1398 9263 Affisch Leif Tjerned (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 120/360. Motivet: 63x46, yttermått inklusive ram: 71x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:15)
1398 9037 Affisch Marc Chagall på Moderna Museet, Stockholm. Yttermått inklusive ram: 104x71cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:08)
1398 9181 Äggkoppar 6 st, Rörstrand, "Primeur", Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Diameter: 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:21)
1398 9053 Akryl Olle Idewall (f. 1928), Sverige. 44x63cm, yttermått inklusive ram: 47x66cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:19)
1398 9055 Akvarell Karl Hagedorn (1889-1969), Tyskland. Signerad, akvarell. Motivet: 31x47cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:16)
1398 9301 Armbandsur Herrur, länk i 18k guld, boett i 14 k guld. Certina New Art, manuell, med etui. Bruttovikt: ca 60g. Diameter: 35 mm (boetten), längd: 17 cm (total)
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:04)
1398 7535 Badkarssoffa 1800-tal. Längd: 180cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:38)
1398 8054 Bålskål + koppar, 7 delar, omkring 1900, Lysterglas. Längd: 9-30 cm, djup: 12-30 cm, höjd: 5,5-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:00)
1398 9340 Bänk Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 90cm, höjd: 44cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:11)
1398 9119 Bänk/soffbord Längd: 100 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:35)
1398 9326 Bankett Längd: 94cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:44)
1398 9112 Barnsäng Allmoge. Längd: 110cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:09)
1398 9477 Bestick 21 delar, Gense, rostfritt stål
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:22)
1398 9479 Bestick 23 delar, nysilver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:41)
1398 9261 Bestick 4 delar, silver, bland annat sockertång. Längd: 14-21. Vikt: ca 205g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:59)
1398 9266 Bestick Nysilver, "Hasselbacken", bland annat fiskbestick
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:38)
1398 9201 Bestick silver. Längd: bruttovikt: 1013g. Längd: 10-20cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:31)
1398 9482 Bestickuppsättning 80 del ca, nysilver, Svensk spets. Längd: 13-33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:06)
1398 8053 Bestickuppsättning Nysilver, ca 70 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:57)
1398 9423 Biblioteksur Polhem. Längd: 20, djup: 10 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:36)
1398 9279 Blandteknik 3 st, Louis Del Pizzo. Signerad, daterad 53. Motivet: 17x13cm. Bladets mått: 40x30cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:05)
1398 8196 Blandteknik 9 st, Asien, Tidigt 1900-tal. Signerade. Motivet: 20x15, yttermått inklusive ram: 25x21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:21)
1398 9413 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad Bernard, Paris, 40x30, yttermått inklusive ram: 53x43 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:57)
1398 9084 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Flicka med älgkalv. Signerad, 22x30, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:04)
1398 9452 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Rökaren. Signerad. Motivet: 29x19, yttermått inklusive ram: 41x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:22)
1398 9090 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Troll. Signerad. Motivet: 26x34, yttermått inklusive ram: 33x47 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:39)
1398 9239 Bokhylla 1930-tal, björk. Bredd: 83, djup: 26 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:58)
1398 9347 Bokhylla Norrgavel, Design: Nirvan Richter (f. 1954), Sverige. Bredd: 55. Djup: 26 cm, höjd: 73 cm, brännstämplad
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:11)
1398 8272 Bord Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bredd: 220 cm. Djup: 110 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:33)
1398 9152 Bord mahogny. Mässingsbeslag. Bredd: 69 cm. Djup: 38 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:11)
1398 9361 Bord med klaff Bemålad. Längd: 77 cm. Djup: 47,2x20cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:10)
1398 9191 Bordsfotogenlampa mässing, glaskupa. Höjd: 41cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:10)
1398 9380 Bordslampa höjd: 31cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:33)
1398 9397 Bordslampa mässing och glas. Höjd: 49cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:43)
1398 9014 Bordslampa mässing. Höjd: 56cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:32)
1398 8321 Bordslampa Metall. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:49)
1398 9243 Bordslampfot 1940-tal, trä / mässing / glas. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:13)
1398 9028 Bordslampor Ett par, Kina. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:13)
1398 9446 Bordsskyffel + borste, mässing, New York. Längd: 22-28cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:36)
1398 9461 Bordsur Nyrokoko, mässing. Höjd: höjd. 41 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:18)
1398 9411 Brickor 2 st, med gallerkant, nysilver, Längd: 36-37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:31)
1398 9233 Brosch & hänge silver. Ryssland. Längd: 2-4 cm. Vikt: ca 8 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:35)
1398 9476 Burkar & skål Bland annat Rörstrand. Höjd: 7-17cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:59)
1398 9316 Byrå Bemålad. Bredd: 83 cm. Djup: 44 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:46)
1398 9018 Byrå Intarsia. Bredd: 130 cm. Djup: 52 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:21)
1398 9328 Byrå Längd: 65 cm. Djup: 32 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:51)
1398 9129 Byrå Längd: 79 cm. Djup: 34 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:54)
1398 9325 Byrå Längd: 83 cm. Djup: 40 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:48)
1398 9264 Byrå rokokostil, bemålad. Bredd: 87, djup: 42 cm, höjd: 144 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:53)
1398 9198 Byrå Sent 1800-tal. Bredd: 102 cm. Djup: 46 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:39)
1398 9255 Cafébord Gjutjärnsfot / stenskiva, 60, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:42)
1398 9426 Clubfåtöljer Ett par, skinn, England.
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:29)
1398 9118 Däcksstol teak, beslag i mässing
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:56)
1398 8398 Dalahästar 2 st. Höjd: 10-18cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:49)
1398 9408 Dosa + fat + figurin, 3 delar, Herend. Längd: 10-13, höjd: 3-9 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:51)
1398 9345 Dosor / smöraskar 11 st, bland annat Svepaskar, trä. Höjd: 4-14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:21)
1398 9430 Eldset + eldhund, metall. Höjd: 82cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:50)
1398 9256 Etsning Björn Forsman (1917-1990), Sverige. Signerad. Motivet: 13x18cm, yttermått inklusive ram: 32x38cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:55)
1398 9254 Etsning Dag Hedberg. Signerad. Motivet: 18x25cm, yttermått inklusive ram: 37x43cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:21)
1398 9171 Etsning efter Rembrant, Landskap med väderkvarnar. Ej signerad. Motivet: 19x22, yttermått inklusive ram: 37x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:54)
1398 9002 Etsning Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 91/100, daterad -74. Bladets mått: ca 75x56 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:48)
1398 6478 Etsningar 2 st, Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 53/100 respektive 22/100, oramat löst blad. Motivet: ca 47x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:11)
1398 8147 Fällbord 1800-tal, senare bemålning. Bredd: 58,5cm. Djup: 57,5cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:41)
1398 8140 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Flip-Flap". Signerad, numrerad 21/175. Handkolorerad etsning. Motivet: 30x21 cm, oramat löst blad. Bladets mått: 59x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:18)
1398 8139 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Froggie". Signerad, numrerad 61/160, daterad 1978. Handkolorerad etsning. Motivet: 36x25 cm, oramat löst blad, bladets mått: 60x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:19)
1398 9060 Färgkrita Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. Motivet: 15x19cm, yttermått inklusive ram: 27x30cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:04)
1398 9433 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 211/300. Motivet: 20x12cm, yttermått inklusive ram: 32x23cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:30)
1398 9421 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 179/375, kvinna. Motivet: 42x28, yttermått inklusive ram: 56x41 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:26)
1398 9247 Färglitografi Gösta Backlund (f. 1930), Sverige. Signerad, 1996. Motivet: 20x23cm, yttermått inklusive ram: 29x33cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:27)
1398 9085 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numrerad 148/260,1972. Motivet: 48x39cm, yttermått inklusive ram: 55x47cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:44)
1398 8169 Färglitografi Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), Sverige. Husfasad. Signerad, numrerad 12/115, daterad -86. Oramat löst blad, bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:47)
1398 9285 Färglitografi Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad, numrerad 12/350. Motivet: 32x40, yttermått inklusive ram: 48x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:11)
1398 9251 Färglitografi Ingrid Eriksson. Signerad, daterad 79. Motivet: 26x20cm, yttermått inklusive ram: 41x31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:47)
1398 8135 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Slussenmotiv. Signerad, numrerad 114/290. Motivet: ca 36x68 cm, oramat löst blad, bladets mått: 51x79 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:03)
1398 8138 Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Låda med äpplen. Signerad, numrerad 105/290, oramat löst blad. Motivet: 38x41 cm, oramat löst blad, bladets mått: 45x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:12)
1398 8009 Färglitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. "Tunnan". Signerad, numrerad 118/250, oramat löst blad, 43x59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:35)
1398 7511 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce). Signerad. Bladets mått: 31x50cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:32)
1398 9451 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Affischeraren. Signerad, numrerad 132/280. Motivet: 48x27, yttermått inklusive ram: 70x47 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:29)
1398 9358 Färglitografi Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signerad, numrerad 75/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:14)
1398 8423 Färglitografi Mark Bodé (f. 1963), USA. "Bodé Stockholm Tribute". Signerad, numrerad 11/100. Motivet: 20x21, yttermått inklusive ram: 33x33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:45)
1398 8189 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Leksaker. Signerad, numrerad 52/190, oramat löst blad. Bladets mått: 63x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:17)
1398 9036 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 16/200, daterad 1988. Motivet: 36x31cm, yttermått inklusive ram: 51x46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:59)
1398 8081 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Flicka med fruktkorg. Signerad, numrerad 60/360, saknar glas. Motivet: 65x44, yttermått inklusive ram: 84x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:35)
1398 9246 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 55/460. Motivet: 22x32cm, yttermått inklusive ram: 33x43cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:05)
1398 9410 Faskinkniv Walén, R8 I5 No25. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:11)
1398 9156 Fat 2 st, Rörstrand, City. Längd: 34-39cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:34)
1398 9442 Fat 4 st, Diameter: 20-33cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:29)
1398 9041 Fat 5 st, Kina, 1900-tal. Diameter: 41cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:45)
1398 9391 Fat Diameter: 33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:53)
1398 9098 Fat i form av löv, koppar, "Bellmansro", HK Hammar. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:41)
1398 9337 Fat Kina. Diameter: 23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:13)
1398 9299 Fat silver och bakelit. Diameter: 12cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:45)
1398 8111 Fat silver och bakelit. GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1953. Mytologisk dekor, Poseidon och Aeolos i relief. Diameter: 12 cm. VB: 110g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:13)
1398 9206 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:47)
1398 9190 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Model Eva.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:30)
1398 8309 Fåtölj Med fotpall. Howardmodell, Ascensión Latorre, Spanien
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:14)
1398 8413 Fåtöljer Ett par, nutida
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:16)
1398 8349 Fickur 14k, med kedja i doublé, 4,5x3,5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:34)
1398 9100 Fiskbestick 26 delar, 13 + 13 delar, nysilver, Modell Rådhus. Längd: 18,5-22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:55)
1398 8131 Fonduegryta Schweiz. Koppar, järn och glas. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:52)
1398 9258 Gafflar + sked, 6 delar, silver (4 + 1 + 1). Längd: 18-21. Vikt: 400g ca
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:56)
1398 9187 Garderobsskåp Jugend. Bredd: 77 cm. Djup: 48 cm, höjd: 193 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:21)
1398 9154 Gitarr Eagle, akustisk, modell: CC-1. Längd: 98cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:34)
1398 9172 Glas 3 st, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Strik. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:03)
1398 9436 Glas 4 st. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:08)
1398 8098 Glasservisdelar 32 delar, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "Diamant", Kosta. 2+ 8+ 10+ 12 st. Höjd: 10-13,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:08)
1398 9327 Golvlampa höj- och sänkbar. Höjd: 119cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:45)
1398 9394 Golvlampa höjd: 144cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:56)
1398 9393 Golvlampa höjd: 146cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:26)
1398 9323 Golvlampa höjd: 147cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:39)
1398 9238 Golvlampa mässing. Höjd: 134cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:50)
1398 9123 Golvlampa mässing. Höjd: 138cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:24)
1398 8217 Gouache Gustaf Herbert Carlsson (1912-1991), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Motivet: 48x60cm, yttermått inklusive ram: 73x85cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:57)
1398 8010 Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "Ser inte, hör inte". Signerad, numrerad 41/60, oramat löst blad, 40x60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:35)
1398 3043 Grafiskt blad Gicléetryck, Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. "Krukor". Signerad, numrerad 69/100, oramat löst blad. Bladets mått: 37x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:35)
1398 8008 Grafiskt blad Gicléetryck, Taimi Borg (f. 1941), Sverige. "Österlen". Signerad, numrerad 3/30, oramat löst blad, 40x45 cm
1398 4010 Grafiskt blad Gicléetryck, Veronica Sofie, "Lights". Signerad, numrerad 19/40, oramat löst blad, 38x28 cm
1398 9369 Grafiskt blad Gicléetryck, Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Ibiza evening". Signerad, numrerad 22/50. Bladets mått: 60x88 cm, oramat löst blad
1398 9457 Grafiskt blad Karl Gabor (f. 1947), Sverige. "Ada" (Ada Byron Lovelace). Signerad, daterad -00. Motivet: 19x40 cm, yttermått inklusive ram: 52x72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:52)
1398 8006 Grafiskt blad Rikke Darling (f. 1975), Danmark. "Bubbles". Signerad, numrerad 2/100, giclée på duk, 50x40 cm, oramad
1398 9043 Grogglas 8st. Dekor med meanderslinga, Höjd: 9cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:54)
1398 8371 Gunghäst Gemla, omkring 1900, brickmärkt. Längd: 98 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:58)
1398 9044 Hackknivar 4 st, 1700-/1800-tal. Höjd: 29x36cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:34)
1398 9194 Herrbetjänt Italien. Höjd: 105cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:48)
1398 8278 Hörnskåp Tidigt 1900-tal, med benställning. Bredd: 84 cm. Djup: 57 cm, höjd: 232 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:26)
1398 9093 Ikon 1900-tal. Ej signerad. Olja på pannå, Grekland, 21x15 cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:21)
1398 9441 Jardiniere Upsala Ekeby. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:45)
1398 9443 Kaffekoppar Med fat, Nittsjö
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:47)
1398 9091 Kaffeservis ca 20 delar, Bing & Grøndahl, Stoneware.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:30)
1398 9268 Kaffeskedar 12 st, silver. Vikt: ca 150g. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:07)
1398 9005 Kagge 1800-tal, trä. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:08)
1398 9428 Kanapé Nyrokoko. Längd: 160cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:07)
1398 9143 Kandelabrar Ett par, Gusum, mässing. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:24)
1398 9047 Kandelabrar Nysilver, Ett par. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:17)
1398 9356 Kanna + 2 delar. Längd: 21-51ccm, höjd: 28cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:59)
1398 9169 Kanna tv-kanna termoverken. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:07)
1398 9435 Käpp med silverkrycka. Höjd: 92 cm. Bruttovikt: ca 570 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:58)
1398 9388 Kapsylöppnare mässing. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:14)
1398 9342 Karmstol England, mahogny, intarsia
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:57)
1398 9140 Karmstol Frej Nesto
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:59)
1398 9015 Karmstol Gustaviansk stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:14)
1398 9368 Karmstolar Ett par
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:49)
1398 9387 Karmstolar Ett par, Karin Mobring, modell: Diana, Ikea, 1900-talets andra hälft
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:28)
1398 9260 Karta Paris, yttermått inklusive ram: 50x64cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:26)
1398 9439 Karta Stockholm, yttermått inklusive ram: 69x85cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:14)
1398 9257 Kartor 4 st, Frankrike, vindistrikt, yttermått inklusive ram: 41x55cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:31)
1398 9424 Kista på benställning "1773", bemålat. Bredd: 42, djup: 35 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:53)
1398 9302 Klackring skena i 23 k guld. Gravyr. Bruttovikt: ca 8,9 g. Längd: 27 mm. Djup: 25 mm, höjd: 17 mm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:59)
1398 8231 Klädskåp Sent 1800-tal. Bredd: 123 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 198 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:20)
1398 9038 Klaffbord Empire, Johan Öman, Stockholm. Bredd: 95,27x2 cm. Djup: 69 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:58)
1398 9307 Klaffbord mahogny, Intarsia. Bredd: 16,30x2 cm. Djup: 61 cm, höjd: 59 cm
1398 9346 Knivar 17 st, ns / benskaft, Stålfors. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:15)
1398 8243 Kolhämtare Koppar. Höjd: 57cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:51)
1398 9127 Konstglas Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta. Signerad. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:34)
1398 9050 Kopparfat 3 delar, 1800-tal. Diameter: 20-32cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:19)
1398 9486 Kopparföremål 7 delar, bland annat Kåsor & Kanna. Diameter: 13-24 cm. Höjd: 7-23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:05)
1398 9376 Krocketspel Med låda. Låda l: 99,5 cm, djup: 26,5 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:39)
1398 9029 Krukor Ett par, Kina. Höjd: 26c. Diameter: 34cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:20)
1398 8258 Kuverttallrikar 6 st, "Pareek", Johnson Bros, England, diameter: 27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:44)
1398 9144 Lackaskar Ryssland. Längd: 10-14cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:21)
1398 9132 Lampbord ett par, glas och mässing. Bredd: 48 cm. Djup: 53 cm. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:36)
1398 8426 Lampetter Ett par, "SCE", France, mässing. Längd: 39, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:51)
1398 9020 Lampetter Ett par, glas och mässing. Längd: 4 cm, djup: 9,5 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:38)
1398 9032 Lampetter Ett par, mässing. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:04)
1398 9067 Lampetter Ett par. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:58)
1398 9444 Lampetter mässing. Längd: 26cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:54)
1398 9343 Lampkonsoler 4 st, gjutjärn, "Kulturjern". Djup: 26-30 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:09)
1398 9312 Litografi Hans Johansson (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad 31, Slussen. Motivet: 29x35cm, yttermått inklusive ram: 49x54cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:24)
1398 9231 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:57)
1398 9245 Ljuskrona rokokostil, (nydragen el). Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:14)
1398 9008 Ljusstakar + skål, 3 delar, Tenn. Höjd: 12-22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:16)
1398 9225 Ljusstakar 2 st, Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:59)
1398 9031 Ljusstakar 4 st, glas. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:25)
1398 9330 Ljusstakar ett par, 1800-tal. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:29)
1398 9335 Ljusstakar Ett par, malm. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:14)
1398 9164 Ljusstakar Ett par, Rörstrand, Tiara. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:57)
1398 9450 Ljusstakar Ett par, silver, Gustaf Folcker, Empire, Stockholm, 1835. Höjd: 18cm. Vikt: 340g
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:16)
1398 9481 Ljusstakar Ett par, silver, K&Rc, 1964. Höjd: 14 cm. Bruttovikt: ca 335 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:45)
1398 9208 Ljusstake Georg Jensen Danmark. Diameter: 27cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:18)
1398 9339 Mahjongspel Längd: 20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:25)
1398 2045 Matbord Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Björk / björkrot, Etikettmärk: Bruno Mathsson International. Bredd: 200. Djup: 100 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:26)
1398 9371 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 115 cm. Djup: 49 cm, höjd: 171 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:31)
1398 9204 Matservis ca 60 delar, Arctica, Arabia
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:49)
1398 9200 Matservisdelar 36delar, Churchill England/Ikea. Diameter: 20-24cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:18)
1398 9027 Matservisdelar ca 40 delar, Hackesfors
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:41)
1398 9467 Matservisdelar ca 50 delar, Royal Copenhagen, Danmark, Brun Iris
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:10)
1398 9270 Matskedar + uppläggningssked, 3 delar, silver. Längd: 18-22 cm. Vikt: ca 140g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:47)
1398 9259 Matskedar 5 st, silver, Franska liljan. Längd: 21-23. Vikt: ca 260g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:58)
1398 9470 Matta Gabbeh, 124x229 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:53)
1398 9016 Matta Orientalisk, 109x158cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:23)
1398 9434 Matta Orientalisk, 123x178cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:12)
1398 9364 Matta orientalisk, 170x228 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:10)
1398 9286 Matta Orientalisk, 193x293cm
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:14)
1398 9341 Matta Orientalisk, 302x413cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:43)
1398 9402 Matta Orientalisk, 66x66cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:42)
1398 8214 Matta Orientalisk, galleri, 495x86
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:57)
1398 9463 Matta orientalisk, Hamadan, antik, 128x2542 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:58)
1398 9427 Matta Orientalisk, kashmir, 186x257cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:29)
1398 9331 Mattallrikar 26 delar, Rörstrand Lidabruk. Diameter: 18-24cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:52)
1398 9147 Miniatyrer 6 st, 9x8cm-15x12cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:32)
1398 9161 Mockaskedar silver, 11st. Längd: 10cm. Vikt: 84,3g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:55)
1398 8105 Modellskepp Segelfartyg. Längd: 60 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:47)
1398 9284 Mortel med stöt Marmor. Längd: 27. Diameter: 21 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:21)
1398 8063 Muggar 4 st, Mumin, Arabia. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:08)
1398 9048 Nattljusstakar 4 st, Skultuna, mässing. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:07)
1398 9224 Nattygsbord Bemålad, Bredd: 39 cm. Djup: 30 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:37)
1398 9226 Nattygsbord Ett par, Nirvan Richter (f. 1954), Sverige. Norrgavel. Bredd: 26 cm. Djup: 25 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:20)
1398 9322 Nattygsbord Ett par. Bredd: 43 cm. Djup: 32 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:56)
1398 9223 Nattygsbord Längd: 36 cm. Djup: 50 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:57)
1398 9363 Nattygsbord Teak. Bredd: 58 cm. Djup: 29 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:35)
1398 9103 Oljemålning 1800-tal, E Cole. Signerad. Olja på duk, 39x59, yttermått inklusive ram: 63x84 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:46)
1398 9052 Oljemålning Albert Abbe (1889-1966), Sverige. Signerad. Olja på duk, 39x52cm, yttermått inklusive ram: 49x61cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:39)
1398 8082 Oljemålning Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskap med stugor. Signerad, daterad -29. Olja på duk, 65x80, yttermått inklusive ram: 80x96 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:25)
1398 9168 Oljemålning Arthur Alin (1891-1977), Sverige. Vinterlandskap. Tidigt 1900-tal. Signerad Alin. Olja på duk, 45x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x44 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:46)
1398 9082 Oljemålning Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Strandmotiv med par. Signerad. Olja på duk, 21x26, yttermått inklusive ram: 29x34 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:16)
1398 9484 Oljemålning C Åkerstad. Signerad, daterad 35, porträtt. Olja på duk, 39x29cm, yttermått inklusive ram: 51x41cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:36)
1398 9170 Oljemålning Engelbert Bertel-Nordström (1884-1967), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1926. Olja på pannå, 30x35, yttermått inklusive ram: 44x50 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:20)
1398 9176 Oljemålning Erik Abrahamsson, vinterlandskap med hus. Signerad. Olja på pannå, 22x31, yttermått inklusive ram: 37x46:
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:38)
1398 7679 Oljemålning Gust Johansson, Kustlandskap. Signerad, daterad 1911. Olja på duk, 83x126, yttermått inklusive ram: 101x145 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:12)
1398 9071 Oljemålning Ivan Constantin Johansson (1895-1946), Sverige. Vinterlandskap med gård. Signerad. Olja på pannå, 28x24, yttermått inklusive ram: 36x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:18)
1398 9209 Oljemålning J Söderström, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 21x18cm, yttermått inklusive ram: 28x25cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:05)
1398 9212 Oljemålning J Söderström, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 42x33cm, yttermått inklusive ram: 54x44cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:57)
1398 9275 Oljemålning John Ivar Berg (1916-2003), Sverige. "Vintertankar". Signerad, daterad -68. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 82x67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:55)
1398 9431 Oljemålning Lars Wager (1896-1986), Finland. Signerad, daterad 1914. Olja på duk, 63x50cm, yttermått inklusive ram: 76x64cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:23)
1398 9432 Oljemålning Lars Wager (1896-1986), Finland. Signerad. Olja på duk, 64x52cm, yttermått inklusive ram: 76x65cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:40)
1398 9205 Oljemålning Nils Björklund (1912-2005), Sverige. "Hagastaden". Signerad. Olja på pannå, 34x45cm, yttermått inklusive ram: 45x56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:30)
1398 9197 Oljemålning Nils Björklund (1912-2005), Sverige. "Pelargonian", blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 50x35cm, yttermått inklusive ram: 60x46cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:23)
1398 9070 Oljemålning Nils Olzon (1891-1953), Sverige. Vårvinter. Signerad. Olja på duk, 48x67, yttermått inklusive ram: 60x78 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:14)
1398 9253 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Olja på pannå, 51x61cm, yttermått inklusive ram: 71x81cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:20)
1398 9089 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition, ej signerad. Olja på duk, 40x40 cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:26)
1398 9077 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad HA, -75. Olja på pannå, figur, 61x43 cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:40)
1398 9092 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, stadsbild. Olja på pannå, 39x28, yttermått inklusive ram: 58x48 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:28)
1398 9289 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900. Väggdekor till café. Ej signerad. Olja på pannå, 106x95 cm, oramad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:16)
1398 8049 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad M Myra, solande kvinna, 2000. Olja på duk, 73x100 cm, oramad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:04)
1398 9035 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 60x50cm, yttermått inklusive ram: 70x60cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:56)
1398 9141 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, sjöbod. Olja på duk, 44x54cm, yttermått inklusive ram: 57x67cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:21)
1398 9102 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Vinterlandskap. Olja på duk, 31x43 cm, yttermått inklusive ram: 46x58
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:41)
1398 9186 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vinterstad. Signerad, numrerad -37. Olja på pannå, daterad 36x48, yttermått inklusive ram: 43x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:09)
1398 9054 Oljemålning Pierre Mas (f. 1933), Frankrike. Signerad. Olja på pannå, 39x34cm, yttermått inklusive ram: 40x35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:25)
1398 9051 Oljemålning Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. Signerad. Olja på duk, 54x65cm, yttermått inklusive ram: 70x80cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:06)
1398 9459 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Hamn. Signerad, daterad 1968. Olja på duk, 64x53, yttermått inklusive ram: 81x70 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:47)
1398 8348 Örhängen Ett par, 14k, med sten
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:31)
1398 9235 Örhängen Ett par, doublé, syntetiska stenar. Ryssland. Längd: 3cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:49)
1398 9222 Pall Furu. 33x33cm. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:39)
1398 9219 Pall höjd: 46cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:51)
1398 9362 Pall Med lucka. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:09)
1398 9320 Pallar 2 st, furu. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:44)
1398 9314 Parti bijouterier diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:20)
1398 9295 Parti silver 5 delar, silver. Vikt: ca 149g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:11)
1398 9218 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 65,21x26cm, yttermått inklusive ram: 41x46cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:41)
1398 9334 Penselvaser Ett par, Kina. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:03)
1398 9042 Picknickkorg Med bestick & glas. Längd: 47 cm, djup: 33 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:14)
1398 9317 Piedestal Bemålad. Höjd: 76cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:22)
1398 9030 Pläd Tidstrand, Viola Gråsten (f. 1910), Sverige. Ca 160x140 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:52)
1398 9329 Plädar 2 st, 140x190cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:53)
1398 9262 Plansch Le vin, 62x48cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:42)
1398 8254 Pokalglas Ett par, Kristall. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:36)
1398 9292 Ram ramens innermått: 53x40cm, yttermått inklusive ram: 64x51cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:34)
1398 9148 Ramar 3 st, mässing. Höjd: 11-15cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:48)
1398 9166 Ring 18k guld, Med rubiner & diamanter, 8xca0,001ct, stl: 17, Vikt: 1,7g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:49)
1398 7323 Ringar 2 st, 18k guld, vitguld, med diamanter, 1x0,05ct, 3xca0,01ct, vikt¨
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:21)
1398 9306 Ringar 2 st. 18k guld, defekt/skrot, bruttovikt: ca 10g. Ringmått: ca 19
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:06)
1398 9182 Rödvinsglas 10 st, "Chateau", Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:14)
1398 9310 Samling mynt & sedlar Diverse i pärmar
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:57)
1398 9012 Schackspel Med stenskiva, 45x45cm, på benställning
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:53)
1398 9220 Sekretär Bemålad. Bredd: 104 cm. Djup: 50 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:01)
1398 9324 Seltersglas 6 st. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:06)
1398 9183 Sideboard Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Calmare nyckel". Längd: 161, djup: 44 cm, höjd: 86 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:46)
1398 9355 Sifoner 3 st. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:13)
1398 9215 Skål Lars Hallstam, 1978. Diameter: 49cm, höjd: 15cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:45)
1398 8399 Skål Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 30cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:57)
1398 9097 Skål Sterlingsilver, Borgila, graverad, 1997. Diameter: 12, höjd: 6 cm, vikt: ca 210g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:08)
1398 9453 Skål & vas Med genombruten dekor, Herend, Ungern. Höjd: 14cm. Längd: 32cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:23)
1398 9033 Skål med lock höjd: 20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:11)
1398 9126 Skål med lock Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Längd: 23 cm, djup: 23cm, höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:40)
1398 9177 Skålar 2 st + fat, slipad kristall, Böhmen. 3 delar. Längd: 34 cm. Diameter: 16-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:41)
1398 9396 Skålar 2 st, Bland annat Boda. Höjd: 9-15cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:24)
1398 9128 Skålar 3 delar, Bland annat, Kosta. Höjd: 8-11cm
1398 8286 Skålar 3 delar, Glas, bland annat Orrefors. Diameter: 18-23cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:49)
1398 9185 Skålar 3 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså & Marianne Westman Picknick. Längd: 12,5-17 cm, djup: 12,5-22 cm, höjd: 4-6 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:22)
1398 9357 Skålar 3 delar, Tenn, Jugend. Höjd: 11-14cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:10)
1398 8400 Skålar 3 st, Orrefors. Höjd: 8,5-13cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:50)
1398 9300 Skålar 5 st, Piero Fornasetti (1913-1988), Italien. Höjd: 5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:55)
1398 9227 Skåp 2 st, bemålade. Bredd: 52 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:37)
1398 9121 Skåp Bemålad furu, nutida. Bredd: 51, djup: 40 cm, höjd: 212 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:06)
1398 9099 Sked Sterlingsilver, Absolut Vodka. Längd: 16. Vikt: ca 120g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:05)
1398 9202 Skedar 12st, silver. Längd: 10cm vikt: 125,8g. Med etui
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:37)
1398 9384 Skrivbordsstol
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:54)
1398 9294 Skrivbordsuppsats 3 delar. Jugend, märkt WMF, Längd: 14-22cm. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:51)
1398 9179 Skulptur byst, "David" (efter), Betong. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:57)
1398 9178 Skulptur efter antiken, konstmassa, bemålad. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:25)
1398 9163 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Fisk, Rörstrand. Höjd: 15cm
1398 9006 Skulptur höjd: 32cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:30)
1398 9390 Skulptur i form av ägg, keramik, Eva Paradis, Paradisverkstaden, Öland. Längd: 13cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:23)
1398 9115 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hund. Höjd: 10cm
1398 9188 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Rörstrand, Tröja, stämplat. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:41)
1398 9165 Skulptur Rörstrand. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:45)
1398 9113 Skulptur Upsala Ekeby, tjur. Höjd: 14cm
1398 9412 Skulpturer 2 st, Goebel. Höjd: 18-20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:16)
1398 9405 Skulpturer 2 st. Brons på stensockel. Höjd: 8-13cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:15)
1398 9403 Skulpturer 2 st. Signerade Merlé. 1800-tal, brons på stensockel. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:54)
1398 9338 Skulpturer 4 st, Kina. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:54)
1398 9448 Skulpturer Ett par, Herend. Höjd: 13-15cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:24)
1398 9267 Slagbord 1800-tal. Höjd: 75 cm. Bredd: 45-117 cm. Bredd: 94 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:00)
1398 9333 Sminkdosor Emalj. Diameter: 5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:58)
1398 9017 Smycken silver, diverse. Vikt: 30,8g.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:36)
1398 9013 Smyckesgarnityr silver, Alton, med vita stenar. Vikt: 46,3g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:29)
1398 9475 Smyckesgarnityr sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1991. Vikt: 114g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:36)
1398 9162 Snapsglas 2 st, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors. "Djävul", Höjd: 16,5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:08)
1398 9131 Soffa klädsel i JP Baker "Lotus". Längd: 196cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:13)
1398 9189 Soffbord 1920-/30-tal. Diameter: 67cm, höjd: 64cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:18)
1398 9133 Soffbord Butlers tray. Bredd: 91 cm. Djup: 66 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:11)
1398 9315 Soffbord Längd: 135 cm. Djup: 54 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:56)
1398 9120 Soffbord nutida, 1950-tals stil. Bredd: 155, djup: 55 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:01)
1398 9377 Solstolar Ett par
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:23)
1398 8112 Soppslev silver, 1867. Träskaft med benknopp. Bruttovikt: 105g. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:14)
1398 9180 Spegel + konsolbord, 1880-tal. Spegel: Höjd 202 cm, Längd: 98, Konsolbord. Höjd 57 cm, Djup: 34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:33)
1398 9485 Spegel 139x49cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:33)
1398 9023 Spegel 31x25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:40)
1398 9311 Spegel 64x35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:22)
1398 9308 Spegel Gustaviansk stil, 69x33cm
1398 9303 Spegel Nyrokoko, 102x46cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2021 07:56)
1398 9150 Spegel på Stensockel. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:12)
1398 9234 Spegelbyrå empirestil, bemålad. Bredd: 114, djup: 44 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:18)
1398 9026 Spegellampetter Ett par. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:12)
1398 9221 Stolar 1880-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:20)
1398 9271 Stolar 2 st, sitthöjd ca 45 cm. Höjd: 82 cm inkl rygg
saknas
allmoge 1800-tal (sprickor )
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:07)
1398 9124 Stolar 4 st, 1970-tal, betsade, slitage
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:10)
1398 9087 Stolar 4 st, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Genombruten rygg med spjälor, kopplade ben. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:44)
1398 8242 Stolar 4 st, nyrokokostil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:49)
1398 9230 Stolar 4 st, Rokokostil.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:57)
1398 9280 Stolar 5 st, Thonetmodell, ZPM Radomsko
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:40)
1398 9366 Stolar Ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:29)
1398 9116 Stolar Ett par, rokokostil.
1398 9291 Stolar Ett par, Tapetserarmodell, 1880-tal, Schagg-tyg
1398 9351 Ströare + dosa, 2 delar, silver. Längd: 4,5. Höjd: 10,5 cm, vikt: ca 45g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:20)
1398 9237 Sybord 1800-tal, lyrformad fot. Bredd: 67. Djup: 37 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:32)
1398 9236 Sybord Björk, 1920-tal. Bredd: 50, djup: 39 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:25)
1398 9319 Sybord Längd: 43 cm. Djup: 32 cm, höjd: 60 cm
1398 9232 Taburett omkring 1900, bambu, bemålad. Längd: 63 cm, djup: 42 cm, höjd: 61,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:00)
1398 9460 Takarmatur 1960-tal, mässing / glaskupor. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 21:04)
1398 8409 Takarmatur höjd: 36cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:02)
1398 8206 Takarmatur omkring 1900, mässing, fd gas. Höjd: 105
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:23)
1398 9064 Takarmatur Plåt. Diameter: 65cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:35)
1398 9353 Takarmatur tidigt 1900-tal, Koppar / glaskupa, diameter: 29, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:11)
1398 9276 Takarmaturer Ett par, mässing och glas. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:58)
1398 9273 Takarmaturer Ett par, mässing och glas. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:10)
1398 9274 Takarmaturer Ett par, mässing och glas. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:01)
1398 8193 Tallrikar 12 st, Kina, porslin, 1900-tal, diameter: 9-17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:21)
1398 9298 Tallrikar 14 delar, Tyskland, Dresden. Diameter: 23cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:54)
1398 9360 Tallrikar 6 st, "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:38)
1398 9249 Te / kaffekoppar + sockerskål & gräddkanna, 16 delar, Alessi, 8 + 6 + 2 st
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:54)
1398 8395 Teglas 12 st, Iittala, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:30)
1398 9296 Tekanna höjd: 15cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:55)
1398 9203 Tekanna Tupp, keramik. Signerad. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:38)
1398 9313 Tekoppar 11 st koppar med fat, Alp Lidköping Rörstrand
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:23)
1398 9297 Tekoppar 7 delar med fat, Rörstrand. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:30)
1398 9350 Terrin omkring 1900, fajans. Längd: 29, Löfsta Bruk, Wanås
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:18)
1398 9374 Textil "Ralph Lauren Home", längd: ca 16 m
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:33)
1398 9321 Tidningsställ 2 st, rotting och glas. Höjd: 54-56cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:29)
1398 9139 Tidningsställ höjd: 50cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:37)
1398 9487 Toilettbordsgarnityr silver, 7 delar. Höjd: 7-30cm, bruttovikt: 1135g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:10)
1398 9149 Trädgårdsgrupp 3 delar, bemålad aluminium. Diameter: 68 cm, sitthöjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:12)
1398 9207 Trädgårdsmöbler 3 delar. Diameter: 60cm, höjd: 74cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 21:00)
1398 9375 Trädgårdsstolar 3 st
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:25)
1398 9142 Traktörpannor ca 10 st. Längd: 14,5-43 cm. Djup: 6,5-25 cm, höjd: 2-5 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:22)
1398 8234 Tvättkärl Gjutjärn. "Seto", 70 L, Skoglund & Olson, Gefle, Diameter: 72cm. Höjd: 69cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:42)
1398 9095 Väggarmatur 1970-tal, "Skellefteå BJS", metall. Längd: 14,5 cm, djup: 11,5 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:12)
1398 9437 Väggarmatur höjd: 60cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:23)
1398 9069 Väggarmatur Ledungs. Längd: 110cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:53)
1398 9277 Väggarmaturer Ett par, mässing med glaskupa. Längd: 23cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:20)
1398 8424 Väggarmaturer Ett par, mässing, Glaskupor EWÅ. Längd: 14cm. Djup: 20 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:47)
1398 9065 Väggarmaturer Ett par. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:09)
1398 9352 Väggbonad "JP Paris", panneaux gobelins, 92x190 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:22)
1398 9385 Vägghyllor 2 st, Palaset, Finland. Bredd: 33 cm. Djup: 11 cm, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:06)
1398 9401 Väggplatta Järn, 35x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:23)
1398 8282 Väggrelief Brons/keramik, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signerad, 18x9cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:45)
1398 9155 Väggrelief Val, stengods. Längd: 39cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:22)
1398 9135 Väggur höjd: 53cm
1398 9193 Vas Anders Widjedal (f. 1964), Sverige. Signerad, daterad -87. Glaserad keramik. Höjd: 13cm. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2021 02:47)
1398 9114 Vas Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 12 cm
1398 9122 Vas Kosta Boda. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:10)
1398 9480 Vas Kristall, slipad. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:33)
1398 9474 Vas Lis Lundqvist Husberg, Rörstrand, med reliefdekor. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:40)
1398 9195 Vas Mia Norén, keramik. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:15)
1398 9336 Vas Orientalisk. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:54)
1398 9445 Vas Persien. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:41)
1398 9409 Vas Szilasi, "Wisby". Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:25)
1398 9344 Vas tenn, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Mässingslist, 1938. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:42)
1398 9418 Vas Tord Wrengler, Keramik, Kao-lin. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:43)
1398 8403 Vas & ljusstake Orrefors. Höjd: 20-25cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:57)
1398 9449 Vas & skålar 3 delar, Herend, Ungern. Höjd: 7-19cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:15)
1398 9125 Vaser 2 st. Signerade, glas. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:59)
1398 9159 Vaser 3 delar, Rörstrand, Carl Harry Stålhane & Gunnar Nylund. Höjd: 10-14cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:36)
1398 9007 Vaser 3 st, cloissonné, 1800-tal. Höjd: 16-23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:33)
1398 9440 Vaser Bland annat Upsala Ekeby. Höjd: 8-23cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:23)
1398 9438 Väska Längd: 46cm
1398 9447 Vinkylare nysilver. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 19:08)
1398 9173 Ytter / innerdörrar Ett par, glasbågar, omkring 1900. Höjd: 242. Bredd: 57 + 50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:20)
1398 8221 Ytterfoder 6 st, Gabriel och Bo Fajans, bland annat Ewald Dahlskog(Tellus). Höjd: 6-13 cm. Diameter: 8-16 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 18:14)
1398 9395 Ytterfoder Ett par. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:31)
1398 9229 Ytterfoder Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Oktavius, Gustavsberg. Diameter: 29cm, höjd: 20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2021 20:40)