1360 3244 Adventsljusstakar Ett par, Gnosjö, mässing. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:54)
1360 3584 Äggkoppar 6 st, nysilver, med fat, Höjd: 6cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:26)
1360 3134 Akvarell Åke Plantin (1898-1987), Sverige. Vinterkust. Signerad, 45x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:21)
1360 3600 Akvarell Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Johannes Kyrka, 1923. Signerad. Motivet: 14x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:01)
1360 2047 Akvarell Ivan Stern (f. 1977), Ryssland. Bro. Signerad Ivan Semenov, daterad 2005. 47x27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:23)
1360 3253 Akvarell Kina. Signerad. Motivet: 70x67cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:50)
1360 3053 Akvarell Tatiana Kotliarova (f. 1959), Stockholmsmotiv, motiv från Slussen. Signerad. Bladets mått: 28x33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:48)
1360 3613 Akvarell Wallberg, Signerad, 26x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:38)
1360 3142 Ampel Karl Johan-stil, mässing, glaskupa, diameter: 47 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:20)
1360 3352 Appliquer ett par, mässing. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:37)
1360 3493 Appliquer ett par, mässing. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:34)
1360 3399 Armband 18k guld, Bismarck, GFAB. Längd: 20cm, vikt: 19g.
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:42)
1360 3423 Armband 18k guld, X-länk. Längd: 19cm, 1986, vikt: 13g.
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:13)
1360 3628 Bägare silver, CG Hallberg, 1924. Höjd: 1, Vikt: 230 gr
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:50)
1360 3511 Bägare & servettring 8 delar, silver. Längd: 7,5 cm. Höjd: 2-10 cm, vikt: 345 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:44)
1360 2018 Bålskål Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Diameter: 32 cm. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:50)
1360 3588 Bestick diverse silver, 16 delar. Vikt: 355 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:10)
1360 3358 Bestick silver, Udda, ca 25 delar, Bruttovikt: 510 g ca (varav knivar 153 g ca)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:45)
1360 3212 Bestickuppsättning 96 delar, "Guld", Lagerhaus
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:59)
1360 3447 Bestickuppsättning nysilver, Monogram, Modell Sv. Spets, bland annat Fiskbestick
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:18)
1360 3163 Blandteknik Engelbert Bertel-Nordström (1884-1967), Sverige. Med dedikation, Kustmotiv med hästar. Signerad, 45x63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:04)
1360 2463 Blandteknik Kina. Signerad. Motivet: 38x53cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:06)
1360 9055 Blandteknik Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Komposition, Gouache / papper. Signerad, daterad 1977. Bladets mått: 63x94,5
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:47)
1360 2230 Blandteknik Oidentifierad konstnär, Kina. Häst. Signerad. Motivet: 44x67cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:26)
1360 3195 Blandteknik Oidentifierad konstnär, Rumänien. Mansporträtt, 34x25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:30)
1360 3207 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Slag. Ej signerad. Motivet: 10x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:03)
1360 2634 Blandteknik / collage Kreml, Signerad W Meyer, 1936,63x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:24)
1360 3500 Bojaner 2 st. Höjd: 20x25 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:48)
1360 3160 Bokmärke + brevkniv, 2 delar, silver, Sydamerika, Vikt: 100g ca. Längd: 11,5-18,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:33)
1360 3069 Bokstöd Ett par, hästar. Konstmaterial, Höjd: 25cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:52)
1360 3102 Bokstöd Ett par, Ugglor, mässing. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:03)
1360 3221 Bokverk Doctor Gottfried Less om Sjelfmord, Stockholm 1788
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:44)
1360 3229 Bord bemålat. Bredd: 140, djup: 70 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:26)
1360 3552 Bord och stolar 4 st, 1920-/30-tal. Diameter: 100cm. Höjd: 72cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:41)
1360 3151 Bordsfotogenlampa omkring 1900, Elektrifierad, glas. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:14)
1360 3251 Bordslampa 1970-tal. Höjd: 56cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:50)
1360 3261 Bordslampa Frankrike. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:50)
1360 2388 Bordslampa Herend, Ungern, Porslin. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:55)
1360 3586 Bordslampa höjd: 70cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:30)
1360 3308 Bordslampa mässing. Höjd: 64cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:10)
1360 3519 Bordslampa NK. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:09)
1360 3111 Bordslampa Tiffanystil, nutida. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:51)
1360 3554 Bordslampa Tuben, Ateljé Lyktan. Längd: 80, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:15)
1360 3121 Bordslampfot Asien, porslin. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:39)
1360 3617 Bordslampfötter 2 st, nutida. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:40)
1360 2643 Bordslampfötter ett par, Keramik, Orientaliska. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:31)
1360 2659 Bordslampfötter ett par, Kina. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:56)
1360 2668 Bordslampfötter ett par, Kina. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:14)
1360 3279 Bordslampor Ett par, Italien. Höjd: 76cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:31)
1360 2667 Bordsplateau 2 delar, Nysilver. Längd: 30+ 30
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:07)
1360 3571 Bordstabletter 9 st, Astrid Sampe (1909-2002), Linne, 31x46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:08)
1360 3080 Bordstelefoner 3 st, Ericofon, Kobra. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:41)
1360 2658 Bordsur 1800-tal. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:55)
1360 3379 Bordsur Empirestil. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:51)
1360 3078 Bordsur mahogny, Tidigt 1900-tal. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:18)
1360 3079 Brandsvärd Modell 21R, "A& E-H". Längd: 60,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:01)
1360 3147 Bricka nysilver, Med handtag, monogram. Längd: 61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:27)
1360 3120 Brickor + ask, 5 + 1 delar, trä, Italien, 23-41. Diameter: 29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:23)
1360 3480 Brickor 2 st, nysilver. Längd: 42-45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:11)
1360 3049 Brosch 18k guld, och hänge. Längd: 1-4cm, vikt: 2g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:11)
1360 3368 Byrå Gustaviansk stil, stenskiva. Bredd: 78 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:34)
1360 3410 Byrå Gustaviansk stil. Bredd: 84, djup: 41 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:13)
1360 3226 Byrå längd: 97 cm, djup: 44 cm, höjd: 70 cm
1360 3332 Byrå Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft. Delvis äldre delar. Fanerad med valnöt med flera träslag. Tre lådor, beslag av mässing. Bredd 124, djup 63, höjd 89 cm, nyckel saknas, PROVENIENS: Lars-Yngve Johanssons samling
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:46)
1360 3405 Byrå Rokokostil. Med stenskiva. Bredd: 50 cm. Djup: 30 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:19)
1360 3400 Byråar Ett par. Längd: 37 cm. Djup: 29 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:58)
1360 3479 Cake stand mahogny, England. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:31)
1360 3483 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 43/75. Motivet: 67x51cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:17)
1360 3031 Champagneglas 12, Kosta Boda. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:09)
1360 3340 Champagneglas 12st+ 12st, vinglas, Bohemia. Höjd: 18-21cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:01)
1360 3520 Champagneglas 2 st, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. "2000". Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:50)
1360 3521 Champagneglas 6 st, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:51)
1360 3074 Champagneglas 7 st, "Rörstrand". Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:38)
1360 3103 Champagneglas 8 st, Duka. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:38)
1360 3494 Champagnekylare tenn. Längd: 40, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:48)
1360 3048 Collier 18k guld. Längd: 38cm, vikt: 23g.
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:09)
1360 2716 Dalahästar 2 st. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:22)
1360 2715 Dalahästar 5 st. Höjd: 11-15cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:21)
1360 3030 Dessertglas 6 delar. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:58)
1360 3455 Dörrkläpp Fartyg, metall. Höjd: 17, "16 century Gallion"
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:59)
1360 3130 Dragkista Sengustaviansk, mahogny, Stenskiva, mässingsdekor. Bredd: 118. Djup: 59 cm. Höjd: 157 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:55)
1360 3064 Dragspel Hagström, Marita, i väska. Längd: 28,5 cm, djup: 30 cm, höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:26)
1360 3065 Dragspel i väska, Scandalli. Längd: 42,5, djup: 36 cm, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:47)
1360 3572 Dukar & tabletter Linne
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:02)
1360 3185 Etsning "Stokholmia", eftertryck. Ej signerad. Motivet: 24x78 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:49)
1360 1581 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Kust. Signerad. Motivet: 15x19,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:58)
1360 3474 Etsningar 2 st, Ernst Küsel (1873-1942), Sverige. 10x10 respektive 18x13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:36)
1360 3204 Etsningar 4 st, Svensk industri, 1800-tal. Ej signerad. Motivet: 16x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:34)
1360 3174 Etsningar 8 st, växtplanscher, eftertryck. Ej signerad. Motivet: 18x11 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:37)
1360 2002 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med äpple och tändstickor. Signerad, numrerad 90/150, Haskel 150. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:01)
1360 2679 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med äpple. Signerad, numrerad 89/150, Haskel 152, oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:53)
1360 3488 Färgkrita Oidentifierad konstnär. Signerad Johansson, Skymning. Motivet: 34x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:11)
1360 3043 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerad, numrerad 86/310. Motivet: 60x66 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:15)
1360 3606 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Tupp. Signerad, daterad 1973, PT, bladets mått: 88x65,5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:45)
1360 3320 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 95/375. Motivet: 40x54cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:01)
1360 3318 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 96/375. Motivet: 40x49cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:36)
1360 2722 Färglitografi Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 240/295. Motivet: 21x30cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:41)
1360 3525 Färglitografi Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, numrerad 156/360. Motivet: 34x52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:14)
1360 3047 Färglitografi Clemens Briels (f. 1946), Nederländerna. "Predictor". Signerad, numrerad 43/100, daterad -93, ramens innermått: 49x69 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:46)
1360 3541 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 121/375. Motivet: 43x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:10)
1360 3438 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 175/200. Motivet: 53x41cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:36)
1360 3092 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "I stora hemska skogen". Signerad, numrerad 355/360. Motivet: 30x46 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:29)
1360 3161 Färglitografi Inger Rydén (f. 1944), Sverige. Vintermotiv mot Söder. Signerad, numrerad 173/360. Motivet: 38x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:56)
1360 3316 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 155/290. Motivet: 35x56cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:55)
1360 2269 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 40x28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:49)
1360 2271 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 79/220. Motivet: 43x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:01)
1360 3273 Färglitografi Karl-Erik Forsberg (1914-1995), Sverige. Signerad, numrerad 82/200. Motivet: 47x44cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:45)
1360 3123 Färglitografi Laila Prytz (f. 1907), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 293/300. Motivet: 24x26 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:49)
1360 3593 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 160/310. Motivet: 13x19cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:52)
1360 3240 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 19x22cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:11)
1360 3524 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 69/225. Motivet: 73x52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:35)
1360 3002 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 34/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:36)
1360 3444 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 53/80. Motivet: 78x49cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 21:06)
1360 3446 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 62/80. Motivet: 78x49cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:53)
1360 2533 Färglitografi Michel Delacroix (f. 1933), Frankrike. Signerad, bladets mått: 56x76cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:57)
1360 3057 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 209/300,1980. Motivet: 52x63cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:09)
1360 3165 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Höstlandskap. Signerad. Motivet: 33x46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:01)
1360 3054 Färglitografi Per-Olof Olsson (f. 1949), Sverige. Konditori. Signerad, numrerad 351/360. Motivet: 29x39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:15)
1360 3061 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, ej numrerad. Motivet: 41x57 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:21)
1360 3062 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, ej numrerad. Motivet: 41x57 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:25)
1360 3218 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 8/360. Motivet: 20x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:12)
1360 2577 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 108/110. Motivet: 21x39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:34)
1360 2578 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 163/300 cm. Motivet: 350x265
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:36)
1360 3526 Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 32/250, daterad 1991. Motivet: 70x52 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:04)
1360 3523 Färglitografi Stephen Clark (f. 1953), Sverige. Signerad, numrerad 20/360. Motivet: 48x65 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 21:06)
1360 3162 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Globen. Signerad, numrerad 21/100. Motivet: 40x53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:10)
1360 2372 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 100/100. Motivet: 44x61cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:59)
1360 3432 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv, Söder. Signerad, numrerad 321/375, daterad -80. Motivet: 40x57cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:14)
1360 3046 Färglitografi Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 13/99, bladets mått: 63x45,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:15)
1360 3533 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrerad 105/260. Motivet: 33x43cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:06)
1360 3182 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), "Notre Dame de Paris". Signerad, numrerad 85/175, bladets mått: 45x55,5
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:38)
1360 3181 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 85/175. Bladets mått: 45x55,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:02)
1360 3093 Färglitografi Ulf Göthman (f. 1945), Sverige. Gamla Stan. Signerad, numrerad 100/280. Motivet: 44x31 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:10)
1360 3288 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 152/320. Motivet: 45x34 cm
1360 3587 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), med dedikation, ramens innermått: 79x57 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:08)
1360 3115 Färglitografier 2 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerade. Motivet: 45x77 & 34x54 cm
1360 3202 Färglitografier 2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Hamnmotiv, 260-upplaga. Signerad. Motivet: 26x36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:12)
1360 3607 Fat + skål på fot, nysilver. Längd: 47, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:45)
1360 3327 Fat 12 st + skål. Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Reijmyre Glasbruk. Rött glas. Diameter: 18-20cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:06)
1360 3602 Fat 3 st, Rörstrand. Längd: 38cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:28)
1360 3050 Fat 4 st, Kina. Diameter: 12-20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:39)
1360 3546 Fat Imaridekor, 1800-tal, diameter: 57 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:48)
1360 3260 Fat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 13,5cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:29)
1360 3110 Fåtölj 1960/70-tal
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:26)
1360 3538 Fåtölj Art Déco, ställbar
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:05)
1360 3380 Fåtölj funkis, möjligen Gösta Jonsson. Fast stoppad rygg och sits, plysch
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:03)
1360 3228 Fåtölj Galon
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:42)
1360 3310 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:23)
1360 3544 Fåtöljer 3 st, DUX
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:37)
1360 2327 Fåtöljer ett par, Mahogny/skinn
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:37)
1360 3471 Fåtöljer Ett par, rokokostil.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:27)
1360 3311 Fåtöljer ett par, Skinn/rotting, 1970-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:33)
1360 3011 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hubdar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). En i form av salt/pepparkar. Målad och glaserad vit stengodslera. Höjd: ca 7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:02)
1360 3009 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Målad och glasread vit stengodslera. Höjd: ca 7 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:48)
1360 3003 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Småtomtar på snöbollar. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Höjd: ca 11 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:06)
1360 3004 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Småtomtar på snöbollar. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Höjd: ca 11 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:14)
1360 3010 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Taxar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Hundar, en i form av salt/pepparkar. Målad och glaserad vit stengodslera. Längd: 16-19 cm. Höjd: ca 7-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:55)
1360 3415 Figuriner 2 st, Rosenthal, fåglar. Höjd: 11-13cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:40)
1360 3190 Figuriner 3 st, Lladro. Höjd: 27-28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:55)
1360 3018 Figuriner 3 st. Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Delar ur Luciatåg ur Advent, Rörstrand. Tärna, Stjärngosse och Tomte. Stengods. Längd: 6 cm, djup: 6 cm, höjd: 11-18 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:50)
1360 3016 Figuriner Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Luciatåg ur Advent, Rörstrand. Lucia, Tärna, Stjärngosse och Tomte. Stengods. Höjd: 10-17 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:36)
1360 3072 Fiol med stråke. Lagström Södertälje 1904. Längd: 62cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:16)
1360 3131 Flaskcoaster nysilver, England, sent 1800-tal. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:34)
1360 3168 Flintlåspistoler 2 st. Längd: 45, dekorerade
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:47)
1360 3189 Fotogenlampor 4 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:43)
1360 3510 Gafflar & skedar 3+ 2, silver. Längd: 15-22cm, Vikt: 290 g ca.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:37)
1360 3373 Gardiner 1 par + 1 par kuddfodral, Firma Svenskt Tenn, ca 133x120cm & 59x31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:41)
1360 3568 Gardiner 4 st, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, "Fatima", 90 X 130, missfärgningar
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:51)
1360 3574 Gitarr Akustisk, i fodral, Levin. Längd: 98 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:13)
1360 3258 Glas 18 st. Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Orrefors, formgiven 1957. 10 st likörglas + 8 st seltersglas. Höjd: 5-14cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:55)
1360 3037 Glas 9+ 2 st. Höjd: 7-13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:45)
1360 3326 Glas med karaff 13+ 1st, Reijmyre Glasbruk, Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Höjd: 9-25cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:26)
1360 2042 Glasservis 50 delar, Bengt Edenfalk (1924-2016), Sverige. Skruf. Höjd: 8,5-13,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:58)
1360 3270 Glasservis Kosta kristallindustri, ca 70 delar. Höjd: 7,5-15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:42)
1360 3073 Glasservisdelar 21 delar, Kosta Boda, "Line"
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:38)
1360 3527 Glasservisdelar Kosta Boda, Chateau, ca 50 del
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:35)
1360 3208 Glasskulpturer 5 delar, Lalique, France, Fåglar & Leda & Svanen. Höjd: 7,5-11 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:49)
1360 3282 Glastavla Society of Golfers, London, 40x25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:54)
1360 3128 Golvlampa + väggarmatur, Belid. Höjd: 15-140, ställbar, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:27)
1360 3576 Golvlampa 3-armad, mässing. Höjd: 150 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:58)
1360 2406 Golvlampa mahogny / metallfot. Höjd: 160
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:21)
1360 3467 Golvlampa mässing. Höjd: 123cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:30)
1360 3306 Golvlampa mässing. Höjd: 148cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:34)
1360 3461 Golvlampa Metall. Höjd: 155
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:19)
1360 2407 Golvlampfot 1950-tal, metall. Höjd: 138
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:21)
1360 3377 Golvvas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:53)
1360 3186 Golvvas Kina. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 21:01)
1360 3267 Gräddkanna silver. Höjd: 9,5, Vikt: 130 g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:38)
1360 3179 Gravyr Karta, "Biörköö - Fiaerden". Motivet: 26x33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:10)
1360 3176 Gravyr Le Bosquet. Motivet: 40x30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:15)
1360 3172 Gravyrer 19 st, Regenter, 1800-tal. Motivet: bland annat 30x17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:08)
1360 3178 Gravyrer 2 st, William Shakespeare. Motivet: 45x60 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:56)
1360 3205 Gravyrer 3 st, Trollhättan, 1800-tal. Motivet: 37x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:25)
1360 3173 Gravyrer 4 st, Kolorerade, 1700-/1800-tal, Palats och städer. Motivet: 28x39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:29)
1360 3409 Gungstol vitlack
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:25)
1360 3351 Hallampa Blyglas. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:47)
1360 3275 Halvmånebord glas och mässing. Bredd: 60 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:17)
1360 3449 Handväska Firma Svenskt Tenn, Josef Frank, textil, mönster Dixieland. Längd: 42 cm, djup: 12 cm, höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:50)
1360 3296 Hänge 18k guld. Längd: 3cm, vikt: 7g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:44)
1360 3146 Hänglås 2 st, Modell äldre, bland annat Cerberus. Höjd: 5,5-9 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:25)
1360 3313 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:57)
1360 3307 Herrbetjänt Italien. Höjd: 102cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:56)
1360 3464 Herrbetjänt Italien. Höjd: 103cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:13)
1360 3433 Hörnskåp Allmoge. Bredd: 48 cm. Djup: 29 cm, höjd: 63 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:09)
1360 3109 Hörnskåp Gustaviansk stil, Mahogny dekor med festong. Höjd: 140. Djup: ca 72,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:53)
1360 3314 Hylla 1960-tal, 3 hyllplan. Bredd: 70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:03)
1360 3193 Ikoner 3 st, 28x20 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:35)
1360 3562 Jordglob med belysning. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:06)
1360 3543 Jordglob med belysning. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:08)
1360 3154 Kaffekanna + fat, 2 delar, silver, Sydamerika. Längd: 17-20. Höjd: 17 cm. Vikt: 445 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:24)
1360 3517 Kaffeservis Ca 40 delar, Royal Copenhagen, Blå Blomst.
1360 3374 Kaffeservisdelar ca 30 delar, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:58)
1360 2366 Kaffeservisdelar England Royal Tuscan, 26 del
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:53)
1360 3042 Kaffeskedar 11st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1948. Längd: 10,5cm vikt: 103g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:40)
1360 2698 Kaffeskedar 12 st, silver. Längd: 9,5 cm. Vikt: ca 95 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:41)
1360 3085 Kannor + fat, 5 delar, Porslin, bland annat Göteborg. Höjd: 10-21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:59)
1360 3104 Karaff + skål, Kristall, Bla Orrefors. Höjd: 10-26 cm
1360 3255 Karaff 6 delar, med glas. Höjd: 11-24cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:10)
1360 2729 Karaffer + kanna, 4 delar, Kristall, bland annat Silvermonterad karaff. Höjd: 21-29 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:26)
1360 3558 Karaffer 6 st, Kristall. Höjd: 18-32 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:08)
1360 3559 Karaffer 6 st, Kristall. Höjd: 22-26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:07)
1360 3044 Karmstol Tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:25)
1360 3583 Karmstolar 8st, Åke Axelsson, Gärsnäs
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:48)
1360 3424 Kedja 18k guld, Pansar, Balestra. Längd: 51cm. Vikt: 9g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:53)
1360 3214 Kelim 190x430 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:06)
1360 3295 Kista 1800-tal. Bredd: 41. Djup: 29 cm, höjd: 20 cm, nyckel
1360 3530 Konsol förgylld. Längd: 66 cm. Djup: 31 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:48)
1360 3592 Konstglas 6 delar, Glasverkstan Boda. Höjd: 6-21, diameter: 28,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:42)
1360 3028 Koppar med Fat 4 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. People. Diameter: 7-13,5 cm, höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:32)
1360 3175 Kopparstick 2 st, 1700-tal, Batalj. Motivet: 48x67 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:21)
1360 3272 Kopparstick 3 st, Stockholmsmotiv, 24x37cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:30)
1360 3177 Kopparstick Georg Christoph Kilian, Mytologiskt motiv. Motivet: 46x65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:21)
1360 3577 Kopparstick Louis Seize, ej ram. Motivet: 68x50,5cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:36)
1360 2284 Kråsnålar 3 st, 18k guld, bruttovikt: ca 4. 5 g. Längd: ca 5,5-7,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:18)
1360 3457 Krukställ Metall, Katt. Längd: 41 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:57)
1360 3036 Kuriosa 5 delar, bland annat Kåge
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:14)
1360 3197 Kuriosa 5 delar, bland annat Plakett Gagarin
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:54)
1360 3513 Lampetter Ett par, rokokostil. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:33)
1360 3596 Lampetter Ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Pendel No 71, mässing. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:39)
1360 3491 Lampskärmar till väggbelysning, 4+ 3 st. Höjd: 33-41 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:04)
1360 3573 Linnedukar 5 st
1360 3137 Litografi 1800-tal, 31x40 cm. Ej signerad
1360 2475 Litografi Paul Wunderlich (1927-2010), Tyskland. Signerad, numrerad 4/10, 'Carina lupa". Motivet: 66x43cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:29)
1360 3348 Ljuskrona Barockstil. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:26)
1360 1243 Ljuskrona Hagamodell. Höjd: 80cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:14)
1360 3239 Ljuskrona höjd: 60 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:34)
1360 3005 Ljusstakar 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtemor och Tomtefar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: ca 20 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:20)
1360 3017 Ljusstakar 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtar, Rörstrand. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:43)
1360 3019 Ljusstakar 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtar, Rörstrand. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:57)
1360 3597 Ljusstakar 3 st, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Tulpanljusstaken, Skultuna. Mässing. Höjd: 10-14,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:21)
1360 3187 Ljusstakar 4 st, Englesson. Cylinder 2000, design: Staffan Englesson. Höjd: 4-19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:47)
1360 3443 Ljusstakar Ett par, 1800-tal. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:22)
1360 3337 Ljusstakar Ett par, Blå Blom, Gustavsberg. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:45)
1360 3034 Ljusstakar ett par, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:55)
1360 3060 Ljusstakar Ett par, Georg Jensen. Diameter: 9cm
1360 3622 Ljusstakar Ett par, Jugend, mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:08)
1360 3391 Ljusstakar Ett par, mässing glas. Höjd: 28 cm
1360 3445 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:37)
1360 3040 Ljusstakar ett par, nysilver, 2-armade. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:43)
1360 2542 Ljusstakar Ett par, Orrefors. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:03)
1360 3441 Ljusstakar Ett par, silver, sterling. Höjd: 12 cm, Bruttovikt: 245 g ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:24)
1360 3015 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 4 änglar i stengods, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Limmade på träsockel. Höjd: 14 cm (inkl sockel), längd: ca 32 cm (inkl sockel)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:29)
1360 3014 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Jultomte, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: 20,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:22)
1360 3013 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. K-stiod. Ängel. Stengods. Höjd: ca 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:16)
1360 3012 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomte med lykta, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), stengods. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:09)
1360 2633 Ljusstake mässing. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:28)
1360 3452 Ljusstake Sent 1800-tal, Kompletterad, mässing / träfot. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:39)
1360 2675 Lockurna Porslin. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:13)
1360 3196 Lockurna stengods. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:47)
1360 3598 Lockurnor Ett par, England, Modell "Empire", 1900-tal. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:06)
1360 3301 Månbord 1880-tal. Diameter: 120, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:35)
1360 3082 Masker 2 st, Afrika. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:42)
1360 2611 Mässingsbeslag diverse, mässing med mera
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:24)
1360 3099 Matbord Gustaviansk stil, mahogny. Diameter: 110. Höjd: 75,2 st ilägg a 35 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:38)
1360 3117 Matbord Höj- /sänkbart, 1930-/40-tal, intarsia. Höjd: 60-71 cm. Bredd: ca 80-140 cm. Diameter: 80 cm, 2 st ilägg a 32 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:16)
1360 3235 Matbord mahogny. Bredd: 200, djup: 110 cm, höjd: 77 + 2 iläggx40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:45)
1360 3232 Matbord Teak. Bredd: 120+ 2x50. Djup: 85 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:35)
1360 3283 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Längd: 150, djup: 95 cm, höjd: 73 + 2 iläggx30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:56)
1360 3421 Matsalsgrupp 9 delar, Gustaviansk stil, mahogny. Diameter: 115cm. Höjd: 74cm, ilägsskiva a 60cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:41)
1360 3225 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar. Diameter: 111, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:22)
1360 3215 Matsalsskåp 3 delar. Bredd: 91 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 186 cm
1360 1159 Matservis 27 delar, Limoges, dekor med vinrankor, guldkant. Diameter: 24-27 cm (tallrikarna)
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:52)
1360 2492 Matservis Hackefors, ca 40 del
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:41)
1360 3565 Matservisdelar 14 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:14)
1360 3075 Matservisdelar 32 delar, Christineholm, diameter: 19-25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:32)
1360 3139 Matservisdelar 40 del ca, Seaforth, Woods Burslem, England
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:26)
1360 3563 Matservisdelar 42delar, Rörstrand.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:27)
1360 3223 Matservisdelar ca 50 delar, Gustavsberg, Blå Blom
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:46)
1360 3621 Matservisdelar Hackefors, 45 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:14)
1360 3344 Matservisdelar Rörstrand, Bengali, ca 50 del
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:34)
1360 3354 Matservisdelar Rosenthal, ca 40 del
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:29)
1360 3158 Matskedar 3 + 4 delar, silver. Längd: 17,5-21, Vikt: 370g ca
1360 3357 Matskedar 9 st, silver, udda. Längd: ca 20 cm, Vikt: 530 g ca.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:56)
1360 3264 Matta 120x215cm
1360 3478 Matta 158x243 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:31)
1360 2255 Matta Kina, 138x202cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:10)
1360 3118 Matta Kina, 200x275 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:58)
1360 3323 Matta orientalisk, 123x160 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:48)
1360 3317 Matta orientalisk, 138x213 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:55)
1360 3237 Matta orientalisk, 206x312 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:05)
1360 3319 Matta orientalisk, 71x130 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:53)
1360 3321 Matta orientalisk, 75x114 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:38)
1360 3213 Matta orientalisk, 98x210 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:33)
1360 3322 Matta orientalisk, Bochara, 105x145 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:30)
1360 3231 Matta orientalisk, Bochara, 151x250 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:42)
1360 2256 Matta orientalisk, galleri, 83x285cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:11)
1360 3315 Matta orientalisk, Galleri. 80x200 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:50)
1360 2686 Matta orientalisk, Kerman, Semiantik, 123x217 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:45)
1360 2357 Matta orientalisk, Oshak, 345x285 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:43)
1360 3230 Matta orientalisk, Pakistan, 131x174 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:04)
1360 2363 Matta orientalisk, patchwork, 163x100 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:43)
1360 2362 Matta orientalisk, patchwork, 195x145 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:42)
1360 2683 Matta orientalisk, Semiantik, Kaukas, 126x170 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:28)
1360 2354 Matta Orientalisk, Täbriz, 292x202 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:31)
1360 3116 Matta Tibet / Nepal, 154x236 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:32)
1360 3516 Mattallrikar 12st, Spal, Portugal. Diameter: 24cm
1360 8032 Modellbilar 6 st, Franklin Mint. Längd: 14,5-25, bland annat Rolls-Royce modell 1911
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:58)
1360 3442 Muggar + fat, 6 delar, silver. Diameter: 8,5, höjd: 3,5-4,5 ca, vikt: 155g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:08)
1360 3217 Munksoffa 2-sits, skinn. Bredd: 92 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:20)
1360 3281 Nattygsbord ett par. Bredd: 41, djup: 38 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:32)
1360 3335 Nattygsbord längd: 39 cm, djup: 33 cm, höjd: 73 cm
1360 3407 Oljemålning 1800-tal, England. Olja på pannå, 24x39 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:52)
1360 3475 Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Motiv från Dalälven. Signerad A Dahl, 1922. Olja på duk, 64x92 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:12)
1360 3486 Oljemålning Arne Charlez (1934-2011), Sverige. Ko. Signerad. Olja på duk, 53x40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:34)
1360 2447 Oljemålning Auguste De Roisin, Signerad, vinterlandskap. Olja på duk, 44x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:52)
1360 3265 Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Sverige. Ej signerad, havsmotiv. Olja på duk, 12x22cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:36)
1360 1171 Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Sverige. Vinter. Signerad. Olja på duk, 52x66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:00)
1360 3590 Oljemålning Berit Zetterman, Hav med båt. Signerad. Olja på pannå, 120x90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:03)
1360 3615 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad, Amaryllis. Olja på pannå, 98x48 cm
1360 3608 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad, clown. Olja på pannå, 38x54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:54)
1360 3114 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Rådjur vårvinter. Signerad. Olja på duk, 60x91 cm
1360 3609 Oljemålning Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 33x23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:21)
1360 3086 Oljemålning Bymotiv, Vinter, Signerad. Olja på duk, 59x72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:59)
1360 3198 Oljemålning Carl Johansson, tillskriven, ej signerad, Landskap. Olja på pannå, 23x32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:23)
1360 3489 Oljemålning Carlotta Jönsson (1909-1979), Sverige. Kor. Signerad. Olja på duk, 53x71 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:28)
1360 3312 Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Signerad, lekande barn. Olja på duk, 80x63cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:45)
1360 3247 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, "gatubild". Olja på pannå, 21x27cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:12)
1360 2519 Oljemålning Christer Edwardsson Schmiterlöw (f. 1926), Sverige. "Spanska pensionärer". Signerad, daterad 1981. Olja på duk, 76x84cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:27)
1360 3200 Oljemålning Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Vårplöjning. Signerad. Olja på pannå, 45x34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:23)
1360 2154 Oljemålning Christina Greger (f. 1953), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 63x81 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:24)
1360 3145 Oljemålning Elsa Mårtensson, Vinterlandskap med hus, Signerad. Olja på duk, 58x79 cm
1360 3287 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Signerad, daterad 1942, skogsväg. Olja på duk, 80x72 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:49)
1360 3378 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997). Signerad, landsväg i dis. Olja på duk, 100x69cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:11)
1360 3067 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 45x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:55)
1360 1098 Oljemålning Gideon Börje (1891-1965), Sverige. "Den gamla gården". Signerad. Olja på duk, 64x81cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:23)
1360 2641 Oljemålning Gunnar Asplund, Fiskeläge. Signerad, daterad 1924. Olja på pannå, 28x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:31)
1360 2639 Oljemålning Gunnar Asplund, Visby. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 36x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:31)
1360 3087 Oljemålning Holger Jansson, komposition. Signerad, daterad -69, ca 60x78 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:19)
1360 3286 Oljemålning John Björk. Signerad, daterad 1955, fartygsporträtt. Olja på pannå, 50x70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:39)
1360 3201 Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, daterad Paris -39, "Docka och orm". Olja på duk, 53x45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:50)
1360 2315 Oljemålning Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Midsommardans, Signerad, 1960-tal. Olja på duk, 68x55
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:13)
1360 3289 Oljemålning Mohamed Charinda (f. 1947), Tanzania. Piggsvin. Signerad. Olja på duk, 60x45 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:37)
1360 3143 Oljemålning Nicolai Coster, Hamnmotiv. Signerad. Olja på duk, 39x49 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:45)
1360 3248 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fruktstilleben. Olja på duk, 21x26cm
1360 3418 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Högklint, Gotland. Olja på duk, 28x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:19)
1360 3211 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, komposition. Olja på duk, 65x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:31)
1360 3476 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 80x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:52)
1360 2608 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Eugine, Paris. Olja på duk, 53x44cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:17)
1360 3144 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Hamnmotiv med båtar. Olja på duk, 37x45 cm
1360 3614 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Herde. Olja på duk, 49x73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:26)
1360 3610 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvistplockerskor. Olja på pannå, 19x30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:11)
1360 3091 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Skånegård. Olja på duk, 45x65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:44)
1360 2547 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 41x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:30)
1360 3210 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Stockholmsmotiv mot söder. Signerad 1937. Olja på pannå, 47x58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:06)
1360 3611 Oljemålning Olga Tesch-Hallström (1926-2012), Sverige. Parkmotiv. Signerad. Olja på duk, 54x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:12)
1360 3133 Oljemålning Osip Majdanjuk, Fjällandskap Kolåsen Jämtland, 1930. Signerad. Olja på duk, 50x73 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:24)
1360 3404 Oljemålning Ragnar Swahn (1882-1964), Sverige. Signerad, Kalmar slott. Olja på duk, 80x110 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:36)
1360 3243 Oljemålning Ruth Sjögren (1885-1978), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 64x53cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:18)
1360 3257 Oljemålning Sigge Bergström (1880-1975), Sverige. Signerad, daterad 1950, "Tenerife". Olja på duk, 54x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:03)
1360 3387 Oljemålning Sten Ekedahl. Signerad. Olja på pannå, 25x33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:33)
1360 3612 Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Signerad, daterad 63, bärplockande barn. Olja på duk, 60x50 cm
1360 3045 Oljemålningar 2 st, Attila Balla (tillskrivna), ej signerade, oramade. Olja på duk, 90x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:08)
1360 3376 Oljemålningar 2 st, Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 34x26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:51)
1360 3191 Opalinglas 5 delar. Höjd: 8-21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:56)
1360 3427 Örhängen 18k guld, Ett par. Diameter: 2,5cm, vikt: 3g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:55)
1360 3426 Örhängen 18k guld, ett par. Diameter: 2cm, vikt: 2g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:57)
1360 3122 Pall Furu. Längd: 48, djup: 27 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:02)
1360 3309 Pall Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese. Längd: 59,5 cm, djup: 45 cm, höjd: 43-48 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:19)
1360 3052 Paraplyställ mässing, 1900-tal. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:29)
1360 3515 Parfymflakonger 5 delar, bland annat Lalique. Höjd: 3,5-9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:58)
1360 3129 Parti beslag + ljusmanschetter, diverse, mässing & brons
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:58)
1360 3159 Parti silverbestick udda, 440g ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:22)
1360 3569 Passare med etui. Längd: 3-16cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:51)
1360 2336 Pelarbord 1800-tal, alrot. Diameter: 45 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:47)
1360 3616 Piedestal höjd: 91cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:49)
1360 3469 Pinnstol
1360 3470 Pinnstolar 4+ 1 st, bemålade
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:15)
1360 3506 Pinnstolar ett par
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 21:02)
1360 3153 Pipa + materör, 3 delar, Silver (800) & Nysilver. Höjd: 13-27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:03)
1360 3342 Plädar & filtar 6+ 4 st, Gotlandsfåret, 126-146x168-200 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:48)
1360 3625 Pokal CG Hallberg, 1905, höjd, 25,5. Vikt: 395 gr. Höjd: 26 cm, diameter: 10 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:01)
1360 3624 Pokal CG Hallberg, 1924. Höjd: 23. Vikt: 440 gr
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:07)
1360 3626 Pokal silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1939. Höjd: 16. Diameter: 24 Vikt: 570 gr
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:12)
1360 3630 Pokal silver, Tyskland 0,800, Schrader. Höjd: 24, Vikt: 330 gr
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:07)
1360 3346 Punschkoppar 6 st silver. Höjd: 5 cm. Vikt: 200 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:20)
1360 3412 Punschkoppar 6 st, gravyr, 1948. Höjd: 5cm, vikt: 233g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:52)
1360 3070 Radiostyrd bil 1970. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:00)
1360 2554 Räkskålar 12 st. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:40)
1360 3094 Rakspegel 1800-tal. Längd: 18 d, 27, höjd: 8-30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:41)
1360 2029 Remmare 12 st. Höjd: 18,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:29)
1360 3256 Remmare 20st. Höjd: 21m
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:07)
1360 3429 Ring 18k guld, gravyr, storlek: 19. Vikt: 4g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:11)
1360 3425 Ring 18k guld, gravyr, storlek: 19. Vikt: 4g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:20)
1360 2451 Ring 18k guld, med lila sten, storlek: 17. Vikt: 8g.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:55)
1360 3435 Ringar 2 st, 18k guld, med diamanter, storlek: 18½, 21xca0,01ct. Vikt: 8g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:55)
1360 3481 Saigkorg Gotland. Längd: 42, djup: 34 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:37)
1360 3171 Salongsbord Hauptstil, intarsia, omkring 1900. Bredd: 67, djup: 42 cm, höjd: 71-74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:11)
1360 3150 Satsbord 3 delar, Italien. Höjd: 45-58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:05)
1360 3599 Scarf Hermes, 84x92 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:02)
1360 3487 Sekretär Louis XV-stil. Bredd: 68, djup: 45 cm, höjd: 87 cm
1360 3386 Serveringsfat 3 st, Musselmalet, Royal Copenhagen (2 st) + Bing & Grøndahl (1 st). Diameter: 21 cm. Längd: 23 - 36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:39)
1360 3382 Serveringsskålar för riven ost. Nysilver, frostat glas. Djup: 13 cm. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:17)
1360 3451 Serveringsvagn Ek, omkring 1900. Längd: 63 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:43)
1360 3135 Serveringsvagn Krom / glas. Längd: 70, djup: 45 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:02)
1360 3454 Serveringsvagn Valnöt, med tidningshylla. Längd: 79 cm. Djup: 50 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:07)
1360 3252 Servettringar 8st, Nysilver. Diameter: 4cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:29)
1360 3063 Servisdelar 18 delar, Sundborn, Pia Rönndahl (f. 1953), Sverige. Rörstrand
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:46)
1360 3532 Sideboard Rokokostil, Intarsia. Längd: 165 cm. Djup: 59 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:42)
1360 3589 Silver diverse, 15 delar. Vikt: 390 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:04)
1360 3585 Silverbesticksdelar 9 delar, silver. Längd: 10-15cm, vikt: 211g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:58)
1360 3372 Skål Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Längd: 19cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:52)
1360 3623 Skål konstglas, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda, diameter: 18,5. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:48)
1360 3631 Skål på fot, silver, CG Hallberg, 1935. Höjd: 13. Diameter: 24, vikt: 620 gr
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:04)
1360 3629 Skål på fot, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1924. Höjd: 20. Diameter: 21 cm, vikt: 1030 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:48)
1360 3627 Skål på fot, silver, K Anderson, Sandhamn fleet championchip. Diameter: 24. Höjd: 18, Vikt: 560 gr
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:06)
1360 3216 Skål silver, genombruten dekor. Längd: 35 cm, Vikt: 460 g ca.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:55)
1360 2472 Skål silver, med glasinsats och hänkel. Höjd: 17 cm. Vikt: 110g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:25)
1360 3132 Skål med lock låghaltigt silver (750), Orientalisk. Diameter: 19,5 cm, höjd: 14 cm, vikt: 324g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:47)
1360 3456 Skål på fot Glaserad keramik, diameter: 32, Dekor med blommor
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:59)
1360 3006 Skål på fot Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Höjd: 12
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:32)
1360 3561 Skålar 2 st, bland annat Kina, diameter: 11-14, höjd: 5,5-6 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:37)
1360 2200 Skålar 2 st, Orrefors. Diameter: 16-19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:16)
1360 3514 Skålar 2 st, Orrefors. Diameter: 20-24cm
1360 3334 Skålar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten. Diameter: 12-17cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:59)
1360 3341 Skålar 3 st, med lock, Arabia & Prunus, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Längd: 10-16cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:36)
1360 3249 Skålar 3 st, Orrefors, Lars Hellsten (f. 1933), Sverige. Diameter: 11-14,5cm, höjd: 8-9cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:29)
1360 3250 Skålar Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Diameter: 11-15cm, höjd: 8-11cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:17)
1360 3336 Skänk 1890-tal, senare bemålning. Bredd: 154 cm. Djup: 55 cm, höjd: 125 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 21:00)
1360 2242 Skänk längd: 250 cm, djup: 50 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:10)
1360 3333 Skänk omkring sekelskiftet 1900, senare bemålning. Bredd: 155 cm. Djup: 49 cm, höjd: 115 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:51)
1360 3422 Skåp mahogny. Bredd: 109 cm. Djup: 50 cm, höjd: 178 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:27)
1360 3331 Skåp med lådor. Bredd: 92, djup: 48 cm, höjd: 73 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:24)
1360 3276 Skedar 5 st, silver. Längd: 14-18cm, vikt: 132g, med etui.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:59)
1360 3188 Skrin på benställning. Längd: 40, djup: 32 cm, höjd: 75 cm, nyckel
1360 3234 Skrivbord längd: 111 cm, djup: 58 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:03)
1360 3540 Skrivbord mahogny, England. Bredd: 182 cm. Djup: 121 cm, höjd: 79 cm
1360 3529 Skrivbord mahogny. Bredd: 200 cm. Djup: 90 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:41)
1360 3266 Skrivbord Rokokostil. Bredd: 104 cm. Djup: 56 cm. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:47)
1360 2089 Skrivbyrå empire. Bredd: 90 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:49)
1360 3285 Skrivbyrå mahogny, 1800-tal. Bredd: 109, djup: 50 cm, höjd: 92 cm
1360 3051 Skulptur + 3 skålar. Höjd: 5-9cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:21)
1360 3039 Skulptur Kai Nielsen (1882-1924), Danmark. Terrakotta. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:40)
1360 3553 Skulptur Katt, Gjutjärn. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:55)
1360 3245 Skulptur Konstglas, RBA Ronneby. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:08)
1360 2723 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Björn. Längd: 10cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:42)
1360 3138 Skulptur Luis Potosi, trä. Signerad, 1999. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:07)
1360 2555 Skulptur Med lock. Höjd: 18cm
1360 1377 Skulptur Royal Copenhagen, Kopojke, Christian Thomsen. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:41)
1360 3539 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Längd: ca 17 cm
1360 3083 Skulpturer 4 st, Kenya, Trä. Höjd: 52-64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:23)
1360 3141 Slaglåspistol
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:29)
1360 3224 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 180
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:20)
1360 2150 Soffa Firma Svenskt Tenn, design: Josef Frank, Modell 568. Längd: 190 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:26)
1360 3236 Soffa Karl Johanstil, mahogny. Längd: 180
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:53)
1360 3570 Soffbord Art Déco. Bordsskiva med intarsia och påliggande glasskiva, Diameter: 70cm. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:20)
1360 3167 Soffbord fällbart, dekor med världskarta. Bredd: 56, djup: 42 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:31)
1360 3330 Soffbord Idegran. Bredd: 91, djup: 91 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:05)
1360 3227 Soffbord med tidningshylla. Bredd: 115, djup: 80 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:09)
1360 3350 Solfjäder Handmålad. Längd: 70 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:36)
1360 3274 Soppslevar silver. Längd: 42cm, Bruttovikt: 270 g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:58)
1360 3416 Spegel + Konsolbord, empirestil. Höjd: 160+ 60
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:46)
1360 3579 Spegel 40x15cm
1360 3242 Spegel 74x35cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:50)
1360 3081 Spegel Blyinfattat glas, 140x47 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:34)
1360 3411 Spegel Förgylld, 64x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:28)
1360 3458 Spegel Gustaviansk stil. 113x46cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:19)
1360 3459 Spegel Jugend, mahogny, slipat glas. 107x50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:50)
1360 3338 Spegel nutida, 145x115 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:27)
1360 3413 Spegel omkring sekelskiftet 1900,168x71 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:45)
1360 3581 Spegel Rokokostil, 70x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:00)
1360 3254 Spegel Slipat glas, nutida, 165x75 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:15)
1360 3509 Stol Art Déco
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:21)
1360 3448 Stolar 3 st, barockstil, 1880/90-tal
1360 3505 Stolar 3 st, mahogny
1360 3136 Stolar 4 st, gustaviansk stil
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:36)
1360 3246 Stolar 4 st, Gustaviansk stil, bemålade
1360 3300 Stolar 4 st, Jugend, ek
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:38)
1360 3477 Stolar 6 st
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:10)
1360 3501 Stolar 6 st Castelli, Italien
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:52)
1360 3508 Stolar ett par, NK
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:12)
1360 3402 Stringhylla 8 hyllplan, 78x20 cm. Djup: 18-27 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:09)
1360 2098 Strösockerskedar 2 st, silver. Längd: 22 cm. Vikt: 110g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:20)
1360 3466 Svanstolar Ett par, 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:59)
1360 3090 Svepask 1800-tal. Längd: 51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:05)
1360 3566 Sybord Allmoge. Bredd: 40 cm. Djup: 30 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:13)
1360 3468 Sybord Björk. Lyrformad fot. Bredd: 58 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 76 cm
1360 3149 Sybord Nyrokoko. Bredd: 49, djup: 40 cm, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:52)
1360 3095 Syltkrukor 3 st, blåvita. Höjd: 7-14 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:26)
1360 3152 Taburetter Ett par, Björk. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:50)
1360 3166 Tågset Märklin, diverse, bland annat tåg
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:53)
1360 3271 Takarmatur glas. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:30)
1360 3496 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Höjd: 44cm
1360 3548 Takarmatur Lammhult, Keramik. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:47)
1360 3389 Takarmatur mässing. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:11)
1360 3241 Takarmatur mässing. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:29)
1360 3370 Takarmatur Med prismor. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:48)
1360 3473 Takarmatur metall, Italien. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:20)
1360 3184 Takarmatur Tidigt 1900-tal, Koppar / glaskupor, diameter: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:21)
1360 3381 Tallrikar 12 st, (2x6 st). "Les aventures du boucher", Gien. 2 originalkartonger á 6 st tallrikar, 21x30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:32)
1360 3383 Tallrikar 2 st, dekor i famille rose, 1700-tal. Diameter: 22 cm
1360 3209 Tallrikar 2 st, Kina. Diameter: 25-28,5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:52)
1360 3385 Tallrikar 5 st, ostindiskt kompaniporslin. Diameter: ca 23 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 21:04)
1360 3294 Tavelramar 2 st, innermått ca 68x52 respektive ca 71x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:28)
1360 3495 Tavelramar 3 st, 37x50 cm respektive 41x55
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:34)
1360 3498 Te/kaffekoppar 2+ 2, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:22)
1360 3155 Tekanna + fat, 2 delar, metall, Bogota. Längd: 20-30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:00)
1360 3277 Tekanna Rörstrand. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:27)
1360 3105 Tekopp + assietter, Cobalt Net, Lomonosov, Sovjetunionen USSR, 1 + 6 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:48)
1360 3507 Tekoppar 11st, med fat, Johnsson & Bros, Argile, flytande blått
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:42)
1360 3084 Terrin Villeroy & Boch, "Manoir". Längd: 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:42)
1360 2649 Terrin med lock diameter, 23, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:38)
1360 3291 Teservisdelar Bing & Grøndahl, 34 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:46)
1360 3157 Teskedar 8 st, silver, Franska Liljan. Längd: 14, Vikt: 100 g ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:01)
1360 3490 Textilier Orientaliska, 3 delar, 135x140 cm, 131x131 cm, 216x242 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:05)
1360 3417 Textiltavla Jobs, 23x22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:53)
1360 3262 Träsnitt Kina. Signerad, 60x23cm
1360 3066 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Panorama. Signerad, numrerad 5/150. Motivet: 30x276 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:10)
1360 3219 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 10/150, daterad -61. Motivet: 25x56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:54)
1360 5040 Tusch Oidentifierad konstnär. Porfyrfontänen, Rosendahl, oramat löst blad. Motivet: ca 17,5x14,5 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 januari 2021 06:21)
1360 3055 Väggarmatur Med glaskupor. Höjd: 87cm, + 3st extra glaskupor
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:57)
1360 3119 Väggarmaturer Ett par, mässing och glas, 21x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:28)
1360 3528 Väggbonad 195x126 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:34)
1360 3465 Väggbord Ett par. Bredd: 40 cm. Djup: 34 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:54)
1360 3194 Vägghylla Seletti, Note studio, "Suburbia", 82x55 cm
1360 3020 Väggljusstake Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg, 1970-/80-tal. Ängel hållande ljuspipa. Stengods, handmålad, stämpelmärkt. Höjd: ca 25 cm. Längd: ca 39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:06)
1360 3127 Vägglyktor Ett par, mässing / glaskupor. Höjd: 35 cm
1360 2429 Vägglystrar Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:32)
1360 3077 Väggmask Mexiko, sten, Ansikte. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:20)
1360 3547 Väggur Gustaviansk stil, H65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:35)
1360 2510 Värja Wira bruk, replika. Längd: 116 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:07)
1360 3169 Värjor 2 st, Längd: 100-104cm
1360 3097 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Röstrand. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:24)
1360 3549 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:10)
1360 2671 Vas Kina, Porslin. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:16)
1360 3220 Vas Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:45)
1360 3618 Vas Kristall. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:44)
1360 3453 Vas majolika, omkring 1900. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:47)
1360 3056 Vas Murano, ej signerad, 1900-talets mitt. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:07)
1360 3058 Vas Murano, ej signerad, Väska. Längd: 17, höjd: 17,5 cm
1360 3499 Vas orientalisk. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:53)
1360 3355 Vas Orrefors, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:05)
1360 3298 Vas silver, CFC, 1956. Höjd: 15cm, Vikt: 280 g ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:45)
1360 2096 Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:18)
1360 3419 Vas Württembergische Metallwarenfabrik WMF, Jugend. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:49)
1360 3512 Vaser 2 st, Konstglas, bland annat Kosta Boda. Höjd: 17-25cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:33)
1360 1554 Vaser 3 st, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "Stella polaris". Höjd: 9-27cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:03)
1360 3329 Vaser 5 st, Reijmyre Glasbruk, Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Höjd: 7-34cm
1360 2631 Vaser ett par, Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:21)
1360 2618 Vaser ett par, Kina. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:52)
1360 3591 Vaser Ett par, Kristall, Orrefors & Skruf. Höjd: 20 - 20,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:31)
1360 3076 Vattencisterner 3 delar, Koppar. Längd: 39-50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:14)
1360 3071 Vinglas + seltersglas, 8+ 8 st, Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Bellman, Skruf. Höjd: 6,5-15,5
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:55)
1360 3299 Vinglas 3 st, Gustaviansk typ. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:30)
1360 3522 Vinglas 5 st, Orrefors. Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Rainbow, Höjd: 18,5
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:25)
1360 3324 Vinglas 9st+ 12st, Reijmyre Glasbruk, Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Höjd: 11-16cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:57)
1360 3398 Vitrinskåp 1800-tal, mahogny. Bredd: 83, djup: 34 cm, höjd: 148 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:38)
1360 3304 Vitrinskåp 1890-tal, mahogny. Bredd: 128. Djup: 56 cm, höjd: 245 ca
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:06)
1360 2340 Vitrinskåp Orientaliskt, Lackerat, infällda dekorelement. Bredd: 173 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 185 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:05)
1360 3353 Vitvinsglas 7 delar. Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Nobel, Orrefors. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:12)
1360 3339 Whiskyglas 11st, + 12st, starkvinsglas, Bohemia. Höjd: 10-15cm
1360 3032 Whiskyglas 5 st, Orrefors, Silvia. Höjd: 6,5
1360 3125 Ytterfoder 4 + 2 st, Kina, nutida. Höjd: ca 11,5-14,5 cm, diameter: 14,5-19 cm
1360 3392 Ytterfoder/skålar 12 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Gobelet", Gustavsberg. Reliefdekor. Benporslin. Höjd: 9,5 cm. Diameter: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:53)
1360 3395 Ytterfoder/skålar 24 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Gobelet", Gustavsberg. Blå dekor mot vit reliefbotten. Benporslin. Höjd: 7,5 cm. Diameter: 10,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:16)
1360 3393 Ytterfoder/skålar 24 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Gobelet", Gustavsberg. Blåtonad dekor mot vit reliefbotten. Benporslin. Höjd: 7,5 cm. Diameter: 8,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 20:59)
1360 3396 Ytterfoder/skålar 24 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Gobelet", Gustavsberg. Reliefdekor. Benporslin. Höjd: 6,5 cm. Diameter: 8 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 19:05)
1360 3394 Ytterfoder/skålar 24 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Gobelet", Gustavsberg. Rödbrun dekor mot vit reliefbotten. Benporslin. Höjd: 7,5 cm. Diameter: 10,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:07)
1360 3397 Ytterfoder/skålar 6 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Gobelet", Gustavsberg. Reliefdekor. Benporslin. Höjd: 9,5 cm. Diameter: 12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 november 2020 18:32)