Auktionshuset Metropol AB

 Kommande auktion den 18 februari 2019 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1235 4173  Affisch Matisse, 1974,77x50

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:49)

1235 4640  Akryl Olle Idewall (f. 1928), Sverige. Figurer, signerad. 44x58 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:03)

1235 4558  Akvarell Anders Gullberg (f. 1927), Renhjord. Signerad, daterad -76. Motivet: 18,5x26

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:26)

1235 4182  Akvarell Heiner Peter Norberg (f. 1939), Sverige. Signerad, daterad 87,28x34

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:02)

1235 3448  Akvarell J W Williams, 21x47

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)

1235 4050  Akvarell Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Uppsala slott. Signerad, daterad -85,34x42

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:09)

1235 4393  Akvarell Karl Hjalmar, Bergqvist, Hamn, 31x48

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:30)

1235 4179  Akvarell Oidentifierad konstnär. Familjeporträtt, 26x21

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:56)

1235 4056  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Uppsala slott, 25x35

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:20)

1235 4064  Akvarell Orientaliskt motiv, 25x34

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)

1235 3146  Akvarell Ro Cherif, Istanbul, Signerad, bladets mått: 27,5x40

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:52)

1235 3221  Akvarell Ulla Nordenfelt (f. 1926), Sverige. Lök, Signerad, Motivet: 23x32 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)

1235 4654  Akvareller 2 st, Signe Aspelin (1881-1961), Stockholm, signerad, 24x20,28x22 ca

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:35)

1235 4665  Altare Indien, trä, bemålad. Längd: 36. Djup: 27 cm, höjd: 66 cm, med belysning

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:37)

1235 4271  Ampel jugend, koppar. Höjd: 14 cm. Diameter: 16 cm

Just nu: 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:32)

1235 3350  Amplar Ett par, Gustavsberg, 2006. Höjd: 27-70

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:18)

1235 4539  Apoteksflaskor 3 st. Höjd: 30-44

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:01)

1235 4533  Applique Blandstil, mässing, Tidigt 1900-tal. Höjd: 52 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:52)

1235 2264  Applique Louis XVI stil, 1800-tal, brons. Höjd: 57

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:27)

1235 4606  Appliquer Ett par, rokokostil, prismor. Höjd: 30

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:56)

1235 4325  Appliquer Ett par, tidigt 1900-tal. Höjd: 30 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:28)

1235 4421  Arkivskåp Jalusi, bemålad, Längd: 46cm. Djup: 30cm, höjd: 114 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:47)

1235 4336  Arkivskåp med jalusi, ek. Längd: 60 cm. Djup: 53 cm. Höjd: 164cm, nyckel

Just nu: 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:37)

1235 4609  Arkivskåp Metall, Längd: 40cm. Djup: 72 cm, höjd: 132cm, nyckel

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:00)

1235 4026  Armband 18k, X-länk, 15g ca

Just nu: 2.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)

1235 4029  Armband 18k. Vikt: 2,4g

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:45)

1235 4059  Armbandsur Sovjet

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:35)

1235 4058  Armbandsur Vostok-Europe Ekranoplan Caspian Sea Monster, Tritium

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:34)

1235 4023  Armring 18k, 18g ca

Just nu: 3.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)

1235 4438  Årsur Haller. Höjd: 22

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:24)

1235 4267  Askkopp  + spargris, 2 delar, Koppar. Höjd: 10 ca

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:27)

1235 4589  Assietter + skålar, 12 + 8 + 6 + 1 delar, bland annat Kastehelmi, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Arabia, glas, lanserades 1964

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:35)

1235 4108  Båglampa mässing. Höjd: 202

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:05)

1235 4083  Baguettbricka Johnny Mattsson (1906-1970), Sverige. Längd: 60

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:33)

1235 4126  Bänk Ek. Längd: 116, djup: 39 cm, höjd: 35 cm

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:04)

1235 4673  Barnfåtölj rokokostil. Höjd: 56

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:58)

1235 4296  Barnstol

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:54)

1235 4332  Barnstol Pinnmodell

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:34)

1235 4323  Båtratt nutida. Diameter: 93 cm

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:27)

1235 3443  Bestick 16 delar, Silver (800), knivar & skedar. Bruttovikt: ca 777g (varav knivar ca 569g)

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:29)

1235 4207  Bestick 51 delar, 1950-tal

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:29)

1235 4583  Bestick Nils Johan, 50/60-tal, 30 del ca

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:24)

1235 4660  Bestickuppsättning 24 delar, Villeroy & Boch

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:12)

1235 3352  Bestickuppsättning 38 delar, Ingrid, nysilver

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:20)

1235 4671  Bestickuppsättning 90 delar, nysilver, Vasamodellen

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:40)

1235 4638  Blandteknik 2 st, Olle Idewall (f. 1928), Sverige. Kvinnor, signerad. 23x14,29x11

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:02)

1235 3336  Blandteknik Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. På bordsskiva, monogramsignerad, 78x53 cm

Just nu: 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:18)

1235 4429  Blandteknik Egil Malmsten, Mostar, signerad. -47,19x24

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:59)

1235 4197  Blandteknik Ewert Karlsson EWK (1918-2004), Sverige. Man. Signerad, daterad 1982, bladets mått: 50x37, oramad

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:06)

1235 3277  Blandteknik Henrik Tikkanen (1924-1984), Finland. Riksdagshuset i Helsingfors. Motivet: 21x31 cm

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:46)

1235 4483  Blandteknik K madra, Bali, signerad. 46x36

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:47)

1235 4667  Blandteknik Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Kvinnor, signerad, duk, 39x46

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:25)

1235 4464  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Industriområde, 51x36

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:11)

1235 4151  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 99,34x48

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:48)

1235 4192  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad. Hund och Pojke, 26x23

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:22)

1235 4065  Blandteknik Orientaliskt motiv, 80x52

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:43)

1235 4066  Blandteknik Orientalisktmotiv, 80x60 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:44)

1235 4479  Blandteknik signerad. Porträtt, 35x29

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:44)

1235 4424  Blomsterbord Bemålad, Längd: 75cm. Djup: 23 cm, höjd: 81cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:50)

1235 4502  Bokhylla "Read", Design: Peter J. Lassen för Montana, 9 st stapelbara moduler

Just nu: 6.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:31)

1235 4416  Bokhylla Längd: 82cm. Djup: 33 cm, höjd: 206 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:45)

1235 4611  Bokhylleskåp mahogny, Längd: 126 cm. Djup: 40 cm, höjd: 175 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:06)

1235 4578  Bokhylleskåp Skaraborgs Möbelindustri, Tibro. 50/60-tal, teak. Längd: 210 cm. Djup: 30 cm, höjd: 173 cm, nyckel

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:16)

1235 4138  Bokverk 12 band, Selma Lagerlöf

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:51)

1235 4252  Bordsdekoration + askfat, 6 + 1 delar. Längd: 11-23, metall

1235 4526  Bordsfotogenlampa Elektrifierad. Höjd: 52 cm

1235 4111  Bordslampa Art Déco-stil, Brevete. Höjd: 36

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:11)

1235 4381  Bordslampa brons. Höjd: 32 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:24)

1235 4081  Bordslampa design: Richard Sapper (1932-2015), Tyskland.

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)

1235 4522  Bordslampa Furu. Höjd: 62 cm

1235 4619  Bordslampa höjd: 50 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)

1235 4559  Bordslampa väderkvarn

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:30)

1235 3454  Bordslampfot Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta. Höjd: 22 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)

1235 4268  Bordslampfot figural, Tyskland. Höjd: 26

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:29)

1235 4396  Bordslampfötter Ett par, Murano, Rostratoglas. Höjd: 11

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:33)

1235 4560  Bordslampor Ett par, DesignHouse. Längd: 16

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:37)

1235 4687  Bordslyster Sengustaviansk stil 1800-tal, Fot i kristall, stomme och ljuspipor i förgylld mässing. Höjd: 78 cm

Just nu: 6.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)

1235 4431  Bordssurtout nysilver. Höjd: 34

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:05)

1235 4205  Bordsunderlägg 6+ 4+ 1, Josef Frank, Tulpan, Firma Svenskt Tenn, 40x30,28x41

Just nu: 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:22)

1235 4588  Bordsur marmor, kolonn. Höjd: 32 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:34)

1235 4134  Bricka nysilver, England. Längd: 68

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:38)

1235 4356  Brickbord omkring sekelskiftet 1900, mahogny, Längd: 85 cm. Djup: 50cm, höjd: 80 cm

Just nu: 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:54)

1235 4256  Brickor 2 st, Koppar, Jugend. Längd: 32-63

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)

1235 4123  Brickor 2 st, nysilver, KL. 43-63

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:55)

1235 4669  Brudkrona förgyllt silver, med pärlor och stenar, 1965. Diameter: 9. Höjd: 5 cm. Vikt: 73g

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:35)

1235 4085  Burkar med lock, 2 st. Höjd: 12-13

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)

1235 4595  Byrå 1950-tal, Teak. Längd: 75, djup: 38 cm, höjd: 80 cm, nyckel

1235 4361  Byrå 50/60-tal, mahogny. Längd: Längd: 60cm, djup: 33 cm, höjd: 62 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:57)

1235 4411  Byrå 6 lådor, Längd: 56cm. Djup: 41cm, höjd: 147cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)

1235 4454  Byrå Betsad furu, Längd: 41 cm. Djup: 31cm, höjd: 71 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)

1235 4631  Byrå Ek, 6 lådor, Längd: 50cm. Djup: 42 cm, höjd: 95cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:19)

1235 4136  Byrå Hauptstil, medstenskiva. Längd: 112, djup: 48 cm, höjd: 80 cm, nyckel

Just nu: 2.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:44)

1235 4135  Byrå Intarsia, med stenskiva. Längd: 76 D, 38, höjd: 74 cm, nyckel

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:38)

1235 4458  Byrå med stenskiva, Längd: 50 cm. Djup: 30 cm, höjd: 70 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:04)

1235 4211  Byrå med stenskiva, Längd: 63 cm. Djup: 35cm, höjd: 68 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:38)

1235 4418  Byrå omkring 1900, bemålad, Längd: 98cm. Djup: 48 cm. Höjd: 78 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:46)

1235 4571  Byrå omkring 1900, Intarsia. Längd: 81, djup: 49 cm, höjd: 85 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:07)

1235 4577  Byrå rokokostil, 6 lådor. Längd: 52, djup: 37 cm, höjd: 105 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:15)

1235 4341  Byrå sengustaviansk stil, stenskiva, mahogny, Längd: 85 cm. Djup: 47cm. Höjd: 79 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:41)

1235 4632  Cafébord diameter: 60 cm, höjd: 77 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:20)

1235 4045  Champagnekylare 2 par. Höjd: 19-20

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:52)

1235 4046  Champagnekylare ett par, G H Mumm. Höjd: 27

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:53)

1235 4610  Chiffonjé Furu, Längd: 105 cm. Djup: 56cm, höjd: 140cm, nyckel

1235 4547  Coasters 8 delar, Spelmarker. Längd: 8-12

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:20)

1235 4552  Dalahästar 6 st. Höjd: 7-15

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:02)

1235 4025  Damarmbandsur 18k, Certina, + extra del till armband, 19,4 g brutto

Just nu: 3.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:38)

1235 4384  Damarmbandsur Tissot, Stylist

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:24)

1235 3051  Dekorationsägg 11 delar, Australien, tidigt 1900-tal. Trä, delbara. Längd: 1-12 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:05)

1235 4394  Dekorelement 2 delar, järn, bemålade. Längd: 54 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:31)

1235 4666  Dekorelement Sent 1800-tal. Längd: 89, djup: 49 cm

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:40)

1235 2265  Docka Simon Halbig, blunddocka. Höjd: 48

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:28)

1235 3360  Dockmöbler diverse

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:16)

1235 4273  Dosa  + skulptur, porslin, Kina, diameter: . Längd: 6

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:34)

1235 4613  Dosa CG Hallberg, silver, 1938. Vikt. 50 g ca, Längd: 4,5 cm. Vikt: 50g

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:16)

1235 4427  Dragkista bemålad, ca 1800. Längd: 146cm. Djup: 61cm. Höjd: 117 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:52)

1235 4258  Dragspel Hagström, Rosita II 426-269. Längd: 42 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)

1235 4019  Dräktbrosch 18k, 4,2g ca

Just nu: 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)

1235 4565  Draperi 60/70-tal, 155x238

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:58)

1235 4049  Etsning "Utsigt af stade Strängnäs". Motivet: 29x38

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:07)

1235 3270  Etsning Birgitta Liljebladh (f. 1924), Signerad, daterad 47. Motivet: 15x11 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:34)

1235 4176  Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. 32/35, flicka, signerad. Motivet: 16,5x12

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:52)

1235 4175  Etsning David Tägtström (1894-1981), Sverige. Rots skans Älvdalen. Motivet: 11x26

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:50)

1235 3015  Etsning Hans Norsbo (1897-1955), Sverige. Signerad, daterad -41, man, 24x19

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)

1235 4167  Etsning Jacob Axel Gillberg, Risbadstugan". Med texten "Den quinnan har ei kiärligt hierta, Som giör sin man så bakvänd smärta". Bildens mått ca 21x26 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)

1235 4314  Etsning Stig Pettersson, Vårvinter, 23/50, signerad -83. Motivet: 31x39

1235 4082  Etsningar 3 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Fiskargubbar, ca 17x12

1235 4194  Färgetsning Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. Lite Kung, 18/90. Signerad, daterad 1993, ramens innermått: 50x40

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)

1235 4180  Färglitografi 2 st, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. 360 upplaga. Motivet: 35x24

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)

1235 4181  Färglitografi 3 st, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. 360-upplaga. Motivet: 35x24

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:00)

1235 4238  Färglitografi Åke Westin (f. 1939), Sverige. Stortorget. Signerad, numrerad 192/360. Motivet: 40x57 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:30)

1235 4304  Färglitografi Anders Sköld (f. 1968), Sverige. Stockholm. Signerad, numrerad 25/500. Motivet: 43x53 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:06)

1235 4649  Färglitografi Anthony Strüwer (f. 1942), 21/250, löst blad, Signerad, sommar, 54x45

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:22)

1235 4051  Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "Solnedgång i Havsbandet", Akvarellerad lito. Motivet: 27x42 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:11)

1235 2061  Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Löst blad + katalog. Signerad, numrerad 148/170, bladets mått: 38x30

1235 4648  Färglitografi Christina Knall (f. 1947), Sverige. Motiv från Slussen, Löst blad, Signerad, 45x56

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)

1235 4169  Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. EA-upplaga, signerad 2002. Motivet: 17x25

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:44)

1235 4052  Färglitografi Felix Hatz (1904-1999), "Tingvalla Land". Signerad, numrerad 70/160. Motivet: ca 27x50 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:14)

1235 4047  Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. "Långe Jan", EA-upplaga, Signerad, Motivet: 20x13

1235 4053  Färglitografi Harald Lyth (f. 1937), Sverige. "Ouverture", Orphei Drängar. Signerad, numrerad 46/150. Motivet: 50x38 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:18)

1235 4177  Färglitografi Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 65/225. Motivet: 20x26 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:53)

1235 4184  Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), PT. Signerad, daterad 92. Motivet: 35x29

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:05)

1235 4388  Färglitografi Joaquín Vaquero Turcios (1933-2010), Spanien. EA-upplaga, signerad, bladets mått: 57x75

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:08)

1235 4507  Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. EA-upplaga, motivet: 60x60

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:20)

1235 4508  Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 10/75. Bladets mått: 69x54 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:21)

1235 4392  Färglitografi Jonas Fredén (f. 1959), Sverige. EA-upplaga, signerad, bladets mått: 42x56

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:23)

1235 4647  Färglitografi Kerstin Bonnevier (1946), Marabou parken, löst blad. Signerad, daterad -93, bladets mått: 39x48

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)

1235 4156  Färglitografi Lars Isacson (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 336/500, daterad 87. Motivet: 45x63 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:16)

1235 4129  Färglitografi Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. HC-upplaga. Motivet: 61x88

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:24)

1235 4235  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Skärgård. Signerad. Motivet: 43x61

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:28)

1235 4174  Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. 30/295. Signerad, daterad 2003. Motivet: 28x36

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:49)

1235 3274  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 80/120. Motivet: 87x59 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:40)

1235 3083  Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarhus. Signerad, numrerad 166/260. Motivet: 31x47 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:36)

1235 4389  Färglitografi Pierre Jacquot (1929-2009), Frankrike. Signerad, numrerad 57/150, bladets mått: 66x50 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:13)

1235 3307  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinter. Signerad, numrerad 320/360. Motivet: 41x35 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:27)

1235 4227  Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 290/300. Motivet: 64x49 cm

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:49)

1235 4305  Färglitografi Svenska Kungar, 55x44

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:08)

1235 4680  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. 141/250, Signerad. Motivet: 26x21

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)

1235 4057  Färglitografier 2 st, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Ven. Motivet: 40x50 & 45x60

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)

1235 4387  Färglitografier 2 st. Nito Vega (f. 1961), Sverige. Numrerade och signerade, bladets mått: 37x59

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:06)

1235 4650  Färglitografier 3 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Lösa blad, signerade. Motivet: 24x43

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:24)

1235 4519  Färglitografier 4 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Golf, HC-upplaga, signerade, lösa blad, bladets mått: 55x43

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:26)

1235 3066  Färglitografier 4 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerade. Motivet: 26x24 cm, 26x27 cm, 29x27 cm, 45x36 cm

1235 4013  Fat  + form, 2 delar, Villeroy & Boch, Petit Fleur. Längd: 35-44

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:04)

1235 4621  Fat + lampa, porslin, koppar, Kina. Höjd: 18 cm. Diameter: 23 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:33)

1235 4260  Fat  + skulptur, 2 delar, Metall, bland annat Norge. Längd: 20, höjd: 19 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)

1235 4472  Fat 6 st, Tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 19-47

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:24)

1235 4161  Fat Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, 17x17

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)

1235 4604  Fat Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods, diameter: 34

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:50)

1235 4657  Fat Rörstrand. Diameter: 40 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:02)

1235 4130  Fåtölj + fotpall, Oscar & Clothilde

Just nu: 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:26)

1235 4346  Fåtölj Tidigt 1900-tal, skinn

Just nu: 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)

1235 4523  Fåtöljer 1960-tal, Galon

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:37)

1235 4103  Figuriner 3 st, Porslin, Italien. Höjd: 16

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:49)

1235 4266  Figuriner 5 st, Barn, porslin. Höjd: 5-15

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:27)

1235 4446  Fiskbassäng Kina. Diameter: 38. Höjd: 32 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:44)

1235 4447  Fiskbassäng Kina. Diameter: 42. Höjd: 47 cm

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:44)

1235 4445  Fiskbassäng Kina. Diameter: 47. Höjd: 40 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:40)

1235 4594  Fiskbestick 3 uppsättningar, nysilver, 12 + 12 + 12 st

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:42)

1235 4618  Fiskfat Gustavsberg. Längd: 57 cm ca

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:27)

1235 4554  Form  + gryta, 2 delar, Koppar. Längd: 47-62, diameter: 32 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:04)

1235 4645  Fotoakryl Frederico de Albinini, "Great Men". Tim Lee-Bernes, Mark Zuckerberg, Gerge Lucas, Michel Gorbachev, John Lennon, Leonardo da Vinci, Bill Gates, Alexander Graham Bell, James Watson, Albert Einstein, Richard Branson, Henry Ford, Abraham Lincoln, Winston Churchill, Carl Icahn, Milton Friedman, John F Kennedy och Jack Kilby. Signerad a tergo, duk, 65x130 cm

Just nu: 2.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:50)

1235 2394  Fotografi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. ”Mikael Persbrandt”, 47/50, signerad Ryan, 43x28

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:24)

1235 4310  Fotografier 4 st, Skådespelare, bland annat Marilyn Monroe. Motivet: 38x29 respektive 48x37 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:14)

1235 4553  Fotoramar Parti

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:03)

1235 4109  Fotpall Läder, 1960/70-tal. Längd: 57, djup: 57 cm, höjd: 39 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:06)

1235 4362  Fotpall Längd: 35 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:58)

1235 4164  Frukter 8 delar, konstglas. Höjd: 5-14 cm

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)

1235 3218  Gallerskål på fot, Gustavsberg. Längd: 31 cm, höjd: 23 cm

1235 4062  Gitarr Akustisk, Spanien

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:39)

1235 4316  Glas + kuriosa, 10 delar, Pan Am. Höjd: 8,5

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:21)

1235 4141  Glas 12+ 6 st, bland annat Helga. Höjd: 14-19

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:27)

1235 4119  Glas 4 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 17-24 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:42)

1235 4448  Glas på fot, 10 + 10 st. Etsad dekor. Höjd: 9 - 12

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:41)

1235 4006  Glasfrukter Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Kosta Boda, 13 st, 8-21 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:14)

1235 4233  Glasmålning Oidentifierad konstnär, park med slott, 12x18

1235 4145  Glasmålning Stilleben, 36x20 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)

1235 4584  Glasservis 55 del ca, Royal Crona. Höjd: 10-17

Just nu: 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)

1235 4091  Glasservis ca 100 del

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)

1235 4369  Glöggmuggar 10 st. Glas. Höjd: 6

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:10)

1235 4608  Golvlampa 1950-tal. Höjd: 137

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:59)

1235 4359  Golvlampa 1950-tal. Höjd: 150 cm

Just nu: 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:56)

1235 4580  Golvlampa 1960-tal, ben i teak. Höjd: 119 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)

1235 4531  Golvlampa höjd: 138 cm ca

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)

1235 4527  Golvlampa mässing / mahogny. Höjd: 146

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:48)

1235 4528  Golvlampa mässing. Höjd: 144

1235 4450  Golvlampa Uplight, Luceplan, Lola Terra, höjd: 160-200

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:48)

1235 4449  Golvlampa Uplight, Luceplan, Lola Terra, höjd: 160-200 cm

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:45)

1235 4423  Golvur Furu. Höjd: 205

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:49)

1235 4587  Golvvas Bay, Västtyskland, 50/60-tal. Höjd: 41

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:33)

1235 3161  Gouache Oidentifierad konstnär. Midsommar, 37x45 cm

1235 4428  Gräddkanna silver, 1800-tal. Höjd: 13 cm

1235 2062  Grafiska blad Diverse, mapp, Lösa blad, bland annat Roy Friberg, Gösta Werner & Birger Lundquist

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:02)

1235 4493  Grafiskt blad Magdansös. Motivet: 33x18 cm

1235 4370  Gravyr Alf Boilot, Värdshus interiör. Motivet: 29x40

1235 4152  Gravyrer 4 st, 1700-/1800-tal

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:57)

1235 4153  Gravyrer 5 st, 1700-/1800-tal

1235 4676  Grislampa Osram thermolux, 250W, med galler

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:07)

1235 4337  Gungstol 1960-tal

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:38)

1235 4122  Hallbyråar ett par. Längd: 28, djup: 25 cm, höjd: 67 cm

Just nu: 1.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)

1235 4607  Hallmöbel 1960-tal. Längd: 80, djup: 32 cm, höjd: 180 cm

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)

1235 4028  Halsband  + örhängen, 3 delar, 18k, 6g ca

1235 4681  Halsband 18k med röd rubin

Just nu: 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:18)

1235 4503  Halsband med hänge, 18k med safir och briljanter, bruttovikt 6 g ca

Just nu: 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)

1235 4386  Halsband odlade pärlor, silverlås. Längd: 60

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:45)

1235 4024  Halsband med camé 18k, 16g brutto

Just nu: 2.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:37)

1235 4027  Halsband med hönge 18k, 5,8g ca

Just nu: 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:43)

1235 3040  Hängare mässing, 1800-tal. Höjd: 18,5

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:22)

1235 3032  Hänglås diverse, 10 st + diverse ej tillhörande nycklar

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:28)

1235 4022  Hängsmycke 18k med stenar, Halsband förgyllt silver

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)

1235 4063  Herrarmbandsur 4 st. Certina, Tissot, Atlanic, Lejon. Diameter: 3,3 - 3,7

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:36)

1235 4216  Herrarmbandsur Charmex

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:40)

1235 4338  Hög hatt Bodecker

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:39)

1235 4426  Hörnskåp 1700-/1800-tal, bemålad, Längd: 80 cm. Djup: 50cm, höjd: 154 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)

1235 4620  Hushållsvåg höjd: 37 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:31)

1235 4185  Hyllor Ett par, Längd: 39 cm. Djup: 22 cm, höjd: 36cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:07)

1235 4622  Ishink Daydream, Australia. Höjd: 24 cm

1235 4473  Julkrubba + djur, modell äldre

1235 4417  Jultallrikar 10 st. Rörstrand

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)

1235 4498  Kaffe / mockaservisdelar 28 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, II-sortering

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:18)

1235 4329  Kaffe/teskedar 6+ 6+ 6+ 13+ 1, Motivet, silver. Vikt: 437g

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)

1235 4158  Kaffekanna design: Sigvard Persson, Mamsell. Höjd: 18

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)

1235 4039  Kaffekanna silver, Hammer, 1875. Höjd: 27cm. Vikt: 695g

Just nu: 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:03)

1235 4007  Kaffeservis 27 delar, Gustavsberg, Blå Blom. Höjd: 8-22 (olika stämplar)

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)

1235 4596  Kaffeservis 27 delar, Hackefors, Vinranka

1235 4379  Kaffeservis 30 delar, ca. Blå Blom, Gustavsberg

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:23)

1235 4593  Kaffeskedar 12 st, same, COP, 1957. Längd: 10

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:40)

1235 3376  Kaffeskedar 12 st, silver, Cohr, Danmark. Längd: 11 cm. Vikt: 190 g

Just nu: 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)

1235 4532  Kagge på ställning, Ek. Längd: 50, höjd: 52 cm, med tappkran

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)

1235 4131  Kanapé ABC-collection. Längd: 130

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)

1235 4195  Kanna + fat, Nittsjö. Diameter: 29 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:37)

1235 4265  Kanna Kina, 1770-tal. Höjd: 12 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:26)

1235 4674  Kannor 2 st, 1950-tal. Höjd: 28-31,5

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:58)

1235 4251  Kannor 2 st. + såsskål. Stjärnsund Gefle. Höjd: 10 - 16

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)

1235 4615  Kapsylöppnare mässing

1235 4623  Karaff Kristall. Höjd: 40 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)

1235 4663  Karaffer + kannor, 8 delar, bla. Kosta Boda. Höjd: 9 - 27

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:14)

1235 4204  Karaffer 2 st. Höjd: 25-27 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)

1235 4090  Karaffer 5 st, Kristall. Höjd: 30-33

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:49)

1235 4469  Karaffer 5 st. Höjd: 19-30 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:18)

1235 3138  Kärl 2 st, Kina, Trä. Höjd: 37-65

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:00)

1235 3137  Kärl 2 st, trä, Kina. Diameter: 51, höjd: 36 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:59)

1235 3252  Karmstol "Nina", Bröderna Andersson

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:17)

1235 4348  Karmstol Doktor Åkerblad, Edsbyverken

1235 4366  Karmstol snurr, omkring 1900

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:03)

1235 4455  Karmstolar Ett par, Rokokostil

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:02)

1235 4521  Karmstolar ett par, Yngve Ekström Småland, tidningsbord. Längd: 63 cm. Djup: 37 cm. Höjd: 60cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:34)

1235 4636  Keramiktavla Olle Idewall (f. 1928), Sverige. Flicka i fönster, 29x29 cm

1235 4629  Kista Längd: 80 cm. Djup: 44 cm, höjd: 53 cm

1235 4443  Klaffbord Nils Göran Gustafsson, Stolab, björk. Längd: 69+ 2x50 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 76 cm

Just nu: 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:33)

1235 4614  Klocka + stoppur. Diameter: 7-15 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:18)

1235 4281  Klocka Italien. Höjd: 29 cm

1235 4641  Klockställ 1890-tal, metall. Höjd: 27 cm

1235 4086  Knappaskar Ask för kragknappar, 2 st, mässing och tenn. Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna. Dekor av man som tittar ner i hål. Diameter: ca 6,5 cm, Ask för kragknappar, tin. Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna. Dekor av man som tittar ner i hål. Diameter: ca 6,5 cm

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:39)

1235 4677  Koffert modell äldre. Längd: 100, djup: 57 cm, höjd: 65 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:08)

1235 4014  Kökshanddukar 12 st, Linne

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:13)

1235 4456  Konsolbord Gustaviansk stil, med stenskiva, Längd: 71 cm. Djup: 38 cm, höjd: 77 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:03)

1235 4457  Konsolbord Nyrokoko, bemålad träskiva. Längd: 73cm. Djup: 32cm. Höjd: 78 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:04)

1235 4509  Konstglas 5 delar, Djur, bland annat Ronneby. Höjd: 9,5-25,5

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:43)

1235 4162  Konstglas 7 delar, bland annat Ann Wåhlström, Kosta Boda. Höjd: 8-23

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:45)

1235 4270  Kopp  + dosa, 2 delar, Royal Copenhagen, & Meissen, diameter: 9

1235 4437  Kopparstick Erik Dahlbergh, Svenskar i strid mot danskar i Bremervörde 1657. Motivet: 27x33 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:20)

1235 4331  Korgstolar 2 st

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:33)

1235 4127  Kråsnål 18 k, 2,4 g

Just nu: 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:17)

1235 4363  Kruka Höganäs, 50 L. Höjd: 55

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:58)

1235 4003  Krukor 6 st + fat, Arabia. Höjd: 9-14

Just nu: 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:36)

1235 4546  Lackaskar / burkar Asien. Längd: 30, höjd: 6-11 cm

1235 4530  Lampa Osram, Modell G 311

1235 4354  Lampbord Ett par, England, 40x40, höjd: 56 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)

1235 4653  Lampbord med låda. Längd: 41. Djup: 28 cm, höjd: 70 cm

1235 4084  Lampett mässing, Danmark, 23

1235 4540  Lampetter Ett par. Höjd: 27 cm

1235 4514  Lampkupa höjd: 33 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:09)

1235 4513  Lampkupor 3 st. Höjd: 33 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:08)

1235 4420  Läsbord ställbart

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:47)

1235 4015  Linnehanddukar 12 st

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:14)

1235 4080  Litografi 2 st, Stockholmsmotiv, 25x38

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:31)

1235 4378  Ljuskrona höjd: 91 cm

Just nu: 2.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:23)

1235 4222  Ljuskrona Maria Teresia-stil. Höjd: ca 40 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:02)

1235 4605  Ljuskrona rokokostil. Höjd: 45 ca

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:54)

1235 4626  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 48 cm ca

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:54)

1235 3192  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 65 ca

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:10)

1235 4551  Ljusstakar  + skrin, 5 delar

1235 4668  Ljusstakar 1 par + 3 st, mässing, Skultuna. Höjd: 5

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:34)

1235 4004  Ljusstakar 2 par + 1 par ljuskronor, mässing. Höjd: 12-22

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:13)

1235 4247  Ljusstakar 2 st, Horn, mässing. Höjd: 27-33

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:59)

1235 4240  Ljusstakar 6 st, Trä, Folkdräkter + tomte. Höjd: 21-38

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:46)

1235 4219  Ljusstakar Ett par, Järn. Höjd: 17 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:00)

1235 4321  Ljusstakar Ett par, Jugend, mässing. Höjd: 20 cm

Just nu: 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:26)

1235 4658  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 16 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:03)

1235 4319  Ljusstakar Ett par, nysilver, Mema. Höjd: 23

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:25)

1235 4231  Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 27

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:23)

1235 4322  Ljusstakar Ett par, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 21 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:27)

1235 3122  Ljusstakar Ett par, silver, TESI Tenn & Silver AB, Göteborg, 1961. Höjd: 15, bruttovikt: ca 380 g

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:29)

1235 3139  Ljusstakar Ett par, Skultuna, Mässing / marmor. Höjd: 14cm

1235 4536  Ljusstakar Ett par, Skultuna, mässing. Höjd: 26 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:59)

1235 3337  Ljusstakar ett par, Tenn, sengustavianska. Höjd: 16 cm

1235 4373  Ljusstakar Ett par, tenn. Höjd: 22

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:14)

1235 4672  Ljusstake Drake, Asien, metall. Höjd: 71 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:57)

1235 4678  Ljusstake Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Höjd: 41 cm ca

Just nu: 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:16)

1235 4113  Ljusstake Smide, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 42

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:15)

1235 4107  Målarstege höjd: 135 cm

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:03)

1235 4404  Malmkrona Diameter: 70. Höjd: 65 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:14)

1235 4074  Mapp Roberto Moschini, 10 litografier, bladets mått: 76x56 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:55)

1235 4224  Matsalsskåp med vitrindel, Jugend, Längd: 104 cm. Djup: 47 cm, höjd: 223cm

Just nu: 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:03)

1235 4215  Matsalsskåp rokokostil. Längd: 132. Djup: 55 cm, höjd: 210 cm, nyckel

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)

1235 4598  Matservis 50 del ca, Bavaria

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:45)

1235 4511  Matservisdelar + muggar, 19 delar, Villeroy & Boch, "Petit Fleur"

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:49)

1235 4496  Matservisdelar 24 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, II-sortering, 10 + 10 + 4 delar

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:13)

1235 4600  Matservisdelar 25 del ca, Gefle

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:47)

1235 4232  Matservisdelar / te 55 delar, Blå Blom, Gustavsberg, (ej tefat)

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:22)

1235 4038  Matskedar 12 st, silver, Svensk spets, NSM (z8). Längd: 18cm. Vikt: 430g

Just nu: 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:01)

1235 4055  Matta Kina, 136x200

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:22)

1235 4054  Matta Kina, 184x270

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:21)

1235 4520  Matta Orientalisk, 138x180

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:28)

1235 4452  Matta orientalisk, 169x303

Just nu: 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:55)

1235 4124  Matta orientalisk, 184x248

Just nu: 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:56)

1235 4581  Matta orientalisk, 200x280

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:20)

1235 4504  Matta orientalisk, Bochara, 83x115

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:47)

1235 4475  Miniatyrbyrå + stubbstol, Längd: 18 cm. Djup: 11cm, höjd: 19 cm

1235 4592  Miniatyrer 4 delar, bland annat Gunnar Nylund, keramik. Höjd: 2,5-10

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:39)

1235 4236  Miniatyrmålning flickporträtt, tidigt 1800-tal, ramens innermått: 9x9

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:27)

1235 4342  Modellbilar 2 st, bland annat Ferrari. Längd: 25-27 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)

1235 4117  Mugg Arabia, Mumin, 1996, ”Kärlek”. Höjd: 8cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:21)

1235 4116  Muggar Arabia, Mumin, 8 st. Höjd: 8 cm

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:20)

1235 4104  Nattduksbord ett par, Carlström, Teak. Längd: 48, djup: 33 cm, höjd: 53 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)

1235 4612  Netsukes 8 st + stämpel. Djur, Kina, trä. Höjd: 3-8 cm

1235 4241  Offset tryck Kristian Russell (f. 1968), Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 11/45. Motivet: 95x66 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:48)

1235 4243  Offset tryck Kristian Russell (f. 1968), Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 19/45. Motivet: 95x66 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:54)

1235 4242  Offset tryck Kristian Russell (f. 1968), Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 22/45. Motivet: 95x66 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:53)

1235 4556  Olja / akvarell Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Skogslandskap, Signerade, pannå, 21x15

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:13)

1235 4302  Oljemålning 2 st, Walter du Halde (f. 1919), Mor med barn. Olja på duk, signerad. 60x50,60x60

1235 4465  Oljemålning Albert Liebeck, Öland. Olja på duk, signerad. 37x53

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:12)

1235 4468  Oljemålning Albert Liedbeck (1881-1955), Sverige. Signerad. Stilleben. Olja på duk, 20x31

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:16)

1235 4009  Oljemålning Alf Hedlund (1901-1955), Sverige. Kustlandskap med Hässjor, signerad. Olja på pannå, 58x60 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:39)

1235 4309  Oljemålning Arne Cassel (1898-1965), Sverige. Signerad, daterad 1945, Pojke. Olja på duk, 64x49

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:13)

1235 4484  Oljemålning Astrid Wahlstedt (1877-1946), Orientaliskt motiv, signerad. Olja på pannå, 39x22

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:48)

1235 4398  Oljemålning Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Fåglar, signerad. Olja på duk, 48x61

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:40)

1235 4487  Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Orientaliskt motiv. Signerad. Olja på duk, 40x31

1235 3272  Oljemålning Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Signerad, daterad 56. Olja på duk, 36x60

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)

1235 4478  Oljemålning Brahm, Eka, signerad. - 45. Olja på pannå, 25x35

1235 4201  Oljemålning Carl Julius, "Vid Skälderviken", strandmotiv, signerad. Olja på duk, 40x61 cm

1235 3002  Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Landskap. Olja på duk, 45x53

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:43)

1235 4367  Oljemålning Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Gård, signerad. Olja på duk, 32x48

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:09)

1235 4048  Oljemålning Carl-Göran Hagberg (1922-2001), Sverige. "Vägen, Fårö". Signerad, daterad -75. Olja på duk, 27x41 cm

1235 4200  Oljemålning Dan Martin (1910-1999), landskap. Signerad. Olja på pannå, 37x45 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:40)

1235 4485  Oljemålning Ditti Hood (f. 1921), Sverige. Berglandskap. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 57x68 cm

1235 3012  Oljemålning Doris Hennix (1908-1997), Sverige. Tyska Kyrkan, Stockholm. Signerad, daterad -55. Olja på duk, ca 73x48 cm

1235 3315  Oljemålning Edvard Bechteler (1890-1983), Sverige. Skog. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 55x65 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:37)

1235 4170  Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Landskap. Olja på duk, 24x32 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:45)

1235 4154  Oljemålning Elsa Franzén (f. 1913), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 30x35 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:58)

1235 4541  Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Landskap med vattendrag, Signerad. Olja på duk, 34x26

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:03)

1235 4557  Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Signerad. Olja på pannå, Landskap, 34x26

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:14)

1235 4413  Oljemålning Emile Godchaux (1860-1938), signerad. Fiskare på strand, Sydeuropa. Olja på duk, 47x71

Just nu: 2.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:32)

1235 4482  Oljemålning Enrico Gorelli, Orientaliskt motiv. Signerad. Olja på duk, 41x33

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:46)

1235 4635  Oljemålning Erik Kylberg (1882-1947), Sverige. Norrbyskär. Signerad, daterad -39. Olja på pannå, 46x54

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:56)

1235 3431  Oljemålning Florica Teisanu Apostoleanu (1900-1992), Fiskare. Signerad, daterad 1977. Olja på pannå, 46x57 cm

1235 4490  Oljemålning Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Strand. Signerad. Olja på duk, 54x63

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)

1235 4486  Oljemålning G Gritskoff, 1979, Kust, signerad. Olja på pannå, 53x36

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)

1235 4517  Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, "Lappland", 60x80

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:23)

1235 4467  Oljemålning Gösta Asp, signerad. Stilleben. Olja på pannå, 93x21

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:15)

1235 4399  Oljemålning Gösta Melin, Hav, signerad. 1946. Olja på pannå, 22x26

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)

1235 4466  Oljemålning Götrik Örtenholm (f. 1913), Sverige. Stilleben, signerad. -51. Olja på pannå, 78x50

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:13)

1235 4543  Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, "Morning Star", 1987, Monogramsignerad, pannå (duk på kartong), 48x68

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:12)

1235 4544  Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, Hamnmotiv, 1987. Monogramsignerad. Olja på duk, på kartong, 49x69 cm. Ej ram

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:14)

1235 4430  Oljemålning Gunnar Ruda (1887-1948), Reimersholme, signerad. 1918. Olja på pannå, 36x45

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:05)

1235 4308  Oljemålning Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Bogserbåtar, signerad. Olja på pannå, 60x83

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:11)

1235 4099  Oljemålning Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Olja på pannå, 80x105 cm

Just nu: 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:36)

1235 4397  Oljemålning Gurli Kuylenstierna (1866-1957), Sverige. Sommarblommor i vas, signerad, 1940. Olja på pannå, 32x40

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:34)

1235 4068  Oljemålning Henri Morell. Studie. Olja på duk, 60x50

1235 4436  Oljemålning Henry Maurice d´Anty, Venedig, signerad. Olja på duk, 46x56

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:16)

1235 4187  Oljemålning Hjalmar Strååt (1885-1971), Sverige. "Spektens Gränd, Gamla Stan". Olja på pannå, 38x27

Just nu: 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:07)

1235 3383  Oljemålning Hjalmar Strååt (1885-1971), Sverige. Verso a verso, Fiskeläge, signerad. Olja på pannå, 27x37 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:59)

1235 4518  Oljemålning Inga Berg (1912-1995), Sverige. "Våraning". Signerad, daterad -48. Olja på duk, 45x26 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:24)

1235 4637  Oljemålning Inga Bursell (f. 1935), Barn, Signerad. Olja på duk, 75x55

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:58)

1235 4481  Oljemålning Jarl, orientaliskt motiv, signerad. Olja på duk, 29x24

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:45)

1235 4400  Oljemålning Jaroszlaw Wiszenko, Stilleben. Olja på duk, 57x47

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:42)

1235 4101  Oljemålning Jerzy Potrzebowski (1921-1974), Polen. Signerad, daterad 68, Häst. Olja på pannå, 27x24

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:39)

1235 9163  Oljemålning Johan Boström. Hus i skärgården. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 57x84,5 cm

1235 4582  Oljemålning Johan Malm, Skärgård, Signerad. Olja på duk, 17x48

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:20)

1235 2137  Oljemålning Joseph Adam (1842-1896), Landskapsmotiv med bro, 67x108, signerad. Olja på duk

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:41)

1235 4488  Oljemålning Juan Sisky, Mor och son vid sjö. Signerad. Olja på duk, 49x59

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:55)

1235 2293  Oljemålning Juha Pykäläinen (f. 1953), Åland. Stadsmotiv med bro. Signerad, daterad -85. Olja på duk 46x56 cm

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:23)

1235 4306  Oljemålning Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Stad. Olja på pannå, signerad. 19x49 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:09)

1235 4659  Oljemålning Karl Örbo (1890-1958), Sverige. Pojke, signerad. -34. Olja på pannå, 43x37

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:11)

1235 4441  Oljemålning kopia efter Koenecke, porträtt, 1800-tal. Olja på pannå, 40x30 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:25)

1235 4307  Oljemålning Kopia, pojke med kanin. Olja på duk, signerad. 1900-tal, 54x45

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:10)

1235 4312  Oljemålning Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Marin, signerad. Olja på duk, 48x19

1235 4297  Oljemålning Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Sotenäs, signerad. Olja på duk, 49x19

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:53)

1235 4171  Oljemålning Laila Prytz (f. 1907), Sverige. Signerad, "Djungel". Olja på pannå, 27x35

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:46)

1235 4516  Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Vinflaska, signerad. 2018,42x32

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:22)

1235 4402  Oljemålning Lasse Johnson (1899-1992), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på duk, 48x44 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:57)

1235 3150  Oljemålning Mahmud Cawian (f. 1951), Irak. Signerad, daterad -97, Par. Papper, Motivet: 30x22,5

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:07)

1235 2286  Oljemålning Mario LUPO (1926-1992), Strandäng. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 28x38

Just nu: 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:14)

1235 3026  Oljemålning Märt Bormeister (1916-1991), Signerad, daterad 1994, blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x37

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:03)

1235 2288  Oljemålning Max Marcus (1879-1955), Sverige. "Arild 1948", signerad a tergo. Olja på pannå, ca 50x60 cm

1235 4292  Oljemålning monogramsignerad UH, Landskap. Olja på duk, 36x62

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:50)

1235 4403  Oljemålning Oidentifierad konstnär, Asiatisk gata. Olja på duk, 59x79

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:00)

1235 4410  Oljemålning Oidentifierad konstnär, spårvagn, signerad. Olja på pannå, 69x48

1235 3151  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Monogramsignerad, "Portrait Gorilla". Olja på duk, 37x32

1235 4172  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Stilleben. Olja på duk, 23x30

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:48)

1235 4198  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Gatuvy. Olja på duk, 35x25

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:07)

1235 4061  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Infödingsflicka. Sign Grigor. Olja på duk, 68x58 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:37)

1235 4094  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1944, stilleben, 35x45

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:26)

1235 4492  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Notre-Dame de Paris. Signerad. Olja på duk, 60x92 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:01)

1235 4149  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Osignerad, landskap. Olja på duk, 51x60 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:45)

1235 4148  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Hayes, Nordafrika. Olja på duk, 55x78

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:43)

1235 4150  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Ohlzon, "vattenlandskap", 50x61

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:47)

1235 3162  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, afrikanska dansare. Olja på duk, 75x105

1235 4073  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Nordafrika. Olja på duk, 70x30

1235 4289  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. "Upvaknade". Olja på duk, 51x75

1235 4434  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. -44, Betande får, 38x49

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:12)

1235 4294  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. 1965, komposition. Olja på duk, 67x58

Just nu: 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)

1235 4491  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Porträtt. Olja på duk, 40x28

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:00)

1235 4639  Oljemålning Olle Idewall (f. 1928), Sverige. Stilleben, signerad. Olja på pannå, 21x45

1235 4190  Oljemålning Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Signerad Adalbert. Olja på duk, 46x38 cm

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:10)

1235 4237  Oljemålning Per-Inge Isheden (f. 1937), Sverige. Järnväg, signerad. Olja på duk, 53x64 cm

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:30)

1235 4191  Oljemålning Peter Adolf Persson (1862-1914), Sverige. Åsljunga, 1905. Olja på pannå, 24x32

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:14)

1235 4093  Oljemålning Reinhold von Rosen (1894-1961), Sverige. Trollesund. Olja på duk, 65x100 cm

1235 2296  Oljemålning Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Martall. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 27x34

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)

1235 4489  Oljemålning Rudolf Gowenius (1896-1960), Sverige. Kvinnor. Signerad. Olja på duk, 32x23

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:56)

1235 4060  Oljemålning Signerad Sekera, 1972. Olja på duk, 55x40

1235 4634  Oljemålning Signerad V Örby, Hundporträtt. Olja på duk, 39x29

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:55)

1235 4199  Oljemålning Signerad, daterad Birger Welander, -44. Hus. Olja på pannå, 42x48 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:38)

1235 4315  Oljemålning signerad. Man i Park. Olja på pannå, 37x44

1235 4480  Oljemålning signerad. Porträtt, 45x34, oramad

1235 4684  Oljemålning Stefan Teleman, barmotiv. Signerad, daterad 1963. Olja på duk, 79x93 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:35)

1235 4133  Oljemålning Sven Olof Rosén (1908-1982), Sverige. Verandan. Olja på pannå, 44x60

1235 4202  Oljemålning Sven Olow Olsson (1924-1971), Sverige. "Leningrad". Signerad, daterad -58. Olja på pannå, ca 44x53 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:47)

1235 4311  Oljemålning Walter Du Hald, Mor med barn. Olja på duk, signerad. 60x50

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:15)

1235 4500  Oljemålning Walter Du Hald, Porträtt, signerad. 27x22

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:23)

1235 4300  Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), Flicka, signerad. Olja på duk, 76x45

1235 4301  Oljemålning Walter du Halde (f. 1919), picknick. Signerad. Olja på duk, 65x100 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:01)

1235 4655  Oljemålning Wanda Wedecka (1919-2011), Polen. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 74x74 cm

1235 7392  Oljemålning Willy Kaufman, Sydländskt motiv, signerad. Olja på pannå, 59x79

1235 4160  Oljemålning Wiveca Rubinow (1920-1994), komposition. Signerad. Olja på duk, 100x100 cm

1235 4097  Oljemålningar 2 st, Adalbert, 50x50

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:34)

1235 4098  Oljemålningar 2 st, Adalbert, 50x50

1235 4095  Oljemålningar 2 st, Nisse Lindwall, motiv från Södertälje, 35x25 respektive 34x23

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:29)

1235 4303  Oljemålningar 2 st, Walter du Halde (f. 1919), Flicka, signerad. Olja på duk, 55x45

1235 4499  Oljemålningar 2 st, Walter du Halde (f. 1919), porträtt. Olja på pannå, signerad. 24x20

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:21)

1235 4313  Oljemålningar 2 st, Walter du Halde (f. 1919). Mor och barn. Olja på duk, signerad. 60x50 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:17)

1235 4155  Oljemålningar 2 st, Wiveca Rubinow (1920-1994), komposition, 32x23 respektive 25x32

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:11)

1235 4030  Örhängen Ett par, 18k, 1,5g

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:46)

1235 4032  Örhängen Ett par, 18k, 1,6g ca

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:48)

1235 4031  Örhängen Ett par, 18k. Vikt: 1,6g ca

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:47)

1235 4076  Pall "Vasamuseet", krom. Höjd: 45 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:00)

1235 4570  Pall 1960-tal, teak / skinn. Längd: 70

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:06)

1235 4077  Pall bemålad, vit, trä. Höjd: 57 cm

Just nu: 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:06)

1235 4628  Pall Plexi. Höjd: 62 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:08)

1235 4357  Pall Rokokostil. Längd: 88

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:55)

1235 4125  Pall Teak

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:03)

1235 4651  Päls Blåräv, 42-44

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)

1235 4070  Parti armbandsur Motivet

1235 4272  Parti diverse Solfjäder mm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:33)

1235 4591  Parti kristall 7 delar, Karaffer mm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:37)

1235 4334  Parti kuriosa 3 delar

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)

1235 4326  Parti plåtburkar 15 st

Just nu: 1.300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)

1235 4042  Parti silver bland annat Matskedar

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:05)

1235 4603  Parti silver diverse

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:49)

1235 4102  Pastell Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. 1945,42x48

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:41)

1235 4358  Pianopall sent 1800-tal, Höj-sänkbar. Diameter: 40 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:55)

1235 4561  Piedestal  + kruka. Höjd: 80

1235 4210  Piedestal med stenskiva. Höjd: 66 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:37)

1235 4575  Piedestal Pelarfot. Höjd: 108 Dia: 30

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:12)

1235 4576  Piedestal Stenskivor. Höjd: 66

1235 4572  Piedestal Stenskivor. Höjd: 67

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:09)

1235 4293  Piedestaler 3 st, Tidigt 1900. Höjd: 80-102

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:51)

1235 4295  Piedestaler 3 st. Höjd: 86-102, Tidigt 1900-tal

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:52)

1235 4339  Plafond 30-tal. Diameter: 70 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:40)

1235 4089  Plafond diameter: 40 cm

1235 4257  Plunta Orlandi Attilio, Milano, Napoleon. Höjd: 18

1235 4320  Pokaler 4 st, silver. Höjd: 6-11 cm

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:25)

1235 4079  Porslin 3 delar, Kina

1235 4463  Porslin 6 delar, Kina, bland annat väggvaser. Höjd: 4-17 cm. Diameter: 10,5 - 14,5 cm

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:11)

1235 4159  Porslin Kina, 6 delar. Höjd: 3-15

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:22)

1235 4376  Pottskåp Gustaviansk stil, Längd: 52 cm. Djup: 37 cm, höjd: 79 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:20)

1235 4291  Provdocka höjd: 185 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:50)

1235 4229  Räknesnurra Exakta. Längd: 23 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:18)

1235 4347  Rakspegel Sent 1800-tal. Höjd: 140 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:46)

1235 4617  Remmare 10 st. Höjd: 17 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:26)

1235 4033  Ring  + hänge, 2 delar, Förgyllt silver / granater

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:49)

1235 4017  Ring 18k, kristall, 1,2g

1235 4679  Ring 18k, med briljant

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:17)

1235 4034  Ring 18k, med briljanter, en sten saknas, 2,1g ca

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:50)

1235 4020  Ring 18k, med kristal, 0,9g

1235 4494  Ring 18k, med stenar

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:04)

1235 4495  Ring 18k, med stenar

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:04)

1235 4018  Ring 18k, Rosa sten, 3,6g

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:29)

1235 4036  Ring 18k, rubiner / briljanter, 2,2g ca

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:53)

1235 4035  Ring 18k, rutmönster, 4,7g ca

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:51)

1235 4016  Ring 18k, Turkos sten, 3,3g

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:25)

1235 4228  Ring 18k, vikt. 9,9 g ca

Just nu: 2.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:17)

1235 4021  Ring 18k, vitguld, briljant 0,5ct, vikt: 2g

Just nu: 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:34)

1235 4579  Rökbord diameter: 70 cm, höjd: 63 cm

Just nu: 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:19)

1235 4344  Rökbord Jugend, mässing och trä. Diameter: 57, höjd: 67 cm

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:43)

1235 4328  Rökelsekar brons, Kina. Höjd: 28 cm

Just nu: 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:31)

1235 4128  Saftservis 4 delar, Johansfors Glasbruk. Höjd: 7-14

1235 4364  Salongsbord 20-tal, bemålad. Diameter: 78. Höjd: 72 cm

1235 4121  Samlartallrikar 20 st, Bing & Grøndahl, Royal Copenhagen

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:45)

1235 4213  Samovar porslin, Ryssland. Höjd: 28

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)

1235 3156  Samovar Ryssland, mässing. Höjd: 40 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:29)

1235 4573  Sängram omkring 1900, Järn. Bredd: 86

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:10)

1235 4451  Satsbord 3 delar, glas/trä

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:48)

1235 4139  Satsbord 3 delar, mahogny

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:10)

1235 4343  Sekretär Gustaviansk stil, mahogny, Längd: 80cm. Djup: 46 cm, höjd: 103cm, nyckel

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:43)

1235 3071  Sekretär Gustaviansk stil, mahogny. Längd: 100. Djup: 48 cm, höjd: 106 cm, nyckel

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:26)

1235 4627  Sekretär med vitrindel, Längd: 78 cm. Djup: 45 cm, höjd: 195 cm, nyckel

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:02)

1235 4586  Seltersglas 12 st, Boda. Höjd: 7

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:28)

1235 4391  Serigrafier 2 st. Marcel Strüwer van Zuylen, numrerade och signerade, bladets mått: 68x48

1235 4390  Serigrafier 2 st. Richard Rya, Manhattan, numrerade och signerade, bladets mått: 34x58

1235 4352  Serveringsvagn glas och mässing. Längd: 66, djup: 40 cm, höjd: 63-73

Just nu: 1.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:52)

1235 4412  Serveringsvagn hopfällbar. Längd: 67, djup: 41 cm, höjd: 78 cm

1235 4462  Serveringsvagn NK, Längd: 69 cm. Djup: 40 cm, höjd: 60 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:09)

1235 4226  Servettringar + diverse köksredskap, Karesuando. 2,5x4 cm. Längd: 14,5-25 cm (köksredskap)

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:33)

1235 4249  Servisdelar 13 delar, lergods, bland annat Höganäs

1235 4165  Servisdelar 16 delar, Forsberg, Vimmerby. Höjd: 19 cm ca

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:53)

1235 4206  Servisdelar 2 delar, Gourmet, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg

Just nu: 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:27)

1235 4239  Servisdelar 21 delar, Syco Keramik, Strömstad

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:45)

1235 4230  Servisdelar 31 st, Blå Blom, Gustavsberg, (olika modeller)

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:18)

1235 4092  Servisdelar 4 delar, Gustavsberg, Eldorado brun, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Längd: 11-25

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:22)

1235 4471  Servisdelar 52 delar, Bavaria

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:21)

1235 4340  Servisdelar 54 delar, M-L Hellgren, "Collection", Höganäs. Höjd: 6 - 20

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:39)

1235 4444  Servisdelar ca. 30 delar, Villeroy & Boch, Dune Weiss

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:38)

1235 4419  Sideboard med värmare, Barinredning med skansenglas, mahogny, Längd: 95 cm. Djup: 43cm. Höjd: 70cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:46)

1235 4217  Sideboard Rokokostil. Längd: 170. Djup: 54 cm, höjd: 86 cm, nyckel

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:41)

1235 3445  Sittdynor 9+ 2 st, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Rufus, 30x30 respektive 35x45

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:03)

1235 4537  Skål + vas, bland annat Nuutajärvi. Höjd: 16-21 cm ca

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:59)

1235 4078  Skål + vas, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Diameter: 25, höjd: 23 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:10)

1235 3091  Skål  + vas, Orrefors. Höjd: 13-21, diameter: 21,5 längd: 21,5 cm

1235 4001  Skål Bengt Lindqvist (1909-1983), Ödsmål, Sverige. Glaserad keramik, 1950-tal. Signerad. Diameter: 26 cm. Höjd: 14 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:59)

1235 4405  Skål Edward Hald (1883-1980), Sverige. Graal, nr 2502, Orrefors. Höjd: 14 längd: 19 cm

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:15)

1235 4168  Skål Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors. Diameter: 17 cm, höjd: 11 cm

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:35)

1235 4264  Skål Metall, blomrelief, diameter: 22

1235 4250  Skål på fot majolika, figural. Höjd: 31, diameter: 22,1900-tal

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)

1235 4590  Skål på fot omkring 1900, glas och nysilver. Höjd: 22 Dia: 27

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:36)

1235 3389  Skål på fot Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Höjd: 15

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:02)

1235 4259  Skålar 2 st, Flygsfors. Höjd: 15-19 cm

1235 4535  Skålar 2 st, Iittala / Nuutajärvi. Diameter: 15 cm, höjd: 10 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:58)

1235 3135  Skålar 3 st, Flygsfors, Paul Kedelv (1917-1990), Sverige. Längd: 16-27

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:56)

1235 4534  Skålar 3 st, glas/kristall. Höjd: 10-14 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:52)

1235 4372  Skålar 4 delar, Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Diameter: 6 - 18

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:12)

1235 4435  Skänk Karl Johan. Längd: 140. Djup: 50 cm. Höjd: 125 cm

Just nu: 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:11)

1235 4624  Skåp Bemålad, Asien, Längd: 62 cm. Djup: 36 cm, höjd: 89 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:49)

1235 4223  Skåp Orientaliskt, Längd: 69 cm. Djup: 40 cm, höjd: 128 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:02)

1235 4377  Skedar silver, parti diverse. Längd: 9 - 23

Just nu: 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:21)

1235 4686  Skoknekt längd: 28 cm

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:39)

1235 4633  Skomakarlampa Höj-sänkbar. Höjd: 77 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:32)

1235 4203  Skrin 2 st, koppar, jugend

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:07)

1235 4283  Skrin 2 st. Längd: 35 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:43)

1235 4067  Skrin metall/porslin, Kina. Längd: 18 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:45)

1235 4460  Skrivbord England, Idegran, Längd: 135 cm. Djup: 75cm, höjd: 83cm

Just nu: 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:06)

1235 4459  Skrivbord England, Idegran, Längd: 138 cm. Djup: 77cm, höjd: 75cm

Just nu: 1.000 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:05)

1235 4188  Skrivbord Längd: 150 cm. Djup: 80 cm, höjd: 75cm

Just nu: 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:09)

1235 3379  Skrivbord Teak, Längd: 150cm. Djup: 77cm, höjd: 79 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:37)

1235 4196  Skulptur + bok, brons, Hindeburg. Höjd: 22 cm

1235 4248  Skulptur + dörrstopp + termometer, 3 delar, Metall. Höjd: 9-33

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:00)

1235 4395  Skulptur + fat, 3 delar, Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Eskilstuna. Längd: 15-21 cm, Höjd: 21 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:32)

1235 4286  Skulptur 1940-tal, gips, ansikte. Höjd: 41

1235 4278  Skulptur Atlas, Metall. Höjd: 36

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:40)

1235 4285  Skulptur efter antiken, byst. Höjd: 34, konstmassa

1235 4287  Skulptur efter Antiken. Höjd: 43, bemålad gips

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:46)

1235 4279  Skulptur Gips, GB -32, Barnhuvud. Höjd: 26

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)

1235 4470  Skulptur Kay Bojesen. Höjd: 13 cm

1235 4263  Skulptur Kentaur, glaserad terrakotta. Höjd: 35

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:23)

1235 4422  Skulptur keramik, kvinna, signerad Rosberg. Höjd: , höjd: 30 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:46)

1235 4280  Skulptur Mus. Höjd: 68 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)

1235 3022  Skulptur Oidentifierad konstnär. Huvud, lergods, signerad. Höjd: 24 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:55)

1235 4374  Skulptur porslin, Elefant. Längd: 23, höjd: 22 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:17)

1235 4548  Skulptur Royal Copenhagen, Flickor. Höjd: 19 längd: 17 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:34)

1235 4282  Skulptur Signerad Brinck -52, Flicka med apa. Höjd: 14

1235 2269  Skulptur Tiger Tjeckien. Längd: 36

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:33)

1235 4246  Skulpturer 2 st, Bing & Grøndahl, pojkar. Höjd: 13-16

1235 4568  Skulpturer 2 st, bland annat Mats Jonasson. Längd: 13-24 cm

1235 3111  Skulpturer 2 st, Buddha, trä & konstmassa. Höjd: 10-23 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:08)

1235 4409  Skulpturer 2 st, Lalique, France, Höjd: 10 cm ca

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:20)

1235 4071  Skulpturer 2 st, Lergods, Afrikana. Höjd: ca 27

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:48)

1235 4254  Skulpturer 2 st, Madonnor. Höjd: 25

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:15)

1235 4245  Skulpturer 2 st, Porslin, (GDR), Madonnor. Höjd: 14,5 ca

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:56)

1235 4538  Skulpturer 2 st, trä. Höjd: 30-61

1235 4406  Skulpturer 2 st. Höjd: 15 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:16)

1235 4414  Skulpturer 2 st. Metall, 1800-tal, kosacker till häst. Längd: 20, höjd: 20 cm

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:35)

1235 4132  Skulpturer 3 st, Gunnarsson. Palme, Sträng och Erlander. Höjd: 22-25 cm

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:32)

1235 4193  Skulpturer 4 st, Kina. Höjd: 12-30 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:31)

1235 4284  Skulpturer 6 st, Goebel. Höjd: 5-11 cm

1235 4290  Skulpturer Ett par, 50-tals flickor, nutida. Höjd: 92

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:48)

1235 4212  Slagbord 1800-tal, bemålad. Diameter: 120 cm. Höjd: 73 cm

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:01)

1235 4385  Smycken halsband + örhängen + 2 st lornjetter. Stålgranater och stenar

Just nu: 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:41)

1235 4324  Snapsglas 6 st, glas/silver, Mexico. Höjd: 5 cm

1235 4569  Snurrfåtölj 1960-tal, Svart, skinn

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:05)

1235 4567  Snurrfåtölj 60/70-tal, grön

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:03)

1235 4106  Snurrpall omkring sekelskiftet 1900

1235 4330  Snurrstol Ek, 1900-tal

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:33)

1235 1043  Soffa Gustaviansk, signerad, IHS (Johan Hammarström mästare i Stockholm 1794-1812). Längd: 168

Just nu: 2.800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:53)

1235 4299  Soffa Karl Johan, mahogny. Längd: 190 cm, sängmodell med madrass & kudde

1235 4433  Soffa längd: 250 cm, djup: 105 cm, höjd: 68 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:08)

1235 4218  Soffa Nyrokoko. Längd: 180

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)

1235 2210  Soffa Skinn. Längd: ca 150

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:07)

1235 4442  Soffbord 1940-tal. Diameter: 80, höjd: 55 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:35)

1235 4529  Soffbord Butlers tray, Längd: 93cm. Djup: 67 cm, höjd: 55 cm

1235 3226  Soffbord Hunters table. Längd: 150 d, 43 + 2x24, höjd: 53 cm

1235 4365  Soffbord Teak, 1950-tal, Längd: 121 cm. Djup: 45 cm, höjd: 39cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:00)

1235 4574  Soffbord / matbord Teak, 60/70-tal

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:12)

1235 4318  Sorgesmycken diverse, bland annat silver

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:25)

1235 4401  Spegel 1920-tal, 124x40

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:56)

1235 4685  Spegel 66x44

1235 4137  Spegel Gustaviansk stil, 117x50

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:45)

1235 4351  Spegel höjd: 50 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:47)

1235 4115  Spegel med bild a tergo, Kina. Lyckotecken, 26

1235 4461  Spegel Nyrokoko, 163x65

Just nu: 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:08)

1235 4630  Spegel teak, 117x67

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:11)

1235 4037  Spegellampett Gustaviansk stil, brons. Höjd: 90

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:00)

1235 4120  Spegellampett Rokokostil. Höjd: 46

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:42)

1235 4477  Spegelram Empire, 144x65, ramens innermått: 94x47

Just nu: 1.500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:32)

1235 4010  Speglar Ett par, Gustaviansk stil, 56x39

Just nu: 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:49)

1235 4380  Spelbord mahogny, Längd: 85 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 72 cm

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:24)

1235 4209  Speldosa Mozart, Längd: 17 cm. Djup: 10 cm, höjd: 7 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:36)

1235 4011  Speldosa Sent 1800-tal. Längd: 45, djup: 22 cm, höjd: 15 cm, olika melodier

Just nu: 1.900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:50)

1235 4407  Spiselhundar Ett par, England. Höjd: 21 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:17)

1235 4683  Staffli rokokostil, nutida. Höjd: 170

1235 4355  Stegpall höjd: 60 cm

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:54)

1235 4105  Stegpall höjd: 62 cm

Just nu: 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:02)

1235 4353  Stegpall höjd: 64 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:53)

1235 4662  Stol Industrimodell

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:15)

1235 4652  Stola Mink

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:26)

1235 4214  Stolar 3 st, nyrokoko

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:33)

1235 4350  Stolar 3 st. "Pinocchio", Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Målade. Spjälad rygg

1235 4425  Stolar 4 st, 1 par + 1+ 1, bemålade, 1800-tal

1235 4333  Stolar 4 st, 1960-tal, teak

1235 4186  Stolar 4 st, EK Augustsson

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:09)

1235 4345  Stolar 4 st, omkring sekelskiftet 1900

1235 3200  Stolar 4 st, rokokostil

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:05)

1235 3199  Stolar 6 st, 4 stolar+ 2 karmstolar

1235 4220  Stolar 6 st, Ek

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:01)

1235 3422  Stolar 6 st, England

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:44)

1235 4550  Stolar 8 st, Nyrokoko

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:57)

1235 4221  Stolar Ett par+ 1, ek

1235 4349  Stolar Ett par, broderade sitsar

1235 4682  Stolar Ett par, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Sadelgjord, 1998

Just nu: 1.600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:22)

1235 4183  Stolar Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:07)

1235 4515  Stolar Ett par, Louis XV-stil

Just nu: 400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:22)

1235 4208  Stolar Ett par, Rokokostil, 1800-tal

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:31)

1235 4269  Stop  + fat, 3 delar, Rörstrand. Höjd: 20, omkring 1900

1235 4261  Stop ILH, "Svenskt Tenn". Höjd: 21

1235 4142  Stubbvas Gustavsberg, Jugend. Höjd: 25

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:30)

1235 4040  Supskedar Ett par, silver. Längd: 16,5cm. Vikt: 102g.

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:04)

1235 4415  Svärd 3 st. Längd: 40 - 93

1235 4382  Sybord mahogny, Längd: 51 cm. Djup: 39 cm, höjd: 73cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:26)

1235 4383  Sybord mahogny, Längd: 55cm. Djup: 39cm, höjd: 72 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:27)

1235 4166  Syltkrukor 4 st, bland annat Gustavsberg. Höjd: 8-20 cm ca

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:54)

1235 4476  Syltkrukor bland annat Gustavsberg. Höjd: 15

1235 4096  Takarmatur Art Déco. Höjd: 55

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:33)

1235 4453  Takarmatur Belid, Diameter: 45 cm

1235 3208  Takarmatur diameter: 70 cm, höjd: 68 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:06)

1235 4564  Takarmatur höjd: 50 cm ca

1235 4563  Takarmatur höjd: 67 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:47)

1235 4501  Takarmatur med prismor. Diameter: 60 cm ca

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)

1235 4440  Takarmatur PH5, design: Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall, Diameter: 48 cm

Just nu: 1.100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:31)

1235 4087  Takarmatur Verner Panton (1926-1998), Danmark. Flower pot. Diameter: 25

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:40)

1235 4100  Takarmaturer 3 st, Fagerhult. Höjd: 35

1235 4505  Takarmaturer Ett par, Victoria, Italien. Höjd: 22 cm, diameter: 34 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:59)

1235 4506  Takarmaturer Ett par, Victoria, Italien. Höjd: 22 cm. Diameter: 34 cm

1235 4474  Tallrik fajans. Diameter: 31

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:28)

1235 4646  Tallrik Glas, Nybro. Sgt Peppers Lonely Heart Club Band. Diameter: 37 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:53)

1235 2273  Tallrikar 5 st, dekor i famille rose, diameter: 22 ca

1235 4147  Tavelram Förgylld, ramens innermått: 19x28

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:33)

1235 4075  Tavla Bali, 62x82

1235 4288  Tavla Lackarbete, Ryssland, Signerad, Marin, 16x34

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:47)

1235 4114  Tavlor 2 st, Broderade, Kina, 31x31

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:16)

1235 4072  Tavlor 2 st, Thailand, duk, 20x20 cm

1235 4555  Tavlor 2 st. Tryck, England. Motivet: 15x34

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:06)

1235 4178  Teckning Johnson Bradford, porträtt av Mrs Cornell Dayton Ohio, 25x18

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:49)

1235 4335  Tekoppar 2 st, Kina. Höjd: 5 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)

1235 4157  Termoskanna Alfi, Västtyskland. Höjd: 25

1235 4644  Terrin med lock + uppläggningsfat, Kina, Kanton. Längd: 35. Höjd: 29 cm

Just nu: 50 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:54)

1235 4044  Terriner med lock, ett par, Porslin. Längd: 23

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:37)

1235 4371  Teservis 34 delar, Hutschenreuther

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:12)

1235 4140  Teservisdelar England, 14 del

Just nu: 200 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:25)

1235 4542  Teskedar 8 st, silver, 1800-tal, Franska liljan, olika tillverkare. Längd: 14-14,5

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:04)

1235 4602  Textilier 60/70-tal, bland annat Viola Gråsten

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:48)

1235 4069  Tidtagarur Omega, i ask

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:43)

1235 4110  Toilettebord Teak, med belysnin. Längd: 96, djup: 38 cm, höjd: 125 cm

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:07)

1235 4244  Träfigurer 4 st, teak, 50/60-tal. Höjd: 5-20

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:55)

1235 4432  Tusch Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Kina, ramens innermått: 31x49

Just nu: 500 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:06)

1235 4497  Tusch Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Modell, signerad. 31x17

1235 4408  Urnor Ett par, Dresden. Höjd: 25 cm

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:19)

1235 4562  Våg 10kg, modell äldre. Längd: 57

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:40)

1235 4088  Väggarmaturer ett par, Asea-Skandia. Höjd: 17 cm

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:42)

1235 4675  Väggbelysning Ett par, Bergboms

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:07)

1235 4144  Väggdekoration Bemålad Gips. Höjd: ca 30

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:18)

1235 3246  Vägghörnskåp 1700-tal. Höjd: 98, nyckel

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:10)

1235 4661  Vägghylla 1880-tal. Höjd: 32 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:15)

1235 4566  Vägghylla Ett par, "Glue", Erik Janunge. Längd: 180 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:02)

1235 4664  Vägghylla med speglar, Sent 1800-tal. Längd: 110, djup: 21 cm, höjd: 55 cm

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)

1235 4545  Vägghyllor Ett par, "Glue", design: Erik Janunge. Längd: 180

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:17)

1235 4524  Vägghyllor Ett par, "Glue", design: Erik Janunge. Längd: 180

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)

1235 4670  Vägghyllor Ett par, "Glue", Erik Janunge. Längd: 180 cm

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:36)

1235 4616  Väggljusstake Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna. Höjd: 50 cm ca

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:20)

1235 4146  Väggpendyl Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: ca 80

Just nu: 600 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:30)

1235 4360  Väggplåtar Ett par, Figurala, mässing. Diameter: 44

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:57)

1235 4275  Väggreler  + ljusstake, 2 delar, Koppar. Höjd: 26-32, tidigt 1900

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:37)

1235 4327  Väggrelief Putti med vingar, sten. Bredd: 37, djup: 14 cm, höjd: 28 cm

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:28)

1235 4041  Väggur Kartellur, brons. Höjd: 38

Just nu: 900 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:04)

1235 4510  Vas  + brevpressar, 3 delar, bland annat Kosta. Höjd: 7-11

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:47)

1235 4276  Vas + dosa med lock, porslin. Aluminia, Royal Copenhagen. Höjd: 13-17 cm

Just nu: 150 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:38)

1235 4375  Vas  + fat. Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Höjd: 3 - 29

1235 4599  Vas  + kanna + skål, 3 delar, Gefle & Rörstrand. Höjd: 7-34

1235 4512  Vas  + koppar mm, 10 delar, Glaserade, Asien, Motiv med tranor, nutida, reliefmönster. Höjd: 8- 28,5

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:50)

1235 4368  Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala + skål, Fuga, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Höjd: 10 - 16

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:56)

1235 4143  Vas Höganäs. Höjd: 19

1235 4112  Vas Holmegaard. Höjd: 37

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:13)

1235 4118  Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 35

Just nu: 700 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:41)

1235 4274  Vas Legras, Frankrike, överfångsglas. Höjd: 11

1235 4277  Vas Norway. Höjd: 36

1235 4262  Vaser  + karaff, 3 delar, Glas, omkring 1900. Höjd: 24-32

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:22)

1235 4012  Vaser  + skål, 4 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 13-18

1235 4163  Vaser + skål, bland annat John Andersson, Höganäs. Höjd: 12-21 cm

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:47)

1235 3142  Vaser + skålar, 7 delar, Flygsfors. Höjd: 5-27 cm

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:05)

1235 4597  Vaser 2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 10-15, Iittala

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:44)

1235 4601  Vaser 2 st, bland annat Tapio Wirkkala. Höjd: 17-19

1235 4253  Vaser 2 st, med hänklar. Höjd: 25

1235 4549  Vaser & kannor 5 delar, Bo Fajans, Tällberg, Upsala-Ekeby. Höjd: 14-26

Just nu: 250 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:36)

1235 4008  Vikter för balansvåg. Diverse

Just nu: 450 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:33)

1235 4625  Vitrinskåp Bemålad. Längd: 79. Djup: 38 cm, höjd: 179 cm, nyckel

Just nu: 1.400 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:53)

1235 4585  Vitvinsglas 11 st. Höjd: 19,5

Just nu: 300 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:27)

1235 4656  Ytterfoder 2 st, Liljekonvalj, Gustavsberg. Höjd: 14-16

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 18:59)

1235 4005  Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde. Höjd: 9-13

1235 4525  Ytterfoder 5 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, höjd. 9 Dia: 10,5

1235 4002  Ytterfoder 7 st, Gustavsberg. Höjd: 14,5

Just nu: 800 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:33)

1235 4043  Ytterfoder Oktavius. Höjd: 34. Diameter: 42 cm

Just nu: 350 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 20:28)

1235 4317  Ytterfoder Wittenberg. Höjd: 14

Just nu: 100 kr (Sista budtid är den 18 februari 2019 19:22)