1455 4008 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Explosion". Signerad. Akryl på glas. Bildmått: 34x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:55)
1455 4064 Akvarell Bodo von Campenhausen (1898-1988), Sverige. "Malmö från Sjölundavägen". Signerad, daterad 1946. Akvarell, 48x69 cm, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:43)
1455 6075 Akvarell Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad Juniskär 60. Akvarell, bildmått: 16x24, yttermått inklusive ram: 34x41 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:31)
1455 6236 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, interiör, 25x17cm, yttermått inklusive ram: 42x34cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:14)
1455 6157 Arkivskåp Ek. Bredd: 42, djup: 73 cm, höjd: 145 cm, nyckel
Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:25)
1455 6204 Armbandsur Certina 18 k, 22,6 gr brutto, boettens, diameter: 2,2 cm, tota. Längd: 17,5 cm
Hammered for 5.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:56)
1455 6094 Armbandsur Glycine Stratoforte, modell: 3803, automatic, datum. Diameter: 46mm, stål, läderband, med box och ytterkartong
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:41)
1455 6213 Assietter 7st, Meissen. Diameter: 18cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:45)
1455 6143 Bägare silver, 5 delar, diverse. Höjd: 4-11cm. Vikt: 261,4g.
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:23)
1455 6283 Balansvåg i låda. Höjd: 43 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:20)
1455 6228 Bänk Roland Wilhelmsson. Signerad, furu. Längd: 110 cm. Djup: 49 cm, höjd: 32 cm
Hammered for 4.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:53)
1455 6226 Bänk Roland Wilhelmsson. Signerad, furu. Längd: 150 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 32 cm
Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:23)
1455 6227 Bänk Roland Wilhelmsson. Signerad, furu. Längd: 180 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 32 cm
Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:45)
1455 6423 Barnfåtöljer 2 st
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)
1455 6225 Barnsäng Rotting, 1940-tal. Längd: 93, höjd: 72 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:16)
1455 6187 Bestick diverse, 15 delar. Längd: 11-20 ca
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:33)
1455 6387 Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad. Original till "Bland Tomtar och Troll 1984", Blandteknik, bildmått: 22x23 cm, yttermått inklusive ram: 35x35 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:53)
1455 4133 Blyerts Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Skiss", Signerad. Bildmått: 20x12 cm, yttermått inklusive ram: 57x48
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:42)
1455 6256 Blyertsteckning Richard Bergh, studie av präst, 1881, bladets mått: 17x10cm, oramad, oramat löst blad.
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:06)
1455 6259 Blyertsteckning Richard Bergh. Signerad, 1884, bladets mått: 16x9cm, oramad, oramat löst blad.
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:07)
1455 5482 Blyglasfönster 3 delar, 40x28-63x34cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:07)
1455 6304 Bokhylla "Wirserum", teak. Skjutdörrar, Hultarp, Bredd: 128 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 210 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:49)
1455 6305 Bokhylla Teak, "Wirserum". Skjutdörrar, Hultarp, Bredd: 128 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 210cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:10)
1455 6361 Bokstöd 2 delar, Ametist. Höjd: 19 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:31)
1455 6340 Bokstöd Fåglar, Lalique, glas. Höjd: 16cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:59)
1455 6008 Bordskanon replika efter regalskeppet Vasa. Gjutmetall, trälavett. Längd: 21 cm. Höjd: 9 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:45)
1455 6216 Bordslampa Art Déco-stil. Höjd: 48 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:35)
1455 6007 Bordslampa Avance. Höjd: 68cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:55)
1455 6172 Bordslampa fd Oljelampa. Höjd: 53 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:57)
1455 6097 Bordslampa Firma Svenskt Tenn, No 2607, mässing, med skärm, stensöta. Höjd: 70cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:31)
1455 6111 Bordslampa tenn, 1920-tal. Höjd: 51 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:43)
1455 6323 Bordslampa Tiffanystil. Höjd: 40cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:14)
1455 6402 Bordslampa trä intarsia, 1930-tal, höjd: 44 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:57)
1455 6240 Bordslampfot Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors. Höjd: 37 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:32)
1455 5491 Bordslampfot nysilver. Höjd: 43 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:27)
1455 5372 Bordslampfot Orrefors. Höjd: 60 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:16)
1455 6241 Bordslampfot Reijmyre Glasbruk. Höjd: 38 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:40)
1455 6121 Bordslampor ett par, Porslin. Höjd: 68 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:52)
1455 6034 Bordslampor ett par. Höjd: 61 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:58)
1455 6362 Bordsur mässing. Höjd: 7cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:13)
1455 6026 Brevkniv silver. Längd: 20 cm, Vikt: ca 120 g
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:20)
1455 6403 Brickbord Längd: 76 cm. Djup: 43 cm, höjd: 57cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)
1455 6297 Burk med lock, porslin. Höjd: 27 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:17)
1455 6315 Byrå Barockstil, mahogny. Bredd: 85 cm. Djup: 46 cm, höjd: 76 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:01)
1455 6260 Byrå Björk, 1800-tal. Bredd: 94, djup: 45 cm, höjd: 84 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:31)
1455 6292 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 80, djup: 43 cm, höjd: 75 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:45)
1455 7428 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 90 cm. Djup: 48 cm, höjd: 80 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 23 mars 2022 08:37)
1455 6248 Cafébord med träskiva, underdelen märkt Byarum, bemålat gjutjärn. Diameter: 65cm. Höjd: 72cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:02)
1455 6416 Cake stand / blombord diameter: 64cm. Höjd: 165cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:02)
1455 6237 Carborundumetsning Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 58x45cm, yttermått inklusive ram: 78x58cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:38)
1455 6238 Cittra i låda, 52x40 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:15)
1455 6053 Collage Ulf Röll Larsen (f. 1948), Danmark. Signerad. Blandteknik, collage, 80x100 cm, oramad
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:54)
1455 5484 Dalahästar 3 st. Höjd: 10-13cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)
1455 6229 Damcykel Husqvarna. Längd: 180 cm, höjd: ca 120 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:23)
1455 6174 Dukar och servetter, linne damast, parti
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:30)
1455 6223 Emaljskylt Frimärks-försäljning, 41x30cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)
1455 6013 Etsning Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. "Min granne", Boxer. Signerad. Bildmått: 24x19, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:22)
1455 6415 Etsning Gerhard Nordström (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 17/20. Bildmått: 33x42cm, yttermått inklusive ram: 56x63cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:17)
1455 6372 Etsning Kolorerad, Drottningholm. Bildmått: 26x40cm, yttermått inklusive ram: 39x51cm. Ej signerad
1455 5429 Etsning Paul Wunderlich (1927-2010), Tyskland. Signerad, numrerad 7/10. Bildmått: 21x15, yttermått inklusive ram: 36x28 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:38)
1455 6010 Etsning Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 247/375, daterad 83, Mariaberget. Bildmått: 9x5,5cm, yttermått inklusive ram: 30x23cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:56)
1455 6108 Fällstol Bambu
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:26)
1455 6414 Färgetsning Flora, 1800-tal, Bildmått: 31x20cm, yttermått inklusive ram: 49x38cm. Ej signerad
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:25)
1455 5423 Färgetsning Gustave Singier (1909-1984), Belgien. Signerad, numrerad 77/100, daterad -63. Bildmått: 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:33)
1455 6327 Färgetsningar 2 st, Flora 1800-tal, yttermått inklusive ram: 54x46cm. Ej signerad
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:45)
1455 6369 Färgetsningar 4 st, 1800-tal, fåglar, yttermått inklusive ram: 25x19cm. Ej signerad
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:52)
1455 5427 Färglitografi 2 st, Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, färglitografi, 360-upplaga, yttermått inklusive ram: 30x30-31x41 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:35)
1455 6063 Färglitografi Alf Olsson (f. 1925), Sverige. "Regnbågen". Signerad, numrerad 43/125, daterad -93. Färglitografi, bildmått: 50x43, yttermått inklusive ram: 71x57 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:34)
1455 6106 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Norrtälje. Signerad, numrerad 306/360. Färglitografi, bildmått: 35x42, yttermått inklusive ram: 52x58 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:41)
1455 6395 Färglitografi Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Signerad, numrerad 365/365, Skeppsbron. Färglitografi, bildmått: 41x74, yttermått inklusive ram: 57x90 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:34)
1455 6380 Färglitografi Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 9/10. Färglitografi. Bladets mått: 69x50, yttermått inklusive ram: 87x66 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:31)
1455 6355 Färglitografi Dagmar Glemme (f. 1942), Sverige. Numrerad. Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 31x42, yttermått inklusive ram: 48x59 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:11)
1455 6125 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 287/360. Färglitografi, bildmått: 46x55cm, yttermått inklusive ram: 78x85cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:13)
1455 6393 Färglitografi Emanuel. Signerad, numrerad 7/300, "Kyssen". Färglitografi, bildmått: 40x36, yttermått inklusive ram: 55x49 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:42)
1455 6136 Färglitografi Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sverige. Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:27)
1455 6137 Färglitografi Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sverige. Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)
1455 6138 Färglitografi Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sverige. Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:34)
1455 6177 Färglitografi Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Signerad, numrerad 31/150, daterad -78. Färglitografi. Bladets mått: 63x82 cm, oramad
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:33)
1455 6070 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 40x51 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:33)
1455 6052 Färglitografi Karl Momen (f. 1935), Signerad, numrerad 8/80, daterad -81. Färglitografi, bildmått: 70x36, yttermått inklusive ram: 81x45 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:50)
1455 6394 Färglitografi Magdalena Kossakowska. Signerad, färglitografi, numrerad 144/290,57x68, yttermått inklusive ram: 78x90 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:26)
1455 6383 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 243/350. Färglitografi, bildmått: 30x23, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:38)
1455 3005 Färglitografi Nina Thorgeirsdottir (f. 1967), Sverige. "Cafeinteriör". Signerad, numrerad 39/190, Litografi. Färglitografi, bildmått: 47x65 cm, yttermått inklusive ram: 50x70 cm, oramat löst blad
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:51)
1455 8162 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Modeller. Signerad, färglitografi, EA-upplaga. Bildmått: 61x41 cm, oramad
Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 28 mars 2022 10:26)
1455 6051 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 183/200, yttermått inklusive ram: 94x64 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:05)
1455 6197 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numrerad 40/350. Färglitografi, bildmått: 32x43cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:54)
1455 6005 Färglitografi Werner Pfeiffer (f. 1937), Tyskland. Signerad, numrerad 75/80, "Tricycle". Färglitografi. Bladets mått: 77x56, yttermått inklusive ram: 84x64 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:49)
1455 6067 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 401/1500. Färglitografi. Bladets mått: 44x60, oramat löst blad
Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:10)
1455 6255 Färglitografier 2 st, Barbro Andersson (f. 1948), Sverige. "Hibiscus". Signerad, numrerad 171/250 respektive 166/250, daterade 2000. Färglitografi, bildmått: 42x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x47 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:07)
1455 6077 Fat 3+ 2 st, Kina, 16-22 cm. Diameter: 16-22,5 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:32)
1455 5369 Fat St Erik, "St Göran & Draken". Diameter: 42 cm, höjd: 5,5 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:12)
1455 6090 Fåtölj 1940-tal
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:20)
1455 6277 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:55)
1455 6421 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Lata greven. Brickmärkt
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:17)
1455 6422 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Lata greven. Brickmärkt
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:27)
1455 6312 Fåtölj höjd: ca 43-82 cm. Bredd: 80 cm, djup: ca 84 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:03)
1455 6244 Fåtölj rokokostil
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)
1455 6322 Fåtölj Rotting, rokokostil
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:21)
1455 6273 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese
Hammered for 3.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:44)
1455 4405 Fåtöljer Ett par, "EJ40", Svart skinn, Johannes Foersom & Peter Hiort-Lorenzon, för Erik Jörgensen Möbelfabrik AB
Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:19)
1455 6140 Fåtöljer ett par, Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Cinema Easy Chair, Lammhults, svart läder
Hammered for 7.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:42)
1455 6141 Fåtöljer ett par, Gunilla Allard (f. 1957), Sverige. Cinema Easy Chair, Lammhults, svart läder
Hammered for 7.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:17)
1455 5199 Figurer diverse, 7 st. Höjd: 10-37 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:46)
1455 6127 Figurin Porslin, Isbjörn. Längd: 15 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:07)
1455 5378 Figuriner 3 st, B&G/Rosenthal. Längd: 15-20 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:24)
1455 6038 Fotogenlampkupor 2 st. Höjd: 26-35 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:01)
1455 5044 Fotogravyrer 3 st, Henry B Goodwin (1878-1931), Stockholmsmotiv, ur boken: Vårt vackra Stockholm, oramade lösa blad, mm 22x16 ca
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:28)
1455 5046 Fotogravyrer 3 st, Henry B Goodwin (1878-1931), Stockholmsmotiv, ur boken: Vårt vackra Stockholm, oramade lösa blad, mm 22x16 ca
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:30)
1455 6025 Fruktskål Aldo Londi (1911-2003), Italien. Italien, Rimini blue. Diameter: 22. Höjd: 15 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:38)
1455 6055 Gardiner 2 längder, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. "La plata", 120x240 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:04)
1455 6056 Gardiner 4 längder, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Tulpan, 120x210 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:42)
1455 6217 Glas 6 st. Höjd: 11cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:20)
1455 6390 Glas 9 st, Iittala. Höjd: 11,5
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:10)
1455 6331 Glasblock Kosta Vicke Lindstrand, glas. Höjd: 20cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:30)
1455 6058 Glasservisdelar 35 delar, bland annat modell Helga. Höjd: 12-18 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)
1455 6232 Glastavla K E Book. Signerad, Kosta, numrerad 24/200, "Kronhjort", handslipat, yttermått inklusive ram: 29x39cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:08)
1455 6087 Golvlampa Artemide, Ernesto Gismoni, Sintesi. Höjd: 160 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:35)
1455 6113 Golvlampa mässing. Höjd: 155
Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:19)
1455 6405 Golvlampa Paavo Tynell, modell 9602, GUBI. Höjd: 153
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:12)
1455 6404 Golvlampa trä, metall, Höjd: 156
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)
1455 6050 Golvlampa up-light, Arteluce, "Jill". Höjd: 197
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:36)
1455 6057 Golvlampor ett par, Ateljé Lyktan. Höjd: 115-175
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:22)
1455 6425 Golvlampor Ett par, Belid. Höjd: 135cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:35)
1455 6271 Golvurna konstmaterial. Höjd: 62 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:35)
1455 6049 Golvvas Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Spiral. Höjd: 80 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:58)
1455 6064 Gungstol Marit Stigsdotter, ”Dondolo”, Stolab
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:38)
1455 6353 Hänkelvas silver (925), Bogota. Höjd: 12cm. Vikt: 200g
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:26)
1455 6350 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien. Höjd: 108
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:11)
1455 5340 Hörnskåp Allmoge, 1818. Höjd: 203
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:32)
1455 6006 Industrilampa Castaldi, Italien. Höjd: 45, nutida
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:07)
1455 6091 Jordglob med belysning. Höjd: 40 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:50)
1455 6366 Kaffeservis ca 20 delar, Royal Tuscan, England.
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:30)
1455 5204 Karmstol Rokokostil
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:59)
1455 6196 Karmstolar Ett par, 1940-tal, fast stoppad sits och rygg
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:21)
1455 4103 Karmstolar Louis XVI-stil, 1800-tal. Fast stoppad sits och ryggbricka. Bredd: 58 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 91 cm, sitthöjd: 36 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)
1455 6298 Karott + fat+ 4 assietter, Rörstrand. Längd: 18-32 cm, djup: 18-25,5 cm, höjd: 2-15 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:14)
1455 6039 Karotter 3 st, nysilver. Längd: 26-33 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:38)
1455 6325 Karta öfver Stockholms stad, yttermått inklusive ram: 71x60 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:17)
1455 6194 Kelim 143x283 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:46)
1455 6342 Kolonnljusstakar Ett par, mässing, Skultuna, No. 108. Höjd: 19 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:21)
1455 6302 Kolteckning Callo. Signerad, daterad 1959. Bildmått: 43x31, yttermått inklusive ram: 66x50 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:07)
1455 6375 Konstglas 7 delar. Höjd: 6-16cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:01)
1455 6356 Konstglas 8st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Glas. Höjd: 4-32cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:20)
1455 6062 Konstglas Italien. Höjd: 36 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:34)
1455 6033 Kopp + cigarettskrin, 2 delar, silver. Importstämplar samt stämplar Birmingham. Längd: 9 cm. Höjd: 6 cm, vikt: ca 155g
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:16)
1455 6088 Kopparstick Merian Matthäus (1593-1650). Vy över Prag. Kopparstick, 30x57 cm, yttermått inklusive ram: 34x63 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:07)
1455 6427 Kryddhylla Björk, 1920-tal. Bredd: 57 cm. Djup: 20 cm, höjd: 43 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:41)
1455 6324 Kuriosa 11 delar, bla. Silver, orientaliska
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:33)
1455 6398 Lampbord Ett par, idegran. Bredd: 55 cm. Djup: 38 cm, höjd: 63 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:49)
1455 6212 Lampett Svend Aage Holm Sørensen, Danmark, mässing. Höjd: 40cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:14)
1455 6321 Lampetter Ett par, mässing och prismor, nyrokoko. Höjd: 38, + lösa prismor
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:11)
1455 5161 Litografi Charlotte Engström. Signerad, numrerad 31/90. Bildmått: 60x87cm, yttermått inklusive ram: 63x90cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:03)
1455 6146 Litografi Ewert Karlsson EWK (1918-2004), Sverige. "Moder jord". Signerad, numrerad 301/350, daterad -93. Bladets mått: 45x52, oramat löst blad
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:27)
1455 6012 Litografi Oidentifierad konstnär. Ej signerad, porträtt maria Christina Röhl, 21x15cm, yttermått inklusive ram: 34x28cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:13)
1455 6301 Litografi signerad Callo. Signerad, numrerad 15/15, daterad 68, "Småland". Bildmått: 22x21, yttermått inklusive ram: 52x40 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:25)
1455 6079 Ljuskrona Gustaviansk stil, prismor med glaskupa, Höjd: 70cm
1455 5320 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 45cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:27)
1455 6132 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 70 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:28)
1455 6339 Ljusplåt Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. Höjd: 32cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:09)
1455 6128 Ljusplåtar Ett par. Höjd: 36cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:47)
1455 6188 Ljusstakar 1 par + gräddkanna, silver. Höjd: 7 ca, Bruttovikt: ca 290 g
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:32)
1455 6130 Ljusstakar 3 st, mässing. Höjd: 10cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:06)
1455 6115 Ljusstakar Ett par, glas, SIA. Höjd: 23 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:17)
1455 6332 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 7. 5cm, fyllda, bruttovikt: 420g
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:25)
1455 6144 Ljusstakar & servetthållare silver, 4 delar. Höjd: 1-7cm, bruttovikt: 224g
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:50)
1455 6349 Luktflakonger parti. Höjd: ca 5,5-9,5 cm
Hammered for 6.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 21:07)
1455 6099 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 115cm. Höjd: 74cm, två iläggsskivor 48cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:38)
1455 5319 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar. Diameter: 108, höjd: 74 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:26)
1455 6231 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 7 delar. Diameter: 115. Höjd: 74, + 3 ilägg a 60cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:07)
1455 6379 Matservis 57 delar, Karlskrona
1455 6181 Matservisdelar Gustavsberg, Asiatic, ca 35 del
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:20)
1455 6281 Matservisdelar Margareta Hennix, Elvira, Rörstrand, 60/70-tal, ca 40 del
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:55)
1455 6220 Matta 121x185cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:45)
1455 6246 Matta Kina, Galleri, 69x305 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:45)
1455 6119 Matta Orientalisk, 100x110cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:13)
1455 6044 Matta orientalisk, 126x188 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:16)
1455 6102 Matta orientalisk, 128x210 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:27)
1455 5254 Matta Orientalisk, 130x200cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:35)
1455 6100 Matta orientalisk, 134x195 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:26)
1455 5200 Matta orientalisk, 140x244 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:48)
1455 5150 Matta orientalisk, 140x83 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:21)
1455 5270 Matta Orientalisk, 154x243cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:10)
1455 6101 Matta orientalisk, 170x260 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:54)
1455 5266 Matta Orientalisk, 187x288cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:55)
1455 6274 Matta Orientalisk, 200x300cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:07)
1455 6045 Matta orientalisk, 203x257 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:44)
1455 6118 Matta Orientalisk, 80x130cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:50)
1455 6043 Matta orientalisk, 92x153 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:42)
1455 6126 Medaljong Gjutjärn, Napoleon. Diameter: 12 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:03)
1455 6334 Mortel antik, mässing. Diameter: 11cm. Höjd: 6cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:31)
1455 5439 Näsduksskål Ej signerad. Höjd: 9cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:59)
1455 6243 Nattygsbord ett par. Bredd: 50, djup: 40 cm, höjd: 53 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:52)
1455 6411 Nattygsbord Ett par. Bredd: 53 cm. Djup: 36 cm, höjd: 53 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:24)
1455 6381 Offsettryck Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholm. Bildmått: 19x89, yttermått inklusive ram: 34x102 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:32)
1455 5359 Oljemålning 2 st, Arne Lindblom, Stockholmsmotiv. Signerade. Olja på pannå, 16x13 cm, yttermått inklusive ram: 31x29 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:56)
1455 6021 Oljemålning Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 22x27cm, yttermått inklusive ram: 32x37cm
1455 6105 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Orrar. Signerad. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:46)
1455 5001 Oljemålning Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Man med åsna. Signerad. Olja på duk, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 54x45 cm
Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:10)
1455 6009 Oljemålning Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Porträtt. Monogramsignerad. Olja på pannå, 30x19 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:59)
1455 5352 Oljemålning Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. Porträtt. Signerad. Olja på duk, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:52)
1455 6020 Oljemålning István Bognar. Stockholmsmotiv. Signerad I Bognar. Olja på duk, 18x28cm, yttermått inklusive ram: 33x43cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 21:02)
1455 6018 Oljemålning Ivar Nylén. Signerad. Olja på pannå, 60x98cm, yttermått inklusive ram: 63x101cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:14)
1455 6117 Oljemålning J Roy Baz. Signerad. Olja på duk, 50x61cm, oramad
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:21)
1455 6367 Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Marinmotiv med skuta. Signerad. Olja på duk, 49x74, yttermått inklusive ram: 56x82 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:25)
1455 5537 Oljemålning John Broberg (1892-1979), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -27. Olja på pannå, Bildmått: 20x14 cm, yttermått inklusive ram: 32x23 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:18)
1455 6432 Oljemålning Kristine Harrebek. Komposition. Signerad, daterad 1970. Olja på duk, 88x115 cm, yttermått inklusive ram: 92x119 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:22)
1455 6431 Oljemålning Kristine Harrebek. Komposition. Signerad, daterad 1974. Olja på duk, 79x140 cm, yttermått inklusive ram: 90x150 cm
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:32)
1455 6154 Oljemålning Lee Jong, Signerad. Olja på duk, 50x80, yttermått inklusive ram: 59x89 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:30)
1455 6123 Oljemålning Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerad, Hav och klippa. Olja på duk, 78x96, yttermått inklusive ram: 81x100 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:41)
1455 6124 Oljemålning Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerad, Provencé. Olja på duk, 75x88, yttermått inklusive ram: 80x92 cm
Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 21:00)
1455 6104 Oljemålning M Hagström, Norrtälje. Signerad. Olja på duk, 51x56, yttermått inklusive ram: 50x66 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:33)
1455 6085 Oljemålning Malte Nyberg-Tolf (1929-2014), Sverige. Porträtt. Monogramsignerad. Olja på duk, 60x40cm, yttermått inklusive ram: 66x47cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)
1455 6153 Oljemålning Manne Hallengren (1875-1951), Sverige. Blommande äppelträd. Signerad. Olja på duk, 63x90 cm, yttermått inklusive ram: 77x100 cm
1455 6389 Oljemålning Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 14x22 cm, yttermått inklusive ram: 28x37 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)
1455 6264 Oljemålning Nutida konstnär. Blomsterstilleben. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:44)
1455 6268 Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x50cm, oramad
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:04)
1455 6270 Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad
1455 6267 Oljemålning Nutida konstnär. Stilleben. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x50cm, oramad
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:46)
1455 6151 Oljemålning O Hjärne. Vintermotiv. Signerad, daterad -50. Olja på duk, 60x77 cm, yttermått inklusive ram: 82x99 cm
1455 6015 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, väg. Olja på pannå, 10x15cm, yttermått inklusive ram: 20x25cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:24)
1455 6206 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fartygsporträtt. Olja på duk, 41x79, yttermått inklusive ram: 54x91 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:36)
1455 6011 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, segelbåtar. Olja på pannå, 28x41cm, yttermått inklusive ram: 46x59cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:03)
1455 6412 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Olja på pannå, 28x36cm, yttermått inklusive ram: 38x46cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:09)
1455 6074 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad OL, 71, modell. Olja på duk, 48x37, yttermått inklusive ram: 51x40 cm
1455 6328 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Olja på duk (på pannå). Signerad, 39x61, yttermått inklusive ram: 48x70 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:19)
1455 6189 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Caster, mor med barn. Olja på duk, 49x39, yttermått inklusive ram: 72x64 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:22)
1455 6207 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad J Klang, Räv i vinterlandskap. Olja på pannå, 71x57, yttermått inklusive ram: 93x79 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:02)
1455 5257 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Venedig. Monogramsignerad. Olja på pannå, 20x28cm, yttermått inklusive ram: 37x45cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:39)
1455 6155 Oljemålning Olavi Laine (f. 1922), fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 57x72 cm, yttermått inklusive ram: 70x85 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:42)
1455 5364 Oljemålning Paul Ravnvig (1915-2003), Sverige. Kvinna vid piano. Signerad Paul R. Olja på duk, 48x61, yttermått inklusive ram: 59x70 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:03)
1455 6016 Oljemålning R Leszczynski. Signerad, daterad 1986, flicka med drake. Olja på pannå, 16x12cm, yttermått inklusive ram: 23x20cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:31)
1455 6139 Oljemålning Ron Lior (f. 1971), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på duk, 75x90, yttermått inklusive ram: 80x95 cm
Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:36)
1455 4475 Oljemålning Sam Persson. Siljansnäs. Signerad, daterad -56. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 59x68 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:02)
1455 6413 Oljemålning Sigurd Bernholm (1890-1969), Sverige. Fjällstugor. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 31x38cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:06)
1455 6354 Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), Sverige. Flicka. Signerad. Olja på duk, 54x45, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:23)
1455 6385 Oljemålning Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Bretagne. Signerad, daterad -87. Olja på duk, 46x35, yttermått inklusive ram: 64x52 cm
Hammered for 10.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:26)
1455 6300 Oljemålningar 2 st, Signerade, 1950-tal. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 24x55-35x70 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:13)
1455 6430 Öronlappsfåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Häggbom"
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:01)
1455 6316 Pall Sydamerika, bemålad. Höjd: 28cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:50)
1455 6296 Pallar Uno & Östen Kristiansson, Luxus, ett par. Diameter: 46 cm
Hammered for 6.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:38)
1455 6288 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:04)
1455 6284 Paraplyställ Porslin. Höjd: 44 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:12)
1455 6176 Parti koppar
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:33)
1455 6373 Parti kuriosa silver, 5 delar. Längd: 5-7cm, bruttovikt: 75 g
1455 6080 Parti leksaker Diverse
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:58)
1455 6377 Parti silver diverse
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:24)
1455 6371 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1917, porträtt, 78x65cm, yttermått inklusive ram: 89x76cm
Hammered for 5.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:33)
1455 6112 Piedestal 1890-tal. Höjd: 110
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:05)
1455 6046 Piedestal med stenskiva. Höjd: 74 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:09)
1455 6042 Piedestal med stenskivor. Höjd: 65 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:24)
1455 6408 Piedestaler 2 st, snarlika, höjd: 80-100cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:41)
1455 6203 Plåtbricka Längd: 61cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:01)
1455 6370 Porslintavla Blomsterstilleben, yttermått inklusive ram: 21x23cm
Hammered for 7.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:36)
1455 5445 Ring 18k guld, med vit sten, stl: 17½, 1945. Vikt: 5,5g, ringmått: 5 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:33)
1455 5006 Rödkrita Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Flickporträtt. Signerad. Rödkrita, 14x9,5 cm, yttermått inklusive ram: 32x26 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:10)
1455 6170 Sablar ett par, Indien. Längd: 99 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:17)
1455 6426 Salongsbord Chippendalestil, valnöt/glas. Diameter: 100cm, höjd: 64cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:26)
1455 5333 Salongsbord Gustaviansk stil, med glasskiva. Diameter: 98, höjd: 75 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:55)
1455 6319 Salongsgrupp 3 delar, omkring 1900. Diameter: 73cm, höjd: 68cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:06)
1455 6096 Samlartallrikar 5 st, Raija Uosikkinen (1923-2004), Finland. Arabia, Finland. Diameter: 24cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:12)
1455 5184 Sekretär 1800-tal. Bredd: 90, djup: 42 cm, höjd: 97 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:26)
1455 5167 Sekretär Intarsia, Bredd: 99 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 102 cm, nyckel
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:44)
1455 6309 Sekretär rokokostil. Intarsia. Bredd: 60 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 92 cm, nyckel
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:31)
1455 5148 Seldon + ok 3 delar, allmoge. Längd: 74-100 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:01)
1455 6065 Serveringsbord med hjul, mässing, glasskivor. Bredd: 70 cm. Djup: 50 cm, höjd: 67 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:15)
1455 6163 Serveringsvagn Metall. Längd: 60 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:25)
1455 6294 Serveringsvagn Teak, Yngvar Sandström. Längd: 68, djup: 44 cm, höjd: 68 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:37)
1455 6060 Servisdelar 12 delar, Villeroy & Boch, Riviera
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:59)
1455 6201 Servisdelar 3 delar, Vinranka. Höjd: 8-14cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:23)
1455 6004 Servisdelar ca 30 delar, Höganäs, brunt stengods
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:41)
1455 5213 Servisdelar England, Staffordshire, 30 del
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:14)
1455 5344 Sideboard Smide/glas. Längd: 80, djup: 40 cm, höjd: 91 cm
1455 6266 Sittpuff höjd: 36 cm. Diameter: 50 cm
1455 6211 Skäkteträ 2 st, 1871-1921. Längd: 46-56 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:42)
1455 6061 Skål + relief, glas, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 19 längd: 14 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:54)
1455 5396 Skål Fredde Nelson. Signerad, daterad 04. Höjd: 18, diameter: 30 cm
1455 6081 Skål Keramik, Ekeby, snäcka. Längd: 38 cm
Hammered for 9.800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:02)
1455 5231 Skål Kristall, Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 14 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:46)
1455 6214 Skål Olle Brozén (f. 1963), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 15 cm. Diameter: 20 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:12)
1455 6341 Skål Orrefors. Diameter: 19cm, höjd: 13cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:14)
1455 6242 Skål Orrefors. Diameter: 20, höjd: 13 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:18)
1455 6200 Skål Royal Copenhagen, Musselmalet. Längd: 25cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:40)
1455 6397 Skål tenn, 1928. Längd: 25, höjd: 10 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:36)
1455 6032 Skål med hänkel silver, Danmark. Längd: 18, höjd: 10 cm, vikt: 115g ca
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:50)
1455 6036 Skålfat Kina. Diameter: 36 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:32)
1455 6285 Skålfat Soholm, Danmark. Diameter: 30 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:12)
1455 5183 Skåp 1800-tal, mahogny. Bredd: 83, djup: 46 cm, höjd: 144 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:25)
1455 5271 Skåp barockstil. Bredd: 102 cm. Djup: 45 cm, höjd: 129 cm, nyckel
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:08)
1455 5343 Skåp Furu, vitrin. Bredd: 75, djup: 44 cm, höjd: 178 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:32)
1455 6134 Skåp Valnöt, 1940-tal. Bredd: 162, djup: 45 cm, höjd: 117 cm, nyckel
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:15)
1455 5335 Skedar 6 st, silver (830). Längd: 10cm, vikt: 68,6g, med etui.
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:58)
1455 6202 Skedar silver, 4+ 2 st. Längd: 18-21cm, vikt: 309g.
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:33)
1455 5088 Skioptikonbilder parti diverse
1455 6205 Skomakarlampa Med glasskärm. Diameter: 26cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)
1455 6407 Skrin på benställning Längd: 62 cm. Djup: 40 cm, höjd: 89 cm
1455 6307 Skrivbord Bemålad. Med karmstol, Bredd: 119 cm. Djup: 68 cm, höjd: 75 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:27)
1455 5206 Skrivbord England. Bredd: 123 cm. Djup: 53 cm, höjd: 75 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:05)
1455 6409 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 91 cm. Djup: 66 cm, höjd: 71 cm
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:36)
1455 6424 Skrivbordsstol Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Sjuan, höj och sänkbar
Hammered for 4.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:37)
1455 6158 Skrivmaskin L C Smith. Längd: 62 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:07)
1455 6027 Skrivmaskin modell äldre, "Underwood Standard". Längd: 72 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:35)
1455 6192 Skulptur Anders Bergström "Brändin" (1870-1958), Orsa. Skulptur i form av dalahäst med vridet huvud. Rödmålad med polykrom dekor. Längd: 20 cm. Höjd: 20 cm
Hammered for 6.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:39)
1455 6363 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt, glas. Längd: 18cm, med låda
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:08)
1455 6343 Skulptur Bing & Grøndahl. Höjd: 20cm
1455 6215 Skulptur brons, efter Lambeaux. Längd: 11 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:52)
1455 6173 Skulptur Carl Fagerberg (1878-1948), Sverige. Gips, skridskoåkare. Höjd: 53 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:15)
1455 6084 Skulptur Constantin Meunier (1831-1905), Belgien, efter. "Hamnarbetaren". Patinerad brons, marmorsockel. Höjd: 23cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:54)
1455 6306 Skulptur Elsi Bourelius (1909-2001), Sverige. Höjd: 51cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:14)
1455 6171 Skulptur Gips, efter Per Hasselberg, Pojken & Grodan. Höjd: 55 cm
1455 6326 Skulptur Gips, kvinnofigur. Höjd: 24cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)
1455 6095 Skulptur Håkan Bonds (f. 1927), Sverige. "Eva", kvinnofigur i marmor, på träsockel. Höjd: 31 cm
Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:19)
1455 5026 Skulptur Kina, Porslin. Höjd: 38 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:34)
1455 6183 Skulptur Lergods. Signerad SV. Höjd: 22 cm
1455 6054 Skulptur Oidentifierad konstnär. Metall/keramik. Höjd: 137
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:23)
1455 5374 Skulptur Soholm, Danmark. Keramik. Höjd: 32 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:19)
1455 6308 Skulptur Tore Strindberg (1882-1968), Sverige. Signerad, gips. Höjd: 36cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:21)
1455 5532 Skulpturer 3 st. Kina. Höjd: 25 - 45
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:47)
1455 6337 Skulpturer Ett par, Papegojor. Höjd: 20cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:56)
1455 5380 Skulpturgrupp 2 delar, Kina. Längd: 38 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:28)
1455 6376 Smycken 3 delar
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:38)
1455 6428 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, Längd: 180cm
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)
1455 6278 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd: 69. Djup: 50 cm, höjd: 49 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:42)
1455 6311 Soffbord glas/krom. Bredd: 150 cm. Bredd: 90 cm, höjd: 50 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:34)
1455 6272 Soffbord med lös skiva, trä/korg. Bredd: 107, djup: 62 cm, höjd: 55 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:38)
1455 6269 Spegel + ett par, lampetter, Rokokostil. Höjd: 34x76 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:58)
1455 6275 Spegel 1960-70-tal, 121x83 cm
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:19)
1455 6400 Spegel 1980-tal, 105x35 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:26)
1455 6235 Spegel 41x37cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:06)
1455 6293 Spegel 84x58 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:44)
1455 6399 Spegel diameter: 65 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:59)
1455 4466 Spegel empirestil, omkring 1900, bemålad, 160 cx 64 cm
1455 6185 Spegel Gustaviansk stil, 48x32 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:48)
1455 6131 Spegel Gustaviansk stil, 73x52cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:06)
1455 6401 Spegel mahogny, 71x26cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:29)
1455 6030 Spegel nutida, Bemålad, 127x96 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:02)
1455 6110 Spelbord 1890-tal. Bredd: 88. Djup: 44 cm, höjd: 77 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:49)
1455 6406 Spelbord Längd: 90 cm. Djup: 44x2 cm. Höjd: 77 cm
1455 6031 Stenskiva Längd: 90 cm. Djup: 35 cm
1455 5386 Stol 1800-tal, kompletterad/ renoverad. Höjd: 74 cm, sitthöjd: 42 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:33)
1455 5188 Stol Gustaviansk, 1800-tal
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:30)
1455 6245 Stolar 3 st
1455 5413 Stolar 8 st, Italien
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:14)
1455 6280 Stolar Teak, 3 + 2 st
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:02)
1455 6109 Syltkruka Rörstrand. Höjd: 16 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:35)
1455 6313 Taburett Karl Johanstil. Längd: 54cm
1455 6048 Takarmatur Luce Plan, Titania. Längd: 70 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:26)
1455 6167 Takarmatur mässing och glas. Höjd: 47 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:05)
1455 6089 Takarmatur mässing. Höjd: 35 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:47)
1455 6059 Takarmatur Prismor. Diameter: 43 cm
1455 5190 Takarmatur Smide. Diameter: 60 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:32)
1455 5483 Tallrikar 6 st, "Sea-Farer", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Diameter: 25cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:33)
1455 6107 Tavlor Ett par, tryck, Orientaliska, yttermått inklusive ram: 3x25 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:45)
1455 6252 Teckning & lavering Signerad, Fransk skola 1700-tal, bladets mått: 24x13cm, oramad, blad på pannå
1455 6262 Teckningar 8st, 1900-tal, bladets mått: 51x32cm, oramad, oramade lösa blad
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:42)
1455 6391 Tekoppar med fat 5 delar, Villeroy & Boch, + 2 ex fat + 3 fat
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:06)
1455 6199 Tennstop 2 st, gravyr. Höjd: 19-22cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:51)
1455 5293 Teservisdelar 7 delar, Rörstrand, 6 koppar med fat + tillbringare
1455 6347 Textil Rolf Middelboe, 78x60cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:03)
1455 6346 Textil Tupp, 72x59cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:51)
1455 6133 Textiltryck Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. 210x120cm, 'Livets Träd' för Nordiska Kompaniet NK: s Textilkammare, Stockholm, 1950-tal, linne med tryckt dekor, röd bottenfärg, stiliserat träd
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:23)
1455 6098 Tidningsställ Källemo. Höjd: 180 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:40)
1455 6162 Tidningsställ längd: 46 cm, djup: 30 cm, höjd: 43 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:44)
1455 6247 Tidningsställ Längd: 47 cm. Höjd: 47 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)
1455 6396 Tillbringare porslin, Gustafsberg, tidigt 1900-tal. Höjd: 23 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:15)
1455 6295 Toilettebord Teak. Bredd: 110, djup: 35 cm, höjd: 125 cm
1455 6093 Toilettebord Teak. Bredd: 90 cm. Djup: 35 cm, höjd: 120 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:00)
1455 6224 Trädgårdsgrupp 3 delar, Artur Lindqvist, Grythyttan Stålmöbler. Märkt med bricka. Diameter: 98cm. Höjd: 70cm
Hammered for 6.000 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:31)
1455 6120 Träsnitt Edvard Munch (1863-1944), efter. "I mannens hjerne". Tryckt Signatur. Bildmått: 15x23cm, yttermått inklusive ram: 33x41cm
Hammered for 5.200 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:50)
1455 5238 Trombon "True Sound", Birger Steiner, Stockholm, med fodral. Längd: 94 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:02)
1455 6066 Tryck George Elgar Hicks. Bemålat tryck. 99,53x38 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 21:03)
1455 6320 Tuppstake Smide. Höjd: 53cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:12)
1455 6186 Uppläggningsbestick 3 delar, Ceson, 1953. Längd: 15-20 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:17)
1455 6114 Väggljusstake mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höjd: 47 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:47)
1455 6318 Väggpendyl förgylld, Rokokostil. Höjd: 60 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:36)
1455 6168 Väggpendyl Förgylld. Höjd: 64 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:24)
1455 5338 Väggrelief "Stockholm 1698", tenn, ca 38x88cm, yttermått inklusive ram: 47x98cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:04)
1455 6290 Väggur Förgyllt, 62x34 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:10)
1455 6410 Väggvitrinskåp Längd: 42 cm. Djup: 18 cm, höjd: 82 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:02)
1455 6218 Vas + skål, + bordslampfot, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 8-27 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:58)
1455 6333 Vas höjd: 14,5cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:23)
1455 6357 Vas Iittala. Höjd: 12cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:36)
1455 6047 Vas Lindshammar. Höjd: 27 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:57)
1455 5224 Vas & fat Kina. Längd: 33cm, höjd: 21cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:40)
1455 6145 Vaser silver, 2st + sigill. Höjd: 7-19cm, vikt: 189g
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:33)
1455 6198 Vinglas 6 st, grönt glas. Höjd: 17cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:19)
1455 6078 Vykort 2 album + en kartong, ca 700
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 20:23)
1455 6338 Ytterfoder 4 st. Kina. Höjd: 13 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:36)
1455 6287 Ytterfoder ett par, Keramik. Diameter: 19, höjd: 14 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:09)
1455 6289 Ytterfoder ett par, Keramik. Diameter: 33, höjd: 23 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:08)
1455 6345 Ytterfoder porslin, Rörstrand. Höjd: 21 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 19:37)
1455 6182 Ytterfoder Rörstrand. Höjd: 20 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 21 mars 2022 18:49)