78 5003 Akvarell Erik Jerken, 1926, "vid Djurgårdsbrunn", 32x22
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 8002 AMPEL Senempire, glaskupa sprucken, nitad, H55
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7030 BORDSKLOCKA Wmf, Jugend
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7024 BORDSPENDYL Ludvig 16-stil, London
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 5028 BYRÅ Barock, Ek, L107 D65 H83
S�ldes f�r 8.500 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7028 FISKBESTICK WMF, 12 + 12 + 1 st, Jugend
78 7022 Litografi Roland Svensson, Pt, 1958, Vintermotiv från Möja, 40 x 32
S�ldes f�r 2.900 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7021 Litografi Roland Svensson, Pt, 1957, "Sommarskärgård", 32 x 27
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7019 OLJEMÅLNING 1800-tal, Vue från Tyrolen, 28 x 41
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7006 OLJEMÅLNING Carl O. J. Lund, 1896, landskap med vattendrag, 43 x 65
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7002 Oljemålning Ruth Sjögren, stilleben, 66x58
78 7029 SKÅLFAT Med hänklar, Goldscheider, Österrike, L35
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7007 SKRIN Allmoge, 1830
78 7011 Skulptur Bror Forslund, Gips, skador , H35
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7016 SPEGELSKÅP 1890-tal, L84 D54 H207
S�ldes f�r 4.700 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 3001 TABURETTER 1 par, gustaviansk stil
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7004 TEGLAS 6 st, WMF
78 7005 TEKANNA + SOCKERSKÅL Silver, Italien
S�ldes f�r 3.700 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)
78 7008 TERRIN Med lock, silver, utl stplm, H24
S�ldes f�r 2.700 kr (Sista budtid är den 3 september 2001 17:30)