Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 22 mars 2021 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1385 7244  Affischer 3 st, Ole Kortzau, grafiska blad, yttermått inklusive ram: 71x51cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:12)

1385 7211  Ägghönor 3 st, Porslin. Längd: 20 cm. Höjd: ca 20 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:07)

1385 7356  Akvarell Carl Erik Törner (1862-1911), Sverige. Signerad, daterad 1901, Motala. Akvarell, 31x44 cm, yttermått inklusive ram: 46x60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:53)

1385 3462  Akvarell Edward Smith (f. 1923), USA. Landskap. Signerad daterad 57. Bladets mått: 42x60, oramat löst blad, akvarell

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:31)

1385 7427  Akvarell Magnus Berg, 13x18, yttermått inklusive ram: 39x32, akvarell

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:37)

1385 7058  Akvarell O Potocki, "Waldemarsudde". Signerad, daterad 1952. Motivet: 31x22, yttermått inklusive ram: 52x42, akvarell

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:23)

1385 7454  Akvarell Rune Sigvard (1907-1943), Sverige. Signerad, akvarell, Motiv från Östersund. 23x29cm, yttermått inklusive ram: 30x36cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:39)

1385 6487  Akvareller & blandteknik 4 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, akvarell

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:42)

1385 6303  Ampel Karl Johanstil. Diameter: 52 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:54)

1385 7426  Appliquer Ett par, mässing. Höjd: 32cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:57)

1385 7391  Assietter 8st, Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Rörstrand. Diameter: 19cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:26)

1385 6097  Bägare Firma Svenskt Tenn, 1960-tal. Höjd: 15,5

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:11)

1385 7476  Barnstol / bänk omkring 1900, fällbar. Längd: 51 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:46)

1385 7486  Biblioteksstege höjd: 127cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:45)

1385 7473  Blandteknik 2 st, Solveig Hammarstedt (f. 1928), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 44x56 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:28)

1385 7020  Blandteknik Anton Anderberg (1882-1973), Sverige. "Triumf. Signerad, daterad 1916. Mixed media, 50x34 cm, yttermått inklusive ram: 56x41 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:42)

1385 6110  Blandteknik Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Arbetare. Signerad, daterad 1910. Pastell och blyerts, ca 58x49 cm, yttermått inklusive ram: 78x64 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:19)

1385 7088  Blandteknik Jan Stigland (f. 1955), Sverige. Göteborg. Monogramsignerad. Motivet: 20x28 cm, yttermått inklusive ram: 38x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:35)

1385 7089  Blandteknik Pompeyo Audivert, Monogramsignerad, figur. Motivet: 55x15, yttermått inklusive ram: 71x30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:14)

1385 7472  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Figur. Signerad. Motivet: 20x15, yttermått inklusive ram: 34x28 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:50)

1385 7500  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad. Motivet: 25x30cm, yttermått inklusive ram: 36x42cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:56)

1385 7266  Blandteknik Sten Sundgren. Vinterlandskap. Signerad, 40x62cm, yttermått inklusive ram: 54x76cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:25)

1385 7185  Blomlådor ett par, Teak. Längd: 41, djup: 41 cm, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:12)

1385 7248  Bockbord Furu, 1970-tal, Bredd: 150 cm. Djup: 80cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:37)

1385 7038  Bojan Kina, Blåvitt kompaniporslin. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:47)

1385 7129  Bojaner 2 st, Kina. Höjd: 10-12 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:31)

1385 7556  Bokhylla 1940-tal, Björk. Bredd: 90, djup: 25 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:08)

1385 7241  Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källemo. Brännstämplad. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:33)

1385 7440  Bokhylla Längd: 165 cm. Djup: 28 cm, höjd: 92 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:59)

1385 7516  Bokhylla mahogny. Bredd: 60, djup: 25 cm, höjd: 110 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:01)

1385 7485  Bokhyllor Ett par, mahogny. Bredd: 2x100, djup: 30 cm, höjd: 160 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:52)

1385 7253  Bokhyllor Ett par. Bredd: 95 cm. Djup: 27 cm, höjd: 98 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:49)

1385 7252  Bokskåp 1800-tal, Mahogny/valnöt. Bredd: 106 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 183 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:43)

1385 7334  Bokskåp mahogny. Bredd: 162. Djup: 40 cm, höjd: 165 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:21)

1385 7264  Bokskåp nyrenässans, valnöt/mahogny, Bredd: 75 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 210 cm, nyckel

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:21)

1385 7263  Bokskåp Teak, med vitrin, Bredd: 120 cm. Djup: 24 cm, höjd: 139 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:27)

1385 7078  Bonad 145x167 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:40)

1385 7482  Bord Furu. Bredd: 120. Djup: 75 cm. Höjd: 63 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:41)

1385 7441  Bord Gustaviansk stil. Bredd: 70 cm. Djup: 50 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:19)

1385 7246  Bord Med klaffar, betsat björk. Bredd: 55 cm. Djup: 30x2 cm, höjd: 67 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:19)

1385 7195  Bordslampa 1960-tal. Höjd: ca 60 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:57)

1385 7104  Bordslampa Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsberg. Stegids, omarbetad vas, borrad. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:09)

1385 7496  Bordslampa höjd: 47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:18)

1385 7464  Bordslampa höjd: 60cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:28)

1385 7463  Bordslampa höjd: 67cm, glas.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:03)

1385 7405  Bordslampa IKEA, 1970-tal. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:31)

1385 6164  Bordslampa Kina. Höjd: ca 45 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:14)

1385 7547  Bordslampa mässing, med glasskärm. Höjd: ca 35 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:21)

1385 7541  Bordslampfot Fd skål, Empire. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:47)

1385 7069  Bordslampfot Funkis, metall. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:44)

1385 7536  Bordslampfot Funkis, Olof Heijke, Stockholm. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:35)

1385 7471  Bordslampfot Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. Rörstrand. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 22.500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:24)

1385 7379  Bordslampor ett par, porsalin. Höjd: ca 85 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:03)

1385 7307  Bordstaffli höjd: ca 60cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:40)

1385 6646  Bricka + champagnekylare, 2 delar, Alessi, metall. Längd: 54, höjd: 23 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:35)

1385 7175  Bricka Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Längd: 36 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:38)

1385 7412  Bricka Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Längd: 50 cm

1385 7295  Bricka med ställ höjd: 62cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:33)

1385 7223  Byrå 1950-tal, Teak. Bredd: 76, djup: 38 cm, höjd: 86 cm

1385 7189  Byrå Furu. Bredd: 113 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 109cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:47)

1385 7037  Byrå Gustaviansk stil, 1800-tal, Intarsia, Stenskiva. Bredd: 107, djup: 47 cm, höjd: 84 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:24)

1385 4466  Byrå Gustaviansk stil, 1800-tal, västsvensk. Bredd: 86 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 68 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:41)

1385 7344  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 98, djup: 54 cm, höjd: 84 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:49)

1385 7439  Byrå Längd: 67 cm. Djup: 41 cm, höjd: 98 cm, nyckel

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:13)

1385 7194  Byrå omkring 1900, furu. Bredd: 110 cm. Djup: 48 cm, höjd: 103 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:59)

1385 7219  Byrå Teak, 3-lådig. Bredd: 60, djup: 32 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:59)

1385 7284  Cafébord diameter: 59cm, höjd: 72cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 21:02)

1385 7349  Champagne & vinglas 11+ 11st, Orrefors. Höjd: 15-21cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:58)

1385 6592  Champagneglas 4 st, Gense. Höjd: 26cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:15)

1385 7171  Champagneglas 6 st, Orrefors, Helena. Höjd: 22,5

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:38)

1385 7452  Collier silver (925), Alicia Rodriguez, 2013. Enligt uppgift tillverkat i tre exemplar. Längd: 45cm. Vikt: 25,2g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:06)

1385 7165  Cremekopp + skål, Royal Copenhagen, Musselmalet. Diameter: ca 6-17,5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:27)

1385 7176  Dalahästar 4 st, modell äldre. Höjd: 5-18cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:05)

1385 7015  Dalahästar 4 st. Höjd: 10-31cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:52)

1385 7315  Djupa tallrikar 12 delar, Arabia, diameter: 20 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:10)

1385 7310  Dockskåpsmöbler Diverse

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:51)

1385 7494  Dosor 8st, mässing. Längd: 4-13cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:51)

1385 7014  Dragspel Artigiana, Italien. Längd: 42cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:13)

1385 7047  Dragspel Hagström, i väska, modell äldre. Längd: 43 cm, djup: 38 cm, höjd: 19 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:59)

1385 7098  Dragspel i väska, "Camerano". Längd: 45 cm, djup: 39 cm, höjd: 20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:11)

1385 7332  Ekiperingsskåp Åtvidaberg, Tre sektioner. Stomme i björk. Bredd: 85 cm. Djup: 29 cm. Höjd: 120 cm

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:28)

1385 7333  Ekiperingsskåp Åtvidaberg, Tre sektioner. Stomme i björk. Bredd: 85 cm. Djup: 29 cm. Höjd: 120 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:22)

1385 7178  El-ljusstakar 2 st. Höjd: 25-30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:31)

1385 7279  Emaljmålning Stig Ghylfe (1925-2000), Sverige. "Fåglar", 32x16 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:58)

1385 7276  Espressomaskin Pavoni. Längd: 40 cm, g. 20 cm, höjd: 32 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:02)

1385 7308  Etagebord Björk. Bredd: 52 cm. Djup: 33 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:09)

1385 7317  Etagehylla med låda, Sent 1800-tal. Bredd: 57, djup: 36 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:08)

1385 7243  Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, numrerad 9/310cm. Motivet: 22x16cm, yttermått inklusive ram: 38x27cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:53)

1385 7206  Etsning Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. "Jungfrulig befruktning", Signerad HC-upplaga (hors de commerce). Motivet: 36x27, yttermått inklusive ram: 57x46 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:59)

1385 6463  Etsning Mikael Wahrby (f. 1952), Sverige. Signerad, daterad 1975. Motivet: 29x35cm, yttermått inklusive ram: 48x52cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:04)

1385 6472  Etsning Uno Stallarholm (1894-1974), Sverige. Signerad, numrerad 36/310. Motivet: 22x30cm, yttermått inklusive ram: 41x51cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:16)

1385 6334  Etsningar 3 st, Elvi Tondén (1886-1971), Sverige. Signerade, Stockholmsmotiv, 1920-tal. Motivet: 18x19cm, yttermått inklusive ram: 33x32cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:09)

1385 6091  Etsningar 4 st, Axel Herman Hägg (1835-1921), Sverige. Bland annat Stockholmsmotiv, ej signerade (sign i tryck), yttermått inklusive ram: 42x32 &32x42 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:55)

1385 7554  Fällstolar 4 st, Cosco, 2018

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:05)

1385 7004  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 28/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:33)

1385 7003  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 9/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:25)

1385 7274  Färglitografi Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige, "Spanska sånger", PT. Signerad, daterad 1988. Motivet: 75x57, yttermått inklusive ram: 90x70 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:37)

1385 6044  Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 197/290. Bladets mått: 43x30cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:45)

1385 7430  Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 36/260. Motivet: 25x20, yttermått inklusive ram: 40x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:22)

1385 7141  Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "Lådor vid havet". Signerad, numrerad 16/40. Motivet: 31x41, yttermått inklusive ram: 46x55 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:48)

1385 7137  Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "Så Skimrande. ". Signerad, numrerad 105/280. Bladets mått: 50x72 cm, yttermått inklusive ram: 61x80 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:19)

1385 7136  Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "Skärgårdspastoral", EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 5x32, yttermått inklusive ram: 63x45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:38)

1385 7139  Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. "Skärgårdsvår". Signerad, numrerad 113/190, daterad -86. Motivet: 30x40, yttermått inklusive ram: 48x57 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:48)

1385 7515  Färglitografi Ewert Karlsson EWK (1918-2004), Sverige. "Statsministrar". Signerad, numrerad 36/300, daterad -89, yttermått inklusive ram: 62x65 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:07)

1385 7492  Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 165/360. Motivet: 51x36cm, yttermått inklusive ram: 70x53cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:26)

1385 7425  Färglitografi Göran Ivarsson. Signerad, numrerad 14/83, "Joker". Motivet: 20x15, yttermått inklusive ram: 35x28 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:59)

1385 7381  Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 156/280. Motivet: 26x43cm, yttermått inklusive ram: 43x54cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:53)

1385 7499  Färglitografi Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad 96/390, Bromma Kyrka. Motivet: 41x48cm, yttermått inklusive ram: 55x66cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:24)

1385 7082  Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelskuta, PT. Signerad. Motivet: 42x54, yttermått inklusive ram: 57x70 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:51)

1385 7157  Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 124/290. Motivet: 39x51, yttermått inklusive ram: 54x66 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:27)

1385 7091  Färglitografi Lars Hellström (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 17/20. Motivet: 19x17, yttermått inklusive ram: 36x32 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:44)

1385 7002  Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 42/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm

1385 7083  Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 210/240. Motivet: 50x70, yttermått inklusive ram: 61x81 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:31)

1385 7510  Färglitografi Nito Vega (f. 1961), Sverige. Signerad, numrerad 108/290. Motivet: 25x25cm, yttermått inklusive ram: 43x41 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:07)

1385 6125  Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Krossa fan". Signerad, numrerad 216/375, oramat löst blad, ca 43x30 cm, monterad på kartong

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:05)

1385 7106  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Landskap. Signerad, numrerad 207/360. Motivet: 17x34, yttermått inklusive ram: 31x48 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:22)

1385 7140  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vinterlandskap med stuga. Signerad, numrerad 333/360. Motivet: 25x35, yttermått inklusive ram: 40x48 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:15)

1385 7520  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vintermotiv Trosa. Signerad, numrerad 18/310. Motivet: 32x45, yttermått inklusive ram: 49x61 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:41)

1385 7053  Färglitografi Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Signerad, numrerad 246/250, daterad -95, kust, bladets mått: 28x43, yttermått inklusive ram: 42x56 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:22)

1385 7090  Färglitografi Tage Hedqvist (1909-1997), Sverige. Kustmotiv. Signerad, numrerad 133/400, daterad -68. Motivet: 35x49, yttermått inklusive ram: 54x66 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:53)

1385 7535  Färglitografi Werner Pfeiffer (f. 1937), Tyskland. Signerad, numrerad 35/80, yttermått inklusive ram: 78x58 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:38)

1385 7208  Färglitografier 2 st, I Lindh, figurer. Signerad, numrerad 12/20. Motivet: 30x21, yttermått inklusive ram: 52x42 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:17)

1385 6216  Färglitografier 2 st, Tatiana Kotliarova (f. 1959), Signerad, numrerad 20/50. Motivet: 27x35cm, yttermått inklusive ram: 42x52cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:35)

1385 7005  Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar". Signerad, numrerad 67/75, daterad 1976, oramat löst blad. Motivet: ca 71x50 cm. Bladets mått: ca 106x79 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:57)

1385 7357  Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, numrerad 68/75, oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x78 cm. Motivet: 82x58,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:03)

1385 7371  Fat + assietter, Ekeby/St Erik. Flintgods. Diameter: 20-26 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:52)

1385 7375  Fat + Kanna, glas. Diameter: 38, höjd: 24 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:24)

1385 7286  Fat 3 st, Kina. Diameter: 11-30cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:14)

1385 7364  Fat Imaridekor, snäckformad. Längd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:25)

1385 7142  Fat på fot, 2 st, Kina. Höjd: 6-10 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:44)

1385 7526  Fat Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Diameter: 32 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:46)

1385 6665  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969,15,5x15,5cm konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:25)

1385 7392  Fat med handtag Porslin, Handmålad. Längd: 34,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:36)

1385 7302  Fåtölj 1950/60-tal, teak

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:19)

1385 7249  Fåtölj Bröderna Andersson

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:12)

1385 7156  Fiol med stråke i väska. Längd: 58 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:09)

1385 6245  Fruktfat 2 st, bland annat Hackmann, diameter: 39-46 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:25)

1385 7374  Fruktservis Arabia, 10+ 1 delar, Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. Diameter: 20-34 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:13)

1385 6340  Gallerskål Herend, Ungern, med handtag. Diameter: 22cm. Höjd: 10cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:25)

1385 7268  Gardiner "Peakocks / Birds and Dragons", Warner et Sons, England, 4 våder ca 90x 230 + stuvbitar

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:03)

1385 7497  Glas 18 delar. Höjd: 8-13cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:38)

1385 7543  Glas 2 + 4 st, Odelberg, Kosta. Höjd: 11-16 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:16)

1385 7193  Glas 6 st, Orrefors. Höjd: 15,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:29)

1385 7169  Glas 6 st. Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Strikt, Johansfors Glasbruk. Höjd: 14cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:39)

1385 7393  Glassform Glaserad keramik, Lejon. Längd: 24, djup: 16 cm, höjd: 8 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:13)

1385 7518  Glastallrikar 7+ 6 st, Orrefors. Diameter: 19-25cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:42)

1385 7010  Golvaskkopp i form av värja. Höjd: 82cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:58)

1385 7534  Golvlampa höjd: 121 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:56)

1385 7396  Göteborgstol mahogny

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:33)

1385 7011  Gouache Ingbritt Irene Lagerberg (f. 1943), Sverige. Katter. Signerad. Motivet: 44x56 cm, yttermått inklusive ram: 58x70cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:37)

1385 7179  Gräddkanna silver, Stockholm, 1833. Höjd: 12cm. Vikt: 90g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:59)

1385 7269  Grafiska blad 6 st, fåglar, eftertryck, yttermått inklusive ram: 67x57 - 90x55 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:12)

1385 6476  Grafiskt blad Toulouse-Lautrec (efter), "Le Grande Loge", HC-upplaga (hors de commerce). Ej signerad. Motivet: 53x41cm, yttermått inklusive ram: 73x53cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:19)

1385 7120  Gravyr Erik Dahlbergh, Rosersbergs slott, ur Suecia Antiqua et Hodierna. Bladets mått: 29x32, yttermått inklusive ram: 42x50 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:53)

1385 7041  Gravyr Karta, 1800-tals eftertryck, kolorerad, "Svecia et Norvegia". Motivet: 36x47, yttermått inklusive ram: 53x63 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:41)

1385 7138  Gravyr Kolorerad, hamnmotiv, 1800-tal. Motivet: 20x32, yttermått inklusive ram: 31x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:34)

1385 7042  Gravyrer 2 st, Frankrike, yttermått inklusive ram: 55x38 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:48)

1385 6297  Hänge 18k guld, Camé, 1947. Längd: 5cm. Vikt: 7,7g

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:41)

1385 7256  Hängskåp 1800-tal, med lådor, Bredd: 100 cm. Djup: 36 cm, höjd: 90 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:49)

1385 7480  Hänkelvas majolika, Rörstrand. Höjd: 32cm

1385 7546  Herrbetjänt för vägg, Georg Jensen. Längd: 45 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:26)

1385 7123  Hink koppar. Höjd: 31 cm

1385 7557  Hinkar + gryta, 3 delar, koppar, modell äldre, diameter: 23-31, höjd: 22-26 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:32)

1385 7062  Hörnskåp 1800-tal, rokokostil, vitrindel, Senare bemålning. Bredd: 87, djup: 40 cm, höjd: 234 cm, nyckel

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:24)

1385 7114  Jakthorn Koppar / mässing. Längd: 30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:48)

1385 7115  Jakttillbehör 8 delar, diverse, bland annat kruthorn

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:40)

1385 7113  Jaktväska läder / fransar, med patronhölster, modell äldre. Längd: 32 cm, bredd: 27 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:37)

1385 7288  Jardiniere Koppar, jugend. Längd: 48cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:46)

1385 6021  Jordglob med belysning. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:57)

1385 7239  Kaffeservis 12 delar. Gunnar Wennerberg (1863-1914), Sverige. "Gunnar", Gustavsberg. 12 st kaffekoppar med fat. Benporslin. Vitglaserat gods med dekor av treklöver i grönt

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:53)

1385 7096  Kaffeservis 22 delar, Goebel, Rosita Wachtmeister, motiv med katter

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:18)

1385 6434  Kaffeservis 22 delar, Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Corona, + Rosenthal.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:27)

1385 6090  Kaffeservis ca 25 delar, Rosenthal, Classic.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:54)

1385 7155  Kaffeservis Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928), 24 delar

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:03)

1385 7192  Kaffeservis Rörstrand, Grön Anna, 26 del

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:31)

1385 7064  Kaffeservisdelar 16 delar, Royal Tuscan, England

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:29)

1385 7361  Kaffeskedar 12st, silver (925), gravyrer. Längd: 11cm. Vikt: 144g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:20)

1385 7180  Kalk silver, 1813. Höjd: 13cm, vikt: ca 40g

1385 7289  Kanna Bengt Orup (1916-1996), Sverige. "Strikt", Johansfors Glasbruk. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:18)

1385 7363  Karaffer 4 st, Kristall. Höjd: 20-24 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:31)

1385 7341  Karmstol Jugend, lädersits

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:44)

1385 7343  Karmstolar ett par, Metall

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:08)

1385 7134  Knivar 5 st, bland annat Jakt. Längd: 23-29 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:10)

1385 7437  Koffert SAL. Längd: 108

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:16)

1385 7217  Konsolbord 1890-tal, med lådor. Bredd: 131, djup: 2x64 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:03)

1385 7025  Koppar 7+ 6 st, med skedar, trä, Ryssland. Höjd: 4-8cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:49)

1385 7012  Kryddburkar 9 delar, Gefle. Höjd: 12-20cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:44)

1385 7553  Kryddhylla Porslin/ trä, Gustavsberg. Bredd: 62 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:33)

1385 7024  Kuverttallrikar 12st. Diameter: 30cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:25)

1385 7370  Kuverttallrikar Tenn, 10 st, 1975. Diameter: 28 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:33)

1385 7449  Lackaskar 2 st, Ryssland, bland annat Josef Stalin, 14-15x7,5-10cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:37)

1385 7358  Lacktavlor 4 st, Kina, yttermått inklusive ram: 90x31 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:34)

1385 7309  Lampbord Ett par, mahogny. Bredd: 55 cm. Djup: 40 cm, höjd: 54 cm

1385 7329  Lampbord ett par, Mässing/onyx. Diameter: 60, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:19)

1385 7075  Lampbord med vinställ, metall & trä. Bredd: 62. Djup: 37 cm, höjd: 40 cm, Fucini Italy

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:33)

1385 7019  Lampetter Ett par. Höjd: 31cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:49)

1385 7112  Leksaker 3 delar, modell äldre. Höjd: 14-22 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:57)

1385 7300  Leksaksbilar Diverse, bland annat Dinky Toys

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:19)

1385 6384  Likörglas 10 st, Iittala, "Tapio", Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Höjd: 9,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:01)

1385 7278  Litografi Aristide Maillol (1861-1944), Frankrike. Ej signerad. Motivet: 38x27 cm, yttermått inklusive ram: 47x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:03)

1385 7205  Litografi Maria Shoshan, Flicka. Signerad, numrerad 179/190. Motivet: 41x30, yttermått inklusive ram: 60x46 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:28)

1385 6601  Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterkust. Signerad, numrerad 9/210,21x37, yttermått inklusive ram: 44x58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:36)

1385 7040  Litografier 3 st, Carl Johan Billmark (1804-1870), Sverige. Gripsholm- Motivet: 24x35 & 35x24, yttermått inklusive ram: 45x57 & 57x45 cm. Signerade i plåten

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:27)

1385 7144  Litografier 4 st, herrgårdar: Tynnelsö, Åkerö, Hedensö, Tärnö. Ej signerad. Motivet: 17x26, yttermått inklusive ram: 31x39 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:48)

1385 7513  Ljuskrona Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavsberg, Rör. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:55)

1385 6103  Ljuskrona empirestil. Höjd: ca 50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:49)

1385 6077  Ljuskrona empirestil. Höjd: ca 60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:31)

1385 7378  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 60 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:02)

1385 7438  Ljusplåtar Ett par, mässing. Höjd: 52cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:50)

1385 7442  Ljusplåtar mässing. Höjd: 36cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:08)

1385 7400  Ljusstakar Ett par, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 12-18 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:22)

1385 7094  Ljusstakar Ett par, GAB Guldsmedsaktiebolaget, nysilver. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:41)

1385 7397  Ljusstakar Ett par, Skultuna. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:51)

1385 7529  Ljusstake Glas, Pukeberg. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:48)

1385 7050  Ljusstake Prototyp för Arne Jacobsen (tillverkad av Åke Malmqvist), kom aldrig i produktion, 1950-tal. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:59)

1385 7287  Lockurna Rörstrand, med reliefdekor av grenverk och blommor, locket krönt av fågel, Mariebergstyp. Höjd: ca 40 cm (höjd med lock)

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:36)

1385 7055  Lockurna Rörstrand, omkring 1900. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:02)

1385 7424  Malmkrona mässing. Höjd: 70cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:30)

1385 7023  Matbestick 19 delar, silver, DGS, Modell Svensk, (6 + 6 + 6 + 1 del). Längd: 12 - 21 cm, bruttovikt: 1000g

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:57)

1385 7403  Matbord Barockstil. Bredd: 160+ 2x68, djup: 90 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:08)

1385 7258  Matbord Gustaviansk stil, mahogny. Diameter: 113 cm, höjd: 75 cm, 1st iläggsskiva, 40cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:45)

1385 7433  Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 115cm. Höjd: 74cm, 2 st, iläggsskivor 2x60cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:04)

1385 7259  Matbord Teak, 1950-tal. Bredd: 110 cm. Djup: 90 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:40)

1385 7254  Matbord Teak. Diameter: 120cm, höjd: 73cm, 2st iläggsskivor 2x42cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:53)

1385 7280  Matsalsgrupp 7 delar. Diameter: 115cm, höjd: 74cm, 2st iläggsskivor, 45cmx2

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:36)

1385 7409  Matsalsgrupp England, Bord + 6 stolar. Längd: 186, djup: 93 cm, höjd: 75 + 3 iläggx60 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:57)

1385 7077  Matservis 55 del ca, Tjeckien, + assietter Lidköping

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:02)

1385 7348  Matservis Rörstrand, Blå vinge, 48 del

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:33)

1385 7372  Matservisdelar ca 40 delar, Hackefors, Linnea Borealis

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:58)

1385 7388  Matskedar 4 st, silver, olika. Vikt: ca 155g. Längd: 19 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:51)

1385 6397  Matta 125x204

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:41)

1385 7229  Matta Gabbeh, 142x205 cm

S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:26)

1385 7093  Matta Kelim, 80x170 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:56)

1385 7235  Matta Kina, 180x275 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:38)

1385 7234  Matta Kina, 182x273 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:02)

1385 7395  Matta Kina, 300x401cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:33)

1385 7314  Matta orientalisk, 100x184cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:31)

1385 7227  Matta orientalisk, 112x170 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:52)

1385 7084  Matta Orientalisk, 115x220 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:27)

1385 7418  Matta Orientalisk, 128x202cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:30)

1385 7228  Matta orientalisk, 132x194 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:36)

1385 7313  Matta Orientalisk, 132x203cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:31)

1385 6644  Matta Orientalisk, 156x245cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:13)

1385 7257  Matta Orientalisk, 196x295cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:02)

1385 7507  Matta orientalisk, 197x295 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:56)

1385 7484  Matta orientalisk, 223x316 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:54)

1385 7230  Matta orientalisk, Darjazin, 110x150 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:26)

1385 7422  Matta Orientalisk, Galleri, 80x200cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:05)

1385 4436  Matta orientalisk, Hamedan, 1930, ca 136x255 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:31)

1385 4439  Matta orientalisk, Hamedan, ca 1915-1930, ca 131x210 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:38)

1385 7498  Matta Orientalisk, Kerman, galleri, 80x267cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:19)

1385 7316  Mattallrikar + djupa tallrikar, 11 + 9 st, Kungliga Slott, Gustavsberg, diameter: 20-25 cm

1385 7153  Mattallrikar 6 st, Revol, Frankrike, diameter: 30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:16)

1385 7320  Medaljer 3 st, silver / emalj, bland annat Hederslegionens Riddartecken samt Pro Patria svärdsordern, Vikt: ca 95 g. Diameter: 3,5-5 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:50)

1385 7052  Miniatyrer 7 st, Höganäs. Höjd: 2-7 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:32)

1385 7389  Mockaskedar + kaffeskedar, 30 delar, silver. Vikt: ca 280g. Längd: 9-10 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:17)

1385 6109  Monterbord Längd: 57 cm. Djup: 52 cm, höjd: 74 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:14)

1385 6451  Mynt 21,6K, Victoria. D G, Britt. Reg, år 1889. Diameter: 22mm cm. Vikt: 7,8g

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:53)

1385 7305  Nattygsbord Ett par, med låda, mahogny, Bredd: 51 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:46)

1385 7455  Oljemålning August Berg (1885-1924), Signerad, daterad 24, "Marsafton på Frösön". Olja på pannå, 23x32cm, yttermått inklusive ram: 31x40cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:54)

1385 7087  Oljemålning Bertil Öhlund (1923-2003), Sverige. "Vid källan". Signerad. Olja på duk, 46x55, yttermått inklusive ram: 49x58 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:41)

1385 7255  Oljemålning Carl Delden (f. 1906), Sverige. Signerad. Olja på pannå, kust, 42x51cm, yttermått inklusive ram: 64x72cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:28)

1385 7478  Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Modell. Olja på duk, Signerad, 80x64, yttermått inklusive ram: 87x72 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:42)

1385 7475  Oljemålning Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Flicka. Signerad, daterad -76. Olja på pannå, 24x34, yttermått inklusive ram: 44x53 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:27)

1385 7509  Oljemålning David Wallin (1876-1957), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 40x51, yttermått inklusive ram: 53x64 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:08)

1385 7362  Oljemålning Erik Lamm (1880-1959), Sverige. Modell. Duk på pannå, 73x80, yttermått inklusive ram: 93x100 cm. Signerad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:48)

1385 7551  Oljemålning Harald Norrby (f. 1928), Sverige. Badande barn, Signerad. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm

1385 6301  Oljemålning Ingegerd Entoft. Havsmotiv. Signerad. Olja på duk, 50x65cm, yttermått inklusive ram: 52x67cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:52)

1385 7467  Oljemålning JB Debois, blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 70x60, yttermått inklusive ram: 85x74 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:24)

1385 6383  Oljemålning Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Söder mälarstrand, Stockholm. Duk på pannå. Signerad, 24x12cm, oramad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:46)

1385 5119  Oljemålning Karl Cederberg (1861-1904), Sverige. Skogsbäck. Signerad, daterad -85. Olja på duk, 53x76 cm, yttermått inklusive ram: 78x102 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:36)

1385 7549  Oljemålning Karl-Erik Hagberg (1919-1999), Sverige. Torpön, Dragsnäs. Signerad. Olja på duk, 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm

1385 7207  Oljemålning Klaas Koster (1885-1969), Nederländerna. Fartygsporträtt. Signerad Amsterdam 1961. Olja på duk, 40x60 cm, oramad

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:51)

1385 6189  Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Mexico". Signerad. Olja på pannå, 11x19cm, yttermått inklusive ram: 33x42cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:42)

1385 2149  Oljemålning Nils Landzelius. Karoliner till häst. Signerad. Olja på duk, 51x61, yttermått inklusive ram: 70x80 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:28)

1385 7466  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Monogramsignerad, Pastoralt landskap. Olja på pannå. Diameter: 18,5, yttermått inklusive ram: 36x36 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:07)

1385 7446  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 20x26cm, oramad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:47)

1385 7447  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 23x34cm, yttermått inklusive ram: 27x38cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:35)

1385 6068  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med bro & kyrka. Olja på duk, ej signerad, 59x71, yttermått inklusive ram: 79x91 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:04)

1385 7465  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Loch Haurn, Signerad 1892. Olja på duk, 46x35, yttermått inklusive ram: 74x63 cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:19)

1385 7469  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad CWS, vårvinter. Olja på pannå, 48x62, yttermått inklusive ram: 62x76 cm

1385 7146  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Komposition. Olja på pannå, 26x20, yttermått inklusive ram: 29x23 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:43)

1385 7456  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Danmark. Olja på duk, 66x97cm, yttermått inklusive ram: 80x110cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:22)

1385 7265  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, duk på pannå, kustlandskap, 31x47cm, yttermått inklusive ram: 42x58cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:33)

1385 7451  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja på duk, 50x65cm, yttermått inklusive ram: 63x78cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:05)

1385 7267  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, gårdsmotiv, 24x32cm, yttermått inklusive ram: 38x46cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:08)

1385 7384  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skärgårdsmotiv. Signerad. Olja på duk, 55x45cm, yttermått inklusive ram: 57x48cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:01)

1385 7073  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Slädfärd, Signerad. Olja på duk, 89x130, yttermått inklusive ram: 102x141 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:16)

1385 6157  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sörjande man. Signerad, daterad -59. Olja på duk, 81x62 cm, oramad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:56)

1385 7068  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 22x32, yttermått inklusive ram: 30x40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:52)

1385 7483  Oljemålning Poul Pava (f. 1967), Danmark. Figurkomposition. Sign a tergo 2006. Akryl på duk, 40x40 cm, oramad

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:05)

1385 7079  Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 72x80 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:50)

1385 7086  Oljemålning Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Myr. Signerad, numrerad 1940. Olja på pannå, 50x65, yttermått inklusive ram: 60x75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:51)

1385 7296  Oljemålning Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 52, "slätten". Olja på pannå, 21x32, yttermått inklusive ram: 36x48 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:20)

1385 7450  Oljemålning Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 39x28, yttermått inklusive ram: 53x43cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:06)

1385 7322  Oljemålning Stina Olsen. Signerad, landskap. Olja på duk, 47x67cm, yttermått inklusive ram: 56x76cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:30)

1385 6663  Oljemålning Svend Sinding Christensen (1898-1980), Danmark. Köpenhamn, monogramsignerad. Olja på duk, 34x26, yttermått inklusive ram: 49x41 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:20)

1385 7242  Oljemålning Torsten Bergmark (1920-1996), Sverige. Ej signerad, "självporträtt". Olja på duk, 37x37cm, yttermått inklusive ram: 40x40cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:53)

1385 7240  Oljemålning Torsten Bergmark (1920-1996), Sverige. Signerad a tergo, 1963, "Italienskt landskap". Olja på duk, 64x80cm, yttermått inklusive ram: 68x84cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:54)

1385 7188  Pall furu. Längd: 60 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:09)

1385 7311  Pall mässing. Längd: 46cm

1385 7203  Pallar ett par, 35x35 cm. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:28)

1385 7376  Parti koppar 1800-/1900-tal

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:27)

1385 7245  Pelarbord Intarsia. Diameter: 71cm, höjd: 74cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:27)

1385 7070  Pigtittare Karl Johan, mahogny. Längd: 42, djup: 22 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:57)

1385 7154  Pinnstolar 4 st, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Pinnockio". 50/60-tal, spjälad rygg, fanér. Sitthöjd ca 44 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:49)

1385 7135  Pipor & pipdelar diverse, bland annat silverdekor

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:05)

1385 7216  Pottskåp Ett par, rokokostil, med stenskiva. Bredd: 42 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:51)

1385 7342  Pottskåp mahogny. Bredd: 28, djup: 30 cm, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:27)

1385 7339  Pottskåp mahogny. Bredd: 41, djup: 38 cm, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:51)

1385 7247  Rakspegel Nyrokoko. Höjd: 144cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:06)

1385 7506  Ram rokokostil, nutida, yttermått inklusive ram: 89x118 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:17)

1385 7360  Remmare 8 st. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:12)

1385 7190  Röllakan 140x200 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:16)

1385 6230  Röllakan 170x235cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:58)

1385 7261  Rullklaffssekretär England, sekelskifte 1900. Bredd: 81 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 101 cm, nyckel

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:08)

1385 7491  Rullmålning Kina, 91x41cm, oramad

S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 21:09)

1385 7071  Salongsbord Gustaviansk stil, Stenskiva. Bredd: 80. Djup: 54 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:01)

1385 7327  Salongsbord Nyrokoko. Bredd: 103, djup: 65 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:34)

1385 7126  Saltkar 1 par + vas, silver, Persien. Höjd: 5-10,5, Vikt: 220 g ca

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:24)

1385 7462  Samlartallrikar 6 delar, Bing & Grøndahl. Diameter: 10-30cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:58)

1385 7283  Serveringsvagn Hans Bølling design för Krüger, Danmark. Diameter: 50cm, höjd: 55cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:27)

1385 7161  Serveringsvagn längd: 74 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:15)

1385 7336  Serveringsvagn med klaff, Björk. Längd: 67-104, djup: 54 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:36)

1385 7164  Servisdelar 8+ 4 delar, Gustavsberg, Gunda

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:54)

1385 7167  Servisdelar Rörstrand, "Clair de lune" ca 25 del

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:16)

1385 7222  Sideboard Teak, Skjutdörrar. Längd: 130, djup: 44 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:06)

1385 7303  Sideboard Teak. Längd: 95 cm. Djup: 35 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:22)

1385 7495  Silverdosor silver, 3+ 6 delar, gravyrer. Längd: 6-10cm. Vikt: 386g

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:29)

1385 7111  Skäkteträ 1800-tal. Längd: 47 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:34)

1385 7125  Skål + ett par, Bägare, silver, Persien. Höjd: 6-9 cm, Vikt: 660 g ca.

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:07)

1385 6290  Skål + Vas, Kina. Höjd: 8-30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:29)

1385 7523  Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, diameter: 14 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:24)

1385 7110  Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Diameter: 14, höjd: 9 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:03)

1385 6664  Skål Gurka, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Längd: 31 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:39)

1385 7319  Skål Helga Henschen (1917-2002), Sverige. Monogramsignerad. Keramik. Höjd: 9 cm

1385 7034  Skål Kåge Verkstad, Gustavsberg, diameter: 30, höjd: 8,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:10)

1385 7054  Skål Kina, gallerporslin, nutida. Diameter: 23 cm. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:14)

1385 7504  Skål Simon Gate (1883-1945), Sverige. Orrefors, 1930-tal, diameter: 20. Höjd: 6,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:37)

1385 7043  Skålar ¤ st, Kristall, bland annat Kosta & Åhus, diameter: 11-15. Höjd: 7-12 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:48)

1385 7271  Skålar 2 st, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Diameter: 10-13 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:09)

1385 7369  Skålar 4 st, Kristall, bland annat Orrefors. Diameter: 15-21, höjd: 6-14 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:08)

1385 7119  Skålar 6 st, Pillivuyt. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:58)

1385 6649  Skålfat Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. "Pond Trassel", Orrefors. Längd: 16 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:41)

1385 7131  Skålfat Kina, diameter: 22 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:24)

1385 7224  Skänk 1800-tal, Ådringsmålat. Bredd: 98, djup: 41 cm, höjd: 108 cm

1385 7366  Skansenglas ca 20 delar. Höjd: 7-20 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:34)

1385 7337  Skåp mahogny. Bredd: 38, djup: 35 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:33)

1385 7260  Skåp Med skjutdörrar, Teak, 1950-tal. Bredd: 120 cm. Djup: 43 cm, höjd: 118 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:24)

1385 7250  Skåp Nyrokoko, valnöt. Bredd: 85 cm. Djup: 44 cm, höjd: 134 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:13)

1385 7196  Skåp Teak, omarbetat tv-skåp, 1950-tal. Bredd: 77 cm. Djup: 49 cm. Höjd: 90 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:58)

1385 7281  Skåp Teak. Bredd: 143 cm. Djup: 43 cm, höjd: 115 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:28)

1385 7124  Skedar 12 st, silver, Persien. Längd: 14 cm, Vikt: 355 g ca.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:07)

1385 7347  Skedar 6 st, silver (830), gravyrer. Längd: 11,5cm, vikt: 72,4g.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:22)

1385 7202  Skedar & gafflar silver, Rosenholm, 9+ 4 st. Längd: 19cm, vikt: 542g.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:16)

1385 7489  Skeppsratt Diameter: 116cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:10)

1385 7218  Skrivbord 1880-tal, Furu. Bredd: 133, djup: 72 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:29)

1385 7436  Skrivbord England. Bredd: 121 cm. Djup: 61 cm, höjd: 76 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:06)

1385 6609  Skrivbord med klaffar, England. Bredd: 100 + 2x30, djup: 60 cm, höjd: 75 cm, nyckel

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:12)

1385 7385  Skrivbordslampor Ett par, Artimide, Tolomeo, Michele de lucchi & Giancarlo Fassina, skruvfäste. Höjd: ca 64 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:02)

1385 7030  Skrivbordsstol Tidigt 1900-tal, senare bemålning, höj / sänkbar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:04)

1385 7221  Skrivskåp med vitrinöverdel. Bredd: 107 cm. Djup: 55 cm, höjd: 210 cm, nyckel

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:55)

1385 7168  Skulptur Boris Stojkov, 1975. Längd: 36, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:27)

1385 7365  Skulptur Buddha, mässing. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:25)

1385 7540  Skulptur Efter Carl Milles, Förstudie till en fontän på 1920-talet, "Specialupplaga för IF". Längd: 15,5. Höjd: 15,5 cm

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:54)

1385 7198  Skulptur Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:46)

1385 7045  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:54)

1385 7321  Skulptur R Chocholka, Älg. Höjd: 43cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:49)

1385 7046  Skulptur i glas Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Losta. Höjd: 13,5 ca

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:21)

1385 6613  Skulpturer + senapsskål, 3 delar, figurala, porslin. Höjd: 15-20 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:21)

1385 7401  Skulpturer 3 st, Tuppar, nutida. Höjd: 25-40 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:06)

1385 7121  Snapsglas 2 st. Höjd: 20-36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:58)

1385 7416  Soffa Chesterfieldmodell. Längd: 215cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:56)

1385 7270  Soffa Howard. Längd: 220

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:11)

1385 6140  Soffa tidigt 1900-tal. Längd: 104 cm. Djup: 60 cm, höjd: 92 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:39)

1385 6389  Soffbord Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Modell 5377, Fredericia Stolefabrik, Danmark, mahogny. Bredd: 80, djup: 80 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:28)

1385 7226  Soffbord England. Bredd: 143, djup: 85 cm, höjd: 53 cm

1385 7018  Soffbord England. Bredd: 84 cm. Djup: 69 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:33)

1385 7444  Soffbord Längd: 83 cm. Djup: 67 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:31)

1385 7186  Soffbord med hylla. Bredd: 92, djup: 76 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:07)

1385 7387  Soffbord Med stenskiva. Bredd: 156cm. Djup: 80 cm, höjd: 49 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:29)

1385 7429  Soffbord Med stenskiva. Bredd: 90 cm. Djup: 50 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:14)

1385 7435  Soffbord NK. Bredd: 90, djup: 90 cm, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:48)

1385 7225  Soffbord Teak. Bredd: 120, djup: 70 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:41)

1385 7214  Soffbord Världskarta. Bredd: 118, djup: 89 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:01)

1385 7213  Soffbord med klaffar 1940-tal. Längd: 80 + 2x20, djup: 55 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:44)

1385 7204  Solspegel diameter: 30 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:01)

1385 7162  Solstolar Ett par

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:11)

1385 7009  Solur höjd: 74cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:48)

1385 7159  Spegel 3 delad med dörrar. Längd: 66-119, höjd: 152 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:21)

1385 7508  Spegel 48x37cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:17)

1385 7017  Spegel 78x40cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:32)

1385 7445  Spegel 86x76cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:48)

1385 7150  Spegel Ek, 73x85 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:21)

1385 7209  Spegel rokokostil, 55x41 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:49)

1385 7080  Spegel Tage Fougstedt (1890-1959), Sverige. Tenn. Signerad, daterad 1927,52x28 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:24)

1385 7428  Spiselhundar 2 st. Höjd: ca 20 cm

1385 6450  Starkvinsglas "Maja", Eva Englund (1937-1998), Sverige. Orrefors. Ej målade. Höjd: 14 st

1385 7415  Stolar 3 st

1385 7340  Stolar 3+ 1 st, rotting

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:13)

1385 7262  Stolar 4 st, 1960-tal

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:44)

1385 7160  Stolar 4 st, Galon.

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:11)

1385 7233  Stolar 4 st, Gustaviansk stil, sitthöjd ca: 45 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:33)

1385 7057  Stolar 4 st, Sent 1900-tal, krom

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:31)

1385 7200  Stolar 8 st, IKEA, "Lena", Erik Wörtz

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:42)

1385 7039  Stolar Ett par, 1940-tal, Mahogny / koppar

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:32)

1385 7326  Stolar Ett par, Rokokostil.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:47)

1385 7552  Sybord Karl Johanstil, mahogny, lyrformad fot, intarsia. Bredd: 60 cm. Djup: 38 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:29)

1385 7306  Sybord lyrformad fot, 1800-tal, mahogny. Bredd: 60 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 72 cm, nyckel

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:16)

1385 5287  Sybord Nyrokoko. Bredd: 52. Djup: 43 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:59)

1385 6407  Syltkrukor 7 st, olika modeller. Höjd: 9-23 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:51)

1385 7514  Symaskin & bil 3 delar, miniatyrer. Längd: 15-20cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:54)

1385 7502  Takarmatur "By Rydéns", Glas, diameter: 48 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:02)

1385 7525  Takarmatur Art Déco. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:33)

1385 6554  Takarmatur By Rydéns, Bellissimo. Höjd: 34cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:18)

1385 7413  Takarmatur glas och mässing. Diameter: 50cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:21)

1385 7035  Takarmatur Höj / sänkbar, mässing. Höjd: 26 +

1385 7301  Takarmatur Mässing och glas. Höjd: 74cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:33)

1385 7410  Takarmatur med prismor. Diameter: 28 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:43)

1385 6146  Takarmatur med prismor. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:55)

1385 6124  Takarmatur Otto Strid, stomme i trä, tre glaskupor. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:59)

1385 7210  Takarmatur Philips, plast / mässing, 1960-tal, diameter: 45 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:46)

1385 7036  Takarmaturer 3 st, 3 st, Louis Poulsen, Design: Eila & John Meilin, No 16512. Metall, Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:13)

1385 7033  Takarmaturer 3 st, Louis Paulsen , Design: Eila & John Meilin, No 16512. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:51)

1385 6321  Tallrikar 4 delar, Meissen. Diameter: 17,5-26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:50)

1385 7519  Tallrikar 6 st, Porslin, Japan. Diameter: 26cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:48)

1385 7323  Tavelram med spegelglas, ramens innermått: 15x19,5

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:04)

1385 7411  Tavlor 2 st, växtmotiv. Motivet: 25x19, yttermått inklusive ram: 37x31 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:19)

1385 7105  Tavlor 3 st, Bert Johnny Nilsson, Litografier + blandteknik, yttermått inklusive ram: 31x23 & 35x32 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:28)

1385 7238  Te & kaffekoppar 3 delar med fat, Eugen Trost, "Zebra", Upsala-Ekeby. Flintgods, handmålad dekor av ränder i svart mot vit fond

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:52)

1385 7458  Teckningar 2 st, Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Yttermått inklusive ram: 35x42. 42-54cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:47)

1385 7130  Tekanna Kina. Längd: 16, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:53)

1385 7353  Tekoppar med fat, 6 st, Arabia, risporslin

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:34)

1385 7187  Telefonbänk Teak, 1960-tal. + ryggstöd, Längd: 122. Djup: 44 cm, höjd: 46-71 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:28)

1385 7049  Terrin Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:10)

1385 7406  Tidningsställ England. Längd: 40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:23)

1385 7443  Tidningsställ England. Längd: 56 cm. Djup: 36 cm, höjd: 49 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:39)

1385 7048  Träskulpturer 4 st. Höjd: 18-21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:05)

1385 7149  Tusch 3 st, Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Signerad. Motivet: 5x7 cm, yttermått inklusive ram: 26x20 cm

1385 7394  Tyg Piero Fornasetti (1913-1988), Italien. "Libreria", Italien, 95x140 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:04)

1385 7199  Uppläggningsfat "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Längd: 41 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:01)

1385 7434  Utdragsäng omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 75 ca

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:27)

1385 7531  Väggarmatur Belid. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:44)

1385 7527  Väggarmatur mässing, Fagerhult. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:38)

1385 7530  Väggarmatur mässing. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:44)

1385 7528  Väggarmatur Reijmyre Glasbruk. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:05)

1385 7028  Väggljusstake Snäcka / amorin. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:28)

1385 7066  Vägglystrar Ett par med prismor. Höjd: ca 34 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:44)

1385 7237  Väggplatta Arabia Helsinki Helsingfors, 14x21cm

1385 7166  Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Elefant ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, ca 23x23 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:41)

1385 7172  Väggrelief Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sverige. Rörstrand. Dekor av vit fågel. Monogramsignerad. Stengods. 25x30cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:01)

1385 7065  Väggsköld Järn, Husqvarna. Diameter: 56 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:22)

1385 7488  Väggtelefon Kungliga Telegrafverket. Höjd: 60cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:40)

1385 7044  Väggur Sent 1800-tal, 95x31 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:41)

1385 7399  Vas + fat + skål, 3 delar, Arabia. Höjd: 2-16. Diameter: 6-11 cm

1385 7215  Vas 4 delar, Kina. Höjd: 6-20cm

1385 7031  Vas Anna Lily, Moorcroft, Stoke on Trent, Reliefdekor. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:57)

1385 7182  Vas Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. "Paprika", Upsala-Ekeby 1948-1962. Delvis glaserat lergods med vita blad på brun botten. Märkt undertill: Upsala-Ekeby. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:36)

1385 7051  Vas Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Bo fajans. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:15)

1385 7183  Vas Fisk, Ture Berglund. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:10)

1385 7107  Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. "Flambé", Rörstrand. Höjd: 15 cm

1385 7163  Vas Gustavsberg. Höjd: 23 cm

1385 7291  Vas Kosta Boda, Blått glas, ej signerad. Höjd: 36cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:57)

1385 7174  Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 22 cm

1385 7367  Vas Kristall. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:42)

1385 7298  Vas överfångsglas. Signerad, reliefdekor med blommor, Höjd: 28,5cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:55)

1385 7292  Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Tema. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:56)

1385 6036  Vas silver (830). Höjd: 17cm, bruttovikt: 166g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:08)

1385 7127  Vas silver, Persien. Höjd: 25 cm, Vikt: 500 g ca.

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:50)

1385 7503  Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:09)

1385 7487  Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 35cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:10)

1385 7056  Vaser + skål, 4 delar, bland annat Anna Lisa Thomsson, & Allan Ebeling. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:45)

1385 7272  Vaser 2 st, glas, bland annat Orrefors. Höjd: 15-16 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:14)

1385 7102  Vaser 2 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Chamotte, Rörstrand. Höjd: 12,5-17 cm, diameter: 10-13 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:35)

1385 6469  Vaser 2 st, omkring 1900, Rörstrand. Höjd: 30-45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:08)

1385 7184  Vaser 2 st, opalinglas. Höjd: 26-33 cm

1385 7493  Vaser 20st. Höjd: 7-13cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:37)

1385 7461  Vaser 5 st. Höjd: 10-21cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:02)

1385 7490  Vaser & skålar 10 delar, Kina. Höjd: 4-11cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:03)

1385 7501  Väska Metall. Längd: 46, Rimova

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:56)

1385 7555  Vattenkantiner 2 st, Koppar, på ställning. Längd: 53-60, höjd: 39-47 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:12)

1385 7122  Vinglas + skål, 4 delar, Kosta Boda. Höjd: 12-26 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:02)

1385 7382  Vinprovarglas 17 st, Orrefors. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:22)

1385 7212  Vitrinskåp nutida. Bredd: 100, djup: 38 cm, höjd: 186 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:54)

1385 7350  Vitvinsglas 11 delar, "Nobel", Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:12)

1385 7177  Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 12,5-25 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:32)

1385 7373  Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde/empire. Diameter: 20-26, höjd: 13-16 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:35)

1385 7460  Ytterfoder 3 st. Höjd: 12-16cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:14)

1385 7524  Ytterfoder 4 st, diameter: 12-17. Längd: 14, höjd: 10-11 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 19:24)

1385 7013  Ytterfoder 4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 13-15,5 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 18:18)

1385 7103  Ytterfoder Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand, Jugend, diameter: 26, höjd: 18 cm

1385 7151  Ytterfoder Koppar. Diameter: 23, höjd: 22 cm

1385 7459  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 mars 2021 20:46)