veckoauktion den 16 maj 2022


Visning: fredag 13/5, lördag 14/5, söndag 15/5 och måndag 16/5

  • Sortera efter 


    7439 Armband

    18k guld, dubbel X-länk. Längd: 20cm, GK, 1967, vikt: 47,7g

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 17.500 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:29


  • 6270 Aftonväska
    grön, pärldekor, 1920-tal. Längd: 19cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:54
  • 6267 Aftonväska
    längd: 20cm, tenn, omkring sekelskiftet 1900
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:46
  • 6470 Akryl
    2 st, Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Sig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:26
  • 7010 Akryl
    Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "River Del..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:52
  • 6012 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Color Tile"...//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:54
  • 7008 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Four color t..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:18
  • 6474 Akryl
    Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:31
  • 6479 Akryl
    Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:34
  • 6472 Akryl
    Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:29
  • 6495 Akryl
    Nutida Konstnär, blommor. Signerad L Larsson. Duk,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:48
  • 6489 Akryl
    Nutida Konstnär, segelbåtar. Signerad L Larsson. D..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:45
  • 7271 Akvarell
    Anders Loman (1879-1953), Sverige. "Gammal Dalagår..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:25

    7443 Armband

    18k guld, Fantasi. Längd: 19cm, vikt: 33,4g

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:22


  • 1033 Akvarell
    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Bergslandskap. M..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:23
  • 7260 Akvarell
    Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Signerad, ak..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:35
  • 6468 Akvarell
    Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:22
  • 6297 Akvarell
    Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad, akvarell,..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:34
  • 6329 Akvarell
    Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad, akvarell,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:04
  • 6330 Akvarell
    Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad, fåglar. A..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:05
  • 6323 Akvarell
    Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Signerad, fåglar. A..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:01
  • 7340 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, bla..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:29
  • 7377 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben, 32..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:50
  • 1006 Akvarell
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:54
  • 7333 Akvarell
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. "Fiskare". Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:27
  • 7335 Akvarell
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. "Kvinnor II". S..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:41

    6499 Armband

    18k guld, X-länk, 1965. Längd: 20cm, vikt: 28,2g

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 10.500 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:52


  • 7329 Akvarell
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. "Man med pistol..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:17
  • 6463 Akvarell
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. "onsam". Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:18
  • 6465 Akvarell
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. Modell. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:21
  • 6467 Akvarell
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. Modell. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:22
  • 7098 Akvareller
    2 st, Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:27
  • 7241 Ampel
    empirestil. Diameter: 46 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:03
  • 7028 Ampel
    Empirestil. Diameter: 56 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:14
  • 7218 Appliquer
    ett par, Rokokostil. Höjd: 45 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:51
  • 7237 Appliquer
    ett par. Höjd: 22 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:38
  • 7477 Armband
    + broscher, diverse, bland annat silver
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:20
  • 6523 Armband
    18k guld, 4-radigt. Längd: 19cm, vikt: 28g.
    Utrop: 12.000 kr
    Aktuellt bud: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:09
  • 7446 Armband
    18k guld, Bismarck, med fyra berlocker. Längd: 20c..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 7.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:16

    6523 Armband

    18k guld, 4-radigt. Längd: 19cm, vikt: 28g.

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:09


  • 7439 Armband
    18k guld, dubbel X-länk. Längd: 20cm, GK, 1967, vi..//
    Utrop: 15.000 kr
    Aktuellt bud: 17.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:29
  • 7443 Armband
    18k guld, Fantasi. Längd: 19cm, vikt: 33,4g
    Utrop: 12.000 kr
    Aktuellt bud: 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:22
  • 6517 Armband
    18k guld, med en berlock, HÅN, 1963. Längd: 20cm, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:03
  • 6499 Armband
    18k guld, X-länk, 1965. Längd: 20cm, vikt: 28,2g
    Utrop: 12.000 kr
    Aktuellt bud: 10.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:52
  • 7528 Armband & örhä..
    14K, Längd: 1-18cm. Vikt: 1,6g.
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:24
  • 7347 Armbandsur
    2 st, Ellesse, quartz. Diameter: 30-35cm, stål/läd..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:06
  • 7349 Armbandsur
    3 st, Ellesse, quartz. Diameter: ca 40cm, stål/läd..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:01
  • 7346 Armbandsur
    Ellesse, quartz. Diameter: 35mm, stål/läderband, g..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:04
  • 5081 Armbandsur
    Omega Constellation f300Hz Electronic Chronometer,..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:57
  • 7410 Armbandsur
    Tissot, 18k guld. Diameter: 3,2 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:19
  • 7482 Armring
    Sterlingsilver, NiSa, 1995. Vikt: 58g ca. Diameter..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:02
  • 7414 Assiett3er
    12 st, Rörstrand, Sundborn. Diameter: 18 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:12

    7446 Armband

    18k guld, Bismarck, med fyra berlocker. Längd: 20cm, vikt: 20,9g

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 7.600 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:16


  • 7088 Bägare
    2 st Böhmen + spegelplatå. Höjd: 13-15 längd: 33 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:40
  • 7440 Bemålat tryck
    Landskap med vandrande sällskap. Ej signerad. Uppk..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:58
  • 7466 Berlocker
    2 st, Elefant och skorpion. Längd: 1-2cm, vikt: 2,4g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:41
  • 7136 Blandteknik
    Björn Berg (1923-2008), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:23
  • 7148 Blandteknik
    Carl Herman Wetterwik (1910-1949), Sverige. Signer..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:36
  • 6420 Blandteknik
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, blan..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:28

    1028 Oljemålning

    Gustaf Brandelius (1833-1884), Sverige. Signerad, daterad 1866, läsande pojke på hästrygg. Olja på duk, 70x95, yttermått inklusive ram: 88x113 cm

    Utrop: 8.500 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:00


  • 6417 Blandteknik
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, blan..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:22
  • 7427 Blandteknik
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Kärlekspar. Sig..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:53
  • 7351 Blandteknik
    Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Signerad, bla..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:22
  • 6053 Blandteknik
    George Oyston (1861-1937), Storbritannien. Signera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:58
  • 7153 Blandteknik
    Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:20
  • 6469 Blandteknik
    Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:24
  • 7141 Blandteknik
    Lars Rading (1954-1993), Sverige. Komposition, Sig..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:12
  • 7096 Blandteknik
    Lars Stenstad (f. 1921), Sverige. Komposition, Sig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:35
  • 6161 Blandteknik
    Martin Ljunggren (1930-2008), Sverige. Ej signerad..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:34
  • 7104 Blandteknik
    Michael Juiliani, Signerad, komposition, 38x39, yt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:16
  • 7259 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Blandteknik, bildmått: 28x..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:19
  • 7277 Blandteknik
    Orientalisk, blomstermotiv. Blandteknik, bildmått:..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:39

    7049 Kolteckning

    Daniel Jensen (f. 1972), Sverige. "The Mansion". Ej signerad. Kolteckning, 70x100 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:24


  • 7281 Blandteknik
    Remko de Gilde, Stilleben. Signerad, daterad 1986...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:33
  • 7339 Blandteknik
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:30
  • 6464 Blandteknik / ..
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:19
  • 7170 Blandteknik/co..
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:16
  • 7083 Blomskål
    Gefle. Längd: 27 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:14
  • 7434 Bojaner
    2 st. Höjd: 12-17cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:50
  • 7315 Bokhylla
    omkring 1900. Bredd: 96 cm. Djup: 30 cm, höjd: 169 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:27
  • 7422 Bokhylleskåp
    Jugend, bemålat. Bredd: 90 cm. Djup: 29 cm, höjd: ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:15
  • 7376 Bokverk
    15 st, Albert Engström (1869-1940), Sverige. Helfr..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:55
  • 7396 Bokverk
    39 band, Strindberg, Halvfranska
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:34
  • 7389 Bonad
    Hildur Lindgren Wickberg (1905-2000), Sverige. Mon..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:33
  • 7084 Bonad
    Jaktmotiv, 200x220 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:52

    7421 Oljemålning

    Fedor Karlovich Burkhardt. Signerad, landskap. Olja på duk, 36x52, yttermått inklusive ram: 43x58cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:39



    6517 Armband

    18k guld, med en berlock, HÅN, 1963. Längd: 20cm, vikt: 16g.

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:03


  • 7561 Bordslampor
    ett par, mässing, EWÅ. Höjd: 58 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:34
  • 7173 Bordslampor
    Ett par, Porto Romana, glas. Höjd: 71cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:21
  • 7296 Bordslampor
    Ett par. Höjd: 68cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:21

    7463 Kedja med medaljong

    18k guld, Pansar. Längd: 50cm. Vikt: 18g

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:38


  • 7387 Bordsur
    nutida. Höjd: 18cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:45
  • 6025 Brevkniv
    silver, + 2st påpetare, bland annat Georg Jensen. ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:56
  • 7186 Brickbord
    Ett par. Bredd: 73 cm. Djup: 44 cm, höjd: 67 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:19
  • 7306 Brödkorgar
    bildmått, 4 delar, nysilver. Längd: 20-26 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:40
  • 7451 Brosch
    14K, med en opal. Längd: 3cm, vikt: 9,1g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:24
  • 7453 Brosch
    18k guld. Längd: 5cm, vikt: 10,4g
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:54
  • 6533 Brosch
    18k guld. Längd: 6cm. Vikt: 8,2g
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:19
  • 6460 Brosch
    8K, med pärlor och en syntetisk sten. Längd: 2cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:00
  • 6568 Brosch
    camè, 18k guld. Höjd: 4 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:51
  • 7437 Burkar med lock
    Ett par, keramik. Längd: 12cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:54
  • 7316 Byrå
    Gustaviansk stil, Hauptstil. Bredd: 96, djup: 51 c..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:12
  • 7286 Byrå
    mahogny, 1800-tal, 51x30. Höjd: 81 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:04

    7448 Collier

    18k guld, Doserat Bismarck. Längd: 45cm, skadad lås. Vikt: 14,6g

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 5.200 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:26


  • 7023 Byrå
    Rokokostil med stenskiva, bemålad. Bredd: 82, djup..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:19
  • 7029 Byst
    brons, Märkt Ant Amorgasti, 1919. Höjd: 17 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:50
  • 7564 Cabaret
    Kina, 9 delar. Diameter: 28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:12
  • 6581 Cafébord
    design: Lassen, Montana, DJOB. Bredd: 60, djup: 60..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:03
  • 7297 Cafébord
    träskiva, bemålat metallunderrede Diameter: 60. Hö..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:07
  • 7298 Cafébord
    träskiva, bemålat metallunderrede. Diameter: 60, h..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:42
  • 7529 Champagneglas
    11 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Helena"..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:08
  • 7448 Collier
    18k guld, Doserat Bismarck. Längd: 45cm, skadad lå..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 5.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:26
  • 7190 Damarmbandsur
    18k guld, POS, manuell. Diameter: 2cm, Längd: 17, ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:50
  • 7574 Damarmbandsur
    Certina, 18k guld, datum. Diameter: 2,3
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:40
  • 7295 Dubbelskrivbord
    sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 147, djup: 10..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:36
  • 7239 Eldhundar
    ett par, 1800-/1900-tal. Längd: 46 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:59

    7415 Oljemålning

    Anatoli Kaigorodoff. Signerad, daterad 43, landskap. Olja på duk, 39x45,5cm, yttermått inklusive ram: 50x57cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:09


  • 6162 Etsning
    Björn Brusewitz (f. 1948), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:35
  • 6337 Etsning
    Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. "Flying India St..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:58
  • 6312 Etsning
    Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:16
  • 7162 Etsning
    Jan Ewemo (f. 1938), Sverige. "Terracotta figurer"..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:42
  • 7027 Etsning
    Jukka Vänttinen (f. 1954), Signerad, numrerad 143/..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:40
  • 7070 Etsningar
    2 st, Erik Olsson Sanda (1919-2006), Sverige. Sign..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:40
  • 6532 Fällbord
    mahogny, 1800-tal. Diameter: 90, höjd: 66 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:19
  • 6188 Färgkrita
    Gaston Smidt (1898-1976), Sverige. Hund. Signerad...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:03
  • 7031 Färgkrtita
    Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad. Bil..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:32
  • 7152 Färglitografi
    J Fagerlund. Signerad, numrerad 147/295, "vid Dal..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:46
  • 7158 Färglitografi
    2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:13
  • 7159 Färglitografi
    2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:32

    7190 Damarmbandsur

    18k guld, POS, manuell. Diameter: 2cm, Längd: 17, bruttovikt: 16,2g, med etui

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:50


  • 7161 Färglitografi
    3 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:01
  • 7589 Färglitografi
    3 st, May K Leon (f. 1945), Sverige. Son, yttermåt..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:35
  • 7164 Färglitografi
    Åke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:25
  • 6373 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Tvätt. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:35
  • 7308 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:15
  • 6095 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:10
  • 7590 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:10
  • 7591 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:19
  • 7155 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:29

    7456 Kedja med hänge

    18k guld, Kedja pansar, med guldklump. Längd: 56cm vikt: 10g

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:10


  • 6272 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:58
  • 7178 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Cirkus. Signer..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:37
  • 7176 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kaj. Signerad,..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:16
  • 7169 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:55
  • 7147 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:46
  • 6276 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:03
  • 7409 Färglitografi
    Efter Fernand Legér. Numrerad 67/180, tryckt signa..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:07
  • 7102 Färglitografi
    Elling Reitan (f. 1949), Norge. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:19
  • 7191 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Fisk. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:16
  • 7033 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, färgl..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:15
  • 7095 Färglitografi
    Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:43
  • 7301 Färglitografi
    Gösta Gustavsson. Signerad, daterad 1977, EA-uppla..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:50

    7450 Kedja med hänge

    18k guld, modell: Figaro, med en citrin. Längd: 70cm, vikt: 11,9g

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:19


  • 7300 Färglitografi
    Gösta Gustavsson. Signerad, daterad 1977, EA-uppla..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:55
  • 7525 Färglitografi
    Gösta Gustavsson. Signerad, numrerad 182/300, date..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:50
  • 7524 Färglitografi
    Gösta Gustavsson. Signerad, numrerad 68/190, fågel..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:20
  • 7119 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:34
  • 7150 Färglitografi
    Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:41
  • 7397 Färglitografi
    Jan Stenvinkel (1933-1989), Sverige. Signerad. Fär..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:55
  • 7135 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:15
  • 7305 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:15
  • 7193 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Skalbaggar..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:20

    7453 Brosch

    18k guld. Längd: 5cm, vikt: 10,4g

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:54


  • 7071 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:39
  • 7594 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Motiv från Syda..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:31
  • 7025 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), Sverige. "Räinar". Signerad,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:35
  • 7100 Färglitografi
    Lars Stenstad (f. 1921), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:29
  • 7588 Färglitografi
    Letti Rapp (f. 1942), Signerad, numrerad 46/250, m..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:58
  • 7592 Färglitografi
    Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:47
  • 6418 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:24
  • 7192 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:32
  • 7165 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:34

    7389 Bonad

    Hildur Lindgren Wickberg (1905-2000), Sverige. Monogramsignerad, 140x150 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:33


  • 7384 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:53
  • 6334 Färglitografi
    Pacula Kazimierz (f. 1952), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:45
  • 7151 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:28
  • 6419 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:26
  • 7122 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, PT. Fär..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:48
  • 7492 Färglitografi
    Peter Wahlbeck. Signerad, numrerad 7/170. Färglito..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:16
  • 6371 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:29
  • 2118 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Höstkväll"...//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:43
  • 6413 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:16
  • 6336 Färglitografi
    Rune Johansson, HC-upplaga (hors de commerce). Sig..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:57
  • 7101 Färglitografi
    S Lassus. Signerad, numrerad 211/295. Färglitograf..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:36
  • 7593 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:12

    7410 Armbandsur

    Tissot, 18k guld. Diameter: 3,2 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:19


  • 7325 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:46
  • 7171 Färglitografi
    Tage Åsén (f. 1943), Sverige. "Konstmarknad. Signe..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:21
  • 7166 Färglitografi
    Tage Åsén (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad E..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:53
  • 7167 Färglitografi
    Tage Åsén (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad E..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:04
  • 7168 Färglitografi
    Tage Åsén (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad H..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:11
  • 6306 Färglitografi
    Ted Stanley (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:13

    7462 Kedja med hänge

    18/21K. Längd: 62cm, vikt: 8,1g

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:49


  • 7076 Färglitografi
    Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad. Fär..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:01
  • 7411 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 98/175..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:46
  • 6271 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:56
  • 7299 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, färg..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:06
  • 6376 Färglitografier
    2 st, John Christoforou (1921-2014), Storbritannie..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:43
  • 7345 Fat
    + vas, Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:10
  • 7180 Fat
    2 st, Royal Copenhagen. Längd: 16cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:21
  • 7054 Fat
    2 st, Wien. Diameter: 32 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:02
  • 7111 Fat
    Firma Svenskt Tenn, 1948. Diameter: 24,5cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:29
  • 7406 Fat
    Gefle, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Keramik...//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:56
  • 7367 Fat
    Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, St..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:53
  • 7431 Fat
    orientaliskt. Diameter: 28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:47

    7408 Oljemålning

    Gustav Mägi. Signerad, komposition. Olja på pannå, 34x43cm, yttermått inklusive ram: 47x57cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:44


  • 7404 Fat
    Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverig..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:07
  • 7403 Fat
    Royal Copenhagen, Musselmalet. Längd: 23 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:15
  • 7200 Fat
    Väinö Aaltonen, Kupitaan Savi. Diameter: 35 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:56
  • 7407 Fickur
    14k guld. Diameter: 5 cm, längd: 7 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:36
  • 7252 Figurin
    Hummel. Höjd: 22 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:46
  • 7254 Figurin
    Hund, Porslin, Dahl-Jensen. Höjd: 14 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:31

    7457 Kedja med hänge

    18k guld, Pansar, med bergskristall. Längd: 44cm. Vikt: 11,9g

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:54


  • 6149 Figuriner
    4 st, Hummel. Höjd: 10-17 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:05
  • 7503 Figuriner
    5 st, Spanien och Danmark. Höjd: 13-32cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:42
  • 7079 Figuriner
    ett par, Hästar, Porslin. Höjd: 20 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:38
  • 7556 Fotpallar
    2 st. Längd: 33-35 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:59
  • 7551 Fotpallar
    ett par, 1800-tal, petit pointsklädsel. Diameter: ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:29
  • 7418 Fruktservis
    13 delar, Gefle, Botanica. Diameter: 20-30 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:59
  • 7419 Gafflar
    + kompottsked, silver. Längd: 14-17 cm, vik: 65g
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:13
  • 7350 Gardin
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:10
  • 7115 Gardinhängare
    Med dekor, metall. Längd: 101cm. Höjd: 47,5cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:34
  • 6059 Giclee
    Lena Wiik. "Rapsfält". Signerad, numrerad 14/60. G..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:54
  • 6007 Gicléetryck
    Anette Claesson (f. 1966), Sverige. "Rummet". Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:54
  • 7006 Gicléetryck
    Anna Essipova. "Uggla". Signerad, numrerad 28/50. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:43

    6533 Brosch

    18k guld. Längd: 6cm. Vikt: 8,2g

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:19


  • 7004 Gicléetryck
    Carl Linderoth. "Crowd". Signerad, numrerad 75/150..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:09
  • 7009 Gicléetryck
    Dan Sapunar, "Vector". Signerad, numrerad 30/30. T..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:35
  • 6063 Gicléetryck
    David Wiberg. "Landskap". Signerad, numrerad 45/50..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:56
  • 7001 Gicléetryck
    Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Roman". Signerad, ..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:17
  • 7005 Gicléetryck
    Kjell Nilsson (f. 1953), Sverige. "Vinterlandskap"..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:26
  • 7007 Gicléetryck
    Markus Jakobsson. "Rainy day". Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:00
  • 7003 Gicléetryck
    Tony Warren (f. 1961), Sverige/USA. "Eldstad". Sig..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:51
  • 6008 Gicléetryck
    Veronica Sofie (f. 1985), Sverige. "Window". Signe..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:54
  • 6058 Gicléetryck
    Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Ibiza Morn..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:56
  • 7002 Gicléetryck
    Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Medelhav"...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:34
  • 7362 Glas
    6+ 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Chate..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:35
  • 7363 Glas
    6+ 6 st, bland annat Orrefors. Höjd: 12-19 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:04

    7072 Oljemålning

    Hans Belin (1936-2007), Sverige. "Aftonens Impressioner". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 31x22 cm, av konstnären snidad ram

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:52


  • 7013 Glas
    9+ 2 st, Etsad dekor. Höjd: 10,5-13 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:13
  • 7530 Glasservis
    48 delar, Orrefors. Höjd: 12,5- 18,5 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:53
  • 7366 Glasservisdelar
    20 delar. Höjd: 9-10 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:27
  • 7206 Golvlampa
    mässing. Höjd: 120
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:31
  • 7309 Golvlampa
    nutida, Replika. Höjd: 145cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:27
  • 7318 Golvlampor
    Ett par, nutida, mässing/plast. Höjd: 195cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:50

    1032 Skåp

    Barock, Ek. Proveniens Geddeholms herrgård. Bredd: 135 cm. Djup: 54 cm, höjd: 193 cm, nyckel

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:09


  • 6206 Golvur
    Westerstrand. Höjd: 197
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:16
  • 7494 Golvvas
    Kina, 1900-tal. Höjd: 55cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:51
  • 7321 Golvvas
    West Germany. Höjd: 40 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:24
  • 7478 Halsband
    + brosch + örhängen, 5 delar, bland annat silver /..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:04
  • 7468 Halsband
    Sterlingsilver, MSM. Längd: 74, vikt: 120g ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:27
  • 7480 Halsband med h..
    Jugend. Silver, emalj och pärlor. "Depose 900". Lä..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:39
  • 7475 Halsring med h..
    Sterlingsilver, 2003, IS, Ingegerd Samson, diamete..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:01
  • 7430 Halvmodell
    America. Längd: 45 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:08
  • 7449 Hänge
    18k guld, Stockholms Stadshus. Längd: 2cm, vik: 2,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:45

    7137 Matta

    Orientalsk, 300x388 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:33


  • 7467 Hänge med kedja
    Olle Olsson, silver, 1968, diameter: 4,5. Längd: 6..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:22
  • 7476 Hänge med kedja
    silver, Finland. Höjd: 5 cm. Längd: 58 cm, vikt: c..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:24
  • 7469 Hänge med kedja
    silver. Längd: 80, vikt: 50g ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:28
  • 7426 Hängskåp
    Allmoge, Bemålat, märkt 1796. Bredd: 41, djup: 30 ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:39
  • 7327 Hattar
    2 st, Höghatt + tjurfäktarhatt
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:55
  • 7595 Hatthylla
    Metall, knoppar i trä, Bredd: 134 cm. Djup: 29 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:27
  • 6234 Hummel
    6 delar, diverse
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:19
  • 7130 Ikon
    1800-tal, yttermått inklusive ram: 41x15 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:31
  • 7470 Ikon
    Ryssland, mässing och emalj, 14,5x12 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:26

    6308 Ljuskrona

    sengustaviansk stil. Höjd: 90 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:50


  • 7123 Ingefärskruka
    med lock, Kina. Blåvitt porslin. Höjd: 17 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:29
  • 7372 Jardiniere
    Porslin. Längd: 38, höjd: 16 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:33
  • 7412 Kaffe/moccaske..
    11+ 12 st, silver. Längd: 9,5-10 cm. Vikt: 190g
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:04
  • 7324 Kaffeservis
    15 delar, Gustavsberg
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:29
  • 7576 Kaffeservis
    3, delar, nysilver, Christofle. Höjd: 9-20 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:13
  • 7534 Kaffeservisdelar
    22 delar, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. "Anem..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:12
  • 7487 Kaffeservisdelar
    ca 40 delar, Gustavsberg
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:44
  • 6017 Kaffeskedar
    14st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Rosenholm..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:09
  • 7257 Kaffeskedar
    silver, 13 st. Längd: 11 cm. Vikt: 180g
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:49

    7289 Matta

    orientalisk, Antik, Heris, 254x367 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:05


  • 7540 Kannor
    och karotter, 17 delar, Stig Lindberg (1916-1982),..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:18
  • 7420 Käppar
    2 st. Längd: 87-92 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:51
  • 7126 Karaff
    Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd:..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:13
  • 7559 Karaff
    med propp, Boda, Erik Höglund (1932-1998), Sverige..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:25
  • 6562 Karaff
    med silvermontering. Höjd: 24 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:45
  • 7185 Karmstolar
    Ett par, Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. "Lo..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:16

    1006 Akvarell

    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, akvarell, 31x23cm, yttermått inklusive ram: 45x37cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:54


  • 7417 Karotter
    med lock 2 st, Porslin, Gustavsberg/Gefle. Diamete..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:51
  • 7462 Kedja med hänge
    18/21K. Längd: 62cm, vikt: 8,1g
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:49
  • 7456 Kedja med hänge
    18k guld, Kedja pansar, med guldklump. Längd: 56cm..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:10
  • 7459 Kedja med hänge
    18k guld, med en nyckelpiga. Längd: 42cm, vikt: 1g
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:24
  • 7450 Kedja med hänge
    18k guld, modell: Figaro, med en citrin. Längd: 70..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:19
  • 7457 Kedja med hänge
    18k guld, Pansar, med bergskristall. Längd: 44cm. ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:54
  • 7463 Kedja med meda..
    18k guld, Pansar. Längd: 50cm. Vikt: 18g
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:38
  • 7400 Keramik
    4 delar, Gefle, bland annat Ljusstakar. Längd: 12-..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:48
  • 7542 Keramik
    4 delar, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörst..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:35
  • 7541 Keramik
    5 delar, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige...//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:18
  • 7569 Keramik
    7 delar, Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sv..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:18
  • 7322 Keramik / pors..
    3 delar, bland annat Carl Harry Stålhane & Mari Si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:12

    6536 Ring & örhängen

    18k guld, stl, 18½, med pärlor, 1955. Vikt: 8,6g

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:21


  • 7049 Kolteckning
    Daniel Jensen (f. 1972), Sverige. "The Mansion". E..//
    Utrop: 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:24
  • 7228 Koppar
    3 delar. Längd: 25-49 cm, djup: 25-35 cm, höjd: 14..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:09
  • 7051 Koppar
    med fat, 6 delar, Kina. Höjd: 6 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:29
  • 7202 Kopparkittel
    1800-tal, diameter, 55, höjd: 57 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:08
  • 7128 Kopparstick
    2 st, 1800-tal, Frankrike. Bildmått: 55x32 cm, ytt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:22
  • 7442 Kopparstick
    Les Jetteurs de Filets. Bildmått: 30x52cm, yttermå..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:30
  • 7379 Korgstol

    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:08
  • 7046 Kronglas
    4 st, Gullaskrufs glasbruk, omkring sekelskiftet 1..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:31
  • 7472 Krucifix
    Ryssland, Mässing / bemålat porslin, 23x14 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:20
  • 7110 Kruka
    Firma Svenskt Tenn. Höjd: 16cm, diameter: 17cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:51
  • 6112 Krukor
    och kanna, stengods, 5 delar. Höjd: 11 - 29
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:26
  • 7042 Kryddburkställ
    Pyro. Höjd: 37 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:53

    7213 Ljuskrona

    Empirestil. Höjd: ca 110. Bredd: 67 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:44


  • 7320 Kuddar
    4 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike. 30x30-35..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:01
  • 7436 Kuvertväska
    Dior, 26x18 cm + skärp, Gucci. Längd: 80 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:27
  • 7566 Lampbord
    ett par, mässing, med glasskivor. Bredd: 44, djup:..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:06
  • 7546 Lampbord
    ett par, Mässing/Onyx. Bredd: 55, djup: 40 cm, höj..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:42
  • 7317 Lampbord
    NK Nordiska Kompaniet, märkt med metallbricka. Bre..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:36
  • 7461 Läsbord
    längd: 54 cm, djup: 40 cm, höjd: 63 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:44
  • 7245 Leksaker
    3 st, Steiff. Höjd: 9-23cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:39
  • 7154 Litografi
    efter Pablo Picasso. Tryckt signatur, ej handsigne..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:01
  • 6342 Litografi
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:32
  • 7026 Litografi
    Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad HC, "Järv ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:24
  • 6016 Litografi
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. "Komposi..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:57
  • 7156 Litografi
    Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:48

    7530 Glasservis

    48 delar, Orrefors. Höjd: 12,5- 18,5 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:53


  • 6345 Litografi
    Staffan Ullström (f. 1949), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:38
  • 7093 Litografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:03
  • 5594 Litografier
    2 st, Efter Marc Chagall, ej signerade. Bildmått: ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:31
  • 6180 Ljuskrona
    Gustaviansk stil, med blå glasskål (skadad). Höjd:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:52
  • 7536 Ljuskrona
    höjd: 70 cm
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:30
  • 7160 Ljuskrona
    Med prismor. Höjd: 55cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:32
  • 6157 Ljuskrona
    med prismor. Höjd: ca 65 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:29
  • 7535 Ljuskrona
    Reijmyre Glasbruk, med prismor. Höjd: ca 60 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:19
  • 6181 Ljuskrona
    Rokokostil. Höjd: ca 55 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:53

    7173 Bordslampor

    Ett par, Porto Romana, glas. Höjd: 71cm

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:21


  • 6308 Ljuskrona
    sengustaviansk stil. Höjd: 90 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:50
  • 7445 Ljusstakar
    + fat, 3 delar, Tenn, 1933,1929. Diameter: 28. Höj..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:59
  • 6569 Ljusstakar
    1 par + bläckställ, mässing, Gusum. Höjd: 13-18 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:52
  • 7364 Ljusstakar
    ett par, Mässing med glaskupa. Höjd: 30 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:45
  • 7068 Ljusstakar
    ett par, mässing, Westerås. Höjd: 22 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:34
  • 7343 Ljusstakar
    ett par, Ns A G Dufva + sockerskål GAB. Höjd: 18 l..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:30
  • 6542 Ljusstakar
    ett par, nysilver, Frankrike. Höjd: 32 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:28
  • 7226 Ljusstakar
    ett par, nysilver. Höjd: 25 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:38
  • 7221 Ljusstakar
    ett par, Tenn, 1800-tal. Höjd: 10 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:35
  • 7235 Lockskål/äggskål
    Porslin. Längd: 27 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:40
  • 7053 Lockurna
    Eva Jancke-Björk (1882-1981), Sverige. Bo Fajans. ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:18
  • 6481 Lockurna
    Kina, Porslin, dekor med blommor & fåglar. Höjd: 3..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:34

    7490 Skulpturer/ljusstakar

    7st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtar. Höjd: 13-20cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:40


  • 6486 Lockurna
    Samson porslin, Frankrike. Höjd: 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:42
  • 7504 Madonna
    Trä. Höjd: 35cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:48
  • 7581 Målarstege
    höjd: 104 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:23
  • 7061 Månskensampel
    höjd: 32 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:47
  • 7428 Mappar
    2 st. Med blad av Einar Nerman, 44x32 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:09
  • 7531 Martiniglas
    13 st, Intermezzo, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sv..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:06
  • 7242 Mask
    Afrika. Höjd: 39 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:35
  • 7355 Matsalsgrupp
    7 delar, Gustaviansk stil. Längd: 140 cm. Djup: 10..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:57
  • 6424 Matsalsgrupp
    7 delar, Rokokostil. Diameter: 114 cm. Höjd: 74 cm..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:35
  • 7089 Matservis
    48 delar, Heikki Orvola (f. 1943), Finland. "Festi..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:58
  • 7416 Matservisdelar
    Gefle, "Pigg", 19 del
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:16
  • 6453 Matservisdelar
    Rörstrand, ca 30 delar, Pia Rönndahl (f. 1953), Sv..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:12

    7133 Matta

    orientalisk, Figural, 185x276 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:16


  • 7429 Matssalsgrupp
    Gustaviansk stil, 7 delar, Bord + 6 stolar. Längd:..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:20
  • 7354 Matta
    orientalisk, 131x240 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:48
  • 7290 Matta
    orientalisk, 135x315 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:13
  • 7353 Matta
    orientalisk, 140x285 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:45
  • 7485 Matta
    Orientalisk, 204x310cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:21
  • 7291 Matta
    orientalisk, 65x97 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:02
  • 6201 Matta
    orientalisk, Afghan, 127x170 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:49
  • 7289 Matta
    orientalisk, Antik, Heris, 254x367 cm
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:05
  • 7352 Matta
    orientalisk, Bochara, 180x208 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:57
  • 7548 Matta
    orientalisk, Figural, 104x150 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:40
  • 7133 Matta
    orientalisk, Figural, 185x276 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:16
  • 7552 Matta
    orientalisk, Galleri, Bochara, 83x280 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:15

    7084 Bonad

    Jaktmotiv, 200x220 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:52


  • 7137 Matta
    Orientalsk, 300x388 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:33
  • 7484 Matta
    röllakan, 201x283cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:06
  • 6571 Medaljer
    2 st, Patriotiska sällskapet. Höjd: 4,5
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:53
  • 7146 Nyckelskåp
    + väggljusstake, gråmålat trä, Nedholm. Höjd: 41 - 45
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:11
  • 7415 Oljemålning
    Anatoli Kaigorodoff. Signerad, daterad 43, landska..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:09
  • 7045 Oljemålning
    Börje Frykenstam (f. 1936), Sverige. Tennstopet. S..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:01

    5081 Armbandsur

    Omega Constellation f300Hz Electronic Chronometer, datum, doublé, quartz. Diameter: 40mm, läderband, med etui

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:57


  • 7069 Oljemålning
    Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad. Olj..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:30
  • 7024 Oljemålning
    Carl Einar Figge Fredriksson (1887-1951), Sverige...//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:04
  • 6445 Oljemålning
    Carl Ewald Lönngren (1839-1902), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:06
  • 6190 Oljemålning
    Chahab Tayefeh-Mohajer (f. 1951), Frankrike. Signe..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:06
  • 6114 Oljemålning
    Charles Roka (1912-1999), Ungern. Lekande barn. Si..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:56
  • 7195 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. "Västgöta nati..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:16
  • 6176 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:49
  • 7194 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stadsmotiv med..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:51
  • 6363 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Västerbron, St..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:13
  • 7302 Oljemålning
    David Parsén (1896-1977), Sverige. Monogramsignera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:32
  • 7571 Oljemålning
    Ebbe Anderberg. Signerad, daterad 78. Olja på duk,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:29
  • 5033 Oljemålning
    Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sverige. Tillskriv..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:32

    7069 Oljemålning

    Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad. Olja på duk, 68x102 cm, yttermått inklusive ram: 83x117 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:30


  • 7263 Oljemålning
    Enrico Frattini, piprökande pojke. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:15
  • 6175 Oljemålning
    Erik B Gustavsson (1913-2005), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:47
  • 6077 Oljemålning
    F Klint, porträtt. Signerad. Olja på pannå, 46x37,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:12
  • 7064 Oljemålning
    Fabian Lundqvist (1913-1989), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:42
  • 7065 Oljemålning
    Fabian Lundqvist (1913-1989), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:15
  • 7421 Oljemålning
    Fedor Karlovich Burkhardt. Signerad, landskap. Olj..//
    Utrop: 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:39
  • 6021 Oljemålning
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Kvällsljus"...//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:57
  • 7262 Oljemålning
    Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Paris...//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:42
  • 7278 Oljemålning
    Georg Fischhof (1859-1914), Österrike. Hamnmotiv. ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:31
  • 7036 Oljemålning
    Gunnar Bergquist (1903-1995), Sverige. Stockholm. ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:58
  • 1028 Oljemålning
    Gustaf Brandelius (1833-1884), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 8.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:00
  • 7408 Oljemålning
    Gustav Mägi. Signerad, komposition. Olja på pannå,..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:44

    7575 Ring

    18k guld, med 14 diamanterxca 0,01 ct. Ringmått: 17. Vikt: 4 g

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:33


  • 7072 Oljemålning
    Hans Belin (1936-2007), Sverige. "Aftonens Impress..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:52
  • 7073 Oljemålning
    Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad. Olja på..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:51
  • 7074 Oljemålning
    Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad. Olja på..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:19
  • 7092 Oljemålning
    Hans Hermansson (f. 1930), Sverige. "Landskap med ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:42
  • 7280 Oljemålning
    J Berg. Signerad, daterad 41, utsikt mot Kastellho..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:39
  • 7038 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:47
  • 7269 Oljemålning
    Knut Jansson, Stockholmsmotiv. Signerad, 1945. Olj..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:47
  • 7198 Oljemålning
    Mårten Garbring (f. 1918), Sverige. Fiskeläge. Sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:44
  • 7118 Oljemålning
    Martin Edmond (1895-1965), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:33
  • 7283 Oljemålning
    Moje Hagren, Signerad, motiv från Venedig. Olja på..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:40
  • 7035 Oljemålning
    Nils Zetterman, Mariaberget. Monogramsignerad. Olj..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:43
  • 7272 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, 2 Kvinnor. Olja på pannå, ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:08

    7429 Matssalsgrupp

    Gustaviansk stil, 7 delar, Bord + 6 stolar. Längd: 148. Djup: 108 cm, höjd: 75 cm + 1 iläggx55

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:20


  • 7264 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Segelskutor, monogramsigne..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:14
  • 7336 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. "Regnbågsbarn II". Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:20
  • 7030 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, marin. Signerad...//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:46
  • 7261 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Abstrakt motiv. Signerad. ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:56
  • 7267 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signera..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:23
  • 7258 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signera..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:16
  • 7129 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad Stilleben, omk..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:26
  • 6452 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, lan..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:11
  • 5068 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal. Olj..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:36
  • 7268 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal. Olj..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:09
  • 7285 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Fiskebodar. Signerad Holmb..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:08
  • 7275 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Krabbor. Signerad Dewoon. ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:22

    7536 Ljuskrona

    höjd: 70 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:30


  • 7196 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad BA, 9/8 1..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:25
  • 6026 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Leijonhufvud, två..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:58
  • 7058 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Strandberg. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:36
  • 7063 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, interiör. Olja p..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:34
  • 7121 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, REG. Olja på pan..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:58
  • 7062 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:03
  • 7034 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv. Signerad ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:59
  • 7057 Oljemålning
    Olle Martinsson (f. 1932), Sverige. "Ropsten". Sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:02
  • 6285 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:18
  • 6158 Oljemålning
    Per Gummeson (1858-1928), Sverige. Skånegård. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:30
  • 7187 Oljemålning
    Robert Kennedy. Signerad, daterad 1939, hund. Olja..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:42
  • 7094 Oljemålning
    Rolf Norrman, Signerad, mansporträtt komposition. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:58

    7464 Takarmatur

    Frama Design, Koppar, "Large". Diameter: 52 cm, höjd: 25 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:35


  • 7103 Oljemålning
    Signerad H Falk. Olja på duk, 73x61, yttermått ink..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:54
  • 7107 Oljemålning
    signerad I Hansander. Signerad, daterad -65. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:38
  • 7039 Oljemålning
    Sivert Jonsson, Signerad, "Bevakning". Olja på duk..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:09
  • 6576 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Äppelblom med fågel, ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:57
  • 6578 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Stilleben med Zinnia...//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:00
  • 7276 Oljemålning
    Sture Haglundh (f. 1908), Sverige. Hamnmotiv. Sign..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:02
  • 6118 Oljemålning
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, Barne..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:35
  • 6405 Oljemålning
    Sven Lingardsz (f. 1944), Sverige. Signerad, brödk..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:00
  • 6404 Oljemålning
    Sven Lingardsz (f. 1944), Sverige. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:58
  • 7328 Oljemålning
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. "Havet I". Sign..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:30
  • 7334 Oljemålning
    Sverre Erixson (f. 1932), Sverige. "Segelbåtar II"..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:50
  • 6242 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Tillskriven, ej ..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:28

    6424 Matsalsgrupp

    7 delar, Rokokostil. Diameter: 114 cm. Höjd: 74 cm, 1st iläggsskiva, 60cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:35


  • 7282 Oljemålningar
    2 st, Stig Hogdal, Riddaren och Jungfrun samt Synd..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:59
  • 7293 Örhängen
    18k guld, Ett par, med vita stenar. Vikt: 2,3g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:38
  • 7465 Örhängen
    18k guld, Ett par. Längd: 4cm, vikt: 1,9g
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:58
  • 7460 Örhängen
    18k guld, Två par. Längd: 2-3cm vikt: 3,6g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:02
  • 7229 Pall
    Allmoge. Längd: 44cm. Höjd: 34cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:42
  • 7056 Pallar
    ett par, Gotisk stil. Längd: 40 cm, djup: 41 cm, h..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:13
  • 7481 Pärlcollier
    Silverlås (835). Längd: 48 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:31
  • 7139 Parti
    leksaker, m. M. BRIO, Tonka. Längd: 10-29 cm, djup..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:15
  • 7538 Parti bijouter..
    diverse, bland annat silver
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:07

    5664 Ring

    Platina, med diamanter, 1xca0,23ct, 10xca0,03ct, storlek: 19½. Vikt: 3g

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:59



    7409 Färglitografi

    Efter Fernand Legér. Numrerad 67/180, tryckt signatur. Färglitografi, bildmått: 43x59 cm, yttermått inklusive ram: 55x71 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:07


  • 7314 Plafond
    Tore Ahlsén (1906-1991), Sverige. "Pia", tygklädd ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:21
  • 7108 Plafonder
    2 st. Diameter: 26-35 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:02
  • 7582 Plåtskylt
    "Utfart" 41x164 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:36
  • 7388 Plexi
    Catrin Johansson. "Zebracode". Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:18
  • 7323 Porslin
    4 delar, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sv..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:16
  • 7087 Porslin
    5 delar, Kina/Japan. Diameter: 12-30, höjd: 15 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:18
  • 6068 Porslin
    7 delar, Kina, bland annat: vaser, Höjd: 10 - 17
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:10
  • 6588 Pottskåp
    1800-tal, med jalusi. Bredd: 49. Djup: 33 cm. Höjd..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:57
  • 7432 Prakturna
    Florens Italien. Höjd: 18,5cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:42
  • 7533 Punschglas
    11 st, Kosta. Höjd: 5 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:34
  • 7498 Punschkoppar
    6 st, silver. Höjd: 4cm, med etui. Vikt: ca 185 g
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:52
  • 7032 Punschservis
    Karaff+ 8 glas. Höjd: 5-31 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:48

    7089 Matservis

    48 delar, Heikki Orvola (f. 1943), Finland. "Festivo", Rörstrand

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 19:58


  • 7471 Reseikon
    3 delar, Ryssland, Brons & emalj. Längd: 6-17. Höj..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:37
  • 7473 Reseikoner
    7 st, Ryssland, Brons / emalj. Höjd: 6-12 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:44
  • 7452 Ring
    10K, med syntetisk lila sten, storlek: 16½. Vikt: ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:33
  • 7444 Ring
    14K, med en opal och diamanter, 2xca0,01ct, storle..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:35
  • 7575 Ring
    18k guld, med 14 diamanterxca 0,01 ct. Ringmått: 1..//
    Utrop: 2.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:33
  • 7455 Ring
    18k guld, med en akvamarin, storlek: 16½. Vikt: 2,2g
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:52
  • 7230 Ring
    18k guld, med en blå sten, storlek: 18. Vikt: 5,6g
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:18
  • 7447 Ring
    18k guld, med en syntetisk sten, ringmått: ca 16. ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:10
  • 5664 Ring
    Platina, med diamanter, 1xca0,23ct, 10xca0,03ct, s..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:59
  • 6536 Ring & örhängen
    18k guld, stl, 18½, med pärlor, 1955. Vikt: 8,6g
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:21
  • 7312 Rökbord
    Kopparskiva. Diameter: 60cm, höjd: 60cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:16
  • 6513 Rökbord
    senjugend, med kopparskiva. Diameter: 58. Höjd: 68 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:00

    7483 Takarmatur

    mässing, 12-armad. Diameter: 73cm

    Utrop: 600 kr
    Pris just nu 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 20:16


  • 5539 Salongsbord
    mahogny, 1800-tal. Bredd: 135, djup: 90 cm, höjd: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:13
  • 7203 Salongsbord
    med claw-and-ballfötter, Chippendalestil. Diameter..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:35
  • 7215 Salongsbord
    med glasskiva. Diameter: 100, höjd: 64 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:55
  • 7423 Salongsbord
    Nyrokoko, mahogny. Bredd: 123, djup: 98 cm, höjd: ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:40
  • 7016 Saltkar
    8 st, + vinägerflaska, Glas/Silver. Höjd: 3,5-13 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:19
  • 7381 Samovar
    höjd: 42cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:10
  • 7558 Scarf
    Georgio Armani, 87x87 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:48
  • 7557 Scarf
    Gucci, Fåglar, 85x85 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:22
  • 7011 Sekretär
    1800-tal. Bredd: 90, djup: 45 cm, höjd: 94 cm, nyckel
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:13
  • 6383 Sekretär
    Ek, omkring 1800. Bredd: 97. Djup: 46 cm. Höjd: 14..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:22
  • 6518 Serveringsvagn
    England, mahogny. Längd: 76, djup: 50 cm, höjd: 73 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:04
  • 7549 Serveringsvagn
    mässing. Längd: 68, djup: 41 cm, höjd: 71 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:20

    7019 Stolar

    3 st, design: Giandomenico Belotti för Alias Italy

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:03


  • 7174 Servisdelar
    17 delar, Rörstrand, Grön Anna
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:19
  • 7495 Servisdelar
    18 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq,..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:37
  • 7047 Servisdelar
    21 delar, Anja Jaatinen-Winqvist (f. 1934), Finlan..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:16
  • 7519 Servisdelar
    25 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Spis..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:21
  • 7179 Servisdelar
    3 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige.
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:53
  • 7175 Servisdelar
    6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:42
  • 5273 Servisdelar
    Mat- och kaffeservis, ca. 60 delar, Rosenthal, Maria
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:34
  • 7579 Sideboard
    Teak. Längd: 190, djup: 43 cm, höjd: 77 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:36
  • 6589 Sidebord/barskåp
    England, Art Déco. Bredd: 136. Djup: 49 cm, höjd: ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:58

    7214 Stolar

    4 st, Gustaviansk stil

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:10


  • 7183 Sidentavla
    Japan, yttermått inklusive ram: 46x36cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:12
  • 7015 Silver
    Kuriosa, 7 delar, bland annat Äggkoppar. Längd: 4,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:43
  • 7382 Skål
    Glas. Diameter: 39cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:03
  • 5017 Skål
    Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta Boda. Diamet..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:40
  • 7255 Skål
    Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. 'Negro', Up..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:29
  • 7568 Skål
    Orrefors, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Längd:..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:19
  • 7142 Skål
    på for, med lock, nysilver, 1800-tal. Höjd: 40 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:25
  • 7234 Skål
    på fot, Kosta, Edward Hald (1883-1980), Sverige. H..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:04
  • 7491 Skål
    Rosenthal, Svanar. Diameter: 23cm, höjd: 14cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:47
  • 6069 Skål
    stengods, Kina. Diameter: 21, höjd: 9 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:12
  • 7510 Skål
    Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Höjd: 7cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:34
  • 7244 Skål
    Ultima Thule, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:34

    7422 Bokhylleskåp

    Jugend, bemålat. Bredd: 90 cm. Djup: 29 cm, höjd: 150 cm

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:15


  • 7117 Skål
    Wilke Adolfsson (f. 1940), Sverige. Konstglas. Dia..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:58
  • 6488 Skål med lock
    Kina, Sent 1800-tal. Höjd: 13, diameter: 14 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:44
  • 7518 Skålar
    2 st, Grön och orange. Höjd: 17-23cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:24
  • 7116 Skålar
    2 st, Kosta Boda, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:01
  • 7080 Skålar
    2 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Pickn..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:02
  • 7543 Skålar
    3 st. Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:27
  • 7565 Skålar
    ett par, Kina, på ställ. Höjd: 5 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:34
  • 7545 Skålfat
    2 st. Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:39
  • 7544 Skålfat
    2 st. Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:02
  • 7232 Skålfat
    Kina, 1700-tal. Diameter: 34 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:13
  • 7231 Skålfat
    Kina, Famille Rose. Diameter: 38 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:42
  • 6519 Skålfat
    Masons, Imaridekor, porslin. Längd: 29 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:04

    7535 Ljuskrona

    Reijmyre Glasbruk, med prismor. Höjd: ca 60 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    16 maj kl 18:19


  • 7132 Skänk
    avlutad, 1890-tal. Bredd: 101D. 47. Höjd: 121 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:13
  • 1032 Skåp
    Barock, Ek. Proveniens Geddeholms herrgård. Bredd:..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:09
  • 6396 Skåp
    Bemålad. Bredd: 63 cm. Djup: 33 cm, höjd: 95 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:47
  • 7580 Skåp
    Plåt, (Industri), 3 dörrar. Bredd: 109, djup: 50 c..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:23
  • 7066 Skomakarlampa
    diameter: 28 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:59
  • 7292 Skrivbord
    omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 113. Djup: 57 cm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:39
  • 7332 Skulptur
    Bror Hjorth (1894-1968), Sverige. Terrakotta, Sign..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:07
  • 7578 Skulptur
    Fritz Klimsch. Parian. Signerad, Höjd: 68 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:12
  • 7401 Skulptur
    Gefle, Arthur Pecy. Höjd: 30,5
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:40
  • 7493 Skulptur
    Gips, flicka med flätor. Höjd: 25cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:37
  • 7081 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Fågel, Rörstra..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:46
  • 6152 Skulptur
    Indien. Höjd: 68 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:22
  • 6425 Skulptur
    Kristall, Obelisk, ej signerad. Höjd: 29 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:37
  • 7511 Skulptur
    Lena Lervik, brons. Höjd: 18cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:43
  • 7248 Skulptur
    Nittsjö, Rådjur med kid. Höjd: 23 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:25
  • 7360 Skulptur
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höj..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:27
  • 7251 Skulptur
    Sjölejon. Längd: 20 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:59
  • 6151 Skulptur
    Sten, Elefant. Signerad Thomas Tandi, Zimbawbe, Hö..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:21
  • 7369 Skulptur
    Trä, Moses. Höjd: 44 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:26
  • 6621 Skulptur
    Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Glasblock, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:47
  • 7517 Skulptur & fat
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Och stig lindberg...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:49
  • 6614 Skulpturer
    2 st, Porslin Lladro/Nao. Höjd: 23-28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:17
  • 7526 Skulpturer
    2 st, Rörstrand och Gustavsberg. Längd: 9-23 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:05
  • 7140 Skulpturer
    3 st. Metall. Höjd: 19 - 37
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:53
  • 7020 Skulpturer
    3 st. Porslin, Spanien. Höjd: 13-27 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:35
  • 7521 Skulpturer
    4 delar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsbe..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:02
  • 7513 Skulpturer
    4 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höns. Höjd: ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:29
  • 7507 Skulpturer
    5 st, Nittsjö, djur. Höjd: 7-20cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:58
  • 7490 Skulpturer/lju..
    7st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtar. Höjd:..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:40
  • 7050 Slagbord
    Lackad furu, 1800-tal. Bredd: 60+ 2x50, djup: 102 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:20
  • 7085 Soffbord
    Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Svenska Möb..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:06
  • 7284 Soffbord
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Masurbjörk. Br..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:21
  • 7583 Soffbord
    glas och mässing. Bredd: 112, djup: 60 cm, höjd: 5..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:26
  • 7585 Spegel
    102x43cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:23
  • 6199 Spegel
    Empirestil, 88x38 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:46
  • 7303 Spegel
    förgylld, 125x61 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:30
  • 7489 Spegel
    Fröseke, 96x43cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:55
  • 7287 Spegel
    målad dekor, 77x98 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:06
  • 7380 Spegel
    nutida, 123x93 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:56
  • 7523 Spegel
    Rokokostil, 120x55cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:01
  • 7488 Spegel
    Rokokostil, sent 1800-tal, 72x59cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:19
  • 7555 Spegel
    tygklädd ram, 78x78 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:15
  • 7086 Spetsglas
    på hög fot, 7 st. Höjd: 22-38 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:06
  • 7433 Spiselhundar
    ett par, keramik. Höjd: 20 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:34
  • 7342 Stekfat
    Kina, blåvitt. Längd: 41cm, höjd: 35cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:20
  • 7131 Stol
    "Tamago", Robby Cantarutti, ArrMet, Area Declic, I..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:54
  • 3450 Stolar
    + karmstolar, 6 + 2 st, rokokostil
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:48
  • 7019 Stolar
    3 st, design: Giandomenico Belotti för Alias Italy
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:03
  • 7214 Stolar
    4 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:10
  • 6113 Stolar
    4 st. 1800-tal, bemålade. Höjd: 86 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:29
  • 7182 Stolar
    Ett par
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:19
  • 7211 Stolar
    ett par, Loius XV-stil
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:30
  • 1038 Stolar
    ett par, Sengustavianska
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:07
  • 6066 Ströare & såss..
    3 delar, silver. Längd: 19-21cm. Vikt: 108g
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:24
  • 7313 Sybord
    Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Med korg. B..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:45
  • 7037 Takarmatur
    "Oslo", Kurt Norregaard, tillskriven, för Louis Po..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:19
  • 7163 Takarmatur
    1920-tal. Höjd: 61cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:14
  • 7390 Takarmatur
    Ateljé Lyktan, "Softling. Diameter: 65 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:27
  • 7458 Takarmatur
    Blyglas. Diameter: 58 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:07
  • 7395 Takarmatur
    Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Di..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:41
  • 7273 Takarmatur
    Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Glas och mässin..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:01
  • 7270 Takarmatur
    Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors, med g..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:59
  • 7266 Takarmatur
    diameter: 47 cm, semipendel, Fog & Morup och desig..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:39
  • 7464 Takarmatur
    Frama Design, Koppar, "Large". Diameter: 52 cm, hö..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:35
  • 7393 Takarmatur
    Glas/koppar. Höjd: 40 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:01
  • 7483 Takarmatur
    mässing, 12-armad. Diameter: 73cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:16
  • 7265 Takarmatur
    PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:46
  • 7547 Takarmatur
    Plåt. Höjd: 50 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:21
  • 7553 Takarmatur
    Rosa prismor. Höjd: 70 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:47
  • 7077 Takarmatur
    Tiffanystil. Diameter: 40 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:51
  • 7233 Tallrik
    Kina. Diameter: 23 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:56
  • 7067 Tallrikar
    Rosenthal, bemålade, 20 delar. Diameter: 20,5-25 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:34
  • 7014 Tårtspade
    + gaffel. Silver, ej stämplar. Längd: 20-27 cm. Vi..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:21
  • 6553 Tavla
    1800-tal, Broderad, Hus, 22x26, yttermått inklusiv..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:40
  • 7554 Tavla
    Hermés (scarf), La promenade de longchamps, ytterm..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:51
  • 7288 Tavla
    intarsia, motiv från Sorrento, Italien. Yttermått ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:52
  • 7506 Te/kaffekoppar
    20 delar, bland annat, Rosenthal
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:26
  • 7341 Teburk
    Royal Copenhagen, musselmalet. Höjd: 12cm, saknar ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:53
  • 7515 Teburk
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans. Gustav..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:16
  • 7279 Teckning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Motiv ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:07
  • 7145 Teservisdelar
    35 delar, Bing & Grøndahl, Blå Måsen.
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:18
  • 7113 Tillbringare
    Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Johansfors glasbr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:19
  • 7319 Tobaksburk
    med lock, Järn, Replika. Höjd: 19 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:36
  • 7438 Trädgårdsbord
    konstrotting, glasskiva. Diameter: 120. Höjd: 75 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:11
  • 7125 Uppläggningsfat
    Porslin, England, med monogram. 54x43 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:34
  • 7157 Utställningsaf..
    Litografisk, Miro, yttermått inklusive ram: 61x54 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:46
  • 7391 Väggarmatur
    Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors. Höjd:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:19
  • 7219 Vägglystrar
    ett par, Mässing med prismor. Höjd: 45 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:44
  • 7018 Väggplåtar
    2 st, mässing. Diameter: 26-47 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:49
  • 7512 Väggplatta
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Smultron, 21x21cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:52
  • 7138 Väggrelief
    Plåt, blomstermotiv. Signerad i trycket Karl axel ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:52
  • 6064 Väggskulptur
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Pink breast ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:09
  • 7114 Vas
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Bitossi, Italien...//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:54
  • 7405 Vas
    Arthur Percy (1886-1976), Sverige. 1924. Höjd: 21 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:19
  • 1047 Vas
    Beate Kuhn & Klaus Bendixen, Rosenthal, "Handgemal..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:19
  • 7399 Vas
    Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 21 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:59
  • 7508 Vas
    Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 32cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:58
  • 7082 Vas
    Ekeby. Höjd: 24 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:33
  • 7402 Vas
    Gefle Blå Blad. Höjd: 15 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:44
  • 7365 Vas
    Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:03
  • 7514 Vas
    Iittala, Finland. Kristall. Höjd: 14cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:54
  • 7253 Vas
    Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. 'Negro', Up..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:16
  • 7249 Vas
    Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. 'Negro', Up..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:40
  • 7240 Vas
    Kina. Höjd: 26cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:42
  • 7435 Vas
    Kina. Höjd: 35cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:24
  • 7368 Vas
    Konstglas, ej signerad. Höjd: 25 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:10
  • 7149 Vas
    Royal Copenhagen, Porslin. Höjd: 23 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:24
  • 6615 Vas
    Royal Copenhagen. Höjd: 27 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:18
  • 7197 Vas
    Satsuma, 1900-tal. Höjd: 32 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:18
  • 7502 Vas
    slipad kristall. Höjd: 29cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:32
  • 7573 Vas
    Stengods, Gustavsbergs Studio, signerad med Studio..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:51
  • 7361 Vas
    Stengods, Rörstrand, II-sortering. Höjd: 13 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:40
  • 7383 Vas
    Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Signerad, d..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:44
  • 7052 Vaser
    2 st, Kina. Höjd: 18-25 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:11
  • 7201 Vaser
    2 st. Sten. Höjd: 15 - 23
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:18
  • 7509 Vaser
    4 delar. Höjd: 9-24cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:43
  • 7486 Vävnad
    Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 83x110cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:48
  • 7532 Vinglas
    4 st, Orrefors. Höjd: 20,5
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:53
  • 7567 Vinkylare
    mässing. Höjd: 19 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:49
  • 7356 Vitrinskåp
    Gustaviansk stil. Bredd: 110 cm. Djup: 46 cm, höjd..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:46
  • 7584 Vitrinskåp
    Gustaviansk stil. Bredd: 93, djup: 39 cm, höjd: 20..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:06
  • 6216 Vitrinskåp
    Med stenskiva. Bredd: 66 cm. Djup: 35 cm, höjd: 15..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:49
  • 7091 Vykort/brev
    Sverige, ca 700 st 3 st album + låda
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:58
  • 7105 Vykort/fotogra..
    Göta Kanal, 2 st album, ca 350 st vykort och fotog..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:12
  • 7522 Ytterfoder
    2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsber..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:12
  • 7348 Ytterfoder
    3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsber..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 20:54
  • 7527 Ytterfoder
    8 st, Gustavsberg, Octavia. Höjd: 10 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:51
  • 7256 Ytterfoder
    mässing. Höjd: 22 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 19:08
  • 7539 Ytterfoder
    med fat, Majolika, Rörstrand. Höjd: 18 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 maj kl 18:42




Ladda ner broschyr