Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 12 februari 2018 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1162 8028  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Birdie", 7/180, motivet: 20x30

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:58)

1162 8014  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Colibri", 250/295, bladets mått: 33x34

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:47)

1162 8018  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Dejan", 228/295, motivet: 16,5x17

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:53)

1162 8006  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Diome", 69/80, motivet: 26x30

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 18:03)

1162 8040  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Dixi", signerad och numrerad 84/250, motivet: 6x8,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 20:53)

1162 8031  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Flamingo Boogie", 66/180, motivet: 24x30

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:00)

1162 8011  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Flip-Flap", 17/175, bladets mått: 60x50

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:39)

1162 8029  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "froggie", 53/160, motivet: 36x25

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:59)

1162 8009  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Froggie", signerad och numrerad 65/160, motivet: 37x25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:36)

1162 8019  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Jakten", 8/250, motivet: 24x24

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:50)

1162 8020  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Jumbo", 58/125, motivet: 29x25

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:51)

1162 8025  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "King Loui" HC 1/20, motivet: 34x46

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:56)

1162 8017  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Masken", 206/295, motivet: 20x15

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:50)

1162 8022  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Monkey Business II" 10/160, motivet: 36x44

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:52)

1162 8004  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Puss", 117/200, motivet: 30x25

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 18:59)

1162 8032  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Rocky", 47/90, motivet: 48x49

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:01)

1162 8024  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 2/30, motivet: 40x50

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:55)

1162 8012  Färglitografi Jorgo Krallis (f. 1937), "Angelica", signerad och numrerad 197/210, bladets mått: 48x36

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:44)

1162 8005  Färglitografi Jorgo Krallis (f. 1937), "Salabim", signerad och numrerad 267/310, motivet: 50x35

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 18:01)

1162 8042  Färglitografi Jorgo Krallis (f. 1937), "Trum, tram", signerad och numrerad 197/210, bladets mått: 37x48

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:02)

1162 8003  Färglitografi Jorgo Krallis (f. 1937), "Zik-Zak", signerad och numrerad 197/210, bladets mått: 48x36

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 18:58)

1162 8041  Färglitografi Jorgo Krallis (f. 1937), Ett-två-tre, signerad och numrerad 123/160, motivet: 38x50

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 18:52)

1162 8016  Färglitografi Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 178/180, motivet: 56x80 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:46)

1162 8013  Färglitografi Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 52/90, bladets mått: 63x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:46)

1162 8026  Färglitografi Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 61/85, bladets mått: 46x60 cm

1162 8027  Färglitografi Jorgo Krallis (f. 1937), signerad och numrerad 61/85, bladets mått: 46x61 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:58)

1162 8039  Oljemålning Jorgo Krallis (f. 1937), "Alfa Romeo", 1980,98x86

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 20:16)

1162 8037  Oljemålning Jorgo Krallis (f. 1937), "Rolling Skates", 1982,96x88

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 20:11)

1162 8036  Oljemålning Jorgo Krallis (f. 1937), "The Gata" 1979,86x94

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 20:11)

1162 8038  Oljemålning Jorgo Krallis (f. 1937), "The Kidnaping", 1979,97x86

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 20:12)

1162 8035  Oljemålning Jorgo Krallis (f. 1937), Figurkomposition, 14x14

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 februari 2018 19:13)