Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 11 maj 2020 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1326 1025  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Badet". Signerad. Olja på duk, 56x80 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:43)

1326 1039  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blåsten". Signerad. Olja på duk, 46x58 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:07)

1326 1080  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den bruna dörren". Signerad. Olja på duk, oramad, 80x78 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:18)

1326 1098  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Det lila trädet". Signerad. Olja på duk, 75x60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:49)

1326 1066  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Eftertraktad". Signerad. Olja på duk, 101x80 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:54)

1326 1026  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvisten". Signerad. Olja på duk, oramad, 65x74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:44)

1326 1053  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Monet". Signerad. Olja på duk, 70x99 cm

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:31)

1326 1034  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Nere". Signerad. Olja på duk, oramad, 60x30 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:58)

1326 1078  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Par med masker". Signerad. Olja på duk, oramad, 83x74 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:14)

1326 1041  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Resan". Signerad. Olja på duk, 76x69 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:18)

1326 1002  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Stockholm". Signerad. Olja på duk, 73x128 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:08)

1326 1097  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Stolt". Signerad a tergo. Olja på duk, oramad, 65x50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 20:47)

1326 1036  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vattenbryn". Signerad. Olja på duk, 50x73 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:02)

1326 1067  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vattenlek". Signerad. Olja på duk, 106x87 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:55)

1326 1052  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Kvinna i grönt. Signerad. Olja på duk, oramad, 74x60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:31)

1326 1056  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. La Habanna (Kuba). Signerad. Olja på duk, oramad, 79x53 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:36)

1326 1048  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 41x49 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:22)

1326 1008  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Tre badande kvinnor. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 18:13)

1326 1050  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Vit näckros. Signerad. Olja på duk, 54x72 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:26)

1326 1101  Skulptur Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvinna med gul klänning". Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 maj 2020 19:20)