1319 3379 Akvarell Eric Ekengren (1868-1955), Sverige. Sydländsk stad. Signerad E Ekengren, daterad 1932. Akvarell, 24x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:41)
1319 5432 Akvarell Hans Dahl (1849-1937), Norge. Landskap med skojande figurer. Signerad, 25x35 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:57)
1319 5036 Akvarell Mats Högberg, stadsmotiv. Signerad, daterad -86, ca 66x46 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:22)
1319 6318 Akvarell Mats Sandeberg (f. 1939), Sverige. Segelbåt. Signerad, daterad -94. Motivet: 27x18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:22)
1319 6337 Akvarell Oidentifierad konstnär. Antik, Biblisk scen. Akvarell på papper, Motivet: 21x25 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:49)
1319 6331 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Venedig. Motivet: 28x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:58)
1319 6351 Akvarell Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Tjärn. Signerad, daterad -37. Motivet: 14x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:55)
1319 6238 Apoteksburkar Ett par, Porslin, omkring 1900. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:55)
1319 6209 Apoteksskåp Furu. Höjd: 74cm, nyckel
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:10)
1319 6099 Armbandsur Antimagnetic, manuell, läderband. Diameter: 30mm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:42)
1319 6125 Askar 2 st, bland annat hattask. Längd: 40-45 cm, djup: 35-38 cm, höjd: 19-30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:04)
1319 6361 Assietter 12 + 1st, Theresia, Bavaria. Diameter: 17-20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:11)
1319 6053 Atlas Andrees handatlas, 1881. Längd: 29 cm, djup: 43 cm, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:55)
1319 6272 Bänk Gustaviansk stil, rotting. Längd: 100
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:27)
1319 6202 Bankett Längd: 76 cm. Djup: 42 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:46)
1319 6358 Barstolar 5 st, "Indecasa, Spanien", Aluminium. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:03)
1319 6374 Bestick 40 del ca50-tal, Rostfritt. Längd: 15,5 - 21
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:41)
1319 5460 Bläckhorn Silver / kristall, Tillverkarstämpel "NK", 1917, graverad, Stockholm. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:57)
1319 5033 Blandteknik Fåglar, Jan Rhodin (f. 1938), ca 49x34 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:14)
1319 6040 Blandteknik Hans Osswald (f. 1919), Sverige. 35x26 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:16)
1319 6342 Blandteknik Hans-Göran Eriksson, Monogramsignerad Hge, 2015, ca 30x30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:10)
1319 6016 Blandteknik Kina, Hägrar. Signerad, 40x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:03)
1319 5429 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1970,29x39cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:48)
1319 6314 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Gosse i pyjamas. Omkring 1900, ej signerad, 25x17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:58)
1319 6338 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Kina, Berg, Signerad. Motivet: 35x46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:11)
1319 4042 Blandteknik Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 76, originalfilm till litografi, "ektoplasma". Motivet: 50x65 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:47)
1319 6148 Blomsterbord koppar. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:57)
1319 3322 Blyerts 2 st, Björn von Rosen (1905-1989), Sverige. Monogramsignerad. Signerad, daterad -55. Motivet: 10x23 & 18x23 cm
1319 6221 Bokhylla mahogny. Mässingsskodda ben. Bredd: 194 cm. Djup: 27 cm. Höjd: 110cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:18)
1319 9002 Bokhylleserie Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Bodafors. 3 sektioner. Jakaranda (CITES-intyg medföljer). Bredd: 260 cm (100+ 100 + 60). Djup: 45 cm. Höjd: 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:02)
1319 5046 Bokvagga ett par, Furu. Längd: ca 43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:48)
1319 6164 Bord 2 st, Furu. Bredd: 49 cm. Djup: 38 cm, höjd: 75 cm, &. Bredd: 56 cm, djup: 40 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:52)
1319 6189 Bord med låda, Kina, röd, Bredd: 63 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:38)
1319 6282 Bordsdekorationer 3 st, Druvor, Sten / metall. Längd: 14-18ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:43)
1319 5440 Bordsfotogenlampa Järn / glas. Omkring 1900, Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:12)
1319 6176 Bordslampa Alabaster/mässing, med skärm. Höjd: 100cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:07)
1319 6179 Bordslampa Alabaster/mässing. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:12)
1319 6089 Bordslampa Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:19)
1319 5137 Bordslampa Bing & Grøndahl, porslin. Höjd: ca 32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:52)
1319 5042 Bordslampa mässing. Höjd: ca 41 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:26)
1319 6054 Bordslampa med skärm Svensk Tenn. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:02)
1319 6320 Bordslampa trä, barockstil. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:10)
1319 5152 Bordslampfot Mässing/onyx. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:38)
1319 5305 Bordspendyl Paris, 1800-tal. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:31)
1319 6128 Bordsur Alabaster/Mässing. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:30)
1319 6116 Bordsur Tidigt 1900-tal, Klot med putti. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:59)
1319 5363 Brevpressar 3 st, Glas. Höjd: 11-15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:13)
1319 6049 Broscher med mera, 7 delar, insekter. Längd: 2-8 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:44)
1319 6307 Burk "Biscotti", Glaserat lergods, diameter: 25 cm. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:52)
1319 6196 Byrå 2 lådor, mahogny. Mässingsskodda ben. Bredd: 55 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:35)
1319 6253 Byrå Intarsia. Bredd: 80 cm. Djup: 29 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:07)
1319 6339 Byrå med stenskiva, Gustaviansk stil. Bredd: 100 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:47)
1319 6174 Cafébord Metall. Diameter: 59, höjd: 72cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:17)
1319 6197 Champagnekylare försilvrad. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:53)
1319 6085 Cigarettskrin + Tändsticksaskhållare, silver. Längd: 10-12 cm, Vikt: ca 236 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:53)
1319 6373 Collier 7st, med olika stenar. Längd: 20-46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:46)
1319 6230 Crèmekoppar 8 st, olika modeller, Bland annat Royal Copenhagen. Höjd: 9 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:31)
1319 6011 Cymbalstativ med lampor + pall, 3 delar, Till trumset. Höjd: 50-154 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:49)
1319 5100 Dekorelement Kina, trä. Höjd: 20 cm, längd: 34 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:02)
1319 6370 Emblem 5 st, doublé. Diameter: 3-5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:59)
1319 5062 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad, ung kvinna i päls, 1937,21,5x18,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 21:00)
1319 6347 Etsning Emil Ekman (1880-1951), Sverige. Fiskebåtar. Signerad, "Till brodern Einar". Motivet: 22,5x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:41)
1319 6346 Etsning Francis Seymour Haden (1818-1910), Storbritannien. Flodbädd. Signerad. Motivet: 15,2x22,5 ca
1319 6344 Etsning Jean-Jacques de Boissieu (1736-1810), Frankrike. Fountain of Choulans, 1764. Ej signerad. Motivet: ca 15x12,5 cm
1319 5397 Etsning Lars Söderberg, Sverige. "Spegel". Signerad, numrerad 15/15, daterad -67, oramat löst blad. Bladets mått: 44x36 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:30)
1319 5086 Etsning Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. "Decembersnö". Signerad, numrerad 53/200. Motivet: 11x16cm
1319 6329 Etsningar 2 st, Stockholm & Paris, kolorerade. Ej signerad. Motivet: 23x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:58)
1319 5409 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, PT. Oramat löst blad. Bladets mått: 61,5x76 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:13)
1319 5412 Färgetsningar 5 st, Sérvulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. Signerad, numrerad, oramat löst blad, 37,5x28 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:24)
1319 5381 Färglitografi Erik Dietman (1937-2002), Sverige. Signerad, numrerad 105/105, daterad -78, oramat löst blad. Bladets mått: 86x61 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:52)
1319 6071 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 45/310, daterad 1956. Motivet: 35x43 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:08)
1319 6160 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 17/75, -73. Bladets mått: 49x64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:54)
1319 6084 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 140/360, Skärgårdsbåt. Motivet: 42x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:32)
1319 5413 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 31/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:26)
1319 5411 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:18)
1319 6354 Färglitografi Oidentifierad konstnär. "L Orange". Ej signerad. Motivet: 25,5x38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:32)
1319 6088 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 68/360, "Londonrest rules" mm: 54x62cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:04)
1319 6027 Färglitografi Yves Brayer (1907-1990), Frankrike. Signerad, numrerad 166/210. Motivet: 53x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:18)
1319 5417 Färglitografier 2 st, Gary Kuehn (f. 1939), USA. Kompositioner. Signerad, numrerad 14/36 respektive 5/36, oramade lösa blad. Bladets mått: 49,5 cmx66,5cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:47)
1319 6355 Färglitografier 3 st, Cassel & Alpmotiv. Ej signerad. Motivet: 9,5x15 & 19x26 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:04)
1319 5393 Färgserigrafi Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 79/80, oramat löst blad, bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:13)
1319 5418 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar". Signerad, numrerad 57/75, daterad 1976, oramat löst blad, b 71x56. Bladets mått: 106,5x79 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:08)
1319 5414 Färgserigrafi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:30)
1319 6080 Fat 2 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Diameter: 33cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:02)
1319 6119 Fat 4 delar, Kina bland annat. Längd: 12-22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:58)
1319 6155 Fat Bo Fajans, Eva Jancke-Björk (1882-1981), Sverige. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:34)
1319 6152 Fat Jani Keramik, Laholm, 28x15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:55)
1319 6151 Fat Jani Keramik, Laholm. Längd: 41cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:40)
1319 6166 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Gurka, Gustavsberg. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:39)
1319 6245 Fat på fot silver, Nyrokoko, Stockholm, 1864. Diameter: 19. Höjd: 17 cm, vikt: 240 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:10)
1319 6092 Fåtölj
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:27)
1319 6100 Fickknivar 15st. Längd: 8-15cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:58)
1319 6233 Figuriner 5 st, fåglar. Höjd: 6-17, Bland annat Royal Copenhagen
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:04)
1319 6042 Fiol med stråke i väska, Stradivariuskopia. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:09)
1319 6188 Florett Med Adelssköld. Längd: 69cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:54)
1319 6007 Fotogenkök "Radius No 43", metall. Längd: 19
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:01)
1319 6204 Fotogenlampa Tenn. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:46)
1319 6180 Fruktskål 8 delar, Upsala Ekeby. Diameter: 26cm
1319 5079 Glasservisdelar Åsa Brandt (f. 1940), Sverige. 18 st. Höjd: 18-20cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:33)
1319 6367 Gökur trä, Saknar pendel. Höjd: 45 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:52)
1319 6303 Golvlampa Mörkpatinerad koppar, med skärm. Höjd: cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:14)
1319 6349 Grafiska blad 3 st, ramade, Karikatyrer / skämtbilder. Ej signerad. Motivet: 13x20 & 35x25 cm
1319 6333 Gravyr Rossini, "Roma 1828". Motivet: 47x58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:30)
1319 6072 Gravyr Uppsala, 49x73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:54)
1319 6064 Gravyrer 5 st, ramens innermått: 26x19 54x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:09)
1319 6254 Hallampa omkring 1900, blyglas. Höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:27)
1319 6301 Hallbyrå Rokokostil. Bredd: 33 cm. Djup: 32 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:37)
1319 6048 Hängen 6 st, brons/Tenn mm bland annat Alton, ca 4-5x4-7 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:31)
1319 5129 Hängskåp bemålad. Bredd: 71 cm. Djup: 27 cm. Höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:38)
1319 6003 Hängskåp Vitrindörrar. Bredd: 66 cm. Djup: 22 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:20)
1319 6037 Hattar 2 st, 1 i ask
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:39)
1319 6032 Herbarium 3 st, pärmar, 30x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:15)
1319 6097 Herrur Lagonda, Incabloc, Antimagnetic, automatisk. Diameter: 35mm, stål, datum, trasig krona, defekt.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:57)
1319 6212 Jardiniere Vitmetall. Längd: 38cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:40)
1319 6134 Kaffekoppar 9st med fat + 8 Assietter, 1st skål, 1st fat, Musselmalet
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:35)
1319 5070 Kaffeskedar 6 st, silver. Längd: 11,5 cm, i etui. Vikt: 80g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:12)
1319 5212 Kanna Järn. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:36)
1319 6298 Kannor + mugg, 3 + 1 delar, Orientaliskt. Höjd: 12-27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:29)
1319 5235 Karmstol Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:26)
1319 5236 Karmstolar ett par, Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:27)
1319 6163 Karmstolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:28)
1319 6273 Karmstolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:35)
1319 6205 Kikare E. Krauss, med fodral. Längd: 10 cm, djup: 5 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:26)
1319 5187 Kista Kina, år 1921, Bredd: 103 cm. Djup: 51 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:14)
1319 5292 Klackring 18k guld, med Onyx sten, storlek: 21. Vikt: 2,7g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:58)
1319 6375 Klockor 2 st, mässing, 1900-tal, h9-20, diameter: 9-22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:01)
1319 6290 Koffert Längd: 100 cm. Djup: 60 cm, höjd: 40 cm
1319 6362 Kökspall 1970-tal, metall / plast. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:05)
1319 6029 Kolteckning A Wallander, 1901, Månsken, 46x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:14)
1319 6211 Konsol Rokokostil. Omkring 1900, förgyllt trä Höjd: 35cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 21:00)
1319 6289 Konsthantverk 3 delar, Sydamerika, metall, 18-27x16-29 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:04)
1319 6231 Koppar / skålar 5 delar, Kina. Höjd: 4-6 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:41)
1319 6341 Kopparstick Johannes van den Aveelen, Holmiae 1701, Kolorerad, Falu koppargruva. Motivet: 26x36 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:28)
1319 5280 Kristall 7 delar. Höjd: 7-26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:32)
1319 6236 Lackaskar mm 7 delar, Ryssland. Längd: 7-27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:02)
1319 5123 Lampbord mahogny, 1940-tal. Bredd: 60 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:32)
1319 6113 Lampetter Ett par, med prismor. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:05)
1319 6108 Leksaksbilar 9 delar. Längd: 9-13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:55)
1319 6110 Leksakshus En påse Med bilar & hus. Ca 8-22 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:55)
1319 5449 Litografier 3 st, Cecilia Frisendahl (1922-2014), Sverige. Zebror, Får & Spårområde. Signerad, numrerad 1971/-72/-76. e. Motivet: 38x55 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:31)
1319 6270 Litografisk affisch "Quinquina", 150x106 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:07)
1319 6305 Ljuskrona Gustaviansk stil, nutida. Höjd: 90cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:44)
1319 6124 Ljuskrona Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Modell 2586. Stomme av mässing och målat trä. Ljuskrona för åtta ljus. Höjd: 45 cm. Höjd: 48, diameter: 58 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:10)
1319 6138 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 100cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:11)
1319 6255 Ljuskrona Prismor. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:15)
1319 3258 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:50)
1319 1230 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:03)
1319 6248 Ljusplåtar Ett par, mässing. Höjd: 56cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:41)
1319 6296 Ljusstakar Ett par, silver, MGAB, 1972. Höjd: 16 cm, Vikt: 390 g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:55)
1319 5024 Ljusstakar ett par, Skultuna. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:04)
1319 6050 Ljusstakar mässing, 6 par. Höjd: 9-24 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:58)
1319 6310 Ljusstake 1700-/1800-tal, mässing. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:03)
1319 5428 Ljusstake Tenn, 1871. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:47)
1319 6098 Lockskål Capodimonte, Italien. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:40)
1319 5127 Matbord ek, jugend. Bredd: 109 cm. Djup: 89 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:41)
1319 6075 Matbord Lackad Aluminium. Bredd: 198, djup: 98 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:57)
1319 5377 Matbord Längd: 180 cm. Djup: 105 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:29)
1319 6247 Matbord Med 2st iläggsskivor. Bredd: 139 cm. Djup: 90 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:22)
1319 6019 Matbord Teak. Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Bodafors, Bredd: 145. Djup: 89 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:22)
1319 6218 Matservis 53 delar, Gustavsberg, vardag.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:54)
1319 6130 Matservis ca 82 delar, Rörstrand. Diameter: 18-25cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:10)
1319 6267 Matta Kina, 244x294 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:47)
1319 5320 Matta Nordafrika, 310x197cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:09)
1319 6380 Matta nutida, 85x244 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:45)
1319 6263 Matta Orientalisk, 110x205 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:32)
1319 6136 Matta orientalisk, 120x74cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:09)
1319 6264 Matta orientalisk, 130x195 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:40)
1319 6070 Matta orientalisk, 140x225 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:32)
1319 6137 Matta Orientalisk, 193x61cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:38)
1319 6005 Matta orientalisk, 211x138 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:09)
1319 6226 Matta Orientalisk, 93x138 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:02)
1319 6381 Matta Orientalisk, Galleri, 83x280 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:56)
1319 6315 Matta orientalisk, Meymeh, 170x263 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:42)
1319 6094 Matta ull, 339x254 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:19)
1319 6235 Miniatyrer 6 st, diameter: 5-7 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:32)
1319 6107 Miniatyrvaser 8 delar. Höjd: 6-11cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:38)
1319 6009 Mobiltelefon Siemens, Modell Äldre. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:24)
1319 6376 Mockaskedar 9 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1951. Längd: 11 cm. Vikt: 85 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:01)
1319 6036 Modetavlor 4 st, 20x13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:24)
1319 6095 Myntsamling Svenska mynt, pärm, 21x23 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:30)
1319 6004 Nattygsbord Gustaviansk stil. Bredd: 50, djup: 34 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:13)
1319 6335 Oljemålning A Hallgren "Visby". Signerad, daterad -33. Olja på duk, 49x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:02)
1319 6326 Oljemålning Alvar Eliasson (1931-2019), Sverige. "Efter stormen". Signerad. Olja på duk, 26x34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:52)
1319 4006 Oljemålning Anton Genberg (1862-1939), Sverige. "Borgholm". Signerad, 1922. Olja på duk, 61x78cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:14)
1319 6142 Oljemålning Artur Nilsson (1900-1988), Sverige. Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 76x100cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:19)
1319 5265 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad, Barn. Olja på duk, 66x83 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:11)
1319 5407 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 45x53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:50)
1319 6068 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stockholm, Signerad. Olja på duk, 32x40 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:48)
1319 9066 Oljemålning Edvard Wallenqvist (1894-1986), Sverige. "Interiör med Marga". Signerad, Osloutställningen 1948. Olja på duk, 73x73 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:26)
1319 6141 Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Signerad. Olja på duk, 64x52cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:15)
1319 6140 Oljemålning Hans Bendix (1898-1984), "Paris". Signerad. Olja på duk, 46x37cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:34)
1319 6026 Oljemålning Holger Almqvist, nakenstudie, Signerad. Olja på duk, 65x41 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:24)
1319 6246 Oljemålning Kopia efter Rubens, Golgata. Olja på duk, 70x50 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:58)
1319 6010 Oljemålning Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 46x33 cm, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:45)
1319 6316 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Bergssjö. Ej signerad. Olja på duk, 30x39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:34)
1319 3183 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 86x64cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:28)
1319 6295 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Italienska. Signerad. Olja på duk, 90x60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:29)
1319 6028 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, hamnmotiv. Olja på duk, 38x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:41)
1319 6327 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Simris kyrka". Olja på pannå, 21x26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:25)
1319 6017 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -57. Olja på pannå, 40x32 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:05)
1319 5097 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vattenbärerska. Ej signerad. Olja på duk, ca 68x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:53)
1319 6045 Oljemålning Olle F Olsson (1919-1977), Sverige. Signerad. Olja på duk, 15x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:06)
1319 6046 Oljemålning Olle F Olsson (1919-1977), Sverige. Signerad. Olja på duk, 38x44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:34)
1319 5431 Oljemålning Otto Wretling (1876-1971), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 30x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:54)
1319 5205 Oljemålning Sören Andersson (f. 1941), Sverige. (tillskriven), Stadsbild, oramad. Ej signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:16)
1319 5331 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. 1959, Lysekil, "Utsikt Strömstad". Signerad. Olja på pannå, 45x53cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:08)
1319 6143 Oljemålning Sune Skote (1919-2014), Sverige. "Röder skärgård". Signerad. Olja på pannå, 20x25cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:03)
1319 4014 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, "Tuppspel". Olja på duk, 54x64cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:14)
1319 6357 Oljemålningar 2 st, A Lindblom, Gamla Stan, Signerade, Pannå, 15x11 & 11x15 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:21)
1319 6020 Oljemålningar 2 st, Lennart Börje Vestberg (f. 1934), Sverige. Parismotiv, Signerad. Olja på duk, 40x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:14)
1319 4029 Örhängen 14K. Vikt: 4,9g. Ett par, med diamanter, 4xca0,05ct, & gröna granater, längd: 2,5cm, Ryssland, med etui.
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:48)
1319 6220 Pall Flower, Eero Koivisto. Höjd: 44cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:18)
1319 6173 Pall Rotting. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:17)
1319 6274 Pall Rotting. Längd: 41 cm, djup: 31 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:59)
1319 6123 Pall med hink Kina. Höjd: ca 85cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:51)
1319 6363 Pallar 2 st. Bemålade, Höjd: 45-47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:57)
1319 6229 Parti dosor 15 st ca, diverse, olika åldrar. Längd: 3-8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:51)
1319 6348 Parti grafik diverse grafiska blad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:10)
1319 6360 Parti manschettknappar 6st par, doublé. Längd: 2-4cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:01)
1319 6371 Parti mynt ca 23 st, olika storlekar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:57)
1319 6101 Parti silvermynt 22 delar, med etui
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:41)
1319 6350 Pastell Radovan Korac (f. 1943), Sverige. Ekor vid brygga. Signerad, daterad -16. Motivet: 26x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:34)
1319 6311 Penselfodral Orientaliskt, Bemålat. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:55)
1319 6356 Piedestal Ett par. Höjd: 78cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:58)
1319 6284 Piedestal Kolonn. Höjd: 91cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:12)
1319 3344 Piedestaler ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 90 cm, tidig 1900-tal, renoverade
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:46)
1319 6261 Pipställ med pipor + diverse tillbehör
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:10)
1319 6035 Plafond 1940-tal. Diameter: 55, höjd: 65 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:11)
1319 6194 Provdocka höjd: 146cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:48)
1319 6059 Prydnadsvaser ett par, patinerad zink. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:57)
1319 6280 Punschkoppar 12 st, silver. Vikt: 480g ca. Höjd: 4 cm, diameter: 6 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:14)
1319 5179 Rakbord höjd: 150cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:02)
1319 6215 Ram Förgyllt med bladguld, 47x61,5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:42)
1319 6012 Regissörsstolar 3 st, (2 + 1), bland annat Bruka design
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:41)
1319 6187 Sabel + björnkniv, Längd: 28-100cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:55)
1319 6039 Saigkorg Gotland. Längd: 41 längd: 31 cm, höjd: 39 cm
1319 6192 Salongsbord 1880-tal. Bredd: 108 cm. Djup: 62 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:01)
1319 6275 Sängramar Ett par, Gustaviansk stil, 90x200 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:16)
1319 6242 Servisdelar Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. "Kosmos", Arabia, Finland, ca 60 delar
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:51)
1319 6147 Servisdelar Portmeirion, Birds of Britain, 23 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:39)
1319 5258 Sidentavla Kortspelare, 50x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:59)
1319 6047 Silver diverse, 8 delar, ca 190 g
1319 6277 Silverhattar 2 st, silver, Mexiko. Diameter: 6-19, vikt: 160g ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:27)
1319 6102 Silvermynt 3 st, USA respektive Kanada. Diameter: 3,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:16)
1319 5217 Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 14, diameter: 13cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:21)
1319 6156 Skål Keramik, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. 1951. Diameter: 18,5
1319 6265 Skål Kina, Kanton. Längd: 18, djup: 13 cm, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:27)
1319 5160 Skål Kina, Porslin. Diameter: 16, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:58)
1319 5173 Skål med lock, Överfångsglas, Max Köck. Diameter: 10, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:50)
1319 5119 Skål Orrefors, design: Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Diameter: 15cm, gravyr.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:23)
1319 6058 Skål på fot. Nutida. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:09)
1319 6283 Skål silver, Importstämplar. Diameter: 16, höjd: 6 cm, Vikt: 150 g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:32)
1319 6153 Skål Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:56)
1319 6149 Skål Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Upsala Ekeby. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:10)
1319 6057 Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 7, diameter: 14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:16)
1319 6079 Skålar 2 st, Orrefors. Höjd: 12-14cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:17)
1319 6217 Skålar 2 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018). Boda ateljé. Konstglas. Signerad, numrerad Boda ateljé 40/4. Höjd: 9-11 cm. Diameter: 10-19,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:04)
1319 5168 Skålar 3 st, Kina. Diameter: 12, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:29)
1319 6159 Skänk Bemålad. Bredd: 142. Djup: 42 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:13)
1319 6073 Skåp omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 102, djup: 57 cm, höjd: 202 cm, nyckel
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:05)
1319 6195 Skrivbord Karl Johan, mahogny, läderskiva. Bredd: 103 cm. Djup: 66 cm. Höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:49)
1319 6093 Skrivbordslampa höjd: 49cm
1319 5246 Skrivbyrå 1880-tal, Björk. Bredd: 110. Djup: 54 cm. Höjd: 110 cm
1319 6299 Skrivställ 2 delar. Firma Svenskt Tenn, 1930. Tenn och mässing. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:05)
1319 5052 Skulptur glas, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta, Fågel på träsockel. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:42)
1319 6184 Skulptur höjd: 21cm
1319 6001 Skulptur Jerry McMillan (f. 1936), USA. Multipel. Signerad, daterad -71, numrerad 36/50. Metall. Bredd: 10,5 cm. Djup: ca 7,5 cm. Höjd: 20 cm. I plexilåda (ca 21x17x33,5 cm)
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:31)
1319 6286 Skulptur Konstglas, Italien, Fågel. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:41)
1319 6167 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt, Gustavsberg Studiohanden. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:37)
1319 6024 Skulptur Lladro, Uggla. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:36)
1319 6013 Skulptur metall, Lejon. Längd: 60, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:15)
1319 6066 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad. Terrakotta. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:28)
1319 6322 Skulptur Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors Expo. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:26)
1319 5114 Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Signerad, dekor av isbjörnar. Längd: 28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:14)
1319 5078 Skulpturer 2 delar, Lladro, Spanien. Höjd: 9-17cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:30)
1319 6022 Skulpturer 2 st, Björnar, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Vitglaserad keramik. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:20)
1319 5358 Skulpturer 2 st, Fåglar. Höjd: 30-39 cm
1319 6182 Skulpturer 2 st, Katter. Höjd: 19-38cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:27)
1319 6239 Skulpturer 2 st, Kina, Soapstone. Höjd: 20-26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:38)
1319 6240 Skulpturer 2 st, Trä, bemålade, modell äldre. Höjd: 16-28 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:18)
1319 6114 Skulpturer 4 st, Kina. Höjd: 16-21cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:42)
1319 6291 Skulpturer 5 st, Porslin. Höjd: 19-29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:31)
1319 5124 Slagbord ek. Bredd: 72 cm. Bredd: 104 cm (30+ 37+ 37 cm), höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:34)
1319 6062 Soffa Empirestil. Längd: 120, Bredd: 50, Höjd 91, Sitthöjd 43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:29)
1319 6158 Soffa/bankett mahogny. Längd: 140, djup: 70 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:58)
1319 6300 Soffbord Agora, Kvinna, glasskiva. Bredd: 110 cm. Djup: 60 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:21)
1319 6271 Soffbord England, Mahogny / mässing. Bredd: 109, djup: 56 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:45)
1319 6122 Soffbord Längd: 100 + 20x2 cm. Djup: 55 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:06)
1319 6170 Soffbord Lindkvist Ab. Diameter: 77cm. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:53)
1319 6302 Spegel 133x83cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:08)
1319 6359 Spegel 20-tal, 84x42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:17)
1319 6090 Spegel 60x50cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:20)
1319 6169 Spegel Gustaviansk stil, 50x40cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:48)
1319 6121 Spegel Karl Johanstil, 126x53cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:37)
1319 6330 Spegel Nyrokoko, 84x75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:16)
1319 6041 Spegel Oval, 83x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:08)
1319 6199 Spegelplatå 53x42cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:34)
1319 6257 Spegelskåp Indien, 47x23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:32)
1319 6191 Spelbord nyrokoko. Bredd: 90 cm. Djup: 44 - 88 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:15)
1319 6294 Spiselhund porslin, England. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:49)
1319 5283 Spiselhundar ett par. Höjd: 30 cm
1319 6055 Staffli + grafikvagga, Mabef Italy. Höjd: 92-142 cm, längd: 56 cm, djup: 44 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:08)
1319 6203 Staffli höjd: 160 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:04)
1319 6132 Stallykta metall. Längd: 16 cm, djup: 16 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:12)
1319 5456 Stol Gustaviansk stil
1319 3355 Stol Rokoko, bemålad
1319 6120 Stolar 10st
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:59)
1319 5476 Stolar 4 st, bemålade
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:26)
1319 6269 Stolar 4 st, rokokostil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:16)
1319 6002 Stolar 6 st
1319 6266 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:45)
1319 6281 Stolar 8st, nyrenässans
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:09)
1319 6161 Stolar Ett par
1319 6063 Stolar ett par, Empirestil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:15)
1319 6091 Stringhylla 3 hyllplan. Bredd: 39 cm, djup: 20 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:06)
1319 5284 Svepaskar 2 st, 1800-tal. Längd: 19-35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:34)
1319 6313 Sybord Längd: 36 cm. Djup: 43 + 15x2 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:47)
1319 6208 Sybord mahogny, Intarsia. Bredd: 58 cm. Djup: 40 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:15)
1319 6175 Syltkruka Höganäs, 25 liter. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:07)
1319 6081 Syltkruka höjd: 30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:47)
1319 6372 Syltkrukor 4 st. Höjd: 14-28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:12)
1319 6126 Takarmatur Glasskärm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:47)
1319 5098 Takarmatur jugendstil, mässing, kupa i frostat glas. Höjd: ca 51cm. Diameter: ca 24cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:57)
1319 6038 Takarmatur Koppar. ASEA. Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:46)
1319 6115 Takarmatur Med prismor. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:57)
1319 5273 Tallrikar + muggar, 12+ 10+ 2 uppläggningsfat, Höganäs, Gille. Diameter: 27. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:17)
1319 6129 Tekoppar med fat, 12 delar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:25)
1319 6034 Telefoner 4 st + växel, LM Ericsson. Höjd: 31-34 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:20)
1319 6056 Termos Georg Jensen. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:20)
1319 6177 Teservis 15 delar, Höganäs.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:03)
1319 6279 Teservisdelar 24 del ca, Rosenthal Maria
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:56)
1319 6214 Tevagn Med värmeplatta. Längd: 61 cm. Djup: 44 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:51)
1319 6259 Textiltavla Orientalisk. Motivet: 46x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:41)
1319 6319 Textiltavlor 2 st, Anders Söderberg & Maud Gustafsson-Rockström. Motivet: 12x16 & 22x14 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:57)
1319 6193 Toilettebord nyrokoko. Bredd: 110 cm. Djup: 56 cm. Höjd: 165 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:19)
1319 6162 Trädgårdsmöbler Ett par stolar, ett bord. Diameter: 60cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:11)
1319 6324 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 345/360. Motivet: 30x76cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:54)
1319 6154 Urna Gustavsberg, 1889. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:34)
1319 6015 Väggplatta Oidentifierad konstnär. Signerad E J -70, ca 29x56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:36)
1319 6293 Väggrelief Man till häst, mässing, Relief, Inskription. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:19)
1319 6061 Väggrelief Tenn och mässing. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:01)
1319 6008 Väggsköld Södermanland, "Heraldisk Konst", 26x20 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:01)
1319 6074 Väggskulptur höjd: 105 cm, bredd: 135
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:56)
1319 6258 Väggur empirestil, Lindvall, Stockholm, 53x42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:29)
1319 6260 Väggvitrinskåp bemålat, nutida. Bredd: 78, djup: 17 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:43)
1319 6031 Värja höjd: 97 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:13)
1319 6030 Värja längd: 113 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:02)
1319 6014 Vas AC. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:10)
1319 6023 Vas Böhmen, sent 1800-tal. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:20)
1319 6241 Vas Böhmen. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:45)
1319 5468 Vas Erik Mornils (1900-1974), Nittsjö. Höjd: 13,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:35)
1319 6157 Vas Eva Jancke-Björk (1882-1981), Sverige. Bo Fajans. Höjd: 15 cm
1319 6078 Vas Georg Jensen, rostfritt stål. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:54)
1319 6111 Vas höjd: 10cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:37)
1319 6105 Vas Iittala. Höjd: 18cm
1319 5102 Vas Kina, perukstock, porslin. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:12)
1319 6112 Vas Kina. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:24)
1319 5380 Vas Kosta Boda, Mona Morales. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:51)
1319 5467 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Studiohanden. Höjd: 32,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:34)
1319 5335 Vaser 2 st, Keramik. Höjd: 24-41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:16)
1319 6309 Vaser 3 delar, Kina. Längd: 7cm-8cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:56)
1319 6021 Vaser 4 st, Sven Palmqvist + Johansfors Glasbruk + Strömbergshyttan. Höjd: 14-19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:46)
1319 6106 Vaser & skulpturer 6 delar. Höjd: 10-17cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:49)
1319 5334 Vaser/skålar 6 delar, Keramik. Höjd: 7-19 cm
1319 6118 Väska Firma Svenskt Tenn, Josef Frank, Weekend. Längd: ca 47cm. Djup: 11cm. Höjd: 42cm (inkl. Handtag)
1319 6201 Vattenkokare Nysilver, med ställ. Höjd: 38cm
1319 6178 Vinglas 8st + 6 st, likörglas. Höjd: 11-18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:02)
1319 6288 Vinställning Metall. Höjd: 183cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:25)
1319 6171 Vitrinskåp Längd: 93 cm. Djup: 30 cm, höjd: 143 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:33)
1319 6304 Ytterfoder + kopp, 2 delar, Porslin, omkring 1900. Höjd: 9-12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 20:46)
1319 5475 Ytterfoder 2 st, Porslin. Diameter: 26-31 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:17)
1319 6213 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-19
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 18:39)
1319 6043 Ytterfoder 7 st, bland annat Upsala-Ekeby. Höjd: 9-16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:44)
1319 6060 Ytterfoder metall. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 april 2020 19:12)