Klassiska den 26 september 2022

Visning: fredag 23/9, lördag 24/9, söndag 25/9 och måndag 26/9

  • Sortera efter

    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad, Motiv från trakten Ulvshyttan, Dalarne. Olja på duk, 67x100 cm, yttermått inklusive ram: 90x125 cm

    Utrop: 25.000 kr
    Pris just nu 19.500 kr

    26 september kl 20:03

  • 1009 Bestickuppsätt..
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 9.000 kr

    26 sept kl 19:03
  • 1015 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    26 sept kl 20:07
  • 1021 Bokskåp
    Utrop: 4.000 kr

    26 sept kl 20:19
  • 1020 Byrå
    Rokoko. Bredd: 123 de. 54. Höjd: 83 cm, nyckel
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.400 kr

    26 sept kl 19:40
  • 6186 Färglitografi ..
    Utrop: 14.000 kr

    26 sept kl 19:29
  • 9306 Konsolbord
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 4.800 kr

    26 sept kl 20:22
  • 1001 Ljusstakar
    Utrop: 6.000 kr

    26 sept kl 18:33
  • 1014 Oljemålning
    Utrop: 15.000 kr

    26 sept kl 19:31
  • 1023 Oljemålning
    Utrop: 25.000 kr

    26 sept kl 20:03
  • 1019 Oljemålning
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    26 sept kl 20:13
  • 1022 Oljemålning
    Utrop: 6.000 kr

    26 sept kl 18:21
  • 1007 Oljemålning
    Utrop: 12.000 kr

    26 sept kl 20:38

    6186 Färglitografi / collage

    Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/65, Skridskoåkare. Färglitografi med applikationer. Bladets mått: 55x75 cm, yttermått inklusive ram: 61x83 cm

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    26 september kl 19:29

  • 1016 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr

    26 sept kl 19:46
  • 1017 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr

    26 sept kl 19:11
  • 1026 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr

    26 sept kl 20:46
  • 1018 Oljemålning
    Utrop: 2.600 kr

    26 sept kl 18:37
  • 1003 Skål
    Utrop: 3.000 kr

    26 sept kl 20:52
  • 1025 Soffa
    Utrop: 10.000 kr

    26 sept kl 20:50
  • 1012 Soffa
    Utrop: 8.000 kr

    26 sept kl 19:40
  • 1011 Spegel
    Utrop: 3.000 kr

    26 sept kl 20:52
  • 1024 Stol
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    26 sept kl 20:02
  • 1006 Stop
    silver, Aug. Ehlers, 1938. Höjd: 20, vikt: 870 g
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    26 sept kl 18:25
  • 1013 Taburett
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    26 sept kl 19:56
  • 1008 Tevagn
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    26 sept kl 20:30

    1014 Oljemålning

    Alois Arnegger (1879-1963), Österrike. Landskap med kor. Signerad. Olja på duk, 69x106 cm, yttermått inklusive ram: 80x116 cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    26 september kl 19:31

  • 1010 Tuschteckning
    Utrop: 5.000 kr

    26 sept kl 18:51
  • 1002 Vas
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 5.600 kr

    26 sept kl 18:58