6062  Konstglas Italien. Höjd: 36 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:34)

1455 6033  Kopp + cigarettskrin, 2 delar, silver. Importstämplar samt stämplar Birmingham. Längd: 9 cm. Höjd: 6 cm, vikt: ca 155g

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:16)

1455 6088  Kopparstick Merian Matthäus (1593-1650). Vy över Prag. Kopparstick, 30x57 cm, yttermått inklusive ram: 34x63 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:07)

1455 6427  Kryddhylla Björk, 1920-tal. Bredd: 57 cm. Djup: 20 cm, höjd: 43 cm

Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:41)

1455 6324  Kuriosa 11 delar, bla. Silver, orientaliska

Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:33)

1455 6398  Lampbord Ett par, idegran. Bredd: 55 cm. Djup: 38 cm, höjd: 63 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:49)

1455 6212  Lampett Svend Aage Holm Sørensen, Danmark, mässing. Höjd: 40cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:14)

1455 6321  Lampetter Ett par, mässing och prismor, nyrokoko. Höjd: 38, + lösa prismor

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:11)

1455 5161  Litografi Charlotte Engström. Signerad, numrerad 31/90. Bildmått: 60x87cm, yttermått inklusive ram: 63x90cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:03)

1455 6146  Litografi Ewert Karlsson EWK (1918-2004), Sverige. "Moder jord". Signerad, numrerad 301/350, daterad -93. Bladets mått: 45x52, oramat löst blad

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:27)

1455 6012  Litografi Oidentifierad konstnär. Ej signerad, porträtt maria Christina Röhl, 21x15cm, yttermått inklusive ram: 34x28cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:13)

1455 6301  Litografi signerad Callo. Signerad, numrerad 15/15, daterad 68, "Småland". Bildmått: 22x21, yttermått inklusive ram: 52x40 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:25)

1455 6079  Ljuskrona Gustaviansk stil, prismor med glaskupa, Höjd: 70cm

1455 5320  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 45cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:27)

1455 6132  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 70 cm

Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:28)

1455 6339  Ljusplåt Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. Höjd: 32cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:09)

1455 6128  Ljusplåtar Ett par. Höjd: 36cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:47)

1455 6188  Ljusstakar 1 par + gräddkanna, silver. Höjd: 7 ca, Bruttovikt: ca 290 g

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:32)

1455 6130  Ljusstakar 3 st, mässing. Höjd: 10cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:06)

1455 6115  Ljusstakar Ett par, glas, SIA. Höjd: 23 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:17)

1455 6332  Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 7. 5cm, fyllda, bruttovikt: 420g

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:25)

1455 6144  Ljusstakar & servetthållare silver, 4 delar. Höjd: 1-7cm, bruttovikt: 224g

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:50)

1455 6349  Luktflakonger parti. Höjd: ca 5,5-9,5 cm

Hammered for 6.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 21:07)

1455 6099  Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 115cm. Höjd: 74cm, två iläggsskivor 48cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:38)

1455 5319  Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar. Diameter: 108, höjd: 74 cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:26)

1455 6231  Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 7 delar. Diameter: 115. Höjd: 74, + 3 ilägg a 60cm

Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:07)

1455 6379  Matservis 57 delar, Karlskrona

1455 6181  Matservisdelar Gustavsberg, Asiatic, ca 35 del

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:20)

1455 6281  Matservisdelar Margareta Hennix, Elvira, Rörstrand, 60/70-tal, ca 40 del

Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:55)

1455 6220  Matta 121x185cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:45)

1455 6246  Matta Kina, Galleri, 69x305 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:45)

1455 6119  Matta Orientalisk, 100x110cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:13)

1455 6044  Matta orientalisk, 126x188 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:16)

1455 6102  Matta orientalisk, 128x210 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:27)

1455 5254  Matta Orientalisk, 130x200cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:35)

1455 6100  Matta orientalisk, 134x195 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:26)

1455 5200  Matta orientalisk, 140x244 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:48)

1455 5150  Matta orientalisk, 140x83 cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:21)

1455 5270  Matta Orientalisk, 154x243cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:10)

1455 6101  Matta orientalisk, 170x260 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:54)

1455 5266  Matta Orientalisk, 187x288cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:55)

1455 6274  Matta Orientalisk, 200x300cm

Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:07)

1455 6045  Matta orientalisk, 203x257 cm

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:44)

1455 6118  Matta Orientalisk, 80x130cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:50)

1455 6043  Matta orientalisk, 92x153 cm

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:42)

1455 6126  Medaljong Gjutjärn, Napoleon. Diameter: 12 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:03)

1455 6334  Mortel antik, mässing. Diameter: 11cm. Höjd: 6cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:31)

1455 5439  Näsduksskål Ej signerad. Höjd: 9cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:59)

1455 6243  Nattygsbord ett par. Bredd: 50, djup: 40 cm, höjd: 53 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:52)

1455 6411  Nattygsbord Ett par. Bredd: 53 cm. Djup: 36 cm, höjd: 53 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:24)

1455 6381  Offsettryck Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholm. Bildmått: 19x89, yttermått inklusive ram: 34x102 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:32)

1455 5359  Oljemålning 2 st, Arne Lindblom, Stockholmsmotiv. Signerade. Olja på pannå, 16x13 cm, yttermått inklusive ram: 31x29 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:56)

1455 6021  Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 22x27cm, yttermått inklusive ram: 32x37cm

1455 6105  Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Orrar. Signerad. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 65x76 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:46)

1455 5001  Oljemålning Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Man med åsna. Signerad. Olja på duk, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 54x45 cm

Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:10)

1455 6009  Oljemålning Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Porträtt. Monogramsignerad. Olja på pannå, 30x19 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm

Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:59)

1455 5352  Oljemålning Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. Porträtt. Signerad. Olja på duk, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 56x47 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:52)

1455 6020  Oljemålning István Bognar. Stockholmsmotiv. Signerad I Bognar. Olja på duk, 18x28cm, yttermått inklusive ram: 33x43cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 21:02)

1455 6018  Oljemålning Ivar Nylén. Signerad. Olja på pannå, 60x98cm, yttermått inklusive ram: 63x101cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:14)

1455 6117  Oljemålning J Roy Baz. Signerad. Olja på duk, 50x61cm, oramad

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:21)

1455 6367  Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Marinmotiv med skuta. Signerad. Olja på duk, 49x74, yttermått inklusive ram: 56x82 cm

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:25)

1455 5537  Oljemålning John Broberg (1892-1979), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -27. Olja på pannå, Bildmått: 20x14 cm, yttermått inklusive ram: 32x23 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:18)

1455 6432  Oljemålning Kristine Harrebek. Komposition. Signerad, daterad 1970. Olja på duk, 88x115 cm, yttermått inklusive ram: 92x119 cm

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:22)

1455 6431  Oljemålning Kristine Harrebek. Komposition. Signerad, daterad 1974. Olja på duk, 79x140 cm, yttermått inklusive ram: 90x150 cm

Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:32)

1455 6154  Oljemålning Lee Jong, Signerad. Olja på duk, 50x80, yttermått inklusive ram: 59x89 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:30)

1455 6123  Oljemålning Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerad, Hav och klippa. Olja på duk, 78x96, yttermått inklusive ram: 81x100 cm

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:41)

1455 6124  Oljemålning Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerad, Provencé. Olja på duk, 75x88, yttermått inklusive ram: 80x92 cm

Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 21:00)

1455 6104  Oljemålning M Hagström, Norrtälje. Signerad. Olja på duk, 51x56, yttermått inklusive ram: 50x66 cm

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:33)

1455 6085  Oljemålning Malte Nyberg-Tolf (1929-2014), Sverige. Porträtt. Monogramsignerad. Olja på duk, 60x40cm, yttermått inklusive ram: 66x47cm

Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)

1455 6153  Oljemålning Manne Hallengren (1875-1951), Sverige. Blommande äppelträd. Signerad. Olja på duk, 63x90 cm, yttermått inklusive ram: 77x100 cm

1455 6389  Oljemålning Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 14x22 cm, yttermått inklusive ram: 28x37 cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)

1455 6264  Oljemålning Nutida konstnär. Blomsterstilleben. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:44)

1455 6268  Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x50cm, oramad

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:04)

1455 6270  Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad

1455 6267  Oljemålning Nutida konstnär. Stilleben. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x50cm, oramad

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:46)

1455 6151  Oljemålning O Hjärne. Vintermotiv. Signerad, daterad -50. Olja på duk, 60x77 cm, yttermått inklusive ram: 82x99 cm

1455 6015  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, väg. Olja på pannå, 10x15cm, yttermått inklusive ram: 20x25cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:24)

1455 6206  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fartygsporträtt. Olja på duk, 41x79, yttermått inklusive ram: 54x91 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:36)

1455 6011  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, segelbåtar. Olja på pannå, 28x41cm, yttermått inklusive ram: 46x59cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:03)

1455 6412  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Olja på pannå, 28x36cm, yttermått inklusive ram: 38x46cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:09)

1455 6074  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad OL, 71, modell. Olja på duk, 48x37, yttermått inklusive ram: 51x40 cm

1455 6328  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Olja på duk (på pannå). Signerad, 39x61, yttermått inklusive ram: 48x70 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:19)

1455 6189  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Caster, mor med barn. Olja på duk, 49x39, yttermått inklusive ram: 72x64 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:22)

1455 6207  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad J Klang, Räv i vinterlandskap. Olja på pannå, 71x57, yttermått inklusive ram: 93x79 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:02)

1455 5257  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Venedig. Monogramsignerad. Olja på pannå, 20x28cm, yttermått inklusive ram: 37x45cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:39)

1455 6155  Oljemålning Olavi Laine (f. 1922), fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 57x72 cm, yttermått inklusive ram: 70x85 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:42)

1455 5364  Oljemålning Paul Ravnvig (1915-2003), Sverige. Kvinna vid piano. Signerad Paul R. Olja på duk, 48x61, yttermått inklusive ram: 59x70 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:03)

1455 6016  Oljemålning R Leszczynski. Signerad, daterad 1986, flicka med drake. Olja på pannå, 16x12cm, yttermått inklusive ram: 23x20cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:31)

1455 6139  Oljemålning Ron Lior (f. 1971), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på duk, 75x90, yttermått inklusive ram: 80x95 cm

Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:36)

1455 4475  Oljemålning Sam Persson. Siljansnäs. Signerad, daterad -56. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 59x68 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:02)

1455 6413  Oljemålning Sigurd Bernholm (1890-1969), Sverige. Fjällstugor. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 31x38cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:06)

1455 6354  Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Flicka. Signerad. Olja på duk, 54x45, yttermått inklusive ram: 64x54 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:23)

1455 6385  Oljemålning Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Bretagne. Signerad, daterad -87. Olja på duk, 46x35, yttermått inklusive ram: 64x52 cm

Hammered for 10.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:26)

1455 6300  Oljemålningar 2 st, Signerade, 1950-tal. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 24x55-35x70 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:13)

1455 6430  Öronlappsfåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Häggbom"

Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:01)

1455 6316  Pall Sydamerika, bemålad. Höjd: 28cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:50)

1455 6296  Pallar Uno & Östen Kristiansson, Luxus, ett par. Diameter: 46 cm

Hammered for 6.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:38)

1455 6288  Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:04)

1455 6284  Paraplyställ Porslin. Höjd: 44 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:12)

1455 6176  Parti koppar

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:33)

1455 6373  Parti kuriosa silver, 5 delar. Längd: 5-7cm, bruttovikt: 75 g

1455 6080  Parti leksaker Diverse

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:58)

1455 6377  Parti silver diverse

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:24)

1455 6371  Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1917, porträtt, 78x65cm, yttermått inklusive ram: 89x76cm

Hammered for 5.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:33)

1455 6112  Piedestal 1890-tal. Höjd: 110

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:05)

1455 6046  Piedestal med stenskiva. Höjd: 74 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:09)

1455 6042  Piedestal med stenskivor. Höjd: 65 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:24)

1455 6408  Piedestaler 2 st, snarlika, höjd: 80-100cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:41)

1455 6203  Plåtbricka Längd: 61cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:01)

1455 6370  Porslintavla Blomsterstilleben, yttermått inklusive ram: 21x23cm

Hammered for 7.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:36)

1455 5445  Ring 18k guld, med vit sten, stl: 17½, 1945. Vikt: 5,5g, ringmått: 5 cm

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:33)

1455 5006  Rödkrita Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Flickporträtt. Signerad. Rödkrita, 14x9,5 cm, yttermått inklusive ram: 32x26 cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:10)

1455 6170  Sablar ett par, Indien. Längd: 99 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:17)

1455 6426  Salongsbord Chippendalestil, valnöt/glas. Diameter: 100cm, höjd: 64cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:26)

1455 5333  Salongsbord Gustaviansk stil, med glasskiva. Diameter: 98, höjd: 75 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:55)

1455 6319  Salongsgrupp 3 delar, omkring 1900. Diameter: 73cm, höjd: 68cm

Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:06)

1455 6096  Samlartallrikar 5 st, Raija Uosikkinen (1923-2004), Finland. Arabia, Finland. Diameter: 24cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:12)

1455 5184  Sekretär 1800-tal. Bredd: 90, djup: 42 cm, höjd: 97 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:26)

1455 5167  Sekretär Intarsia, Bredd: 99 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 102 cm, nyckel

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:44)

1455 6309  Sekretär rokokostil. Intarsia. Bredd: 60 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 92 cm, nyckel

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:31)

1455 5148  Seldon + ok 3 delar, allmoge. Längd: 74-100 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:01)

1455 6065  Serveringsbord med hjul, mässing, glasskivor. Bredd: 70 cm. Djup: 50 cm, höjd: 67 cm

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:15)

1455 6163  Serveringsvagn Metall. Längd: 60 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:25)

1455 6294  Serveringsvagn Teak, Yngvar Sandström. Längd: 68, djup: 44 cm, höjd: 68 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:37)

1455 6060  Servisdelar 12 delar, Villeroy & Boch, Riviera

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:59)

1455 6201  Servisdelar 3 delar, Vinranka. Höjd: 8-14cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:23)

1455 6004  Servisdelar ca 30 delar, Höganäs, brunt stengods

Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:41)

1455 5213  Servisdelar England, Staffordshire, 30 del

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:14)

1455 5344  Sideboard Smide/glas. Längd: 80, djup: 40 cm, höjd: 91 cm

1455 6266  Sittpuff höjd: 36 cm. Diameter: 50 cm

1455 6211  Skäkteträ 2 st, 1871-1921. Längd: 46-56 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:42)

1455 6061  Skål + relief, glas, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 19 längd: 14 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:54)

1455 5396  Skål Fredde Nelson. Signerad, daterad 04. Höjd: 18, diameter: 30 cm

1455 6081  Skål Keramik, Ekeby, snäcka. Längd: 38 cm

Hammered for 9.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:02)

1455 5231  Skål Kristall, Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 14 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:46)

1455 6214  Skål Olle Brozén (f. 1963), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 15 cm. Diameter: 20 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:12)

1455 6341  Skål Orrefors. Diameter: 19cm, höjd: 13cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:14)

1455 6242  Skål Orrefors. Diameter: 20, höjd: 13 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:18)

1455 6200  Skål Royal Copenhagen, Musselmalet. Längd: 25cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:40)

1455 6397  Skål tenn, 1928. Längd: 25, höjd: 10 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:36)

1455 6032  Skål med hänkel silver, Danmark. Längd: 18, höjd: 10 cm, vikt: 115g ca

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:50)

1455 6036  Skålfat Kina. Diameter: 36 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:32)

1455 6285  Skålfat Soholm, Danmark. Diameter: 30 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:12)

1455 5183  Skåp 1800-tal, mahogny. Bredd: 83, djup: 46 cm, höjd: 144 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:25)

1455 5271  Skåp barockstil. Bredd: 102 cm. Djup: 45 cm, höjd: 129 cm, nyckel

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:08)

1455 5343  Skåp Furu, vitrin. Bredd: 75, djup: 44 cm, höjd: 178 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:32)

1455 6134  Skåp Valnöt, 1940-tal. Bredd: 162, djup: 45 cm, höjd: 117 cm, nyckel

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:15)

1455 5335  Skedar 6 st, silver (830). Längd: 10cm, vikt: 68,6g, med etui.

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:58)

1455 6202  Skedar silver, 4+ 2 st. Längd: 18-21cm, vikt: 309g.

Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:33)

1455 5088  Skioptikonbilder parti diverse

1455 6205  Skomakarlampa Med glasskärm. Diameter: 26cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)

1455 6407  Skrin på benställning Längd: 62 cm. Djup: 40 cm, höjd: 89 cm

1455 6307  Skrivbord Bemålad. Med karmstol, Bredd: 119 cm. Djup: 68 cm, höjd: 75 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)

1455 5206  Skrivbord England. Bredd: 123 cm. Djup: 53 cm, höjd: 75 cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:05)

1455 6409  Skrivbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 91 cm. Djup: 66 cm, höjd: 71 cm

Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:36)

1455 6424  Skrivbordsstol Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Sjuan, höj och sänkbar

Hammered for 4.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:37)

1455 6158  Skrivmaskin L C Smith. Längd: 62 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:07)

1455 6027  Skrivmaskin modell äldre, "Underwood Standard". Längd: 72 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:35)

1455 6192  Skulptur Anders Bergström "Brändin" (1870-1958), Orsa. Skulptur i form av dalahäst med vridet huvud. Rödmålad med polykrom dekor. Längd: 20 cm. Höjd: 20 cm

Hammered for 6.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:39)

1455 6363  Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt, glas. Längd: 18cm, med låda

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:08)

1455 6343  Skulptur Bing & Grøndahl. Höjd: 20cm

1455 6215  Skulptur brons, efter Lambeaux. Längd: 11 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:52)

1455 6173  Skulptur Carl Fagerberg (1878-1948), Sverige. Gips, skridskoåkare. Höjd: 53 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:15)

1455 6084  Skulptur Constantin Meunier (1831-1905), Belgien, efter. "Hamnarbetaren". Patinerad brons, marmorsockel. Höjd: 23cm

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:54)

1455 6306  Skulptur Elsi Bourelius (1909-2001), Sverige. Höjd: 51cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:14)

1455 6171  Skulptur Gips, efter Per Hasselberg, Pojken & Grodan. Höjd: 55 cm

1455 6326  Skulptur Gips, kvinnofigur. Höjd: 24cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)

1455 6095  Skulptur Håkan Bonds (f. 1927), Sverige. "Eva", kvinnofigur i marmor, på träsockel. Höjd: 31 cm

Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:19)

1455 5026  Skulptur Kina, Porslin. Höjd: 38 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:34)

1455 6183  Skulptur Lergods. Signerad SV. Höjd: 22 cm

1455 6054  Skulptur Oidentifierad konstnär. Metall/keramik. Höjd: 137

Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:23)

1455 5374  Skulptur Soholm, Danmark. Keramik. Höjd: 32 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:19)

1455 6308  Skulptur Tore Strindberg (1882-1968), Sverige. Signerad, gips. Höjd: 36cm

Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:21)

1455 5532  Skulpturer 3 st. Kina. Höjd: 25 - 45

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:47)

1455 6337  Skulpturer Ett par, Papegojor. Höjd: 20cm

Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:56)

1455 5380  Skulpturgrupp 2 delar, Kina. Längd: 38 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:28)

1455 6376  Smycken 3 delar

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:38)

1455 6428  Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, Längd: 180cm

Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)

1455 6278  Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd: 69. Djup: 50 cm, höjd: 49 cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:42)

1455 6311  Soffbord glas/krom. Bredd: 150 cm. Bredd: 90 cm, höjd: 50 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:34)

1455 6272  Soffbord med lös skiva, trä/korg. Bredd: 107, djup: 62 cm, höjd: 55 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:38)

1455 6269  Spegel + ett par, lampetter, Rokokostil. Höjd: 34x76 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:58)

1455 6275  Spegel 1960-70-tal, 121x83 cm

Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:19)

1455 6400  Spegel 1980-tal, 105x35 cm

Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:26)

1455 6235  Spegel 41x37cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:06)

1455 6293  Spegel 84x58 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:44)

1455 6399  Spegel diameter: 65 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:59)

1455 4466  Spegel empirestil, omkring 1900, bemålad, 160 cx 64 cm

1455 6185  Spegel Gustaviansk stil, 48x32 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:48)

1455 6131  Spegel Gustaviansk stil, 73x52cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:06)

1455 6401  Spegel mahogny, 71x26cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:29)

1455 6030  Spegel nutida, Bemålad, 127x96 cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:02)

1455 6110  Spelbord 1890-tal. Bredd: 88. Djup: 44 cm, höjd: 77 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:49)

1455 6406  Spelbord Längd: 90 cm. Djup: 44x2 cm. Höjd: 77 cm

1455 6031  Stenskiva Längd: 90 cm. Djup: 35 cm

1455 5386  Stol 1800-tal, kompletterad/ renoverad. Höjd: 74 cm, sitthöjd: 42 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:33)

1455 5188  Stol Gustaviansk, 1800-tal

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:30)

1455 6245  Stolar 3 st

1455 5413  Stolar 8 st, Italien

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:14)

1455 6280  Stolar Teak, 3 + 2 st

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:02)

1455 6109  Syltkruka Rörstrand. Höjd: 16 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:35)

1455 6313  Taburett Karl Johanstil. Längd: 54cm

1455 6048  Takarmatur Luce Plan, Titania. Längd: 70 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:26)

1455 6167  Takarmatur mässing och glas. Höjd: 47 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:05)

1455 6089  Takarmatur mässing. Höjd: 35 cm

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:47)

1455 6059  Takarmatur Prismor. Diameter: 43 cm

1455 5190  Takarmatur Smide. Diameter: 60 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:32)

1455 5483  Tallrikar 6 st, "Sea-Farer", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Diameter: 25cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:33)

1455 6107  Tavlor Ett par, tryck, Orientaliska, yttermått inklusive ram: 3x25 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:45)

1455 6252  Teckning & lavering Signerad, Fransk skola 1700-tal, bladets mått: 24x13cm, oramad, blad på pannå

1455 6262  Teckningar 8st, 1900-tal, bladets mått: 51x32cm, oramad, oramade lösa blad

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:42)

1455 6391  Tekoppar med fat 5 delar, Villeroy & Boch, + 2 ex fat + 3 fat

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:06)

1455 6199  Tennstop 2 st, gravyr. Höjd: 19-22cm

Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:51)

1455 5293  Teservisdelar 7 delar, Rörstrand, 6 koppar med fat + tillbringare

1455 6347  Textil Rolf Middelboe, 78x60cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:03)

1455 6346  Textil Tupp, 72x59cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:51)

1455 6133  Textiltryck Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. 210x120cm, 'Livets Träd' för Nordiska Kompaniet NK: s Textilkammare, Stockholm, 1950-tal, linne med tryckt dekor, röd bottenfärg, stiliserat träd

Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:23)

1455 6098  Tidningsställ Källemo. Höjd: 180 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:40)

1455 6162  Tidningsställ längd: 46 cm, djup: 30 cm, höjd: 43 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:44)

1455 6247  Tidningsställ Längd: 47 cm. Höjd: 47 cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)

1455 6396  Tillbringare porslin, Gustafsberg, tidigt 1900-tal. Höjd: 23 cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:15)

1455 6295  Toilettebord Teak. Bredd: 110, djup: 35 cm, höjd: 125 cm

1455 6093  Toilettebord Teak. Bredd: 90 cm. Djup: 35 cm, höjd: 120 cm

Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:00)

1455 6224  Trädgårdsgrupp 3 delar, Artur Lindqvist, Grythyttan Stålmöbler. Märkt med bricka. Diameter: 98cm. Höjd: 70cm

Hammered for 6.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:31)

1455 6120  Träsnitt Edvard Munch (1863-1944), efter. "I mannens hjerne". Tryckt Signatur. Bildmått: 15x23cm, yttermått inklusive ram: 33x41cm

Hammered for 5.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:50)

1455 5238  Trombon "True Sound", Birger Steiner, Stockholm, med fodral. Längd: 94 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:02)

1455 6066  Tryck George Elgar Hicks. Bemålat tryck. 99,53x38 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 21:03)

1455 6320  Tuppstake Smide. Höjd: 53cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:12)

1455 6186  Uppläggningsbestick 3 delar, Ceson, 1953. Längd: 15-20 cm

Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:17)

1455 6114  Väggljusstake mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höjd: 47 cm

Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:47)

1455 6318  Väggpendyl förgylld, Rokokostil. Höjd: 60 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:36)

1455 6168  Väggpendyl Förgylld. Höjd: 64 cm

Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:24)

1455 5338  Väggrelief "Stockholm 1698", tenn, ca 38x88cm, yttermått inklusive ram: 47x98cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:04)

1455 6290  Väggur Förgyllt, 62x34 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:10)

1455 6410  Väggvitrinskåp Längd: 42 cm. Djup: 18 cm, höjd: 82 cm

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:02)

1455 6218  Vas + skål, + bordslampfot, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 8-27 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)

1455 6333  Vas höjd: 14,5cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:23)

1455 6357  Vas Iittala. Höjd: 12cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:36)

1455 6047  Vas Lindshammar. Höjd: 27 cm

Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)

1455 5224  Vas & fat Kina. Längd: 33cm, höjd: 21cm

Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:40)

1455 6145  Vaser silver, 2st + sigill. Höjd: 7-19cm, vikt: 189g

Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:33)

1455 6198  Vinglas 6 st, grönt glas. Höjd: 17cm

Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:19)

1455 6078  Vykort 2 album + en kartong, ca 700

Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:23)

1455 6338  Ytterfoder 4 st. Kina. Höjd: 13 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:36)

1455 6287  Ytterfoder ett par, Keramik. Diameter: 19, höjd: 14 cm

Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:09)

1455 6289  Ytterfoder ett par, Keramik. Diameter: 33, höjd: 23 cm

Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:08)

1455 6345  Ytterfoder porslin, Rörstrand. Höjd: 21 cm

Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:37)

1455 6182  Ytterfoder Rörstrand. Höjd: 20 cm

Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:49)